Hockeycomplex moet nodig verbeterd worden toda bewijst klasse, maar mist promotie n/ana Blom steekt T T Leusden in het nieuw eyers besluiten seizoen 3-3 gelijkspel tegen Deventer dommelig nacompetitiewedstrijd SDCP-Roda eindigt in 1-1 Eerste reserve üêT SCHAKEN Antilopen op drempel eerste klasse Op het scorebord VOETBAL de Ruiter met een leuk petje op, Bart van Dalen en Sander Greve bejubelen het kampioen- mpi ap van de hockeyclub. De hockeyers spelen volgend jaar in de overgangsklasse, (foto: Jan Pit) 1009 5 ie de rdef: 034 ƒ7: tr. b keul )elb. ntr. 464 ÏËRS iverp B Koo! 034 Groot feest bij MCHL. Voorzitter Pim Goldsmann huldigt Maarten Jonges, Heiko van de Linde, Gert-Jan van der Groep, Richard Knoppien en Ralph Wessels. (foto: Jan Pit) EUSDEN Een gelijkspel het resultaat van de laatste istrijd van het seizoen van eerste herenteam van Leus- Dit veranderde niets in eindklassement: Leusden vorig weekeinde reeds ge moveerd naar de over- gsklasse. I- fok et was zondag een groots f, jpioensfeest in het clubhuis sarc het Valleikanaal. Wethou- Vroon bracht namens het ege van Burgemeester en houders de gelukwensen aan de hele MHCL met de ipioenen. ok voorzitter Pim Golds- 1 m memoreerde in zijn toe- 016 lak deze unieke gebeurte- ,In de 20-jarige geschiede- van de MHCL is het nog vc mer voorgekomen dat zo- het eerste team kampioen dt en promoveert alsook 2de en het 3de herenteam. irdoor de onderlinge aan- tmgen niet verder uit el- sive- rgaan Ook in de damesaf- 5856 deling was het feest, want ook het 4de team in deze afdeling behaalde glansrijk de titel." „Voor de MHCL", aldus Goldsmann, „is ieder kam pioenschap, iedere promotie belangrijk. Maar een kam pioenschap en een promotie van een standaard-elftal, da mes 1 en heren 1, krijgt naar buiten en naar binnen altijd meer aandacht dan andere promoties." De eerste elftallen van welke sportclub dan ook zijn nu een maal het visitekaartje van eep club Bovendien zijn de pres taties van een eerste elftal van invloed op de hele club Dit is een feit waar om men niet heen kan „Promoveren van een standaard elftal geeft een uplift aan de hele club. Bij hoc key wordt niet alleen de hoofd klasse maar ook de over gangsklasse gerekend tot top- hockey. En dat in Leusden als betrekkelijk kleine gemeente nu tophockey wordt bedreven, is een heuglijke gebeurtenis. Dat dit mogelijk is, is voor een heel groot gedeelte te danken aan de ploeg die dit resultaat op zijn conto heeft geschreven. Maar ook de omstandigheden, de hele entourage erom heen, heeft bijgedragen tot dit re sultaat", memoreerde Golds mann. Met name de mogelijk heden die de Gemeente Leus den aan de hockeyclub heeft geboden door zijn medewer king te verlenen aan het tot stand komen van het nieuwe kunstgrasveld, nu twee seizoe nen geleden. Het inzicht dat het college van B&W hiermee heeft getoond in de ontwikke ling van de hockeysport, is ver meldenswaard. Onaanvaardbaar „De MHCL heeft een goede accommodatie in een prachtige omgeving aan te bieden aan zijn leden en aan de KNHB. Helaas worden ernstige beden kingen gekoesterd ten aanzien van het gehele complex. De toegangsweg en de mesthoop langs deze weg zijn het niveau onwaardig. Hoewel het bekend is, dat het compostverwer- kingsbedrijf zéér binnenkort zal verhuizen blijft nog altijd de vraag open wat er gebeurt met de aanwezige hoop", aldus Goldsmann. „Het bestuur heeft de bezwaren al vele ma len bij het college van B&W neergelegd, maar er is wezen lijk NIETS veranderd. De toegangsweg is nog steeds even gevaarlijk smal, de mest hoop ligt er nog steeds. Het tijdstip is nu gekomen, dat het bestuur het ONAANVAARD BAAR uitspreekt. Vanaf deze plaats doet de MHCL dan ook een méér dan dringend beroep op het college van B&W om er zorg voor te dragen dat vóór aanvang van het hockeysei- zoen 1993/94 de entree tot het complex van