Roda'46 laat zwakker Saestum ontsnappen Achterveld verslaat OSM met 1-3 in laatste competitieduel Agenda Bosnië KNVB vergeet scheidsrechter aan te stellen Avanti De Treekerruiters schitteren Roda-junioren naar Italië Sport Leusder Krant Leusdenaren houden alleen nog theoretische kans op promotie LEUSDEN - Zondag 4 april 1993 zal een gedenkwaardige datum in de geschiedenis van Roda'46 worden. Gekweld door de striemende regen en een gierende storm verloor Roda'46 de eerste wedstrijd in de nacompetitie van de hoofd klasse van het zwakke Saes tum. De Zeistenaar Chris Klomp bepaalde met een ge richte kopstoot de eindstand op 1-0. De Leusdenaren vielen na de vroege tegentreffer hartstochtelijk aan, maar misten een aantal niet te mis sen kansen. De grootste kans kreeg Roda'46 vlak voor tijd. Jeroen Zaal frommelde de bal de Zeister verdediging door en Henk Strijbosch kon de bal het doel inblazen. Hij zette zijn voet onder de bal en schoot naast. Na afloop was Roda- trainer Loek de Boer de teleur stelling voorbij. Hij was ont goocheld door het onterechte verlies. De Boer mompelde: „Ik heb zwaar de pest in. Wij wa ren zo veel sterker. Ik kan m'n spelers niets verwijten, want ze hebben er alles gedaan." Saestum had niet verwacht dat het elftal de nacompetitie zou halen. De gemeente Zeist had besloten het sportpark Saes tum ingrijpend te renoveren. Het bestuur van de voetbalclub had toestemming geven alvast met de verbouwing te begin nen Nijvere gemeentearbei ders hadden alvast alle bomen omgezaagd en de tribune ge sloopt. Het resultaat was dat de storm vrij spel had en de toe- schuwers m de modder plaats konden nemen Een lint mar keerde de afscheiding tussen de toeschouwers en de spelers. Het weer was ideaal voor de Ronde van Vlaanderen, maar minder om een voetbalwed strijd te bekijken De wedstrijd had vijfhon derd belangstellenden getrok- Eerste reserve Een goede scheidsrechter is aanwezig en onzichtbaar. Hij valt niet op, maar hem valt alles op. Er bestaat maar één compliment voor een scheids: U was vandaag volkomen on opvallend. Toch worden de Leusdense velden overspoeld met clowns, die voortdurend storend aanwezig zijn. De mannen denken: ik kom om te fluiten en dus blaas ik elke dertig seconde op dat fluitje en als er niets gebeurt dan verzin ik wel een overtreding, want ik ben dat roteind naar Leusden niet voor niks gere den. De korfballers worden bezocht door mannen die na elk fluitsignaal een parodie op Bruce Lee uitvoeren om te tonen wat de overtreding was. Zij begrijpen niets van het spel, veranderen door hun gedrag elke sportieve wed strijd in een veldslag en ma ken van de coaches mentale wrakken. Maar na afloop stappen ze tevreden onder de douche vandaan, 'lekker ge floten vandaag'. De heer Nijdam, die de za terdag derde klas KNVB ont moeting Roda'46 - Jonathan moest leiden, toonde zich in één opzicht een goede scheidsrechter: hij was on zichtbaar. Letterlijk, want hij kwam niet opdagen, aange zien hij in Bosnië moet gaan vechten. Nijdam maakte geen fouten. Toch had hij een paar feilen: hij was zeer opvallend afwezig en wat er ook op het veld gebeurde, het viel hem niet op. Zijn afwezigheid be tekende dat de wedstrijd ver zet moest worden naar paas zaterdag, de spelers van Roda hun vakanties af moesten zeggen en dat de supporters teleurgesteld naar huis moesten. Door niets te doen hinderde Nijdam de voort gang van de competitie. Scheidsrechters: Je hebt er alleen maar last van. Koen Koster ken. Vierhonderd supporters uit Leusden en een paar ver dwaalde Zeistenaren, die zich in de kantine verschanst had den. De Leusdenaren hadden spandoeken, toeters en petjes bij zich. Zij maakten een vre selijk kabaal Het elftal van Roda-zondag mocht zich in grote belang stelling van trainers