Leusder Krant. Gerrit Veldman weet het beter Mini-bridgers gediplomeerd sssissertjes Berechting van brandstichter opnieuw uitgesteld Van mishandeling verdachte Leusdenaar vrijgesproken L E U S D E N Leusdenaar recordhouder in EO-quiz liVe zijn uitgekeken op de soepjurken" Parkeerschade Vrijwillige hulpdienst Fietser beroofd Ruit aan diggelen AAOTHEm HE3EnmODE3 VAN ALLE BERKEN THUIS. 'af Woensdag 28 april 1993 Pagina 3 Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Waar een klein dorp al niet groot in kan zijn. Acbterveldse middenstand werkt aan de interna fio- nale betrekkingen. Twee weken geleden liet de Acb terveldse slager Van der Donk aan de krant de uitslag weten van zijn ballonnenwedstrijd...* *...Dc ballon van Jessica Wijntjes kwam in Niet; dorp in Zeeland terecht en Jessica won daarmee dagje uit naar het Land van Ooit. Volgens de slager was deze afstand niet meer te overtreffen. De Ach veldse ballonnen bleven binnen de landsgrenzen i Nederland, hoewel de Belgische grens in het vers h :ei lag...* '...Jammer dat Van der Donk de uitslag al twee u geleden bekend maaktewant deze week werd c. kaartje teruggestuurd uit een plaatsje in Nooi Frankrijk. Dat is twee keer de afstand die Jessica haar ballon haalde. Helaas, voor deze deelnemer dagje uit naar het Land van Ooit. In zijn geval v het dus het Land van Nooit. Maar in Frankrijk zi zich nu wel bewust van bet bestaan van Achterveld *...Er wordt in Leusden al tijdenlang gepraat over cultureel centrum. Zo wil de Culturele Raad nieuw gebouw, waarin ruimte is voor verschill culturele activiteiten, zoals toneelvoorstellingen. Raad heeft bij de gemeente zelfs een plan inged voor de verbouwing van De Korf...* '...Wethouder Vroon, die cultuur in zijn portefei heeft, voelt er echter (nog) niet zoveel voor om dn geld te steken. Het gemeentelijke budget daarvoor beperkt en in buurgemeente Amersfoort is voldoen aanbod is, zijn redenering...* '...Verder beschikt de gemeente ook nog over Grot Krakhorst, die na enige bouwkundige verandering geschikt gemaakt kan worden als cultureel centre Het gebouw wordt nu beheerd door SOCCLE. stichting, die een aantal gebouwen, bestemd voor ciaal culturele activiteiten, onder haar hoede heeft. *...Deze week kregen wij een persbericht van A Schoof, een leraar in transcedente meditatie (TM), in de regio lezingen houdt over deze meditatie! niek. Hij komt binnenkort naar Leusden voor lezing over TM. Die is volgen zijn persbericht it culturele centrum SOCCLE...* '...Schoof loopt daarmee volgens ons wel erg voort- op toekomstige ontwikkelingen. Hij geeft een lezing in een gebouw dat er officieel nog niet is. laat staan dat het centrum al een naam heeft. Wij houden het er ma op dat transcedente meditatie de beoefenaars erv bet gevoel geeft in een andere wereld te vertoeven. *...„De 'vrije'zwemmer komt in zwembad De Octopus te weinig aan bod,is de kritiek van de leden van de gemeentelijke commissie Welzijn en Onderwijs. En kele commissieleden hebben uit eigen ervaring onder vonden, dat het 25 meterbad niet altijd beschikbaar is voor de recreatieve zwemmer, omdat het bad in beslag genomen is voor bijvoorbeeld de trainingen van zwemvereniging De Haaien...* '...Er is echter bij de opening van het zwembad afge sproken, dat de gewonegebruiker van het bad de ruimte moest krijgen. De kritiek was enkele weken geleden te horen in de commissie en werd vorige week herhaald, toen twee bestuursleden van de Stichting, die het bad exploiteert, op bezoek waren bij de com missie... *...De commissieleden waren niet onder de indruk van de uitleg van de bestuursleden, dat het allemaal wol meeviel. Die konden toen nog maar één ding doen. Zij nodigden de voltallige commissie uit zelf een kijkje te nemen en enkele baantjes te trekken in het 25 meter bad...