„Wij zijn voor niemand bang" SVL mist titel Agenda Impala laat het breed hangen Relativiteit Sterk optreden Avanti-judoka's Roda-trainer Nico Romeijn waagt zich niet aan voorspellingen over nacompetitie Romeijn pleit voor technisch directeur Roda-Advendo op Buiningpark Roda'46 zaterdagveteranen gaan internationaal Op het scorebord VOETBAl Sport Leusder Krant Woensdag 5 mei 1993 LEUSDEN - „Wij bouwen met z'n allen aan het huis 'Roda'. Wij zitten nu op de tweede ver dieping en schieten dus lekker op, maar er moet nog veel werk verzet worden voor er een dak en een rokende schoorsteen op zit." Dat zegt Nico Romeijn, de succesvolle trainer van Roda- zaterdag. Bijna drieëneenhalf jaar geleden nam hij samen met assistent-trainer Dick Goossens de leiding over de zaterdagelf over. Het team stond op degradatie, maar wist daaraan te ontkomen. Het jaar daarop werd de nacompetitie gehaald en gewonnen. Ook een jaar later dwong het team pro motie af. Dit jaar doet Roda, samen met Advendo uit Eder- veen en SDCP uit Putten, voor de derde keer op rij mee aan het toetje van de competitie. Ro meijn is ervan overtuigd dat dit opmerkelijke succes niet alleen zijn verdienste is: „De spelers moeten je bedoelingen oppik ken. Het is een wisselwerking." Romeijn streeft naar goed voetbal en niet naar succes: „Promotie is een middel om de club en het elftal naar het hoogste mogelijk niveau te brengen. Het is geen doel op zich. Ik doe geen voorspellin gen over de nacompetitie, die wekken alleen maar verwach tingen. Maar reken er maar op dat het elftal zich voor honderd procent zal geven. Wij zullen er staan." Romeijn is een druk bezet man Het interview vindt daar om plaats op de CJVV-velden, waar de Roda-trainer overdag gymnastiek-les geeft aan leer lingen van de IVO-'Mavo'. De afspraak valt in de lunchpauze van Romeijn. Als ik aan kom lopen geeft de Leusdenaar voetbaltraining aan de jongens die de kleuren van zijn school bij het school- voetbaltoernooi moeten verde digen. Een leerling draait een corner perfect de bovenhoek in. Romeijn kopt het leer uit de kruising naar een medespeler, die naar het vijandelijke straf schopgebied snelt en daar neergelegd wordt De toege kende penalty wordt benut. Nico Romeijn voetbalde in de betaalde jeugd van SC Amersfoort en hing later tegen het eerste elftal van die club aan. In die tijd voetbalde hij samen met Fillie Kraak en Meindert Vlugt Later speelde Romeijn voor CJVV en HVC Hij is in bezit van het diploma Oefenmeester II. Dat betekent dat Romeijn een tweede klasse team mag trainen, maar voor Eerste reserve Vroeger was voetbal een overzichtelijke sport. Er werd competitie gespeeld en de bo venste twee promoveerden. De voorzitter van Wagcnin- gen, dat altijd stijf onderaan in de eerste divisie stond, verzon de nacompetitie, om dat het de publieke belang stelling zou aanwakkeren. Wageningcn verloor altijd de eerste zeven wedstrijden van het sczioen en trok daar na een publiek van ongeluk kige huisvaders die liever slecht en oninteressant voet bal zagen, dan hun vrouw en dat waren er niet zoveel. De nacompetitie werd een groot succes, al dacht Groningen, dat drie keer tweede in de eerste divisie werd en de na competitie op doelsaldo ver loor daar anders over. Met Groningen is het uit eindelijk goed gekomen, maar met de nacompetitie is het helemaal mis. De opzet is zo verfijnd, lees zo ingewikkeld geworden dat geen mens er meer een touw aan vast kon knopen. Probeer een voetbal liefhebber in vijf minuten uit te leggen hoe de nacompetitie in het amateurvoetbal in el kaar zit en hij begrijpt er daarna nog niets van. Leg de zelfde voetballiefhebber de relativiteitstheorie