Programma Koninginnedag Antilopen is van slag Gruppo Sportivo in Leusden .Leusder Krant. v&b services Leusden-Zuid Dinsdag 4 mei Achterveld april Vrijdag 30 april Oranjefeest Zondag 2 mei Woensdag 5 mei Vrijdag 30 april Koninginnedag ostumeerde pionnenoptocht (Bevrijdingsdag) ^orfballers ontsnappen aan afgang tegen staartclub IEZENKAMP nsdag 28 april 1993 Pagina 9 De Til op de Hamersveldseweg. Lisidunalaan, Ansfnduslaan en de Hohorstlaan Met ver schillende onderdelen zoals een: Kindermarkt Kinderen mogen met name op de Ansfriduslaan tot en met de Roozendaallaan en Hohorst laan oude en overtollige spul len te koop aanbieden Braderie De Hamersveldseweg en Lisi dunalaan vormen het decor voor de jaarlijkse braderie, on der andere met oude ambach ten en kraampjes van particu lieren. winkeliers en vereni gingen Autocross Op het nieuwe terrein tussen zwembad en de Pon-lijn vindt dit jaar de traditionele auto cross plaats. In twee klassen, de standaardklasse en de vrije klasse, hebben zich in totaal 85 deelnemers aangemeld Via manches en halve finales, strij den de sterkste crossers in de finale om de hoogste eer. De races beginnen om 13 00 uur en duren volgens planning tot 17.00 uur. Popconcert Drie bands, waaronder het be kende Gruppo Sportivo en de Leusdense bansd Cauliflower, treden 's middags vanaf 14.00 uur op in een speciale tent voor het voormalige gemeentehuis aan de Hamersveldseweg. Eén en ander onder auspiciën van café The Wish. Til aan de Hamersveldseweg inschrijven voor een gezins fietstocht. Deelnemers betalen 2,50, inclusief een consump tie op de rustplaats onderweg Dodenherdenking Vanaf 19.20 uur Stille tocht naar het oorlogsmonument aan de Asschatterweg; opstellen bij de ingang van de woning van de familie Roomen, As schatterweg 217. Vertrek om 19.30 uur. zich inschrijven bij Ronald van de Bunt, telefoon- 950546. Lampionnenoptocht Traditioneel aan de vooravond van Koninginnedag organi seert het Feest-comité in Ach terveld een lampionnenop tocht. De start is om 20.30 uur bij De Moespot De muzikale begeleiding is in handen van DWS. Reveille Vanaf 7.00 uur mogen lawaai schoppers de straat op om het dorp te wekken Om 8 00 uur begint muziekvereniging DWS met een muzikale rondgang door het dorp. Kinderspelen Het Kerstenssportpark is het decor voor deelnemers aan de kinderspelen. Belangstellen den in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar kunnen zich vanaf 9 00 uur inschrijven in de voet balkantine. Eén en ander duurt tot 12.00 uur. Fietstocht In de omgeving van Achterveld is een circa twee uur durende fietstocht uitgezet. De start is om 14.00 uur Belangstellen den kunnen zich vanaf 13.30 uur inschrijven in De Moespot aan de Jan van Arkelweg Praat- en dansavond 's Avonds is er voor de ouderen in zaal Buitenlust een praat- en dansavond. Er is een band aan wezig De zaal gaat open om 20.00 uur, de aanvang is om 20.30 uur. Kaartavond De jaarlijkse kaartavond wordt gehouden in d'Ouwe Peerdestal bij Theo van Uhm. Inzet van het klaverjassen en schutjassen is een fraaie wis selbeker. Inschrijven vanaf 19.30 uur. aanvang om 20.00 uur ledewerking van de mu- irenigingen 'Lisiduna' lusde en 'Wilskracht' uit ifoort Vertrek om 20.00 ij basisschool 'Loysden' e Koningin Beatrixlaan jven tussen 19.30 uur en 00 uur. Voor de mooiste rtiji Hes zijn prijsjes beschik- Arj, 'T n< >lep ■1 v gjal set Reveille Start om 7 00 uur vanaf De Til, respectievelijk zwembad Octo pus (voor Leusden-Zuid). Deelnemers dienen zich op die plaatsen te verzamelen. Optocht en aubade De optocht start om 9.30 uur bij bejaardenhuis 't Hamers- veld Deelnemende kinderen krijgen een genummerd kaartje, dat kan worden inge leverd bij de informatiestand op de braderie. Daar zullen de