Afritje....verkeersbordje....rotondetje....ROTONDETJE!!!?? Leusder Krant Geen kwijtschelding bouwleges de schijnwerper Winnaars wikkelactie gehuldigd Utrechtse dakhaas was 'komen lopen' Nieuws uit de verenigingen „Bij de pakken neerzitten past niet bij mij" Nieuws uit de verenigingen lensdag 7 april 1993 Pagina 5 sw iiiotheek ISDEN - De bibliotheek ,eusden-Zuid is op Goede dag 9 april en Tweede idag (12 april) gesloten. De cenmolen is ook op don- lag 15 april i.v.m. een per- elsuitstapje gesloten. De iotheek te Leusden-Cen- i is gesloten: Goede Vrij- Paaszaterdag en Tweede ;dag (9,10 en 12 april). iedereen toch in de gele- ieid te stellen de biblio- k te bezoeken is de biblio- k donderdag 8 april naast ebruikelijke ochtendope- van 10.00-12.00 uur nog open 's middags en 's ids van 14.00 tot 21.00 uur. zei rit iang ITERVELD - De ope- srit 1993 van de Achter- se auto-, motor- en brom- club is in een Barneveldse winning geëindigd. In de tklasse ging de zege naar fink uit Bameveld die ts 30 strafpunten opliep ks ver achter zich liet op tweede plaats H. Schop- uit Huizen met 61 strat en derde plaats J. ip uit Hoornaar met 1 punt meer. De poedel met 156 strafpunten was J. Hazeleger uit Scher- ;el. toerklasse was er het uit- inde debuut van A. Haas- it Bameveld die met 90 Dunten zich als eerste eerde, zilver voor A.H. uit Leusden 121 en brons A Grolleman uit Barne- net 155 strafpunten. Het te A Duits uit Barne- om met 300 strafpunten ledelprijs te verkrijgen, jlgende rit is de Konin rit op 2 mei om 13.30 uur it De Roskam te Achter- Rob Reijmers overwon zijn handicap en traint voor Para lympics 1994 LEUSDEN - De selectie wedstrijden, met als doel de Olympische Winter spelen, zijn in volle gang. Rob Reijmers prepareert zich op zijn onderdeel het zitskiën. In 1994 hoopt de Leusdenaar deelnemer te zijn van de in Lillehammer te houden paralympics. Kwalificatie voor het zitskiën wordt verkregen dooreen aantal wedstrij den binnen een bepalde marge van de tijd van de winnaar (12%) te eindigen Reijmers. „Vanaf 1973ski ik regelmatig. In eerste in stantie recreatief en dat was al sport op zich. In 1988 ben ik bij een para chute-demonstratie ver keerd terecht gekomen met als gevolg een partiële dwarslaesie (halfzijdige verlamming, red.). Dat was natuurlijk een gigantische klap voor me; einde oefe ningzogezegd Ik moet zeggen dat ik hel toch vrij snel verwerkt heb. Na het ongeluk heb ik zes weken in het ziekenhuis gelegen en van daaruit doorgegaan naar een revalidatiecen trum. Na drie maanden bleek dat ik toch nog kon lopen, zij het met behulp van krukken en alleen kor te afstanden. Maar toch ge handicapt „Ik denk dat het een vorm van karakter is, maar bij de pakken neerzitten past niet bij mij. Voor mij was het op een gegeven moment kijken wat de mo gelijkheden zijn, wat kan ik nog In het revalidatie centrum las ik in een sport blad voor het eerst iets over zitskiën of monoskiën. Ik was gelijk enthousiast. In verband met mijn handi cap ben ik meegevraagd voor het tv-programma De Uitdaging' van Angela Groothuizen. Deze uitda ging hield in om binnen een week een skiwedstrijd voor gehandicapten te or ganiseren in Zwitserland. Daar heb ik kennis ge maakt met een medewer ker van de Vereniging van het Nederlandse Skiteam voor Gehandicapten en dus met het zitskiën Naast het enthousiasme voor deze sport kreeg het wed strijdelement me nu ook te pakken. Ik heb me aange meld bij het skiteam, dat inmiddels uit tien sporters bestaat. Als gehandicapten zijn we helaas genood zaakt in het buitenland te trainen aangezien in Ne derland de voorzieningen niet toereikend zijn. We zijn afhankelijk van een goede skilift en de Neder landse skibanen zijn hier niet op toegerust. Dankzij onze sponsor, Völkl, be schikken we weliswaar over eersteklas materiaal maarfinanciëel gezien is het naadje. Ons team is noodlijdend en we hebben nog zoveel wensen die ei genlijk vanzelfsprekend zijn. Een speciale videoca- Kaartavond is er samenzang, hema van de bijeen- is 'de laatste vijand Dnnen'. Uitdagende re eksten langs de weg en ons te doen glimla- >m dood en graf. On- dat blijft de dood een i Jezus