ij gaan topsport bedrijven" lap LHV verliest kansloos .Leusder Krant. BVL goed op stoot Gezellig volleybaltoernooi Groot succes Impala-turners al meer dan vijfentwintig jaar springlevend Gezond Joggen in Apeldoorn Iina ensdag 19 mei 1993 Pagina 15 ACHTERVELD - Avanti kan terugkijken op een ge zellig en sportief dorps- volleybaltoemooi in de sportzaal te Achterveld. Zondagmorgen gingen er tien teams ten strijde voor de punten in twee poules. Vooral in poule 1 werd het een spannende strijd Na afloop van de wedstrijden waren er nl. 2 teams met 7 punten; zodat het setge middelde bepaalde wie er le werd. De uitslag was: Poule 1 le VanOlley 2e Asschatjes 3e Klettersteeg 4e Van Zandbrink 5e Klaverblad Poule 2 le Fam van Ruitenbeek 2e Van Geyn 3e Familievrienden 4e Turtles 5e Feestcomité 's Middags werd er ge speeld door 7 teams. Ook hier zat de stemming er goed in, mede door de ..vrijgezellendag" die georganiseerd was voor Marcel Boone Gekleed in overall en op klompen moest hij alle wedstrijden fluiten voor de teams van de Mannen en de Boerenjongens. Marcel heeft deze taak prima vervuld en is na het fluiten van zes wedstrij den een uitstekende scheidsrechter gebleken. De einduitslag van de middagpoule was: leDTS 2e De Mannen 3e De Zouaven 4e De Boerenjongens 5e De Zandbrinkjes 6é Net werp 7e Antwerpen BV LEUSDEN - De finale van de D-competitie in Breukelen is een gran dioos succes voor de Im- pala-tumers/sters gewor den. In alle categorieën waar Impala in de voorrondes aan had meegedaan, had den zich drie ploegen ge plaatst voor deze provin ciale kampioenschappen. Bij de jeugdturnsters van 12 jaar en ouder kwamen Tamara Boersma, Titia Gijsbertse en Els Brosky uit. Van de elf ploegen die zich plaatsten, behaalden ze een vijfde plaats. Het totaal van de ploeg was 83 55 punten. Tamara ein digde met 26.10 punten op een negenentwintigste plaats, Titia met 28.05 punten behaalde een twaalfde plaats. Els scoorde het best met 29.40 punten en kwam daarmee op een derde plaats. De meisjes tot 12 jaar, Pe tra Triel, Evelien Wolters, Tanja Berghuis en Tamara Meijer eindigden van de twaalf ploegen in hun ca tegorie met een totaal van 88 10 punten op een derde plaats. Individueel werd Tamara tweeëndertigste met 27.85 punten, Tanja negen tiende met 28.90 punten. Petra en Evelien ein digden gelijk op een twaalfde plaats met 29.25 punten. Een onverwachts en fantastisch resultaat. De jongens tot 12 jaar, Ro nald Meijer, Bas Renooy, Nils Boom en Taco van der Meulen behaalden met een totaal van 110.65 pun ten een eerste plaats bij het jongensturnen. Nils werd vijftiende met een totaal van 34.75 punten. Taco behaalde een der tiende plaats met een to taal van 35.05 punten. Bas bereikte met een punten totaal van 36.50 een tiende plaats. Ronald scoorde nog beter en behaalde met 38.00 punten een vierde plaats. Een resultaat voor de Im pala turners en turnsters om nooit te vergeten. schiteren tijdens het openingsnummer Do-Re-Mi. (foto: Impala/Janus Visser) Het grandioze slotnummer van de Impala-jubileum-show. 350 kinderen dansen de longen uit hun lijf. (foto: Impala!Janus Visser) BVL met minimaal één team meedoen Succesvol Ook in de individuele kam pioenschappen werden zeer veel goede resultaten behaald. Het verste kwam Gerrie den Daas. Zij werd tweede in de districtsfinale zesde libre en verwierf zich het recht om in de gewestelijke finale te spe len. Ook daar haalde ze een tweede plaats. Daarmee miste ze op het nippertje een plaats in de landelijke finale Wel was haar gemiddelde in de di strictsfinale al zo goed dat ze komend seizoen in de vijfde klasse mag uitkomen. Ook Piet Lagas, Adrie Verrijp en Math