van Ein stein uit en hij begrijpt het binnen drie minuten. Willem van der Bremer, de nieuwe voorzitter van Roda-zondag, heeft zich in de materie van de nacompetitie verdiept. Hij heeft een korte uitleg voor de leden gemaakt. Het verhaal besloeg maar 2Vz A-4tje. Wel ke universiteit maakt Van der Bremer doctor hohoris causa? Koen Koster Het hechte Roda-collectief viert in juni 1992 feest, nadat de promotie naar de derde klasse een feit is geworden. De goede samenwerking in dit team is de reden van de successen van Roda-zaterdag volgens trainer Nico Romeijn. (Foto BDU-archief) het begeleiden van een eerste klasse team moet hij weer naar school. Discipline De leerlingen brengen een doel weg en wij gaan in het gras zitten Het interview begint met mijn opmerking dat in de Roda-kantine gezegd wordt dat een groot deel van het hui dige succes te danken is aan de discipline, die er heerst rond het elftal. Romeijn moet daar diep over nadenken, omdat hij discipline niet het juiste woord vind. Hij gebruikt liever het woord duidelijkheid „Ik vind dat er duidelijkheid over de taken in en buiten het veld moet bestaan. Elke speler heeft zijn taak en moet die uit voeren Zolang hij dat behoor lijk doet zal ik hem nooit laten vallen. Kijk, als één of twee spelers naar eigen inzicht spe len, functioneert het team min der Maar dan valt tijdens de wedstrijd nog te corrigeren. Als iedereen maar wat doet, wordt het een rommeltje en kan ik langs de lijn ook niets meer doen. Daarom moeten de spelers in hun taak blijven voetballen", legt Romeijn uit. „Als een elftal slecht speelt is dat een gevaar voor de organi satie. De voetballers hebben de neiging om dan dingen te wil len die zijn niet kunnen en moeten doen. Je ziet spelers denken: 'Laat ik de winnende goal zelf maar even maken'. Spelers hebben de neiging hun taak te verwaarlozen als ande ren dat ook doen. Ik zeg altijd. 'Als een medespeler zich niet aan de opdracht houdt, is dat voor de rest geen excuus om ook maar wat te doen'. Zoiets mag niet gebeuren Romario Nico Romeijn herinnert zich de koude en mistige uitwed strijd tegen Hoevelaken in fe bruari. „Hoevelaken moest een punt pakken en verdedigde al leen maar. Wij hadden moeite het spel te maken en de kansen te benutten. Iedereen bleef bij de les en deed precies wat hij moest doen Wij gaven niet op en Jeroen van Gaal kopte in de laatste minuut de 1-0 binnen. Dat was een breekpunt in de competitie." De Roda-trainer is conse quent. „Die duidelijkheid moet ook buiten het veld heersen. De spelers moeten op tijd zijn. Als ze te laat komen, beginnen ze op de bank. Gelukkig heb ik een goede elftalbegeleider. Hans Esveldt begrijpt precies waar het omgaat en waar hij op moet letten Ik kan dingen aan Esveldt overlaten. Fred de Smalen is onze vaste grens rechter. Dat geeft rust Wij weten wat wij aan Fred heb ben. Als er steeds een ander staat te vlaggen, geeft dat al leen maar onrust. In het be stuur zijn de laatste tijd weinig wijzigingen geweest Dat geeft rust rond het elftal. „Dick Goossens is een fan tastische assistent-trainer. Wij kunnen heel goed met elkaar opschieten en dat is heel be langrijk. Dick is ook een ge weldige collega. Hij loopt niet aan mijn stoelpoten te zagen en probeert niet de zaken zo te draaien dat hij er zelf beter van wordt Dick is mijn klankbord en denkt mee als er problemen zijn. Wij vormen een goed team en daarom hebben wij succes", vertel Romeijn. Het collectief is belangrijk voor Roda, ook op het veld. Ro meijn: „Wij hebben goede spe lers, maar niet een type als Ro mario. Wij kunnen niet rustig wachten op de bevlieging van een voetballer Wij zullen ge