Leusdetj Leusden dodenherdenking vlaggen: hoe en wanneer gemeentehuis gesloten met de caravan op vakantie? m i toegang vrij vergaderagenda VAN LOENEN HOVENIERS woensdag 28 april 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 162 d.d. 28 april 1993 van 30 april tot en met 5 mei Van vrijdag 30 april tot en met woensdag 5 mei zijn het gemeente huis en de gemeentewerf gesloten. Voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden is de afde ling Burgerzaken op maandag 3 en dinsdag 4 mei tussen 8.30 en 9.00 geopend. Voor het melden van ernstige overlast kunt u bellen met het sto ringsnummer van de afdeling Ge meentewerken. Telefoon 961 710. In plaats van vrijdagavond 30 apnl is de afdeling Burgerzaken open op donderdagavond 29 april tussen 19.00 en 20.00 uur. Let op: dus niet op woensdag 28 april, zoals we eer der schreven! Het overlaadstation aan de Ha- mersveldseweg is op zaterdag 1 mei van 8.30 tot 13.00 geopend op straat beperkt parkeren Het seizoen breekt alweer byna aan om er met de caravan op uit te trekken zal het vaker voorkomen dat er caravans in de wijk staan. Het in- en uitpakken kost tgd en de buren zullen er als regel begrip voor hebben dat de caravan zo dicht mogelijk bij het huis wordt geparkeerd. Op zich is daar ook geen bezwaar tegen, als de eigenaar maar rekening houdt met de regels die daarvoor in de APV zijn opgenomen. De caravan of camper mag met langer dan drie dagen achter el kaar, ook niet met korte onderbre kingen. op een openbare weg of een voor het publiek toegankelijke plaats worden geparkeerd. Even de straat uitrijden en de caravan vervolgens weer terugzetten geeft u dus met het recht om daarn aweer drie dagente parkeren. U kunt van deze regel ontheffing aanvragen bij burgemeester en wethouders Dan moet het wel gaan om incidentele gevallen De op de straat geparkeerde cara van mag natuurlijk nooit een ge vaar vormen voor andere weggebe- ruikers. Hij kan natuurlijk ook in uw tuin worden gezet. In dat geval moet de plaats geen hinder of nadeel ople veren voor de buren. iï\ Komende week vindt weer de jaarlijkse dodenherdenking plaats. Met kransleggingen en stille tochten wordt herdacht dat velen vielen voor onze vrijheid. Op maandag 4 mei leggen leerlin gen van de Montessorischool om 10.30 uur een krans bij het natio naal oorlogsmonument de Stenen Man. Dat beeld staat op de fusilla deplaats van het voormalige kamp Amersfoort. Het monument is in 1985 door de school geadopteerd. stille tochten 's Avonds worden twee stille toch ten gehouden. De eerste vertrekt om 19.00 uur vanaf het museumge bouwtje op het terrein van de poli tieschool. De tocht gaat via de Ste nen Man naar de begraafplaats Rusthof. Op Rusthof wordt om streeks 20.00 uur twee minuten stil te m acht genomen. De tweede stille tocht vertrekt van af de boerderij aan de Asschatter- weg 217 om 19.30 uur naar de As- schatterkade Daar wordt door on der andere leerlingen van de Klim- rakker een krans gelegd. Deze school heeft het monument in 1988 geadopteerd. russische dodenherdenking De herdenking op het Russische ereveld en de begraafplaats Rust hof en bij het monument Koednest vindt dit jaar voor het eerst niet plaats op 4 mei maar op 9 mei. Dat is de dag waarop in Rusland de gevallenen uit de Tweede Wereld oorlog worden herdacht. De plech tigheid begint om 15.00 uur op de begraafplaats Rusthof Aan de kranslegging bij het monument Koedriest (rond 15.45 uur) nemen leerlingen van de openbare basis school 'de Heerd' deel. Deze school heeft de adoptie van het monument Koedriest overgeno men van de opgeheven openbare basisschool 'de Wegwijzer'. laat het niet bij woorden blijven Dat het de gemeente ernst is met het gehandicaptenbeleid heeft u de afgelopen tijd goed kunnen mer ken. Er is geld beschikbaar voor het wegnemen van obstakels voor gehandicapten. In alle bouwactivi teiten houdt de gemeente rekening met de wensen en eisen van gehan dicapten en waar nodig en mogelijk wordt de bestrating aangepast. Onlangs nog werd het Internatio naal Toegankelijkheidsymbool toegeknd aan het gemeentehuis. Toch is de toegankelijkheid van onze