LAAT CARA- PATIËNTEN NIET STIKKEN Nationale top op Leos jeugdtoernooi ÜH0USE° Eemland-biljartster stoten door Jaap de Jager wint snelschaaktoernooi leusder ^5*^ Krant Astma 5?Fonds r'HEINEMAN ANTIEKS SOFTWARE fiets ton Giro 55055 HET BESTE NIEUWS KOMT VAN GAZELLE Van Zwol wint LTV Lookhorst op de goede weg Veertiende editie jeugdtoernooi staat landelijk hoog aangeschreven Fa. Heineman KOOLOOS Een speciaalzaak met software, midi en multimedia-toepassingen voor thuisgebruikers en kleinbedrijf. Openingstijden van maandag t/m vrijdag van 12.00 uur tot 20.00 uur, zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Rietzangerstraat 26, tel. 033-753037 Amersfoort VANAF Dealer van Raleigh, Peugeot, Puch en Gazelle rijwielen en bromfietsen. De Gels ^vakman DICK MEERVELD Winkelcentrum „Hamershof" Telefoon 033-940005 Ook uw adres voor reparatie. verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service v. ZANDBRINK INSTALLATIEWERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leasden Tel 033-941346 LEUSDEN - In het afgelopen weekend vond bij Biljartver eniging BVL onder het ge meentehuis de gewestelijke fi nale voor damesteams plaats. Hiertoe hadden tien districten uit het Gewest Midden Neder land van de KNBB een vrou wenteam afgevaardigd die in twee poules streden om het Ge westelijk Kampioenschap. De wedstrijden stonden onder lei ding van Heuvelink (algemeen wedstrijdleider van District Eemland) uit Leusden en Brookman uit Amersfoort. De biljartvereniging stelde de ac commodatie beschikbaar en verzorgde op een uitstekende manier voor een hapje en drankje. District Eemland was verte genwoordigd door een sterk team bestaande uit de dames B Klompenhouwer uit Nijkerk, G. Meyers uit Hoevelaken, H. Morsink uit Amersfoort en S. Feyen uit Harderwijk. Deze hadden zich voor uitzending geplaats door een goede klas sering in de Districtswedstrij den. Dit team deed het dan ook uitstekend in hun poule en werden hierin afgetekend win naar door al hun wedstrijden te winnen. Tegenstanders waren teams uit o.a. Utrecht, Flevoland en Veenendaal. In de andere poule had het District Dieren via overwinningen op teams uit Den Bosch, Arnhem, Nijme gen, Oss en Waalwijk zich als winnaar opgeworpen. Beide teams dienden zondag in een onderlinge treffen uit te maken wie zich Gewestelijk Kam pioen mocht noemen Deze finalewedstrijd heeft een uitzonderlijk spannend verloop gekend waarin de da mes uit Eemland zich uitste kend hebben geweerd. Uitein delijk kwamen ze één punt te kort voor de eindoverwinning en derhalve konden de dames uit Dieren worden gelauwerd. Het team uit Dieren zal na mens het Gewest Midden Ne derland worden afgevaardigd naar de Nationale Teamkam pioenschappen welke op 12 en 13 juni in Sporthal Schuilen - burg te Amersfoort zullen wor den verspeeld. Voor liefheb bers van biljarten is dit een grootse niet te missen gebeur tenis waarin biljarters uit ge heel Nederland zich opmaken voor de strijd om de Nationale titel voor teams in de diverse klassen LEUSDEN - Al sinds jaar en dag organiseert de Schaakver eniging Leusden in de maand mei een snelschaaktoernooi waar zo ongeveer het Open Leusdens Kampioenschap be haald kan worden. Afgelopen vrijdag werd Jaap de Jager (jr.) de waardige winnaar van het toernooi: een Leusdenaar die als het ware bij de schaak vereniging is opgegroeid en in middels in de landelijke hoofdklasse speelt in het tweede team van de lands kampioen. Jaap de Jager komt als een ko meet omhoog in