„Dit is mooi, helder en groots" Twijfel over rol van WSL als projectontwikkelaar Leusder Krant Raadscommissie akkoord uitbreiding carpoolplaats Jongerencentrum opgeleverd Haringhappen bij Quick Easy Kritiek op gebrek openheid van woningcoöperatie Achterveld Instuif NVSH Dauwtrappen Frühschoppen Boswandeling Zuidzij Jaarvergaderir] Leusden '90 38 WATER BEDDEN PUCK' Gemeentehui! gesloten Nieuws uit de verenigingen Gedenkdag Vluchtelingen Woensdag 19 mei 1993 LEUSDEN - De vloer in de grote zaal is zeegroen met 'Jan Wolkers' stippen. De deuren zacht oranje. De muren wit, heel wit. De telefoons op de grijze bureau's van de drie vaste medewerkers zijn even rood als de poten onder de bu reau's. Jongerencentrum de IJsbreker nadert de voltooiing. Op maandag 10 mei droeg de aannemer het gebouw over. Sinds die maandag werken Frits Ringers, Beer Baart en Hans van Hamersveld samen met heel veel vrijwilligers en vakmensen aan de inrichting. De grote zaal is 18 bi] 10 me ter. De 'geschakelde ontmoe tingsruimte' van zo'n 9 bij 8 meter is daar bij te trekken door de oranje wand open te schuiven. Hier kunnen zo'n 350 bezoekers in, schat Frits Rin gers. Zijn kantoor naast de voordeur, deelt hij met zijn twee nieuwe medewerkers. Smds 1 januari is hij geen ambtenaar meer maar in dienst voor de speciaal daarvoor in het leven geroepen Stichting. Rond het grote podium in de zaal wordt een professionele licht- en geluidsinstallatie op gebouwd. Achterin de zaal staan de barkrukken in hoezen voor de enorme bar. Boven is de vergader/cursus zaal Een wand van glazen tegels zorgt voor veel licht. Openslaande ramen geven een overzicht op de benedenverdieping. Alles is licht en 'clean'. ,,Zo willen we ook werken", volgens frits Rin gers. ,,Dit gebouw straalt een andere sfeer uit dan een oud vervallen boedenjtje met don kere hoekjes en schimmig licht Hier willen we duidelijk en clean werken." De volledig ingerichte keu ken zal voor meer gebruikt worden dan voor het warm ma ken van snacks op gezellige avonden. De beheerder Hans van Hamersveld beschikt be halve over de vereiste horeca- papieren over een kok's diplo ma Hij zal jongeren kookles gaan geven Want veel van de bezoekers wonen net op ka mers of zullen binnen een paar jaar zelfstandig gaan wonen. Het zal in Leusden gebruike lijk moeten worden om voordat een ouder zijn kind laat uit vliegen, deze een kookcursus in het jongerencentrum te laten volgen. ,,Ze eten zelf op wat ze leren klaarmaken, dus min stens twee maal in de week eten ze goed", belooft de kok. Lokale radio Hard gewerkt moet nog wor den aan de omroepstudio waar Frits Ringers hoopt lokale ra dio te kunnen gaan maken. Om LEUSDEN - bij Quick Easy Dineshop aan de Hamersveldse- weg wordt woensdag 26 mei de eerste haring van het nieuwe seizoen gepresenteerd. In samenwerking met de Bunschotense vishandel Van Diermen wordt de Hollandse nieuwe, op dezelfde dag dat de eerste maatjes op de veiling worden aangeboden, feestelijk geconsumeerd. De haring kost f 1,50, en gaat vergezeld van een gratis consumptie. De eerste haring zal worden aangebo den aan de burgemeester. Van Diermen bood voorgaande jaren de eerste nieuwe haring aan op het gemeentehuis, maar heeft dit jaar met die traditie gebroken Quick Easy zal voor de gelegenheid feestelijk zijn aangekleed met onder meer oude ambachten (netten boeten), een schaalmodel van een houten vissersboot en 'live'-muziek van een boerenkapel. Hongerige visliefhebbers kunnen woensdag 26 mei vanaf 20.00 uur terecht (tot 22.00 uur). Op de foto: Wim van den Hengel, Ruud van Diermen en René Gorter laten zich de holland- se nieuwe goed smaken, (foto: Hans Verhorst) jongerenradio te realiseren is lokale radio voorwaarde. De studiofaciliteiten heeft hij Maar het gebouw is niet aange sloten op de kabel. Met een schotel is dit probleem niet op te lossen. Wrang gegeven daar bij is dat de kabelexploitant NKM-netwerken bij de over name van het Leusdense ka belnet, haar welkomsca deautje dus gaf aan het enige gebouw in Leusden-Centrum dat niet aangesloten is op haar kabel. De videorecorder en ca mera zijn overigens in grote dank aanvaard Boven is ook de creatieve ruimte waar Beer Baart zeef drukcursussen gaat geven. Zij