.Soms is het drie keer per week raak" .Leusder Krant. an rijdt restaurant binnen Tevredenheid bij organisatie over opkomst voor vierdaagse ieijsberts verwijt VAD arrogantie jsssissertjes Gestolen snorfiets L E U S D E N 3ewoners van de Postweg zijn verkeersongelukken zat: Auto-inbreker op de vlucht de introductie van de nieuwe sponsor veranderde ook de naam van het toernooi. Dupaco/Leos Jeugdtoernooi is nu de naam. De nieuwe sponsor zal ongetwijfeld een aanwinst voor de club zijn, maar wij vinden de nieuwe naam van het toernooi beslist geen verbetering... '...Moving Sound 'bekt' volgens ons een stuk beter en past meer bij een club, die zich bezig houdt met zo'n flitsende sport als volleybal. Het moet toch mogelijk zijn de relatie tussen de softwarespecialisten en de volleyballiefhebbers op een treffender manier weer te geven... '...Het gebouw staat er al en de inrichting is zo goed als klaar. Het duurt niet lang meer voordat bet nieuwe jeugd- en jongerencentrum De IJsbreker in gebruik genomen kan worden...' '...Dat gereed zijn moet overigens met een klein korreltje zout genomen worden. Er is namelijk niet overal rekening mee gehouden... '...De jongere, die niet in het bezit is van een auto of motor beeft namelijk een probleem, als hij op de fiets naar bet jongerencentrum wil. Er is op de Groene Zoom, ter hoogte van bet centrum, geen oversteekplaats voor fietsers...' '...De enige mogelijkheid om aan de andere kant van de weg te komen is via het tunneltje halverwege de Burgemeester van de Postlaan en de Zuiderinslag ter hoogte van de ingang van de Roda-voetbalvelden. Vandaar moet er weer een flink eind terug gefietst worden, voordat De IJsbreker bereikt wordt... '..Maar wie gelooft dat de fietsende bezoekers van het centrum ook bereid zullen zijn deze omweg te nemen? On langs bleek uit gegevens van de Verkeersongevallenregi stratie, dat het aantal ongelukken in Leusden vorig jaar ten opzichte van een jaar daarvoor was afgenomen...' '...Als er geen veilige oplossing wordt gevonden voor de oversteek naar het jongerencentrum is het niet moeilijk voor te stellen dat aan die daling dit jaar weer snel een einde zal komen... '...Het jongerencentrum werd bij de verkoop van het Leus- dense kabelnet aan de paiticuliere kabelexploitant NKM blijk gemaakt met een cadeau. Als de IJsbreker opengaat, kan de beheerder van het gebouw aan de genodigden trots een videorecorder en bijbehorende camera laten zien. Dat cadeautje kreeg het jongenerencentrum namelijk van de NKM... '...Als bij die opening de nieuwe aanwinsten gedemon streerd moeten worden, valt bet te hopen, dat er al wat voorbereidende werkzaamheden zijn verricht. Er zal op z'n minst een videohand beschikbaar moeten zijn, die gebruikt is voor het maken van opnames...' '...Als dat niet zo is, zal het televisiescherm namelijk alleen maar sneeuw laten zien. De IJsbreker is een van de weinige gebouwen binnen de Leusdense bebouwde kom. die een aansluiting op het kabelnet moet ontberen...' '...