leusder Krant. 'Gewoon een piekwaar we kunnen steigeren' de schijnwerper Actie Tankslag van start Forse buit bij inbraken Nieuws uit de verenigingen Novib-collecte Ruige veld-jeugd wil meer speelgelegenheid Pakketten voor Polen Kledingbeurs Werkers in de gezondheids zorg Politie-auto aangereden Veel blikschade bij aanrijdingen Nieuws uit de verenigingen Expositie Rugklachten Jeugd— gezondheids dienst Gestolen auto teruggevonden 'Er zijn echt goede ontwerpen gemaakt' Donderdag 15 april 1993 Pagina 6 LEUSDEN - De Novib houdt in de week van 9 tot en met 15 mei de landelijke collecte. Ook in Leusden gaan collectanten huis-aan-huis om geld in te za melen ACHTERVELD - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Po len. Het pakket wordt ter be stemder plaatse aan huis afge leverd Het inleveren van de pakketen kan gebeuren bij de familie Van Doornik, Walter van Amersfoortstraat 24 in Achterveld en wel op woens dag 21 april tussen 14.00 uur en 18.00 uur. Voor nadere infor matie kunnen geïnteresseer den bellen met: 03425-1591. LEUSDEN - De voorjaars- kledingbeurs van het gemeen- tediakonaat Dorpskerk wordt 21 april van 14.00 tot 16.30 uur gehouden in Trefpunt, Arn- hemseweg 75 in Leusden-zuid. Heeft u goede en draagbare kleding voor deze kleding beurs, dan kunt u dit maandag 19 april van 19.00 tot 20.00 uur of dinsdag 20 april van 14.00 tot 15.00 uur inleveren, even eens in Trefpunt. De opbrengst is bestemd voor een schooltje in een van de sloppenwijken van Port au Prince, Haïti en voor renova tie van kinder- en bejaarden tehuizen in Albanië. De situa tie in beide landen is erbarme lijk. LEUSDEN - Dennis Timmer (11) en Erik Tessels (12) zijn donderdagmiddag bij wethou der Bram Vroon geweest. Ze vroegen hem waar ze mogen crossen, in hun buurt. Bewo ners van 't Ruige Veld klagen over gebrek aan speelruimte. Met veertig handtekeningen van buren bewezen de jongens dat ze niet alleen stonden. De wethouder beloofde te willen overwegen om de crossfiets 'quarter-pipe' aan de Groene Zoom op te knappen. Daar zijn de jongens niet direct mee ge holpen. Deze speelruimte ligt te ver weg. Tevens liet de wet houder in het gesprek met de jongens doorschemeren dat de oude crossbaan aan de Heili- genbergerweg wellicht in oude luister kan worden hersteld. Op 22 april mogen ze terugko men bij de wethouder. Ze ho pen dan te horen waar het door hem verrichtte denkwerk en overleg toe heeft geleid. In het plan voor 't Ruige Veld is weinig ruimte om te spelen In de buurt waar de jongens wonen, rond Bitterschoten, komt nog een speelveldje be doeld voor peuters. Verder zijn er volgens Dennis Timmer 'plantsoentjes genoeg'. Maar bij ieder hoekje gras woont minstens een buurman die zich I stoort aan de spelende kinde ren Dennis en zijn vriend Erik Tessels willen niets meer dan 'een beetje stunten en steige ren'. Voor dit laatste bouwen ze hun eigen steigers. Twee steunen met een brede plank erop voor de helling die ze ooit willen benutten voor een draai met de fiets hoog in de lucht. Vorige week beweerde een buurman dat dit niet mocht op het gemeentegroen. Om zijn gelijk kracht bij te Dennis Timmer demonstreert de eigengemaakte springschans. De jeugd in 't Ruige veld wil meer bewegingsruimte (foto: Hans Verhorst) zetten smeet hij 'de steigers' opzij. Daarmee was de maat vol voor de jongens. Ze willen geen ruzie, ze willen crossen. Dennis en Erik zochten kinde ren die hetzelfde wilden Ze vormden daarmee een groep. The Heavy Ruigers Crossers kregen hun eigen lidmaat schapskaart