de nationale schaakwereld. Tien jaar terug al won hij steeds de scholie renkampioenschappen die door de Schaakvereniging Leusden ook toen al werden georganiseerd. Via Schaakge nootschap Amersfoort en Am stelveen is Jaap in één klap in de landelijke hoofdklasse in het tweede team van Volmac, waar spelers rondlopen als bijvoorbeeld Kortsnoi, van de Wiel, Speelman en Timman. Desondanks is Jaap de Jager nog bijna altijd op de club avonden in Leusden aanwe zig, al was het maar om Joost Schaffner te ondersteunen: Joost Schaffner uit Achter veld is hard bezig in Jaap's voetsporen te treden Hij was al op jonge leeftijd Neder lands Kampioen Rapid-scha- ken in zijn leeftijdsklasse, be haalde in het afgelopen sei zoen als vijftienjarige onder andere het beste restulaat in het eerste team van de ver eniging en zal komend jaar waarschijnlijk wel in Amers foort spelen. Joost Schaffner was afgelopen vrijdag zesde in de eindstand. Het snelschaaktoernooi, ver noemd naar één van de grote inspirators van de vereniging, de vier jaar geleden plotseling overleden Joop van Santen, kende met 52 deelnemers weer een forse belangstelling, waaronder zich zowel cracks als jonge jeugdspelers en huis- schakers en bevonden. Als tweede eindigde Joost Mar cus, als derde Johan van Mil, beide bekende spelers. Opvallend was de vierde plaats van Karei Vos, ook nog steeds één van de kandidaten voor het interne kampioen schap van de club. Teleurstel lend was het optreden van Hesmatollah Sharizadeh. Vo rig jaar was hij nog clubkam pioen bij het snelschaken, maar nu haalde hij de A-groep niet eens en kwam in de B- groep niet verder dan de mid denmoot. Spannend was het toernooi niet bepaald Jaap de Jager was al vrij vroeg 'los' van zijn concurrenten en haalde met 13,5 punten uit 15 partijen een overtuigende score. Huiscompetitie De huiscompetitie krijgt een ongemeen spannend slot met nog slechts één ronde te spe len. De beide koplopers verlo ren afgelopen donderdag op de clubavond, de nummer drie op de ranglijst lijkt plotsklaps nog kansen te krijgen. Kop loper van Tuyll, al van meet af aan koploper, verloor van Kambiz Modiri die een stuk veroverde en vervolgens com plicaties uit de weg ging, de andere stukken ruild om het voordeel te gelde te maken. De nummers twee en drie ont moetten elkaar: Sharizadeh ging tegen Karei Vos ten on der in een ingewikkelde maar hoogstaande partij Extra spannend is het doordat van Tuyll nog een afgebroken par tij open heeft staan tegen Nas ser Aghlani, daarin staat hij niet bepaald lekker Van groot belang wordt nu welke indeling in de laatste ronde uit de computer komt rollen De computer bepaald wie tegen wie moet spelen. Er is een dikke kans dat Jaap van Tuyll en Karei Vos elkaar zul len ontmoeten. LEUSDEN - De duiven werden gelost om 10.00 uur en de eerste duif arri veerde om 13.56.27 uur (1588 m/m) op zijn hok. Deze duif kwam uit Port Saint Max in Frankrijk. Hij heeft 37 kilometer af gelegd. Ab van Zwol en Ton Elverding verrichtten de beste prestaties met elk 3 duiven bij de plaatsen 1 t/m 10. Ab van Zwol nrs. 1-2-4 Ton Elverding nrs. 3-5-6 LEUSDEN - Het eerste zondag mixed team van LTV Lockhorst is er, na vier verloren wedstrijden, in geslaagd de vijfde (van de zeven) overtuigend te winnen. ALTB uit Arn hem moest er thuis met 0-8 aan geloven. Als Lockhorst ook de laat ste twee wedstrijden nog wint, dan is de kans groot, dat degradatie nog kan worden ontlopen, omdat de onderste verenigingen nog tegen elkaar