Leusden Leusden 8B indoor bowlen het raam uit Opgavebon regelrubriek overhangend groen prijsvraag afvalstation bereikbaarheid sociale zaken afvalstation 't Spieghel binnenkort geopend dienstregeling bussen gewijzigd GEMEENTE j 8 AUTO - MOTORRIJSCHOOL F. V. D. HEIJDEN VOORJAARSKRIEBELS?!? W. V. DEUVEREN KUNSTGEBIT PROBLEMEN? TELEFOON 033-940022 BDU WOENSDAG 19 MEI 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 165 d.d. 19 mei 1993 Leusden tweede gemeente in Nederland Tot 18 augustus kunt u op het hockeyveld aan het Sluisje terecht voor de beoefening van indoor bowls. Normaal gesproken kunt u deze tak van sport alleen beoefenen in de Korf. De SSD commissie heeft nu, samen met de Mixed Hockeyclub Leusden, het initiatief genomen om deze sport 'de deur uit te doen'. Dinsdag- en vrijdagmiddag en dinsdagavond kunt u terecht. U betaalt 2,50 per uur. snoeien voorkomt hinder Overkomt het u ook weieens? Dat u op een trottoir loopt en allerlei sluiprou tes moet nemen om teveel uit de kluiten gewassen bomen en struiken te ontwijken? En toch zyn hierover in de Algemene Plaatselijke Verordening, zeg maar de gemeentelijke wet, regels opgenomen. Er zijn drie manieren om de afdeling sociale zaken van de gemeente bereiken: door het maken van een afspraak, het brengen van een bezoek^ het spreekuur en door middel van de telefoon. Hoe dat gaat, kunt u in; artikel lezen. Indoor bowls kon u tot nu toe al leen in de Korf spelen Het is een typisch Engelse sport die door jong en oud wordt gespeeld. Dat ge beurt op een groene mat. Hoewel dus ook zeer geschikt voor oude ren, trekt de sport ook veel jonge deelnemers. Dat komt vooral door het spanningselement. Indoor bowls is enigszins te vergelijken met koersbal en jeu de boules. De commissie Stimulering Sport- deelname heeft het initiatief geno men om tijdens de zomermaanden naar buiten te treden met mdoor bowls. Leusden is de tweede ge meente in Nederland waar je in door bowls buiten kunt beoefenen. Haarlem vond het uit. Toen de commissie SSD ervan hoorde, dacht men niet lang na en zocht contact met de hockeyclub. Die stelt nu tot half augustus haar kunstgrasveld ter beschikking. Die bepalingen zijn er natuurlijk niet voor niets. Overhangend groen is vaak hinderlijk, soms zelfs gevaarlijk. Hinderlijk als u nauwe lijks meer over het trottoir kunt lopen. Gevaarlijk als er door de beplanting geen uitzicht meer is op kruispunten of bij bochten. In de eerste plaats bepaalt de APV daarom dat het verboden is om binnen bepaalde uitzichtshoeken van wegen beplanting hoger te la ten groeien dan 40 of 70 cm. Die hoogte hangt samen met de snel heid die op die plaats gereden mag worden. Hoe hoger de snelheid, hoe lager het struikgewas. Als u niet voldoet aan de bepalin gen van de APV, kan de gemeente optreden. Maar zover laat u het natuurlijk niet komen. Tenslotte is het vaak een heel kleine moeite om de beplanting aan de straatkant binnen de perken te houden. Tijdig v.f snoeien houdt heesters en bomen gezond en mooi. En de vele wan delaars die we hebben zullen u dankbaar zijn tijdelijke overlast door verhuizing Op 1 juni 1993 verhuist het afval station aan de Hamersveldseweg naar de nieuwe plek aan de Rand weg. Tot die tijd kan door de ver huizing de gebruikelijke service niet worden verleend Dat kan lei den tot wachttijden. Daarvoor vra gen wij uw begrip. Misschien is het beter uw bezoek aan het afvalsta tion uit te stellen tot na 1 juni 1993 Zoals u weet is de gemeente bezig met de bouw van een nieuw afval station. Dat komt aan de Randweg (vlakbij de Dnftakkerweg). Die bouw is bijna voltooid. Naar ver wachting zal afvalstation 't Spieg hel op 1 juni haar poorten kunnen openen. Voor het zover is, moet er nog wel het een en ander gebeuren. Zo moeten de containers worden verplaats, moet het depot voor klem chemisch afval worden ver huisd enzovoort. Voor u, als consument van deze gemeentelijke dienst, heeft de ver huizing veel positieve gevolgen. U kunt straks immers gebruik maken van een modern, goed geoutilleerd afvalstation Maar in de resterende tijd tot 1 juni doen de gemeente een beroep op uw geduld. Door de diverse werkzaamheden kan soms niet meer de gebruikelijke service worden verleend. En omdat de ver werkingscapaciteit tijdelijk wat minder is, kunnen zich wachttijden voordoen. Met name geldt dit op zaterdag Op die dag worden nor maal gesproken de helft van het aantal bezoekers per week geregi streerd Lange wachttijden kunnen we op die dag niet uitsluiten. De gemeente doet op u een beroep om uw