Jubileum is een grote krachtproef voor Impala Leusder Krant In de schijnwerper Nieuws uit de verenigingen ^uzzelrit )onateursactie iloopuur ibliotheek sloten "uidzij „Wij hebben alles zelf geregeld" ollecte ud pieractie „Gezien de opkomst is het geen slechte verandering" Nieuws uit de verenigingen Kennismaken met 'De Loupe' Seniorenraad Bingo-avond Lions-bingo ALLE GOEDE MERKEN ONDER ÉÉN DAK Woensdag 28 april 1993 Pagina 5 eauto-, motor- en bromfiets- ub "Achterveld" houdt op ,ndag 2 mei een puzzelrit een lengte van 35 kilome- ischrijving: vanaf 13.30 uur Cafe/Restaurant "De Ros- am". Hessenweg 212, Achter- ld (tegenover de kerk), tel.: 1425-1223. EUSDEN - De donateur- ervingsaktie van de muziek- ireniging Lisiduna loopt >ed. De afgelopen weken ierf de vereniging voor hon- xden guldens nieuwe dona- urs. Terwijl het orkest en de •umband musiceerden, haai en 'de Vrienden van Lisi- ïna' de donatie-briefjes op ök werden daarbij spontaan nmalige giften gegeven, met ;n totaal nu van 2070,85. de maand mei zal Lisiduna rnieuw dergelijke akties niden. nl. op 11 mei in de ijk Wildenburg, en op 18 mei de wijk Claverenblad. Het ld is dringend nodig voor irvanging van instrumenten uniformen. iet alleen bij donateurwer- ngsakties zal Lisiduna de imende tijd optreden, ook j de lampionnenoptocht in !Usden-Zuid (29 april), op oninginnedag (Aubade) en de Dodenherdenking zal siduna weer present zijn. Een onderdeel van de Impalashow speelt zich af op de vloer De bewegingen lopen nog niet helemaal synchroon, maar daar zal nog hard aan gewerkt worden. (Foto Hans Verhorst) De voorbereidingen voor de grote Impala-show van S mei zijn in volle gang. In De Meent oefende een deel van de deelnemers het slot (Foto: Hans Verhorst) 5LSDEN - De katholieke ba- school De Klimrakker houdt nderdag 29 april een 'ïn- )puur' voor ouders die over ig, gen hun kinderen op de iooI te plaatsen. Belangstel- iden kunnen die dag van 30 uur tot 11 30 uur terecht de school, waar gastouders lar staan om het één en an- r over de school te vertellen. 42 Klimrakker is gevestigd op Zonnedauwhof 1 Op don- dag 24 juni zal de actie nog i keer herhaald worden. iUSDEN - In verband met imnginnedag, Dodenher- Tking, Hemelvaartsdag en Iksteren is de bibliotheek in lusden-Zuid op vrijdag 30 nl. donderdagavond 4 mei Jnderdag 20 mei en maandag ■mei gesloten. IJSDEN - Stichting De Idzij, die zich inzet voor het Izijn van ouderen in Leus- i-Zuid, houdt maandag 3 leen inleiding over 'logope- ismeer dan spraakles'. Me- uw Reichert zal over het ma een spreekbeurt hou- Eén en ander begint om 10 uur en vindt plaats in de elige Hoek aan de Prinses ïelaan LEUSDEN - In januari van dit jaar bestond gymnastiekver eniging Impala vijfentwintig jaar. Toen werd al een lam pionnenoptocht gehouden, maar het echte feest wordt in mei gehouden. Aanstaande zaterdag is er op de 'Biezen- kamp' een mini-kermis. Op 8 mei geven de leden van Impala een grootse show in 'De Korf' waarvan het thema 'muziek' is. „Die show is het cadeau van onze leden aan hun 'ouders, vrienden en andere gasten", vertelt Henk Bunnik, de voor zitter van Impala. „Wij zijn al meer dan één jaar intensief be zig met de voorbereiding. De eindverantwoordelijke is In- grid Brok, die in de loop van bet jaar naar Son en Breugel verhuisde en nu vooral via de telefoon alles regelt. De club heeft veel steun van sponsors en mensen gehad, die allemaal toonden dat zij blij waren met Impala", volgens Henk Bun- nik. Eén instantie schitterde door afwezigheid: de gemeente Leusden. „Toen anderhalf jaar gele den het eerste idee ontstond, hadden wij verwacht dat wij op de een of andere manier steun van de gemeente zouden krijgen", verzucht Henk Bun- nik, voorzitter van de jubile- j rende vereniging. Trlmpala is de grootste sportzalenhuurder in Leusden. Onze sociale functie is belangrijk; wij hebben niet voor niks meer dan zeshon derdvijftig leden. Maar wet houder Vroon zei dat de ge meente geen beleid voor jubi lea van sportclubs heeft en dus kregen wij geen geld." Bunnik: „Wij hoopten nog even dat wij twee dagen gratis in de 'Korf' zouden mogen oe fenen voor onze grote show, maar de ambtenaren wilden