Boelen waren zeer succesvol. Piet Lagas plaatste zich eerst voor de districtsfi nale eerste klasse libre waarin hij een zesde plaats behaalde. Daarna nam hij op invitatie en buiten mededinging deel aan de finale hoofdklasse li bre waarin hij zevende van de acht deelnemers werd. Ten slotte behaalde hij nog een derde plaats in de districtsfi nale bandstoten derde klasse. Adrie Verrijp werd tweede in de districtsfinale eerste klasse libre en werd daarna in de ge westelijke finale vijfde Ook hij deed daarna op invitatie1 mee aan de districtsfinale hoofdklasse libre waarin hij zesde werd. De finale eerste klasse libre kende tenslotte nog een derde deelnemer aan BVL en wel Math Boelen die achtste werd. Dezelfde speler werd tweede in de tweede klasse drieban den en daarna zevende in de gewestelijke finale De ove rige districtsfinaleplaatsen waren voor Ben Schuiten (derde klasse driebanden, vijfde plaats). Ton Huijskes (tweede klasse driebanden, zesde plaats), Wim Veen (vijfde klasse libre, zevende plaats). Hans Muis (tweede klasse libre, vijfde plaats), Martin Houtzager (vijfde klasse bandstoten, vijfde plaats), en Peter v.d. Veen (vierde klasse bandstoten, zesde plaats). Inmiddels zijn er al weer voor- wedstrijden driebanden voor het seizoen 93/94 gespeeld want de biljartkalender is te genwoordig overvol Of er weer spelers van BVL een fi naleplaats bereikt hebben is nog niet bekend. LEUSDEN - De sectie wed strijdbiljarten van de Binnen sportvereniging Leusden (BVL), die in de kelder van het gemeentehuis haar speelzaal heeft, beleefde een uitzonder lijk goed seizoen 1992/93. BVL, dat van oudsher meer re creatiebiljarters dan wed strijdspelers kent, kon dit jaar maar liefst 8 teams op de been brengen. Drie teams kwamen uit in de driebandenklasse B2. Leusden 2 werd kampioen in poule 2, waarin ook het eerste driebandenteam uitkwam. Dit team eindigde in de onder ste regionen. Dat gold ook voor Leusden 3 dat in klasse B3 uitkwam. Van de vijf libreteams werden het 5e, 6e en 7e team eerste in hun poule. Het vierde team werd derde in de Cl-klasse, achtste tweede in de C5- klasse. In de diverse klassen moesten de poulewinnaars nog beslis singswedstrijden spelen om het districtskampioenschap. Daarbij moesten het 6e en 7e team op 30 maart in Nijkerk tegen elkaar en tegen De Ta veerne uit Putten spelen. Leusden 6 bestaande uit Hans Quint, Bruno Keller, Joyce Beekink en Martin Houtzager, kwam daarbij als overtui gende districtskampioen uit de bus. Daarna volgde voor dit team op 8 en 9 mei in Lelystad een serie van 5 wedstrijden met andere districtskampioenen met als inzet het gewestelijke kampioenschap en een plaats in de landelijke teamfinales. Dit werd niet bereikt. Het team moest met een vierde plaats genoegen nemen. Leusden 5. bestaande uit Pe ter van de Veen, Hans Muis en Ben Schuiten, werd ook di strictskampioen en kwam in i de gewestelijke finale in Utrecht tot een tweede plaats. Het tweede driebandenteam miste na een eerste plaats in de poule op het nippertje het districtskampioenschap. In de beslissingswedstrijden bleef het team één punt achter op Ruimzicht. In het seizoen 93/94 gaat de teamcompetitie op 20 septem ber van start. Waarschijnlijk kan BVL weer met acht teams uitkomen in de avondcompeti tie. Daarnaast is er sinds vorig jaar een middagcompetitie voor senioren. Daaraan zal Peddemors memoreerde dat deze brede keus aan sporten des te opmerkelijker is, omdat Impala in de luwte van de pu bliciteit opereert. Dat is nog altijd het geval en dat maakt het ook moeilijk voor de ambi tieuze gymnastiekvereniging sponsors te vinden om topsport te beoefenen ,,Wij hadden contact met een