Christus over- |e vijand. In deze dienst I J.H. Ulehake, predi on de gemeente in Leus- cht «i orgaan. »al van de kerk is een atietafel waar een bij een liederenbundel te gen zijn. Ook is er kin- as. Na afloop van de enst is er gelegenheid e drinken met gemeen- Meer informatie is te bij A.S. van Ginkel, 940152 fis ophalen PEN - In verband met de jgen wordt het huisvuil l>g 10 april opgehaald, in ran maandag 12 april - Op Eerste Paas- april om 18.30 uur ïr in de Dorpskerk in fn-Zuid een zangdienst Jen. Vooral liederen, |rekking op Pasen heb- jllen worden gezongen, ferking verleent het vo- ï^'artet, dat regelmatig "•angdiensten optreedt, ppetist Gerrit Vaar- i Pieter Leebeek als Belangstellenden gevraagd het Liedboek prengen. LEUSDEN - Op donderdag 15 april a.s. is er weer klaverjas sen en jokeren in de Woelige Hoek. Inschrijven vanaf 19.00 uur in de 'Woelige Hoek', Ire- nelaan te Leusden-Zuid. In schrijfgeld 5,- per persoon. Deze gezellige avond voor jong en oud begint om 19.30 en is om uiterlijk 23.00 afgelo pen. Voor inlichtingen tel 033- 940046 Collecte Reumafonds LEUSDEN - De landelijke in zamelingsactie voor het natio naal Reumafonds heeft in Leusden een bedrag opge bracht van 14.145,55. Dat is ruim 500,- minder dan vorig jaar. Bij de inzameling was Leusden-Centrum goed voor een bedrag van 9.587.95. In Achterveld/Stou ten burg werd in totaal 2.855,00 opgehaald, terwijl Leusden-Zuid borg stond voor 1 702,60. Welzijnfonds LEUSDEN - Het Juliana Wel zijnfonds heeft aan de vereni ging De Valleihorst een subsi die verstrekt van 7 500,- ver strekt voor de inrichting van de gemeenschappelijke ruimten voor het project Groepswonen voor Ouderen Dat project wordt in 't Ruige Veld gereali seerd. Het Juliana welzijnfonds geeft jaarlijks ruim ƒ20.000.000 - steun aan pro jecten op het gebied van maat schappelijk welzijn. Per jaar worden ruim 1.000 zowel Idei- ne als grote projecten op de hoofdterreinen 'hulp en zorg' en 'sociaal-cultureel werk' Paaseieren zoeken LEUSDEN - Op zaterdag 10 april organiseert de recreatie- vereniging Blijhof het tradi tionele paaseieren zoeken in het Lockhorsterbos. Om 10.30 uur gezamenlijk vertrek vanaf de parkeerplaats bij Blijhof aan de Lisidunalaan. We gaan allemaal op de fiets Kinderen alleen onder bege leiding van de ouders. Deel name is gratis Na afloop gaan we gezamenlijk terug naar Blijhof, waar koffie, limonade en iets lekkers klaar staan Ledenvergadering LEUSDEN - Speel-en recrea tievereniging De Blijhof aan de Lisidunalaan, houdt op maandag 26 april a.s. om 20.00 uur de jaarlijkse ledenverga dering. De financiële stukken liggen één week voor de ver gadering ter Inzage bij de pen ningmeester. Alle leden zijn van harte welkom. Na afloop is er tijd voor een drankje en een hapje. De vergadering zal gehouden worden in de grote zaal van het verenigingsge bouw, Lisidunalaan 2. Ontbijtshow de Spar LEUSDEN - Voor de vierde opeenvolgende keer organi seert de Spar Supermarkt Al- denzee op de Biczcnkamp in Leusden het Paasontbijt. Dit ontbijt, dat traditiegetrouw iedere zaterdagochtend na Goede Vrijdag wordt georga niseerd, vindt plaats op zater dag 10 april van 7 00 tot 8.30 uur. Rob Reijmers denkt zich te kunnen kwalificeren voor de Winter Paralympics van 1994 in Lillehammer op het onderdeel zitskiën. (foto: Hans Roggen) mera bijvoorbeeld of por tofoons staan op ons ver langlijstje." „De gehandicaptensport zit enigszins in de neer gaande spiraal, weinig be kendheid dus weinig spon sors Ik moet zeggen dat de belangstelling wel iets gro ter wordt maar zaak is om dat proces te bespoedigen. De media geven mondjes maat aandacht aan onze sportprestaties Laatst gaf de BBC een gefilmd ver slag van een kampioen schap en de EO heeft een registratie uitgezonden, maar dat is ongeveer het enige dat ik op tv heb ge zien De kosten zijn hoog omdat we dus in het bui tenland moeten trainen We hebben veel begeleiders nodig. Die zijn er gelukkig wel maar het is allemaal op vrijwillige basis." „Om toch in conditie te blijven ga ik twee keer in de week naar het fitness centrum. Voor de coördi natie van mijn spieren ten nis ik wekelijks, gewoon op de