oda rukt op naar vierde plaats Agenda eien Spannende week voor Roda'46 Scholierenschaak weer spektakel Roda uitgebekerd Impala op lange latten Op het scorebord Recordaantal deelnemers Open Driebandentoernooi Leusdense varkenshouder gedupeerd door nieuwe wet Autobanden doorgesneden Sport Leusder Krant hderdag 15 april 1993 Itblinker Jeroen van Gaal speelt zijn tegenstander uit en gaat op weg naar het Jonathan-doel. ftische omzetting trainer Romeyn zet zaterdagelf op goede spoor (Foto: Hans Verhorst) In trance schiet Peter Mooibroek op goal Dit schot trof geen doel, maar later nam Mooibroek de vierde treffer van Roda voor zijn rekening. (Foto: Hans Verhorst) SDEN - Als de huidige van de competitie de tand in de derde klasse B jn, zou de zaterdagelf van 46 voor het derde opeen- nde jaar in de nacompe- spelen. Er moeten nog wedstrijden gespeeld en. De Leusdenaren ko- nog in actie tegen lord en Scherpenzeel, ter- Ie concurrenten Stroe en op papier veel zwaarde- genstanders moeten be en. Roda deed in de uitge- wedstrijd tegen Jona- lit Zeist goede zaken door 1 overwinning. In de eer- ilft zag het er niet naar uit onathan met een neder- laar Zeist teruggestuurd worden. Een rommelig ide Roda kwam op een chterstand, maar in de ►leegde Nico Romeyn een che omzetting. De rood- en stonden een half uur op 4-1. riaa erdi len 'erlt Can V Ki he V e: jdei ?n s En wor van int lust oekt eerste seizoen van Roda derde klasse begon wei- emoedigend. Het elftal do dii is bijna zomer. De uze Jailers mogen de wei n. Wonderlijke vorm chaamsbeweging, dat dt zlH)al. Loopvermogen is irije ZO! e st ing odig. De startsnelheid n vrachtwagen volstaat n honkballer te zijn. De Hers zitten op de bank. et|rdedigende partij staat veld en wacht gelaten de loop van de wed- nog een bal hun rich- lere pkomt. Na elke aangooi rke tdehoofdschcidsrechter eie en of hij door een kogel P fen is en direct, nadat got i beslissing bekend [cmaakt. op de grond ggen doodbloeden. Het c sport voor nerveuze rdo( n> Op televisie wekt een alwedstrijd de indruk rai nopen afdeling van 11 Schild gelucht wordt, es die bewegingen ma- zij last hebben van te •ndergoed, maken (sche gebaren naar hun s. Zij kunnen niet ge- oepen dat de bal hard slagen moet worden, lan weet de tegenpartij 'F bt de bedoeling is. De r van de tegenpartij 1 mannen in het verre fezet om de ballen die °Pl Jfggeslagen worden op te h. Daar hoeft zijn colle- N ach niet zo geheimzin- en v fertedocn. De verrcvel- aas; aan als herkauwende met hun handschoen Ven en als het regent ze naar binnen om te pen van de inspanning. Ml Koen Koster speelde goed, maar verloor van Advendo, Lelystad en SDCP. Toch liet Roda zich niet van de wijs brengen. In de zeventien wedstrijden die volgden werd nog maar twee keer verloren, van Amstelveen en van Lely stad. De Leusdenaren moesten thuis nog wel een paar gelijke spelen toestaan en speelden zich met verzorgd combinatie voetbal naar de top van de ranglijst en de periodestand. Roda gaf in één wedstrijd de samenvatting van dit seizoen: een matig begin en een souve- rein einde. De wedstrijd tegen Jonathan was erg belangrijk voor de rood-zwarten omdat een over winning de kansen voor deel name aan de nacompetitie zou vergroten Jonathan moest winnen om het vege lijf te red den. De Zeistenaren moeten nog één wedstrijd spelen tegen kampioenskandidaat Lely stad. Gezien de grote belangen van de wedstrijd hadden aan voerder Frank Vissers en Ed win van Ginkel hun geplande vakantie in Parijs afgezegd In de loop van de wedstrijd bleek dat een gelukkige beslissmg. Balbezit Roda'46 begon de wedstrijd slecht. De organisatie van het elftal, normaal gesproken één van de sterke punten, was zoek. De spelers liepen op plekken waar ze niets te zoe ken hadden. De duels werden verloren en de passes kwamen niet aan. Alleen Jeroen van Gaal speelde goed. Roda speel de zonder overtuiging en zag een aantal keren Zeistenaren vrij opduiken voor invaller Peter de Beer, die enkele goede reddingen verrichtte. Aanvallend kon Roda geen vuist maken. Jonathan ving de Leusdenaren vijfentwintig meter van het doel op en maakte daar overtredingen. Klaas de Vries was de eerste die de bal uit een vrije trap in één keer achter de keeper pro