moeten. Het ging Lockhorst ge makkelijk af, getuige de uitslagen. Marcel de Jong won met 2-6 2-6, Marjolein de Hooge met 1-6 0-6 en Marella Tijmensen met 3-6 1-6. Jaap van Pelt had iets meer moeite. De eerste set verloor hij met 6-3, waarna hij de zwakke plekken van zijn oppo nent had ontdekt. De vol gende twee sets werden gepakt met 3-6 2-6. Ook de dubbels leverden niet veel problemen op, zij gingen alle in twee sets, zij het dat er twee tiebreaks nodig waren en twee keer 5-7 op het scorebord werd genoteerd. De heren wonnen met 2-6 5-7 en de dames met 6-7 3- 6. Marjolein de Hooge en Marcel de Jong hadden in hun mixed een walk-over 0-6 0-6, Marella Tijmensen en Jaap van Pelt pakten de zege met de hakken over de sloot, 5-7 6-7. Volgende week speelt Lockhorst thuis tegen Ir- minloo 1. (advertenties) Concentratie tijdens het biljart-kampioenschap voor vrouwen, (foto: Jan Pit) LEUSDEN - Peter Eysink, coördinator algemene zaken en voorzitter van de tocrnooi- commissie, steekt zijn enthou siasme niet onder stoelen of banken. Ondanks alle tegen slagen is het LEOS gelukt op nieuw een toptoernooi^te orga niseren, waar het aanstormend volleybaltalent aan mee doet. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 mei komen nationale en inter nationale teams in Leusden strijden om de felbegeerde LEOS-bcker. Bekende clubs zoals Avero/Sneek, Rentokil/ Zevenhuizen, Reflex en VHC hebben ondanks de eindexa- mentijd, teams bij elkaar we ten te krijgen. Het terugtrekken van de toernooi-sponsor Philips is ge deeltelijk opgevangen door de clubsponsor Het Leos-toer- nooi draagt daarom dit jaar de naam DUPACO/Leos jeugd toernooi. De resterende gelden kwamen van veel kleine (onder andere) Leusdense sponsors en werden verdiend met ludieke acties van de eigen leden. Op 8 mei werd een sponsorloop af gewerkt met minder deelne mers dan voorgaande jaren, maar met bijna evengrote op brengst. 600,-. Komend weekend valt mid den in de eindexamentijd. Veel spelers moeten alles op alles zetten om zowel te kunnen stu deren als te volleyballen. Waar dit niet lukte, zegden clubs af. Aan het toernooi nemen dit jaar acht jongens en acht meisjesteams deel, tegen tien in elke categorie vorig jaar. De buitenlandse deelnemer is Ho- hen Limburg uit Duitsland Volgens Peter Eysink heb ben de deelnemende clubs, voor een sterke bezetting ge zorgd. „Onze goede naam werkt tegen Wanneer van een team twee spelers afvallen, komt ze niet. Want vervangen voor een dergelijk sterk toer nooi geeft teveel risico Men komt voor de overwinning Avero/Sneek bijvoorbeeld komt voor de eerste plaats Ze zullen er zijn. De clubs zijn zeer vereerd wanneer ze wor den uitgenodigd. Die zetten alles, inclusief eindexamens, een weekend opzij Apollo uit Borne kreeg vorig jaar geen uitnodiging en nam demon stratief op de tribune plaats. Dit jaar zijn ze er als deelnemer bij." De grote belangstelling is vooral te danken aan de sterke bezetting en de unieke kans om leeftijdgenoten te ontmoeten Peter Eysink: „De meeste jon geren spelen vanaf een jaar of achttien bij de senioren in de eerste teams. Op dit toernooi spelen alleen jongeren tot en met 19 jaar, met eventueel twee dispensaties tot 21 jaar. Het is echt allemaal aanstormend talent Ron Zwerver, Patrick de Reus, Cintha Boersma en Henk Jan Held, grote namen van nu, hebben in het nabije verleden in Leusden gespeeld. Henk Jan Held is dit jaar he laas afwezig omdat hij bij de voorbereidingen voor de World Volleyball League