de MHCL zal worden verbeterd tot een voor ieder aanvaardbaar niveau. En dit betekent in concreto: vuil nishoop weg en de toegangs weg verbreed, overzichtelijk en niet zo gevaarlijk voor onze kinderen zoals nu", aldus de voorzitter. Wethouder Joost de Jongh wachtte niet lang met zijn ant woord, maar bevestigde ter plekke, dat het leed zeer bin nenkort was geleden. Het be stuur van de MHCL toonde zich na afloop verheugd over deze belofte en hoopt, dat het ditmaal ook werkelijkheid zal worden Pim Goldsmann deed de wethouders nog een idee aan de hand met betrekking tot de verbeteringen aan het com plex Omdat het hockey nu, maar zeker het hockey van de toekomst, uitsluitend zal wor den gespeeld op kunstgras zou het college in overweging kun nen nemen om op deze reeds voor de hockeysport bestemde plaats over te gaan tot de aan leg van een derde kunstgras veld. Dit zou dan meteen met de aanleg van een nieuwe toe gangsweg kunnen gebeuren, als toch al wordt overgegaan tot het egaliseren van het be treffende terrein. In de toe spraak van de aanvoerder van het tweede mannenteam deed Sander van der Garde het ver zoek aan wethouder de Jongh om in dat geval toch vooral niet te vergeten een klein „bultje" als monument van herinnering te laten staan Het is voor de MHCL verder een onverteerbare zaak, dat de club de laatste tijd bloot staat aan een golf van vandalisme „In dit jaar," aldus Goldsmann „is er reeds voor duizenden guldens aan zinloze schade toegebracht aan het clubhuis. Het bestuur bezint zich nog op maatregelen." Na de officiële huldiging van de kampioenen en het bedan ken van de vele vrijwilligers, vierde de MHCL nog lang feest. JSDEN - Willem van Ha- em maakte na de wedstrijd - Feyenoord zijn spelers verwijt dat ze veel te lief hun tegenstanders ge- j. 19 'ggers hebben altijd haast, rgaan nergens naartoe, lijn op weg naar huis en IE 2r kwamen zij oorspronke- andaan. Hardlopen is in de kern een zinloze gheid. Waarom koopt ie- M>d dure hardloopschoenen luchtkussens? Niet om mooie manier van lopen men. eel joggers hebben de heiige gang van Asse- die zonder gouden ^tie,naarhu'sh°lt Som- e joggers dragen daarbij stevig uitgedijde buik als aar C jachttrofee met zich mee. Sd rals joggers afzouden n vallen zouden zij meer rt moeten maken. Ande- lopen op een betere con- maar moeten hun in- mingen bekopen met ge urde spieren voor hun fre gezwoeg zoetere 12 ÏRAS 53711 envri <ele& or u fere uit mo# :hten afwerpt. Het is op- nd dat er veel oudere he- n trainingspakken rond- upelen. Er loopt een aar- 'otentieel hartinfarcten de Leusdense fietspad- denk dat joggers naar bor* °lg°ud onder de regen- biff lZ0?ken: Het Nirvana sje p "e lijdende mens; het >ntru' lent dat het lopen vanzelf =>lds*' de enkels het af laten ïl.03" Koen Koster weest waren. Hij had veel te weinig overtredingen gezien, was zijn commentaar. De kromme zou zaterdag in Put ten bij de wedstrijd SDCP- Roda genoten hebben. Onge twijfeld zou hem ook de uit spraak van Rinus Michels, dat i voetbal oorlog is, te binnen ge- schoten zijn. Evenals in het verleden, wanneer de beide j elftallen tegenover elkaar j stonden, was het nu ook weer j een harde wedstrijd, waarin Roda de meeste overtredingen nodig had. Na het laatste fluit- j signaal van de scheidsrechter stond er 1-1 op het scorebord. Door dit resultaat mag SDCP I via een beslissingswedstrijd proberen alsnog promotie naar de tweede klasse KNVB af te dwingen. SDCP mag zich verheugen in een grote, luidruchtige en fa natieke aanhang, die van zijn hart geen moordkuil maakt en de gebeurtenissen in het veld met niet mis te verstaan com mentaar begeleidt. De supporters bleken boven dien het voetballatijn goed te kennen. Harrie Kerssies die er herhaaldelijk hard inging, werd bij elk balcontact verge leken met Lothar Matthaus die een 'matennaaier' heet te zijn. Kerssies