„Ons enthousiasme werkt aanstekelijk" .Leusder Krant. Treekerij start goed Bedrijvenschaak gezellig houden de spanning erin l LTV De Eemelaar start redelijk succevol Honderdvijftigste ruiter meldt zich als lid Dupaco/LEOS overtroeft Madjoe Jeugdtoernooi Avanti Pagina 9 Woensdag 21 april 1993 LEUSDEN - In februari stak een initiatiefgroep, die uit tien mensen bestond, de koppen bij elkaar. De tien wilden een rui- tervereniging op de manege De Treek' oprichten. Zij be sloten de ruiters die de manege bezochten te vragen of zij een club wilden. Bij vijftig adhe siebetuigingen zou de vereni ging opgericht worden. De club heeft nu al meer dan hon derdvijftig leden. ,,Ik haalde gisteren nog vier nieuwe leden uit de brievenbus", zegt voor zitster Will van der Vlies trots. ,Toen het enthousiasme zo groot bleek, hebben wc meteen doorgezet". valt penning meester Locs Rusius haar voorzitter bij. ,,Wij hadden nooit gedacht dat wij zo snel zoveel leden zouden krijgen en wij hadden nooit gedacht dat het starten van een club zoveel werk was," voegt Rusius be dachtzaam toe. Afgelopen zon dag hield de voortvarende ver eniging 'Treekerij' haar eerste wedstrijd. „Wij zijn geen lul- bestuur", zegt Will van der Vlies. LEUSDEN - Ruitervereniging Treekerij is een nieuwe ver eniging die haar domicilie heeft bij Den Treek paarden en pony- centrum aan de Waterlooweg in Leusden. Afgelopen zondag organiseerde ruitervereniging 'Treekerij' haar eerste evenement. Het be trof een dressuurwedstrijd, waar ruiters en amazones uit konden.komen in een BI - en een LI proef. De dressuurwedstrijd was een onderlinge wedstrijd, waar zo wel op eigen paarden als op ma- negepaarden werd uitgekomen Bij de eigen paarden wonnen zo wel in de B proef als in de L proef Friese paarden. De B proef werd gewonnen door Mar leen van Rheenen, met haar al 16-jarige Fries Sjoerd. Marleen van Rheenen reed haar eerste wedstrijd en was ontzettend in- 11 li 11 li 11 li 111 li 111111111 li 11 li 11 li 1111111111 li 1111111 li 11 li 1111 li 1111111 li 11 li 111M111111111111M11 li l li 11111111111111 genomen met dit prima resul taat. De L proef werd gewonnen door Hannie Schroder met Tjarda. Bij de manegepaarden ging Femke Hovestadt er met de eer ste prijs vandoor. Zij reed op het manegepaard Todor Femke zal een volgende keer in de L uitko men. De eerste prijs bij de L proef werd opgeëist door Crista Groe- nenstein. Zij reed op het nog jonge paard Boris. Grootste pechvogel op zondag was Marco Landman Tijdens zijn dressuurproef brak de stijg beugel af Marco reed, schijn baar zonder ongemak zijn proef uit. Dat is de ware mentaliteit' De instructrice van de meeste ruiters en amazones van de ver eniging, Michalea Verdonk. was tevreden over de verrichtingen en het enthousiasme van de le den. „Gelukkig is Fons van f Heugten. de eigenaar van ma nege 'De Treek bli] met ons initiatief, anders konden we beter vandaag nog met de vere niging ophoudenbegint Will van der Vlies haar verhaal. ..Ik rijd nu één jaar paard en vind het meeslepend. Maar anderen en ik vonden het zo jammer dat wij buiten het rijden zo weinig contact met de andere ruiters hadden. Je ziet wel altijd de besi paarden maar je weet niet wel ke ruiter erbij hoort." De ïn- tiatiefgroep kwam bij elkaar en peilde het enthousiasme on der de andere ruiters. Het bleek dat anderen ook behoefte hadden aan sociale contacten en