Opnieuw succes voor Roda'46 Schoolvoetbal in de tulpvakantie Roda'46 klaar voor het nieuwe seizoen The Red Caps van het veld gemept I Agenda Donsjes Zaterdagelftal haalt terechte periodetitel binnen ondanks slechte wedstrijd Programma nacompetitie Postduiven snel thuis Waterpolosters zijn uit het goede hout gesneden Sport Leusder Krant LEUSDEN - Het periodekam pioenschap dat Roda'46 zater dag tegen Scherpenzeel bin nenhaalde was een zeer feeste lijke. De zaterdagelf gaat voor het derde opeenvolgende jaar de nacompetitie spelen. Dat is op zich al heel bijzonder, maar wat de prestatie nog opmerke lijker maakt: de vorige twee nacompetities werden door Roda gewonnen. De Leusdena- ren hebben zich dus twee keer achter elkaar goed aan het ho gere niveau aangepast. Het was alleen erg jammer dat het elftal een alles behalve feeste lijke wedstrijd op de mat legde. De spelers sjokten gelaten, met de bosjes bloemen nonchalant onder de arm geklemd, van het veld nadat de wedstrijd in 0-0 geëindigd en de periodetitel een feit was. Trainer Nico Ro- meyn zuchtte na afloop: „Ik heb het elftal in tijden niet zo slecht zien spelen." Misschien last van zenuwen? Een blinde kon zien dat Roda in Scherpenzeel niet in nor male doen was. Het meest ty perende moment van de wed strijd kwam vlak voor rust tot stand André Siegerink nam één van de vele corners van Roda. Mario Louwers, de kee per van Scherpenzeel, pro beerde de hoge bal te onder scheppen, maar liep onder de bal door en kwam op de streep van het strafschopgebied tot stilstand De bal was ondertus sen bij Coen van Dijk geland, die het leer naar Frank Vissers passte, die op de penalty-stip vrij stond. De bal passeerde de te- rughollende Louwers. die al leen alleen oog had voor Vis sers. De doelman had beter op de bal kunnen letten. De aan voerder van Roda wilde net de bal het doel mschieten toen hij door Louwers neergelegd werd. Een penalty is een klusje voor Klaas de Vries. De verdediger schoot in en zag tot zijn schrik dat de Scherpenzeel-keeper deze bal wel kon keren, maar niet klemvast Peter Mooi- broek kreeg de kans, maar gaf de bal weer aan De Vries die overkopte. Roda is weieens Eerste reserve Korf balcoaches zijn goede bekenden van elkaar. Zij lo pen zij aan zij langs de lijn en schreeuwen hun diepzinni ge aanwijzingen naar hun spelers. Zodra de bal naar andere vak gegooid wordt, vertrekken zij naar dat vak. De spelers, die niet in balbe zit zijn, blijven achter als pasgeboren donsjes, die door hun eendemoeder verlaten zijn. Het is een raar gezicht die fanatieke coaches, omdat het lijkt dat de spelers niet zelf standig kunnen ballen. Bo vendien vraag je je af of het niet handiger zou zijn de aanwijzingen voor de wed strijd te geven. De korfbal- coachcs slaan ook dezelfde crypto-taal uit: „Houd je man uit de vang" is nog wel te volgen. „Snij over het blok" ligt al iets moeilijker. Maar wat moet een speler met een opmerking als: „Ga in de paal staan" of „Zorg voor de tweede aanvulling?" Veel korfballers zeggen dan ook dat zij niet luisteren naar de aanwijzingen van de he ren. Zij tasten in het duister wat de aanwijzingen: „Stap uit voor de aangeef" en „Zoek die breedtelijn" bete kenen. Willem van Hanegem zit altijd rustig in de dug-out en kijkt ingespannen naar de wedstrijd. „Als ik ga staan schreeuwen zie ik niet meer wat er gebeurt", zegt hij. „Spelers zijn zelf slim genoeg om de tactiek te bepalen", is zijn credo. Van Hanegem houdt trouwens niet van korfballen. Dat komt door die coaches, dat is duidelijk. Koen Koster doelmatiger met kansen omge gaan en het geheel zag er erg knullig uit. Bloemetje Voor Scherpenzeel stond er in het geheel niets meer op het spel. Zij