* '...De commissieleden laten zich dat buitenkansje niet ontgaan en gaan op de uitnodiging in. Binnenkort zwemmen dus onder meer Ton Gcijsberts (D66) en Alrich Parson (VVD), die de meeste kritiek hadden op het beleid van de Octopus, rond in het bad. Een goede zaak, maar wij hopen wel dat er dan ook nog voldoen de ruimte is voor de 'vrije' zwemmer...* '...Bedrijventerrein De Horst, waar op dit moment druk gebouwd wordt, moet bet architectonische visi tekaartje worden van Leusden. Dat is tenminste t/t wens van wethouder De Jongh. die zelfs een plan hv laten opstellen, waarin eisen worden gesteld aan d< vormgeving van de gebouwen in De Horst...* '...Dat heet een Beeldkwaliteitsplan. Om dat beelc nog verder te verfraaien, is er ruimte gemaakt vt een waterpartij en een wandelparkje, waarin de wei- nemers van de verschillende bedrijven, die zich in Horst zullen vestigen, tijdens de lunchpauze aan) naam kunnen vertoeven...' '...De vijver is inmiddels al aangelegd. Of het o fraai wordt, is nog niet te zien, want het ziet er al maal nog een beetje kaal uit. Als de natuur zijn ga kan gaan, zal bet echter ongetwijfeld een aanwinst zijn voor Leusden. De eerste aan wijzingen zijn er al. *...In de vijver zwommen deze xveek enkele zwanen die zich niets aantrokken van de bouwactiviteiten het zichtbaar naar hun zin hadden in hun eigen zwe' bad, waar voor hen nog volop ruimte is. Wellicht c een mogelijkheid voor de vrije Leusdense zwemm die in de Octopus niet meer aan bod komt?...* rukte op de rommelmarkt van het Gemengd Koor. (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Een 43-jarige in woner van Leusden is donder dag door de Utrechtse politie rechter vrijgesproken van het feit dat hij vorig jaar een meisje om de nek heeft gegre pen. Officier van justitie mr. J. van Spanje die het feit be wezen achtte, eiste hiervoor een boete van driehonderd gulden. In april vorig jaar liep de Leusdenaar vanuit zijn schuur naar buiten toe. Meteen kreeg hij een flinke hoeveelheid wa ter over zich heen van spe lende kinderen. ,,Ik was klets nat," zei de verdachte. „Toen heb ik als afweer-reactie ie mand weggeslagen. Dat bleek het meisje te zijn." Het slachtoffertje verklaarde dat de man met beide handen haar nek had gegrepen en haar heen en weer had geschud. Daardoor zouden in haar nek de striemen zijn ontstaan. Advocaat mr. G. Boven ver telde dat zijn cliënt geen agressief type is. „Hij kwam toen nietsvermoedend naar buiten en werd kletsnat ge gooid. In een soort reflex heeft hij dat meisje bij het shirtje gepakt. De striemen zaten maar aan één kant en zijn ver oorzaakt door het T-shirt dat schuurde." aldus Boven „Meteen daarna heeft hij haar moeder opgezocht en hij is zelf naar de politie gegaan." LEUSDEN - De berechting van een 20-jarige Leusdenaar, die onder meer verantwoorde lijk is voor de brandstichting in de Leusdense bibliotheek in december 1991, is opnieuw uit gesteld. Op verzoek van de of ficier van justitie besloot de Utrechtse rechtbank donder dag dat de verdachte nog min stens vier maanden moet wor den behandeld in de psychia trische kliniek Groot Batelaar in Lunteren. Een jaar geleden besloot de rechtbank dat de verdachte eerst moest worden opgeno men, alvorens hij terecht zou moeten staan. De