zamenlijk hard moeten werken, want niemand steekt er met kop en schouders boven uit. Als Van Gaal niet vrijloopt, krijgt Mooibroek geen ruimte en scoren beide spitsen niet." Heilig Romeijn traint wedstrijdge- richt: „Wij trainen twee keer per week anderhalf, maar wel erg scherp. Ik zie soms trainin gen waarbij spelers van de middenlijn naar de goal suk kelen om dan van twintig me ter op doel te schieten Dat heeft geen enkele zin, want zo'n kans kreeg je in een wed strijd niet. Als wij zo'n vorm trainen laat ik een verdediger een paar meter achter de aanvaller starten. De verdediger moet dan als een debiel achter de aanvaller aan sprinten De aanvaller moet maar zien hoe hij zich de keeper en de verde diger van het lijf houdt." „Ik zie verhoging van de handelingssnelheid en meer beweging in het elftal zonder bal als enige mogelijkheden om dit team naar een nog hoger niveau te brengen. Daar trai nen wij dus gericht op. Ik zie geen enkel nut in partijtjes. Ik wil niet dat er gezapig getraind wordt, want dan voetbal je ook gezapig. Ik vind dat het duel heilig is Als je het duel wint, ben je in balbezit. Wij willen altijd aanvallend voetballen, dan is het een voorwaarde dat je veel in balbezit bent." Advendo miste vorig jaar de promotie naar de tweede klas se. De Ederveners speelden in een beslissingswedstrijd 'luc ky' Ajax van het veld, maar misten zoveel kansen dat Ajax daar uiteindelijk gebruik van maakte SDCP, de andere opponent van Roda in de nacompetitie, maakte de laatste jaren een vrije val door. Vorig jaar wer den de Puttenaren kampioen in de klasse waaruit Roda promo veerde. SDCP wil nu absoluut promoveren en stuurde om dat doel te bereiken naar de laatste wedstrijden van Advendo en Roda spionnen om alles over de tegenstanders te weten te ko men. Romeijn waagt zich niet aan voorspellingen. Het maakt Roda'46 trainer Nico Romeijn: „Wij zullen er staan in de nacompetitie (Foto: Jan Pit) hem ook niets uit of Roda eerst naar Putten moet of thuis tegen Advendo moet aantreden. „Als ik zeg: 'Ik wil eerst naar Putten en SDCP wint van Advendo, zodat wij eerst tegen de Eder veners moeten spelen Dan zegt iedereen. 'Nu wordt het moei lijk'. Dat maakt het spelen al leen maar lastiger. Het is dom druk te leggen op het team „Wij hebben voor de compe titie ook niet gezegd dat onze doelstelling handhaving was. Als je zo'n doel bereikt verslapt iedereen Wij hebben maar één doel: goed en aanvallend voet ballen. Wij zien wel wat het wordt in de nacompetitie. Als in de eerste wedstrijd blijkt dat er maar één punt inzit, zijn wij daarmee tevreden. Maar als wij twee punten kun nen pakken, zullen wij dat niet nalaten." „Als iedereen zich voor hon derd procent geeft, hoeven wij voor niemand bang te zijn Maar zelfs als wij promoveren gaan wij niet achterover leu nen. Succes leidt gauw tot te vredenheid en tevredenheid tot gezapigheid en dan is het suc ces snel verdwenen. Je moet scherp en alert blijven. Wij moeten aan het huis 'Roda'46' blijven bouwen Gerhard te Winkel LEUSDEN - Nico Romeijn heeft duidelijke ideeën over de weg die Roda'46 de komende tijd in moet slaan. „Wij hebben meer dan vijfhonderdvijftig jeugdleden, die jongens moet je iets bieden." De zaterdagelftal start het volgende seizoen met een B-selectie voor het derde en vierde elftal. „Op dit moment trekken wij veel spelers aan. Het is be langrijk dat die goed be geleid worden. Het is goed dat jongens die net niet goed genoeg voor de echte selectie zijn volgens de zelfde normen beoordeeld en getraind worden als de spelers van het eerste." Het belangrijkste is dat Roda'46 zo snel mogelijk een technisch directeur aanstelt, die voor