daar ook al niet mee instem men. Toen hebben we gezegd: 'Dan doen we het wel helemaal zelf'. Wij vinden het vervelend om te moeten bedelen", stelt de voorzitter. Henk Bunnik is tevreden over de inkomsten van de club uit eigen activiteiten en de hulp van sponsors. „Wij heb ben ons eigen plan getrokken, vooral omdat wij wel vaker problemen met de gemeente over geld gehad hebben. Wij benaderen het ambtelijk appa raat kennelijk verkeerd-, maar ik heb geen zin om die taal te leren spreken." Impala verkocht vorig jaar paasbroden. „Dat leverde goud geld op", volgens de voorzitter. De leiding, clubjargon voor de trainers, huurde grote ski's en hield een sponsorloop Het be stuur zamelde lege flessen in voor het statiegeld en bij elke wedstrijd van Impala kwam het rad van fortuin op de vloer. Bunnik is enthousiast over de Rabobank en John Visser van de 'Korf', die de club goed ge holpen hebben. Bunnik noemt ook de winkeliers van de 'Bie- zenkamp', die zich hebben in gezet voor de minikermis van 1 mei. „Wij draaien nu quitte, maar toch zit er nog een gat in de begroting van een paar dui zend gulden. Dat is jammer want nu leveren wij kwaliteit op de show in Wij kunnen nu niet de allerbeste apparatuur huren en dat voor een show met als thema 'Muziek' Wij hopen dat er toch nog een sponsor komt, die vindt dat wij een maximale uitvoering moeten neerzetten. Toch wordt het een spektakel stuk, op 8 mei. Daar kun je zeker van zijn." Het enthousiasme van de voorzitter kent geen grenzen. Hij heeft de map met papieren, die betrekking hebben op het jubileum erbij gepakt. De sta pel is minstens vijftig centi meter hoog „Wij moeten crea tief zijn om het geld en het pro gramma rond te krijgen. Ik heb er alle vertrouwen dat wij onze kwaliteiten gaan bewijzen James Bond Een probleem, voor de orga nisatie is dat de hele zaal tij dens de show donker is en er alleen met lichtbundels ge werkt wordt. „Er liggen kabels op de vloer en die kan niemand zien Het is een gigantische or ganisatie. Joop van de Ende draait er zijn hand waar schijnlijk niet voor om als hij driehonderdvijftig kinderen op de vloer moet krijgen, maar voor ons is het een grote klus De show wordt twee keer ge geven, omdat er jnaar 600 men sen per voorstelling aanwezig kunnen zijn. Bunnik hoopt op twee uitverkochte shows. „De show die wij vijf jaar geleden gaven was een groot succes. Deze is nog mooier en groter. Ik kan me niet voorstellen, dat het niet uitverkocht raakt. De kaarten kosten maar vijf gul den en daar zit dan ook nog een consumptiebon bij Op het programma staan on der andere de onderdelen: Fanfare, met muziek van mu ziekvereniging 'Juliana' uit Amersfoort. Soul on Fire van Earth, Wind en Fire, Axel F. en Rock Lightning. Verder komen de muzieksoorten Reggae, Afrikaanse en Chinese muziek, filmmuziek van James Bond en Ennio Momcone getoond. Elk onderdeel heeft zijn ei gen decor Elk onderdeel van Impala, en dat zijn er nog al wat, hebben hun eigen onder deel ontworpen De kaarten zijn verkrijgbaar bij Tolboom, Berkenlaan 6, Den Haak, Be- nedictijnenhove 46, Van Kals- beek, Meidoornhof 8, Kooper, Haverland 7, Van Draanen, Prinses Christinalaan 2. De voorstellingen beginnen om 14.30 en 19.30 uur. Verder zijn er feestmiddagen voor de kleuters, kinderen, pu bers en 'ouderen' georgani seerd. Bunnik. „Wij mogen natuurlijk geen enkele groep vergeten tijdens het jubileum en bij de organisatie blijkt maar weer eens hoe groot de club is. Splinters Het verbaast de voorzitter dat de gemeente zo afstande lijk tegen Impala doet. Als het over het beleid van de ge meente gaat gebruikt Bunnik een aantal keren het woord frustratie. „Stel dat de club morgen op zou houden te be staan. en dat is niet helemaal ondenkbaar, dan kunnen meer dan vierhonderd kinderen niet meer sporten. Waar moeten die kinderen dan heen? Hoe kan de gemeente dit beleid verko pen?" Het is voor Impala moeilijk aan goede toestellen te komen. „Wij werden anderhalf jaar geleden opgebeld door de ge meente of wij een trampoline- afdeling wilde starten Dat paste zo goed in het sportbe leid. Wij dachten in onze on schuld dat de gemeente de trampoline zou betalen, want