jongen ver blijft momenteel nog steeds in de kliniek Maar volgens offi cier van justitie mr. M. Hoe kendijk had de verdachte nog niet zulke vorderingen ge maakt, dat de rechtszaak kon worden afgehandeld. De Leusdenaar heeft destijds bekend brand te hebben ge sticht in onder meer de biblio theek, een bejaardenwoning en een auto in zijn woon plaats. Verder had hij toegege ven dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan nog tientallen andere feiten, voornamelijk in de vandalisme-sfeer. De verdachte verklaarde dat hij in alle gevallen dronken was geweest Een kick zou hij er niet van hebben gekregen. Volgens de verantwoordelijke psycholoog van Groot Bate laar is het alcoholgebruik van de Leusdenaar nog steeds een punt van zorg. Tijdens zijn verblijf in de kliniek zou de jongen onder invloed van drank betrokken zijn geweest bij enkele incidenten. De behandeling van de ko mende maanden zou zich moe ten toespitsen op het feit dat de verdachte zich nog teveel door anderen laat beïnvloe den Ook moet hij nog con crete plannen maken voor de toekomst. De rechtszaak zal eind augustus worden voort gezet Rechtbankvoorzitter mr. R. Meertens liet echter al doorschemeren dat de zaak desnoods opnieuw zal worden uitgesteld als de psychiatri sche behandeling nog niet is afgerond LEUSDEN - Twee ongelukkig geparkeerde auto's op de Ko ningin Julianalaan in Leus- den-Zuid hebben gisteren lichte schade opgelopen, toen ze werden geraakt door een passerende vrachtauto. De auto's stonden aan weerszijden van de weg geparkeerd, waar door er voor de vrachtauto, be stuurd door een 31-jarige man uit Nieuwegem, kennelijk te weinig ruimte overhield om te passeren. LEUSDEN - Op de jaarver gadering van de vrijwillige hulpdienst constateerde me vrouw Oude Egbnnk dat de vrijwilligers in 1992 veel hulp verleend hebben. Zij was blij dat zoveel mensen zich als vrij willigers opgegeven hebben en hoopt dat komend jaar weer vaak een beroep op hen gedaan mag worden. De vrijwilligers krijgen een parkeerkaartje zodat de men sen kunnen zien dat de onge lukkig geparkeerde auto van een vrijwilliger is die met nut tig werk bezig is Het parkeer kaartje is geen ontheffing, maar identificatiekaart LEUSDEN - Een 44-jange in- 1 woonster van Leusden is woensdag het slachtoffer ge- worden van tasjesrovers. De vrouw, die op de Middenweg fietste, werd ingehaald door twee naar schatting 17-jarige jongens. Die gristen de tas van de vrouw uit een boodschap- penmandje en maakten zich uit de voeten. In de tas zat onder meer vijftig gulden aan con tant geld. LEUSDEN - Bij een kantoor pand aan de Olmenlaan sneu velde in de nacht van dinsdag op woensdag een grote Ther- mopane-ruit. De daders namen daarna een radio mee, die een onbekend geldbedrag verte genwoordigt. Davids-hoedje, dirigeerde hij de ijsco-kar het hele veld over. Zo was er nog een aantal be- hoofddekselde bassen en teno ren te zien. Bij het rad van avontuur leek het op een ware kermis, er werd vakkundig geschreeuwd, men kon er een lootje kopen om daarna in spanning het win nende nummer af te wachten. Afwachten kon ook zittend op het terras van de restaurant- hoek waar heerlijk fris gedron ken kon worden. Tegenover het versnaperingshoekje stond „De Hollandse Gebakkraam" alwaar men onder andere echte selfmade slagroomsoezen kon kopen. De soezen smaakten zo verrukkelijk, dat de neiging bestond alles in één hap achter elkaar op te „vreten" Tijdens het wegdromen bij de soezen was plotseling „Pa- blo Picasso" te zien Geweldig was het zo'n