tennisbaan in mijn rolstoel, dat gaat prima. En nu maar hopen op plaat sing voor de paralympics in 1994. De voorwedstrij den zijn tot nu toe goed geweest. Voorplaatsing zijn tweekwalificatie'sno dig en de eerste heb ik in middels binnen, twee is ge noeg dus dat moet lukken Het leuke van het skiën is voor mij, naast hel sporten, dat mijn vriendin vaak meegaat Soms in hoeda nigheid van officieel bege leider en soms ook wel om zelf mee te trainen, ze skiet namelijk zelf ook fanatiek. Als je elkaar door werk en sport zo weinig ziet in hel dagelijks leven is dit een prettige combinatie, sa menzijn en sporten." Annelies Hcuvelink De bedoeling is dat iedereen die zijn (paas)boodschappen 's morgens voor half negen (de normale openingstijd) bij de Spar doet. wordt getrakteerd op een keur van lekkernijen o.a. heerlijk paasbrood, di verse soorten harde en zachte bolletjes, muesli, crush, corn flakes, yoghurt, fruit, warme en koude dranken en nog veel meer. Natuurlijk zal ook het glaasje jus d'orange niet ont breken. In voorgaande jaren is geble ken dat er enorme animo is om de paasinkopen vroeg te doen. Immers, op goede vrijdag ver- I valt de koopavond en overdag is het over het algemeen zeer I druk in de winkels Daarom is er bij de Spar in Leusden voor gekozen om in plaats van de koopavond een koop'ochtend' te houden en de vroege vogels een ontbijt tijdens de aanko pen aan te bieden. In het eerste jaar waren er on geveer 400 ontbijters die zich tegoed deden aan al het lek- i kers en toen al wist men bij de Spar dat dit zeker een vervolg moest hebben Inmiddels is dit gebeuren al uitgegroeid tot, een jaarlijks terugkerende traditie waar tussen de 500 en 600 mensen gretig gebruik ma ken van de geboden service Aan de ene kant om de bood schappen vroeg in huis te heb ben en niet in lange rijen wachtenden te belanden, aan de andere kant eens een an dere dan gewoonlijk (gratis) ontbijt voorgeschoteld te krij gen. Het zal. zeker met mooi weer, op zaterdag 10 april een enorme drukte geven op het winkelcentrum de Biezen- I kamp. ier gezocht r>DEN - In het asielzoe- entrum Leusden woont aanse vrouw van 39 jaar. ;ft een verblijfsvergun- ;ekregen en mag nu zelf imte zoeken. Omdat ze iet zo lang in Nederland erg veel heeft zou zij graag naar zelfstandige huis- ig een tijdje op kamers in een Nederlands ge itdat ze een eigen woon- e gevonden heeft. In die an ze dan meer Neder- eren (ze spreekt wat En- n wennen aan de Neder- gewoontes en leef- Ze zou het fijn vinden en toe een praatje te ma- gas verder haar eigen gang lede in. Uiteraard betaalt ze bereid om deze vrouw pen en hebt u een ge- e kamer voor haar, lan contact op met Els sen, maatschappelijk HIGI AZC Leusden, tel. 033- ËX DE li Kr' I bc dienst DEN - Op zondag 11 er een paasdienst in de eerde kerk 'De Ko- jofHamersveldseweg Ie belangstellenden zijn rte welkom. De kerk- begint om 10.30 uur. een kwartier voor de LEUSDEN - De gemeente is niet bereid de leges voor de bouw van 70 sociale huurwo- I ningen in De Hamershof kwijt te schelden aan de bouwer er van, H2B. Het gaat om een be drag van 80.000,-. H2B draagt de woningen na vol tooiing over aan de Woning Stichting Leusden (WSL). De onderneming heeft om de kwijtschelding gevraagd, om dat op die manier de afgespro ken maximum huur van j 650,-- per maand beter ge- j ^realiseerd kan worden. Dat vergemakkelijkt de onderhan delingen tussen het bouwbe drijf en de WSL. De laatste is niet van plan af te wijken van de maximum huurprijs, terwijl het bouwbedrijf de aanne mingssom niet wil verlagen. Het gaat om een contigent wo ningen, die oorspronkelijk als zogenaamde premie C wonin gen gebouwd zouden worden. Er deed zich echter in juli vorig jaar de mogelijkheid voor deze huizen over te hevelen naar de financieel aantrekkelijker sector van de sociale huurwo ningen. De WSL bleek bereid deze huizen van H2B op die voorwaarde over te nemen. De onderhandelingen daar over zijn nu in een eindstadium beland. Beide partners. H2B en WSL, gokken er nu op dat de gemeente bereid is de leges kwijt te schelden, omdat de WSL een zogenaamde toege laten woningbouwinstelling is. LEUSDEN /UTRECHT - Een 25-jarige Utrechter is donder dag door de Utrechtse politie rechter vrijgesproken van een poging tot inbraak in een be drijf aan de Klepelhoek in Leusden De politie trof de verdachte in september 1991 aan op het dak van het bedrijf. De man bleek in het bezit van een zaklamp en tuinhand- schoenen. "Misschien was hij best wat van plan, op zo'n dak klim men is wel verdacht, maar dat is nog geen bewijs", vond poli tierechter mr. Tli. Clarenbeek. Officier van justitie mr. M. Timmers moest erkennen dat de zaak bewijstechnisch 'wat moeilijk' lag Voor Clarenbeek stond het niettemin vast dat de Utrech- die geen leges verschuldigd is. De gemeente vindt echter dat het contract gesloten is met H2B en wenst met aan dit 'op zetje' mee te doen. ter niet met eerlijke bedoelin gen naar Leusden was gereisd. In de buurt van het bedrijfs pand trof de politie een auto aan met inbrekerswerktui gen De auto stond ook op naam van de verdachte, maar een andere man claimde de chauffeur te zijn en tevens ei genaar van het gereedschap De verdachte heeft steeds vol gehouden dat hij was komen lopen De Utrechter is bovendien al herhaaldelijk veroordeeld voor vermogensdelicten. Juri disch viel de poging tot in braak echter niet hard te ma ken, moesten zowel de officier als de rechter concluderen De Utrechter was niet op de zit ting verschenen. Verdachte vrijgesproken LEUSDEN - Wellicht een aardige suggestie voor de makers van de spot van Veilig Verkeer Nederland over de maximumsnelheid op secundaire wegen om zich eens te laten inspireren door de schijnbewegingen van de gemeente Leusden op verkeerstechnisch gebied. De aanleg van een rotonde op de Randweg, bedoeld om de toekomstige gebruikers van het tankstation aan die weg van dienst te zijn, heeft in de eerste dagen van het bestaan van het obstakel tot de nodige hilariteit, ergernissen en blikschade aanleiding gegeven. Eén verkeersdeelnemer werd dusdanig verrast, dat het complete motorblok aan gort werd gereden. Nu bleek de betrokken automobilist wel teveel te hebben gedronken. Binnen vier uur na de openstelling van heeft de rotonde op de Randweg nabij de aansluiting op de rijksweg A-28 al de eerste slachtoffers geëist. Donderdagavond, omstreeks half tien, zag een 42-jarige Barnevelder het verkeersobstakel over het hoofd en reed er overheen. De schade aan zijn auto was dusdanig groot, dat de wagen moest worden afgesleept. Een automobilist uit Utrecht heeft donderdagavond omstreeks 22.00.uur een verkeersbord op de rotonde uit de grond gereden. Zijn auto raakte zwaar beschadigd, de man kwam met de schrik vrij. Hetzelfde overkwam een 47-jarige Leusdenaar. die donderdagnacht omstreeks 4.00 uur de rotonde miste. De man reed onder meer een verkeersbord plat en zijn auto raakte zwaar beschadigd. De man reed nog enkele honderden meters verder, maar kwam uiteindelijk tot stilstand. De automobilist bleek teveel te hebben gedronken en is daarvoor geverbaliseerd. Op de foto's vormen remsporen en olieresten de stille getuigen van de drama's die zich op de rotonde hebben voorgedaan. Inmiddels heeft de gemeente door het plaatsen van hekwerkjes en extra verkeersborden getracht de automobilisten nog eens extra te waarschuwen voor de nieuwe situatie, (foto's: Hans Verhorst) LEUSDEN - F. de Kruyff, F. van Loenen en mevrouw A. Kustner zijn de winnaars geworden van de tweede wikkelactie van de Leusder Krant. Zij kregen respectievelijk waardebonnen ter waarde van f 250,-, f 125,- en f 50,-. De prijzen zijn ter beschikking gesteld door de winkeliersverenigingen De Biezenkamp en De Hamershof, in samenwerking met de Leusder Krant. De wikkelactie is een abonneewervingsactie, waarbij elke maand een deel van Leusden de krant huis-aan-huis ontvangt. Na vier weken worden belangstellenden uitgenodigd zich te abonneren. Alle mensen uit het bewerkte deel van Leusden kunnen aan de prijsvraag deelnemen. Op de foto de prijswinnaars, geflankeerd door de voorzitters van de winkeliersverenigingen i Timmer (De Biezenkamp) en Berghuizen (De Hamershof) en Bart Verweij van de Leusder Krant (foto: Hans Verhorst

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5