Wij gaan volgend jaar voor de titel" Al bij )upaco/Leos de acht sterkste teams van Nederland Roda'46 wil te veel en krijgt te weinig .Leusder Krant LTV Leusden: wisselende resultaten LTV Lockhorst verliest weer dik Kanovaren op Banninkpark )upaco/Leos coach Rinke van den Brink is tevreden over afgelopen seizoen Ton Elverding oppermachtig )auwtrappen Roda geeft winst in thriller tegen Advendo uit handen LEUSDEN - De vierde zondag van de tenniscom- petitie moest er op papier gewonnen kunnen worden door het eerste gemengde team Iedere punt is kost baar in deze competitie Daarom is het verheugend dat de uitslag 7-1 voor Leusden is geworden. Het tweede team wilde niet onderdoen voor het eerste en won van Soesterkwar- tier met 5-3. Het derde team won drie partijen. Esther Haaje was bij alle drie betrokken. Het vierde team pakte ook drie punten maar kon nog niet tot winst komen na dat jammer genoeg drie driesetters verloren gin gen Het eerste herenteam had het bijzonder moeilijk in Apeldoorn. Zij verloren met 6-0. Gemengd 35 won met 3-2. De jeugdteams verloren hun wedstrijd. Bas Oos terhuis zorgde in ieder ge val voor een punt door overtuigend z'n single te winnen en Daniëlle de Vries wist voor het tweede team haar single en samen met Stefan Ver steeg de mixed te winnen. Suzan v. Schoonhoven won voor het derde team haar single Het eerste team van de zaterdagcom petitie wist na drie over winningen op rij de vierde competitiedag niet te win nen. Ze verloren met 4-1 van Iduna uit Utrecht. Het derde team blijft maar winnen, nu werd Lockhorst 2 met maar liefst 5-0 verslagen. Het eerste jongensteam t/m 15 jaar won overtuigend van Randenbroek I met 8-0. Rogier v. Noordenburg won z'n single met 6-0/6-0. Het 2e won met 6-2 van Randenbroek 2. Alle he renteams deelden de pun ten uitslag 3-3 LEUSDEN - Het le zondag mixed team van LTV Lock horst is er nog niet in ge slaagd een wedstrijd in de 4e klasse te winnen. Ook de vierde wedstrijd werd over tuigend verloren van 't Stort 1 met 0-8. Desondanks kan de degra datie nog worden ontlopen, omdat juist de onderste vier verenigingen nog tegen el kaar moeten Met nog drie wedstrijden te gaan, heb ben de Burg. Buiningpark- bewoners het lot dus nog in eigen handen. Zij dienen zich echter wel te realise ren, dat er twee zullen de graderen. Zondag kreeg het 't Stort op bezoek. Alleen Marjolein de Hooge zag kans om er een driesetter uit te slepen te gen Manon Kolber 5-7 7-5 0- 6. Alle overige wedstrijden gingen in twee sets Marcel de Jong verloor met 1-6 3-6, Jaap van Pelt met 3-6 2-6 en Marella Tijmensen met 6-7 2-6. Het herendubbel kwam niet verder dan 0-6 3-6, het damesdubbel eindigde op 1- 6 2-6 De mixed partijen gin gen in 2-6 2-6 en 6-7 3-6. Uitslagen zondag Lokhorst 1 - 't Stort 1 0-8 Baarn 3 - Lockhorst 2 5-3 Rhijnauwen 3 - Lockhorst 4 6-2 Volta 1 - Lockhorst 5 3-5 Heren 1 - Nijkerk 3 2-4 zaterdag Lockhorst 1 - Hilversum 1 3-2 Leusden 3 - Lockhorst 2 5-0 Lockhorst 3 - Triaq 1 5-0 Loenen 4 - Lockhorst 4 4-1 Heren 1 - Bosheim 2 2-4 Oudegein 3 - Heren 2 3-3 Heren 3 - Nieuwegein 5 1-5 LEUSDEN - De commissie Stimulering Sport Deelname (SSD) organiseert op donder dag 13 mei een informatie avond over 'kanoën'. De avond begint om 19.30 uur in het clubhuis van de Postdui venvereniging op het Jan Ban ninkpark. De kosten voor deze avond bedragen 2,50 per persoon. Kanovaren is een gezonde en gezellige sport. Het is niet de moeilijkste sport om aan te le ren, maar het is wel net iets meer dan wat ronddobberen in een bootje. Als je het kano varen op verkeerde wijze beoefent is kans op blessures wel degelijk aanwezig. Deze avond is uitstekend ge schikt voor mensen die de eer ste beginselen onder de knie willen krijgen. De heer E.L. Knobbe, hoofdin structeur Kanobond, zal tij dens deze avond aan de hand van video en dia's tekst en uit leg geven Ook zijn op deze avond kano's (wildwater-, zee- en vlakwaterkano) met toebe horen, kleding en diverse ped dels te zien. Daarna is het mo gelijk het kanovaren zelf te beoefenen op de aangrenzende vijver. oensdag 12 mei 1993 ii ISDEN - „Wij hebben af- ipcn seizoen een behoorlijk |co genomen door met jonge jden te beginnen. Als het di- 54 hppint te lopen, stopt nie- teer. Maar het kan ven duren voor er resul- komen en dat laatste ge- vertelt Dupaco/Leos li Rinke van den Brink, uitstekende spel in de de helft van de competitie hem gesterkt in de me dal Leos op de goede weg je een ranglijst op zou >n van de tweede seizoen zouden wij derde staan, et team groeit nog steeds. seizoen krijgen wij er nieuwe volleybalsters bij. dat wij ons dan niet moeten verschuilen ach- uitspraken. Volgend wij kampioen, als beoogde versterkingen van den Brink is een fysiotherapeut uit Hij speelde tot vorig Vollkei uit Amersfoort daar de jeugd. Hij trainers-diploma's ge en heeft de ambitie te beren hoe ver hij als trainer komen. ,,Leos had een plan ontwik keld om de top van het Neder landse volleybal te halen Bin nen drie jaar zou de club op ere-divisie niveau moeten ac teren. De club zocht, om dat doel te bereiken, heel gericht naar een bepaald type trainer en ik paste kennelijk goed in dat profiel. Ik werkte bij Voll kei met het succesvolle jeugd- plan. Ik heb een goede naam in de regio en weet precies welke speelsters talent hebben. ÏDaarom kwamen ze bij mij te recht", vertelt Van den Brink. Voor de Utrechtenaar was Leos een aantrekkelijke club. ,,De meeste verenigingen zijn zo blij dat zij een trainer heb ben, dat zij weinig eisen stellen en helemaal geen beleid voe ren. De meeste clubs zien wel waar zij uitkomen. Leos had een hecht doortimmerd plan en wilde persé met mij in zee Ik zag mogelijkheden, vooral ook omdat ik met goed materiaal zou kunnen werken. En er was geld om speelsters aan te trek ken voor een volledige selec tie." Dat laatste is in de regio Eemland niet onopgemerkt ge bleven. Andere vollevbalclubs LEUSDEN - Ton Elver ding heeft de wedvlucht met postduiven uit Cam- bray gewonnen. De duiven van Elverding bezetten de plaatsen 1, 2 en 3. De af stand die de vogels af moesten leggen was 268 kilometer. De snelste deel nemer werd na 13. 28. 12 uur gevangen. zijn boos op Dupaco/Leos, om dat er speelsters geronseld zouden worden Van den Brink moet daar om lachen „Bela chelijk verhaal is dat. Wij vra gen niemand Dat hoeft ook niet. Elke speelsters met talent en verstand wil graag bij Leos spelen." Van den Brink: „Wij hebben een geweldig kader, dat alleen maar beter wordt. Wij werken gericht en bieden jonge talent volle volleybalsters de kans door te breken. Jonge speel sters zouden dom zijn als zij niet naar Dupaco/Leos kwa men." Dat verhinderde niet dat het er na de eerste seizoenhelft be paald niet goed uitzag voor Leos. „Wij zijn gaan bouwen aan een nieuw team. Wij trok ken een aantal jonge goede volleybalsters aan. Volleybal is een teamsport. De bal moet drie keer geraakt worden om over het net te gaan. Dus moe ten al die talenten samenspelen om succes te hebben. Het heeft even geduurd voor de resulta ten kwamen." Spiraal „Dat was erg vervelend want je komt in een negatieve spi raal terecht. En het is moeilijk daar uit te komen. Wij speel den niet eens zo slecht, maar wij gaven de wedstrijden ge woon weg Wij hadden voor het seizoen hoog van de toren ge blazen en dan krijg je vreemde verhalen in de pers Wij nepen voortdurend dat wij onterecht verloren, maar dat verhaal kun je ook niet blijven ophangen Maar gelukkig ging het uitein delijk bergopwaarts", ver zucht de volleybal-trainer Rinke van den Brink is ervan overtuigd dat het komende sei zoen een succes zal worden „Het team is er klaar voor. Het eerste raakt steeds beter inge speeld Leos heeft veel jonge talenten. De Al is het sterkste jonge team van de regio. Vol gend