konden dus lekker vrijuit spelen, maar kozen er met name in de tweede helft voor rustig van het zonnetje te genieten Na afloop verschenen de spe lers van Scherpenzeel direct in de kantine. Zij hadden niet ge- douched, want zij hadden toch niets gedaan De grote inspan ning begon voor hen pas. Zij gingen met veel bier de fru stratie van een uitermate te leurstellend seizoen wegdrin ken. In de eerste helft toonden de Scherpenzelers dat de verdedi ging van de Rood-zwarten door de hitte bevangen was. Harrie Kerssies en Wim van de Biezen acteerden uitermate zwak. Dat was vreemd, want de laatste lijn van Roda staat meestal erg zeker en is goed georganiseerd. Alleen Klaas de Vries haalde zijn normale ni veau. Maar Scherpenzeel maakte geen gebruik van de kansen die Roda bood. Keeper Hans van Bekkum hoefde de hele middag maar één keer handelend op te treden, toen zijn voorzitter Rob Burger hem een bosje bloemen gaf De rest van de middag stond Van Bekkum de gras sprietjes in het strafschopge bied te tellen. Als deze slome wedstrijd een winnaar verdiende dan was het Roda, dat toch nog meer dan tien goede kansen kreeg en die stuk voor stuk om zeep hielp. Coen van Dijk had de pech dat een verdediger een goed inge schoten bal van de lijn haalde. En Mooibroek vond keer op keer Louwers op zijn weg Outsider Postief was dat Harm Was- sink na een schorsing erg goed voor Van de Biezen inviel en voor vaart en creativiteit zorg de Ook Pedro Pastor kwam in het veld voor Marcel Koch, die elke bal bij een tegenstander inleverde Pastor gaf een im puls aan de combinaties van de Leusdenaren. Het was erg jammer dat Roda niet won. want het schonk daarmee de derde plaats aan SDCP Roda-zondag heeft de afgelopen weken ontdekt wel ke nadelen er zijn voor teams die als laagstgeklasseerde ploeg de nacompetitie ingaan Als de stand in die competitie helemaal gelijk uitvalt, gaat het bestgeklasseerde elftal door voor de beslissingswed strijd, die in de KNVB op de nacompetitie volgt. Roda gaat de nacompetitie als volmaakte outsider in. De tegenstanders SDCP en Ad- vendo wonnen een keer van Roda en haalden een gelijkspel uit het Burgemeester Buining- park weg. De eerlijkheid ge biedt te zeggen dat de Ederve- ners en de Puttenaren uitein delijk erg blij met dat puntje mochten zijn. In Ederveen had Klaas de Vries is sierlijk aan de bal tegen Scherpenzeel. Roda 46 haalde de derde periode binnen en dat betekent een groot succes voor de Rood-zwarten. (Foto. Hans Verhorst) LEUSDEN - Door het ge lijke spel tegen Scherpen zeel heeft Roda'46- zater dag zich verzekerd van deelname aan de nacom petitie van de derde klasse B. Andere deelnemers zijn Advendo'57 uit Ederveen en SDCP uit Putten. Deze competitie hegint aanstaande zaterdag met de wedstrijd Advendo- SDCP. Dit betekent dat Roda'46 op het Burge meester Buiningpark te gen Advendo moet spelen en naar Putten moet om SDCP te bestrijden. De data voor deze wedstrijden zijn 8 en 15 mei. Het is nog niet duidelijk of Roda eerst uit of thuis speelt, aangezien de Leus denaren hun nacompetitie beginnen tegen de verlie zer van de eerste wedstrijd. Het elftal met de meeste punten is winnaar van de nacompetitie en speelt een beslissingswedstrijd tegen de winnaar van andere na competitie in de derde klasse. In dit geval is dat een team uit de regio Am sterdam. De winnaar van die wedstrijd promoveert naar de tweede klasse KNVB. Als elftallen met een ge lijk aantal doelpunten ein digen, beslist het doelsaldo in de nacompetitie. Mocht dat ook gelijk zijn, dan geldt de stand in de com petitie. Advendo is tweede geworden en is dus in het voordeel. SDCP nam een derde plek en Roda een vierde plek op de ranglijst Advendo ook