verheu gen. Loek de Boer was er na tuurlijk en tweede trainer Bert Kulk gaf morele ondersteu ning. Piet Mackaay kwam kij ken hoe zijn pupillen die hij sinds december niet meer ge zien had het deden. Fillie Kraak, die komend seizoen het elftal gaat trainen, was aanwe zig om te inventariseren met welke spelers hij het komend seizoen verder wil gaan. Ingooi De wedstrijd begon rommelig en gespannen Op het midden veld heerste Casper Vuyck en Remco Bosman. Henk Strij bosch en Sander Schimmel zorgden voor onrust in de Zeister verdediging De keeper van Saestum liep onder een voorzet door, maar de kleine Vuyck kwamen lengte te kort om de bal in te koppen. De kee per bleek veel moeite te hebben met ballen die van de zijkant kwamen. Saestum kreeg in de tiende minuut een vrije trap. Edwin ACHTERVELD - De gymnastiekverenig Avanti hield haar jaarlijkse club- kampioenschap. Bij de zes en zeven jarigen werd eer ste Stef Hoving, tweede Anita van Dijk en derde Corine van de Pol. Bij de groep ouder dan acht jaar werd eerste Arno Colen brander juist voor Moniek van Luttikhuizen die tweede werd en derde Rian van Dijk. Bij de selectie- groep A werd eerste Diana van Brakel voor Gittc Kerkhof en Heidie Brons. Selectiegroep B eerste Inge van Dijk, tweede Patricia Ummels en derde Janne Brons. Ook de Jazzgroep van 10 tot 15 jaar wist het publiek te boeien met een fraaie dans. van de Tweel zette de muur niet goed neer, maar stopte de goed ingeschoten bal be kwaam. Zeven minuten later kreeg Saestum een ingooi bij de hoekvlag van Roda. Ferry Houtveen hinderde de Zeiste naar, die de bal weer in het spel wilde brengen De scheidsrechter gaf een vrije trap bij de hoekvlag Remco Bosman lette even niet op en zijn directe tegenstander Chris Klomp kopte de bal per fect in. Mooie goal, maar voor Roda een nekkebreker en een uiterst kostbare tegengoal, want deze treffer kon weieens de promotie kosten. Roda pro beerde snel tegen te scoren, maar had de pech dat de keeper van Saestum geen moeite had met ballen die recht op hem afkwamen. Vuyck. Houtveen, Knijf en nogmaals Houtveen misten opgelegde kansen Bert Kulk vond in de rust dan ook dat Roda geen grote kansen gemist had. De keeper stond gewoon goed te keepen. Hij vond ook niet dat de goal Bosman's fout was. „De bal werd perfect voorgezet. Klomp start op tijd. Daar valt niets tegen te beginnen. Maar in de tweede helft drukken we Saestum weg. Wij zijn gewoon veel sterker." Dat was de trainer van Saestum ook opgevallen Hij holde de hele eerste helft ze nuwachtig langs de lijn In de tweede helft maakte hij zelfs regelmatig excursies binnen de lijnen De Zeistenaren hadden erg veel moeite om op hun be nen te blijven staan. Regelma tig lagen er spelers van Saes tum krimpend van de pijn op Uitslagen Derde Klasse B Roda'46- Jonathan s.n 0 Scherpenzeel- Stroe 1-2 Lelystad- Desto 3-1 Vlug en Vaardig- SDCP 0-0 Hoevelaken- Advendo 1-4 Amstelveen- Geinoord 0-1 Stand 1 Lelystad 20-34 2 Advendo 20- 32 3 Stroe 20-25 4.SDCP 20-24 5.Roda'46 19-22 6. Amstelveen 2 0-21 7 Scherpenzeel 21-18 8 Vlug en Vaardig 20-17 9 Jonathan 20-13 10.Desto 20-12 11 Geinoord 20-12 12. Hoevelaken 20-10 Stand veldkorfbal De Roda-zondag voor aanvang van de wedstrijd tegen Saestum. Na van de Leusdenaren op promotie danig geslonken, (foto: Gerhard de grond, zonder dat zij een schop gekregen hadden. Saes tum haalde doelbewust het tempo uit de wedstrijd. Toneelvereniging Voetbalvoorzitter Jan Honde- ling had geen goed woord over voor de handelwijze van de spelers van Saestum „Roda heeft vandaag van een toneel vereniging verloren Het was schandalig zoals die jongens aan het tijdrekken waren." Naarmate de tijd krapper werd, nam de irritatie bij Leus denaren toe. Casper Vuyck, Peter Knijf en Jeroen Zaal be gingen zware