5 8 9 13 üemeente wil zichzelf onteigenen Aanleg Roda-kunstveld van start Leusdense ambtenaren leggen het werk neer BDU lachten over azc maken weinig kans Winkeliers gedupeerd door uitbreiding winkelcentrum Leusder Krant s OPGAVEBON Bliksem treft kerkradio SERVA VOLVO MOLENAAR CITROEN ollege wil af van te hoge schadeclaim Jeugdige dieven bekennen groot aantal inbraken NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN SCHIJNWERPER BASISSCHOOL VIERT LUSTRUMFEEST OUDEREN SPORT EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT r. n I SB LEUSDEN - Door bliksemin slag afgelopen week in de St. Jozefkerk aan de Hamersveld- seweg zal aanstaande zondag de eucharistieviering niet via de kerkradio te beluisteren zijn. De bliksem heeft in de kerk onder andere aan de daarvoor benodigde apparatuur forse schade aangericht Volgende week hoopt men alles weer hersteld te hebben AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 1 - lel 033-630154 (advertenties) Nijverheidsweg Noord 61. Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond EUSDEN - Met een juridi- he spitsvondigheid willen ïrgemeester en wethouders schadeclaim van 250.0 0 0,— omzeilen, die de rma Van den Berg zegt te ibben op de gemeente Leus- in. Het college wil overgaan onteigening van de grond, de gemeente zelf in eigen- )m heeft. Van den Berg (Tuin Dier) is de huurder van een ihuur op een terrein, dat ei gendom is van de gemeente. Het gaat om het perceel Ha- mersveldseweg 99a. Van den Berg had met de vorige eige naar een contract, dat loopt tot 1 januari 1999 met een optie voor nog eens tien jaar. De die ren- en tuinspeciaalzaak heeft de ruimte in gebruik voor de opslag van tuinmeubelen en ei genaar Van den Berg wil de schuur niet ontruimen. De gemeente kocht het pand, omdat de grond nodig is voor de uitbreiding van de Hamers hof. Er worden nu al enkele maanden onderhandelingen gevoerd met de huurder om tot een oplossing te komen. Van den Berg wenst echter niet te wijken en heeft zelfs een voor stel tot bemiddeling door een onafhankelijke arbiter afge wezen. Ook het voorstel van de gemeente om een commissie van wijze mensen zich over het SUSDEN - De bezwaren te- het asielzoekerscentrum nde Doornseweg in Leusden aken weinig kans. Tijdens n zitting van de Raad van ate in Den Haag habben om- menden hun bezwaren nog ns uitgesproken tegen het «luit van de gemeente om de mst van het centrum toe te aan. Een deskundige van I0M, het ministerie van mi- ubeheer, adviseert de Raad jn Stat echter de omwonen- slechts op een ount gelijk geven. asielzoekerscentrum is ids 1991 gevestigd in het ormalige keuringscentrum or militairen van daar, zo is althans het voornemen, tot 1995 blijven. Omwonenden van het cen- trunm klagen al geruime tijd over lawaai van muziekinstal laties. van stemgeluid en van de vrachtwagens die het cen trum bevoorraden Ook stank vanuit het rioleringscentrum en de centrale keueken en de riolering van het centrum, ver oorzaakt volgens omwonenden veel overlast. Alleen op dit laatste punt geeft de deskundige van VROM de omwonenden gelijk Omdat op het terrein ongeveer 300 warme maaltijden per dag ge kookt worden, moet er een goe de afzuiginstallatie komen, zo vindt VROM Alle andere be zwaren vindt de deskundige ongegrond. De bewoners hou den echter vast aan hun klachten. Ovwer enkele maan den doet de Raad van State uit spraak Konijntje in de Wetering BLIKSEM TREFT KERK RADIO: ■Gedonder in de ether". LEUSDEN - Voor het eerst in de geschiedenis van Leusden deden ambtenaren van het ge meentehuis door middel van een werkonderbreking van een uur mee aan een landelijke ac tie van de vakbonden. De ambtenarenbonden AbvaKa bo, CFO en NOVON riepen eer der deze week de Leusdense ambtenaren op het werk een uur neer te leggen. Hoe groot de actiebereidheid in Leusden is, was op het mo ment van het ter perse gaan van deze krant nog niet te zeg gen. Geschat werd dat 40 tot 50 procent van de ambtenaren aan de actie mee deden. Dat komt neer op 50 tot 60 mensen, die tussen 15.00 en 16 00 uur vanmiddag het werk hebben neergelegd. probleem te laten buigen, is door Van den Berg van de hand gewezen. Het college overweegt nu met een juridische truc de huurder buiten spel te zetten. Door zichzelf te onteigenen probeert de gemeente de grond vrij van huurrecht in eigendom te krijgen. Daarmee zou het mogelijk moeten worden Van den Berg te