Jean-Claude Van Damme weer op de vuist agenda HOZfclOCK Cultuur LHV scoort aan de lopende band .Leusder Krant. 65.- 79.- HQ7ELOCK Muziek Expositie PROBLEMEN MET HET OPRUIMEN VAN UW TUINSLANG? MET LOST U DIT OP! Slanghaspel Slang- wagen Fonteinpompen Muziek Theater Expositie Filmtheater Theater De Lieve Vrouw Filmtheater Woensdag 28 april 1993 Pagi AMERSFOORT - Lange tijd zat er weinig beweging in het filmaanbod. Een groot aantal films werden/worden weken lang geprolongeerd. Vooral films als 'Sister Act' en 'A few good men' lijken maar niet uit de bioscopen te willen verdwij nen. Gelukkig komt er nu wat meer beweging in het aanbod. Zo is er weer een nieuwe kome die in de Nederlandse biosco pen: 'Accidental hero' Een verhaal over de onverschillig heid voor de problemen van de armen, de idioterie van de Amerikaanse tv-verslaggeving en de betrekkelijkheid van het heldendom. Het verhaal draait om de onbetekenende dief Ber- nie (Dustin Hoffman). Deze redt bij toeval de overlevenden uit een neergestort vliegtuig. Temidden van de overlevenden bevindt zich ook de tv-verslag- geefster Gale (Geena Davis) Door omstandigheden gaat echter alle eer naar de zwerver John (Andy Garcia). Mede door toedoen van de geredde tv-ver- slaggeefster en haar bazen wordt hij ten onrechte afge schilderd als 'The Angel of Flight 104'. Dat Bernie de ech te held is komt niemand te weet. Totdat hij er genoeg van heeft en besluit in actie te ko men Hierbij ondervindt Ber nie de nodige problemen die aanleiding zijn voor diverse komische verwikkelingen. 'Accidental Hero' is geen on aardige film is geworden. Dat met. Maar van een film met wereldsterren als Dustin Hoff man en Geena Davis mag meer worden verwacht. Regisseur Stephen Frears is er zichtbaar niet in geslaagd om het verhaal ten volle op al het aanwezige acteertalent af te stemmen Want ondanks het sprankelen de acteerwerk komt de film niet echt op gang Maar de film is in ieder geval wel leuk ge noeg voor een volle glimlach wat zeker geldt voor het laatse gedeelte van de film. Een andere nieuwkomer in de Nederlandse bioscopen is van een geheel ander kaliber. Want het is 'm weer gelukt, 'the Muscles from Brussels', ofte wel Jean-Claude van Damne, heeft weer een bioscoophit. NOWHERE TO RUN' Deze week in première in de Neder landse bioscopen Het rechttoe, rechtaan-ge- weld is nog steeds goed voor volle zalen. Zo was Van Dam- ne's laatste film 'Universal Soldiers' verleden jaar één van de best bezochte films Voor Van Damne is het dan ook ook logisch dat hij zich ook in zijn nieuwste film weer aan het ac tiefront bevindt Dit maal speelt hij een ge vangene. Echter, zijn vrouw en kinderen raken in grote pro blemen als zij door een crimi nele projectontwikkelaar wor den belaagd. Van Damne heeft geen zin om vanuit de gevange nis machteloos toe te zien. Hij ziet geen andere mogelijheid dan te ontsnappen om vervol gens zijn vrouw te hulp te ko men. Na zijn ontsnapping houdt hij zich verborgen in de bossen en gaat hier vanuit achter de 'bad guys' aan. Dat hierbij rake klappen vallen zal niemand verbazen. In deze film wil Van Damne als een gevoelsmens overko men: een vader die zijn gezin beschermt. Op zich best wel een geloofwaardig uitgangs punt Maar voor de gespierde vechtmachine is een dergelijke rol wel heel moeilijk In de loop van de film blijkt ook al snel dat het verhaal niets meer is dan een verpakking Een ver pakking die wordt gebruikt om de diverse vechtscènes aan el kaar te verbinden. Ook door zijn wazige blik en zijn wel heel slechte Engels komt Van Damne niet echt geloofwaar dig over. Maar op zich is dat geen enkel probleem Want zijn eerder films hebben bewe zen dat er vele liefhebbers