uitbreiden )uders krijgen van gemeenteraad eggenschap in openbaar onderwijs Bouwmarkt mag q 5 7 8 9 SB Hockeyers naar Overgangsklasse ■lemeenteraad voor opheffen Soccle Bezwaren aanbouw café ongegrond Kermis in Leusden BDU OPGAVEBON NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN )e Til laat bezwaren vallen SERVA VOLVO Peuter te water SISSSSERS PADDEN EN KIKKERS SCHOOLVOETBAL ACTIE KAMPIOEN EN... Leusder Krant IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT n Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - De mannen van de Mixed Hockey Club Leusden hebben met de 4-1 winst op Zwolle een historische promotie afgedwongen. De hockeyers spelen volgend seizoen in de overgangsklasse. Nederland is regerend wereldkampioen hockey. De spelers, die wereldkampioen geworden zijn, spelen in de Hoofdklasse. MCHL gaat nu een klasse onder de wereldtop spelen. Er zijn in Nederland twee overgangsklassen. Daar spelen roemruchte clubs als Schaerweijde, Laren, Gooische, MEP, Geel/Zwart, Hurley, EMHC, Leonidas en Concordia. De Leusdense hockeyers staken dit seizoen met kop en schouders boven de concurrentie uit. Dat rechtvaardigt de hoop dat MCHL zich volgend seizoen kannen handhaven in de overgangsklasse. Elders in de krant meer aandacht voor het kampioenschap. (Foto: Gerhard te Winkel) IUSDEN - De Stichting RK ïgd- en jongerenwerk, die Til gebruikt, gaat akkoord t de opheffing van de Stich- g Sociaal Culturele Centra sden (Soccle). Deze laatste :hting beheert namens de ieente een viertal sociaal lurle centra in Leusden. De lemming van de huurder de Til met de opheffing van cle bleek dinsdagavond uit mededeling van wethouder 'On in de commissie Welzijn Onderwijs. it RK Jeugd- en jongeren- :rk had eerder moeite met de heffing van Soccle, omdat bang was voor de financiële nsequenties van het besluit ccle op te heffen. De Stich ting werkt tot nu toe zonder gemeentelijke subsidie en be druipt zichzelf ondermeer met de opbrengst van de bar en met die van de verhuur van de zaal aan derden. Over de omvang van die opbrengst deed de stichting, in tegenstelling tot de overige drie instellingen, die hun gebouwen nu nog huren via Soccle, geen mededelmg. Er komt een nieuwe beheers vorm voor De Til, De Woelige. Hoek, De Moespot en Groot- Krakhorst. Vanaf 1 juli van dit jaar zullen de gebruikers van de vier gebouwen zelfstandig door het leven moeten gaan en rechtstreeks van de gemeente moeten huren. Op die datum zal ook Soccle worden opgehe ven en in een andere stichting opgaan. Die krijgt het beheer van Groot-Krakhorst Voor dit gebouw bestaan plannen om het in de toekomst te verbou wen tot een cultuureel cen trum. De Moespot en De Woelige Hoek zullen ook in aparte stichtingen worden onderge bracht. De verwachting is dat de nieuwe constructie een be sparing van 50.000,-- zal op leveren. Dat bedrag kan in de toekomst zelfs nog groter wor den. De besparing ontstaat, omdat een deel van de loon kosten, die nu nog op de be groting van Soccle drukken, wegvallen. De commissie ging daarom zonder meer akkoord met de nieuwe constructie. Ook het bestuur van Soccle, dat op de publieke tribune aanwezig was, had volledig meegewerkt aan het besluit. Dat ontlokte Roef Blauw van Leusden '90 de opmerking dat er in dit geval een groot verschil was met de gang van zaken rondom de op heffing van de Sportstichting. Een opheffing, die qua pro blematiek te vergelijken was met het verdwijnen van Soccle, maar waartegen de participe rende sportclubs grote bezwa ren hadden. Die raakten daar mee namelijk hun invloed op het Leusdense sportbeleid kwijt Ook de andere leden van de commissie merkten op dat het overleg over de opheffing van Soccle door de betrokke nen in harmonie gedaan was LEUSDEN - Bouwmarkt Me- gaDoe aan de Paardemaat mag volgens een voorstel van bur gemeester en wethouder wor den uitgebreid met een opper vlakte van 1000 m2. Uit een onderzoek blijkt dat er in Leusden voldoende vraag is naar bouwmaterialen en doe- het-zelfartikelen om een der gelijke uitbreiding te rechtvaardigen. Wel zullen eerst de winkeliersverenigin gen geraadpleegd moeten wor den. MegaDoe-eigenaar Van Galen moet dan wel zorgen voor vol doende parkeerruimte. Op dit moment heeft de bouwmarkt de beschikking over 15 par keerplaatsen. Na de uitbrei ding moeten dit er 50 worden. Als de gemeenteraad