„Een nieuw bestuur, nieuwe statuten, dan ligt een nieu we nieuwsbrief ook voor de band," schrijft de redactie van het Journaal Rozendaal in het eerste nummer van bet nieu we informatiebulletin van de wijk Rozendaal, beter bekend als de Eurowoningen...' '...Het nieuwe bestuur was nodig na een hoog oplopend conflict over de nieuwe accomodatie, die het oude bestuur meende nodig te hebben voor haar activiteiten. '...De woorden nieuw en nieuws overheersen in het eerste nummer van het Journaal. Een beter begin is haast niet mogelijk zouden wij zeggen. In de nieuwsbrief is ruimte voor klein leed. Een opvallend berichtje gaat over de bord jes. die bedoeld zijn bonden de toegang op bepaalde plekken in de wijk te ontzeggen...' '...De dieren wensen daar kennelijk geen genoegen mee te nemen en halen de borden eigenpotig weg. Beheerder Den Hollander heeft inmiddels tien borden moeten vervangen...' LEUSDEN - „Mijn cliënt is te goeder trouw geweest. Bo vendien heeft hij nog bij een fietsenmaker geïnformeerd hoe duur het zou zijn om de snorfiets op te knappen. Die man heeft evenmin gezien dat er iets mis was met het frame nummer." Zo sprak advocaat mr. G. Boven vrijdag bij de Utrechtse politierechter over zijn cliënt, een 19-jarige inwo nervan Leusden. De man werd verdacht van he ling van een snorfiets in Soest, eind vorig jaar. De Utrechtse politierechter heeft hem daar van vrijgesproken wegens on voldoende bewijs. De verdachte vertelde dat hij niet wist dat de fiets gestolen was. „Ik zag hem te koop staan in een blaadje voor tweedehands goederen. Ik wist niet dat er met het frame nummer was geknoeid," ver telde hij. Volgens officier van justitie M Somsen had hij dat wel kunnen weten. Zij eiste een boete van vijfhonderd gulden. loensdag 19 mei 1993 Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. '...Het bestuur van volleybalvereniging Leos beeft kleurrij ke figuren in haar gelederen. Dat is tenminste af te leiden uit een persbericht van de club over het Dupaco/Leos Jeugd toernooi. dat dit weekeinde in De Korf wordt gespeeld...' '...Tot vorig jaar was de naam van dit landelijk bekende evenement nog Moving Sound Toernooi'. Voormalig voor zitter van de vereniging en organisator van bet toernooi, Van der Ven, trok dertien jaar geleden Philips als sponsor aan en zorgde, jaar in, jaar uit, voor een vlekkeloze organi satie...' '...Dat leverde hem een bijzondere eretitel op. Volgens het persbericht was Van der Ven één van de drijvende veren achter het toernooi. Wij zijn erg benieuwd welke kwalitei ten een bestuurder moet hebben om een dergelijke titel te bemachtigen. '...Als organisator van zo'n omvangrijk evenement moet je een bestuurlijk zwaargewicht zijn. Dat lijkt ons niet te verenigen met de eigenschappen van een drijvende veer...' '...Aan de relatie tussen Leos en Philips is overigens met ingang van dit jaar een einde gekomen. Het toernooi wordt nu mede gefinancierd door het Leusdense bedrijf Dupaco, dat al eerder geld stak in de club en als hoofdsponsor van de club optreedt. Dupaco is werkzaam in de softwarebran- che...' Pagina 3 «USDEN - Afgelopen don- Eerdag was het weer raak: Op [L postweg vloog een auto uit ue bocht en reed door de ora- jning van een pluimveehou- erij. De bocht is op het oog iets bijzonders. Toch knalden iet afgelopen half jaar al acht uto's door dezelfde omhei- ling. Mevrouw van Ginkel is •et nu zat. „Het is de hoogste jjd voor duidelijke markering 30 de bocht", zegt de bewoon- ler van de boerderij aan de stweg, op de grens van Leus- jen en De Glind. Bij elkaar ierd het hekwerk over een engte van 40 meter vernield is. Het gaat mij niet alleen om de sten, maar vooral ook om de iligheid van de automobi- jten aldus Van Ginkel. Zo op het eerste oog lijkt het en normale bocht Niet extra cherp of onoverzichtelijk, aar volgens Van Ginkel net lts scherper dan de rest, waar- or veel automobilisten de nist in gaan. „Soms is het hter elkaar