Roda'46 boekt nutteloze winst Roda zet kroon op het werk Agenda Manier van leven De Haaien spreken over d| grens een woordje mee Op hef scorebord Badminton Sport Leusder Woensdag 21 april 1993 Jeroen Zaal test de kwaliteit van de shirtjes van EMM John Jansen (links) kijkt gespannen toe, net als Ferry Houtveen op de achtergrond (Foto. Jan Pit) LEUSDEN - De regels van de nacompetitie in het amateur voetbal zijn van een verbluf fende complexiteit. De zon dagafdeling van Roda'46 nam deel aan een halve competitie waarin het elftal dat uit twee wedstrijden de meeste punten scoort promoveert. Als elftal len gelijk eindigen telt het doelgemiddelde in de nacom petitie. Is dat ook gelijk, dan telt het aantal behaalde punten in de normale competitie. Is er dan nog geen beslissing geval len, dan gaat het doelgemid delde in de competitie mee spreken. Dit alles betekende dat Roda met twee doelpunten verschil van EMM moest win nen om nog kans op promotie te houden, omdat de Leusde- naren in de competitie onder zowel EMM als Saestum geëin digd waren. Roda had de eerste wedstrijd namelijk met 1-0 van Saestum verloren. Voor Roda scoorde tegen EMM alleen Henk Strijbos. Het elftal kan de promotie gewoon vergeten. EMM heeft in de laatste wed strijd genoeg aan een 1-0 over winning, omdat de Hilversum mers een beter doelsaldo dan Saestum in de normale com petitie noteerden. Het weer nodigde eerder uit dc bouwplannen voor een nieuwe Ark uit de kast te halen dan om een voetbalwedstrijd te gaan bekijken, maar toch wa ren er erg veel paraplu's op het Buiningpark te zien. De toe schouwers kregen een span nende wedstrijd voorgescho teld, al was goed voetbal door de overdadige regenval abso luut onmogelijk Eerste reserve Zet twee schakers bij el kaar en ze schuiven stukken over het bord. Komt er nog een derde bijdan richten ze direct een club op. Lastig wordt het pas als er een vier de bijkomt, want dan is ruzie onvermijdelijk. Dat bewijst het conflict van Nigel Short en Gary Kasparov met de Fide, de schaakbond, over de wereldtitel maar weer eens ten overvloede. In Engeland staan dc schaakverslagcn niet op de sportpagina's maar tus sen de verhalen over lipstick en parfum. Schaken valt daar onder 'Lifestyle'. Dat is aan dc ene kant een rare keuze want als er één ding is waar schakers zich geen zorgen overmaken dan is het wel hun uiterlijk. Een denkspor- ter heeft vaak wel een eigen geurtje, maar dat komt niet door parfum. Aan de andere kant is schaken wel een manier van leven. Schakers kruipen bij elkaar in rokerige, donkere holen om bier te drinken en te mediteren over de gehei men van dc 'orang-oetan'. Oudere jongeren verdoen nachten met doorgeefschaak. terwijl zij zich voeden met zout en vette afhaalmaaltij den. Als zij sten en is hun laatste gedachte: moet ik op de vierde zet loper e7 of paard f6 spelen. Het is dan ook geen wonder dat scha kers zich ver boven andere snorters verheven voelen. Koen Koster De spelers hadden moeite hun evenwicht te bewaren en gleden alle kanten op. Het schouwspel had dan ook een groot gedeelte van de tijd meer weg van een demonstratie wa terskiën zonder speedboten dan van een voetbalwedstrijd De belabberde omstandighe den waren met in het voordeel van Roda dat aan moest vallen en technisch sterker was. Het is een volmaakt raadsel hoe EMM ooit de tweede plek in de hoofdklasse heeft kunnen bemachtigen. Het team voet balt chaotisch en bezit veel spelers bij wie de beentjes vaak niet doen wat het baasje wil. Om redenen die in het duister gehuld bleven ramden de ver dedigers voortdurend de bal naar hun eigen dug-out. De eerste tien minuten kreeg EMM drie kansen op rij. De barbaarse omstandigheden in spireerden de Hilversummers tot het blind naar voren roeien van de bal Het was volstrekt duidelijk dat waar de bal was. ook de problemen ontstonden Roda probeerde voetballende oplossingen te vinden en dat was niet zo slim. Het was aan Edwin van de Tweel, die de wedstrijd van zijn leven keepte, te