kreeg deze titel, om dat hij één keer viel, terwijl er volgens de toeschouwers niets aan de hand was. Ook de wedstrijd Engeland - Nederland bleek goed bekeken te zijn. Telkens weer vielen de namen van Paul Gaiscogne en Jan 'elleboogie' Wouters. Men sen met echte SDCP-petten op liepen langs de lijn om een oogje in het zeil te houden en kwamen prompt in actie, toen er rond Hans van Bekkum tu mult ontstond. Tussen de be drijven door verzekerden sup porters dat SDCP niet hard sneelt en een faire üloee is SDCP ging energiek uit de startblokken, maar uit de eer ste de beste aanval van Roda viel een doelpunt. Harm Was- sink kopte een wereldgoal bin nen na een voorzet op maat van Edwin van Ginkel. Putten was nauwelijks van de schrik beko men of Coen van Dijk liet een bal los die via de onderkant van de lat achter de lijn stuiter de en het veld weer inspoot. De scheidsrechter nam een andere beslissing dan zijn col lega m de wedstrijd Engeland - Duitsland tijdens de WK in 1966. Die wees m dezelfde si tuatie toen wel naar het mid den en mede daardoor werd Engeland toen wereldkam pioen. In Putten bleef het ge woon 0-1 en het werd even akelig stil aan de Putter Eng. Even later werd het 1-1 en barstte er een orkaan van vreugde op de tribune los. Een nieuwe vreugdeuitbarsting viel te noteren toen Marcel Koch een aanvaller van SDCP in het strafschopgebied onder uit haalde. De scheidsrechter legde terecht de bal op de stip. De aanvoeder van SDCP mikte de bal feilloos op de paal en via de j-ug van Van Bekkum en een andere Roda-speler carambo leerde de bal het veld weer in. Eén minuut stilte op de tribu ne. Ondertussen had Van Bek kum al heel wat hoekschoppen doorstaan en enkele reddmgen moeten verrichten, terwijl de Roda-aanval zich ook niet on betuigd gelaten had met een venijnige schoten die net naast of over het doel van de Puttense keeper gingen Na de rust bleven beide ploe gen voor de overwinning gaan. SDCP kreeg een aantal serieu- se kansen, waarbij Van Bek kum blijk moest geven van zijn vakbekwaamheid. Aan de an dere kant kwam de overwin ning ook een paar keer onder handbereik van de rood zwarten. De goed spelende Je roen van Gaal en Harm Was- sink brachten achtereenvol gens André Siegennk, Marcel Koch en Peter Mooibroek in stelling, maar deze drie faal den in de afwerking. Opvallend was de opstelling van Roda. De trainer, Nico Ro- meijn, kwam met dezelfde op stelling in het veld als die waarvoor hij koos, toen Roda in de thuiswedstrijd tegen SDCP in januari met 1-3 ach ter kwam te staan. Koch werd toen naar de libero-positie ge haald, terwijl Edwin van Gin kel centraal op het middenveld ging spelen Mede door die om zetting sleepte Roda toen nog een gelijkspel uit het vuur. Koch speelde overigens op de voor hem ongewone liberop laats een uitstekende wed strijd. Het gele-kaartenbeleid van de scheidsrechter bleef in ne velen gehuld. Hij gaf die pren ten aan Van Gaal, Wassink en Van Dijk voor redelijk zware overtredingen. Hij bleek echter een fan van Kerssies te zijn, die zonder geel de thuisreis mocht aanvaarden De SDCP-spelers haalden zonder boekingen het einde van de strijd, hoewel een aantal van hen nadrukkelijk solliciteerde naar zo'n gele vierhoek, onder andere door twee keer op Hans van Bekkum door te lopen en Harrie Kers sies in het gezicht te slaan. Voor Roda is hiermee het sei zoen echt voorbij. Al met al kunnen de roodhemden terug zien op een geslaagd seizoen, waarin de promotie op het nip pertje gemist werd. In de na- competitie heeft Roda bewezen voetbal-technisch met de top van de derde klasse mee te kunnen, maar nog een klein beetje ervaring tekort komt om tegen toppers zoals SDCP het veldoverwicht in een overwin ning om te zetten. Jan te Winkel LEUSDEN - De Trim- en Toerclub Leusden had dringend behoefte aan nieuwe kleding. Rijwielhan del Blom aan