kaartjes aan een ballon worden gebonden en losgelaten De ballon die aantoonbaar het verst komt, wint en de gelukki ge deelnemer krijgt een prijsje. De optocht eindigt bij het ge meentehuis, waar de burge meester tijdens de aubade de deelnemers zal toespreken, evenals de voorzitter van de Oranjevereniging. Tevens zul len er enkele liederen ten geho re worden gebracht. Aansluitend op de aubade zal op 't Erf een concert ver zorgd worden door de mond harmonica-vereniging 'Excel sior' uit Renkum. Voornamelijk gesitueerd rond In Leusden-Zuid is er vanaf 13.00 uur een parcours uitgezet met allerlei spelletjes, een luchtkussen met een steile hel ling en een zwembad. Bedoeld voor kinderen tot en met 12 jaar. Tevens is er vanaf 16.30 uur een play-backshow. Deelne mers daarvoor kunnen zich op geven bij cafetaria De Boog schutter in Leusden-Zuid. Oranjebal Na afwezigheid van enige ja ren wordt in restaurant De Mof aan de Arnhemseweg een Oranjebal georganiseerd. Eén en ander begint om 21.00 uur. Gezinsfietstocht Geïnteresseerden kunnen van 12.00 uur tot 14.00 uur bij De Ochtend voor 50-plussers Belangstellenden zijn welkom vanaf 9.00 uur in De Til aan de Hamersveldseweg voor koffie met wat lekkers. Voor muziek en een Rad van Avontuur is gezorgd. Vossenjacht In Leusden-Zuid vormt basis school De Loysder Hoek het startpunt voor een Vossen jacht Inschrijven is mogelijk van 14 00 uur tot 14 30 uur. Tot 15.30 uur kunnen deelnemers hun kaart weer inleveren Polsstokspringen Nieuw op het programma is het polsspnngen waarbij het kam pioenschap van Leusden voor de eerste keer op het spel wordt gezet. Deelnemers (mannen en vrouwen vanaf 15 jaar) kunnen >pen is in Hardenberg iet oog van de naald ge- I- Vlak voor tijd werd •nfortabel ogende voor uit handen gegeven. In itste seconde miste Ju- een strafworp, waar- er één wedstrijdpunt Ie Leusdense korfballers 'aarts genomen kon wor- ■Voor Juventa was het een ie weinig. Zij degraderen le 3e klasse. let voor Antilopen geen pe zou worden stond jmJ voor elke insider vast I Miuiswedstrijd tegen Ju- was in oktober nipt -6 gghitilopen gewonnen Vo- eek was de Leusdense compleet uit vorm en uventa was het de wed- waarin degradatie een »u zijn als er niet gewon- 'erd. Antilopen moest •jBn om de promotie en ele kampioenskansen 'uden. werd een emotievolle njd, waarin Antilopen ferugkwam van een ach- Nd. Juventa kreeg in tweede helft aanvankelijk geen kans, om vervolgens in de laatste minuut tweemaal toe te slaan. De Leusdenaren gingen voort varend van start Nancy La- hey scoorde al in de eerste mi nuut 0-1. Juventa had het ant woord klaar en kwam na een goed genomen vrije bal langs zij. De tweede aanval van An tilopen kwam moeilijk tot sco ren. Juventa deed betere za ken en scoorde wel. Bij de stand 2-1 miste Chris Fokker een strafworp voor Antilopen, waar de Hardenbergers voluit van profiteerden. Zij schoten simpel 3-1 op het scorebord Koos Meinsma nam in de 10e minuut de aan Antilopen toe gekende strafworp beter (3-2). Antilopen liet zich in de verde diging de kaas van het brood eten. Men voerde het voorver- dedigen niet goed uit en ook wist men onvoldoende positie te kiezen bij het afvangen in de verdediging. Het gevolg was dat Juventa in stat werd gesteld lange aanvallen op te zetten en constant druk op de Antilopen korf te geven. Anti lopen kwam moeizaam tot scoren. De inzet was aanwezig. Er werd in vergelijking met de vorige wedstrijd meer uit het collectief gespeeld, maar de vorm was er niet. Juventa scoorde in de eerste helft nog drie maal. Antilopen trof slechts tweemaal doel (6-4). Gemengde gevoelens Coach Brandsen wist wat hem in de rust te doen stond. Hij sommeerde zijn ploeg verdedi gend tot meer discipline en concentratie. Zijn