geïnteresseerde sponsor. Wij hebben veel gespiekken ge voerd. maar uiteindelijk haakte het bedrijf toch af, om dat wij publicitair oninteres sant zijn", zucht Bunnik „Ie dereen kijkt naar voetbal en de kranten staan er vol van. Dus daar komen de sponsors op af." Dure uren Toch is er veel geld nodig. „Topsportselecties moeten vaak trainen. Je hebt goede trainers en zalen nodig. Maar het zijn maar kleine groepjes, die getraind worden Dat zijn dus dure uren. Dat betekent dat anderen aan topsport mee moeten betalen Toch geloof ik dat wij niet aan het oprichten van een topsportsectie zullen kunnen ontkomen." Bunnik gelooft namelijk dat als er geen nieuwe wegen inge slagen worden, Impala in zal slapen en weg zal zakken. „De trainers merken het direct. Als het regent komen er mmder mensen op de training. De ani mo voor kampen en andere ac tiviteiten, waar de club be roemd om is, loopt terug. Dat is een gevaarlijke ontwikkeling voor Impala. Wij onderzoeken nu wat de mogelijkheden zijn voor topsport. Wij zullen bin nenkort wel beslissen", zet de voorzitter de zaken op een rij tje. Impala heeft geen lange tra ditie met wedstrijdsport. „Van oudsher ging het de club meer om het lekker bewegen Wij de den nauwelijks mee aan wed- Selina Bunnik en Evelien Wolters voeren een handstand uit tijdens de jubileum-show. (foto: Impala!Janus Visser) strijden. Daarom zijn de vol leyballers en de handballers bij ons weggegaan. Zij wilden weieens iets bereiken. Maar tien jaar geleden kreeg de club ineens een aantal grote talen ten op het gebied van de ritmi sche sportgymnastiek en toen hebben we besloten dat wij deze talenten de kans moesten geven zich te ontwikkelen. En zij hebben het tot de nationale subtop geschopt." „Elke trainer wordt goed betaald, maar voorwaarde is wel dat zij diploma's halen. Wij werkten eerst met ongediplo meerde mensen, maar wij heb ben ze verplicht diploma's te halen. Elke groep, ook de re creanten worden door goedop geleide mensen getraind." Maar de recreanten zijn de kurk waar Impala op drijft „De Jazz-gymnastiek loopt als een trein. Net als al die andere dansgroepen. Wij zijn niet commerciëel en kunnen die groepen dus veel goedkoper bedienen dan al die sportscho len. Wij gaan komend jaar ook weer ski-gym geven Impala bruist van het leven en heeft heel wat in zijn mars. Dat heb je kunnen zien bij de weergalo ze show, die wij in de Korf heb ben neergelegd Ons jubileum heeft bewezen dat wij springlevend zijn", zegt Bun nik. Aan het eind vertelt hij dat hij de club er weer hard tegen aan zal gaan: „Ik heb een hekel aan geschiedenis en terugkij ken. Ik ben alleen geïnteres seerd in de toekomst. Daar moet het gebeuren." Gerhard te Winkel LHV bijhet ingaan van de rust tegen een 2-6 achterstand aan keek. Met hernieuwde moed startte LHV de tweede helft, fanatie ker dan in de eerste. Maar doelpunten leverde deze inzet voorlopig niet op. Integen deel, BHC scoorde tweemaal en bracht de stand op 2-8. Hierdoor was de wedstrijd be slist. Corina Schothorst brak de hoek door en scoorde. Dit doelpunt werd door de bezoe kers opnieuw beantwoord met een treffer. Waardoor het ver schil van zes doelpunten in stand bleef. Op dit moment ontstonden er wat wrijvingen waardoor de speelsters van BHC geïrri teerd raakten. Hierdoor kre gen zij meer oog voor de fou tieve beslissingen van de scheidsrechter en de ledema ten van hun tegenstandsters dan voor het spel. Zo ontweek Monique Hoven- kamp bij een solo een aantal aanslagen, voordat ze met de nodige wilskracht tot scoren kon komen. Na deze treffer was het voor de vierde keer Corina Schot horst die voor LHV kon sco ren. Ditmaal deed zij dit ech ter met haar