leusder Kran,. lopen herstelt zich Dupaco/Leos Al regio-kampioen De ballen vliegen The Red Caps om de oren LHV wint thriller 11 rl)e hockeyers nemen moeilijke hobbel MCHL's kampioenswedstrijd in Zwolle Van Asten wint alweer HANDBAL LTV Lockhorst blijft zwaar verliezen LTV Leusden heeft het moeilijk [oensdag 5 mei 1993 Pagina 11 JSDEN - In een bijzonder nnende wedstrijd wist het ;te mannenteam van de ed Hockey Club "Leus- de volle winst te behalen de moeilijke tegenstander ES. Deze Apeldoorners loegen in de eerste helft het seizoen in Leusden, CL. Dat was misschien de i, dat de Leusdense man wat gespannen aan de Istrijd begonnen. Toch vanaf het begin, dat de CL beter speelde, maar de nters van Ares waren snel iterk en gaf de verdediging Leusden flink werk. scheidsrechters waren do- iant aanwezig. Dat resul- •de al snel in een strafcor- tegen en een groene kaart r de aanvoerder van Leus- De in grote getale aanwe- Leusdense supporters isten twintig minuten ^ïten voordat Maarten met een uiterst listig letje de keeper van Ares nakijken gaf en de stand |-1 bracht. de rust werd hetzelfde spel >eeld, zij het, dat Leusden gemakkelijker hockey «1de. Veel aanvallen wer- opgezet door de uitste- id spelende middenvelder jert Kreikamp. Maar ook loor Flip van Daalen uitge- rde snelle aanvallen, resul- ;de niet in een doelpunt, [ertussen had de verdedi- af en toe handen vol met k aan de snelle uitvallen van Ares. Maar door uitste kend werk van de grandioos keepende Gert Jan van de Groep en het verdedigende werk van Sander Greve, Bart van Daalen en Robert Jan Wil- lemse werd het Ares onmoge lijk gemaakt om te scoren Met nog slechts één minuut te spelen werd door de scheids rechter een reddingsactie van Robert Jan Willemse als niet toelaatbaar beschouwd en werd aan Ares een strafslag toegekend. Groot was de vreugde bij de Leusdense aan hang en de mannen van de MHCL toen deze met een luide knal tegen de paal werd ge schoten. Hiermede werd de eindstand een feit en de belo ning van twee punten terecht mee naar huis genomen Met nog twee wedstrijden te gaan is de MHCL nog maar één punt verwijderd van de overgangsklasse. De promotie kan aanstaande zondag een feit zijn, als tegen Zwolle ten minste gelijk wordt gespeeld Maar deze zondag is niet al leen belangrijk voor het eerste herenteam. Ook het tweede team kan bij een overwinning promoveren en dus de aanslui ting in de MHCL verbeteren. Omdat het derde herenteam en Vrouwen IV reeds zijn ge promoveerd, is het bestuur van de MHCL van plan om op 16 mei aanstaande de kam pioenen te huldigen in één grote happening. Dan kan het grote feest beginnen! De stand in de eerste klasse D Leusden 20-35 GHBS 20-32 Tempo 20-25 Zwolle 20-25 Ares 20-21 Upward 20-19 Roden 20-18 Doetinchem 20-18 GCHC 20-15 Quick Stick 20-15 Deventer 20-10 Hengelo 20- 5 Vrouwen De eindstand bij de vrouwen van Leusden werd reeds in de eerste helft bereikt De twee doelpunten kwamen op een vrij wel identieke wijze tot stand. De technisch zeer goed spelende Martine Verkoyen bracht de bal knap solerend naar voren en gaf de snel naar voren sprintende en goed positie kiezende Patricia van de Flier de gelegenheid om te scoren. De wedstrijd verloor daarna geenszins aan aantrek kelijkheid, maar de doelpunten bleven uit. Door dit resultaat behouden de dames van Hans van der Linden de vierde plaats. Dames I tweede klasse D Het vrouwenteam van MCHL won met 2-0 van Drienerlo Maarten Jonges maakte het winnende doelpunt in de wedstrijd tegen Ares, dat in de laatste minuut een strafpush miste. De mannen hebben nog één punt nodig om het felbegeerde kampioenschap binnen te halen. (Foto. Hans Roggen) HMC 20-31 Apeldoorn 20-31 Dash 20-27 Leusden 20-26 Bully 20-24 Doetinchem 20-22 Ares 20-17 Drienerlo 20-17 