beerde te schieten. De bal ver dween naar de bijvelden. Pedro Pastor probeerde het daarna twee keer en miste het doel ruimschoots. Edwin van Ginkel leverde vier vuurpijlen af die niet in de buurt van de keeper kwamen. De spelers van Roda riepen bij corners dat Frank Slijper, de keeper van Jonathan, onzeker was. Slijper bleef de situatie voorlopig meester. In de vijfendertigste minuut kwam Roda op achter stand. Peter de Beer moest weer eens handelend optreden. Hij tikte de bal voor een door gebroken Jonathan-speler LEUSDEN - Roda'46 zon dag moet zondag de laatste kans op promotie naar de KNVB pakken. De Leus denaren moeten het dan opnemen in de nacompeti tie tegen EMM uit Hilver sum. Roda moet winnen. Een overwinning met twee doelpunten verschil zou ideaal zijn. Dan heeft EMM ook nog een kans op promotie en zal dus zijn best doen van Saestum te winnen op 25 april. Een nadeel voor de elf van Loek de Boer is dat EMM goed kan counteren. De wed strijd begint om 14.30 uur. Voor de zaterdagafde ling staan er ook grote be langen op het spel. Het tweede begint om 12.15 uur op het Burgemeester Buiningpark de beslissen de wedstrijd tegen Candia. In die wedstrijd staat pro motie op het spel. Om 14.30 uur speelt Roda'46 thuis tegen degradatiekandi daat Geinoord. Roda Al speelt dinsdag 20 april een beslissings wedstrijd in Soest. De in zet van de wedstrijd is voorkoming van degrada tie. De Al is op dit moment goed in vorm. De ploeg versloeg in een vriend schappelijke ontmoeting het sterke Vitesse BI met 2-1. De beslissingswed strijd begint om 19.30 uur. weg. De bal kwam bij Richard Rietveld terecht, die de bal in de kruising draaide. Beauty In de rust bewees Nico Ro meyn dat hij een groot tacticus is Hij liet de verdediging één op één spelen. Van Ginkel ver liet zijn liberopositie. Hij nam de centrale plek op het mid denveld van Pastor over Pas tor kwam rechts op het mid denveld terecht, waar Van Gaal gespeeld had. Van Gaal speelde nu links op het mid denveld. Daar had Siegerink gelopen, die nu linksachter werd Klaas de Vries verhuisde naar het centrum van de verde- diging. De Zeistenaren liepen nog te kijken waar hun tegenstanders gebleven waren toen Van Gaal op de goal afging. Hij werd op vijfentwintig meter van het doel neergelegd. Edwin Van Ginkel liep aarzelend naar de bal en ramde hem toen in één keer de kruising in. Een beauty van een doelpunt, dat Jona than demotiveerde De Zeiste naren durfden niet langer overtredingen in de buurt van het strafschopgebied te maken. Roda kwam gemakkelijk com binerend gevaarlijk in het strafschopgebied. Coen van Dijk was dichtbij een doelpunt toen hij een voor zet van uitblinker Jeroen van Gaal op de lat kopte Even later ondernam Van Gaal weer een van zijn typische rushes. Hij speelde een man uit, die aan hem ging hangen. Van Gaal viel, maar stond bliksem snel weer op om de volgende uit te spelen, die weer aan hem ging hangen, zodat zij allebei weer vielen. Maar Van Gaal was weer snel op de been en forceerde een corner. Van Ginkel draaide de hoek schop voor de goal. Van Dijk, die goed terugkwam na zijn langdurige blessure, kopte de bal naar Frank Vissers. De aanvoerder controleerde de bal en schoot hem in de korte hoek. Even later werd het 3-1. Van Gaal duikelde en tuimelde weer door de verdediging. Hij bereikte het strafschopgebied en werd toen onderuit ge schoffeld. Klaas de Vries prik te de penalty, die het gevolg was van de actie van Van Gaal, beheerst achter Slijper Weer twee minuten later brak de m de tweede helft veel beter spe lende Pedro Pastor door. Vanaf de achterlijn stelde hij Peter Mooibroek in staat 4-1 met een venijnig schot aan te tekenen Deze stand was gezien het klasseverschil in de tweede helft niet eens geflatteerd. In het laatste kwartier pro beerde Roda de eindstand een nog zonniger aanzien te geven, maar slaagde daar niet in. Maar deze nederlaag was ook al genoeg om Jonathan gedes illusioneerd naar Zeist te stu ren en de kansen op de nacom petitie voor Roda te vergroten. Nico Romeyn was na de wed strijd bijzonder te spreken over de veerkracht van zijn spelers en de getoonde inzet in de tweede helft. ,,De spelers wis ten dat zij geen duel meer mochten verliezen en dat ge beurde