danken dat de verblufte Leusdenaren binnen twee minuten al niet met 2-0 achterstonden. Hij verrichtte drie geweldige red dingen en Van de Tweel had het geluk dat Edwin Boog die voor de gelegenheid in de ach terhoede speelde een bal van de doellijn kopte Boog was de eerste die begreep dat de bal zo snel mogelijk en zo hard moge lijk naar voren moest. In de spits stond gelegenheidsaan- voerder Jeroen Zaal, die samen met Henk Strijbos de lucht macht van Roda vormde De lange ballen van Boog waren een voortdurende bron van on rust voor de EMM- defensie. De libero positie, die Jeroen Zaal normaal gesproken bezet, werd ingenomen door John Jansen, die volgens Loek de Boer een goede lange pass in zijn voeten heeft. Jansen stormde met de bal over het veld en strandde regelmatig in I de plassen. Toch speelde Jan sen een goede wedstrijd. Na tien minuten nam Roda het heft in handen en begon I met een hartstochtelijk offen sief Jeroen Zaal toonde zich j een goede aanvalsleider, die door de fanatieke Strijbos en I Schimmel goed gesteund werd. I Het probleem voor de spelers was de coördinatie, want voor I velen was de combinatie van afremmen, overzicht bewaren, bal aannnemen en snel de bal I afgeven wat te hoog gegrepen I Henk Strijbos kreeg een paar keer een goede schietkans maar kon niet op de been blij ven. Strohlam I In dc dertigste minuut gleed een EMM-speler uit Sander I Schimmel pikte de bal op, I speelde een mannetje uit en 1 ging op de keeper af. Schimmel I maakte een beweging of hij de bal de kruising in wilde ram- j men, maar hij gaf de bal aan j Henk Strijbos Schimmel toon de daarmee aan dat hij over- I zicht had en dat hij een echte J teamspeler is, maar hij over- schatte het remvermogen van Strijbos. De struikelende Leusdenaar tikte de bal net j naast het verlaten doel. Dezelfde Strijbos zorgde vlak voor de rust voor een sprankje hoop dat Roda toch nog de 1 laatste strohalm zou grijpen Hij kopte met een fraaie curve een voorzet van Ferry Hout veen in de korte hoek Roda had nog maar één doelpunt no dig om in de race voor promotie te blijven Die goal moest in de tweede helft vallen Veertien dagen geleden dach ten veel Leusdenaren dat het bij de eerste nacompetitiewed- strijd tegen Saestum hard re gende. Dat was een verkwik kend lenteregentje vergeleken bij de wolkbreuk die de spelers de eerste helft het spelen on mogelijk maakte. Maar in de tweede helft begon het echt te hozen. De spelers spoelden bij na van het veld Henk Strijbos kreeg vlak na de hervatting nog een grote kans, maar strandde op de keeper uit Hilversum. EMM ging meteen in de tegenaanval en zette een speler vrij voor de keeper Hij hoefde de bal alleen maar aan te tikken, maar hij kwam niet op tijd tot stilstand en gleed vrolijk door, terwijl dc bal een heel andere koers volgde. Drukte Roda stormde verder op het EMM-doel, maar had de storm nu tegen en dat compliceerde de aanvallen. Echte kansen kregen de Rood-zwarten met meer. Zeker met meer nadat John van Wesen van EMM de bal in paniek wegsloeg, terwijl er geen tegenstander in de buurt was. De scheidsrechter trok een rode kaart en de trai ner van EMM bracht twee ver dedigers in het veld om de 1-0 achterstand vast te houden. Loek de Boer wisselde de aangeslagen Peter Knijf voor Remco Bosman, de lichte René de Leeuw kwam voor de veel forsere Ferry Houtveen. De Boer stond de tweede helft ge laten langs de lijn in de gieten de regen naar de pogingen van zijn spelers te kijken Af en toe maakte hij een moedeloos ge baar De Leusdenaren gaven niet op en bleven fanatiek door de modder achter de bal aanglij- den Het leer hoefde per slot maar één keer goed te vallen om Roda in de race te houden. Het zat er niet in Na afloop was de teleurstel ling in het Roda-kamp ocea- nendiep. Elftalbegeleider Eef van Dongen analyseerde de wedstrijd goed: ,,Roda had moeite met de drukte in het Hilversumse strafschopgebied en de druk te moeten scoren. Wij waren sterker, maar dat helpt niet als je niet