Meppel 20-14 Quick Stick 20-12 Hattem 20-11 Assen 20- 8 LEUSDEN - Op 9 mei om 14.30 uur begint in Zwolle de hockeywedstrijd Zwol le- Leusden. Leusden heeft aan een punt genoeg om kampioen te worden. De hockeyers kunnen met het kampioenschap een uitste kend seizoen bekronen en extra glans aan het 20-ja- rig jubileum van de Mixed Hockey Club Leusden. LEUSDEN - Weer stond af gelopen weekeinde een zware tegenstander op het pro gramma voor The Red Caps. Het Veenendaalse Blue Soeks kwam op bezoek op het Vallei- sportpark. Net als vorige week opende Eli Blom als pitcher voor The Red Caps. De eerste inning zag er nog enigszins hoopvol uit een mis lukte steekpoging verzorgde de eerste nul voor The Blue Soeks. De volgende man wist de thuisplaat te bereiken door een aantal akties, van zijn ploeggenoten. De mooiste ac tie van deze inning staat op naam van, de uitblinker aan Red Caps zijde, Bertho Eel- sing, zijn aangooi vanuit het linker vere veld richting cat cher Nick van Vulpen bete kende de derde nul Het bracht The Red Caps aan slag. In deze wedstrijd bleek wederom het gebrek aan slag kracht aan Red Caps zijde. .Alleen Bertho Eelsing wist in de eerste vijf innings een honkslag te produceren. De rest van de ploeg kon de ge worpen ballen niet raken. De tegenstander, The Blue Soeks, wisten hier beter weg mee De tweede inning wisten The Red Caps het veld nog dicht te houden maar in de derde inning braken The Blue Soeks echt door The Red Caps defensie. Pitcher Blom had in deze in ning niets meer te vertellen te gen de ontketende slagploeg van The Blue Soeks. Na zeven man in deze inning werd Eli Blom op de heuvel vervangen door Jacques Knopf. Ook hij kreeg in het begin geen grip op de slag- ploeg. Hij wist wel de derde inning snel af te sluiten maar had in de volgende inning veel problemen om de juiste ma nier te vinden en de Veenenda- lers van repliek te dienen. Echter na vier innings was de stand al wel op een niet te overbruggen 12-0 achterstand. De vijfde inning bracht voor beide teams geen punten In de zesde inning was Knopf we derom de Veenendaalse slag- ploeg de baas. Nu werd het tijd om eens wat terug te doen voor The Red Caps Een verkregen 4 wijd voor Eddy de Lely werd opge volgd door een drie honkslag van Jaques Knopf die Eddy de Lely over de thuisplaat. Dit was meteen het laatste wapenfeit voor deze wedstrijd waar de eindstand op 12-1 kwam. Volgende week staat een be langrijkste wedstrijd op het programma voor The Red Caps. Namelijk een wedstrijd, tegen Quick uit Amersfoort om er voor te zorgen dat de laatste plaats aan een ander blijft. Fokker van Antilopen zit in de verdrukking in de wedstrijd tegen Revival. Marjon Abbring haar rug naar de camerasteunt Fokker. (Foto: Hans Roggen) - De zomerse om- ntotpidigheden vormden een ■htig: decor voor het herstel Antilopen. Voor het eerst le hervatting van de veld- ipetitie wisten de korfbal- uit een wedstrijd beide ten te halen. Antilopen zet mee een streep onder een ode waarin bij vlagen ht gespeeld werd. Het col- ief was de laatste tijd ver Deken binnen het team. De diere 12-6 overwinning op Terschuurse Revival dt Antilopen in de race récn van de twee promotie itsen. start van Antilopen was rtvarend. Binnen enkele uten hadden de Leusdena- I hun vetgedrukte visite- rtje afgegeven. Koos Mei- a scoorde in de eerste mi met een doorloopbal 1-0. Verweij, vanaf het begin in de wedstrijd zittend, Ide het voorbeeld van zijn V. 1 genoot en tekende voor 2- tweede aanvalsvak pakte 'anvang de zaken goed Jeroen Buisman profi- ctof goed van een zwaar Sj lerende tegenstander Met - °mdraaibal gooide hij 3-0 en Met pas vijf minuten Ihjd op de klokken en een (zi) rieur en zuinig met de >en omspringend Antilo- leken de omstandigheden jezig voor een