Leusden Leusden energiecoördina tor bureau voorlichting helpt u op weg huisvuil, tien april op straat! vergaderagenda tuingroendepot in Ruige Veld GEMEENT v. zandbrink installatiewerI WOENSDAG 7 APRIL 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nummer 159, d.d. 7 april 1993 Het gemeentehuis en de gemeenteweif zijn op goede vrijdag gesloten! De avondzitting van de afdeling burgerzaken is verplaatst naar donder dug 8 april 1993. U kunt dan terecht van 19.00 tot 20 00 uur. energiebesparing leidt tot werkgelegenheid U weet het natuurlijk al jaren: energiebesparing is lonend. Niet alleen voor uw portemonnee - een lagere rekening is mooi meegenomen - maar ook voor het milieu. Ook de gemeente doet aan energiebesparing. In de afgelopen jaren is het energieverbruik op scholen bijvoorbeeld gedaald met ongeveer 40 procent. Maar het kan nog beter, de gemeente is steeds op zoek naar nieuwe besparingsmogelijkheden. In dat kader wordt nu een energiecoordi- nator aangesteld. De gemeente kent een hoge priori teit toe aan het terugdringen van energiegebruik. Het gemeentebe stuur heeft besloten tot onderzoek dat moet leiden tot een besparing van tien procent per jaar Dat is natuurlijk behoorlijk wat. Maar het cijfer is niet uit de lucht komen vallen. Uit eerdere onderzoeken is komen vast te staan dat er in de gemeentelijke gebouwen nog aar dig wat kan worden bespaard mogelijkheden Er zijn diverse mogelijkheden die tot energiebesparing kunnen lei den In de eerste plaats zijn er mo gelijkheden op het technische vlak Daarmee wordt bedoeld dat er in de gemeentelijke gebouwen nog allerlei mogelijkheden zijn. Samen met de energiebedrijven zullen er analyses worden gemaakt om te bekijken of de kosten voor investe ringen opwegen tegen de te ver wachten opbrengsten!mindere uit gaven). Een andere mogelijkheid is goed energiebeheer Elk gebouw heeft zijn eigen kenmerken Bijvoor beeld de afmetingen, de ouderdom en de isolatiegraad Het is mogelijk om met deze kenmerken een soort energiebegroting te maken Hoe veel energie mag zo'n gebouw ver bruiken. Dat noemen we het streefgebruik Als je die cijfers hebt, is het de kunst om het echte gebruik met het streefgebruik in overeenstemming te brengen Een derde mogelijkheid ligt op het vlak van voorlichting en bewust wording. Hierbij speelt communi catie een belangrijke rol. Hoe kun nen we gebruikers van energie er van bewust maken dat besparen zijn nut heeft? coördinator Menskracht speelt natuurlijk een belangrijke rol bij het streven naar energiebesparing Zonder vol doende menskracht is het met mo gelijk om de taken die bij een be sparingsbeleid horen, volledig uit te voeren. Zo'n functionaris heeft de tijd en de kennis om te onder zoeken welke besparingen nog mo gelijk zijn Bovendien kan deze man of vrouw alle subsidiemoge lijkheden bijhouden en coördine ren Voor alle duidelijkheid: de energiecoördinator zal zich in hoofdzaak bezighouden met de energiebesparing van de gemeente zelf. Gezien het dienstverband - drie dagen per week - ligt dat ook voor de hand. Voorlopig zal de functionaris in dienst komen voor een periode van een jaar. Het dienstverband gaat in op 1 mei 1993. meer weten? U kunt bellen met één van de me dewerkers van de afdeling Civiel- en bouwtechnische werken. Tele foon 961760. wegwijs worden in de gemeente De rubriek Van 't Erf die u nu leest wordt samengesteld door het bureau Voorlichting van de gemeente Lcusden. Dit is slechts eén van de vele activiteiten van V oorlichting. Zoals de naam al aangeeft gaat hel daarbij het vooraf geven van informatie over gemeentelijke zaken. Ook worden ge meentelijke besluiten verklaard en toegelicht. Wanneer u