al de grootst mo gelijke moeite met Roda Tegen SDCP voerde de zaterdagelf twee spektakelstukken op. die op het scherpst van de snede uitgevochten werden. De na competitie belooft dus span nend te worden Roda kan moed putten uit de gedachte dat zij het team in vorm is, hoewel zij dat tegen Scherpenzeel goed wist te ver bergen. Advendo breekt al we ken geen potten meer en ver liest aan, de lopende band. SDCP heeft een diepe, diepe inzinking achter de rug en boekt pas de laatste weken weer goede resultaten Na Lelystad was Roda het beste team in de tweede com petitiehelft. De Leusdenaren verloren alleen van de terechte kampioen en imponeerden ver der met goed voetbal. De derde periode is dan ook gegaan naar het elftal dat daar de meeste aanspraken op mocht maken: Roda'46. De eerste wedstrijd van de nacompetitie is Advendo- SDCP Dat betekent dat Roda naar Putten moet en Advendo op bezoek krijgt. De Leusdena ren komen 8 mei uit tegen ver liezer van de eerste wedstrijd en dat is bepaald geen nadeel. Roda kan de ontwikkelingen rustig afwachten en even beko men van de off-day in Scher penzeel. Als de zaterdagelf ge woon de draad oppikt waar het die tegen Geinoord liet liggen, is het team een zware klus voor beide tegenstanders en kan het heel goed zijn dat Rob Burger de laatste bos bloemen van dit seizoen nog niet aan de spelers gegeven heeft. Gerhard te Winkel Uitslagen derde klasse B (KNVB): Scherpenzeel-Roda'46 0-0 Lelystad-Jonathan 6-3 Vlug en Vaardig-Stroe 1-2 Hoevelaken - Desto 1-2 Amstelveen - SDCP 1-4 Gemoord - Advendo 2-1 Eindstand derde klasse B (KNVB): I Lelystad 22-38 2. Advendo 22-32 3 SDCP 22-28 4 Roda'46 22-28 5 Stroe 22-28 6 Amstelveen 22-23 7. Scherpenzeel 22-19 8 Vlug en Vaardig 22-18 9. Desto 22-15 10.Gemoord 22-14 II Jonathan 22-13 12 Hoevelaken 22-10 Lelystad is kampioen Geinoord. Jonathan en Hoevelaken degraderen. LEUSDEN - Donderdag 6 mei vindt voor de 21ste keer het traditionele schoolvoet- baltoernooi Leusden/Achter veld plaats. Omdat de paasva kantie dit jaar is vervallen verschuift het toernooi naar de zgn. 'tulpvakantie'. Maar liefst 82 elftallen hebben zich aangemeld! Het oude re cord staat op 76. dus hieruit blijkt dat de belangstelling om in schoolverband de voet balcapaciteiten te meten nog steeds groeiende is. Een gemiddeld elftal bestaat LEUSDEN - Maandagavond tekenden vier trainers een contract dat hen de komende seizoenen aan de voetbalclub Roda'46 bindt. Fillie Kraak wordt trainer van het zondag- elftal. Hij wordt geassisteerd door Bert Kulk en Gert Osna- brugge, die de keeperstraining blijft doen. Wim Gentenaar uit Bilthoven wordt de nieuwe jeugdtrainer van de Lcusder voetbalclub. Het was druk in de bestuurska mer van Roda toen de contrac ten van de trainers onderte kend werden. Het was ook een feestje omdat het bestuur zeker is dat zij een goede keus gedaan heeft met deze mannen. Pim Bosman, de algemeen voorzitter, benadrukte in zijn toespraak dat prestaties voor Roda erg belangrijk zijn, maar dat deze op een sportieve ma nier behaald moeten worden. Bosman stelde dat de club voor de gemeente Leusden veel aan jeugdopvang deed. Roda'46 heeft namelijk meer dan vijf honderdvijftig jeugdleden. Na de toespraak werden de contracten ondertekend. Fillie Kraak mocht de eerste handte kening zetten Kraak speelde vroeger betaald voetbal bij SC Amersfoort Hij trainde met veel succes APWC. Hij was ook De contracten worden ondertekend Van links naar rechts: Wim Gentenaar, Rob de Leeuw, Fillie Kraak, Pim Bosman, Bert Kulk en Gert Osnabrugge. (Foto: Hans Verhorst) actief bij Baarn en Hooglan derveen. Daarna kwam Wim Gente naar aan de beurt. Hij was de laatste vijf seizoenen hoofd trainer bij