ouderwetse taluitslag. tweede aanvalsvak kte het zichzelf steeds ilijker. Het spel erg sta- dus voorspelbaar Dat :r de zomerse omstandig- n het looptempo lager dan gewoonlijk was te ken. De Leusdenaren uimde echter het bal- ïohoog te houden. De aan- '&n Antilopen wist weinig ar te creèren. Ook Revi- Bchiep zich nauwelijks se- kansen, lange Chris Fokker was heer en meester in de paalzóne en voorzag zijn vakgenoten van de nodige ballen. Na twin tig lange minuten brak Mar jon Abbring de ban. Haar doorbraak werd foutief afge stopt en Chris Fokker mocht de toegekende strafworp vlek keloos inschieten. Vlak voor het rustsignaal had eindelijk Revival de weg naar de korf gevonden en bracht daarmee de ruststand op 4-1. Onvriendelijk Na de hervatting opende Revi val de score. Even leek het of Antilopen in dezelfde fout zou vervallen als in de afgelopen twee wedstrijden. Er werd veel tegen elkaar gepraat op en niet altijd even vriendelijk manier. De Leusdenaren schakelde ook een tandje bij. Ondanks het warme weer werd er hard gewerkt. Verdedigend sloot Antilopen de gelederen De aanval werd gevarieerder op gezet. Osnabrugge, Buisman en Meinsma scoorden van ver en met nog ruim vijftien mi- LEUSDEN - Roberto van Asten heeft de tweede wedstrijd in successie van de Postduivenvereniging Leusden gewonnen. Deze keer was dezelfde duif als vorige week winnaar, maar kwam nu uit Frank rijk in plaats van uit Bel gië. Van Zwol legde beslag op de tweede en derde plaats. nuten te spelen de Leusdense formatie aan een 7-2 voor sprong hielpen. Revival had verdedigend wei nig antwoorden op het spel van de Leusdenaren. Met name Meinsma zaaide verwar ring in de Terschuurse verde diging. Het kon dan ook niet uitblijven dat de noodrem op enig moment gebruikt zou worden Meinsma miste de toegekende strafworp echter. Terschuur profiteerde direct door 7-3 te scoren. Echt ge vaarlijk kon Revival niet wor den. Weliswaar had Revival een paar keer pech met af standschoten. Antilopen speelde de wed strijd eenvoudig uit. Regelma tig scoorde beide ploegen An tilopen deed het beter; in het laatste kwartier trof men vijf maal doel tegen Revival drie maal (12-6). Coach Bert Brand- sen wisselde tien minuten voor tijd, Marjon Abbring voor Petra van Dongen. Van Dongen inmiddels regelmatig invallend in de hoofdmacht van Antilopen, zat direct goed in de wedstrijd. Ook de directe opponenten van Antilopen boekten afgelo pen zaterdag winst. De Meeu wen ontsnapten bij het Vee nendaalse SKF (8-9), terwijl Unitas het reeds gedegra deerde Achilles eenvoudig op zij zette. Met nog twee wed strijden te gaan hebben Anti lopen, Unitas en De Meeuwen elk drie punten voorsprong op DOS Ditzelfde DOS heeft de sleutel van het competitieslot in handen. Achtereenvolgens Unitas en De Meeuwen treffen het in de laatste wedstrijden goed presterende DOS. Vooralsnog moeten de Leusde naren echter uitgaan van de ei gen mogelijkheden. Puntver lies in deze fase van de compe titie kan men zich niet permit teren. De uitwedstrijd aan staande zaterdag tegen Achil les in Almelo mag wat dat be treft geen probleem zijn. LEUSDEN - De handbal- sters van LHV hebben in een spannende wedstrijd voor de derde keer dit seizoen het Bunschotense HVBS versla gen. Net zoals de eerste wed strijd op het veld was de over winning ook nu weer zeer nipt. Na het grootste gedeelte van de wedstrijd tegen een achterstand te hebben aange keken, wonnen de Leusdense vrouwen met 7-6. LHV wist van te voren, dat het een zware wedstrijd zou worden Bovendien miste de thuisploeg drie speelsters, zo dat er nog maar één wissel- speelster ingezet kon worden. HVBS opende op het warme Burgemeester Buiningpark de score uit een strafworp Snel trok Wil van de Burgwal de stand weer gelijk. Dit was di rect het