met een touwtje om de nek gehangen. Wie een crossfiets heeft en ouder is dan zes jaar, mag meedoen. Meisjes zijn welkom maar nog niet ge vonden. De zeven leden, Dennis, Erik, David Verburg, Michiel en Rik Dijxhoorn, Chris Tessels en Maarten Timmers, werkten sa men en bewerkten de buurt. Veertig handtekeningen verza melden ze van mensen die net als zij meer speelruimte wen sen. Daarmee gingen ze naar het huis van de wethouder die toch in de buurt woont. Daarop werd een afspraak in het gemeentehuis gemaakt. De vraag was simpel. Daar en daar mogen we niet crossen. Waar moeten we dan heen? De oude quarterpipe opknappen is na tuurlijk wel een aardig voor stel. Maar dat ding ligt te ver weg en is misschien ook wel een beetje te moeilijk voor deze beginnende fietsacrobaten. Op 22 april zal Vroon mis schien een oplossing voorstel len. Voor Dennis Timmer is de oplossing niet moeilijk. ,,Hier zijn plantsoentjes genoeg. Hij moet er gewoon één aanwijzen waar we van de gemeente spe len mogen. Dan kan niemand meer zeuren. Het hoeft niet in gewikkeld. Gewoon een plekje waar we kunnen proberen on achterwiel omhoog te doen ter wijl we fietsen en kunnen stei geren of slippen." The Heavy Ruigers wachten af. LEUSDEN - Voorwerkersin de gezondheidszorg organi seert de Evangelische Ge meenschap Leusden op don derdag 15 april een avond in de Don Bosco school aan de Dodeweg 6a in Leusden. De avond zal geleid worden door een bestuurslid van de Hospital Christian Fellow ship, een wereldwijde inter kerkelijke organisatie die het evangelie van Jezus Christus wil verspreiden binnen het terrein van de gezondheids zorg. Juist mensen die werken in de gezondheidszorg worden vaak geconfronteerd met de geestelijke nood van mensen en met essentiële vragen over leven en dood. Het doel van de avond is om ieder te bemoedi gen bij het praktisch christen zijn op zijn of haar werk. Alle belangstellenden zijn wel kom De avond begint om 20.00 uur. Vanaf 19.45 uur is er koffie. Informatie: 033-944266. LEUSDEN - Deze week is begonnen met het verwijderen of volspuiten van ondergrond se olietanks. Tot nu toe hebben zich 150 gegadigden aange meld die aan de actie willen meedoen. Het is nog steeds mo gelijk mee te doen. Een tele foontje naar de gemeente is daartoe de eerste stap. Het is onverstandig ondergrondse tanks zonder bemiddeling van de gemeente onschadelijk te laten maken. In de eerste plaats omdat men dan de sub sidie misloopt. In de tweede plaats omdat men dan geen certificaat krijgt. Dat kan in de toekomst problemen opleve ren. Al jarenlang is de overheid bezig die ongebruikte olie tanks op te sporen en onscha delijk te maken Dat gebeurt tot nu toe op vrijwillige basis. Het is zelfs zo dat mensen die nu meewerken aan de aktie 'tankslag' kunnen rekenen op een financiële bijdrage van de provincie en de gemeente In de toekomst zal het verwijderen van ongebruikte tanks ver plicht worden en zal er geen subsidieregeling meer zijn. Alle reden dus om nu mee te doen met de actie die de ge meente nu op touw zet Nog niet iedereen beschikt over centrale verwarming. Er zijn in Leusden naar schatting nog altijd zo'n honderd huizen die verwarmd worden door oliekachels. In vroeger dagen groef men, om steeds voldoen de olie in huis te hebben, vaak een olietank in de grond. Daarin werd dan de reserve olie bewaard. Anno 1992 zijn die tanks in veel gevallen niet meer nodig omdat velen zijn aangesloten op het aardgasnet. Veel tanks zijn echter wél on der de grond blijven liggen. Daar liggen ze nu