De Haaien kampioen s \ntilopen knokt moedig terug .Leusder Krant. Voorsprong hockeyers slinkt zienderogen 'De Haaien' kampioen! LHV wint in de regen Haaien zwemmen steeds sneller Tournooi De Eemelaar een groot succes BVO huldigt kampioenen Ifoensdag 7 april 1993 Pagina 17 16-!: kampioensteam van De Haaien viert feest, na het behalen van de titel. Staand van links naar 7-li :hts: Ronald Bast, Ruben Tolboom, Patrick Keur, Rene van der Vlist, Willem Burger, Bert van 10- üekom, Marco Tijmensen, Ron Bokkers, Joost Jansen. Gehurkt van links naar rechts: Harry 10-1 tbingh, Rob van Wegen, Herman Streefkerk, Bart Borgman, Lars Ruitenbeek en Gerco Renkers. ter De Haaien) iidin Koe afg« ee «veed Ma: t ha< tij bi L stai Degi rcour e ba: inelst •t haï pa bid £USDEN - In een sfeer- ille ambiance heeft het eer ste herenteam van De Haaien 1 kampioenschap behaald in wedstrijd tegen Poseidon Scherpenzeel. Door het rlies van medetitelkandiaat 'CH, liep de voorsprong van Haaien tot drie punten. Er nog één wedstrijd te spelen, de voorbespreking, waarin ach Ronald Bast hamerde de aanvalsopbouw via de vleugels, was er sprake van lig. Wellicht door kampioens een normale wedstrijdspan- kriebels liep de Leusdense ning. De eerste periode begon ploeg in de eerste drie minu- voor 'De Haaien' toch romme- ten twee tijdstraffen op. Na de stroeve start kwam De Haaien in de derde minuut eindelijk goed op gang Tijdens een man-meer situatie LEUSDEN - In Utrecht werd de laatste zwemcom- petitie-ontmoeting afge werkt van het seizoen '92/'93. De wedstrijdselec tie van 'De Haaien' kwam geen moment in degrada tiegevaar en wist de di- rekte tegenstander, het Utrechtse Zwemlust-Den Hommel 54 punten voor te blijven. De vereniging kan daarmee terugzien op een geslaagd competitie optreden. Hoewel iedereen goed op dreef was, zijn er een aan tal prestaties die er uit- springen. Zo was de 200 meter vrije slag meisjes '78, een geheel Leusdense overwinning. Elwine Her mans, Eveline Brienesse en Sarah Lugthart, wisten beslag te leggen op de plaatsen een, twee en drie met fraaie persoonlijke re cords voor Hermans (2.20.7) en Lugthart (2.49.1). Brienesse zwom even la ter naar een mooie per soonlijke tijd op de 100 meter schoolslag. Haar 1.28.4 was bovendien goed voor brons. De 200 meter wisselslag bracht zowel Werner van de Berg als Karlijn van Stralen op het erepodium. Nog nooit wa ren ze op dit zware pro gramma-onderdeel zo snel. De 2.29.5 van Van der Berg was goed voor zilver. Karlijn van Stralen was één van de zwemsters die na het intensieve competi tieduel op zaterdag, zon dag in het kader van li mietwedstrijden voor de Nederlandse Kampioen schappen in actie moest komen. Zondag schitterde zij met een schitterend persoonlijk record van 5.19.6 op de 400 meter vrije slag, opnieuw Ver der kwamen er persoon lijke records in de boeken van onder meer Arjan v.d. Berg, Annemieke v.d. Werf, Haike van Stralen, Bastiaan Tamminga, Ar jan v. Duijn en Rudi de Heer, die z'n tijd op de 100 meter vrije slag met maar liefst acht seconden wist aan te scherpen. irfballers geven in laatste seconde winst weg jUSDEN - De teleurstelling in eerste instantie groot in Leusdense kofbalkamp, lat de topper tegen 'De iuwen' uit Putten in de ltste seconde in 16-16 ein- jde. Later, toen de emoties [r het fluiten van de scheids- iter wat geluwd waren, :heerste de tevredenheid, lilopen stond vijf minuten [rtijd nog met 14-10 achter locht zichzelf dus een com- lent maken voor de wils- icht en de mentaliteit, die achttal in de slotfase toon- Bovendien speelde met ie de vrouwen erg goed. Het jammer dat de goede itatie niet met een overwin- bekroond werd, maar met gelijke spel houdt Antilo- één punt voorsprong op Meeuwen' en houdt dus de isen op het kampioenschap hand. in h Kris Fokker kreeg dertig se- Ber\ bnde voor tijd de bal in het Fru' dedigingsvak van Antilo- dteac 1 De stand was 16-15 voor gens I ^Leusdenaren en dus leek het ■httoe