met voor stel van B&W akkoord gaat, komt er een einde aan een con flict tussen de gemeente en Van Galen. De laatste had een op slagmagazijn bij zijn verkoop ruimte getrokken. Van Galen had daarvoor volgens een con tract dat hij in 1988 met de gemeente had afgesloten toe stemming moeten vragen. Dat had hij verzuimd te doen. Bij een controle bleek toe vallig de 'illegale' uitbreiding. Van Galen werd daarop door de gemeente gesommeerd zijn verkoophal m de oorspronke lijke staat terug te brengen De bouwmarktondernemer voer de als argument aan, dat het niet om een uitbreiding ging, maar dat hij materialen, die buiten waren opgeslagen naar binnen had verplaatst De ge meente wenste daar geen ge noegen mee te nemen. Het in 1988 afgesloten con tract loopt dit najaar ten einde. In de overeenkomst is een clau sule opgenomen, waarin staat dat Van Galen toestemming kan krijgen zijn zaak uit te breiden. Vorige maand besloot de commissie Economische Zaken van de gemeenteraad op aandringen van wethouder De Jongh nu al te onderzoeken of er voldoende economisch draagvlak is voor een dergelij ke vergroting van de hal. Van Galen ging in zijn eigen aanvraag uit van een uitbrei ding van 1500 m2 Op dit mo ment heeft hij 1200 m2 in ge bruik. De gemeente wil echter niet verder gaan dan 1000 m2 Dat is gebaseerd op gegevens die voortvloeien uit een onder zoek, waarbij is gekeken naar het complete aanbod van arti kelen in Leusden. Na de uit breiding wordt het assortiment niet groter, maar zal de keuze per artikel groter worden. Ver der zijn er volgens het onder zoek in Leusden geen winkels, die dezelfde formule hebben als de MegaDoe-winkel. LEUSDEN - De bezwaren van de familie Haaksma tegen de verbouwing van het woonge deelte boven café hamersveld aan de Zwarteweg zijn door burgemeester en wethoudrs ongegrond verklaard. De fa milie Haaksma had bezwaar aangetekend, omdat hun wo ning, die naast het café gelegen is, door de uitbreiding niet meer voldoende licht en lucht zou krijgen. Verder zou de wettelijke bouwhoogte met de uitbreding zijn overschreden, zou er zijn afgweken van de normen die elders in Leusden worden gehanteerd en zou de aanbouw niet mooi zijn en de stadskern aantasten. Ook zou de familie Timmerman, eige naars van het café met de uit breiding de mogelijkheid krij gen de zaak uit te breiden met een disco en zou de overlast van het café toenemen. Als laatste bezwaar voerde de fa milie Haaksma aan dat de pro cedure nu en in het verleden bij eerdere uitbreidigen niet zorg vuldig gevoerd zou zijn. Het college geeft de familie Haaksma op geen enkel punt gelijk. Zo wordt over de vrije licht- en lucht-toetreding ge zegd, dat het huis van de fami lie aan de oostzijde van het café ligt, waardoor er de hele dag voldoende zon is. Volgens het bezwaarschrift zou er niet ho ger dan 2 meter gebouwd mo gen worden, maar B&W ant woorden daarop dat dit alleen geldt voor erfafscheidingen, die zonder vergunningen zijn gebouwd. De normen elders in Leus den, waarover het bezwaar schrift rept, zijn volgens het college bedoeld voor rijtjeshui zen in nieuwbouwijken en zijn niet van toepassing op vrij staande woningen en gebou wen, zoals het bedoelde café. Door bij de uitbreiding vrij stelling te geven voor de be stemming wonen wordt vol gens de gemeente juist voorko men, dat het nieuwe deel in de toekomst als disco kan worden gebruikt. De aanbouw voldoet aan de redelijke eisen van welstand en is niet te zien vanaf de openba re weg. Over de overlast van het café zeggen B&W, dat de horecagelegenheid al in het pand gevestigd was op het mo ment dat de familie Haaksma haar woning betrok In de di recte omgeving van het huis zijn drie café's en een snack- vervolg op pagina 3 XISDEN - Overdracht van it bestuur van het Leusdense tenbare onderwijs van de ge- eente aan een commissie van iders heeft de instemming in alle fracties in de ge meenteraad. Dat bleek dins- Igavond in de commissiever- dering Welzijn en Onder ijs. Deze commisie boog zich er een nota, waarin, naast tdere onderwijszaken, een rgelijke overdracht is be- indeld. dit moment treedt de ge ënte op als bestuur van het Konijntje in de Wetering bedrijf MAC. uitbreiden: ■.,(Uit) Bouwmarkt". openbaar onderwijs. Dat leidt soms tot lastige situaties voor de wethouder van Onderwijs (op dit moment Bram Vroon van het CDA), die