dwingen zijn eisen bij te stellen en genoegen te nemen met een schadevergoe ding, die enkele tonnen lager is. Wethouder Joost de Jong kondigde vorige week in de commissie Ruimtelijke Orde ning aan, dat hij nog één po ging zal wagen om Van den Berg op andere gedachten te brengen. Als dat niet lukt heeft de wethouder van de commissie toestemming tot onteigening over te gaan. In het hele land zijn deze week acties, omdat de ambte- J narenbonden na zes vruchtelo ze onderhandelingspogingen geen andere mogelijkheden meer zien een loonsverhoging l af te dwingen. Het rijk stelt voor de gemeente-ambtenaren geen cent extra beschikbaar l Verder zijn de bonden ontevre den over de verslechtering van de andere arbeidsvoorwaar den. zoals de ziekte-uitkerin gen en de werkeloosheidsuit- j kering Tijdens de werkonderbre king verzamelden de deelne mende ambtenaren zich in de raadszaal van het gemeente- huis. Zij werden daar namens de bonden toegesproken door Michel Jansen. Wethouder j Joost de Jongh voerde namens burgemeester en wethouders j het woord. LEUSDEN - Twee 15-jari- ge jongens uit Leusden hebben het afgelopen weekeinde bekend betrok ken te zijn geweest bij 30 a 40 auto-inbraken. Verder bekende het duo enkele diefstallen van brommers en fietsen. De knapen wer den verhoord in verband met een aantal fietsendief stallen, waarvan de politie betrokkenheid van het tweetal veronderstelde. De auto-inbraken zou den zijn gepleegd in de wijk Amcrsfoortse Berg. De brommers en fietsen zouden bij zwembad De Octopus in Leusden zijn gestolen. De knapen be kenden meer inbraken, dan er bij de politie bekend waren. Slechts in 17 ge vallen werd aangifte ge daan. Een deel van de buit is teruggevonden. WOENSDAG 19 MEI 1993 De Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDLI- Krantenkombinatie Midden Nederland Kantoor Asschatlerweg 19. Poslbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD Modena en Fiets-Inn zien omzet dalen LEUSDEN - Enkele winke liers in het winkelcentrum de Hamershof, die hun zaak dicht bij de bouwplaats voor de uit breiding van het winkelcen trum hebben, ondervinden de nodige overlast van de werk zaamheden. Het ongerief be staat voornamelijk uit een slechte bereikbaarheid, wat zijn weerslag heeft op het be zoek van de consument. Dit heeft een lagere omzet tot ge volg. Eén van de winkeliers heeft zijn zaak zelfs noodge dwongen in totaal meer dan een week stilgelegd. De uitbreiding van het win kelcentrum, die in 1992 begon nen is, zal duren tot september 1994 Tot die tijd zullen de winkeliers moeten improvise ren om de problemen die door de overlast worden veroozaakt het hoofd te bieden. Niet alleen de winkeliers, ook de bezoekers van het win kelcentrum ondervinden de gevolgen van de uitbreiding. Zij worden nu voor het eerst in hun woonplaats geconfron teerd met parkeerzones waar voor parkeerschijven vereist zijn. Dit is een unieke situatie voor Leusden. Maar voor de winkeliers is de overlast het grootst. De Fiets-Inn, schoenenwin kel Modena en bloemenhandel Kloezeman zijn het meest ge dupeerd. Dick Meerveld, eige naar van de Fiets-Inn, heeft zijn winkel door de verbou wing bij elkaar al een week stil moeten leggen: De achterin gang van zijn winkel waar de klanten hun fietsen voor repa ratie komen brengen, is van tijd tot tijd onbereikbaar Wanneer deze ingang wel be reikbaar is, moet Meerveld het doen met een houten steiger, die als entree moet fungeren. Deze overlast heeft volgens Meereveld al de nodige omzet gekost. Maar voor Meerveld houden de problemen metop als de werkzaamheden eenmaal vol tooid zijn. Meereveld: .Vroe ger was de achterkant van de winkel goed te bereiken en kon ik daar de fietsen kwijt. Nu bouwen ze bijna tegen mijn winkel aan Als alles klaar is kan ik daar dan niets meer kwijt. Ook ben ik dan slechter te bereiken." De fietsenwinkel ligt nu, om ringd door de bebouwing, vrij uit het zicht. Dat hebben ook lieden met duistere plannen ontdekt. Sinds november is er al drie keer ingebroken, de laatste keer was op dinsdag 11 mei. Daarbij is onder meer een scooter ter waarde van 3.395,- gestolen De fietsen handelaar ziet verband met verbouwing om hem heen. Passanten Mevrouw Veenendaal is de eigenaresse van schoenenwin kel Modena. Zij vindt de uit breiding zélf geen slecht plan. Extra winkels zorgt immers voor meer mensen. Wel wil ze tijdens de bouwwerkzaamhe den graag