bkker een goed idee de bal in eploeg te houden In het aan- jjsvak stonden Marjon Ab- en René Verweij vrij, ar Fokker gooide de bal Koos Meinsma. Meinsma ld achter Fokker en dus |t de scheidsrechter af we- js tijdrekken. pert Brandsen, de Leusdense |ch, was heel boos op de ndsrechter Hij riep de man ;er Begiet zwart toe- „Waar ben je toch mee bezig, man en het veld in. De scheids- iter reageerde gepikeerd en |d bovendien dat Brandsen pr achter de lijn plaats •st nemen 'De Meeuwen' imen in balbezit en pro- rden een opening te vinden te verdediging van Antilo- bal terugspeelde. Zij vonden het een blunder. Chris Fokker antwoordde verbaasd: „Blun der? Het was helemaal geen blunder. Ik wist helemaal niet dat ik de bal naar voren moest gooien. Ik ben lang geblesseerd geweest. Ik wist niet dat de spelregels veranderd waren. En niemand vertelt mij wat." Later overheerste de tevre denheid in het Antilopen- kamp, want vlak na de rust lieten de Leusdenaren 'De Meeuwen' uitlopen naar een 14-10 voorsprong De korfbal lers verdedigden iets meer achter en gaven te veel ruimte aan de Puttenaren, die daar dankbaar gebruik van maak ten. Brandsen wisselde toen Eddy Hendriks en Joyce Osna brugge, die niet al te gelukkig speelden voor Jeroen Buisman en Margreth Versteeg. Vooral Buisman viel goed in. De aan vallen liepen beter en Antilo pen schakelde een tandje bij. De Puttenaren werden zenuw achtig. Wissel De directe tegenstandster van Irene Veenendaal raakte de kluts een beetje kwijt Zij vroeg aan Nancy Lahey, die ge blesseerd aan de kant zat hoe lang Putten hun vier doelpun ten grote voorsprong moesten verdedigen. Lahey begon een gezellig praatje over de druk, die op de schouders van de Puttense rustte en dat zij er zo slecht uitzag en vast een paar doelpunten om de oren zou krijgen Even later kreeg Veenendaal in de buurt van de korf de bal. Zij wachtte even of haar tegen standster de bal uit haar han den zou tikken. Dat gebeurde inderdaad, waarna Antilopen een strafworp kreeg. Meinsma verzilverde de kans. Veenen daal verzekerde de Puttense speelster dat het een feest was tegen haar te spelen. De coach van 'De Meeuwen' besloot met een tot een wissel van de onge lukkige speelster. Antilopen was ernstig ge handicapt door het ontbreken van Nancy Lahey. Zij scheurde haar enkelbanden tijdens de laatste oefenwedstrijd voor de topper tegen Meeuwen. Mir jam den Heyer was haar ver vangster en dat deed zij erg goed. Ook Marjon Abbring en Irene Veenendaal waren hun dame de baas. Joyce Osnabrugge klaagde dat zij zich vanaf het begin van de wedstrijd moe voelde en niet los kon komen. Zij was blij dat zij naar de kant kon. Osna brugge, die normaal gesproken gemakkelijk scoort, maakte de hele middag maar één goal. Koos Meinsma was de top scorer met vijf goals. Hij speel de aanvallend een goede wed strijd, maar verdedigend had hij moeten zijn tegenstander de baas te blijven, zoals de man nen van 'De Meeuwen' toch meer scoorden dan de vrou wen. Uiteindelijk was de 16-16 re mise een terechte einduitslag, waarbij Antilopen iets te wei nig kreeg en de kans liet liggen de competitie in één klap te beslissen. Bert Brandsen zei van te voren dat Antilopen ab soluut moest winnen. Het was dan ook jammer dat Antilopen de winst uit handen gaf Dat vond Marjon Abbring ook: „De hele week dacht ik 'Ik ga de winnende treffer sco ren. Ik ga de winnende treffer scoren'. En vlak voor tijd maakte ik er eentje. Ik hoorde het publiek tekeer gaan. Ik dacht: 'dat was de winnende treffer'. Maar jammergenoeg maakten 'De Meeuwen' toch nog gelijk." ruiitl ictopuf SSB e KoJ foos Meinsma hielp de Put oren een handje door een SStpre overtreding te begaan, (zij-iften kreeg een strafbal en jutte die koelbloedig Direct ~ia was de wedstrijd af ge en. Brandsen vroeg aan de SSiIeidsrechter: „Hoe kom je er (zi]-p toch bij om af te fluiten "jens tijdrekken. Dat kost SSïgeen punt." De scheids- (zij-icfchter vond dat hij terecht "oten had. Brandsen ver een daarna mopperend naar I clubhuis, ssn \VeJ| medespelers van Fokker weten waarom hij de Joyce Osnabrugge probeert tevergeefs haar Puttense tegenstandster het score te beletten. De spannende korfbaltopper Antilopen- De Meeuwen eindigde in de laatste seconde in 16-16. (Foto: Hans Roggen) veroorzaakte Poseidon een strafworp die werd benut door Herman Streefkerk. Vlak voor het verstrijken van de eerste periode bracht Bart Borgman de stand op 2-0. De tweede periode werd geken merkt door goed waterpolo van de kant van De Haaien. Al na dertig seconden scoorde Borgman zijn tweede treffer. De enige smet die op het spel van De Haaien rustte was dat drie overtalsituaties niet wer den benut. Ruben Tolboom werd aan het eind van de tweede periode mooi vrijge- speeld schuin voor het doel zo dat hij hard kon uithalen met een uitstekend hoekschot. 4-0. De derde periode werd de pe riode van keeper Bert van Zui- lekom De stand-in voor Marco Tijmensen verijdelde talrijke doelpogingen van Po seidon. Afstandschoten, boog- ballen of intikballen, het maakte hem niet uit. Hij ram melde alles uit zijn doel. Door dat Poseidon pressing over het hele veld ging spelen leden De Haaien veel balverlies. De Scherpenzelers kwamov, vijf keer oog in oog mti v an Zuile- kom. Hij voorkwam dat de voorsprong verloren ging. Nadat Van de Vlist met een boogbal de stand op 5-0 had ge bracht wist Poseidon de stand toch terug te brengen tot 5-2 Bij waterpolo is dit zeker nog geen veilige marge. Voor het begin van de vierde periode zette coach Bast zijn team voor de laatste keer op scherp Binnen drie minuten liepen De Haaien uit naar een veilige 8-2 voorsprong door doelpun ten van Keur, Burger (boog bal) en Van Wegen (afstand schot). Poseidon scoorde hierna nog twee doelpunten maar Lars Ruitenbeek be paalde de eindstand op 9-4 Het feest kon beginnen waar bij de champagne vloeide en coach Ronald Bast traditiege trouw in het water belandde. De laatste wedstrijd uit tegen ZPCH is een formaliteit maar als een waardig kampioen wil De Haaien ook deze wedstrijd winnen. Hierbij zullen ze ge steund worden door een bus met supporters. Het kam pioensfeest zal plaatsvinden na thuiskomst van de wed strijd tegen ZPCH op 24 april in zwembad Octopus. LEUSDEN - De waterpo- loers van 'Dc Haaien' be kroonde hun uitstekende seizoen met een kampioen schap. De blijdschap was groot. Het kampioenschap kwam toch nog onver wacht, omdat ZPCH, de laatst overgebleven con current, verloor. De Leus denaren gaan 24 april nog in Hoofddorp tegen ZPCH de laatste wedstrijd van het seizoen spelen. 'De Haaien' hadden zich een wedstrijd eerder al verzekerd van promotie, maar hadden hun zinnen op de titel gezet. Het meest opvallende aspect aan het kampioenschap is dat de Leusdenaren het behaald hebben met een jong en talentvol team. Dat belooft veel voor de toekomst. Het kampioenschap is ook een succes voor trai ner/coach Ronald Bast, die zijn team met vaste hand naar de kop van de rang lijst stuurde en zorgde dat 'De Haaien' die positie niet meer uit handen gaven. Bast was dan ook dolblij met de titel, die bovendien nog in ht thuisbad gevierd kon worden. LEUSDEN - Dc vrouwen van de Leusder handbalver eniging zijn goed aan de tweede helft van de veldcom- petitie begonnen. De laatste vier wedstrijden in de zaal werden gewonnen en de win nende lijn werd op het veld voortgezet. Op het Burge meester Buiningpark werd het Ankeveense ASV met 9-5 aan de kant gezet. In de zaal competitie is LHV uiteinde lijk op een gedeelde derde plaats gekomen, na een slechte eerste seizoenshelft. Op het veld staan de dames na de eerste helft al op de derde plaats. De verwachtingen zijn hoog gespannen. De eerste tegenstander was ASV. Veel problemen kan dit niet geven gezien de 18-0 over winning in Ankeveen eerder dit seizoen. LHV kende een vliegende start. De eerste aanval was meteen raak. Corina Schot horst brak op de rechter hoek door en