seizoen wordt ons tweede team een kweekvijver voor speelsters, die langzaam naar het eerste gebracht worden." „Het kader is aanwezig om nu snel naar de top door te sto ten. Dat is de belangrijkste winst van het afgelopen sei zoen Ik ben ervan overtuigd dat de club met het beste kader uiteindelijk de meest succes volle zal blijken." Toch zijn er nog een paar problemen, die opgelost moe ten worden ,,'De Meent' is ei genlijk te klein voor ons. Als wij promoveren mogen wij daar alleen nog spelen, als wij dispensatie van de bond krij gen. Wij hebben gewoon meer speelruimte nodig. Wij kunnen bovendien het publiek nauwe lijks meer bergen In Leusden zouden wij alleen in 'De Korf' kunnen volleyballen, maar daar spelen op zaterdag de korfballers al. Als Leos een zaal zou kopen, zouden wij ook meer en vroeger kunnen gaan trainen Dat zou een ideale op lossing zijn, maar waar vind je zo snel een geschikte zaal? An ders zou het een idee zijn met andere sportclubs een grote sporthal te gaan bespelen." Rinke van den Brink:,, Wij worden volgend seizoen kampioen. (Foto. Jan Pit) zouden hebben in de uitwed strijd tegen SDC Putten. Roda-trainer Nico Romeijn liet een middenvelder, Pedro Pas tor, en een aanvaller, Ronald de Haas, warmlopen. Romeijn gokte op het maximale resul taat en moest toezien hoe Ad- vendo binnen tien minuten drie keer scoorde en met de 3-5 winst aan de haal ging. De gok van Romeijn was op zich niet onlogisch, maar pakte ver uit Schagen, waren wellis waar technisch minder dan Leos, maar de inzet en de werklust van het team com penseerde dit volledig. De Leusdense meiden, die vol ledig gemotiveerd door assis tent coach Jan Jansen, aan de eerste set begonnen, lieten er geen enkele illusie over be staan wie de sterkste van de twee ploegen was. In een ge spannen sfeer en onder aan moediging van het veelkop pige Leusdense pulbiek werd Polisport zwaar onder druk gezet. Ook werd het vertrou wen in eigen kunnen bij Polis- port niet groter door de vele foutieve opslagen. Onderling gemor in het team leverde hun zelfs een gele kaart op. En toen ook nog Femke Roer- sma van Leos de tegenstan ders perfect toonde waar de plekken in het veld lagen die onvoldoende gedekt waren, verloren de meiden uit Scha gen het laatste restje zelfver trouwen. Mede door de en- 5USDEN - Het Meisjes A- ani van de Leusdense Vol- fbalverenigring Dupaco- tos nam deel aan één van de ir plaatsings-toernooien om Nederlands kampioen- ïap. Dupaco/Leos, de kam- >en van het district Eem- id, was ingedeeld met de mpioenen van de districten nsterdam, Haarlem, recht, Noord Holland Mid- n en Noord Holland. De jegen die op de eerste en eede plaats eindigden, wor- automatisch geplaatst or de strijd om het volley- lkampioenschap van de iisjes A in Nederland. een van de grote sporthal- Almere moesten de isjes van de coaches Rob irsma/Astrid van Dijk in leerste wedstrijd aantreden jen de kampioen van de re- Utrecht, het Woerdense jnkia VCW. Al bij voorbaat jnd vast dat dit een van de tilijkste wedstrijden zou irden dat ontstaan is uit een :ie van verschillende Woer- volleybalverenigingen lboval heeft op het gebied jeugd volleybal een zeer ide naam. Bij alle grote jgdtoemooien behoren is van deze vereniging tot [kanshebbers. lanks die wetenschap :e het Dupaco/Leos-team voortvarend. In een over- ipelende start werd zeer i een 5-1 voorsprong voor Leusdense volleybalsters laliseerd. Na een door hun [gevraagde time-out liet hun echte kwaliteiten Door constant en vrijwel loos spel werden de Leus- peelsteis zwaar onder ik gezet. :e wijze van spelen brak vertrouwen in eigen kun- van de Leos-speelsters. (erdoor werd slecht zeer spo- lisch gescoord. De eerste ging verloren met 15-9. In tweede set ontbrak nog eeds het vertrouwen in eigen unnen. Hoewel er nu wel op ftette tijden redelijk volley- d geleverd werd, bleek toch kracht van de tegenstan- ïrs