gezelligheid na het rijden en dus werd de vereniging opge richt. Over de naam werd lang nagedacht. „Er zijn verschillende in valshoeken mogelijk voor een naam De club houdt zich bezig met paardrijden en dus ligt als t (gC®iaam 'iets paards' voor de )0nL hand. Je kunt zo'n vereniging igo natuurlijk ook noemen naar de omgeving Uiteindelijk hebben vij tot Ruitervereniging 'Tree- terij' besloten", legt Wil van der Vlies de besluitvorming ut .,In Treekerij zit ook het woord rij. Dat 'verwijst naar (go [>nze activiteiten", vult de pen- nngmeester aan. De penningmeester rijdt re- xeatief door het bos op haar ïigen paard. De voorzitter ïoudt van dressuur en 'buiten' ïjden. Van der Vlies: ,,Door iet bos njden met een groepje s leuker dan op een terrasje zitten Rusius vindt dat rui ters in 'De Treek' bevoordeeld zijn. ,,In dit bos mag je nog overal rijden In veel plaatsen mag je alleen maar over de ruiterpaden Dan rijd je dus steeds hetzelfde rondje In de manege rijden vindt Will van der Vlies niet zo leuk ..Dan rijd je in zo'n zandbak op en neer Ik vind dressuur fascinerend, want dan heb je intens contact met het paard. En het is gymnastiek voor het dier. Maar de club is voor elk soort ruiter: springers, dressuur, menners, jachters, lessers en recreatieve rijders." ..Elke maand orga niseren wij één leuke happe ning. Wij gaan in het bos pick nicken of dauwtrappen met de paarden en daarna ontbijten", vertelt Loes Rusius ..Dat is belangrijk, want zo wordt de band tussen de leden aange haald. De verhouding tussen de leden met een eigen paard en leden die op de paarden van de manege rijden is moet goed zijn Het aantal manegepaar den is natuurlijk relatief be perkt en dat bepaalt de grootte van de evenementen die je kunt organiseren De manege heeft wel veel paarden, maar het zijn er natuurlijk geen honderd dertig." Leasen Rusius is de trotse eigenaar van een Fries paard Haar ge zicht betrekt a's het gesprek op de kosten van paardrijden komt. ,,Een eigen paard is duur, hoor.Will van der Vlies noemt een bedrag van 6 000,-, maar daar is de pen ningmeester het niet mee eens. ..Voor zesduizend gulden koop je nog niet eens het paard van de groenteboer. Een beetje be hoorlijk paard kost al gauw meer dan achtduizend gulden en daar komt de stallingsprijs van 596,-per maand nog bij." „Maar als je gewoon éen uur per week les neemt kost dat maar 255,- per kwartaal' stelt Will van der Vlies me ge rust. „Paardrijden is dus ab soluut niet duur. als je met een paard één uurtje door het bos gaat rijden kost dat maar 30,- Ik bedoel maar. de kos ten hoeven voor niemand een beletsel te vormen." Een nadeel van een eigen paard vindt Rusius dat het dier elke dag lichaamsbeweging moet krijgen. „Ik ben elke dag een uur of vier aan de verzor ging en het berijden van mijn paard kwijt Bovendien moet ik in de gaten houden dat het beest gezond is. anders moet de dokter komen en soms de smid om er nieuwe hoefijzers onder te zetten." Maar op manegepaarden rij den is ook niet ideaal Zij kun nen verkocht worden of bezet zijn. Daarom kunnen ruiters bij sommige maneges een paard leasen „Dat vindt ik zeer creatief Je kunt over je paard beschikken, maar de verzorging en het bedrijfsrisi co is voor de manege", vertelt Van der Vlies. Lens Maar loop je dan niet het ri sico dat de lease-paarden op dezelfde manier behandeld worden als lease-auto's? Deze vraag verbaast de