de conti nuïteit van de opleiding binnen Roda zorgt. ,Het moet een man met ver stand van voetbal zijn. Hij moet de taal van de trai ners spreken en veel men senkennis hebben", zegt Nico Romeijn. „Het zou goed zijn als alle trainers op dezelfde manier zouden trainen. Dat zou voorkomen dat de mensen langs elkaar heen gaan werken en dat gevaar dreigt bij zo'n grote vere niging. Een T.D. zou hel pen het maximale uit de talenten te halen." „Het is ook goed voor de club. Mijn contract loopt nog één jaar door en het is nog niet bekend wat er daarna gebeurt. Stel dat mijn contract niet ver lengd zou worden en er een trainer met andere ideeën komt, die alles weer op zijn kop zet. Dat is zonde van alle geïnvesteerde tijd. De T.D. moet de baas worden en de grote lijnen bepa len", aldus Romeijn. LEUSDEN - Het eerste team van de Schaakvereniging Leusden sloot het seizoen af met een zege op Moira-Domto- ren 2. SVL 3 kon slechts twee potten breken tegen kam pioen Zeist en in de huiscom petitie werden weer harde no ten gekraakt. SVL liet er geen gras over groeien en zegevierde gedeci deerd met 6-2. Het kampioen schap in de eerste klasse A werd al eerder opgeëist door HSG 4. Leusden zal als tweede of derde eindigen. Leo de Rijke - wegens een vorm crisis naar het zevende bord gedegradeerd - veroverde als eerste het volle punt. Van Tuyll, Velker, Sharizadeh, J. Peperkamp en Joost Schaeff- ner volgden zijn baanbrekend voorbeeld A. Peperkamp ver loor Ook teamleider Vos beet in het zand; het zij hem graag vergeven, hij zorgde dit sei zoen voor de meeste winstpar tijen. Waarschijnlijk zal SVL het jonge talent Joost Schaeff- ner aan Amersfoort moeten afstaan. In de wandelgangen worden dergelijke fluisterge- luiden tenminste vernomen en behoorlijk serieus genomen. SVL 3 moest tot slot nog even naar Zeist, om te proberen het de kampioen zo lastig moge lijk te maken Het mocht niet zo zijn: slechts Weijgertze en Van Kampen kwamen met hun tegenstander remise over een, de anderen moesten de nederlaag slikken. Het derde team leverde een goed en ge zellig seizoen af en zal uitein delijk op de ranglijst bij de eerste vier terug te vinden zijn. Een goede dag voor Aghlani in de huiscompetitie: hij sleepte eerst de in verloren stand af gebroken partij tegen Van Kampen nog uit het vuur en won later op de avond op nieuw van dezelfde tegenstan der. Deze overweegt nu smar- tegeld te vragen. Van den Pol (52ste op de ranglijst) en Boo gaard (25ste op de ranglijst) re miseerden opvallen. Uitslagen: Van de Bilt - Modiri remise Aghlani - Van Kampen 1-0 Van de Harst - Zaal remise Van Ooik - Veenendaal 1-0 Van den Pol - Boogaard remise Halkes - Meylof remise Verschuur - Bayat 1-0 Van Dalen - Hubert 1-0 Modiri - Mijnbelt 1-0 Van Kampen - Aghlani 0-1 j LEUSDEN - Het was zaterdag I prachtig weer en dus was Leusden massaal uitgelopen I om de mini-kermis van Impala j te bezoeken De hele dag was I het een drukte van belang. Vooral de talentenjacht, waar de Leusdense jeugd popsterren zoals Whitney Houston naar de kroon stak, mocht zich in veel belangstelling verheugen. Een heel bijzondere trek pleister was het spijkerborek hangen, waarbij de allersterk- sten goede sier met hun spier kracht maakten Verder was de markt aantrekkelijk omdat er veel behendigheidsspelletjes waren zoals wandelstokken vangen en het zeeleeuwenspel waarbij de ongelukkige deel nemers drie balletjes in een gaatje moesten krijgen. De mini-kermis was al met al een geslaagd begin van de ju- bileummaand van Impala. Im pala laat het breed hangen in deze feestelijke weken en tim mert ook op sportterrein stevig aan de weg. Gezien het animo en de sfeer