schilderkunst te mogen aanschouwen, hele boe ketten roze en lila bloemen schildert deze „Pablo" gewoon even na. Om ongeveer 15.00 uur be gon de drukte af te nemen. Om 16.00 uur werd de laatste noot gezongen. Het geld werd geteld en jawel de opbrengst bedroeg maar liefst 6.500,-, waarmee het kledingfonds een verant woorde opkikker kreeg. LEUSDEN - Op basisschool De Bongerd zijn vorige week 28 leerlingen van groep 8 geslaagd voor het examen 'Mini-bridge 1'. Twee leerlingen haalden het diploma niet. De cursus wordt verzorgd onder auspiciën van de Nederlandse Bridgebond. Otto van de Poll, Margriet Goedvolk (beiden van de Bridgeclub Leusden) en Bongerd-docente Anneke Zwerus leidden de cursus, die in januari van start ging. De cursus is bedoeld om kinderen al vroeg met het (ingewikkelde) kaartspel kennis te laten maken. Het gaat daarbij om een aangepaste spelvorm, (foto Hans Verhorst) kere band. Een heel sympatie- ke man, trouwens, het gehele produktie-team was zeer en thousiast Het was wel erg ver moeiend om alle ronden zo vlak na elkaar te spelen, ik heb echt door vermoeidheid vragen gemist. De druk waar iedereen het over had van weer een nieuwe ronde te moeten winnen werkte bij mij juist andersom. Ik vond elke overwinning een uitda ging om het weer beter te wil len weten. Als ik eerder zou zijn uitgeschakeld was er niets aan de hand geweest hoor, dat had mij ook kunnen overko men. Ik heb in de eerste ronde geluk gehad, anders was ik niet zo ver gekomen. De mensen reageren volgens mij na een aantal ronden pas zo leuk, dat was na een ronde beslist niet gebeurt. Wat mij ook opvalt is dat ik veel hoor over de foute antwoorden. Ik heb eens even zitten rekenen maar in de ze ven afleveringen heb ik onge veer 350 goede antwoorden gegeven „Natuurlijk ben ik trots maar zo bijzonder is het nou ook weer niet. Om het te relati veren bedenk ik hoe mijn leven als bekende Nederlander er uit ziet en dat bevalt me minder Ik houd er absoluut niet van om het middelpunt te zijn. Dat was in de eerste instantie de oor zaak van mijn twijfel om me op te geven. Ik word nu soms her kend en dat vind ik niet prettig, maar ik had niet verwacht zover te zullen komen. Blijft natuurlijk genoeg ruimte voor een gevoel van trots, ik heb het toch maar gedaan Naast de zes museum jaarkaarten is er het gewonnen geld. Het totaal be drag van 17.100,- stel ik be schikbaar aan het bouwfonds van de gereformeerde kerk. Dat is de opzet van het pro gramma, het geld moet aan een goed doel worden geschonken. En dan heb ik de trofeëen, die mag ikzelf houden Eén in mijn huis en één op mijn werk De 'ik weet het toch niet beter trofee' zal ik die maar noe men Annelies Heuvelink Gerrit Veldman: „Ik vond elke overwinning een nieuwe uitdaging." (foto Hans Roggen) Gant, Daks, Schiesser, Brax, Alan Pain, King, Arrow, May fair, Psul Shark, Burberrys en vele andere. Hoofdstraat 130-132 Dnet>eryen-Ri|senbur^ Telefoon 03438 - l 24 78 Mawóaq gestolen Ook hier is je gulden een daal der waard Bijzondere bloem potjes die aan touwtjes voor de ramen gehangen zouden kun nen worden, werden op vak kundige wijze verkocht Bij de kraam met ietwat „truttige" lampekamppen wilde het niet zo vlotten Dit bleek geen pro bleem, de kappen werden na afloop opgehaald door een groothandelaar Aanvoerder Bert Eerden stond in het mid delpunt van de belangstelling. Met op zijn hoofd een Louis Blijhofgebouw door om even tuele te vroege belangstellen den de uitgang te kunnen wij zen. Tijdens het opbouwen van de markt 's morgens vroeg, werd