zijn. Voor hen zal 'Nowhere to run' zeker geen teleurstelling zijn Vanaf 11 mei is de kassa en informatiebalie van De Flint tijdelijk verplaatst naar de in gang van de stadshal. In verband met de bouwwerk zaamheden in De Flint zal de kassa en informatiebalie tijde lijk verhuizen. Was tot nu toe de ingang aan de Coninck- straat de plaats waar u tijdens kantooruren uw vragen kon stellen en kaarten kon bestel len, vanaf 11 mei kunt u hier voor terecht bij de ingang van de stadshal, gelegen aan het Fhntplein. De tijd waarop de kassa in de stadshal geopend is, blijft hetzelfde- maandag t/ m vrijdag van 12 30 tot 17.30 uur. Dit zijn tevens de tijden waarop u telefonisch kunt re serveren via telefoon 033- 726094. Als de nodige bouw werkzaamheden volgens plan verlopen, zal de kassa na de zomervakantie weer aan de Coninckstraat 60 zijn. Het te lefoonnummer om de admini stratie van De Flint te bereiken blijft 033-751184 Dansgroep Krisztina de Chatel Concave In tegenstelling tot eerdere aankondigingen staat deze avond niet Lines" en ,,Trio" op het programma maar „Con cave" Het idee van deze nieuwste produktie van Krisz tina de Chatel is ontstaan als vervolg op „Paletta", een cho reografie die oktober 1992 in première ging. In „Paletta" be vinden de vrouwen zich in hoge cylinders waar ze niet uit kun nen De mannen bewegen zich vrij in de ruimte daaromheen. In Concave" is wederom spra ke van een isolement. Nu zijn echter de mannen beperkt in hun ruimte. Knsztina de Cha tel maakt in deze produktie ge bruik van bewegende objecten die de ingesloten situatie weer geven. Zes dansers en danse ressen voeren „Concave" uit: de muziek die gebruikt wordt is een collage van „Le Mystère des voix Bulgares „Le Mystère slagwerk. Peter Vermeulen heeft het toneelbeeld ontwor pen, Rien Bekkers de kostuums en het lichtontwerp is van Pe ter Romkema. Vaarzon Morel Chanela Fla menco de hoy Flemenco is meer dan muziek, het is een filosofie, een levens stijl Flamenco ontstond eind vorige eeuw; de muziek en dans van Andalusiè, van zigeu ners en Arabieren gaan hierin samen. De muziek van Vaarzon Morel en Chanela gaat terug naar de oude flamenco-vormen als de alegria, de tiento en de bulena Het virtuoze gitaar spel van Vaarzon Morel, de in tense zang van El Tete en een sterke ritmesectie vertegen woordigen de essentie van de flamenco Het compés is het ritmische hart van ieder fla menco-stuk. De caja (kist) van Bart Fermie vervangt de za- pateado, het ritmische voeten werk van de dans, terwijl de bas (Roderik Westra) melodi sche ondersteuning biedt. St. Aegtenkapel. Zaterdag 1 mei Aanvang 20.15 uur Challe Es brennt Jiddische muziek Op de avond van de nationale dodenherdenking brengt Challe een passend program ma bestaande uit Jiddische lie deren. Challe bestaat uit Wout Age, zang, gitaar en basgitaar en Onno van Dijk, zang, Oene van Geel, viool en Jelle Kik kert, contrabas. Nadat rond 1860 het Jiddisch op de Ne derlandse scholen werd ver vangen, is deze taal - evenals het Ladino (Spaans-Joods) - in ongebruik geraakt. Challe stelt zich ten doel het historische Jiddische repertoi re te doen herleven. Vanuit de rijke Joodse traditie brengen zij een programma dat aansluit bij de 4-mei herdenking St. Aegtenkapel. Dinsdag 4 mei. Aanvang 21.00 uur. Het Basho-ensemble in samen werking met het Utrecht String Quartet Music For Eeva Het BASHO-ensemble werd in 1989 opgericht door Jurrien Sligter en bestaat uit jonge, talentvolle musici uit Utrecht en Amsterdam. De naam is ontleend aan de Japanse dich ter Matsuo Basho, die naam en faam verwierf met zijn be roemd geworden haiku, de zeer geconcentreerde Japanse ver svorm. Het is deze dichtvorm die de musici van