overtredingen, zodat de Zeistenaren echt re den kregen om over de grond te rollen. Twee Saestum-spelers werden van het veld gedragen en nog twee liepen als aange schoten wild over het veld Eén van die twee genoot rustig in de spits van de regen Hij was niet meer in staat een voet te ver zetten. Mike Gressie gaf de onbewe gelijk spits geen centimeter ruimte In het strafschopge bied van Roda was het Mada me Tussaud tegen sluitingstijd. Edwin van de Tweel stond als een verzopen vogelverschrik ker de wanhopige pogingen van zijn ploeggenoten aan te kijken. Een speler van Saestum sloeg m het strafschopgebied de bal met zijn hand weg. De scheidsrechter vond het niet nodig een strafschop te geven. Door alle onderbrekingen en irritatitie in het veld kwam er van voetballen weinig terecht. Peter Knijf kreeg nog een klap in zijn gezicht. Loek de Boer probeerde halverwege het tij te keren door René de Leeuw en John Jansen in het veld te brengen voor Remco Bosman en de uitblinkende Sander Schimmel. Zij konden weinig uitrichten tegen de harde verdediging van Saestum die de ballen in pa niek alle kanten optrapten. Li bero Jeroen Zaal stormde naar voren en verhoogde de verwar ring. Hij kreeg een kans maar gaf de bal aan Strijbosch die miste. Daarna was de wed strijd gelopen. Roda was beter dan Saestum, maar miste ge- de 1-0 nederlaag zijn de kansen te Winkel) woon routine. Dit was echt een wedstrijd voor Meindert Vlugt geweest. Roda moet nu 18 april van EMM winnen En dan moet EMM van Saestum winnen. De drie teams eindigen dan gelijk en het elftal met het beste doel saldo promoveert dan. Casper Vuyck zal in ieder geval niet meedoen, omdat hij zijn zeven de kaart opliep en nu twee wedstrijden geschorst wordt. Roda heeft afgelopen zondag zo goed als zeker de promotie uit handen gegeven. Er is maar een woord voor en dat is Weg geven Dat is erg jammer voor het elftal en de club, want de aansluiting met de zaterdag- elf wordt nu niet tot stand ge- bracht. Bovendien had Roda I gewoon de winst moeten pak ken. Roda heeft een troost. Olympia uit Utrecht draaide vorig jaar een soortgelijke na competitie en is nu al bijna twee maanden kampioen van de Hoofdklasse. Programma nacompetitie 18 april: Roda'46- EMM 25 april: EMM- Saestum LEUSDEN - Henk Bitter- ling, de coördinator van de scheidsrechters van de za terdagafdeling van Roda'46, stond zaterdag om kwart over twee ze nuwachtig bij het hek. Hij wachtte op Nijdam uit Den Helder, die Roda'46- Jo nathan moest fluiten. Maar Nijdam verscheen niet. Bitterling klom in de telefoon en hoorde dat Nij dam nog in Den Helder was. De Den Heldenaar had namelijk gehoord dat hij binnenkort naar Bosnië moet vertrekken om aldaar de orde te herstellen. Hij had daarom afgezegd, om dat zijn hoofd niet naar fluiten stond. De KNVB was op de hoogte van deze afzegging maar genoeg vergeten een vervanger aan te stellen. Roda probeerde nog een scheidsrechter te vinden die voor beide partijen aanvaardbaar was, maar slaagde daar niet in. Voor Jonathan is de uit wedstrijd belangrijk, om dat zij bij verlies degrade ren. Roda maakt uitste kende kansen de nacom petitie te halen, als er ge wonnen wordt. Beide elf tallen besloten toen maar de belangrijke wedstrijd een week uit te stellen. Roda Al speelt dan om 12.00 uur een voorwed strijd tegen Vitesse BI. Om 14.30 uur begint de kraker Roda'46- Jonathan. De KNVB heeft beloofd dat er dan een scheidsrechter aanwezig zal zijn. De spelers van Roda 2 kwamen wel in het veld en wonnen. Door deze over winning haalde Roda 2 het kampioenschap binnen en speelt binnenkort een be slissingswedstrijd om de promotie. Het kampioen schap werd met vreugde begroet, vooral omdat de spelers van Roda 2 bij de selectie horen. Dit kam pioenschap betekent dat de