te roesten. Ongebruikt maar door de rest jes olie die er in zitten wel een gevaar voor het milieu. Immers een liter olie kan een miljoen liter water verontreinigen. Daarom moeten die tanks de grond uit. De overheid kan u daarbij een handje helpen. Er zijn twee manieren om een ongebruikte ondergrondse tank onschadelijk te maken De eerste en natuurlijk ook de beste manier is om de tank te laten verwijderen. Op die ma nier is elk gevaar voor bodem verontreiniging door de tank definitief van de baan. De tweede manier is om de tank te reinigen en vervolgens met zand te vullen. Het nadeel van deze methode is dat de tank als zodanig in de grond blijft zitten. LEUSDEN - Een politie auto is donderdagavond op de kruising Randweg/Mid denweg aangereden door een vrachtauto. De politic was op dat moment druk doende een te snel rijdende personenauto te achtervol gen. Hoewel de politie auto zwaailichten voerde, kreeg het surveillance voertuig geen voorrang van de vrachtauto-be stuurder. In de commotie die ontstond ontkwam de te snel rijdende bestuurder van de personenauto. De auto van de politie liep slechts lichte schade op. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Fazanten hoeve hebben onbekenden het afgelopen weekeinde een vi deo-recorders, 97 cd's en 800,- aan contanten buitge maakt. De inbrekers kwamen binnen door een bovenlichtje bij de keuken te forceren. Onbekenden hebben de af gelopen dagen vergeefs gepro beerd in te breken in een wo ning aan de Uilenhoeve Het kozijn van de achterdeur werd bewerkt met een scherp voor werp. De inbrekers zijn echter onverrichterzake op hun schreden teruggekeerd. Bij een inbraak in een bouw keet aan de Randweg hebben onbekenden in de nacht van 5 op 6 april een trainingsjack ge stolen. Het jack was eigendom van een werknemer. Bij een parfumerie in De Ha mershof zijn vrijdag twee jon gedames in de leeftijd van 13 en 14 jaar op hetedaad betrapt op het plegen van diefstal De meisjes, een Woudenbergse en een Leusdense, wilden make up spullen meenemen zonder te betalen. Bij een inbraak in een res taurant aan de Doornseweg zijn vrijdag zeven sloffen siga retten en ruim 500,- aan contanten weggenomen. De in braak werd vrijdagochtend omstreeks 9.30 uur ontdekt. Onbekenden hebben uit een bushokje op de Torenakker- weg een poster weggenomen. Eén en ander moet zondag heb ben plaatsgevonden Inbrekers hebben zaterdag avond uit een geparkeerde auto op de Bavoortseweg een polstasje, een rijbewijs en een kentekenbewijs buitgemaakt. De dieven kwamen binnen door een ruit in te tikken. LEUSDEN - Liefde voor de dieren kwam een automobilist vrijdag op de Langesteeg duur te staan. De man week uit voor een opvliegende vogel, maar eindigde zijn manoeuvre tegen een boom. De man is met lichte verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. De auto was total-loss. Op de Postweg raakte zon dag een Scherpenzeelse auto mobilist het spoor bijster en kwam in de berm tot stilstand De auto raakte daarbij total- loss. De bestuurder bleef onge deerd en kwam met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde om streeks 16.30 uur. Bij een aanrijding op de kruising Maanweg/Arnhemse- weg zijn zondag twee auto's total-loss geraakt De aanrij ding ontstond door een derde automobilist, die voor het stoplicht plotseling van rij strook veranderde. Een achter opkomende bestuurder trachtte door uit te wijken een aanrijding te vermijden Hij zag echter een derde auto over het hoofd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op