Impala raast op lange latten 3 5 7 8 8B Boeren negatief over bestemmingsplan 17.95 Brandveiligheid rieten dak stelt raad voor problemen Techniek achterhaalt bodzaak tot riolering" Hoogvliet slijterijen. Bescherming voor Asschatterkeerkade BDU Leusder Krant 0PGAVEB0N >NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN |iBTE> vindt rioolplan te duur MOLENAAR CITROEN SERVA VOLVO 1 1 En deze week. HOOGVLIETST Fietser ten val Imlkj f EN... s IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Li Leusder UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD 1— L JL EUSDEN - Gymnastiekvereniging Impala bestaat vijfentwintig jaar en viert dat jubileum op grote wijze. Maar zo'n feest kost jgeld en daarom werd door de leiding een sponsorloop gehouden. Er w erd gekozen voor een orgincle aanpak, de gy mnasten Ut. lommen op de langste ski's die ooit in Leusden gezien zijn. De stoet vertrok om twaalf uur richting De Biezen kamp en was om half Knee weer terug op de Hamershof. een hele snelle tijd. Impala was met groot materieel uitgerukt. De paashazen waren aanwezig en Jde stoet werd voorafgegaan door een kleine nijdige fiat. die een hqop lawaai maakte en de passanten duidelijk wat er gebeurde. I(Foto: Jan Pit) LEUSDEN - De raad is ernstig verdeeld over de vraag of er ruim 70.000,- extra moet worden geïnvesteerd in maat regelen om de brandveiligheid van het dak van de bibliotheek naar een aanvaardbaar niveau te tillen. Dat bleek dinsdag tij dens de commissie voor finan ciën. Toch tekent zich een meerderheid van VVD en CDA af om de aanvankelijke plan nen, volledige herbouw van de afgebrande boerderij in oude staat, doorgang te laten vin den. De commissie financieel be leid en beheer vergaderde dinsdag 20 april over extra krediet voor het dak van de bibliotheek. Door het nieuwe Bouwbesluit van staatsecreta ris Heerma, waarin strenge veiligheidseisen voor rieten daken gelden, moet het dak 40.000,- extra gaan kosten. Daarnaast moet nog eens ruim 30.000,- extra worden geïn vesteerd in andere veiligheids- verhogende maatregelen Dinsdagmorgen (20 april) ver gaderde het college van burge meester en wethouders over een aanvullend krediet De zelfde avond werd het voostel in de commissie behandeld. Een ongebruikelijke gang van zaken, die aangeeft dat er veel haast is, omdat volgens de planning half mei het dak op de bibliotheek gelegd moet wor den De commissieleden rea geerden verdeeld op het voor stel en zij betreurden allemaal dat zij op zo'n korte termijn geïnformeerd werden. De commissieleden hadden nog geen tijd gehad met hun fractieleden te overleggen, daarom onthield Nico Klerk van de PvdA zich van com mentaar. Hij was wel zeer on gelukkig over het feit dat de raad nu eigenlijk voor een vol dongen feit gesteld wordt, om dat de bouw van de bibliotheek al in volle gang is. Jan Schouten van de GPV/ SGP wilde graag weten hoe veel geld het zou kosten als de raad alsnog besluit dat het rieten dak vervangen moet worden door een pannendak. Hij liet het van de kosten af hangen of zijn fractie haar standpunt ten aanzien van het rieten dak zal veranderen. Alrich Parson van de VVD was heel resoluut in zijn uit spraken. Hij was van mening dat de raad in september be sloten had het oude aanzicht van de bibliotheek te handha ven Hij zag geen enkele aan leiding om van dat standpunt af te wijken, ondanks het feit dat dat aanzienlijk meer gaat kosten dan men tot nu toe dacht Parson toonde zich tij dens andere agendapunten erg bezorgd over de hoogte van de uitgaven van de gemeente, maar een ton extra voor een rieten dak vond hij geen be zwaar Parson had nog een goede tip voor de gemeente. In de polis van de brandverzekering staat volgens hem dat extra kosten die gemaakt moeten worden door verordeningen van het rijk door de brand verzekeraar betaalt moeten worden Parson wilde graag dat zijn tip ano- vervolg op pag 3 USDEN -„Kom deze week ar beide voorlichtingsavon- n van de gemeente over het leringsplan", is het advies n Wim van den Hengel, be- urslid van de ABTB Achter- Id aan de Leusdense agra- rs. Van den Hengel, die na ns alle landbouworganisa- s in Leusden en Achterveld reekt, geeft dit advies, omdat plan op zoveel mogelijk eun van alle betrokkenen oet kunnen rekenen. Bij het omvangrijke project, 15 jaar in beslag neemt en ruim 13 miljoen gulden st. zijn twee groepen 'ge- ïkers' betrokken. De agra- che