laatste wapenfeit van LHV. De bezoekers namen de wedstrijd in handen. Voor LHV begon het er somber uit te zien. HVBS kwam op een. 1-3 voor sprong. LHV had geluk dat de warrig leidende scheidsrech ter een doelpunt van de gasten over het hoofd zag, anders was HVBS op een marge van drie doelpunten gekomen. Voor LHV zou het er dan echt som ber hebben uitgezien. Grip Nu konden de dames zichzelf hervinden. De verdedigers kregen weer grip op de aan vallers van HVBS. Voor de rust hield van de Burgwal de hoop levend door 2-3 te scoren. In de tweede helft startte LHV aanmerkelijk beter en kwam via Elly de Jager naast haar tegenstander. Een foutje bij LHV-keepster Christine Schut betekende weer een voor sprong voor HVBS. Maar dit werd door opnieuw Elly de Ja ger snel gecorrigeerd. Er ont wikkelde zich een spelletje waarbij om-en-om door beide verenigingen gescoord werd. Dit score-patroon werd ver broken door Carin Nijhuis. Zij bracht LHV voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong. En even later werd Bianca van den Berg hardhandig tegenge werkt door de Bunschotense verdediging. Een strafworp was het resultaat. Wil van de Burgwal benutte hem, waar door LHV met nog enkele mi- nuten te spelen een 7-5 voor sprong had Vanaf dit moment werd de wedstrijd harder. Dat resul teerde in enkele tijdstraffen aan beide kanten. HVBS kwam terug tot 7-6. LHV kreeg het nog zwaar omdat er mandekking werd toegepast. De ploeg speelde de bal gerou tineerd rond. Coach Rainer Rutschek was na afloop tevreden over de wedstrijd: "We hebben goed gespeeld en gevochten voor deze twee punten. We hebben verdiend gewonnen." LEUSDEN - De vorig jaar gepromoveerde eer ste en tweede zondag mixed teams van LTV Lockhorst zullen hun eventuele promotiever wachtingen moeten opge ven, nu beide teams nog geen kans hebben gezien één wedstrijd te winnen. Het eerste verloor zondag in de 4e klasse van Hoog land 1 uit met 7-1, terwijl het tweede in de 5e klasse Hoogland 2 op bezoek kreeg en met 0-8 het on derspit moest delven. Zondag deed het eerste team voor het eerst een be roep op Jaap van Pelt. Maar ook hij zag geen kans om een beter resul taat te behalen dan in de voorgaande wedstrijden. Zelf verloor hij met 6-4 6-2. Uitslagen Zondag Hoogland 1 - Lockhorst 1 7-1; Lockhorst 2 - Hoog land 2 0-8; Lockhorst 4 - Uitwijk 2 5-3; Lockhorst 5 - Odijk 4 0-8; Soester- kwartier 1 - Heren 1 3-3; Junioren 1 - Luck Raeck 1 1-7; Huizen 2 - Junioren 2 6-2; Weldam 1 - Junio ren 3 2-6. Zaterdag De Kuil 2 - Lockhorst 1 3- 2, Lockhorst 2 - Atalanta 1 2-3; Linschoten 2 - Lockhorst 3 0-5; Lockhorst 4 - At Risk 3 0-5; Hooger- heide 2 - Heren 1 5-1; He ren 2 - Woerden 5 6-0; Centre Point 6 - Heren 3 4-2; Heren 4 - Griffesteyn 3 0-6; Junioren 1 - Ame- rongen 1 5-0; Bosch en Duin 4 - Junioren 2 0-5; Junioren 3 - Bilthoven 5 1-4. LEUSDEN - Het Dupaco- Leos Al meisjesteam is regio kampioen geworden en speelt 8 mei in Almere om de Neder landse titel. De beide tegenstanders in de poule van Dupaco/Leos heb ben dan ook geen schijn van kans gehad tegen een zeer ge concentreerd en gemotiveerd spelend LEOS-team. Vooral de eerste wedstrijd tegen het uit Bunschoten afkomstige Unicornus gaf een zeer eenzij dig spelbeeld te zien. (15-4, 15- 6, 15-8) De volgende wedstrijd in de LEUSDEN - Omdat de wedstrijden de eerste zon dag door regen niet uitge speeld konden worden, moest er op Koninginne dag worden ingehaald Voor het eerste mixedteam moest Martijn Plantinga (invaller voor Edwin Comelissen) z'n single bij de stand 5-0 ach ter afmaken. Hij begon uitstekend, haalde op tot 5-4, maar moest de set toch afgeven met 6-4. Vervolgens verloor hij de tweede set waardoor het na de 4 singles 3-1 stond voor Keltenwoud uit Ben- nekom. De damesdubbel werd goed gewonnen 