Hondsdraf hebben onbe kenden zondag uit een gepar keerde auto de radio/cassette recorder weggenomen De in brekers kwamen de auto bin nen door een ruit in te tikken Uit een houten gebouw op het CJV-kampeerterrein in De- Treek hebben onbekenden het afgelopen weekeinde twee fri tuurpannen en een kleed ge stolen. Om het gebouw binnen te komen werd de toegangs deur geforceerd. ACHTERVELD - in Gezond heidscentrum De Heelkom te Achterveld exposeert momen teel Lilli H. Wisman-Seidel. Zij toont aquarellen met di verse voorstellingen: bloe men, landschappen, stille vens. Lilli Wisman schildert vanaf haar kinderjaren maar de echte technieken werden haar bijgebracht op "De Weverhof1 in Amersfoort. Sedert jaren begeleidt zij een| groep ouderen in het schil deren, de club "Open Atelier' in de "Drietand" te Amers foort. Naast het aquareleren is de muziek een grote hobby van Lilli Wisman. Tot midden mei is de expositie te bekijken in "De Heelkom" LEUSDEN - Woensdag 21 april om 9.00 uur zal in het VOC 't Vooronder (kelder van het gemeentehuis) een thema ochtend gegeven worden over het onderwerp "rugklach ten". Deze "volksziekte" waar bijna iedere vrouw in haar leven weieens mee te kampen heeft stuit vaak op onbegrip en roept veel vragen op. Oefentherapeute Renske Kos ter gaat tijdens deze ochtend o.a. in op: hoe rugklachten vaak te vermijden en te voor komen zijn. Ook zal zij oefeningen doen ter bevordering van de hou ding. Voor kinderopvang is ge zorgd. Voor inlichtingen kunt u bel len met: U. Welting, tel 946884. LEUBDEN - Afgelopen don derdag heeft de jeugdgezond heidsdienst van de GGD het gebouwtje aan de Asschatter- weg opnieuw in gebrui geno men, na de brand van enkele weken geleden Toen werd een brandbom in het gebouwtje ge gooid, waarbij de inventaris van de schoolartsendienst, die daar praktijk houdt, onbruik baar geworden Ingrid Wieg man van de GGD. ,,Mede dankzij de hulp van de ge meente zijn we eerder dan ver wacht weer aan het werk Daai zijn we erg blij mee LEUSDEN - De politie heeft afgelopen vrijdag op de Rand weg een auto teruggevonden, die afkomstig bleek te zijn van een diefstal uit de Haarlem mermeer De auto werd rond 21.30 uur leeg aangetroffen. LEUSDEN - Vorige week was het zover. Op initiatief van de Culturele Raad Leusden werd een mode showgehouden, waarbij het accent werd gelegd op het ontwerpen van crea ties. Leusdenaren waren door middel van aanplak biljetten opgeroepen om zelf met pen, papier, naald en draacl mee te doen en zich te laten inspireren op het thema 'Caribbean Fan tasy'. In totaal werden 11 ontwerpen aangemeld. De organisatie lag in handen van de voor deze gelegen heid ingestelde werkgroep 'mode' waar Ellen Verhey, zelf ook een ontwerpster, deel van uitmaakte. Ellen„Samen met Cees Krijnen en Jeanine Herma- nus zijn we maanden met de voorbereidingen bezig geweest. Die tijd hadden we echt wel nodig en ach teraf gezien was het zeker de moeite waard. De deel nemers hebben twee cur susavonden mogen volgen als extra ondersteuning bij het ontwerpen en vervaar digen van de kleding. Daar is goed gebruik van ge maakt. Anderhalve week voorde modeshow moes ten de ontwerpen onder pseudoniem worden inge leverd. De jury, bestaande uit Ineke Ter Steeg, van Exponent Amersfoort, Culturele Raad organiseert mode-ontwerpwedstrijd Lionne Roof van modezaak 'Melody'en Cily Padmos, als styliste werkzaam bij onder andere Ouders van Nu, heeft zich een avond lang bezig gehouden met het bekijken van de ont werpen. De kleding werd volgens vier