het BASHO- Ensemble bijzonder aansprak en inspireerde tot het kiezen van een zeer uiteenlopend re pertoire. Tijdens het concert in theater De Lieve Vrouw wordt uitgebreid aandacht besteed aan de hedendaagse Finse mu ziek. Volgens dirigent Sligter, die eerder in Theater De Lieve Vrouw te zien was met Ensem ble Gending, is de moderne Finse muziek zwaar onderge waardeerd. Terwijl deze mu ziek in de visie van Sligter niet onderdoet voor hetgeen in Ne- Dustin Hoffman in 'Accidental hero'. Barbara Buttoni Hardmcier met schilderijen Een Senegalees kunstenaar die haar werk op een tentoonstel ling in Zürich zag, kon zich niet voorstellen dat het niét door een Afrikaan gemaakt was. En toch is Barbara Butto ni Hardmeier (1957) geboren en getogen Zwitserse. Maar de vergissing is begrijpelijk. Op haar schilderijen gebruikt Buttoni Hardmeier dikwijls Afrikaanse motieven, en ze doet dat op een heel levendige, je zou zeggen, tropische ma nier. Figuratie en symbolen zet ze op een heel natuurlijke ma nier naast elkaar. De kleuren van haar olieverfschilderijen hebben iets vrolijks en krach tigs. Buttoni Hardmeier houdt niet van bespiegelingen over haar werk. Op de vraag: wat zit erachter? antwoordt ze het liefst: doek. Wel vindt ze het wel belangrijk dat haar werk communicatie tot stand brengt, vooral interculturele communicatie. En communi ceren doen haar schilderijen, in hun herkenbare en onver wisselbare stijl, zeker Thea tercafé De Lieve Vrouw ligt voor zes weken m het Zuiden. Theatercafé De Lieve Vrouw Tot en met donderdag 13 mei derland op dit gebied wordt voortgebracht. Centraal tijdens dit concert staat de opmerkelijke Finse violiste Eeva Koskinen Zij studeerde in Nederland bij Viktor Liberman en speelt in middels overal ter wereld. Ze richtte het Utrecht String Quartet op, dat medewerking verleent aan dit concert. Ge speeld worden werken van Aarre Merikanto, Carlos Mi- chans, Kaari Saariaho, Mag nus Lindberg en Aulis Salli- nen. Theater De Lieve Vrouwe Zondag 2 mei Aanvang 14.30 uur (advertentie) van duurzaam gegalvaniseerd staal en sterke taaie kunststof onderdelen, 60 mtr. 60 mtr. excl. slang excl. slang Wij hebben een grote collectie 117.- ACHTERVELD - Hessenweg 204 - S 1604 BARNEVELD - Van Zuylen van Nieveltlaan 75 - S 15177 PUTTEN - Postweg 35 - S 52446 WOUDENBERG - Parallelweg 4 - 62314 Do. 29 april t/jn wo. S mei GRAND THEATRE SNOUCKAERTLAAN 4 033-618900/614632 SNEAK PREVIEW Do 21.30 uur THE DISTINGUISHED GENTLEMAN Dag. 13 30-18 45-21.15 uur Zo. 13 30-16.00-18.45-21.15 uur NOWHERE TO RUN Dag 13.45-18.45-21.30 uur Zo 13.45-16.15-18.45-21.30 uur ACCIDENTAL HERO Dag 13.45-18.45-21.30 uur Zo 13 30-16 00-18.45-21.30 DE ZEVENDE HEMEL Dag. 13.45-18.30 uur Zo 13.30-16 00-18 30 uur SCENT OF A WOMAN Dag. 20 45 uur DE KLEINE BLONDE DOOD Do. 18 45 uur Dag 18.45-21 15 uur Zo. 16.00-18.45-21.15 uur SOMMERSBY Dag. 13.45-18.45-21 30 uur Zo. 13.45-16.15-18.45-21.15 uur FOREVER YOUNG Dag. 13.45-18.45-21.15 uur Di. 13.45 uur Zo. 13 45-16.15-18.45-21.15 uur JUNGLE BOEK Dag. 14.00 uur OUT OF AFRICA Di. 4 mei 20.00 uur Zondag 2 mei 14.30 uur: Basho-ensemble i.s.m Utrecht String Quartet met Music for Eeva tot en met 13 mei Barbara Buttoni Hardmeier met schilderijen Zaterdag 1 mei tot en met woensdag 5 mei (behalve din- dag) 20.30 uur: The Trial (Het Pro ces) van Orson Welles vrijdag 7 en zaterdag 8 mei 23.00 uuur: Prima Delia Rivo- luzione van Bernardo Berto- lucci Zaterdag 1 mei 20.30 uur: Werkplaatsfcn duktie 'Wilde About Osf strippenkaart 11.