raak en dan zijn er drie in een halve week die uit de bocht door het hek vliegen In één geval daarvan ging het om drie jongens in een auto waarvan de bestuurder enkele gekneusde ribben opliep nadat de auto over de kop sloeg. „Moeten er dan eerst doden vallen voordat er iets aan ge daan wordt zoals vorig jaar op de Asschatterweg, waar een meisje verongelukt is? Ik wil een bord ter voorkóming van slachtoffers en met omdat er iemand is verongelukt. De ge meente trekt wel veel geld uit voor een paddenoverzetactie hier aan de Asschatterweg maar voor een bord is er zeker geen geld", aldus Van Ginkel. Remsporen Bij de bewuste bocht zijn er op verschillende plaatsen nog de remsporen te zien die een eind achter de omheining hun weg vervolgen. Van de acht 'bezoekers het afgelopen half jaar heeft slechts één bestuur der bij Van Ginkel aangebeld om te melden dat hij door haar hek gereden was Een ander geval heeft ze zien gebeuren zodat ze de bestuurder aan kon spreken. Maar van de rest moest ze het achteraf constate ren. „Een duur grapje", vol gens de gedupeerde kippen- houdster. „De bestuurder van de laatste auto is zelfs zo bru taal geweest om, zonder het te vragen, het hek uit de schar nieren te lichten om het wei land te kunnen verlaten." De eigenares van de Kip penfarm heeft nu dikkere houten palen voor haar hek in de grond geslagen. De politie, waar Van Ginkel de situatie ook al aankaartte, heeft haar aangeraden om betonnen pa len te nemen. Maar dat vindt Van Ginkel niet verantwoord: „Je voelt je toch schuldig als iemand zich tegen jouw beton nen palen te pletter rijdt, ook al is zijn eigen schuld?" Van Ginkel heeft het pro bleem met ambtenaar Egge- kamp van de afdeling Verkeer besproken, die het op haar beurt aan de politie voorlegde. „De politie heeft de zaak on derzocht en het bleek dat de meeste bestuurders die door het hek vliegen onder invloed van alcohol waren", vertelt Eggekamp. „Het had daarom volgens de politie geen zin om daar borden of andere marke ringstekens neer te zetten. De dronken automobilisten zou den die toch niet opmerken Veel van deze beschonken weggebruikers zijn volgens het onderzoek van de politie af komstig uit disco 'De Klaveet' Het lijkt de politie daarom zin voller om in de buurt van deze disco strengere controles te houden dan om borden in de beruchte bord te plaatsen. „Het is nu eenmaal zinvoller om het probleem bij de bron aan te pakken", volgens Egge kamp. Tot die tijd zal de bewoon ster van de Postweg de kans blijven lopen dat haar omhei ning omver gereden wordt. Van Ginkel: „De politie zei dat ik zelf dan misschien reflecto ren kon aanbrengen op mijn hekwerk Maar dat is toch mijn taak niet9 Dat moet de ge meente doen Boudewijn Drechsler 1USDEN - „Een arrogant Iwoord van een organisatie, niet bereid is klachten van gebruikers serieus te ne- Zo kenschetste Ton jijsberts (D66) vorige week lens de vergadering van de nmissie Verkeer de brief, die VAD deze week schreef aan rgemeester en wethouders. Raad van Kerken en het mité Milieuzorg Leusden Iden zich beklaagd over de uwe dienstregeling van de D, waarbij enkele zondags- nsten zijn komen te verval- Ook wordt er geklaagd rhet niet op tijd rijden van luschauffeurs van de VAD, ardoor mensen aansluitin- op treinen niet halen. L'ens de VAD wordt het appen van diensten ver zaakt door bezuinmgingen, het streekvervoer is opge- vanuit Den Haag Dat umge bussen niet op tijd en komt volgens de bus- itschappij, omdat de