aanwijzin gen hadden resultaat. Het duurde tot de drieëntwintig ste minuut van de tweede helft voordat Juventa weer tot scoren kwam. In die tussenliggende tijd had Antilopen aanvallend niet stil gezeten. Aanvankelijk wilde het scoren maar niet lukken. Pas in de veertigste minuut schoot Joyce Osnabrugge An tilopen naar 6-5. Marjon Ab- bring en René Verweij volg den in de 42e en 45e minuut haar voorbeeld Met nog een kwartier te spelen creëerde Antilopen zich veel kansen. Enerzijds ontbrak de zuiver heid in de afwerking, ander zijds had de Leusdense forma tie botte pech. Toen eindelijk Irene Veenendaal in de 53e mi nuut de marge voor Antilopen op twee punten bracht leek er voor Antilopen geen vuiltje aan de lucht. Juventa kwam nog even dicht bij. Middels een strafworp in de 53e minuut werd 7-8 ge scoord. Antilopen was bij de les. Met nog vier minuten te spelen scoorde Chris Fokker 7- 9. Antilopen speelde regulier de wedstrijd uit en Juventa maakte zich op voor de degra datie. Net als in de wedstrijd tegen de Meeuwen drie weken gele den vervielen de Leusdenare in het te opzichtig spelbevrie- zen. In plaats van de druk op de korf van Juventa te blijven geven, vertraagde men het spel. Met nog één minuut te spelen verspeelde Antilopen op deze wijze knullig de bal. Juventa schoot direct 8-9 binnen. Di rect vanuit de uitworp maakte Antilopen dezelfde fout. Weer Juventa (9-9). Direct vanuit de uitworp leden de inmiddels nerveuse en geëmotioneerde Luesdenaren balverlies. Ju venta rook haar kans. Met een wanhoopsaanval werd Koos Meinsma verschalkt. Hij stopte zijn tegenstander onre glementair en moest lijdzaam toezien hoe zijn tegenstander van 2,5 meter Antilopen het éne zwaarbevochten en wel verdiende punt af zou nemen. De Juventa speler gaf de laat ste minuut van de wedstrijd nog meer kleur door de straf worp eenvoudig te missen. Na afloop waren er gemengde gevoelens onder het Leus dense gezelschap. Men reali seerde zich door eigen schuld door het oog van de naald te zijn gekropen De twee directe concurrenten van Antilopen: de Meeuwen en Unitas speelden tegen el kaar. Ook zij deelden de pun ten (12-12). De stand aan kop blijft ongekend spannend. Doordat de koplopers regel matig punten verliezen, heeft het Veenendaalse SKF zich ge meld voor een van de twee promotieplaatsen. BOVENSTAANDE OPTREDENS WORDEN MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR amusement bv Computerweg 30 3021 AA Arnersfoort Holland - Europa 033 - 551200 Kastanjelaan 3 3833 AN Leusden Telefoon 033 951 844 LEUSDEN - Om de festivitei ten in het kader van Koningin nedag op en rond de Hamers veldseweg extra cachet te ge ven, heeft Peter van der Snee. eigenaar van café The Wish aan de Zwartcweg, een mini- popfestival georganiseerd. Gruppo Sportivo vormt daar bij voor de kenners de belang rijkste trekpleister. De band van zanger Hans van de Burg stond een aantal jaren geleden aan de top van de Nederlandse pop-scene. Na een periode van stilte, is Grup po weer helemaal terug. En voor een groot deel in de oude bezetting. Gruppo is vanaf 16.00 uur te bewonderen voor het voormalige gemeentehuis aan de Hamersveldseweg De Leusdense band Cauliflower, (foto: archief BDU) Twee regionale bands vor men de opwarmer voor het op treden van Gruppo Sportivo De talentvolle Leusdense groep Cauliflower, die onlangs nog veel publiciteit scoorde door een succesvol optreden in een landelijke talentenjacht, bijt 's middags om 14 00 uur de spits af. Dat optreden wordt gevolgd door het rock-a-billv groepje 'Losers Trio' uit Amersfoort en omgeving, dat een jaar na de start al een zekere reputatie heeft opgebouwd >s> VAN SCHOONHOVEN VEENENDAAL LEUSDEN

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11