bereikbaar blijven De ingang van haar winkel kijkt uit over de bouwplaats en is daarvan slechts gescheiden door een smalle doorgang. Vee nendaal: ,,Tot september 1994 komen er geen passanten langs en het is daardoor een stuk rustiger in mijn winkel Dat zal natuurlijk wel weer goed ko men als alles klaar is. maar twee jaar vind ik net iets te lang. Alleen aan vaste klanten heb ik niet genoeg." Volgens haar hadden ze bij de gemeente rekening moeten houden met dit probleem. Modena ligt door de werk zaamheden het meest afgele gen maar dit zal volgens haar niet veel gevaar voor inbraak opleveren. Veenendaal: ,,Een schoenenwinkel is nu eenmaal met zo interessant voor inbre kers. Je kunt je als inbreker niet zomaar in vijf minuten met een stapel schoenen uit de voeten maken. Op een fiets rij je daarentegen gewoon weg." Veenendaal en Meerveld zijn naar de gemeente gestapt. Daar wisten de ambtenaren hen te vertellen dat het bouw technisch niet mogelijk is om met hun problemen met de uit breiding rekening te houden ,,Ik kan me dat wel voorstellen, hoor, maar het is wel hard. Je doet er nu eenmaal niets aan", zegt Veenendaal, ogenschijn lijk berustend in haar lot. Meerveld hoeft zich er niet bij neer te leggen. Omdat hij de kans loopt dat hij er blijvende nadelen aan overhoudt, heeft de gemeente aangeboden om voor hem eventueel een andere lokatie te zoeken. „Maar of ik dat wil? Ik zit hier prima zo lang ik maar niet ingesloten wordt. Ik zit hier niet voor niets 12 jaar! Ze moeten me wel een hele mooie lokatie aan bieden, wil ik verhuizen." Lossen Bij Bloemenhandel Kloeze man kan men ook meepraten over problemen met betrek king tot de bouwwerkzaamhe den. Naast klanten die klagen over het lawaai dat het heien met zich meebrengt, zijn er ook ernstiger gevallen te noemen. ,,We kunnen nauwelijks meer fatsoenlijk laden en lossen. Voor de uitbreidingswerk zaamheden konden we gewoon naast de winkel lossen. Toen er begonnen werd met de bouw moesten we dat achter de win kel doen. Sinds dinsdag moe ten we helemaal, met een zwa re handkar, via de Fiets-Inn of de Etos omlopen omdat de vrachtauto nu ook niet meer achter kan komen", vertelt Connie Baadjes, verkoopster bij Kloezeman. Met name aan de achterzijde van de Fiets-Inn doen zich voor winkelier Meerveld knelpunten voor. (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Deze week is de firma Desso begonnen met het aanleggen van een kunstgrasveld op het Burgemeester Buiningpark. Het gaat daarbij om een zogenaamd 'Grassmaster'-veld van de firma Desso. Eind vorige maand keurde de gemeenteraad het budget voor de aanleg van het veld goed. Het gaat om een revolutionair procédé, waarbij een 'gewone' grasmat versterkt wordt met kunstvezels. Die verlengen de levensduur van het speelveld aanmerkelijk. Daardoor kan het veld veel intensiever worden gebruikt. Als de werkzaamheden naar wens verlopen, kan het veld naar verwachting in oktober in gebruik genomen worden. Behalve het veld, wordt ook een zogenaamde keepershoek voorzien van het nieuwe speeloppervlak. (foto's: Hans Verhorst) 25e JAARGANG NO. 3 INHOUD Cesar-oefentherapeute Tanja Verest specialiseert zich in de behandeling van kinderen die zijn achtergebleven in hun motorische ontwikkeling Basisschool De Klimrakker vierde de afgelopen dagen het 10-jarig bestaan van de school. Toch is met name de huidige periode niet de gemakkelijk ste in de historie. De school bevindt zich in de gevarenzone als het gaat om het bestaansrecht. De school laat zich daardoor echter geenszins uit het veld slaan. Het jaar 1993 is uitgeroepen tot het jaar van de ouderen. De Leusder Krant staat in een serie artikelen stil bij de positie van ouderen in Leusden. Vandaag: Het wonen. De hockeyers vierden het afgelopen weekeinde uitbundig feest, na de pro motie naar de overgangsklasse. Voor zitter Goldsmann maakte van de ge legenheid gebruik om richting ge meente nog een paar harde noten te kraken. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer 111 Leusden, de puzzel, de servicerubnek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Eon eigen kranl die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel dc onderstaande opgavebon in1 JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam Adres: Postcode Plaats Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 laar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1