uffers vaak te maken heb- met verkeersopstoppingen Amersfoort. Ook zou er bij station in Amersfoort vaak racht moeten worden op iagiers van vertraagde trei- De VAD beloofde wel toe LEUS DEN - In restaurant De Mof aan de Leusbroekerweg is in de nacht van woensdag op donderdag een 37-jarige Leus- j denaar met zijn personenauto via de voorpui naar binnenge reden De man kwam uit de richting van Woudenberg over de Arn- hemseweg aangereden en wil de bij de Leusbroekerweg rechtsaf slaan toen hij, zoals hij later verklaarde, in slaap ge- J vallen moet zijn. De vermoeide bestuurder vertelde dat hij wéér wakker werd toen hij iets raakte. Dat bleek een verkeers bord te zijn. Eenmaal ontwaakt zag hij dat hij op het restaurant afreed. Alvorens de voorgevel binnen te rijden, ramde hij een muurtje. Verder heeft hij nog een bermhekje omver gereden De man reed niet onder invloed van alcohol. De auto van de Leusdenaar is total-loss maar de bestuurder zelf mankeert niets, (foto's: Hans Verhorst) Belangstellenden verdringen zich aan de inschrijftafel om mee te kunnen doen aan de 3e Leusdense Avondvierdaagse, (foto: Hans Verhorst) erop toe te zien, dat de chauf feurs zoveel mogelijk op tijd vertrekken vanuit Amersfoort. Geijsberts wenste geen ge noegen te nemen met deze toe zegging. „Het gebeurt vaak dat chauffeurs zonder enige aan leidingen drie tot vier minuten later weggaan dan zij volgens de dienstregeling zouden moeten. Als het verkeer in Amersfoor dan tegen zit, loopt de vertaging al gauw op tot 5 6 minuten. Dat kan niet meer ingehaald worden." Ook verweet Geijsberts de VAD gebrek aan creativiteit bij het opvangen van de bezui nigingen. „Er is nu gekozen voor het laten vervallen van de eerste en laatste zondagsdienst ste keer proberen. „Zijn vriendjes op school gingen ook allemaal dus kon hij niet ach terblijven vertelt Gea de Jong. zijn moeder, voor hem. Nog vol verlegenheid weet de 6-jarige pionier slechts een stamelend 'ja' over de lippen te krijgen. Maar dit verwoordt op korte wijze zijn enthousiasme Dat de kinderen elkaar warm maken voor het hele evene ment blijkt uit het aantal deel nemers die Ria Kleintjes komt opgeven. Als juffrouw van groep vier, vijf en zes van de de Montessorischool 't Ronde in Leusden overhandigt zij een lijst met 160 namen en een hele stapel geld aan de organisatie. „De kinderen stimuleren el kaar. Ze waren allemaal met een enthóusiast om mee te doen", vertelt ze „De grootste reden van deze motivatie is natuurlijk de medaille", voegt ze daar realistisch aan toe. Vaste medaille En om al deze deelnemers met teleur te stellen heeft de organisatie alleen aan het sor teren en uitdelen van dit kla tergoud al hun handen vol. „Thuis heb ik een zak vol me dailles van nummer 1 tot en met 27 liggen. Dit jaar delen we namelijk voor het eerst per jaar een medaille uit in plaats van de klipjes die op het textiel van de vaste medaille bevestigt moesten worden." „Het valt niet mee om rond de 2 000 kin deren binnen een half uur aan het eind van de vierdaagse van de juiste medailles te voor zien", valt Jos Schrijvers, één van de bestuursleden, bij. Toch heeft het 6-koppige be stuur na drie jaar organisatie de routine al aardig te pakken Er hebben zich bij de voorbe reidingen, volgens Lablans, tot nu toe geen onoverkomelijke problemen voorgedaan In au gustus vorig jaar zijn de mu ziekkorpsen al geregeld Vanaf februari zijn de bestuursleden met vergaderen begonnen en vanaf maart zijn ze