Leusden Leusden emancipatieinfo Info Leusden rr rioleringsplan stimulering sportdeelname vergaderagenda defecte straatverlichting De geringe plaatsingskosten voor een rubrieksadvertentie in de BDU-Kranten- kombinatie betalen zich veelal dubbel en dwars terug. Welke van de vier uitgekiende regionale mogelijkheden u ook inschakelt, de desbetreffende BDU-bladen garanderen een hoog leesbereik en dito response. Voor alle informatie en opgave rubrieksadvertenties: 03420-94888. DONDERDAG 15 APRIL 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 160 d.d 15 april 1993 Deze week wordt huis-aan-huis de emanciaptieinfo bezorgd. Indien u hem aan het einde van de week niet hebt ontvangen, kunt u contact opnemen met bureau Voorlichting. maatschappelijk werk gemeente nodigt uit voor info-avonden De gemeente Leusden bereidt een rioleringsplan voor het buitengebied voor. De uitvoering daarvan gaat ruim 13,5 miljoen gulden kosten. De provincie Utrecht en de gemeente Leusden nemen daarvan het grootste deel voor hun rekening, maar ook \an de particulieren en de bedrijven in het buitengebied wordt een bijdrage gevraagd.0\er het rioleringsplan en de kostenverdeling worden twee voorlichtingsbijeenkomsten gehouden, de eerste op woensdag 21 april om 20.00 uur in de expositieruimte van het gemeentehuis. Deze bijeenkomst is met name bestemd voorde (agrarische) bedrijven. De tweede bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 22 april in de grote zaal van de Korf en daarvoor z(jn de bewoners van de particuliere woningen in het buitengebied uitgenodigd. Er zijn op dit moment zo n 420 particuliere woningen in het buitengebied die hun afvalwater in de bodem of op het opper vlaktewater lozen Daarbij wordt in vrijwel alle gevallen niet voldaan aan de wettelijke milieu-eisen, zoals die binnen afzien bare tijd van kracht worden Wanneer er dan geen riolering aanwezig is, zal de bewoner van zo'n woning zelf kostbare voorzieningen moeten treffen. Per woning zullen die om en nabij de 25.000,-- bedragen. particuliere woningen Het rioleringsplan van de gemeente Leusden biedt de moge lijkheid om tegen aanzienlijk lagere kosten aan de wettelijke milieu-eisen te voldoen. Uitgangspunt is dat van de bewoners een zelfde bijdrage wordt gevraagd als van de bewoners in de wijken in Leusden waar al riolering is aangelegd Hun bijdrage in de aanleg van het openbaar rioolstelsel ligt gemiddeld rond de 6.000.- per woning en is door hen betaald via de grond- kosten Daarnaast is in de bouwkosten een bedrag verwerkt voor het aansluiten van de woning op het openbaar rioolstelsel: de hoogte daarvan is afhankelijk van de situering van de woning en de grootte van de kavel De aanleg van riolering, inclusief het maken van de huisaan sluiting, kost per woning gemiddeld 18.000,-. Daarvan beta len de provincie en de gemeente gezamenlijk 10.000,-. De resterende 8000,-komen ten laste van de bewoners van de particuliere woningen in het buitengebied. Daarvan is 6.000,-- de bijdrage die de gemeente vraagt voor de aanleg en 2.000,- voor het maken van de huisaansluiting. De gemeente is zich ervan bewust dat dit voor particulieren een aanzienlijke investering is. Daarom onderzoekt de gemeente de mogelijk heid van een zogeheten projectfinanciering, wat betekent dat een eventueel door de betrokken bewoners te financieren bedrag tegen een lagere dan de gangbare rente geleend kan worden. bedrijven Behalve 420 woningen zijn er ook nog 160 hoofdzakelijk agra rische bedrijven in het buitengebied die eveneens hun afvalwa ter in de bodem of op het oppervlaktewater lozen. Ook voor deze bedrijven geldt dat het rioleringsplan hen de mogelijkheid biedt tegen aanzienlijk lagere kosten op het openbaar rioolstel sel aan te sluiten dan wanneer zij zelf afdoende maatregelen zouden moeten treffen Voor een middelgroot agrarisch be drijf komen de totale aansluitkosten, inclusief het maken van de aansluiting gemiddeld op 39 000,-. Daarvan nemen de provincie en de gemeente gezamenlijk 20.000,-voor hun rekening. Voor een middelgroot bedrijf met woonhuis bedra gen de resterende kosten dus zo'n 19.000,-. Voor het woon gedeelte geldt dezelfde bijdrage die de gemeente van de parti culiere bewoners vraagt, namelijk 6000,- per aansluiting Ter voorbereiding op een sportief weekend of actieve zomer(vakantie) organiseert de