amazones. „Een paard is levend mate riaal. Daar ga je toch heel an ders mee om dan met een auto?", stelt Will van der Vlies Ook Loes Rusius is niet zo bang voor misbruik. „Als een paard kwaad wil houd je hem niet tegen. Het is maar hele maal de vraag hoe jij dan neer komt Over die paarden hoef je je geen zorgen te maken, die gaan we wel weer terug naar de manege." Maar of de ruiter ook nog in staat is de kantine te bereiken is helemaal de vraag. De men sen zijn aardig, hoor, ze komen je wel zoeken, maar of ze je vinden is maar de vraag In 'De Treek' mag je overal rijden, dus moeten ze alle paden doorkam- men. Het voordeel van ruiter paden is dat de zoekers weten waar de geblesseerde zand ruiter moet liggen." Een paard hoeft niet boos te zijn om een verrassende bewe ging te maken. De voorzitter vertelt. ,,Ik reed laatst door het bos en toen stak er ineens een konijn het pad over. Mijn paard schrok zich echt lens Ik bleef er met moeite opzitten En als paarden de zee zien moet je van goede huize komen om ze in toom te houden. Ik had drie lessen gehad en ik ging langs de zee rijden. Dat werd dus razen. Ik heb doodsangsten uitgestaan. Ik dacht straks lig ik ergens tegen de borstwering aan en draaft dat dier gewoon verder De dieren vormen een aan trekkelijke kant aan het rijden in het bos. Rusius rijdt elke dag „Herten schrikken van de geur van de mensen, maar als je op een paard zit. ruiken ze je niet meer en kun je ze van dichtbij zien. Als je je mond houdt lopen ze nog een eind mee ook. Herten houden van paarden De postbode brengt de post en er zit weer een aantal nieu we leden bij De voorzitter en de penningmeester hebben re den tot tevredenheid „Ieder een heeft recht om lid van Treekerij' te worden. Wij gaan veel leuke activiteiten organi seren. Iedereen heeft zich eigen specifieke kwaliteiten, die wij willen benutten. De lokatie aan de Waterlooweg is ook zo mooi Wij zien de toekomst van de vereniging helemaal zit ten". zegt Will van der Vlies enthousiast. Gerhard te Winkel dan honderdtien biljarters deden mee aan het spannende Open Leusdense Dreibandentoer- Het vlekkeloos georganiseerde toernooi haalde dit jaar een record aantal deelnemers. (Foto Pit) LEUSDEN - Schaakver eniging Leusden organiseerde voor de tweede keer een schaaktoernooi voor teams van bedrijven en instellingen. Vorig jaar was het de eerste keer geprobeerd en dat was toen goed bevallen. Toen wa ren er twaalf teams, nu al achttien teams, die fanatiek - maar sportief - strijd lever den. Het team van Cotinaf mocht aan het einde van de avond de beker in ontvangst nemen. Een team van Defen sie-medewerkers was gelijk geëindigd maar bleek een ietsje eenvoudiger pro gramma te hebben gehad. De winnaars van vorig jaar - schoonmaakbedrijf van Baar- dewijk, dit jaar met twee teams actief - moest genoe gen nemen met een gedeelde vierde plaats. Met 54 schakers - ieder team bestond uit een drietal - was het een drukte van belang in de kelder van het gemeente huis. De organisatie schrok enigszins van de grote belang stelling omdat de beschikbare accommodatie nauwelijks voldoende was om meer teams een plaats te gunnen. „We kunnen ze wel in de gang laten spelen, maar hebben we niet eens tafels", verzuchtte Margo Agterberg die de voor bereiding had gedaan Voor volgend jaar hebben zich al meer bedrijven gemeld en de deelnemende teams verheug den zich aan het einde