het was hun idee Maar wij werden vriendelijk verzocht zelf een trampoline te kopen. Na veel praten en overleg met de toenmalige sportambtenaar kwam er uiteindelijk één, gele verd voor rekening van de ge meente. Ik bedoel maar." „Alle toestellen zijn eigen dom van de gemeente en dat is op zich prachtig, maar met het onderhoud is het weieens las tig. Als de grepen van een brug zo ruw zijn dat de kinderen splinters in hun handen krij gen. kan het wel twee jaar du ren voor het gerepareerd wordt", zucht Henk Bunnik Bunnik voegt daar overigens aan toe dat één en ander met de komst van beheerder Ben de Graaf aanzienlijk beter is ge worden. „Hulde aan deze man!" Bunnik is gelukkig dat lang zaam maar zeker er een betere verstandhouding tussen de club en de sportambtenaren ontstaat. „Dat is in het belang van de gemeente en ook van ons. Wij hebben wethouder Vroon en de ambtenaren van harte uitgenodigd om naar onze show te komen Ik hoop dat zij aan de uitnodiging ge hoor geven. Wij willen graag tonen wat wij kunnen." Gerhard te Winkel l'SDEN - In de week van 3 len met 8 mei wordt in Leus- i de collecte ten behoeve van j Nationaal Fonds Sport Ge- i idicapten gehouden. De op- ngsten komen ten goede de gehandicaptensport m i Ierland Belangstellenden 16 jaar en ouder, die mee i len helpen bij het collecte- kunnen zich opgeven bij p Dokter, telefoon: 940915. 0 HTERVELD - Komende ~rdag l m staan er op het (ot Achteveldplein te Ach- 'eld weer de oud-papier Miners van de muziekver- 'uig Door Wilskracht k Mensen uit Achterveld migeving die van hun oud ier afwillen kunnen dit dan voornoemde plaats bren- Inwomers van Stouten- kunnen hun oud papier veren bij Wim Wouters se- F* aan de Hesenweg 95 te Ijutenburg. Wilt u ïnlichtin- Pdan kunt u zich wenden tot P*1? Tolboom van DWS. Te- P°n. 03425 - 1833 Jazz Sociëteit in nieuw jasje LEUSDEN - Het centrum van Leusden is een cultu rele illusie armer. Waar eerst de swingende tonen van de jazz op zondag middag klonken, klinken nu gewone huis-, tuin- en keukengeluiden. Vooral het laatste voert de bo ventoon in het restaurant gedeelte van de Hakhorst, de muzikanten zijn ver trokken naar een nieuwe locatie. De jazzliefhebbers konden afgelopen zondag middag genieten van een swingend concert in De Mof, het nieuwe onderko men van de Jazz Socië teit. Heeft het management van De Hakhorst geen spijt van het vertrek van de Jazz Sociëteit? Ronald de Beer, manager per 1 januari van het restau rant De Hakhorst:Kijk, de spelers gaan helemaal op in hun muziek en kij ken niet op de klok. Wij hebben de Jazz Sociëteit voorgesteld om tot onge veer vijf uur te spelen. Wij zijn een familieres- taurant en willen om ongeveer half zes de tafels gedekt hebben voorde mensen die komen eten. Daar moet de Hakhorst haar omzet van hebben, ik kan toch moeilijk te gen gasten zeggen dat ze pas om zes uur aan tafel kunnen omdat de muziek nog speelt?" „We hadden best plan nen om iets te organise ren, zoals bijvoorbeeld een koppeling van jazz met een goedkoop me nuutje, leuk en gezellig voor alle partijen. Helaas komt daar dus niets meer van. In het laatste optre den van de Jazz Sociëteit deelde de voorzitter mee dat zij voortaan van een andere ruimte gebruik zouden gaan maken. Jam mer, we hebben toch de laatste zeven jaar in goe de harmonie samenge werkt." Rob Verduin, eigenaar, valt in: „Het was altijd Het publiek stroomde in groten getale toe bij de Jazz-Sociëteit Leusden. (foto: Hans Verhorst) een prima sfeer, het sei zoen werd afgesloten met een grootse barbeque, drankjes van het huis, wat ivilje nog meer? Het is spijtig dat het zo heeft moeten gaan, dat een half uurtje minder spelen heeft moeten leiden tot het vertrek van de Jazz Sociëteit." Kees Hundepool, voor zitter van de Jazz Socië teit: „Ik ivil hier eigenlijk met meer over in discus siegaan, wij willen ge woon tot half zes spelen en hier in De Mof kan dat. Bijkomend voordeel is dat De Mof meer ruim te biedt aan bezoekers, wanneer er bekende gas toptredens zijn is de toe loop groter dan anders en hier kunnen wij iedereen een goede plaats bieden Wat was de reactie van de leden op de verande ring van de locatie? Hundepool-,, Wij