in een onbewaakt ogenblik toch nog een doos serviesgoed gestolen Desondanks werd er vrolijk verder gebouwd. De zangers en zangeressen moeten er zelf alles aan doen om het koor staande en zingende te houden. Vandaar de organisa tie van deze markt die bedoeld is om van de opbrengst nieuwe koorkleding aan te schaffen. De koorleden werden gesteund door de weergoden, de tempe ratuur was zomers te noemen. Direct om 9.00 uur werden er spijkers met koppen geslagen; hele dozen „vlogen" er over de toonbank voor maar 2,50 LEUSDEN - In het kader n acties om geld voor nieuwe eding bijeen te brengen, ter legenheid van het 10-jarig staan van het koor in novem- r '94. werd afgelopen zater- g in en om het Blijhofge- uw een rommelmarkt ge- luden, waar koopwaar van ede kwaliteit werd aangebo- n. De „rommelige" markt ïrtte om 9.00 uur. Een aantal «rieden keek fris, maar wat nnoeid in het rond. Zij achten de nacht in en om het .EUSDEN - Zeven maal was eusdenaar Gerrit Veldman joofdrolspeler in een tclevi- ,je-quiz van de Evangelische Jmroep. Gemakshalve werd |e oorspronkelijke titel 'Ik eet het beter' door de spellei- ler omgedoopt tot 'Gerrit weet iet beter'. Na zes keer de te enstanders overwonnen te lebben kwam in ronde zeven •chter een onverwacht einde jan het succes. De Leusdenaar al voorlopig echter als record- louder te boek blijven staan, jernt: „Dat is natuurlijk net :o lang als het duurt. Een re- :ord is er om gebroken te wor- |en, maar goed, voorlopig taat het op mijn naam. Toen ik uteindelijk mee kon doen, er varen heel veel kandidaten, iad ik wel zoiets van: één over winning moet er wel inzitten, |e rest is mooi meegenomen. Jerest bleek dus wat meer dan rerwacht." Veldman. „Voor de opnamen noesten we twee extra setjes leding meenemen Op één dag varen zes opnamen en mijn leding voorraad was na twee onden uitgeput. Van een te- mstander kon ik een trui le ien en door wat andere combi- atie's te maken was ik weer Is nieuw voor de volgende inden. Wel werd mij na de ;rste dag geadviseerd om voor tweede opnamedag een .te tas met kleding mee te jemen. De laatste uitzending van 22 april was natuurlijk heel spannend Het is de kunst om de vier tegenstanders af te troeven, hetzij met meer goede antwoorden, dan wel door te bluffen en op tijd de beurt af te staan aan de tegenkandidaat En dan dus met het zweet in de handen hopen dat de ander niet genoeg goede antwoorden weet. Ik gun het iedereen hoor, maar ik wilde mijn huid duur verkopen en strijdend ten on der gaan. Dat waren ook de enige momenten waarin ik ze nuwachtig was, als de beslis sing bij de tegenstander lag Voor mezelf was ik ervan overtuigd dat de ander genoeg antwoorden zou kunnen geven, de seconden tikten weg en dan kwam er niets meer. Wat een opluchting dan, weer een ron de verder." „Zoals bij de meeste spel letjes ben je van een flmke portie geluk afhankelijk. Ik heb veel geluk gehad maar toch ook wel pech. Bij de laatste vraag bijvoorbeeld, er werden postzegels getoond waar ik de bijbehorende landen moest noemen. De eerste twee kon ik echter niet goed zien, ik had dat natuurlijk kunnen zeggen, maar de 30 seconden waren in eens voorbij. Het was wel leuk te merken dat Bert van Leeu wen, de spelleider duidelijk ge spannen op mijn laatste ant woord zat te wachten. Na al die ronden ontstaat er toch een ze- brit Veldman tijdens zijn laatste optreden in de EO-quiz 'Ik leef het beter', (foto: Hans Verhorst) tveei de'Bi f iezer> an hi n prrj (foU

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5