linker hand, waaruit blijkt dat zij door de nodige oefening aardig op weg is om tweehandig te worden. To Schoenmakers tekende tenslotte voor de laatste tref fer van deze wedstrijd zodat de nederlaag voor LHV met wat dragelijker cijfers tot stand kwam: 6-9 - Op 30 januari werd de gymnastiekver- Impala opgericht, om- in Lcusden grote bestond. De initia- waren: Kooy, Van en Visser. De ge toonde grote belang voor de club. Burge- Buining werd be- nnheer. Impala toonde zeer ondernemend: de breidde de takken van tfende sporten steeds ver- lit. Zo zijn Leos en LHV uit gymnastiekvereniging tgekomen. Tegenwoordig Leusdenaren ook voor Ritmische Sport- Dastiek, Aerobic en Tram- Despringen bij Impala te- Het bestuur van de vere- ig kijkt alweer vooruit. Ja overweegt topsporters Impala-voorzitter Henk Bunnik: „Wij hebben een sociale functie." op te gaan leiden. „Impala heeft nu 650 leden. Wij hebben in deze opzet de grenzen van onze groei bereikt. Wij moeten nu een keuze maken. Lang zaam achteruit gaan of top sport bedrijven en groter wor den. Ik opteer voor het laat ste", zegt Impala-voorzitter Henk Bunnik. In 1978 ontvmg Impala de Jaro van Rootselaar trofee. De toenmalige voorzitter van de nu opgeheven Sportstichting, Peddemors, vertelde dat deze prijs naar de gymnastiekver eniging ging, omdat Impala een breed scala aan sporten aanbood, vooral voor de jeugd. „Wij hebben een so ciale functie binnen Leusden. Wij houden de jeugd van straat", zegt Henk Bunnik trots tiding en het bestuur tijdens een moeilijk moment (foto: Impala!Janus Visser) ÜSDEN - LHV lijkt de petitie plichtmatig uit te en. Na de ruime nederlaag ge week tegen het sterke lissimo verloor de ploeg coach Rainer Rutschek dit kend van BHC uit Bus- Na een 2-6 ruststand er uiteindelijk een 6-9 trlaag geleden. r LHV staat er in de com- tie niets meer op het spel. Ze staan vast op de vierde plaats en kunnen niet meer stijgen of zakken op de rang lijst. Deze gegevens hebben hun weerslag op het spel van de dames. Vorige week was de tegenstander duidelijk ster ker; dit weekend niet. LHV moet de schuld voor de neder laag voornamelijk bij zichzelf zoeken. Doordat enkele speelsters in deze wedstrijd plezier boven prestaties verkozen, was de concentratie niet optimaal. BHC profiteerde hier goed van. LHV begon de wedstrijd sterk en opende via de laatste wed strijden opvallend gemakke lijk scorende Corina Schot horst. Hierna was de beurt aan BHC om te scoren. Zonder dat de ploeg een veldoverwicht had scoorde zij liefst vijf maal op rij zonder dat LHV wat kon doen. Dit kwam door enkele snelle uitvallen en afstands schoten waar de LHV-verde- digsters te laat bij waren om ze te kunnen blokkeren. Bo vendien stond er bij BHC een goede keepster in het doel die regelmatig goede LHV-scho- ten onschadelijk maakte. Wrijvingen Nadat BHC een 1-5 voor sprong had genomen scoorde Schothorst haar en LHV's tweede treffer. Dit doelpunt werd weer snel beantwoord door de tegenstander zodat LEUSDEN - Het team Gezond Joggen' doet mee tost de 24-uur loop- estafette te Apeldoorn is weer gelukt een Ploeg op de been te krij gen voor dit uniek gebeu ren in Nederland Vrijdag 21 mei valt om 14 00 uur het startschot, «et doel is dit jaar 300 km faalen. De ploeg bestaat b1* negen heren en een dame. Het parcours ligt in een schitterend park in Apeldoorn. Het team van 'Gezond Joggen' Leusden bestaat uit: Joop Boersen, Alex van den Wijk, Gerrit Nij- hof, Jan Boersen, Jeroen Raaymakers, Jan Wanner, Chris Schijnemakers, Henk van der Kolk, Rei- nie Boersen, Jan Sche pers. Corina Schothorst scoort voor LHV. (foto: Jan Pit)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 15