commissie Stimulering Sport Deelname in de maanden mei en juni de volgende activiteiten: kanoen Op donderdag 1? mei 1993 wordt een informatie-avond over "kanoen georganiseerd Aan de hand van video, dia's en overheadsheets laat de heer E L. Knobbe. hoofdinstructeur Kanobond en al 18 jaar enthousiast kanovaarder, de diverse aspecten van het kanovaren zien Ook zijn op deze avond kano's (wildwater-, zee- en vlakwaterkano) met toebehoren, kleding en diverse peddels te zien. De avond is met name geschikt als "warming-up" voor mensen die in de zomervakantie gaan kanovaren en dit nooit eerder hebben gedaan. Plaats van handeling is het clubgebouw van de Postduivenvereniging op het Jan Banninkpark. De avond begint om 19.30 uur en de kosten bedragen 2,50. looptraining Op dinsdag 11,18 en 25 mei en 1 juni 1993 wordt een cursus verantwoord lopen georganiseerd Cursusleidsters zijn Ida van Houten (gediplomeerd atletiektrainster, training-coach B, trainster bij atletiekvereniging Altis) en Trix van de Kar (gediplomeerd looptrainster, sportfysiotherapeute en actief midden- en lange-afstandsloopster) De cursus bestaat uit een klein deel theorie en een groot deel hardloop praktijk. Aan de orde komen onder meer. warming-up en cooling-down. traimngsopbouw voor beginners en gevorderden, eisen aan kleding, schoe nen, voeding en blessurepreventie. De cursus begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het clubgebouw van de tafeltennisvereniging TTCL op het Burg. Buimngpark De deelnemers- kosten zijn per avond 2,50. bergwandelen De commissie organiseert op donderdag 3 juni 1993 een informatie-avond voor bergwandelaars. De avond is met name bestemd voor mensen die in de vakanties de bergen opzoeken en daar wandelen, klimmen of klauteren Enkele onderwerpen die in het ïnfo-programma voorkomen zijn de voor bereiding op de vakantie/gebiedsinformatie, kleine tochten, meerdaagse tochten, huttengebruik, veiligheid, kleding, uitrusting etc Geïnteresseerden kunnen op 3 juni a.s terecht in de Korfzaal (sporthal De Korf). De Smidse 1 te Leusden om 20.00 uur Twee instructeurs van de Nederlandse Bergsportvereniging zullen op deze avond tekst en uitles geven. De kosten voor deze avond bedragen 2,50 per persoon fietsen in het hoog- en laaggebergte Op dinsdag 8 juni organiseert de commissie een informatie-avond over fietsen in bergachtige streken. De avond is bestemd voor mensen die in de vakantie met de fiets het vlakke Nederland willen verruilen voor hoger gelegen delen van Europa.Tijdens deze avond wordt o.a. stil gestaan bij de voorbereiding, de materiaalkeuze, vakantie/gebiedsinformatie, groeps- of individuele trektochten, fietsen met of zonder bepakking en verblijfsmo gelijkheden. De avond wordt gepresenteerd door Frits Ringers, sinds 1972 vrijwel jaarlijks op de fiets actief in heuvel- en bergachtig Europa In de periode 1988-1991 was hij trektochtbegeleider bij groepsreizen op de fiets door Frankrijk, Italië en Spanje. Geïnteresseerden kunnen op 8 juni a.s. terecht in de Korfzaal (sporthal De Korf), de Smids 1 te Leusden om 20.00 uur. De kosten voor deze avond bedragen 2,50 per persoon Op donderdag 15 april 1993 vergadert de commissie Openba Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Vt keer. De leden zullen onder andere spreken over de plannoi tie ten behoeve van het bestemmingsplan buitengebied. 0< staat het Meerjarenprogramma restauratie monumenten het programma. Tenslotte zullen er drie voorbereidingsb sluiten ter discussie staan Maandag 19 april 1993 is het de beurt aan de leden van i commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken. Op de agem; staan onder andere het jaarverslag 1992 van de rijkspolitie, vaststelling van het rampenplan en het mformatieplan Tc behoeve van de autmatisering van de verhuur van sporta commodaties stelt het college voor ruim 15.000— ter b schikking te stellen, Ook zullen de leden zich buigen over h informatieplan van de gemeente De laatste commissie van deze maand vergadert op 20 ap; 1993. Het is de commissie Financieel Beleid en Beheer. L leden spreken over de financiële consequenties van de voo stellen die in de andere commissies zijn behandeld. Bove dien wordt gesproken over de tussentijdse rapportage van financiële positie van de gemeente. uw melding wordt op prijs gesteld Openbare straatverlichting