dan ook niet. Dit was de eerste keer dat wij een hele helft 1 op 1 gespeeld hebben. Het is gebleken dat de spelers dat aan kunnen. Ik vind het leuk dat wij tot het einde mee doen voor de prijzen Daar gaat het ten slotte om." Het bleef nog lang onrustig in de kanti ne. LEUSDEN - Het was weer groot spektakel in de kelder van gemeentehuis: de finales van het scholieren-schaaktoer nooi. Negenenveertig jongens en drie meisjes, die in de voor ronden van 160 kinderen de besten waren gingen strijden om de bekers en diploma's. Dat alles onder leiding van Boemaars en Vos van SV Leusden. Even na twee uur brandde de strijd los: vier ronden van ie der 3 kwartier maximaal. Er werd zwaar nagedacht. En bij de kleintjes gebeurden er ook rare dingen Rond half 5 kon de stand van de verschillende LEUSDEN - Het eerste zondagteam van Roda'46 is het afgelopen weekeinde in de vierde ronde van het toernooi om de afdelings- bekcr uitgeschakeld. DVVSM uit Maarssenbroek toonde zich het sterkste na het nemen van strafschop pen. De Leusdense hoofd klasser liet het met name in de eerste helft afweten, waarin de gastheren na een kwartier de openingstref fer voor hun rekening na men. Na de pauze kwam DWSM zelfs met 2-0 voor, voordat Jeroen Zaal met een tegendoelpunt de be zoekers tot enige activiteit maande. Dit leidde ertoe dat Henk Strijbos in de laatste minuut de plooien gelijk kon trekken: 2-2. Bij het nemen van straf schoppen toonde DVVSM echter aan over de sterkste zenuwen te beschikken. De maker van het eerste Roda-doelpunt, Jeroen Zaal, en de na lange tijd weer in de selectie terugge keerde John Jansen misten vanaf elfmeter. groepen worden opgemaakt. In groep 8 waren een aantal fa vorieten: Johan van de Pol (clublid), Juliën en Anton van de Rossenberg en de jongens van 't Palet (die allemaal in de schoolfinales hebben meege speeld) In de tweede ronde bleven de Rossenbergers baas over de Paletters en in de derde ronde zette Anton Jo han opzij; daarmee ontstond een echte finale tussen Juliën en Anton, gewonnen door Ju liën. In groep 7 waren Joav Gertner en Jeroen van Wijk de grote favorieten. Ze troffen elkaar in de derde ronde en evenals vorig jaar won Joav. Daar door kwam hij alleen op kop en had in de laatste ronde aan remise genoeg om de beker weer mee te nemen. In groep 6 was de vraag wat Jink Gude zou doen, na zijn sterke optreden in de voorron den. Dat ging ook goed tot de derde ronde: toen moest hij het afleggen tegen de winnaar van vorig jaar, die zijn beker prolongeerde: Tom van Dijk. In groep 5 gebeurden de meest halsbrekende dingen: Wout I Broekema liet in de eerste I ronde Steven Korteling in vol komen gewonnen stand naar remise ontsnappen en een ronde later had Steven weer alle geluk nodig om aan een punt te komen. Hij werd de grote mazzelkampioen van deze middag. In de jongste groep dachten we de favorieten te kennen: Derk Lindner en de jongste: Pieter Broekema. Maar op de laatste plaats van de voor ronde was nog zo'n kleintje binnengeslopen en die dacht er anders over. In de derde en vierde ronde wist hij beide an deren te verslaan en beslag te leggen op de beker: Joost van LEUSDEN - Zaterdag 17 april zal er door de leiding van Gymnastiekver eniging 'Impala' een spon sorloop worden gehouden. De reden voor deze spon sorloop is het 25-jarig be staan van Impala, op deze manier wil de leiding geld inzamelen voor het grote jubileumfeest. Er zullen dertien mensen op twee latten van vijf meter een skiloop doen met een parcours van in totaal vijf km. Er zal gestart worden in de Hamershof om 12.00 uur, hier vandaan 'skiën' ze naar de Biezenkamp en vervolgens weer terug naar de Hamershof. Als er mensen zijn die dit een leuk idee vinden en wel willen, sponsoren kunnen ze dit nog doen op een dag zelf in de Hamers- hof, het liefst voor 12 00 Woerkom. In deze groep vie len ook nog een aantal remises door pat te noteren. Uitslag scholicrcnschaak 1993: Groep 8 1. Juliën Voogt 4 2. Anton Mulder 3 3. Johan van de Pol 3 Groep 7 1. Joav Gertner 3xh 2. Jeroen van Wijk 3 3. Maarten van Woerkom 3 Groep 6 1 Tom van Dijk 4 2. Jink Gude 3 3. Jeroen de Rooij 3 Uitslagen Roda'46 - Jonathan 4-1 Stand derde klasse B 1 Lelystad 20-34 2. Advendo 20-32 3. Stroe 20-25 