scoort." Loek de Boer was een half uur na de wedstrijd nog steeds erg nat. Hij accepteerde som ber de felicitaties met de over winning: ..Wij hebben gewon nen, maar daar hebben we geen moer aan De spelers hebben alles gedaan wat zij moesten doen Zij hebben het veld goed breed gehouden, maar het ging niet vandaag. Als het veld niet zo slecht geweest was, hadden we meer gescoord De zondagelf van Roda was het sterkste team in de nacom petitie. Maar het is een feit dat Roda uitgeschakeld is en twee teams rijk gevuld met kneusjes uitmaken wie er promoveert Uiteindelijk brak een gebrek aan handelingssnelhcid en koelbloedigheid voor het doel de Leusdenaren op. Roda moet maar snel leren hoe matige teams aan de kant gezet moe ten worden Good-old Coen van Dijk schiet rood/zwarten de nacompetitie in LEUSDEN - Pedro Pastor had zaterdagmiddag op het mid denveld van Roda'46 tegen Geinoord moeten spelen. Maar Pastor werd door griep geveld en vervangen door Coen van Dijk, die zijn derde wedstrijd na een lange blessure speelde. Van Dijk scoorde drie keer en gaf de voorzet waaruit Peter Mooibroek de stand naar 4-1 tilde. ,,Van Dijk maakt een Coen-back" grapte Harm Was- sink, die geschorst was. Door deze overwinning en het ver lies van Stroe tegen kampioen Lelystad heeft Roda in de der de periode een voorsprong van twee punten en zes doelpunten op Stroe. Geinoord knokte ge dreven om aan degradatie te ontkomen. In de eerste helft kreeg de ploeg uit Nieuwegcin een aantal mooie kansen, maar keeper Hans van Bekkum was bijna onpasseerbaar. De spe lers van Gemoord zweepten el kaar in de eerste helft met luide stem op. maar na de vierde te- gengoal liepen zij met gebogen hoofden, zwijgend over het helft. „Wie heeft het geluid uit gezet?" vroeg Rob Burger, de voorzitter van de zaterdag- commissie. De vraag, die alle Leusdena ren bezighield, was zaterdag: ,,Wat doet Stroe tegen Lely stad?" Stroe was dc enige con current van Roda in de strijd om de derde periode en stond één punt voor op de ranglijst op dc zaterdagelf Lelystad was lijstaanvoerder en kon bij winst kampioen worden. Roda hoopte dat Lelystad Stroe een nederlaag toe zou brengen. Maar bij rust stond Stroe met 1-0 voor In de tweede helft ging het gerucht langs de lijn dat Lely stad de leiding had genomen Het duurde lang voordat de eindstand doorkwam, want een speler van Stroe lag lang durig geblesseerd op het veld, zodat de wedstrijd pas om half vijf afgelopen was. Maar toen de uitslag bekend werd, was het feest, want Lelystad had gewonnen. De periodetitel kan de Leusdenaren nauwelijks meer ontgaan. Trainer Nico Romeyn keek tevreden naar de ontwikkelin gen in de derde klasse. ..Het bereiken van de nacompetitie is de terechte kroon op ons werk. Wij hebben een fantas tisch seizoen gedraaid of wij de nacompetitie winnen of niet. Het team is de laatste maanden erg gegroeid." Laatste man Edwin van Gin- kel was heel blij met de over winning van Lelystad ,,Die periodetitel geven we niet meer weg. Ik ben blij dat wij niet tegen Lelystad hoeven in de nacompetitie, want wij hebben in de competitie twee keer van Lelystad verloren Het team is daarom verdiend kampioen geworden Aanvoerder Frank Vissers was ook blij dat Lelystad ge wonnen had. ,,Wij moeten nu tegen Advendo en die zijn hele maal niet blij met ons. De trai ner van de Ederveners zei voor dit seizoen dat zijn elftal nog niet klaar was voor de compe titie. maar dat het gelukkig te gen Roda moest spelen Dat was volgens hem een makkie. Zij hebben eén keer met geluk van ons gewonnen en één keer met hangen en wurgen gelijk gespeeld Wij willen graag van Advendo winnen." Om de nacompetitie te halen moest Roda dus van van het op degradatie staande Gemoord winnen. Dat bleek nog een hele klus, omdat de Nieuwegeiners vastbesloten waren nog één keer alles uit de kast te halen. De eerste tien minuten waren voor de gasten Maar vooral Harrie Kerssies en Hans van Bekkum zorgden dat er geen goals vielen. Peter van Vossen Van