6-2, 6-2. De rest van de partijen gingen echter verloren. Erik Comelissen bleek la ter met hoge koorts ge speeld te hebben en dat betekende dat hij twee da gen later op de derde com petitiezondag niet van de partij kon zijn. Dus weer een invaller. Daniël Lemstra werd be reid gevonden.Hij deed z'n uiterste best, maar ook hij kon niet voorkomen dat er weer verloren werd. Dit keer van het eerste team van Groenendaal uit Tiel. De rest van de mixedteams deden het niet veel beter Ook zij verloren De eerste twee heren- teams blijven beter over eind. Zij speelden beide gelijk 3-3. Onno Smit uit het le team blesseerde zich tijdens z'n single aan z'n enkel Maar met ijs en de brace van Arthur Kap pers wist hij z'n single bin nen te halen en bovendien samen met Edwin Brink man ook de dubbel. Het eerste zaterdagmixed- team blijft maar winnen. Ondanks verlies van Tom Lemstra's single waren het nu de dames die het heel goed deden Biep Hoekstra won haar single 6-1, 6-4 en samen met An- nelies v. Staveren wonnen ze de damesdubbel over tuigend 6-4, 6-0. Alleen de mixed-dubbel moest in drie sets afgege ven worden waardoor de einduitslag 3-2 voor Leus den werd. Het derde en vierde mixedteam zijn ook nog ongeslagen Bij de junioren in de zaterdag- competitie gaat het ook goed Het le mixedteam heeft alles gewonnen en het tweede meisjesteam heeft ook nog niet verlo ren. poule tegen de reserves van het Harderwijkse WH kwam slechts zeer langzaam op gang. Dankzij het zeer goede en stu rende werk van spelverdeel- ster Githa van Eeuwen kwam het team weer op de been en kon de eerste twee sets binnen korte tijd in hun voordeel be slissen. (15-11, 15-6,15-7). Finale In de finale wedstrijd werd aangetreden tegen het eerste team van WH uit Har derwijk. Direct bij het eerste fluitsignaal werd duidelijk dat beide teams elkaar niet veel in kracht ontliepen. Het team dat het eerst de zenuwen onder bedwang kon houden had de grootste kans op het kampioenschap. Dit bleek het team van Dupaco/Leos. Door hoge servedruk, waar door de buitenaanval van WH kon worden uitgescha keld, kwam het initiatief steeds weer aan eigen kant en kon de rallye steeds weer in eigen voordeel worden beslist Mede door het zeer goed func tioneren van de verdediging kon de eerste set winnend door Dupaco/Leos worden af gesloten. De in grote getale aanwezige supporters zagen een zeer spannend begin van de tweede set. Op de stand 2-2 ging de op slag steeds weer over naar de andere partij. Pas na één keer doordraaien van het gehele team, werd door Dupaco/Leos een volgend punt gescoord. Een set-up van Githe van Eeu wen werd door Petra Bijl snoeihard ingeslagen en le verde een 3-2 stand op De voor WH zeer moeilijk te verwerken opslagen van Femke Roersma brachten in deze set op cruciale momenten de noodzakelijke punten. Een goede ralley waarbij een aan- valscombinatie van zowel Hester Seton als Carina van Deemter was betrokken le verde uiteindelijk het vijf tiende punt, en daarmee de winst voor Dupaco/Leos. Aanvoerdster Marjoke Henne- weer kon de kampioensbeker en de bloemen in ontvangst nemen. Op zaterdag 8 mei a s. zal in Sporthal Center-Point te Al mere de voorronde vor het kampioenschap van Neder land worden gespeeld. Om 10.00 uur starten de eerst wed strijden. Gespeeld moet wor den tegen de kampioenen uit de disctricten Noord Holland, Utrecht, Amsterdam en Haar lem Het eerste team van TTCL kwam dit jaar met groot succes uit in de tweede klasse van de afdeling Utrecht. Het team, waarin André Snoek, Erivin de Boer, Ron Hartman en Jacques van der Louw spelen, werd afgetekend kampioen Het t weede, derde en zesde team van TTCL werd tweede in hun poule en mist net de promotie. (Foto Hans Roggen)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11