van de avond al op de volgende edi tie Van de deelnemende teams aan het eerste toernooi had bij deze tweede editie ook niemand verstek laten gaan. Onder de deelnemende teams bevonden zich o.a. leerkrach ten van het Farel College in Amersfoort, een team van de NS, de Algemene Verkeers- Dienst Rijkspolitie, twee teams van DHV, een team van voetbalvereniging Roda'46. Opvallend - en opvallend sterk - was het optreden van een drietal van het Asielzoe kers Centrum. Spelende sponsors Ook de twee sponsors van het toernooi, Administratiekan toor Rileas en Spar-super- markt Aldenzee aan de Bie- zenkamp, hadden een team op de been weten te brengen waar de beide eigenaren. An- dré Rietveld en Ton Aldenzee. zelf ook in plaats hadden ge nomen. Van de 54 schakers waren 24 lid van de schaakvereniging Leusden terwijl er minstens 6 oud-leden actief waren. Van de overige deelnemers had het merendeel wel enige 'schaak club-ervaring' maar er waren toch een tiental deelnemers die dat niet zo gewend waren. Nadat het toernooi was ge opend was de eerste partij al binnen 30 seconden voorbij. Maar in de loop van de avond werden er heel wat ervaren clubspelers door minder be dreven deelnemers te pakken genomen. In totaal werden er maar liefst 135 partijen afgewerkt en dat verliep vlekkeloos. Slechts één keer moest de wedstrijd leider - Jaap de Jager (sr) - geconsulteerd worden over een bijna-geschil. Voor het overige was er geen enkel pro bleem en kon de Jager zich concentreren op het verwer ken van uitslagen en het ma ken van indelingen. Schakers bedenken steeds weer wat. Het bedrijventoer- nooi was dit jaar al het tweede evenement - na het huisscha- kerstoemooi in februari - dat door de schaakvereniging werd georganiseerd. Volgende maand (14 mei) is alweer het mar 2, EUSDEN - De Hilvei^um- Qer Wilfried van Beek heeft Let Open Driebanden kam- ioenschap van Leusden op ijn naam geschreven. In de fi- ale versloeg hij titelverdedi- er Ferry de Bruijn uit Dron- tn in een spannende partij in iersets. tadat Van Beek de eerste set 'on. trok De Bruin door een rie van tien de tweede naar f (Z1J tich toe met 15-12. Maar de lilversummer maakte daarna |e derde set in elf beurten uit. de vierde set leek het er en op dat bij de stand 13-13 ;n vijfde set nodig zou zijn 'aar De Bruin miste en Van leek maakte de partij daarop f (z#t. 'e grote verrassing van het ïurnooi was dat Gert van :ek reeds in de kwartfinale r' «j nsl°os werd uitgeschakeld De ||oor Meester in drie sets. eerste klasse was een Amersfoortse aangelegen heid. De 70-jarige G. Reeber- gen (Leusderkwartier) ver sloeg Koos Mosterd (Soester- kwartier) in twee sets. De eer ste set had Reebergen met 15- 13 op zijn naam gebracht en in de tweede set lukte het Mos terd niet om bij de stand 14-14 de laatste carambole te ma ken. waarna Reebergen de partij met 15-14 opeiste. Reebergen kwam in de finale na een knappe overwinning in drie sets op Albert van der Linde van de Smidse. Koos Mosterd schakelde in de spannende partij H. Bouw huis sr. uit in drie sets. Johan de Leeuw werd kam pioen in de 2e klasse. In de fi nale versloeg hij Cor Roest (VW) in twee sets 12-1112-9. De finale in de derde klasse was een gevecht tussen twee spelers van BV Leusden, Jaap de Winter en Herman Bosman ACHTERVELD - Ondanks de Ruim honderdentien biljar ters hebben in dit, met 3500 gulden gedoteerde toernooi, gestreden om