het gemeentehuis bin nenkomt zult u vaak erst naar de receptie gaan. Die bevindt zich recht tegenover de ingang. De re ceptioniste weet waar u met uw vraag terecht kunt Als het gaat om vragen die niet op één bepaalde afdeling thuishoort maar van alge menere aard is dan zal zij u door verwijzen naar Voorlichting U vindt het bureau naast de ingang De medewerkers daar zullen uw vragen beantwoorden of op zoek gaan naar het antwoord publicaties Een van de activiteiten van Voor lichting is het verzorgen van publi caties zoals in deze rubriek en an dere gemeentelijke uitgaven als Wegwijs in Leusden, de platte grond, de straatnamengids en de folder Leusden in cijfers. Daar naast stelt het bureau Voorlichting het gemeentelijk informatieblad Info Leusden samen en geeft het jaarlijks zo'n 100 persberichten uit. Die vindt u terug in de Leusder Krant, de Amersfoortse Courant, Leusden Nu en de Handelspost. Op deze manier wordt u zo goed mogelijk geïnformeerd over bij voorbeeld werkzaamheden aan de openbare wegen en gemeentelijke exposities en informatiebijeen komsten Ook kunt u de kabelkrant raadple gen Die vindt u op kanaal vier van uw televisie Onder dezelfde naam als deze rubriek verzorgt het bu reau Voorlichting dagelijks vier pa gina's met gemeentelijke berich ten. documentatie Bij het bureau Voorlichting is ook een documentatiehoek ingericht. Daar vindt u brochures en ander informatiemateriaalBijvoorbeeld de folders van Postbus 51 en allerlei gemeentelijke uitgaven. In de do cumentatiehoek kunt u ook terecht voor inzage in bepaalde stukken. De agenda en de verslagen van de raadsvergaderingen liggen ter inza ge Hetzelfde geldt voor de agen da's en verslagen van de vergade ringen van de raadscommissies, die als regel een keer per maand verga deren. voorlichting doet meer Behalve de tot nu toe genoemde activiteiten heeft het bureau Voor lichting ook een taak in het opzet ten en begeleiden van allerlei in spraakprocedures. het meewerken aan gemeentelijke exposities en het verzorgen van de gemeentelij ke representatie. Het zal u duidelijk zijn: bureau Voorlichting heeft naast het beant woorden van uw vragen nog veel andere taken. Maar juist het beant woorden van die ene vraag, üw vraag, wordt door de medewerkers van Voorlichting gezien als hun belangrijkste taak. Het antwoord kan weieens even op zich laten wachten; soms zijn de gemeentelijke regels zeer ingewik keld wij staan voor u klaar Het bureau Voorlichting is geio- pend van maandag tot en met vrij dag van 8.30 tot 12.30 uuren op de woensdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. De andere middagen kunt u terecht op afspraak Telefo nisch is Voorlichting te bereiken onder de nummer 961 618, 961 619 en 961 659. Maandag 12 april is het Tweede Paasdag. Het is logisch dat er op die dag geen huisvuil wordt opge haald. In plaats daarvan kunt u uw huisvuil aanbieden op zaterdag 10 april Ook wordt er die dag glas en papier opgehaald in de wijken Hamers hof. Groenhouten, Zwanenburg, Akkerhoeve, Noordwijck, Lan- genbeek, Munnikhove, Bosveld, Claverenblad, Wildenburg en Leusden Zuid. Raadpleeg ook het inzamelschema afval 1993. Donderdag 15 april 1993 vergadert de commissie Opei Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische zaken en Verj Op de agenda staan onder andere de plannotitie ten behoe\| het bestemmingsplan Buitengebied en het Meerjarenprogrj| restauratie monumenten 1994 tot en met 1999 De commissie Algemene Bestuurszaken zal op maandag 1' onder andere spreken over het rampenplan, het jaarverslj] de rijkspolitie en het informatieplan. De commissie Financieel beleid en Beheer sluit de rijOp d 20 april praten de leden onder andere over de automatisenrJ de verhuur binnensportaccommodaties. Ook zal in de comrj gesproken worden over de financiéle consequenties van dei re voorstellen. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur in het gemeentel Onlangs is aan de Ruige Velddreef een tuingroendepot aang Het gaat om een permanent depot, waar u dus het hele ja tuinv uil kwijt kunt. De stortplaats komt in de plaats van hel nabij de muziekschool. Bijna de helft van ons afval bestaat uit groente-, tuin- en fr val Als dat afval uit de vuilniszak gehouden kan worden. dat een heleboel geld. Bovendien hoeft er minder te v verbrand. Het scheiden aan de bron, bij u thuis dus. levert d hoop voordelen op: minder belasting voor ons milieu en n kosten. Het tuinafval wordt regelmatig bij de tuingroendepots v haald. Dat gebeurt door de compomix, een machine d tuinvuil vermaalt tot kleine stukjes. Daarom mag u geen al materialen bij de tuingroendepots deponeren bielzen, hc ken, plastic zakken, gaas enzovoort horen er beslist niet Door het vermalen van dit soort afval gaat de machine kapo let goed op wat u naar de depots toebrengt. Schud event plastic zakken leeg en neem ze weer mee naar huis. GEMEENTE inschrijving nieuwbouw huurwoningen in de Hamershof In de Hamershof wordt binnenkort begonnen met de bouw van 54 huurappartementen boven de winkels. De huurprijzen lopen uiteen van ca. 800,- tot 1.100,- per maand, exclusief servi cekosten inschrijving Gegadigden kunnen zich tot uiterlijk 15 mei a s. laten inschrijven bij Schoeman Makelaars, Grutterij 4, telefoon 941100. Nadere informatie en inschrijvingsformulieren zijn verkrijgbaar bij dit makelaarskantoor. toewijzing Om voor toewijzing in aanmerking te komen moeten de gegadigden aan tenminste aan één van de onderstaande criteria voldoen. - economische gebonden aan de gemeente Leusden; - minimaal twee jaar woonachtig in de gemeen te Leusden, - ouder dan 55 jaar waarvan een kind in Leus den woonachtig is, - een huurwoning beneden de huursubsidie- grens in de gemeente achterlaten. Door middel van loting wordt aan de gegadig den die aan de toewijzingscriteria voldoen, een volgnummer toegekend. Nummer één heeft de eerste keuze uit de woningen, nummer twee de tweede keus enzovoort. Bij de loting gelden de volgende voorrangscate- gorieén: - gegadigden boven de 55 jaar die in Leusden een huurwoning beneden de huursubsidie- grens achterlaten; - overige gegadigden boven de 55 jaar die aan één van de toewijzingscriteria voldoen; - personen die 55 jaar of jonger zijn en in Leus den een huurwoning onder de huursubsidie- grens achterlaten De notaris zal eerst uit groep één loten, dan uit groep twee, vervolgens uit groep drie enzo voort. verleende hinderwetvergunning Op 29 maart 1993 is aan De Klaveet B. V. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet verleend voor een horeca onderneming op het perceel Postweg 1 te Achten'eld. De vergunning en de bijlagen liggen van 7 april 1993 tot 7 mei 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden. op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Boven dien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19 00 en 20.00 uur. na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 200192500 EA 's-Gravenhage door: a de aanvrager: b de betrokken adviseurs: c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de on t werp-beschikking: d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkenvijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont- werp-beschikk ing. