Leusden Leusden gemeente deelt boompjes uit! reiniging wegen fIrdi vugts"~~] VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS AUTO-EN MOTORRIJSCHOOL ROB SNIJDERS MOTORRIJLES Van't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 158 d.d. 31 maart 1993 nieuwe bewoners vallen in de prijzen Op zaterdag 3 april 1993 deelt de gemeente tifcsen 11.00 en 13.00 uur boompjes uit aan de bewoners van nieuwbouwwoningen in 't Ruige Veld en de Sleedoornhof. Het gaat om woningen die de laatste twee jaar zijn opgeleverd. De betrokkenen krijgen hiervan persoonlijk bericht. De boompjes worden by u thuis afgeleverd. Als u door de Leusdense wijken rijdt valt het u misschien op dat er in de voortuinen relatief veel bo men staan. Veel van die bomen zijn er door de bewoners zelf in gezet. Maar sinds jaar en dag krijgt ieder een, die een nieuw huis betrekt van de gemeente een boompje uitge reikt. verfraaiing Het is de bedoeling dat de bomen in de voortuinen komen te staan. Op die manier werkt u mee aan de verfraaiing van onze gemeente. En zeg nou eerlijk, het is een heel leuk gezicht als je al die bloesem ziet in het voorjaar! Het verstrekken van boompjes dient dus twee doelen: u als amateur tuinier wordt een stuk je op weg geholpen en alle inwo ners hebben het 'vruchtgebruik' van uw aanplant. Dit jaar worden er twee soorten boompjes uitge reikt: meidoorns en sierappeltjes. Het zijn allebei voorjaarsbloeiers. nieuwe woningen Vorig jaar kon er door ziekte en tijdgebrek bij de afdeling Groen geen verdeling plaatsvinden Dat wordt dus dit jaar ingehaald. Alle bewoners van de straten Boter- kamp. Maten, Schotkamp, Ruige Velddreef, Sluithek, Bouwdriest, Davelaak Bitterschoten en Sleed oornhof die zich de laatste twee jaar hebben gevestigd en die nog niet eerder een boom hebben ge kregen, hebben inmiddels al be richt ontvangen van de uitdeelac- tie. In tegenstelling tot andere ja ren worden de bomen thuis afgele verd. vakantierooster vastgesteld Onlangs heeft het college van bur gemeester en wethouders het vakantierooster vastgesteld voor het schooljaar 1993 - 1994. Herfstvakantie 18 oktober tot en met 22 oktober 1993. Kerstvakantie 24 december 1993 tot en met 7 januari 1994. Voorjaarsvakantie28 februari tot en met 4 maart 1994. Paasweekeinde 1 april tot en met 4 april 1994 Meivakantie 5 mei tot en met 13 mei 1994 Pinkstervakantie 23 mei tot en met 24 mei 1994. Zomervakantie 11 juli tot en met 19 augustus 1994 seniorenraad vergadert Op donderdag 8 april aanstaande zal de directeur van verzorgings huis 't Hamersveld een uiteenzet ting geven over het beleidsplan van de stichting Algemene Ouderenzorg Leusden. De heer de Bruijn doet dat tijdens een openbare vergadering van de Seniorenraad. De vergade ring vindt plaats in het gemeente huis en begint om 9.30 uur. Voorafgaande aan de spreekbeurt van de heer de Bruijn bespreekt de Seniorenraad de contacten en af spraken met de gemeentelijke in stanties over de nota Participeren de Senioren Deze nota werd begin oktober 1992 aan de gemeenteraad aangeboden. In tegenstelling tot veel andere ge meenten heeft Leusden onderhoud van wegen al jaren geleden uitbe- steedaan particuliere bedrijven. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor het groenonderhoud en de ge- meentereiniging. Het budget voor het vegen in onze gemeente is sinds het begin van de jaren tachtig niet verhoogd. Tege lijkertijd worden er aan het vegen steeds hogere eisen gesteld en is de gemeente sterk uitgebreid. Denk maar eens aan de wijken Claveren- blad Wildenburg en 't Ruige Veld die erbij gekomen zijn. Het vegen is ook moeilijker geworden Bij voorbeeld doordat er veel meer au to's langs de kant van de weg staan geparkeerd. Eigenlijk komt het er dus op neer dat er de laatste jaren sprake was van gelijkblijvende budgetten tegenover hogere eisen en een grotere oppervlakte. Dat dreigde te leiden tot een onaan vaardbaar reinigingsniveau. aanpassing Bij een goed niveau van reiniging is iedereen gebaat. Dus daarom heeft het gemeentebestuur zich beraden op dit onderdeel van het gemeen telijk beleid Het college van bur gemeester en wethouders heeft onlangs het werkplan onkruidbe- strijding en reiniging wegen 1993 vastgesteld. In feite is dat plan een aanpassing van het onderhouds- programma. En