te sterk. Ook de tweede •t en daarmee de eerste wed- rijd ging verloren (15-7). iirplus volgende wedstrijd tegen kampioen uit het district CHTERVELD - De KPJ- chterveld organiseert op 20 Hemelvaartsdag, weer het uilige dauwtrappen. De cht begint tussen 5 00 uur en M uur. De tocht vertrekt toaf De Moespot' en het in- Arijfgeld 5,- per persoon. e 'engte van de route is onge- 35 kilometer. Haarlem werd, omdat het IJ- muidense VCIJ niet op kwam dagen door Dupaco/Leos met twee maal 15-0 gewonnen De wedstrijd tegen de verte genwoordiger van Amster dam, v.v. Albatros, stond meer in het teken van de span ningen dan van volleybalkwa liteiten. Wegens het grote kwaliteitsverschil tussen de beide ploegen was er voor de objectieve toeschouwer geen ander conclusie mogelijk dan dat Leos deze wedstrijd met zeer veel gemak zou moeten kunnen winnen. Doch het spelbeeld was an ders. Veel lange railey's, veel opslagwisselingen en een wei nig direct scorend Dupaco- /Leos maakte van deze wed strijd een aantrekkelijk en soms spannend schouwspel. Toen Jolanda Offereins in het spel kwam voor de op dat mo ment niet zo sterk spelende Carina van Deemter, kwam er verandering inde situatie. Het team begon weer te draaien en zetten het tech nisch surplus om in punten. De eerste set eindigde met 15-6 in het voordeel van Leos. De tweede set startte met een rommelig spelend Leos. Alba tros kwam snel op een 4-1 voorsprong. De door coach Rob Roersma aangevraagde time-out had echter het ge wenste resultaat. Spelverdeelster Githa van Eeuwen lanceerde haar aan- valsters steeds weer op de juiste wijze. Op de harde aan val van Hester Seton en vooral ook Petra Bijl hadden de Amsterdammers geen ant woord. Dupaco/Leos scoorde snel achter elkaar de nog be nodigde punten (15-5). Door de resultaten uit deze wedstrijden moest van de laatste wedstrijd beslist één set gewonnen worden. Wilde Leos echter volledig zeker zijn van deelname aan de eind ronde, dan was het winnen van twee sets noodzakelijk. De tegenstanders, Polisport LEUSDEN - Het leukste aan voetballen is het nakaarten. De sensationele nacorapetitie- wedstrijd tussen Roda'46 en Advendo bood ruime gelegen heid tot napraten. Twintig mi nuten voor het einde koester den de Leusdenaren een 3-2 voorsprong. Eigenlijk moest Roda met twee doelpunten ver schil winnen, omdat de rood- hemden dan aanstaande zater dag aan een gelijkspel genoeg thousiaste aanmoedigingen van de speelsters van Nonkia besloot Leos de eerste set Een goed geplaatste smash van Marjoke Henneweer leverde het vijftiende punt (15-4). De tweede en laatste set moest uiteindelijk bepalen of Dupa co/Leos wel of niet naar de fi nale om het Nederlands kam pioenschap zou gaan. In een meer spannende dan mooie set, die met een zeer fraaie smash van Carina van Deem ter werd besloten werd Polis port terug verwezen en kon den de meiden van Trainer Hans Kluit zich op gaan ma ken voor de eindronde die op 5 juni a.s. in Apeldoorn ge speeld zal gaan worden. Eindstand: 1. Nonkia VCW 2. Dupaco/Leos 3. Polisport 4. v.v Albatros 5. VCIJ 4-8 4-6 4-3 (-3) 4-3 (-13) 4-0 Nonkia VCW en Dupaco/Leos plaatsen zich voor het Neder lands kampioenschap keerd uit. Om de beslissings wedstrijd te halen moet Roda SDCP nu met 4-0 verslaan. Dat lijkt veel teveel van het goede. Roda'46 en Advendo spelen allebei graag open en aanval lend voetbal Het lag dan ook vooral aan de uitstekende kee pers. Hans van Bekkum van Roda en Sjaak van der Wijde van Advendo, dat het maar 3-5 werd op het Buiningpark De Hans van Ginkel van Advendo schiet op het Leusdense doel. Uitblinker Willem van de Biezen komt te laat om Van Ginkel af te stoppen. Advendo won de spectaculaire wedstrijd met 3-5. (Foto: Hans Roggen) ruststand had eigenlijk 7-7 in plaats van 2-2 moeten zijn Een echte korfbaluitslag was dan ook mogelijk geweest, vooral omdat beide ploegen het 'middenvak' afgeschaft