Bekkum, die volgens jeudige Roda-supporters spre kend op international Peter van Vossen lijkt, keepte zijn eerste wedstrijd na een knie blessure. Hij speelde een dege lijke partij, maar had twee a- tvpische momenten Hij maakte één fout. Van Bekkum. normaal gesproken niet de rustigste Roda-speler, maande André Siegennk tot kalmte toen de middenvelder een te genstander te lijf wilde gaan Vlak voor rust kreeg Gemoord een vrije trap. De bal werd langs de muur geschoten en stuiterde vlak voor de lange Leusdense keeper omhoog. Van Bekkum sloeg de bal voor de voeten van Robbert Beren- dina, die 1-1 scoorde. ,,Ik zag de bal te laat. Ik liet hem los, negen van de tien keer kan ik hem zo weer pakken, maar deze keer rolde hij weg Jam mer. maar ik heb lekker ge keept en paar mooie reddingen verricht", zei Van Bekkum na de wedstrijd. Verdediger Van Ginkel baal de ook van dat doelpunt „Het was gewoon een kwestie van scherpte Als de verdedigers opgelet hadden, was die bal weggeschoten en was die goal niet gevallen. Het was goed van Hans van Bekkum dat hij Sie- gerink kalmeerde. Wij kunnen nu geen boekingen meer ge bruiken. Wij hebben nu alle spelers nodig Die spelers van Geinoord waren vervelend. Je roen van Gaal kreeg een klap m zijn gezicht en een speler liep gewoon over Siegennk heen, toen André op de grond lag. Maar wij hebben ons niet laten provoceren." Coen van Dijk was na afloop heel blij met zijn drie goals „Ik dacht dat ik vanmiddag in het tweede zou spelen, maar ik moest toch in het eerste spelen Het is geweldig om op deze ma nier van een blessure terug te komen. Ik heb meer dan één jaar niet gevoetbald. Ik dacht dat ik nooit meer een bal zou raken, maar ik hoop dat ik mijn oude niveau weer kan halen In de eerste helft brak Klaas de Vries door op links Hij zette de bal voor. Coen van Dijk zag dat de bal ongeveer ter hoogte van zijn middel aankwam. Van Dijk zweefde naar de bal en tikte hem voor de graaiende handen van de keeper van Geinoord in het doel De Leus dense bank holde naar de lijn om deze mooie goal te bejube len. Vlak na rust stuurde Marcel Koch Jeroen van Gaal weg Van Gaal gaf een voorzet die over de achterlijn leek te waai en ..Jammer. Jeroen" werd al door de toeschouwers geroe pen, maar de bal landde in de doelmond, waar een verdedi ger de bal onder controle pro beerde te krijgen. Dc bal stui terde voor de voeten van Van Dijk die 2-1 maakte. Van Gaal gaf ook de beslissende pass voor de derde goal van Coen van Dijk. ,,Die kleine zorgde weer voor veel onrust in de verdediging van Geinoord' beoordeelde Nico Romeyn het spel van Jeroen van Gaal De trainer was ook blij met de ma nier waarop zijn elftal met de druk van het moment was om gegaan. „Vroeger verloren wij zulke wedstrijden tegen zulke fanatieke tegenstanders, nu schoven we ze redelijk simpel aan de kant." Paginal Uitslagen Derde Klasse B Uitslagen nacompetitie Hooi Roda'46- Geinoord 4-1 klasse Jonathan- Schcrpenzeel 1-1 Roda'46-EMM Stroe- Lelystad 1-2 Stand nacompetitie Desto- Vlug en Vaardig 4-4 SDCP- Hoevelaken 2-0 1 Saestum Advendo- Amstelveen 2-3 2.Roda 46 3 EMM Stand Korfbal uitslagen Tweede KL 1 Lelystad 21-36 D 2. Advendo 21-32 Unitas-Antilopen 1) 3.Roda'46 21-26 Juventa- Achilles 1: 4 SDCP 21-26 DOS-SKF 5 Stroe 21-25 De Meeuwen- Revival 6 Amstelveen 2 1-23 7.Seherpenzeel 21-18 Stand 8 Vlug en Vaardig 21-18 1.Unitas 10^ 9.Jonathan 21-13 2. De Meeuwen 10. 