opende de score voor LHV Hierna kregen de bezoe kers een enorme kans om weer gelijk te komen maar zij ver zuimden een strafworp te be nutten. De snel uitgevoerde aanval van LHV bracht de stand op 2-0, doordat opnieuw Corina Schothorst haar verde digster kwijtraakte en scoorde. ASV kon twee keer scoren en de stand gelijk trek ken. Er ontstond een spannende en voor het publiek leuke wed strijd. De ploegen gaven el kaar niets toe, maar waarbij LHV het beste van het spel had. Dit werd beloond met twee doelpunten van To Schoenmakers die eerst van afstand de kruising vond en vervolgens een door Tonny Davids opgezette break-out doeltreffend afrondde. Hierna verslapte LHV te veel en gaf het haar overwicht weg. Hiervan maakten de gas ten goed gebruik door de ge lijkmaker te scoren en vlak voor rust met een verrassend schot op een 4-5 voorsprong te nemen. De regen had inmiddels de bal zwaar en glad gemaakt waar door het moeilijk werd om goed en snel te handballen. Het duurde even voordat er gescoord werd. Wil van de Burgwal zag Ivonna van Haaster aan de cirkel vrij staan, waarna Van Haaster geen moeite had de keepster van ASV te passeren. Daarna bouwde LHV lang zaam de voorsprong uit De bezoekers wisten niet goed raad met de kansen die ze kre gen. LHV scoorde wel, maar hielp ook veel goede mogelijk heden om zeep. Tonny Davids deed dit niet bij een break-out die zij goed afrondde Hierna miste LHV een strafworp. Niet voor lang want Van de Burgwal smeet de bal van af stand in het net waarna Schoenmakers de voorsprong naar 8-5 uitbreidde. Bij deze stand kreeg ASV haar tweede strafworp, maar deze werd opnieuw, op aanwijzing van trainer Erik Davids, door keepster Christine Schut on schadelijk gemaakt. Vlak voor tijd liet Carin Nijhuis Schoenmakers uit een break out de eindstand op 9-5 bepa len. ACHTERVELD - Het ten- nisseizoen werd door LTV De Eemelaar begonnen met het openingstournooi voor de junioren en de se nioren. De junioren speel den de junioren een handi- captournooi. Dit leverde dolkomische situaties op. Veel van de aanwezigen hadden een introducé(e) meegenomen. Tijdens de middagpauze werd er aan de aanwezigen een over heerlijke luch aangeboden. De dag werd besloten met een theeproeverij. Zondag werden de spelers door Pluvius bedacht met en kele beste regenbuien. On danks de regen wisten de vrouwen en mannen het tournooi zonder veel pro blemen uitgespeeld. LTV De Eemelaar zal komend seizoen voor hun leden weer diverse activiteiten organiseren. Het Open Ee- melaar-toernooi zal in de eerste week van augustus plaatsvinden. De compe titie gaat binnen afzienba re tijd weer van start. Voor nieuwe leden of aspirant leden is er op 14 april a.s. vanaf 19.30 uur weer een kennismakingsavond georganiseerd in het club gebouw van de LTV De Ee melaar aan het Kerstens- sportpoark te Achterveld. Voor de jeugd worden er op 15 en 22 april open dagen georganiseerd. LEUSDEN - De mannen van MHCL hebben in een matige wedstrijd één punt in Heeren veen achtergelaten. Met en kele invallers in het door bles sures geteisterde team kon men niet goed in het eigen spel komen en werden er teveel ballen aan de fysiek hard spe lende mannen van het nog in degradatie-gevaar verkerende Quick Stick verloren. Toch wist Leusden reeds in de achtste minuut een voor sprong te nemen en door een doelpunt van Flip van Dalen de stand op 0-1 te brengen. Vijf minuten later werd Maarten Jonges in de cirkel hard op zijn stick geslagen. Maar de te recht toegewezen strafslag werd niet benut. De goed kee pende doelverdediger van de tegenstander wist de bal te stoppen. Gelukkig wist Gert Jan van der Groep in de eerste helft zijn doel schoon te hou den ondanks felle aanvallen van Quick Stick. Vijf minuten na aanvang van de tweede helft wist een aan valler van Quick Stick de bal achter de Leusdense doelver dediger te deponeren en werd toen al de eindstand van 1-1 bereikt. Door een verkeerd doorgege ven uitslag van