Sporting uit Utrecht, dat dit seizoen samen met Roda-zondag in de hoofd klasse speelt Gentenaar wil graag bij een club gaan werken met een goede organisatie en een goed kader. Gert Osnabrugge werkte al bij Roda en nam de keepers onder handen. Dit seizoen ste ken de keepers Hans van Bek kum en Edwin van de Tweel in grote vorm, evenals hun ver vangers Berry Buunk en Edwin van Drost, zodat het geen ver wondering wekt dat het con tract van Osnabrugge verlengd wordt. Bert Kulk was het afgelopen seizoen de rechterhand van Piet Mackaay en later van Loek de Boer. Beide hoofdtrai ners spraken altijd enthousiast over de steun die zij van Kulk hebben gekregen. De contracten van de trai ners van de zaterdagafdeling, Nico Romeyn en Dick Goos- sens, lopen nog door één jaar door Zij waren ook bij de on dertekening van de contracten aanwezig Beide trainers heb ben het goed naar hun zin bij Roda. Goossens zei tegen de nieuwe trainers: „Ik wil de Bobby Haarms van Roda worden." Bobby Haarms is al meer dan twintig jaar as sistent-trainer bij Ajax. uit 15 spelers; een klein reken sommetje leert dat 1230 jon gens en meisjes gaan strijden om de belangrijkste prijzen. De deelnemende elftallen zijn verdeeld qua leeftijd en ge slacht over 5 groepen. Omdat zich zoveel teams hebben aan gemeld worden er in alle groe pen eerst poulewedstrijden gespeeld. De winnaars daar van gaan door naar de halve finales, die de deelnemers voor de finales opleveren. Naast de prijzen voor de win naars gaan er ook bekers naar het 'sportiefste team en de sportiefste school. Die worden daarop beoordeeld door de scheidsrechters. Een voetbaltoernooi van deze omvang kan bijna niet meer plaatsvinden zonder finan ciële ondersteuning: de ge meente Leusden stelt jaarlijks een subsidie beschikbaar, de plaatselijke middenstand ad verteert in het programma boekje en diverse sponsors schenken hun bijdrage in na- tura: ballen, tassen, versnape ringen, vrijkaartjes voor zwembad Octopus en bekers voor de winnaars. Ajax geeft een bal met de handtekenin gen van alle selectie-spelers. De wedstrijden vinden plaats op het Burg. Buiningsport- park. De eerste poule-wed strijden beginnen om 8.55 uur. De laatste finale wordt ge speeld om half 5, de prijsuit reiking vindt plaats om 17.00 uur LEUSDEN - De postdui venvereniging Leusden deed mee aan een wed vlucht in Hevcrlee. Er wa ren driehonderdzevencn tachtig duiven in concours. De wind was Zuid-Oost. De eerste duif die weer in Leusden terugkwam, was van R. van Asten. Hij had er 10.46.02 uur over ge daan. Boender werd twee de. Van Zwol bezette de derde tot en met de vijfde plek. LEUSDEN - De vrouwen zijn het afgelopen seizoen geplaagd door het feit dat maar één team mocht wor den ingeschreven waar door bij toerbeurt ge speeld mocht worden Dit heeft uiteindelijk de resul taten beïnvloed en de vrouwen hebben geen grootse rol gespeeld in het totale competitiebeeld De vrouwen lieten wel zien uit het goede hout te zijn gesneden en de vrouwen van de Albatros moesten ondanks fysiek geweld toch ruim het onderspit delven. Nadat in de eerste periode Yolanda Tukker geblesseerd raakte door een onbezonnen actie van haar tegenstander bracht Ria van Valkengoed de Haaien op een 1-0 voor sprong terwijl Alma Ver hoeven in de tweede pe riode tot tweemaal toe de keepster van de Albatros wist te passeren. Ondanks sterk keepe» werk van Jolanda Ni meijer kwam Albatr toch enigszins terug na I een stand van 3-2 De set ten van Karen Polkan en Margreet Wanrooy w den door de doelvrou? van de Albatroskeepst herhaaldelijk onde schept. Het werd aan het beg van de derde periode zei: nog 3-3, maar daarna lij de Haaien zien dat ze h hoofd doel konden houd en