de Zwarteweg was bereid de club van 160 leden van kleren te voorzien. Afgelopen zondag werden de nieuwe tenues plechtig overgedragen en meteen ingewijd. Tachtig leden reden een schitterende route Meylof - Boogaard 1-0 Nijhof J. - Van de Bilt 0-1 Elschot - Agterberg 1-0 van Tuyll - Modiri 0-1 Willigenburg - Struiwig 1-0 Nijhof G. - Hubert 1-0 Bayat - Wijnbelt 1-0 Vos - Sharizadeh 1-0 Van der Harst - Verschuur 0,5-0,5 Van Ooik - Halkes 0-1 Rietveld - van Dalen 1-0 Veenendaal - Beijer 0-1 Eindstand groep A: 1. Jaap de Jager 13,5 2 J. Marcus 12,0 3. van Mil 11,0 4. Carel Vos 10,5 B. Uneken 10,5 6. Joost Schaffner 10,0 7. Hans Peperkamp 9.5 8. van Ark 9.0 van Surksum 9,0 A. Tissink 9.0 D de Graaf 9.0 12. Bert Kampes 8.5 13. van Laar 8.0 Pruys 8.0 15. Arnold Peperkamp 7.5 16. Middelbos 6.5 Groep B 1. C. Oskam 10,5 D. van Diermen 10.5 3. Heuveling 9,5 4. Jan Nijhof 9.0 5. Middelbos 8.5 Domen 8,5 Sharizadeh 8.5 8 H. de Graaf 7.5 Egbert Moed 7.5 Stienen 7.5 11 Koelewijn 7.0 Dirk Meylof 7,0 13. Jos Agterberg 6.5 14. Mare Verrips 6.0 Jos Boemaars 6.0 16. Hollaar 5,0 Groep C 9.5 1. Verschoor 2. Vincent v.d. Bilt 8.0 Gerrit Nijhof 8.0 Uitslagen zondag ALTB 2 - Lookhorst 1 0-8 Lookhorst 2 - Eemslag 2 5-3 Doordraaiers 1 - Lookhorst 4 8-0 Lookhorst 5 - Atalanta 2 2-6 Heren 1 - Nijkerk 3 4-2 Junioren 1 - Soest dijk 3 3-5 Junioren 2 - Leusden 1 6-2 zaterdag Lookhorst 1 - Breukelen 2 2-3 At Risk 1 - Lookhorst 2 3-2 Lookhorst 3 - Hofland 7 3-2 Groenekan 3 - Lookhorst 4 5-0 Hakkelaars 1 - Heren 1 4-2 Heren 2 - Gooiland 6 6-0 Heren 3 - Odijk 4 1-5 Griffensteyn 3 - Junioren 1 4-1 Junioren 2 - Eemelaar 1 5-0 Junioren 3 - Nienhof 3 2-3 LEUSDEN - Antilopen speelt zaterdag om 15.30 uur de laatste wedstrijd van het seizoen tegen SKF uit Veenendaal. Antilopen heeft op dit moment een gedeelde eerste plek samen met Unitas uit Harderwijk in het bezit. Deze plek geeft recht op promotie naar de eerste klasse. De Veenendalers staan vierde in de rangschikking en zijn een geduchte tegen stander. De Leusdenaren worden op de voet gevolgd door De Meeuwen uit Put ten. Als Antilopen niet wint, loopt zij het risico dat zij ingehaald wordt door de Puttenaren. Antilopen degradeerde vorig seizoen uit de eerste klasse. In de tweede klasse begonnen de Leusdenaren overtuigd. Het herfstkam- pioenschap werd binnen gehaald. maar deze lente begon Antilopen matig. De laatste weken speelt het achttal weer overtuigend en staat op het punt het verloren gegane terrein te rug te winnen. Donderdag 20 mei 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 21 mei 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 13.00 - 14.00 uur: SSD - Ten nis. LTV Lockhorst. 13.30 en 14.30 uur: SSD - In- doorbowls, De Korf, (zij-in- gang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 22 mei 15.30 uur: Korfbal, Antilo pen - SKF, Burg. Buinigpark. Zondag 23 mei 15.00 uur: Baarn - LHV, Baarn. 15.15 uur: LHV - ASC 3, Burg. Buiningpark. Maandag 24 mei 09.00 uur: SSD - Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD - Grondgumnastiek, De Korf (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton, De Korf, (zij-in gang). Dinsdag 25 mei 09.00 uur - 18.00 uur: SSD - Midgetgolf, zwembad Octo pus. 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf, (zij-in gang). Woensdag 26 mei 10.00 uur - 11.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. Leusder Krant 'oensdag 19 mei 1993 PORT Pagina 13 4. Pemnock 7,0 Dick van Ooik 7.0 6. Verbeek 6,5 Cemy 6,5 J. de Graaf 6,5 9. K vanlngen 6,0 Leen Boogaard 6.0 R. Egter 6,0 13. Ponstra 5,5 14. Wouter v.d. Bilt 5,0 Abbas Bayat 5,0 16. Jeroen Wijnbelt 4.5 v.d. Braak 4,5 18. Henk van Dalen 3,0 19. Wim Hubert 2.0 20. Johan v.d. Pol 1,0 Uitslag nacompetitie SDCP- Roda'46 1-1 Eindstand nacompetitie 1 SDCP 2-3 2 Advendo'57 2-2 3. Roda'46 2-1

Leusder Krant | 1993 | | pagina 13