de vorige week gespeelde wedstrijd De venter - GHBS, staan de mannen van Leusden nu geen vier punten voor op nummer twee van de ranglijst maar "slechts" twee. Met nog en kele zware wedstrijden voor de boeg wordt het in de le klasse D nog een spannende eindsprint. Stand eerste klasse D Leusden 17-29 GHBS 17-27 Tempo'41 17-25 Zwolle 17-21 Ares 17-18 Upward 17-18 Doetinchem Roden Quick Stick GCHC Deventer Hengelo Fris 17-15 17-14 17-13 17-11 17- 8 17- 5 In een frisse, leuke en spor tieve wedstrijd hebben de Leusdense vrouwen de tegen standsters met lege handen te rug gestuurd naar Doetin chem. Hoewel de gasten na on geveer twintig minuten spelen de leiding namen door het be nutten van een strafcorner, bleef de Leusdense formatie vechten voor de overwinning. Vijf minuten voor het verstrij ken van de eerste helft scoorde Tamara Ouderdorp beheerst en bracht hiermee de rust stand op 1-1. In de tweede helft bleef Leus den komen en maakte het de Doetinchemse verdedigsters moeilijk. Toch waren er veel gevaarlijke counters van de tegenstanders Maar de hechte verdediging wist erger te voorkomen. Een uit een strafcorner hoog inge- pushte bal van Jolanda Koop man werd terecht afgekeurd door de goed leidende scheids rechters. Het duurde tot tien minuten voor het eindsignaal voordat de Leusdense vrou wen het winnende doelpunt konden scoren: het was we derom Tamara Ouderdorp die de doelverdedigster het nakij ken gaf. De stand in de tweede klasse D HMC Apeldoorn Leusden Dash Bully Doetinchem Ares Meppel Quick Stick Hattem Assen 17-27 17-27 18-22 18-21 17-20 17-18 17-15 17-12 17-12 17-10 17- 6 Zaterdag heeft de fees telijke prijsuitreiking plaatsgevonden van de on langs gespeelde clubkam pioenschappen. Onder het genot van hap jes, drankjes en muziek werden de prijswinnaars gehuldigd. De grote winnaars dit jaar zijn Eric Berg en Belinda Out Beiden wonnen in het enkelspel de eerste prijs en veroverden voorts nog prijzen in het dubbel spel en het gemengd dub bel. Berg behaalde in het dub belspel met Eddy van Dijk voor de vierde maal in successie de titel. Out versloeg in haar en kelfinale de winnares van vorig jaar Marjolein Schimmel in drie span nende sets. In de beslis sende derde set moest de verlenging de doorslag ge ven. De in topvorm verkerende Berg versloeg gedecideerd Walter van Kleef in twee sets. Winnaar van vorig jaar, Hans van Kleef, had niet de juiste vorm te pak ken en verloor in de kwartfinales. Ook bij de recreanten werd gestreden om de be geerde hoofdprijzen. Win nares bij de dames werd Agnus Snijders met haar winst in de finale over Coosje Roetman. Bij de heren ging Arie van de Brug met de eerste prijs aan de haal. Hij boekte zijn winst over Je roen Lammers Na de prijsuitreiking werd de dansvloer druk bezocht, waarna rond middennacht iedereen te vreden huiswaarts keerde. Uitslagen: Heren enkel A 1. Eric Berg, 2 Walter van Kleef, 3. Erik Vink. Dames enkel A: 1 Belinda Out, 2 Marjolein Schimmel, 3. Eef v.d. Berg. Herendubbel A: 1. Eric Berg/Eddy van Dijk, 2. Walter en Hans van Kleef, 3 Paul Koekoek/Carl van Kleef. Damesdubbel A. 1. Marjolein Schimmel/Eef v.d. Berg, 2. Carin Brundel/Mariette van Meeteren, 3. Belinda Out/ Liesbeth Ebert Gemengd dubbel A: 1. Belinda Out/Erik Vink, 2. Ca rin Brundel/Erik Berg, 3. Eef v d. Berg/Eddy van Dijk. Heren enkel B: 1. Arie v.d. Brug, 2. Jeroen Lam mers, 3. Hennie van Leeuwen Dames enkel B: 1. Agnus Snijders. 2. Coosje Roetman, 3. Margriet Westland. Heren dubbel B. 1. Chris Prast/Jan Willem van Rooij, 2. Cees v.d, Akker/Wout Geelen, 3. Engelbert Nikkels/ Marcel Rijnbout Dames dubbel B: 1 Beia \.d Veer/Agnus Snij ders, 2. Petra v.d. Braak/Astrid Schouten, 3 Rian Reuzel, Annie van Loenen. Gemengd dubbel B. 1 Margriet Westland/Dick Tim mermans, 2. Petra v.d. Braak/ Gerrit Hooft, 3. Ast rid Schou ten/Jan Willem van Rooij 1 De buit is binnen, de champagne vloeit rijkelijk.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 17