dan nog zonder dat dit extra geld kost. Dat kan alleen maar omdat alle werkzaam heden nu worden ondergebracht bij één aannemer. Deze aannemer, de firma BFI Afvalverwerkings technieken Leusden beschikt over alle noodzakelijke materialen en kan daardoor heel snel - en daar door dus goedkoper - werken. vaker vegen Laten we eens kijken wat u van dit nieuwe werkplan zult merken Daarbij moeten we eer uitstapje maken naar het jaar 1990. In dat jaar werden doorgaande wegen vier keer per jaar geveegd. Woon straten eens per jaar, zogenaamde wijkontsluitingswegen twee en par keervakken eens per jaar. Fietspa den werden uit kostenoverwegin gen overgeslagen Dat zal nu ver anderen. Vier keer per jaar worden geveegd: de hoofd- en ontsluitings wegen, de wijken straten, pleinen en parkeervakken. En niet te ver geten de fietspaden! Daarnaast wordt voor hetzelfde geld twee keer per week de Hamershof ge veegd en veegt BFI elke dinsdag na afloop van de markt het marktter rein aan de Biezenkamp. Al met al dus een behoorlijke uitbreiding De agenda van de vergadering ligt ter inzage bij het bureau Voorlich ting. De vergadering is openbar. U bent van harte welkom. Wilt u meer weten over het werk van de Seniorenraad? Bel dan met de heer Kramer Telefoon 942 965. nieuwe aanpak leidt tot betere resultaten U staat er misschien niet bij stil. Maar met het vegen van de wegen in onze gemeente is jaarlijks een bedrag gemoeid van ongeveer 180.000,-. De gemeente veegt die wegen niet alleen maar omdat het anders een rommeltje zou worden. Niet of te weinig vegen is slecht voor de verhardingen en de waterafvoer. En tenslotte is vegen belangryk om ongedierte te voorkomen. Stelt u zich bijvoorbeeld eens voor wat de gevolgen zouden zijn als er na de markt niet geveegd zou worden. van het programma. En dat zult u zeker merken. onkruid In onze gemeente wordt onkruid niet chemisch bestreden. Het sproeien van trottoirs bijvoorbeeld zult u in Leusden niet meer tegen komen. De enige manier om te voorkomen dat er onkruid gaat groeien in de goten vangs de weg is vegen. Dit tegen gaan van onkruid vorming blijkt steeds moeilijker te worden. U kunt dat zo hier en daar ook zien. Wat er in de eerste jaren na het beëindigen van chemische onkruidbestrijding nog uitzag als onschuldige bloemetjes, blijkt zich in de loop van de jaren er na te ontwikkelen tot reusachtige strui ken. Bovendien kan onkruid zich heel gemakkelijk nestelen in straatvuil dat in de goten blijft lig gen. De enige manier om dit te voorkomen is veelvuldig vegen in combinatie met borstelen. In dit onkruidborstelen wordt in het nieuwe veegprogramma voorzien. Bovendien worden eens per jaar de bladeren op trottoirs, parkeer plaatsen, goten en in winkelcentra opgezogen. meer weten LI ziet het: soms is het mogelijk met hetzelfde geld méér te doen. In dit geval wordt een werk waarvan ie dereen in Leusden op de één of andere manier de vruchten plukt, beter aangepakt voor hetzelfde be drag. Wilt u meer weten over het veegprogramma, dan kunt u bellen met de afdeling gemeentewerken. Telefoon 961 773. 06 vergaderagenda Op dinsdag 6 april 1993 vergadert de commis\ Welzijn en Onderwijs. Aan de orde komen der andere de subsidieaanvraag voor de regi nale omroepvereniging de Golfbreker voorq mobiele studio en de aanleg van een trainini veld en keepershoek op het burgemeester Bi ningpark. Woensdag 7 april is het de beurt aan de comnu sie Sociale Zaken, Volkshuisvesting, Emancip tie en Milieu. De commissieleden vergader* iej onder andere over de aanstelling van een ene ati giecoórdinator en de instelling van een bestuui commissie voor de volwasseneneducatie in h Gewest Eemland De vergaderingen vinden plaats in het gemee tehuis en beginnen om 20.00 uur LI bent harte welkom. actuele folder blessures, maak er geen sport van! Sporten is leuk en gezond, maar er gaat nogal eens wat mis. Per jaar lopen zo'n 2,7 miljoen sporters een blessure op. Voor de helft daarvan is medische behandeling in het zie kenhuis of bij de huisarts nodig, dat wil zeggen dat van elke tien spor tende Nederlanders er jaarlijks twee medisch behandeld moeten worden voor een sportblessure. Wat kunnen we daaraan doen? Om sportblessures te voorkomen moeten we aandacht schenken aan de volgende punten. Sportief