had den. De verdedigers van beide ploegen zetten, zodra zij in bal bezit kwamen, met lange bal len hun aanvallers aan het werk. De middenvelders liepen zich het vuur uit de sloffen om voor de aansluiting te zorgen en zaten er halverwege volko men doorheen. Het hoge tempo eiste veel slachtoffers. Peter Mooibroek zette Roda op voorsprong. Uitblinker Je roen van Gaal speelde twee te genstanders uit en bracht Mooibroek in stelling. De spits kapte zijn man uit en punterde de bal binnen Roda vierde nog feest en was nauwelijks klaar met de polonaise, toen Hans van Ginkel doorbrak en de partijen weer op gelijke hoogte bracht. Vijf minuten later scoorde Van Gaal uit een onmogelijke hoek. De rood-zwarten letten nu beter op, want het duurde nu tien minuten voor de super snelle Van Ginkel weer toe sloeg. De gelijkmaker was voor beide partijen aanleiding om het toch al hoge tempo nog een beetje extra op te schroeven. Wassink, Koch, Siegerink en Van Gaal stormden voortdu rend van strafschopgebied naar straf schopgebied en waren dan ook hard aan een kwartier rust toe Roda nam de hele wedstrijd een groot risico door laatste man Van Ginkel voor de verde- digers te laten spelen. Maar de mandekkers hielden hun man nen aardig onder de duim, vooral Wim van de Biezen speelde een erg goede wed strijd en was de beste Roda- speler. Na rust werd de moed van Roda beloond. Van de Bie zen stormde door de Adven- do-verdediging en zette voor. Van Dijk maakte 3-2 Pijnbank Frank Vissers, die door zijn enkel gegaan was en dus aan de kant zat, constateerde na d£ wedstrijd: „Na de 3-2 lag Ad vendo op de pijnbank. Zij ge loofden er niet meer in, toen hadden wij door moeten druk ken. En de kansen waren er Vlak na de goal van Van Dijk brak Mooibroek door. Hij kon de bal naar Van Dijk spelen, die het leer voor het intikken had, maar Mooibroek kapte zijn man uit en verloor de bal. Waarom gaf Mooibroek de bal met af? „Dat is een originele vraag. Jij bent pas de vierhon- derste die die vraag stelt. Mijn verdediger was zo dichtbij, dat ik niet durfde. Ik dacht hij on derschept de bal Ik wilde hem uit kappen en dan Coen laten scoren. Nu heb ik spijt dat ik niet meteen de bal afgaf." Maar Roda kreeg meer kan sen, maar kwam kracht tekort. Achteraf, maar dat is makke lijk praten, hadden de Leusde naren de voorsprong moeten verdedigen, omdat Advendo voor de laatste kans vocht en door een muur wilde gaan om een overwinning te boeken. De Ederveners blijven maar lo pen, zodat de sportieve wed strijd een sensationeel einde kreeg. Er viel een gigantisch gat op het middenveld en over dat braakliggende terrein dender den Ederveners met snode plannen. Van Bekkum ver richtte een paar geweldige red dingen, maar kon het tij niet in zijn ééntje keren. Harm Was sink. Jeroen van Gaal, Coen van Dijk, Marcel Koch en Peter Mooibroek zaten er volkomen doorheen. Achtereenvolgens Rmi van de Vliert, Manfred Knevel en Hans van Ginkel gaven de wonderbaarlijke opstanding van Advendo gestalte. Daar mee kregen de Ederveners ei genlijk te veel, maar zij maak ten wel uitstekend gebruik van de geboden kansen. En zo hep Roda tegen de eerste nederlaag sinds de kerst van 1992 op. „Wij hebben het toch nog aar dig weten te rekken," zuchtte Peter Mooibroek. Nico Romeijn was na afloop teleurgesteld, maar ook tevre- deh. „Wij hebben verkeerd ge gokt en dat is jammer Achter af hadden we de voorsprong moeten verdedigen, maar ik dacht dat wij nog meer inhoud hadden aan het einde. Ik denk dat wij het verder kunnen ver geten, want ik geloof absoluut niet dat wij met 4-0 van SDCP zullen winnen. Maar wij zullen het daar niet weggeven. Wij willen ons goede seizoen waar dig afsluiten. Misschien kun nen we Advendo nog een ple zier doen." Als SDCP verliest gaat Advendo de beslissings wedstrijd spelen. Pagina 11

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11