bedrijven en de particu- re huishoudens. Voor beide epen is een aparte voor- htingsbijeenkomst georga- eerd, waar de betrokkenen ormatie krijgen over het oject en waarbij met name de anciering aan de orde komt De landbouworganisaties esden in eerste instantie dat door deze gescheiden aanpak de gemeente een wig zou drij ven tussen boeren en burgers. Er is daarom eerst overwogen de leden van de landbouwor ganisaties te adviseren de eer ste bijeenkomst, vanavond, te negeren en alleen naar de voorlichting op donderdag, be stemd voor de particuliere huishoudens te komen Van den Hengel wijst in dit verband op nieuwe technologische ont wikkelingen, die ervoor zullen zorgen dat het verschil tuussen boeren en burgers wat betreft de aanleg van de riolering klei ner wordt. Van den Hengel: ..De wetge ver stelt steeds grotere eisen als het gaat om de lozing van het spoelwater van de melkinstal- laties op het oppervlaktewater. De boeren worden gedwongen technische voorzieningen te treffen, die ervoor zorgen dat vervolg op pag. 3 Nijverheidsweg Noord 61. Amersloort Tel 033-630304 >rdag koopavond AMERSFOORT DEALER Amsteidamseweg 7 - tel 033-630154 Konijntje in de Wetering IMPALA: Sponsor loipe" (advertenties) Altijd een grote keus in wijn en gedistilleerd. Altijd een goed advies. Altijd uiterst scherp geprijsd. LEUSDEN - „Het nieuwe be stemmingsplan voor het bui tengebied valt negatief uit voor de boeren," vond woordvoer der Barten, die donderdag na mens de agrarische organisa ties zijn mening over het plan gaf in de gezamenlijke verga dering van dc commissies Ruimtelijke Ordening en Agra rische Aangelegenheden. Bar ten had zich vooral gestoord aan de grote hoeveelheid regels en wetten, waarnaar werd ver wezen in het voorbereidende stuk, dat uiteindelijk moet lei den tot een definitief plan. „Het is onnodig in dit plan al lerlei normen en regels op te nemen, die al eerder in andere regelingen zijn opgenomen." Wethouder De Jongh hield de boeren voor. dat het nog niet om een defintief bestemmings plan gaat. maar dat er nog ver schillende rondes zijn, waarin over de uiteindelijke vorm ge sproken moet worden. De meeste leden van de commissie Ruimtelijke Ordening vonden dat de eerste aanzet, een con cept notitie, evenwichtig was geformuleeerd, waarbij met alle belangen rekening gehou den was. De boeren zijn vooral bang, dat de milieu- en natuurbelan- gen de overhand gaan krijgen in het bestemmingsplan, waar door zij belemmerd worden in de uitoefening van hun bedrijf In het discussiestuk, dat don derdagavond behandeld werd, kwam dat onder meer tot ui ting in de opsomming van de aanlegvergunningen. die boe ren nodig zouden moeten heb ben voor een aantal werk zaamheden. Het gaat om be drijven. die in gebieden liggen met een zogenaamde AL of ALN-aanduiding. Die afkortingen staan voor respectievelijk Agrarisch Ge bied met Landschapswaarden en Agrarisch Gebied met Landschapswaarden en Na tuurwaarden Die gebièden hebben extra bescherming no dig en daarom .wordt in de plannotitie voorgesteld van boeren te verlangen dat zij ver gunningen aanvragen voor be paalde werkzaamheden als de aanleg van verhardingen, het vellen en rooien van houtop standen, de bouw van kassen en de inrichting van boomkwe kerijen De boeren kregen steun van VVD-raadslid Ton Voortman, die vond dat in de notitie de natuurbescherming teveel aandacht krijgt. Hij was het niet eens met de andere leden van de commissie Ruimtelijke Ordening, dat de notitie op een evenwichtige manier rekening houdt met de belangen van de natuur en het milieu en die van de boeren. „Er is wel gestreefd naar evenwicht, maar er wor den vrij veel facetten uit de natuurhoek belicht," vond hij. Ook hij wees op het gevaar dat door de opeenstapeling van re gels, waarmee de boeren door andere regelingen te maken hebben, hun bedrijfsvoering moeilijker wordt gemaakt De milieubeweging was op de vergadering vertegenwoor digd door mevrouw Chianto van het Comité Milieuzorg Leusden (CML) Zij pleitte er voor de vestiging van pelsfok kerijen in het buitengebeid niet toe te staan. Ook wiklde zij dat de zogenaamde lawaai- sporten - auto- en motorcross - uit het buitengebied geweerd worden Zij vond een medestander in Gert de Weerdt (PVDA), die zich ook keerde tegen de op merking van enkele commis sieleden, die vonden dat een deel van de Hamersveldseweg, die nu nog tot het buitengebied hoort, bij