is. Onder het publiek bevinden zich al tijd toptrainers, speurend naar talent." Initiatief Het Leos Moving Sound Toernooi is in de afgelopen veertien uitgegroeid tot een van de meest aantrekkelijk en bekende toernooien onder de jeugdige volleyballers Op 17 mei 1980 organiseerde Leos het voor de eerste maal in 'de Kop pel' sporthal in Amersfoort. Twee jaar later was de 'eigen' accomodatie in Leusden, 'de Korf', klaar. Het toernooi ont stond op initiatief van de Leos-jeugd Zij behaalde des tijds goede prestaties bij de grote toernooien, met name bij de open clubkampioenschap pen. Daaraan doen ieder jaar zo'n 350 clubs mee, waarvan er uiteindelijk slechts acht in de finales komen. Het Leos-toer- nooi is traditioneel de moge lijkheid tot revanche voor de sterkste meisjes- en jongen steams. In het verleden deden ook de teams van Jong Oranje mee. Naast de sportieve uitdaging speelt zeker de gezelligheid een grote rol. De spelers uit Ne- derlard en Duitsland zijn on dergebracht bij gastgezinnen of betrokken hun eigen trai ningstentenkamp op camping de Bokkeduinen. Op vrijdagavond verzorgt het Elisabeth Ziekenhuis een tradionele macaronimaaltijd. Het feest daarna is kort maar hevig tot half elf, want de vol gende dag zijn de belangrijkste wedstrijden. Voor de eerste plaats, plus de beste spelver deler/ster en aanvaller/ster staan bekers klaar Voor de toernooi-winnaars zijn er bo vendien medailles. Volgens peter Eysink gebeurt dit op 'normale' toernooien niet en is het Leos-toernooi alleen daar om als een kopie van het toer nooi waarop Leusden revanche biedt. Hoog gespannen Voor Leos zijn de verwach tingen hoog gespannen Het eerste damesteam speelt nu tweede divisie maar de ver wachting is binnen de drie jaar de eerste divisie te halen. Stie kem hoopt de vereniging zelfs in die periode op het hoogste plan, de eredivisie, te acteren Het team speelt al bij de beste acht teams van Nederland in het besloten acht toernooi. Om nieuwe spelers te contracteren heeft men meisjés van 16 en 17 jaar in het district Utrecht be naderd. Dit is Leos door de be treffende clubs niet in dank af genomen. Peter Eysink be grijpt dit, maar verweert zich met: „Het is heel gebruikelijk. Wij bieden ze een beter niveau, betere begeleiding en daardoor meer vooruitzichten." Een aantal gegadigden speelt in de LEOS-teams mee Mede hierdoor is dames 1 niet echt Leusdens meer te noemen. Alleen Astrid van Dijk woont hier. Bij de heren zijn grotere pro blemen. Bij gebrek aan een trainer stapten veel spelers vo rig jaar over naar andere clubs. Dit jaar is met behulp van gast- spelers desalnietemin een ster ke eerste herenteam gefor meerd. „Volgend jaar zijn we echt terug", belooft Eysink. De wedstrijden in de Korf beginnen vrijdag 21 mei en za terdag 22 mei om 10 uur en eindigen om 16.u30. De prijs uitreikingen vinden op zater dag rond 17.00 plaats. Marianne de Valck Woensdag 19 mei 1993 Breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom. Meer dan 200 antieke meubelen in eiken en mahonie. Kabinetten, kasten, hoekkasten, kisten, buro's, tafels, stoelen enz. Verkoop met inruilgarantie. Tevensgroothandel. Hoevelakenseweg 194,Terschuur Tel. 03426-1381 j Geopend: di. t/m za. 9.00-17.00 uur Peter Eysink: ,,Soms keert onze goede naam zich tegen ons." (fotoHans Verhorst) De Leos-selecüe is nog volop in training voor het jeugdtoernooi (fotoHans Verhorst) Nieuw Verbouwbedri|f Ekris 3, Woudenberg Tel. 03498-61096 Fax:

Leusder Krant | 1993 | | pagina 14