is belangrijk. Defecte lichtmast worden zo snel mogelijk gerepareerd. Bij het doorgeven defecten aan lichtmasten is uw medewerking nodig. De gemeente Leusden besteedt veel zorg aan de straatverlic ting In de lichtmasten zijn energiezuinige lampen gemc teerd. Zij geven een grotere lichtopbrengst en zijn mino storingsgevoelig. Toch komt het weieens voor dat een hel mast defect is Wekelijks worden deze storingen doorgegev aan de PUEM. Reparatie vindt doorgaans binnen tien dag plaats. Soms, als het gaat om ernstige vernielingen, duurt zc reparatie wat langer. Uw melding is soms zelfs in het bela van de openbare veiligheid Dan gaat het om afgebrok masten of blootliggende kabels. Bij afgebroken masten blootliggende kabels treft de PUEM onmiddellijk maatre< len Hoe sneller een storing wordt gemeld, hoe sneller defecte mast kan worden gerepareerd. storingsnummer Wanneer u constateert dat een lichtmast kapot is kunt u melden bij de afdeling Gemeentewerken, telefoon 961 71 Dat nummer is dagelijks bereikbaar tussen negen 's ochten en vijf uur 's middags. U bent de gemeente zeer van dienst n uw melding en vooral als u daarbij het nummer van lichtmast opgeeft. Dat nummer vindt u op een sticker die elke lichtmast is geplakt. GEMEENTE verleende hinderwetvergunning Op 7 april 1993 is aan de heer W. Ossendrijver een vergunning in het kader van de Hinderwet verleend voor het oprichten en in werking heb ben van een loonwerkbedrijf op het perceel Hessenweg 116-a te Achterveld en aan Firma van Dijk een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning in het kader van de Hinder wet verleend voor een loonbedrijf en de opslag en onderhoud van landbouwwerktuigen op het perceel Langesteeg 7-a te Leusden. De vergunningen en de bijlagen liggen van 14 april 1993 tot 14 mei 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeente huis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759 Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager: b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist verzoek en ontwerp-beschikking hinderwetvergunning Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 27 januari 1993 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet ontvan gen van de heer A.E Steenbeek voor onder houd van eigen motorvoertuigen, opslag van dieselolie en het verwerken en opslaan van openhaardhout op het perceel Kerkdijk 12 te Achterveld Het verzoek en de ontwerp-beschikkingen met de bijlagenligggen van 14 april 1993 tot 14 mei 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden. op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoe zicht, kamer 211. Bovendien bestaat de moge lijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19 00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961759 Tot één week voor de laatstgenoemde datum kan op verzoek een hoorzitting worden gehou den. waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de gehele inzagetermijn kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen. plaatsen dakkapel Ruigevclddreef 46 plaatsen dakkapel V.Eijdenhof 43 plaatsen dakkapel wijzigen balkon Jachtop ziener 1 plaatsen dakkapel Rietspinner 10 bouw schuur Rosmolenstraat 107 bouw bijgebouw Hamersveldseweg 119 bouw carport plaatsen deur in bestaande gara ge Dashorst 19 plaatsen dakkapel Houtvester 48 plaatsen dakkapel Houtvester 46 bouw garage Maten 21/23 oprichten badmeestershuisje bijgebouwen zwembad Ardennen plaatsen berging zwembad Arndcnnen plaatsen dakkapel Wildenburgstraat 69 plaatsen erker Marterhoeve 2 plaatsen dakkapel Claverenbladstraat 107 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: bouw schuur/berging Kerkdijk 11 bouw schuur Rosmolenstraat 17 uitbreiding hal/entree Eikenlaan 58 De bouwplannen liggen ter inzage van vrijdag 16 april tot en met donderdag 29 april 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uurop de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen houw vergunningen bouw opslagloods openhaardhout Arnhemse- weg 82 vergroten dakkapel Reggewijk 2 uitbreiding woning P.Stormstraat 48 bouw garage/uitbreiding woning Julianalaan 7 kapvergunningen een berk in de achtertuin van Kornoelje 33 een den in de voortuin van de Amalia van Solmslaan 7 bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. i.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4