- )e d< programma De Flint Woensdag 28 april 20.15 uur: Cabaretgroep I bel Dwars 'Afslag Dok] Donderdag 29 april 20.15 uur Cabaretgroep Ij. bel Dwars 'Afslag Dokl Zaterdag 1 mei 20.15 uur: Dansgroep Kri na de Chatel 'Concave' programma Sint Aegtenk, Zaterdag 1 mei 20.15 uur: Vaarzon Mor Chanela 'Flamenco de ho; Dinsdag 4 mei 21.00 uur- Challe 'Es bn (Jiddische liederen) ij Vooraankondiging Armando- manifestatie 3-9 juni In het kader van het Derde Cultureel Festival Amersfoort wordt van 3 tot 9 juni een grote Armando Manifestatie georga niseerd. De Amersfoortse Cul turele Raad organiseert deze manifestatie in samenwerking met 23 culturele instellingen in de stad. Armando is een kunstenaar die op verschillende terreinen van de kunst actief is. Hij is een internationaal gewaardeerd schilder en beeldhouwer. Voor zijn literaire oeuvre is hij ver schillende malen onderschei den. Velen onder ons zullen zich Herenleed herinneren waarin Armando, samen met Cherry Duyns en Johnny van Doorn, vaak op het televisie scherm te zien is geweest. Min der bekend is misschien dat hij met Herenleed ook in Neder landse theaters op de planken heeft gestaan. Armando treedt regelmatig op als gastviolist bij het Ko ninklijk zigeunerorkest van Tata Mirando. In Berlijn, zijn huidige woonplaats, speelt hij samen met een combo jazzmu ziek. Er zijn verschillende do cumentaires van en over Ar mando gemaakt. Redenen ge noeg om een week lang aan dacht te besteden aan deze bij zonder veelzijdig begaafde kunstenaar! In Theater De Lieve Vrouw zal het tijdens de Armando Manifestatie gonzen van de activiteiten. Het filmtheater besteedt ruim aandacht aan documentaires van en over Ar mando zoals bijvoorbeeld 'De geschiedenis van een plek' (ge maakt door Armando en Hans Verhagen) en 'De gedaantever wisseling' (van Armando en Cherry Duyns). Armando is erg betrokken bij de voorbereiding van het programma en hem is gevraagd een lijst van favoriete films te maken waarvan er een aantal te zien zullen zijn, zoals Berlin, Stunde 0. De korte film Der Feldzug, een filmgedicht op basis van oorlogsjournaalbeelden (ge- B nl .cl K )o LEUSDEN - Onder omstan digheden die het tegenoverge stelde waren van de week er voor hebben de vrouwen van de Leusder Handbalver eniging hun competitiewed strijd in en tegen het Amers foortse ASC'91 afgewerkt. Onder een stralende zon, speelde LHV een bijna per fecte partij handbal. De tegen stander werd dan ook met 12-3 aan de kant gezet. LHV kon beschikken over liefst vier wisselspeelsters. De opdracht van coach Rainer Rutschek was duidelijk: de vrouwen diende de tegenstan der. die over slechts twee wis sels beschikte, met snel spel uit te putten. Dit lukte, na een wat moei zaam begin, wonderwel. Al in de eerste aanval brak Corina Schothorst de score voor de Leusdense gasten open. Hierna was het tweemaal ASC dat kon scoren. LHV creëerde wel genoeg kansen maar zag een aantal speelsters vrij voor het doel de paal tref fen. Na de tweede treffer van de thuisploeg begon het bij LHV goed te lopen. Met talrijke break-outs en snelle combina ties lieten de LHV-dames hun tegenstanders voortdurend achter de feiten aanhollen. De gelijkmaker ontstond doordat keepster Christine Schut in de break-out Caro line van der Wel vond die de bal snel doorspeelde aan de in komende Ivonna van Haaster die met deze kans wel raad wist. Hierna was het Wil van de Burgwal die eveneens een break-out doeltreffend afrondde. Corina Schothorst tekende daarna voor haar tweede en LHV's vierde tref fer. Vervolgens was het tweemaal Hovenkamp die vrijstaand op de cirkel werd aangespeeld door achtereenvolgens Carin Nijhuis en Tonny Davids, beide keren wist zij met de ge boden kansen wel raad en be paalde zo de ruststand op 6-2 in het voordeel van LHV. In de tweede helft nam LHV bepaald geen gas terug. Dit re sulteerde al snel in de doel punt van Hovenkamp