selectie van de zatcr- dagafdeling in de breedte heel erg sterk is. Achterveld laat kampioenskandidaat OSM met lege handen achter ACHTERVELD - In een bela den, spannend en bikkelhard duel wist Achterveld kam pioenskandidaat nummer één OSM met overtuigende cijfers te verslaan. Achterveld moest zijn laatste competitieduel in Maarsenbroek spelen. OSM was bij winst zeker van het kampioenschap. Achterveld moest winnen om nog in aan merking te komen voor een pe- riodetitel. Achterveld is afhan kelijk wat de concurrentie doet. Trainer Erik de Wilde kwam in en periode dat Ach terveld als los zand aan elkaar hing. Door zijn goede werk en grote inzet werd het team weer op de rails gezet. OSM heeft deze éénheid van dit team af gelopen zondag ondergaan. Na het beginsignaal van scheids Mandersloot gingen de oranjehemden er flink tegen aan. De tegenwind in deze eer ste helft kon hun niet deren. Met enkele harde ovetredingen van OSM werd getracht Ach terveld van het lijf te houden In de twaalfde minuut al werd een fraaie voorzet van Corno Kok door Enk de Jong schitte rend tegen de touwen gewerkt OSM schrok wakker en gin gen in de aanval. De spits van OSM blesseerde de Achter- veldse Gerbrand Zandbrink aan de borst bij een hoge voor zet. Toch kreeg OSM weer wat grip op de wedstrijd. Met en kele goed opgezette aanvallen werd de Achterveldse achter hoede uitgeprobeerd. De Ach- tervelders moesten terug naar eigen helft. Vermeend Een OSM-er scoorde, maar hij gebruikte zijn hand als hoofd on Hue werd Hp goal terecht afgekeurd OSM rook dat er meer in zat en er werd veel druk gezet. Ouderwets Engels voetbal liet OSM zien. De Achterveldse achterhoe de met Jeroen Tolboom en Fred van de Pol wisten enkele malen geen raad met deze manier van aanvallen. Uit een corner, ge nomen in de vijfentwintigste minuut, kopte de spits van OSM rakelings over de deklat. OSM voerde de druk nog wat meer op hetgeen in de negen- twintigste minuut resulteerde in een doelpunt. Na appelleren van het Ach terveldse verdedigingsduo Fred van de Pol en Robbie de Vette, voor een vermeende uit- bal werd er niet gefloten. De OSM speler ging gewoon door en scoorde de verdiende gelijk maker 1-1 OSM zette toen alles op alles om de wedstrijd in zijn voor deel te beslissen. Echter Ach terveld bleek een éénheid en kroop na dit OSM offensief weer uit zijn schulp Op het middenveld wist Erik de Jong de bal van een achterhoede speler te ontfutselen De Jon- gik ging op weg naar het vijan delijke doel De keeper werd fraai omspeeld. De stand 1-2 werd op het scorebord bijge schreven. Hierna werd het een open wedstrijd. De aanvallen gingen snel op en neer. Een mooie om haal van de weer goed voet ballende buitenspeler Peter van Ruitenbeek en een harde maar niet nauwkeurig genoeg geplaatste kopbal van Peter van Middelaar misten beide het doel van OSM op een haar na. Vlak voor het rustsignaal van de goed leidende scheids rechter wist Harrie van Dalen na een corner een inzet van OSM net nog van de doellijn te halen Kwelgeest van de OSM ach terhoede Peter van Ruitenbeek kwam in de vijftiende minuut alleen voor het vijandelijke doel. Zijn schot ging net langs de verkeerde kant van de paal In de zeventiende minuut na rust was het weer Erik de Jong die de bal op de middenlijn op pikte. Na een snelle rush werd zijn inzet door de OSM doel man gekeerd. Hij kon de bal niet klemvast krijgen en zoals zo vaak in de afgelopen competitie gebeurde stond ook deze dag Peter van Middelaar weer op de juiste plaats. Zijn inzet was goed voor het derde Achterveldse doelpunt 1-3. De moegestreden Erik de Jong werd vervangen door Erik Hak. OSM probeerde het nog wel maar de overtuiging was uit hun spel verdwenen Achter veld wist met invaller spits Enk Hak nog enkele keren ge vaarlijk