bezoek aan het afvalstation zoveel mogelijk uit te stellen tot na 1 juni 1993. En als het echt niet anders kan, bezoek het afvalstation dan door de week en niet op zater- Wellicht hebt u al gelezen dat het nieuwe afvalstation per 1 juni 1993 in gebruik wordt genomen. Dat station heeft inmiddels al een naam 'afvalsta tion 't Spieghel'. Die naam is afgeleid van het gelijknamige gebied. Maar misschien zjjn er wel veel mooiere namen te bedenken voor het afvalstation. Daarom stelt de gemeente een leuke prijs beschikbaar voor de inzending met de leukste naam. de jury bestaat uit de portefeuillehouder, mw. C. Ver- duin-Munnik en de heer VV. van Laar van de afdeling Milieu. Inzendingen dienen voor 1 juni bij de gemeente binnen te zijn. Het nieuwe afvalstation ligt aan de Spieghelweg. Het gebied Ursuline- weg/Driftakkerweg heeft de mooie naam 't Spieghel. Er zijn twee theorieën in omloop die deze naam verklaren. De eerste is nogal een voudig: het gebied was in vroeger dagen het bezit van de familie Spieghel. De tweede theorie is minder voor de hand liggend. Toen er nog geen protestantse kerk in Leusden stond, gingen de pro testantse Hamersvelders zondags in Amersfoort naar de kerk. Zij liepen dan door het gebied waarin nu de Ursulineweg en de Driftak- kerweg liggen. Dat gebied ligt nog al laag en na zware regenval kwam het vaak gedeeltelijk onder water te staan. Als de kerkgangers op een koude winteravond terugliepen naar hun dorp zagen ze de maan spiegelen in het water. Daarom zou het gebied 't Spieghel heten. spreekuur Op iedere werkdag tussen 9.00 en 10.30 uur is er een open spreekuur. U kunt zich melden bij de balie van de afdeling sociale zaken. Deze balie vindt u op de eerste verdie ping in kamer 128. De medewer kers zullen u in contact brengen met de functionaris die u het beste van dient kan zijn. Dat kan een maatschappelijk werker zijn, een medewerker van de administratie of iemand anders van de afdeling. Het open spreekuur is bedoeld voor het geven van informatie of voor het doen van een aanvraag Als daartoe aanleiding is, zal een van de medewerkers een afspraak maken om op een ander tijdstip nader met u van gedachten te wis selen. telefoneren De afdeling sociale zaken is iedere morgen telefonisch bereikbaar tus sen 9.00 en 10 uur. U kunt bellen met de bijstandsmaatschappelijk De dienstregeling van de bussen in Leusden is nogal veranderd. Zoals u weet staan deze dienstregelingen in de gemeentegids Wegwijs. Maar de nieuwe Wegwijs 93/94 ver schijnt pas einde juni. Tot die tijd kunt u contact opnemen met de reizigers-informatie buspassagier. Telefoon 06-9292. s werkers. De volgende telefei nummers zijn daarvoor besc^ baar: 961 gevolgd door een vam volgende toestelnummcrs 680, 682, 683 of 656. De administratie van de afdeh sociale zaken is telefonisch bere LE baar onder de nummers 677,6" 679 of 717. afspraak maken Na 10. 30 uur zijn de medewerk van de afdeling niet zonder ns jjg bereikbaar. Alleen als u vooralc afspraak heeft gemaakt, bestaai mogelijkheid om ook na half met hen in contact te komen. Yc alle duidelijkheid: u kunt ooktó fonisch een afspraak maken. H&: ook mogelijk dat een afsprj wordt gemaakt op imtiatief vant van de bijstandmaatschapp^ L werkers. Vaak gaat het dan o, jjn een zogenaamd heronderzc» bin Over de plaats en het tijdstip i zo'n afspraak wordt u steeds ti) :on geïnformeerd. "iet L ft'o GEMEENTE afsluiting wegen In verband met een straatspeelmiddag zullen de volgende weggedeelten voor alle verkeer uitge zonderd voetgangers worden afgesloten op don derdag 27 mei 1993 van 15.30 - 18.00 uur. Het gaat om het gedeelte van de Uilenhoeve voor de huisnummers 1 tot en met 13 oneven en de Valkenhoeve voor de huisnummers 20 tot en met 27, 29, 31 en 33. verleende vergunningen kapvergunningen W. van Amersfoortstraat 7, een boom in de achtertuin Duinroos 10, een esdoorn in de voortuin Gorzen 10, een haagbeuk in de achtertuin Maisland 17, een lariks in de voortuin diverse vergunningen B. van Oosten: ten gehore brengen van muziek met draaiorgeltje; Vrouwenraad Leusden c.s.: collektevergun- ning; M.H.C. Leusden: ontheffinge sluitingsuur en muziek; G.M. van Duin: houden straatspeelmiddag; Utrechts Morris Team: optreden in winkelcen trum 'De Biezenkamp'; St. Jeugd- en Jongerenwerk Leusden: Pudding- popfestival 1993 en plaatsen aankondigingsbor den Puddingpopfestival. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. ontwerp-beschikking hinderwet De ontwerp-beschikking op een verzoek van drukkerij Mulder om een vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 19 mei 1993 tot 3 juni 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerij op het perceel Hamersveldseweg 10-a te Leusden.Ook de ontwerp-beschikking op een verzoek van de heer H. van Maanen om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet ligt van 19 mei 1993 tot 3juni 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Leusbroekerweg 21 te Leusden. De ontwerp-beschikkingen en bijbehorende stukken kunnen worden ingezien op elke werk dag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeente huis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211En op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften, welke tot strek king hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. aanvragen bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: bouw houten berging Hessenweg 46 bouw stalling/bedrijfsruimte Stoutenburgerlaan 16A plaatsen dakkapel Begijnhove 56 plaatsen dakkapel Nabbert 22 bouw garage/berging Bouwdriest 24 vergroten dakkapel Valkenhoeve 10 12 plaatsen dakkapel Begijnhove 4 verbouw hoten/restaurant 'De Roskam' Hes senweg 212 verbouw woning Lijsterbeslaan 18 plaatsen tuinhuisje Schaapherder 31 wijziging winkelpui De Brouwerij 9 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: bouw loods Kerkdijk 20 bouw woning Walstro, kavel Euitbreiding kan toor Davelaak 17 bouw serre H. van Viandenstraat 28 verbouw woning Lijsterbeslaan 18 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 20 mei tot en met woensdag 2 juni 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. Aantal regels 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 Regelrubr$ 4,41 8,82 13,23 17,64 22,05 26,46 30,87 35,28 39,69 44,10 48,51 52,92 El en E ens he all ntv £11! reel irvi ferl oer oor DO1 fid' enf oor >ng one en een Leu lijk 450 Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 3.- extra. Brieven onder nummer 3.- extra Bij niet kontante betaling wordt 3,- administratiekosten berekend. Auto versnelde opleiding plm. 8 weken ƒ1 450,- excl examen. Theoriecursus 5 avonden 50,- Motor 8 lessen incl. examen 650,-. Motor 2-daagse cursus incl. examen 1 065,-. A N.W.B. erkend en gekontroleerd Vaste, zeer bekwame instrukteurs/trices, ook niet-rokers! Voor kwaliteit!! Geen succes zonder u. tel. 033-942421 fax 033-953259 Bij ons vindt u alles voor een zonnige tuin Ons assortiment bestaat o.a. uit: grmdtegels, koppelstones, div. soorten sierkeien, paaltjes, bielzen, etc. Ook verhuren wij containers Stoutenburgerlaan 17A, Stoutenburg Tel. 03495-34671 Zaterdag's na 12.00 uur gesloten GOEDE RAAD KOST U NIETSI De Erkende O N T. tandprotheticus in uw buurt is: TAN0PR0THETISCHE PRAKTIJK „LEUSDEN'' G A. Schuhmacher, Claverenbladstraal 36. 3833 JG Leusden REPARATIES KLAAR TERWIJL U WACHT 00K 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND De BDU-Krantenkombinatie biedt een viertal optimale mogelijkheden tot het plaatsen van rubrieksadvertenties. Stuk voor stuk genereren de kranten die deel uitmaken van dit regio-kwartet veel response en directe reacties. Kortom, wanneer u een gerubriceerde advertentie plaatst in de editic(s) van de BDU-Krantenkombinatie, gaan er vanzelf talloze bellen rinkelen. Of u nu iets wilt verkopen, bekend wilt maken of woonruimte zoekt, maak dan gebruik van het hoge bereik dat de BDU-bladen ten opzichte van andere verschijnende kranten kenmerkt. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten), BDU BV. verkoop binnendienst Uitgeverij, Postbus 67, 3770 AB Barneveld, met de titel van de kombinatie. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Plaatsingsdatum: Rubriek: Handtekening: Let op. Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af per kombinatie. Dc kosten zijn per kombinatie. Ik kies voor: 1 BDU-NOORD oplage 94 750 exemplaren (De Stad Amersfoori. Hoevelakens Nieuwsblai Leusdcr Krani. Dc Stad Nijkcrk, Zeewolder Kram Dronlcns Nieuwsblad en Barncveldse Kranl - wo I 2 BDU-MIDDEN oplage 77 450 exemplaren (De Woudenberger. Scherpenzcclse Krant. Doorns Kranl "De Kaap". Nieuwsblad Geldermalsen. Ede Stad - ma. en Barneveldse Kranl - ma.) 3 BDU-ZUID oplage 67.950 exemplaren (Ede Stad - wo.. Hoog en Laag. Bennekoms Nieuwsblad en Barneveldse Kranl - di.) 4 GROOT-BARNEVELD oplage 55 000 exemplaren (Barneveldse Krant - do (incl. De Barnevelder) vr en zal.) Uiterlijk inleveren/insturen zie regelrubriek colofon van deze krant. zeilen me irftttrden nm in klinkende daden. -§*<-

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4