op de kermis is het te hopen dat Leusden niet vijf entwintig jaar op de volgende mini-kermis hoeft te wachten. LEUSDEN - De eerste wedstrijd in de ncompeti- tie van de derde klasse B eindigde in een 3-2 over winning van het Puttense SDCP op Advendo uit Edcrveen. Deze uitslag heeft tot gevolg dat op 8 mei Roda thuis tegen Ad vendo zal spelen. Deze be langrijke wedstrijd begint om 14.30 uur. Het zou Roda een uiter mate goede uitganspositic verschaffen als de Leusdc- naren met twee doelpun ten verschil zouden ver slaan. Roda heeft dan op 15 mei genoeg aan een gelijk spel in de zware uitwed strijd in Putten. De winnaar van de na competitie speelt een be slissingswedstrijd tegen de winnaar van een ander winnaar van een nacom petitie in de derde klasse om een promotieplaats naar de tweede klasse. LEUSDEN - De Roda 46 zaterdagvetcranen gaan het komende weekeinde op uitnodiging voetballen in Brugge (België). Zelfs ver maarde buitenlandse teams willen hun tanden kapot bijten op de oudjes uit Leusden. De meeste moeite hebben de Roda- vetcranen in de KNVB competitie met andere ou dere teams, omdat er dan al gauw gedacht wordt die oude zakken gemiddelde leeftijd 10 jaar jonger of meer!!!) pakken wc wel even. Het team telt 17 oude gebouwen, met als oudsten Ko de Kruyff en Johan Kolthof van respectieve lijk 53 en 52 jaar. S.K.F. - De Meeuwen Unitas - Achilles D.O.S. - Juventa Stand veldkorf bal 1. Unitas 2. De Meeuwen Antilopen DOS S.K.F Revival Juventa 8. Achilles Uitslagen Antilopen - Revival 12 17 12 17 12 17 12 14 12 13 12 11 12 4 12 3 12-6 I Uitslag nacompetitie Advendo- SDCP Stand nacompetitie 1 SDCP 1 2 Roda'46 3. Advendo ACHTERVELD - Tijdens wed strijden in de puntencompeti- tie, die het afgelopen weekein de in sportzaal 'De Dopheide' in Kattenbroek werden gehou den, heeft de Achterveldse ju doka Carlo Ruthinoski zijn puntentotaal opgevoerd tot 240. Bij het behalen van 250 punten krijgt een judoka een zilveren medaille. Ruthinoski behaalde het puntentotaal door onder meer vier partijen op ïppon té beslissen voordeel Ralph van Houten won partijen op ippon en kw daarmee op een puntento «di van 162. :h< Dirk Blom en Frans A Kolfschoten brachten hun talen op respectievelijk 10- pe 100. Zij kregen voor die j tatie een bronzen medi Marja Huurdeman, het e nu meisje in het gezelschap, '°d twee partijen De laatste re: vindt plaats op zaterdag 5j ief Del [lil L Donderdag 6 mei 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in- gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD- Jeugdsportinstuif. gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 7 mei 09. 30 uur - 11.00 uur: SSD- tennis, LTV De Eemelaar, Achterveld. 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash. squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 8 mei 14.30 uur: Voetbal. Roda'46- Advendo, Burgemeester Bui ningpark 15.30 uur: Korfbal, Achilles- Antilopen, Almelo. Zondag 9 mei 12.45 uur: Hockey/vrouwen, Leusden- Assen. Valleisport park. 14.30 uur: Hockey/man Zwolle- Leusden, Zwolle. 15.30 uur: Hanbal/man Fortissimo 4- LHV, Cothe 16.45 uur: HandbalA' wen Fortissimo- LHV, then Maandag 10 mei 9.00 uur: SSD-Yoga. rui Kameleon, zwembad Octo? fle 9.15 uur - 10.15uur: Grondgymnastiek, De floir (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: S lti Badminton De Korf (zi) ri( gang) lel Dinsdag 11 mei 13.30 uur - 14.30 uur: S Indoorbowls. De Korf (zij gang) 14.30 uur - 15.30 uur: Indoorbowls, De Korf (zij gang). 09.00 uur-I' uur: Midgetgolf. Zweid Octopus Sb Woensdag 12 mei 10.00 uur - 11.00 uur: S squash, squashhal De W iai ring, Valleilaan. scl lai kt

Leusder Krant | 1993 | | pagina 10