de prijzen. De partijen mochten bij dit toernooi niet langer dan 1,5 uur duren om te voorkomen dat de partijen niet te lang zouden duren en tijdschema uit de hand zou lopen. Deze re gel bracht een nieuw element in het spel waardoor de span ning in het laatste kwartier van de partijen vaak hoog opliep. Resultaten Open Driebanden kampioenschap van Leusden Open Klasse W. van Beek - F. de Bruin 3-1 le Klasse G Rebergen - J. Mosterd 2-0 (15-13 15-14) 2e Klasse J. de Leeuw - C. Roest 2-0 (12-7 12-11) 3 Klasse H. Bosman - J. de Winter 2-0 (10-7 10-8) Egbert Moed wacht met zijn hand onder zijn hoofd op de zet van zijn tegenstander tijdens het BedrijvenschaaktoemooiAchter Moed piekert Jos Agterberg over zijn partij. (Foto. Jan Pit) niet al te beste weersomstan digheden hebben bijna alle teams van de LTV De Eemelaar uit Achterveld hun eerste com petitiewedstrijden kunnen voltooien. Alleen op de zondag werd het eerste mixed-team in Zeist het slachtoffer van de nukken van de weergoden. Te gen Shot werd de strijd bij een 2-2 stand wegens te veel regen afgebroken. Op de zaterdag ging het eer ste heren-team (tweede klasse) en het eerste mixed-team (der de klasse) van De Eemelaar succesvol van start In en tegen Odijk wist het eerste heren team op het kunstgras aldaar een 5-1 winst te boeken. Een fraaie prestatie, temeer daar dit team afgelopen seizoen is gepromoveerd en de overwin ningenreeks van vorig jaar weer gewoon voortzet Het eer ste mixed-team won de eerste wedstrijd van het seizoen eveneens. Paulien en Henk Eek. Jan van Ooijen en Sonja van Vemde waren afgelopen seizoen gedegradeerd Zij wil len niets liever dan zo spoedig mogelijk het verloren gegane terrein weer terug winnen Het team van 't Laer uit Laren werd met 4-1 aan de kant ge zet Het tweede heren-team be gon deze eerste wedstrijddag zeer voortvarend Binnen korte tijd werd er tegen het team van de Blauwe Reiger een 3-0 voor sprong opgebouwd. De Eeme laar kon deze voortvarende weg niet doorgaan en moest jaarlijkse snelschaaktoernooi dat door de enthousiaste ver eniging wordt gehouden. Uitslag bedrijventoernooi: Continaf Defensie NS WSL Baardewijk SMB-1 Asielz.centrum Hapam Farel College Rileas 11,5 punten i 1.5 punten 11,0 punten 10,0 punten 10,0 punten 9,5 punten 9,5 punten 7,5 punten 7.5 punten Drukke dagen uiteindelijk een 3-3 stand ac cepteren De jeugd liet het op deze eerste dag wat afweten. Zowel de junioren mixed teams, alsmede het meisjes team moesten hun meerdere erkennen in hun tegenstan ders. Uitslagen: Zaterdag competitie Mixed DeEemelaarl- tLaer3 4-1 De Eemelaar 2-Atalanta 3 2-3 DeEemelaar3-Groenvliet2 1-4 Heren Odijk 1 - De Eemelaar 1 1-5 De Eemelaar 2 - De Blauwe Reiger 1 3-3 De Eemelaar 3-STVU 2 0-6 Junioren De Eemelaar 1 - De Geeren 1 1-4 De Eemelaar 2 - Randenbroek 4 1-4 Meisjes De Eemelaar 15j - Uitwijk 2 1-7 Zondag competitie Heren De Eemelaar 1 -'t Sticht 3 4-2 Mixed De Eemelaar 1 - Shot 7 2-2 (gestaakt wegens regen) De schaakvereniging heeft een drukke tijd. De avond er voor had de schaakvereniging nog een drukbezochte club avond gehad en de dag erna, zaterdag, was er een speciale training door Herman Groo- ten, internationaal meester en als trainer verbonden aan de KNSB. In de clubcompetitie maakte ranglijst-aanvoerder Jaap van Tuyll wel een fout tegen Jos Agterberg, maar hij kreeg de gelegenheid de fout te herstellen en de winst te be