de bebouwde kom te trekken Het gaat om een deel waar in de loop der jaren steeds meer woningen zijn gebouwd. Er werd onder andere door Joop Kool van Leusden '90 M llttïl kb* aanbieding geldig van 19/4 t/m 24/4/1993 je proeft het verschil LEUSDEN - Een plotseling overstekende hond was zon dagochtend omstreeks 10.45 uur de oorzaak van een val partij op de Doornseweg, waarbij een 44-jarige fietser uit De Bilt licht gewond raak te De hond was eigendom van een automobilist, die zijn huis dier wilde uitlaten. Bij het ope nen van één van de portieren om de hond eruit te laten, vloog het dier het fietspad op zonder uit te kijken. De fietser kon na behandeling door te hulp ge snelde GGD-ers zijn weg ver volgen. De fiets liep lichte schade op. Deze man kijkt nog wat bedenkelijk, maar zaterdag 1 mei zit het echt wel snor. zie pag. 2 Bunker van het type S/7a. De aanwezigheid van met name deze zeldzame bunker, in combinatie met kazematten en tankversperringen. maken van de Asschatterkeerkade een historisch waardei^ol gebied, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Het college wil bekijken of het moge lijk is om de zogenaamde Asschatterkeerkade in het kader van het bestem mingsplan extra be schermd kan worden. De Historische Kring bracht het relatief goed bewaarde en deels zeer zeldzame oorlogsverleden onlangs onder de aandacht van de gemeente. Het gehicd ge niet weliswaar al bescher ming als natuurgebied, maar de Historische Kring wil verder gaan met be schermende maatregelen. In een ambtelijke notitie spreekt de gemeente zich nu eveneens in die richting uit. Hel gebied heeft al eeu wen historische betekenis als onderdeel van de Wa terlinie. Daarnaast is het in de Tweede Wereldoor log. zowel de Duisters als door de Nederlanders, ver sterkt met kazematten en bunkers. Dc zogenaamde Asschatterkeerkade is met name uniek omdat ver schillende typen bunkers, kazematten en tankver sperringen in eikaars on middellijke nabijheid voorkomen. Eén van de bunkers in het gebied is in ons land zelfs zeer zeld zaam. Het gebied is lange tijd aan de aandacht ont snapt. voor gepleit verdere bebou wing toe te staan De Weerdt was echter bang. dat het daar door makkelijker wordt een weg paralel aan de Hamers- veldsweg en vlakbij het na tuurgebied van de School steegbosjes, aan te leggen. De Weerdt liet zich al eerder ken nen als een tegenstander van deze weg. Wethouder De Jongh wees hem er echter op dat het be wuste gebied niets te maken heeft met die parallelweg. Hij zegde de commissie toe nog eens in overweging te nemen of het bewuste gebied alsnog bij de bebouwde kom kan worden getrokken, waardoor het mo gelijk is daar meer woning bouw toe te staan. r: WOENSDAG 21 APRIL 1993 0e Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lot de BDU- Krantenkombmalie Midden Nederland Kanloor Asschalterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. leleloon 033-941495 24e JAARGANG NO. 50 INHOUD SISSSSERS De leden van de commissie Ruimmtelijke Ordening en Verkeer verkenden het Leusdens fietspadennet. Ton Geijsberts van D 66 voerde het peloton aan en wist zo een parkeerbon te ontlopen De kermis komt weer terug en zal plaatsvinden op De Biezenkamp SCHIJNWERPER Het Gemengd koor Leusden is hard toe aan nieuwe kleding. Daarvoor is veel geld nodig. Daarom houdt dit koor zaterdag een rommelmarkt Meer daarover in de Schijnwerper. Theater Ernst Pels bekend geworden van de Amersfoortse Theaterschool Mirakel- .start in Leusden ook met een jeugdthea tergroep Pels richt zich op de jongeren- van 8 tot 18 jaar. SPORT De Roda zaterdag heeft dankzij een 4-1 overwinning op Geinoord de nacompeti- tie zo goed als veilig gesteld De zondag-afdeling van Roda is. ondanks een 1-0 zege op EMM, uitgeschakeld in de strijd om een extra promotieplaats in de hoofdklasse. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. L Een eigen krom die u op de hoogte houdt over alles wat er i •jw eigen woonplaats of gemeenlc gebeurt en dol gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet leder»; week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk mei kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| mei een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel do onderstaande opgavcbon -n' :~i JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam Adres Postcode: I Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1