beoordelingscriteria gejureerd maar pas bij de modeshow werd de uitein delijke puntentelling bere kend. Gelet werd op creati viteit en originaliteit en natuurlijk moest de creatie voldoen aan het thema De uitwerking en presentatie completeerde de gehan teerde beoordeling De mo deshow was grandioos met veel publiek, alle kaarten waren uitverkocht. Het was jammer dat in tegen stelling tot twee jaar gele den de winkeliers, uitge zonderd drie, niet mee de den. Wel begrijpelijk want voor veel winkeliers hield het onderwerp modeshow nauwelijks enig verband met de aard van hun win kel Voor de Culturele Raad betekende dit in financieel opzicht een behoorlijke op gave. In eerste instantie hadden we De Korf willen benaderen, maar gezien de grote ruimte aldaar en de twijfelachtige opkomst zijn we uitgeweken - trouw aan ons thema - naar een tropische omgeving. En t ropisch was het in zwem bad. De Octopus' Tjonge, wat was het daar heet. Ver der heeft het personeel van 'De Octopus'er een gezelli ge avond van gemaakt, al les was prima voor elkaar. Het leuke van deze mode show was dat de ontwerp- kant werd belicht. Wat mij betreft was het heel ge slaagd en zijner ech t goede ontwerpen gemaakt. Een zinderend einde dus, in de vorm van het uitrei ken van de prijzen uit han den van Mevrouw Panis. Voor de derde plaats, die twee keer werd vergeven, had de organisatie de schoonheidsspecialiste Hillie Hendriks bereid ge vonden om een gezichtsbe handeling te doen Deze prijzen gingen naar zowel Mirjam Botman-Overmars met een ontwerp voor ei gen gebruik als naar Ina van t Klooster, die voor dochter Heidi een ontwerp had gemaakt. Mevrouw Panis mocht de t weede prijswinnares Eveline Beukhof- Zorgdrager ver rassen met een etentje in de Hakhorst. Eveline maakte een ont werp vóórhaar twee kin deren Rogieren Marit, die het zelf mochten showen. De eerste prijs was voor de gezamelijke inzending van Monique van Roomen en Esther van de Meel. De bon met een waarde van twee honderd gulden mag be steed worden bij sporthuis Pim Berghuizen, Mode zaak Wim Hoogeveen of Modezaak Melody. Dat werd dus delen voor de winnaressen Dat bleek geen probleem ivant in middels is de bon ingewis seld voorkleding. Monique en Estherbeide twintig jaar, volgen een opleiding op het Vaktechnisch Ly ceum Utrecht, afdeling mode en kleding. Al enigs zins bekend dus met het ontwerpen van kleding. Monique: „Het was niet echt nieuw voor ons inder daad. Voor deze modesho w hadden we allebei een ont werp gemaakt maar we konden niet beslissen wel ke het mooist was. Van bei de ontwerpen hebben we de leukste onderdelen ge bruikt vooreen nieuw ont werp, want we wilden het graag samen doen Het was wel even gillen en schreeu wen toen onze creatie werd uitgekozen door de jury. Zelf hadden we een andere jurk getipt, dus we waren echt verrast. Het was wel leuk, want we hadden veel familie, vrienden en colle ga's meegenomen." Esther: „Een klasgenote van ons zou het ontwerp showen. Nadat we haar ge holpen hadden met aank leden zijn we met onze snufferd vooraan op de grond gaan zitten om maar niets te hoeven missen De jury kwam al na tien minu ten met de uitslag. Wat de prijs betreft was het voor ons niet moeilijk. Van te voren waren we al bij de winkels gaan kijken en wisten dus al wat het zou worden. "Alle ontwerpen zijn op een tentoonstelling te bezichtigen in de biblio theek, van 12 t/m 19 april Annelics Heuvelink Een van de modellen showt een tropische creatie (foto: Jan Pit)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6