10 Desto 21-13 3 Antilopen 1 Ill 11 Gemoord 21-12 4 SKF 10- 12.Hoevelaken 21-10 5. Revival ïo-; 6 DOS 10-| Lelystad is kampioen 7.Juventa Hoevelaken degradeert 8 Achilles 1. Henk Strijbos heeft gescoord en wordt bedolven onder juichende medespelers. Mike Gressie vormt nog de top van het bouwwerk, maar Edwin Boog komt al aanvliegen Roda won met 1-0, maar is desondanks kansloos voor promotie. (Foto Jan Pit) LEUSDEN - In het Valleibad te Veenendaal werden het af gelopen weekeinde zeer inte ressante internationale wed strijden afgewerkt met deel name van topzwemmers uit binnen- en buitenland. Leus den werd vertegenwoordigd door een zeer brede afvaardi ging van de Leusdense Zwem en Poloclub De Haaien met daarin zowel recreatieve zwemmers en zwemsters als leden van de wedstrijdselec tie. Binnen beide sectoren werd door de Leusdense af vaardiging uitstekend gepres teerd. Bij de recreatieve zwemmers kwamen maar liefst zevenen twintig van de negentig be schikbare medailles in handen van de Haaien en ook de wed strijdselectie liet zich van z'n beste kant zien. Naast de ver schillende medailles, twintig in totaal, brachten zij een aan tal aantrekkelijke tijden op de klokken, waarbij met name de jeugdige selectieleden van zich deden spreken. Zo bleek Kirstin Reiling in staat haar persoonlijke re cords op zowel de 100 meter vrije slag als de 100 meter rug slag, de 50 meter schoolslag en de 50 meter vrije slag flink aan te scherpen en zwom Christiaan Mannaart de ster ren van de hemel op de 50 me ter schoolslag. Arjan van Duijn, Jurre van Dijk en Lam mert Beens waren vooral op de 100 meter vrije slag in vorm en Bastiaan Tamminga, Mi chel Rekveld en Maartje van Stralen grepen op de 100 me ter rugslag hun kans om een nieuw persoonlijk record in de boeken te laten bijschrijven. Arjan van de Berg bewees op nieuw in een uitstekende vorm te verkeren. Zijn nieuwe persoonlijke record van 37.8 seconden op de 50 meter schoolslag zag hij beloond met een gouden plak en ook Anne- mieke van de Werf gaf haar persoonlijke record op de 50 meter vlinderslag een goud randje. Verder werden er vallende records genotei voor Sarah Lugthart en M jolein van de Werf op de meter vrije slag en voor Ar] van Duijn die met zijn 34.4 de 50 meter vrije slag, bes wist te leggen op een bron- plak. De Leusdense medaille*- naars: Sharon van den Riet (goud), mone Sybrandy (goud, zilvi Annemieke van de Werf goud), Robin Hoendervang (goud, zilver), Karlijn vanSi len (goud, brons), Werner den Berg (goud), Vincent 0 terbroek (zilver), Kirstin ling (brons), Elwine Hen: (goud), Arjan van Duijn (brc Haike van Stralen (zih brons). Mathijs Lugthart (go brons), Dolf Schoons (brons), Laurens Ikking (g< zilver), Janneke van de Werf brons), Sebastiaan Boer (bros Marieke van Beek (goud, ver), Renske Kwarts (2x bro Wouter van Kampen (2x go Duane van den Riet (2x zilv Bemice van de Bedum brons), Petra Knoppen (go Stelle Brouwer (brons), li borg Zigterman (2x goud), T Broekema (2x zilver), Ju; Beens (brons), Stef Slager goud), Cynthia van Pu (goud, zilver), estafetteplo: (goud, zilver, brons). LEUSDEN - Badminto club Leusden houdt weekend haar clubkai pioenschap. Donderdai avond worden de voorro des verspeeld in sportli 'Dc Korf'. De echte finali beginnen zaterdagmiddi om 14.00 uur. Belangstel lenden zijn van harte wel kom. De grote favorieten v< de eindzege zijn Mari Klinkenberg en Swed Hormann. Donderdag 22 april 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekcrweg, 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan Vrijdag 23 april 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, Sportzaal Ach terveld (zij-ingang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 24 april 14.30 uur: Voetbal Scher- penzeel- Roda'46, Scherpen- zeel. 15.30 uur: Volleybal, Shot- Dupaco/Lcos, Culemborg. 16.00 uur: Korfbal. Juventa- Antilopen, Hardenberg 19.00 uur: Waterp ZPCH- De Haaien, Hoofddfl Zondag 25 april 12.45 uur: Hockey/vroui Ares- Leusden. 14.00 uur: Handbal/mai LHV- Smeeimg BDC 2, Buiningpark 14.30 uur: Hockey/marJ Leusden- Doetichem, Va sportpark. Maandag 26 april na 9.00 uur: SSD-Yoga. ru-' gei Kameleon, zwembad Octof 9.15 uur - 10.15uur: S: Grondgymnastiek, De (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: Badminton, De Korf W gang) Ie Dinsdag 27 april 13.30 uur - 14.30 uur: Indoorbowls. De Korf (z'! Er gang). 14.30 uur - 15.30 uur: Indoorbowls, De Korf (zi gang). |Be Ia ki ia Woensdag 28 april 10.00 uur - 11.00 uur: S| squash, squashhal De v| ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8