liepen via doelpunti van Kirsten Ruitenbe* en Monica Walst uit nai een 5-3 voorsprong. In c vierde periode was b wederom Kirsten Ruite beek die voor de Haas scoorde terwijl Truc Hartogsveld het doek c finitief liet vallen voor dames van de Albatros 4). In de laatste second wisten de dames van Albatros nog te scoren. LEUSDEN - Afgelopen zon dag is voor de mannen van The Red Caps het nieuwe honkbalseizoen begonnen. The Red Caps die vorig jaar kampioen werden in de tweede klasse zijn daardoor gepromoveerd naar de eerste klasse. Ten opzichte van vorig jaar zijn er binnen het team weinig veranderingen. Alleen Arjan Schneiders is gestopt als speler en coach geworden. Verder is het exact dezelfde ploeg als vorig jaar. Het seizoen begon met een uit wedstrijd in Tiel bij de Pan ters, een ploeg die vorig jaar een beslissingswedstrijd moest spelen om het kam pioenschap in de eerste klaase en gedoodverfde favoriet voor het kampioenschap dit jaar In deze wedstrijd tekende zich meteen het probleem aan waar The Red Caps dit jaar mee te maken gaan krijgen, namelijk de slagploeg. In de voorbereiding bleek al dat het The Red Caps onbrak aan ge noeg goede slagmensen om de nodige punten binnen te bren gen. Zo bleek ook in de eerste in ning van deze wedstrijd. Er werden nog twee honkslagen geslagen, maar dit is te weinig om punten over de thuisplaat te brengen. De Panters trok ken aan slag feller van leer, zij sloegen twee keer een 2-honk- slag en kregen een vier wijd kado en wisten deze mensen ook allen over de thuispl| brengen. Niks te vertellen In de tweede inning h The Red Caps aan sla minder te vertellen. Eén van de korte stop naar ste honkman plus tw< een drieslag, bracht een aan deze slagbeurt The Red Caps' pitche Blom kreeg in deze innii wat meer vat op de sla£ van de Panters. Een rr. ting van cather Nick va pen bracht echter tod punt over de thuisplaat stand van twee innings 0 bracht. De nul voor The Red bleef daar staan tot ijj^u zesde inning. Toen pas |y dat ook The Red Caps 1: flo- scoren. Een doorgescho' bracht Eli Blom over de IF plaat en een schitterend-1 feringsstootslag van Ge: link bracht Geke K |b over de thuisplaat. StaJ| 5'/2 gespeelde innings: De hieropvolgende slatl van de Panters stond hel als een stel pupillen te iJ len en wist niet meer een uit gemaakt moes:l den. Totaal in deze innicl den er zes veldfouten gel wat de eindstand op eef enigsinds geflateerdel eindstand bracht. Met f aan The Red Caps datl het eind van de wedst™ concentreerd moet blijvfl iets te presteren. Donderdag 29 april 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in- gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif. gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 30 april 09. 30 uur - 11.00 uur: SSD- tennis, LTV De Eemelaar, Achterveld 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash. squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80 Zaterdag 1 mei 15.30 uur: Korfbal. Antilo pen- Revival, Burgemeester Buiningpark 19.30 uur: Handbal/vrou wen, LHV- HvBS. Burg. Bui ningpark 20.30 uur: Handbal/mannen. LHV- HvBS. Burg. Buinig- park. Zondag 2 mei n 12.45 uur: Hockey/vn^™ Leusden- Drienerlo, sportpark 14.30 uur: Hockey/rai| Ares- Leusden. Apelda Maandag 3 mei 9.00 uur: SSD-Yoga, Kameleon, zwembad OcJ 9.15 uur - 10.15uur: f Grondgymnastiek, De (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: Badminton, De Korf i gang) Dinsdag 4 mei 13.30 uur - 14.30 uur: I Indoorbowls. De Korf if gang). 14.30 uur - 15.30 uur: Indoorbowls. De Korf li gang) 09.00 uur-l uur: Midgetgolf. Zwef Octopus. Woensdag 5 mei 10.00 uur - 11.00 uur squash, squashhal De ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 12