die een door Van den Berg en Van Haaster opgezette break-out doeltreffend afrondde. ASC'91 was volstrekt kans loos tegen dit LHV, want niet alleen de aanval liep bij LHV goed, ook de verdediging was een hecht blok Keepster Schut bracht de ballen snel on der controle, zodat de tegen aanval weer snel ingezet kon worden. Na het derde doelpunt van Ho venkamp was het Elly de Ja ger die van afstand de stand op 8-2 in het voordeel van haar ploeg bracht. Waarna de top- scoorster van deze dag aan LH V-kant, Schothorst, met twee treffers haar ploeg naar de dubbele cijfers tilde. To Schoenmakers tekende voor de laatste LHV-treffer Coach Rainer Rutschek was na afloop zeer blij met de over winning en met name over het vertoonde spel van zijn da mes. Auto opengebroken LEUSDEN - Uit een auto, die geparkeerd stond op de Ba- voortseweg nabij het Bui- ningsportpark, is maandag tussen 12.30 uur en 13 30 uur een jas weggenomen. Pogingen om de radio te verwijderen mislukten. Daarbij liep het ap paraat wel schade op De in brekers kwamen binnen door een portierslot te forceren. De gedupeerde eigenaar van de auto is een 36-jarige Achter- velder. maakt door Victor Nieu huys, Moskito Film), ga; vrijdag 4 juni in het film 'd ter in première. Niet werk van Armando zelf dens de manifestatie te zi Amersfoort; zijn werk is kunstenaars uit verschillet disciplines aanleiding ge\d tot het ontwikkelen van we produkties Zo gaat delge ciaal voor de manifestatie Danstheater DEE gem; produktie Raum in Theatèg Lieve Vrouw in première, dansgroep heeft zich late spireren door het beelden el literaire werk van Armar ?n Bij de theaterproduktie r mes', gemaakt door leert van 't Hooghe Landt Cc onder professionele regi< Moniek Nusselein, is uitgt van Armando's roman straat en het struikgewas deze voorstelling is in Th De Lieve Vrouw te zien. Door de Stichting Lit Amersfoorts Café wordt re grote zaal een literaire 1 georganiseerd waar Arm aan deelneemt. Onderwerj ss gesprek is zijn literaire oe Tijdens een literaire avoi ons theater treedt Armanip met zijn jazz-combo uit lijn. Daarnaast zal hij s; met Cherry Duyns fragmi Herenleed laten horen. Natuurlijk wordt de met vergeten. Armai sprookje Dirk de dwerg v het uitgangspunt voor schillende workshops zoal der andere kostumeren, bouwen en techniek. De dag op 9 juni wordt afgesUJ, met een zelfgemaakte stelling waarbij publiekje harte uitgenodigd is. (Wel ;n voor 4 juni laten weten komt en voor welke works Theater De Lieve Vrouv 033-618865, maandag met zaterdag 19.00 - 20.3([st; Bijzonder tenslotte is juni een bokswedstrijd Lieve Vrouw, georgamse&jd samenwerking met Boxin v Er zullen 10 partijen ge worden door boksers ui hele land. Waarschijnlij Armando zelf, die een lie ber van de bokssport is boksdialogen voorlezen Geldigheid strippenkaarl nf De strippenkaart theate: ziek van De Lieve Vrouw dig voor het seizoen '9 Om u de gelegenheid te b de nog niet gebruikte str toch te benutten, hebben geldigheid verlengd tot vember 1993 De stripper, film blijft gewoon geldig september 1993 (de fil' grammering gaat de hei mer door). Vanaf sept; kunt u weer nieuwe stri kaarten kopen >E t yc n< t( fe yre oh mg The Trial (Het Proces) va son Welles Een kantoorklerk krijgt ren dat tegen hem deerd zal worden, ma; waarvan hij beschuldigd! probeert tevergeefs te oi ken wat zijn misdaad is,] voelt zich toch schub' wordt tenslotte geêxecif 5 zonder enig proces, reisde heel Europa af v< uitzonderlijke locaties filmisch samenvoegde ti nachtmerrieachtig la van de verpletterende bi cratie. Filmtheater De Lieve Vr Zaterdag 1 tot en met dag 5 mei (behalve dinsi Aanvang 20.30 uur

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8