voor het OSM doel op te duiken Echter de moege- streden Maarsenbroekers ble- ven een grotere achterstand bespaard Achterveld maakt nu een goede kans op het halen van de na-competitie, maar is afhan kelijk van de resultaten van anderen. Na de winterstop heeft de selectie van Achter veld onder leiding van trainer De Wilde schitternd gevoet bald. Daarom is het ook zo jammer dat deze succesvolle I trainer Achterveld binnenkort val aaqnvarlat*»n 9-li 9-1 9-lfl 9-1 9-F 1. Antilopen 2. De Meeuwen 3. Unitas 4 SKF 5. Revival 6 DO S 7 Achilles 8. Juventa Uitslagen B Antilopen - de Meeuwen 16:#?'^ Achilles - Dos Revival - Juventa 10-w/e SKF - Unitas lO-lKbij 1iter LEUSDEN - Drie leden van Ponyclub 'De Treekerruiters' namen deel aan de Neder landse Kampioenschappen Dressuur en Springen, die ge houden werden in Hillegom. Met een tweede en twee zesde plaatsen leverden deze Tree kerruiters uitstekende presta ties. De tienjarige Joany Lam was één van de zestien uitverkore nen. Zaterdag was het dan zo ver voor Joany met haar pony Kantjes Urigon in de klasse L aan de start verscheen. De spanning was te snijden, want op dergelijke wedstrijden zijn potentiële kanshebbers. Rijinstructrice Birgit Burgers en rijinstructeur Hans Ballast konden zeer tevreden zijn over de verrichtingen van hun pupil. Joany wist een mooie dressuurproef te rijden, die beloond werd met de zesde plaats. De zestienjarige Ivonne van Ginkel startte met haar pony Ilonka in de dressuurklasse M. Deze combinatie was twee jaar geleden rayonkampioen in de dressuurklasse B. Na in tensief trainen onder leidin; van rijinstructeur John Koe heeft deze combinatie de lopen tijd goede vordering( gemaakt. Ivonne reed goede dressuurproef plaatste zich hiermee bij vier besten, die doorgingei naar de finale. De finaleprcs leverde Ivonne de tweed plaats op Zondag was de elfjarige Mi leen van Ruitenbeek met ha; pony Conny van de partij bi, de Nederlandse Springkair pioenschappen in de klasse Zij was de enige Treekerruite die uitgekozen was om deel nemen aan deze springkarr pioenschappen. Aan de stai verschenen 24 ruiters. Deg; nen die een foutloos parcour sprongen, moesten in de ba: rage strijden om de snels! tijd. Marleen sprong met ha; pony Conny een prima pa- cours. Na de barrage bleö haar tijd goed voor de zesó plaats. De Treekerruiters hebbe hiermee aangetoond wel dei lijk mee te tellen op national niveau, zowel met dressuc als met springen. )rft LEUSDEN - De Bl-junioren van Roda, die afgelopen zaterd-M kampioen werden, gaan met Pasen naar een toernooi in /ui Italiaanse Conzaga. Daar zullen zij onder andere Atalanta Beië amo ontmoeten Op het internationale toernooi zullen ook Frur se, Belgisch en Zwitserse ploegen deelnemen. Andere jeugdtearl vertrekken dit weekeinde naar Belgie om daar de degens 'J kruisen met sterke buitenlandse teams op het Anderlechttoi tker ploe^ Donderdag 8 april 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportmstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 9 april 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 10 april 14.30 uur: Voetbal. Roda'46- Jonathan Burgemeester B& het mngpark Zondag 11 april 14.30 uur:DWSM- Roda'46 Maandag 12 april 9.00 uur: SSD-Yoga, ruirt Kameleon, zwembad Octop^de ve 9.15 uur - 10.15uur: SS.r Grondgymnastiek, De K( (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSL Badminton, De Korf (zij-L" gten 1 gang). Dinsdag 13 april 13.30 uur - 14.30 uur: SSt Indoorbowls, De Korf (zij-^ gang) ocr 14 30 uur - 15.30 uur SSf Indoorbowls, De Korf (zij-13 gang). den ■oos I aren tre 0 Woensdag 14 april 10.00 uur - 11.00 uur: SSI squash, squashhal De |fen v ring. Valleilaan. uttei rna -n. B eidsn tocl lens een iter oten :en d< 1 club] medi

Leusder Krant | 1993 | | pagina 16