samenleving niet alleen een zaak van de gemeente. Daaraan kunnen wij allemaal ons steentje bijdragen toegankelijkheid Zonder er veel bij na te denken maken wij gebruik van tal van voorzieningen, zowel binnen als buiten: recreatieterreinen, parken, openbaar vervoer, winkels, gebou wen, telefoon, t.vnoem maar op. Het lijkt allemaal zo vanzelf sprekend. En toch is onze samenle ving voor veel mensen met een handicap nog steeds slecht toegan kelijk. Zij komen in het dagelijks leven nog steeds veel obstakels te gen. En dat hoeft echt niet. Vaak is het voldoende even rekening met eljkaar te houden en een beetje extra aandacht. obstakels Vuilniszakken, reclameborden, fietsen, bloembakken, laag over hangende takken, zonneschermen. U ziet ze normaal niet eens omdat u er niet op let. Maar bedenk wel dat er anderen zijn die ze niet künnen zien, er niet lèngs kunnen Dat kan best anders. Bijvoorbeeld door uw vuilniszak niet midden op de stoep te zetten. Dat is trouwens ook wel zo handig voor mensen met kinder wagens, boodschappenkarretjes, koffers enzovoort. veilig verkeer Geef als automobilist of fietser voetgangers ruim de rijd om over te steken. En stop zeker als iemand een witte stok naar voren houdt. Op sommige plaatsen zijn tegels met ribbels aangebracht. Deze ge- leideroutes stellen blinden en slechtzienden in staat zelfstandig hun weg te vinden. Houdt deze routes vrij! parkeren Parkeren is voor mensen die een rolstoel of loophulpmiddelen ge bruiken vaak niet eenvoudig. Voor het in- en uitstappen moet het por tier helemaal open kunnen. Daar voor is opzij van de auto minstens anderhalve meter vrije ruimte no dig. Gewone parkeerplaatsen zijn te smal. Daarom zijn er speciale 'invaliden-parkeerplaatsen'. Ga daar dus niet staan met uw auto als u goed ter been bent. gebouwen Als u eigenaar of beheerder bent van een gebouw, denk dan eens na over het weghalen van drempels. Voor grote verschillen kan een hellingbaan nuttig zijn. Maar laat dan wel de trap zitten voor mensen met een beperkt uithoudingsver mogen. Voor hen is het lop< een hellingbaan erg vermoe Witte of gele strepen of st maken treden beter zichtbaar ten zijn ideaal voor mensei moeilijk traplopen. communicatie Ook tijdens gesprekken kunt dernissen wegnemen. Bij beeld door duidelijk te sprt Soms vraagt iemand u meen iets te herhalen Denk er daijr dat diegene doof kan zijn of thorend. Zet dam de muziek n i. hard en concentreer u op u\$ sprekspartner. adressen Er zijn in Nederland diverse sen waar u meer informatie krijgen. Landelijke en provu adressen. Bureau Voorlii helpt u graag verder. U kun contact opnemen met de Stu 51 Nederlandse gehandicaptenr; Utrecht. Postbus 169, 3500 Utrecht. Telefoon 030-31345- Ook in de gemeente Leusden zijn er gelukkig nog steeds veel mensen die de moeite nemen om op Koninginnedag en Bevrijdingsdag hun vlag uit te steken en 's avonds op 4 mei de vlag halfstok te hangen. De vraag is wanneer en nu precies gevlagd moet worden. Voor het juiste gebruik van de vlag gelden enkele regels. algemeue regels Sommige algemene regels gelden altijd en overal in Nederland: - vlag nooit met een versleten, ver vuilde of verkleurde vlag; vlag nooit met meer dan een vlag per mast; gebruik de vlag niet als versie ring, bijvoorbeeld om een balkon mee te versieren. De enige juiste plaats is aan de mast; voorkom dat de vlag de grond raakt; haal de vlag bij zonsondergang binnen. koninginnedag Op Koninginnedag wordt er ge vlagd met oranje wimpel. Gebruik ook hier geen versleten, vervuilde of verkleurde wimpel. dodenherdenking Op 4 mei wordt de Nederlandse vlag zonder wimpel om 18.00 uur en halfstok gehesen Halfstok bete kent het midden van de vlag op het midden van de mast. De vlag moet los kunnen wapperen. Een vlag met een punt tegen de mast bi doet u dus niet. De vlag won zonsondergang gestreken en tot die tijd halfstok hangen oude regel dat de vlag na de minuten stilte in top werd gel geldt niet meer. bevrijdingsdag Op 5 mei wordt de Nederl; ei vlag zonder wimpel uitgestok De Seniorenraad, een adviescom missie van het gemeentebestuur, vergadert op 6 mei a.s.. De agenda vermeldt onder andere sociale veiligheid, de stand van za ken van het centraal meld- en infor matiepunt voor ouderen en de be groting voor 1994. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis en begint om 9.30 uur. GEMEENTE li )o TUINADVIES - ONTWERP - AANLEG - ONDERHOIj GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen bouw woning Rozengaarde 40 uitbreiding garage/berging Maanweg 32 plaatsen dakkapel Arnhemseweg 53 uitbreiding woning B. de Beaufortweg 57 veranderen hal Grienden 20 uitbreiding pompstation Kol. v. Rooyenweg plaatsen dakkapel Claverenbladstraat 67 plaatsen dakkapel V Eijdenhof 43 plaatsen dakkapel Ruigevelddreef 46 plaatsen dakkapel Rosmolenstraat 45 verhogen kap Waarden 48 vergroten/verbouwen schuur Hessenweg 88 plaatsen dakkapel Houtvester 46 plaatsen dakkapel Houtvester 48 uitbreiding woning W. van Amersfoortstraat 26 plaatsen dakkapel Zonnedauwhof 3 plaatsen dakkapel Marterhoeve 16 kapvergunningen Esdoornhof 2a, een den in de voortuin diverse vergunningen Gymnastiekver. Impala skisponsorloop; St. Buytenplaets De Heiligenberg: Arts Garden Fair 1993; Gall Gall: gewijzigde slijters vergunning; Lionsdub Leusden: bingo, sandwichborden en stand plaatsen; Fietsersbond ENFB afd. Leusden: standplaatsen; Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren: collecte 3-10 oktober 1993 K.P.J. Achterveld: Trekkerbehendigheids wedstrij den. Gasbedrijf Centraal Nederland: standplaatsen Info- bus; Volleybalver DUPACO/LEOS aankondigingsbor den en sponsorloop. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning recht streeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekend making bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729, kapvergunnin gen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. verkeer Burgemeester en wethouders van Leusden maken bekend dat in verband met diverse activiteiten in het kader van de viering van de verjaardag van de Konin gin en Bevrijdingsdag de onderstaande verkeersmaat regelen worden genomen. Op vrijdag 30 apnl 1993 van 11 00 - 18.00 uur worden voor alle verkeer -uitgezonderd voetgangers - de on derstaande wegen afgesloten: - de Hamersveldseweg vanaf de Lisidunalaan tot de Rozendaallaan, - de Lisidunalaan vanaf de Hamersveldseweg tot de Breehoeflaan; - de Ansfriduslaan vanaf de Lisidunalaan tot de Ro zendaallaan; - de Rozendaallaan vanaf de Hamersveldseweg tot de Ansfriduslaan. Op woensdag 5 mei 1993 van 18.00 - 21.30 uur zal een parkeerverbod voor beide zijden van de weg worden ingesteld op: - de Horsterweg vanaf het Valleikanaal tot de Rand weg. verleende hinderwetvergunning Op 21 apnl 1993 zijn de volgende nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunningen in het kader van de Hinderwet verleend: aan Artimekra voor het maken van mallen in een werkplaats op het perceel Ambachtsweg 4 te Leusden aan de heer C.G.J. Tolboom voor een veehoudenj met dieselopslag, alsmede opslag van mest op het perceel Asschatterweg 46 te Leusden. De vergunningen en de bijlagen liggen van 28 apnl 1993 tot 28 mei 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woning toezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijk heid om de stukken in te zien op iedere vnjdag tussen 19 00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep wor den ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de ge vraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschik- king; d enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergun ning of tegen de ontwerp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. ontwerp-beschikking De ontwerp-beschikking op een verzoek van de heer P.W. Roozenboom om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning in het kader van de Hin derwet ligt van 28 april 1993 tot 18 mei 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Stouten- burgerlaan 6 te Stoutenburg. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stukken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211 En op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, tele foon 033-961759. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen on der voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de. aanvrager, diegenen die reeds bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemo tiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het ge meentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indie nen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlij ke gegevens met bekendgemaakt. De ingebrachte be zwaren worden eveneens ter inzage gelegd. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en mel dingen zijn ontvangen: bouw schuurtje Krooneend 7 transformatorstation nabij Postweg 7 plaatsen tuinhuisje Lepelaar 16 vergroten serre Kon. Julianaweg 6 uitbreiding woning Visotter 41 plaatsen 2 dakkapellen Lamoen 8 plaatsen dakopbouw Kollenkamp 12 plaatsen dakkapel Verj Ruiterweg 72 bouw woning Walstro, kavel B plaatsen dakopbouw Waarden 2 uitbreiding woning Wildenburgstraat 111 plaatsen tuinhuisje B. de Beaufortweg 6/8 bouw bedrijfswoning Ambachtsweg Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaal de in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aan vragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunmng liggen ter inzage: bouw erker met luifel en balkon Asschatterweg 43 bouw garage Maten 21 bouw garage Maten 23 bouw erker Marterhoeve 2 uitbreiding woning V. Boetzelaerlaan 49plaatsen da kopbouw Kollenkamp 12 bouw woning Walstro, kavel B bouw carport plaatsen deur in garage Dashorst 19 uitbreiding woning Wildenburgstraat 111. De bouwplannen liggen ter inzage van donderdag 29 april tot en met woensdag 19 mei 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208) Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Leusden. Postbus 150,3830 AD Leus den. Parkeren tijdens de kermisdagen Van 5 tot en met 8 mei is er kermis bij het winkelcen trum de Biezenkamp Wij hopen dat zoveel mogelijk Leusdenaren met de fiets naar de kermis gaan Diege nen die toch met de auto komen verzoeken wij om de auto niet voor uitritten te parkeren en ook op andere plaatsen de doorgang niet te belemmeren. Een andere mogelijk om te parkeren is op het parkeer terrein bij de hogeschool van de Gezondheidszorg aan de Larixlaan Op de toegangswegen naar het winkel centrum de Biezenkamp zijn verwijsborden geplaatst naar dit terrein. Clarenburg 36 3834 BG Leusden 033-947483 INTERIEURBEPLANTING GROENVOORZIENINGEN P< BESTRATINGEN u«SSS ZANDBRINK INSTALLATIEWERI t Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden 24-uurs service rel DE SCHOONMAAK IS PAS ECHT KLAAR als ook hel tapijt, ol de stollen bankies er schoon uitzien Wij begrijpen best dal u daar vreseli|k legen opziet Immers, u hoort van alle kanten, dal als u daar aan begmi u wei aan de gang kunt blijven Uw informa tie is echter gebaseerd op oude methoden HET KAN ECHT BETER B CHEM-DRY KEISTAD hanteert een methode die alrekent met de kwaü|ke nawerking van eer dere renigingen Echt waar wi| gatanderen het zells volledig TAPIJTREINIGING CHEM-0RY KEISTAD reinigt op een heel bijzondere manier Er wordt g< gebruikt en al wijst onze bednjlsnaam in de richting van chemie Wi| reinigt water en koolzuur, weliswaar mei wel erg veel prik maar hel is te drinken 6 - van deze methode is. dal het Opijt niet sneller vuil wordl dan nieuw tapijt t I J dien hoell uw kamer niet leeg De meubelen worden gewoon even opzij gezel en direct na de reiniging wee gezet Het tapijt is direct weer beioopbaar en binnen één uur droog 60. ontstaan er geen kwalijke luchtjes J De elts volledig je] MEUBELREINIGING Meubelen worden gewoon bij u Ihuis gereinigd Ook hier maken wij gei onze gepatenteerde technologie De slot wordl voorbewerkt met een middel en daarna wordt hel vuil uit de slof gespoeld Na één dag is de stol drc kunt u er weer gebruik van maken BESCHERMLAGEN Eventueel kunnen wg een bescherming aanbrengen die er voor zorgt dat gemakkelijker kunnen worden verwilderd zodat b v kotlie- en wijnvlek1"! kunnen worden verwilderd Bel vri|bli|vend CHEM-DRY KEISTAD Tapijt- en Meubelreiniging Tel 033-562696 rui at c mg en alle Jte Ü- ze ïv: rei zin orn ssc yor ine lit hi

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6