zowel te ma ken heeft met het bijzondere onderwijs, gebaseerd op ge loofsovertuiging en met het openbare onderwijs. Bij de discussies over het on derwijs in het algemeen is niet altijd duidelijk in welke hoe danigheid de onderwijswet houder optreedt: als gemeen telijk of als onderwijsbestuur- der Ook is er een steeds grotere behoefte de ouders meer zeg genschap te geven in het on derwijs, een situatie die in het bijzondere onderwijs reeds al gemeen is ingevoerd. Het is de bedoeling, dat de nieuwe onderwijscommisie, die voornamelijk bestaat uit ouders, de status van artikel 61-commissie krijgt. Artikel 61 is een paragraaf uit de Ge meentewet. De lokale overheid krijgt daarin de bevoegdheid advie zen in te winnen of bevoegdhe den over te dragen aan speciaal daarvoor ingestelde commis- (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 - lei 033-630154 sies. Op die manier werd in Leusden al eerder de Senioren raad opgericht, die de ge meente gevraagd en onge vraagd adviezen geeft over het ouderenbeleid vervolg op pagina 3 LEUSDEN - Zondagmid dag omstreeks 13.45 uur is tussen de Torenakkerweg en de Burgemeester van der Postlaan een 1-jarig kind door zijn vader en omstanders van de ver drinkingsdood gered. Het jongetje, dat net 6 weken kon lopen, liep in een on bewaakt ogenblik bij zijn ouders weg. Even later werd hij, drijvend in de vij ver, door zijn vader gevon den. De vader begon met rea nimeren totdat de GGD het van hem overnam. Ver volgens is het kind naar het Elizabeth Ziekenhuis over gebracht. Maar omdat be paalde lichaamsfuncties nog niet naar behoren her steld waren, is de 1-jarige naar het Wilhelmina Kin derziekenhuis vervoerd. De toestand van het kind was dinsdagochtend nog zorgwekkend. WOENSDAG 12 mei 1993 De Leusder Krant is een onalhankeli|k nieuwsblad, behorende lot de BDU- Kranlenkombinatie Midden Nederland Kantoor Asschatterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden. leleloon 033-941495 25e JAARGANG NO. 2 INHOUD In de Sisssers van deze week vraagt het VAC om een openbaar toilet op 't Erf, wordt er druk gewerkt op het parkeerter rein van De Biezenkamp en slaan vanda len hun slag. De overzetactie van padden, kikkers en andere amfibiën op diverse plaatsen in Leusden is een groot succes geworden. Ruim 1600 dieren zijn veilig naar de over kant van drukke straten gebracht. Het 21 ste schoolvoetbaltoernooi, dat vo rige week donderdag in Leusden werd gehouden, kende een record aantal deel nemers. Er deden 82 teams mee. Meedoen is belangrijker dan winnen, dat gold ze ker voor de zon. De Acom, de vakbond voor militiairen, is sinds kort gevestigd op de Larikslaan en bereidt vanuit het Leusdense nieuwe centrum grote landelijke protestacties voor. De militairen voelen zich door de vrede bedreigd Op de sportpagina natuurlijk een uitge breid verslag van de kampieonswedstnjd van MHCL. De hockeyheren haalden in Zwolle de titel binnen en promoveerden naar de Overgangsklasse. Het zaterdag team van Roda is na een sensationeel verlopen duel in de nacompetitie tegen Advendo zo goed als uitgeschakeld. De Leusdenaren verloren met 3-5. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de service™briek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen... Eon eigen kram die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet ledore week berichten wij u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een ovcrheerli|kc taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel dc onderstaande opgavebon in1 LEUSDEN - In verband met de festiviteiten rond bevrijdingsdag was het de afgelopen dagen kermis in Leusden. Voor degenen die al wat langer in Leusden wonen, voor het eerst weer op een vertrouwde plek. De parkeerplaats bij winkelcentrum De Biezenkamp diende als lokatie voor de kermis. De winkeliers aldaar waren met zo gecharmeerd van het idee van de gemeente om de kermis daar weer te houden, omdat de in beslag genomen parkeerplaats niet gebruikt kon worden door de winkelende consument. Hoe dan ook, de jeugd had er niet minder plezier om, getuige deze foto van onze fotograaf Jan Pit. JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam Adres Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 laar 53,80 l Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld 1

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1