4 Roda'46 20-24 5 SDCP 20-24 6. Amstelveen 20-21 7. Scherpenzeel 21-18 8 Vlug en Vaardig 20-17 9 Jonathan 21-13 10.Geinoord 11 Desto 12.Hoevelaken Programma 17 april Roda'46 - Geinoord Stroe - Lelystad Advendo - Amstelveen Desto - Vlug en Vaardig SDCP - Hoevelaken Jonathan - Scherpenzeel (vooruitgespeeld) 20-12 20-12 20-10 LEUSDEN - De Biljart vereniging Leusden orga niseert voor het vierde jaar het Open Driebandenkam pioenschap van Leusden. Donderdagavond begin nen de voorrondes al. Dat is vroeger dan gewoonlijk, maar het is noodzakelijk geworden omdat er zoveel deelnemers zijn. De wed strijden worden vrijdag avond en de hele zaterdag voortgezet. De finales be ginnen zondagmiddag om 15.00 uur. De deelnemers worden ondergebracht in vier klassen. De sterkste drie banden-spelers komen uit in de open klasse. De overi ge biljarters strijden voor de hoofdprijzen in de klas sen één tot en met drie. De Titelverdediger is Ferdi de Bruin uit Hoevelaken. Hij heeft concurrentie te duchten van Van Beek en Wolfs. In de eerste klasse behoren drie Leusdenaren tot de kanshebbers: Math Boelen, Piet Lagas en Hans Rijkers. De toegang is gra tis. Het toernooi wordt in de zaal van BVL onder het gemeentehuis verspeeld. LEUSDEN - Tegen een 65-ja- rige veehouder uit Leusden is donderdag bij de Utrechtse politierechter een voorwaar delijke boete geëist van 1500 gulden. Officier van justitie mr, J. Plooy achtte bewezen dat in het bedrijf van de man varkensmest is geproduceerd, terwijl dat niet mocht. De Leusdenaar had geen referen tiehoeveelheid voor varkens- mest, omdat de Algemene In spectie Dienst in 1984 bij de landbouwtelling geen varkens in zijn stallen aantrof. De veehouder vindt dat hij wel varkens mag hebben. „Ik heb ze altijd gehad", legde hij uit. „Alleen had ik ze vanwege een ziekte een tijdlang niet Het was dus toeval dat er op de peildatum geen varkens waren, daar word ik nu voor gestraft." De man voerde ook aan dat een collega, die vol gens hem in een vergelijkbare situatie zat, geen straf kreeg opgelegd. Politierechter mr. T Claren- beek wil, voor hij uitspraak doet, eerst nagaan hoe het zit met die 'vergelijkbare' situa tie. Hij wil ook uitzoeken of de veehouder door een be perkt aantal varkens mest mag laten produceren. „Ik realiseer me dat het cru is", sprak Clarenbeek de Leusde naar toe. „Omdat u op een be paalde datum geen varkens had, mag u ze nooit meer heb ben. De wetgever heeft op de koop toegenomen dat zoiets verkeerd kan uitpakken, en voor u is dat het geval." Op 22 april doet Clarenbeek uit spraak. LEUSDEN - Onbekenden heb ben op Haverland twee gepar keerde auto's vernield. In to taal werden van de auto's ze ven banden kapotgesneden. Het voorval moet zich in de nacht van woensdag op don derdag hebben voorgedaan De politie roept eventuele getui gen van het voorval op zich te melden Donderdag 15 april 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportmstuif, De Korf (zij-in- gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif. gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan Vrijdag 16 april 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen. zwembad Octopus 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring. Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness. Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 17 april 14.30 uur: Voetbal. Roda'46- Geinoord Burgemeester Bui ningpark. 15.30 uur: Korfbal. Unitas- Antilopen, Harderwijk 15.30 uur: Volleybal. Dupa- co/Lcos- Madjoe, De Meent. Zondag 18 april 12.45 uur: Hockey/vrouwen, Hattem- Leusden. Hattem 14.00 uur: Handbal/mannen, Limvio 3- LHV. Baarn. 14.00 uur: Handbal/vrou wen, Nijenrodes 3- LHV, Breu- kelen. 14.30 uur: Voetbal, Roda'46- EMM, Burgemeester Buining park. 14.30 uur: Hockey/mannen, Leusden- Tcmpo'41, Vallei- sportpark. Maandag 19 april 9.00 uur: SSD-Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15uur: SSD- Grondgymnastiek, De Korf (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton, De Korf (zij-in gang). Dinsdag 20 april 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in- gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in- gang) Woensdag 21 april 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11