gedrag kan heel wat klappen, trappen c.a. schelen. Zorg voor een goede conditie Overdrijf niet. Een goede training vergroot niet alleen de conditie, maar is ook goed voor de techniek. Hoe be ter de techniek, hoe kleiner de kans op blessures. Warming-up, rekken en coo- ling-down zijn van het aller grootste belang. Sporten vraagt veel van de spieren en daarom is een goede behandeling en- vóór en na het sporten erg langrijk. Neem de tijd voor sportinkop en maak gebruik van de desku digheid van de verkopers. Go* materiaal, sportkleding schoenen kunnen meehelpeno ;ch blessures te voorkomen. Dat niet zeggen dat het duurste <x het beste is. Gebruik de beschermingsmi delen die speciaal voor de spo die u beoefent ontwikkeld zij zoals beenbeschermers, gebi beschermers, helmen c.a Zorg ervoor dat u volledig ht steld bent van een blessure voc dat u weer gaat sporten. Dit lij logisch, maar het blijkt noj eens voor te komen dat een sjx ter 'te vroeg begint'. Gevolg: c 7 nieuw een blessure! 00 Wilt u meer weten? jord Bij het bureau voorlichting op t em gemeentehuis kunt u gratis de fo der 'Blessures, blijf ze de baas' halen. nu volgen de bekendmakingen! JE ich 'h oef Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033)-96l6l8 of 96IË GEMEENTE ontwerp-uitwerkingsplan Hamershof 2-1993 Met ingang van donderdag, 1 april 1993 ligt gedurende een termijn van twee weken voor belanghebbenden ter inzage het ontwerp-uitwerkingsplan Hamershof 2- 1993. Deze uitwerking bevat een gedetailleerde be stemmingsregeling voor het door de gemeenteraad op 17 september 1992 vastgestelde globale bestemmings plan Hamershof 2-1992 ten behoeve van de uitbreiding van het hoofdcentrum Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebben den eventuele bezwaren tegen de ontwerp-uitwerking schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders (Postbus 150, 3830 AD Leusden). Het uitwerkingsplan kan worden ingezien op de afde ling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208) tijdens de gebruikelijke openstelling (m.u.v. de vrijdagavonden). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: uitbreiding woning V.d Lagemaathof 3 De bouwplannen liggen ter inzage van donderdag 1 april tot en met woensdag 14 april 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van LeusdenPostbus 150,3830 AD Leus den. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en mel dingen zijn ontvangen: bouw schuur/berging Kerkdijk 11 bouw schuur Rosmolenstraat 7 houten tuinhuisje Rietspinner 10 plaatsen dakkapel uitbreiding woning Rozenhaag 4 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaal de in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aan vragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij Je afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724). verleende vergunningen bouwvergunningen uitbreiding woning Maanweg 20 kapvergunningen Benedictijnenhove 80, een berk in de achtertuin, Krakhorst 20, drie berken in de voortuin; Meerkoet 22, drie coniferen in de achtertuin. diverse vergunningen W. Seggers: voorjaarskermis op parkeerterrein De Biezenkamp 5 t/m 8 mei 1993, Ren- en Toerclub Amersfoort: 17e Ronde van Leus den 2 juni 1993; H J Abbnng: diverse activiteiten Leusden-zuid 30 april 1993; Ned. Lever Darm Stichting: collectevergunning; Ned. Ver. ter Bestudering van Munitie en Ballistiek: vergadreing en ruilbeurs. Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning recht streeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekend making bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729, kapvergunnin gen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. verzoek hinderwetvergunning Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 29 januari 1993 een verzoek voor een nieuwe, de gehele' inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet ontvan gen van de heer J. v.d. Hengel voor een veehou derij op het perceel Hessenweg 195 te Achter veld. Het verzoek en de bijlagen liggen van 31 maart 1993 tot 30 april 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Boven dien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961716. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemoti veerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Weduwe, 70 jr., i b.v. woning en auto zkt langs deze weg een lieve MAN met eerlijke bedoelin gen. Br.o.nr 189. Zoekt u een leuke VRIEND of vriendin Bel de relatielijn 06-350*222*67 (75c.p.m.) Klein kantoor c.q OP SLAGRUIMTE in Leusden- Centrum, Tel. 033- 941852. KRUIWAGENS- klokpomp- laders- stam per. Verhuurbedrijf R Haverlag. Venestraat 52 Nijkerk. 03494- 52390 Parket schuurm. huren? Plus-Klus 03242- 2056 GEZOCHT een onder komen van april t/m juni zoals: stacaravan- zo- merbungalow- woon boot- zeil- of motorboot Bij voorkeur omg Zee- wolde binnen een straal van 50 km. Tel. 013- 441129. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. ontwerp-beschikking De ontwerp-beschikking op een verzoek van Van de Glind Beheer B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 31 maart 1993 tot 14 april 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor het assembleren en verpakken van goederen op het perceel Eikenlaan 49 te Leusden. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stuk ken worden ingezien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrij dag tussen 19.00 en 20.00uur, na te voren ge maakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961716. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strek king hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. huisdieren Corien's TRIMSALON, gedipl hondentrimster Vetkamp 48, Nijkerk, tel. 03494- 62078 Goed tehuis gezocht voor 2 HONDEN, bellen na 18.00 u. Tel. 03494- 59423 T k. duitse herder pups, beide ouders keurklasse I. V.. duitse reu, top uitm sch h. III. M: uitm VHI. Kennel "v.d. Mod- derbeek", tel 03426- 1555. Tk. gevr. nest Bastaard HONDJES. Tel 085- 250786. T.k YORKSHIRE ter- riers en Maltezer leeuwtjes. Tel. 08385- 27581 TRIMSALON Jon voor alle rassen. Tel. 03495- 37091 Gedipl. erv muxiekdo- cent geeft PRIVÉLES aan huis orgel' piano. 033- 948115. verleende hinderwetvergunning Op 19 maart 1993 is aan J. van Eist een vergi ning in het kader van de Hinderwet verlee voor het oprichten en in werking hebben van herstelplaats voor voertuigen ten behoeve een loonbedrijf op het perceel Hessenweg 131 Stoutenburg. De vergunning en de bijlagen liggen van maart 1993 tot 30 april 1993 op elke werkdag 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeen huis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Mil en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211 vendien bestaat de mogelijkheid om de stuk! in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20. uur, na te voren gemaakt telefonische afspra telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan roep worden ingesteld bij de Afdeling voor geschillen van bestuur van de Raad van Sta Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage doo: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling I zwaren hebben ingebracht tegen het afgei van de gevraagde vergunning of tegen ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aanton dat hij redelijkerwijs niet in staat is gevw bezwaren in te dienen tegen het afgeven v ired de gevraagde vergunning of tegen de llSï werp-beschikking De beschikking wordt na afloop van de beroc Iflr o termijn van kracht tenzij voor deze datum I ree roep is ingesteld en met toepassing van artfl 107 van de Wet op de Raad van State een li zoek wordt gedaan tot schorsing van de bescfa king dan wel tot het treffen van een voorlop voorziening. Het verzoek tot schorsing of voorlopige voorziening moet worden gerii rkg aan de voorzitter van de Afdeling voor de schillen van bestuur van de Raad van Sta &r Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage De beschikking wordt niet van kracht voon op dat verzoek is beslist. US cke ëred lint 01 esi Aanvang THEORIE-CURSUS 7 april a s. Nijkerk tel 58237, Zeewolde tel. 2999. AUTO- MOTORRIJSCHOOL ROB SNIJDERS AUTORIJSCHOOL Woerdman lest in Re nault 19. Lesprijs 44,00 per vol uur Jon gerencursus 14 rijles sen met examenaan- vraag 625,-. Motorrij les 45,- p.u. Van Royenpad 18, 3815 XA Amersfoort, 033- 724157. ida on: ikl iw n Ier •ee* roe eec na e k isdi i de ag V s e: HOUDEN. Nu schriftelrjfes r met mondelinge steu' )im lessen Vraag informal 'Ha bij HOA 03495- 36613 Soesterweg 25, 370 AB A'foort. Basiskennis BOEK

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4