halen. Voor de zwartspelers was er weinig eer te behalen; alleen Struiwig kon met zwart winnen, en twee partijen ein digden in remise. De overige 9 partijen brachten wit de winst. uitslagen huiscompetitie: Shahrizadeh - Aghlani 1-0 Van Ooik - Van der Bilt lhAh Willigenburg - Boogaard 1-0 Nijhof J - Van der Tang 1-0 Van Tuyll - Agterberg 1-0 Zaal - Struiwig 0-1 Nijhof G. - Oosting 1-0 Bayat - Halima Smajic xh-xh Beijer - Modiri 1-0 Van der Harst - Van Dalen 1-0 Halkes - Van de Pol 1-0 Veenendaal - Hubert 1-0 In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen speelde Dupaco/Leos tegen Madjoe. (Foto: Jan Pit) LEUSDEN - In een zeer span nende wedstrijd wisten de da mes van volleybalvereniging Dupaco/LEOS afgelopen za terdag met 3-2 van Madjoe uit Enkhuizen te winnen. Met veel lef en mede dankzij de steun van het publiek konden na bij na twee uur twee punten aan het totaal worden toegevoegd. Een gelijkopgaande strijd in de eerste set zorgde van meet af voor de spanning in de wed strijd De Leusdenaren trok ken in deze set echter aan het langste eind en wonnen met 15-12. De twee daarop volgende sets gingen, ondanks het hevi ge verzet van de Leusdenaren, naar Madjoe. Met de setstan den 16-17 en 10-15 kwamen de bezoekers op een 1-2 voor sprong De ploeg van trainer Rinke van de Brink liet het echter niet op zich zitten en in een zeer spannende vierde set gingen LEOS daarom ook tot het uiterste Dit resulteerde in een 17-15 overwinning en de noodzaak van een vijfde set. Net als tijdens de hele wed strijd ging ook de vijfde set gelijk op Een matchpoint op 13-14 overleefde Dupaco/ LEOS, en uiteindelijk werd de set met 16-14 gewonnen Trainer Rinke van de Brink was na afloop vo lof over zijn speelsters Van de Brink „De ploeg heeft een meer dan uit stekende wedstrijd gespeeld We hadden onze blokkering aangepast aan de sterke bui- tenaanval van Madjoe. Deze aanpassing verliep goed Daar bij kwam ook nog dat de aan val steeds beter ging lopen Aanstaande zaterdag speelt Dupaco/LEOS de laatste wed strijd van het seizoen in Cu- lemborg tegen Shot Volleybal, dames uitslagen tweede divisie B Tic Tac/VIF-Amsterdam 3-1 i Dupaco/LEOS - Madjoe 3-2 Piet Zoomers/Dvnamo 2 Shot 3-1 Vezeno/Zaanstad2 - Dmto 3-0 Volcndam - Delta Lloyd/AMVJ 2 1-3 TWEEVV - VCC'92 2-3 Volleybal, dames Stand tweede divisie B 1 Delta Lloyd/AMVJ 2 21-59 (kampioen) 2 Madjoe 21-41 3. Tic Tac/VIF 21-41 4 Vezeno/Zaanstad 2 21-40 5 Amsterdam 21-35 6 Volendam 21-33 7 Dupaco/LEOS 21-31 8 VCC'92 21-26 9. Piet Zoomers/Dvnamo 2 21-25 lODinto 21-22 11. Shot 21-16 (gedegradeerd) 12 TWEEVV 21-9 (gedegra deerd) Volleybal, dames programma tweede divisie B Amsterdam - TWEEVV VCC'92 - Volendam Delta Lloyd/AMVJ 2 - Vczeno/ Zaanstad 2 Dinto - Piet Zoomers/Dvnamo 2 Shot - Dupaco/LEOS Madjoe - Tic Tac/VIF LEUSDEN - Zaterdag 24 april organiseert S.V. Avanti in de sportzaal van Achterveld aan de Walter van Amersfoortstraat een groot Jeugdtoernooi van 6 tot en met 15 jaar. Honderdtwintig judoka's van sportschool Co Stalenhoef uit Baarn, judovereniging "Duur stede" it Wijk bij Duurstede, judoschoo1 Herman Boersma uit Scherper-ceel en Amersfoort, ju dovereniging "Samurai" uit Hoevelaken, judovereniging Hoogland, KDO uit Amersfoort en het organiserende Avanti zul len strijden om de ereplaatsen in hun poule. De wedstrijd begint om 14.00

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9