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: bouw hondenkennel Wildenburgstraat 48 bouw schuur Rosmolenstraat 137 plaatsen dakkapel Marterhoeve 16 bouw woning Arnhemseweg 76 bouw houten schuur Claverenbladstraat 62 plaatsen dakkapel Zonnedauwhof 3 verbouw/vergroten woning P. Stormstraat 5 bouw loods Kerkdijk 20 uitbreiding woning voorzijde H. van Vianden- straat 30 uitbreiding woning achterzijde W. van Amers- foortstraat 26 uitbreiding hal/entree Eikenlaan 58 plaatsen dakkapel Oranjelaan 7 plaatsen dakkapel Rosmolenstraat 45 plaatsen houten tuinhuisje Nassaulaan 17 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken. Tele foon 961724 aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouvv-)vergunning liggen ter inzage- uitbreiding woning bij clubgebouw Appelweg 4 oefenlocatie brandweer Randweg Spiegelweg tijdelijke woning Ambachtsweg De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 8 april tot en met woensdag 21 april 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden verleende vergunningen bouwvergunningen verleende bouwvergunningen: bouw opslagloods Arnhemseweg 82 verhoging kap plaatsen dakkapel Hamers- veldseweg 10 uitbreiding woning Zwarteweg 15 plaatsen dakkapel Schaapherder 19 plaatsen 2 kozijnen zijgevel Tarweland 18 vervangen kozijnen Koedijkerweg 4 bouw garage Hessenweg 176 aanbouw schuur H. van Viandenstraat 14 uitbreiding woning Rietspinner 31 plaatsen dakkapel dakraam Salamander 50 verplaatsen raamkozijn Landjonkere 65 plaatsen houten tuinhuisje Rietspinner 10 kapvergunningen Landweg 165, twee dennen in de achtertuin diverse vergunningen Belangenver Hamershof. diverse verg. i.v.m. viering 12 1/2 jarig bestaan; St. Op. Bibliotheken Leusden: verkoop oude boeken en platen; Comité Milieuzorg Leusden: Lentedag 3 april 1993; Muziekver. D.W.S.: eieraktie 5 april en muzi kale rondgangen 11 en 12 mei. P.A.A. van der Snee: verg. art. 38 Drank- en Horecawet 30 april alsmede vergunning terras, muziek en motorshow 30 april 1993; Gemengd Koor Leusden: rommelmarkt met Rad van Avontuur 24 april 1993 alsmede plaat sing aankondigingsborden; Boni Supermarkt: plaatsing springkussen en kramen; Trienko b.v.. plaatsing (licht)reklame Hessen weg 202; Pon's Automobielhandel: muziekvergunning sportdag; Brian Goedtz Engineers Consultants, plaat sing (hcht)reklame Speelkamp 26; Avondvierdaagse Hoevelaken: doorkomst deel- nemrs 27 mei. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gast waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden 24-uurs service WANNEER GAAT U UW TAPIJT REINIGI U stelt dat natuurlijk 20 lang mogelijk uit, omdat u weet dat als u eenmaal eraan begint, u steeds vaker dat zware en las tige karweitje moet doen. Bovendien moet de kamer helemaal leeg en duurt het soms dagen voordal het tapijt weer droog is En als u dan na 3 maanden het resultaat ziet vraagt u zich al waarom u eraan begonnen bent DOE HET OP DE MODERNE MANIER CHEM-ORY KEISTAD doel hel modern, leest u even mee - Hel tapijt is binnen een uur droog. - Meubelen hoeven de kamer niet uit. - Als er is gereinigd kunnen de meubelen direct op de juisl terug. - Het tapiit wordt ECHT schoon. - En het blijft veel langer schoon. - Moeilijke vlekken worden apart behandeld en zonodig lal nabehandeld, - Hel wordt veel schoner dan dal u het zeil had gedaan. - Het tapi|t lijdt er absoluut niet onder. - Eventueel kan een beschermlaag worden aangebracht, vlekken uw tapijt met blijvend vermelen. - De prijs zal u meevallen. - U zult u blijven verbazen over het resultaat, ook na 3 maar - Vele tevreden klanten gingen u voor. particulieren èn bedrr WILT U ER MEER VAN WETEN7 Bel vrijblijvend CHEM-DRY KEISTAD voor tapijt- en meubelreiniging Tel 033-562696 J in lor, lal ati ee gei as. :nj ec h b •94i

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4