hadden als bestuur geen ander al ternatief. Uiteraard heb ben wij in de omgeving nog gekeken naar andere mogelijkheden, zoals bij voorbeeld Ros Beyaart, De Bavoort en dergelijke. De Mof bood ons de ruim te om te spelen van half vier tot half zes, precies wat wij zochten." Van de kant van de le den kwam er nagenoeg geen commentaar en als wij de opkomst van van daag bekijken, geloof ik met dat het een slechte verandering is. Er is ook geen sprake van rancu neuze gevoelens ten op zichte van de Hakhorst, integendeel, zij mogen bij speciale evenementen al tijd een beroep doen op onze organisatie", aldus Hundepool Een bezoeker: „Ikzelf vind het hier prettiger, je kunt ruimer zitten en hoeft dus niet meer om kwart over twee aanwe zig te zijn om een plekje te vinden. De Hakhorst was ook leuk, maar klei ner he. Nee hoor, wij vin den dit een prima oplos sing." Het publiek is enthousiast genoeg, er heerst een ge moedelijke, jazzy sfeer in de donkere zaal, die, on danks het schitterende weer buiten, behoorlijk volloopt. Conny van Ber gen en de Onderlinge van '75, in Leusdense jazz kringen geen onbekend muzikaal gezelschap meer, zorgen doen de rest. Licsbeth van Putten LEUSDEN - De Leusdense postzegelvereniging "De Loupe, Leusden" houdt maan dagavond 3 mei om 20.00 uur in "De Til" een bijzondere ver gadering. De avond is onder meer bedoeld als kennisma kingsavond voor mensen die eens willen meemaken hoe het er op zo'n bijeenkomst aan toe gaat De toegang is daarom vrij. Het programma van de avond heeft een centraal thema waarop de verschil lende programma-onderdelen zijn gericht Dat thema is "Zuid Afrika" Via de postale geschiedenis van het land, zal het Neder landse kenmerk van en in Zuid Afrika worden belicht. Een apart en zeer interessant onderwerp, welke terug gaat tot vóór de bloeitijd van de voormalige Verenigde Oost- Indische Compagnie (V.O.C). Iedereen die postzegels verza melt en eens wil kennis ma ken met de groeiende Leus dense Postzegelvereniging, is maandag 3 mei om 20.00 uur van harte welkom in "De Til", Hamersveldseweg 30 (ingang Lisidunalaan), te Leusden Nadere informatie over de vereniging en haar activitei ten is te verkrijgen bij de heer D. van der Zee, tel. 033-941431. LEUSDEN - De Senioren raad komt donderdag 6 mei in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt: bespre king van de werkwijze van deze raad, bespreking van de stand van zaken van de werk groepen voor een centraal meld- en informatiepunt voor ouderen, de sociale veiligheid, de begroting voor 1994. Ook komt aan de orde een eerste reactie op een ambtelijke con cept-notitie over flankerend ouderenbeleid. De volledige agenda ligt ter inzage bij bu reau Voorlichting in het ge meentehuis. Deze vergadering, waarbij ie dereen welkom is, begint don derdagmorgen 6 mei om 9.30 in het gemeentehuis. LEUSDEN - Op woensdag avond 28 april is er een grote bingo-avond in het Vooronder (in de kelder van het gemeen tehuis aan de Burg. v.d. Post- laan) De opbrengst van de bingo gaat naar vrouwenpro- jekten in ex-Joegoslavië Er zijn fraaie prijzen, ruimhartig beschikbaar gesteld door de Leusdense winkeliers. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. LEUSDEN - De Lionsclub Leusden houdt vrijdag 7 mei een bingo-avond. Deelnemers zijn vanaf 19.00 uur welkom in acticviteitencentrum De Korf. De bingo begint om 20.00 uur De entree is gratis, bingo kaarten kosten 5,- per stuk en worden verkocht in boekjes van vijf stuks. De presentatie is in handen van Marion Jager, onder andere bekend van de lotto-trekkingen op televisie. De muzikale omlijsting is in handen van The Hammerfield Stompers. Er zijn fraaie prij zen te winnen, zoals een mag netron, een inductie-kook plaat, een afzuigkap en veel meer. De opbrengst van de bingo komt ten goede aan de stich ting SOHO, een non-profit or ganisatie die zich ten doel stelt honden op te leiden die gehan dicapten kunnen helpen V"boutique 1, vandcf&sa 0RIEBERGEN RIJSENBURG KERKPLEIN 4 TEL 03438-12400 Stizzoli, Desarbre, Gibi, Catherina Hepler, Geiger, Pringle, Brax, Classic, Mallani, Mano Roseila.Hammerle.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3