begonnen met het aanvragen van de ver gunningen, het verzorgen van de publiciteit en het uitzetten van de routes. Vijf muziek korpsen waaronder Crescendo uit Bussum. DWS uit Achter veld en Lisiduna uit Leusden hebben hun medewerking al toegezegd. „Het eerste jaar was het een beetje avonturieren. Er waren bijvoorbeeld hier nog nooit routes uitgestippeld Nu gaat het allemmaal een stuk soepeler", aldus Lablans. Wel kan de voorzitter nog wat vrij willigers gebruiken, met name voor de begeleiding bij het oversteken van drukke wegen. Het défilé zal dit jaar in plaats vanaf de Hamershof vanaf de parkeerplaats bij de Arag op de Pnncenhof starten. Tijdens deze laatste kilometers onder begeleiding van de korp sen zullen vele ouders hun kin deren die de vierdaagse er weer op hebben zitten met bloemen huldigen Wat overigens niet alleen prettig is voor de kinde ren aangezien door de ruim 2.000 deelnemers gouden da gen voor de plaatselijke bloe misten aanbreken. ioonlijk. adres van lijn 115. Een betere oplos sing was geweest als lijn 115 en 117 op zondag gecombineerd wordt. Lijn 117 zou dan op die dag enkele keren door kunnen rijden naar Barneveld." Wethouder De Jongh be aamde de kritiek van Geijs berts over de houding van de VAD. „Wij hopen op verbete ring daarvan, als die maat schappij gaat fuseren met Centraal Nederland, die in Leusden ook enkele diensten verzorgt. Het verschil in be drijfscultuur tussen de beide maatschappijen is zeer groot. Als het tot een fusie komt, moeten wij maar hopen, dat Centraal Nederland daarbij een leidende rol krijgt." De gewraakte bocht in de Postweg. Op het oog een normale bocht, maar voor licht beschonken bestuurders o zo verraderlijk, (foto Hans Verhorst) LEUSDEN - Op de Kervershilt is m de nacht van zondag op maandag een 33-jarige Leus denaar een getuige geweest van een inbraak in een auto. De inwoner van Leusden is op de dief afgestapt waarop deze er met een radio-cassetterecorder vandoor ging. Op de vlucht liet hij de buit vallen en wist te ontsnappen De auto van een 25-jarige Leusdenaar heeft een ingeslagen rechter achterruit. LEUSDEN - 'Ik heb m'n potje met vet' en andere avondvier- daagse-krakers zullen zoals het er nu uitziet weer uit vele I (kinder)kelen klinken tijdens de wandelvierdaagse van 7 tot en met 10 juni in Lcusdcn. 1 Maandagavond tijdens de in schrijving van 19.00 uur tot 21.00 uur hadden na een uur al 1.060 kandidaten zich inge schreven voor deze jaarlijks te rugkerende wandcltraditie georganiseerd door de Sticht Gooise Wandelsportbond. Dat zijn er veel meer dan vorig jaar. Toen waren er omstreeks die tijd nog maar 400 inschrijvin gen binnen. Tevredenheid is dan ook de juiste omschrijving van de heersende stemming onder de leden van de organi satie. „Ik verwacht minimaal het zelfde aantal deelnemers dit jaar", vertelt Peter Lablans, de goedgeluimde voorzitter van de hele organisatie. Verschil lende scholen en sportvereni gingen uit Leusden hebben zich aangemeld. Ook enkele scholen en de voetbalvereni ging uit Achterveld hebben het niet laten afweten. Het zijn vooral deze groepen die voor het hoge en snelstijgende in schrijvingsaantal zorgen en te vens voor een hoog kinderper centage. „Negen op de tien deelnemers is afkomstig van de scholen en verenigingen", weet Lablans. Bij de inschrijftafel staat een jongetje wat schuchter naast zijn moeder De 6-jarige Mark de Leeuw gaat het voor de eer-

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3