is de nieuwe tiener/jongeren werker Sinds 1 februari in dienst gekomen voor vooral de jongste jongeren vanaf een jaar of dertien veertien tot een jaar of achttien. Haar taak zal gaan bestaan uit de tieneropvang ie dere week van woensdag tot en met vrijdag tussen 3 en 5 uur, de fotoclub waarvoor ze de besckikking heeft over een donkere kamer, de Rock en Roll cursussen en het 'meiden- werk' waarbij zelfverdediging hoort. Het programma is al bijna vol. De bluesavonden komen terug, één keer in de veertien dagen, Leusdense bandjes kunnen oefenruimte en een po dium krijgen en de subtop van het 'club'circuit kan een uitno diging verwachten. Het nieuwe team popelt te midden van de tijdelijke war boel Er moet nog veel gebeu ren voor de officiële start op 16 september De grote witte muur zal voorlopig leeg blij ven. De Belgische kunstenaar die de opdracht had gekregen over de volle lengte een aantal panelen te vullen met 'strip achtig werk' heeft na drie maanden bedenktijd afge haakt Naar een opvolger wordt nog gezocht. Jongeren hebben zelf de meubels ontworpen, de om bouw voor de geluidsinstalla tie achter de bar en de baraf- werking. De hele inrichting van de benedenverdieping komt uit eigen koker. Waarbij de samenwerking tussen de Geut jongeren en de Leusden Zuid Juid en Woelige hoek po pulatie gegroeid is tot inter gratie. Eskimo's Lang voor de officiële ope ning zal men een beetje kunnen proeven van de mogelijkheden van het Jongerencentrum. Van 10 tot 14 augustus start het bouwdorp. Dit jaar met het thema 'Eskimo's'. De (ronde?) bouwsels komen weer op het terrein van de ijsbaan. De bin- nenactiviteiten vinden in de IJsbreker plaats. Daarvoor zal de achterdeur wijd open wor den gezet, waardoor de ijsbaan van binnenuit te bereiken is. Puddingpop zal plaatsvin den in de grote tent op het par keerterrein maar het gebouw zal wel bij de voorzieningen betrokken zijn. Afgelopen za terdag trotseerden 18 mannen en vrouwen de harde wind tij dens een sponsorfietstocht. De opbrengst was voor Pudding pop Start en aankomst bij de IJsbreker waarbij iedereen even de nieuwe vloer mocht voelen. De 210 afgelegde kilo meters langs de grenzen van de provincie Utrecht bracht 3.400,-. Frits Ringers: ..Daardoor zullen de kaartjes voor Puddingpop zeker drie tot vier gulden goedkoper worden dan ze anders hadden moeten zijn." Hij was na aankomst af gelopen zaterdag dan ook net als de andere deelnemers 'ka pot maar tevreden'. De infrastructuur rond het jongerencentrum wordt door de gemeente, volgens Frits Ringens, voldoende gevonden. Dat wekt verbazing. Om bij het Burgemeester Buiningpark met de fiets te komen, dient iedere bezoeker via het tun neltje bij het zwembad en de sportvelden te gaan. Overste ken van de Groene Zoom, aan het einde van de Burgemeester van de Postlaan, noch bij de Noorderinslag is toegestaan. Bij de inrit tegenover de Van de Postlaan staat een verbods bord voor fietsers en bromfiet sen. Het negeren van verbods borden betekent een gevaarlij ke oversteek bij de kruising bij de oude crossbaan of ter hoogte Van de Postlaan De secundaire weg naar het jongerencentrum toe is slecht verlicht. Voor de bezoekers van de wekelijkse disco of 'levende muziek' avonden misschien minder vervelend dan voor hun ouders. De parkeerplaats bestaat nu voor een groot gedeelte nog uit modder maar zal naar ver wachting in de nabije toekomst worden opgeknapt. Het gebied rond de IJsbreker is niet in de plannen van de bouw opgeno men. Marianne de Valck LEUSDEN - Er is in de ge meenteraad twijfel over de rol, die de Woning Stichting Leus den (WSL) kan spelen als part ner bij de ontwikkeling van de (advertentie) WIJ HEBBEN DE GROOTSTE KEUZE IN HOOFDKUSSENS waterbedden Amersfoort - Zuid Lcusdcrwcff 266 0 3 3- 6 3 01 S3 Bussum Huizcrtveg 40 021 59 - 2 00 94 t koofittVutlu toekomstige nieuwbouwwijk 't Vliet. De WSL had zichzelf vo rig jaar in een brief, gericht aan burgemeester en wethouders, als mogeljke projectontwik kelaar naar voren geschoven. In de commissie Ruimtelijke Ordening werd vorige week getwijfeld aan de kwaliteiten van de Woningstichting om een dergelijke rol op zich te nemen. Ton Voortman (VVD) noem de het griezelig dat een organi satie, die is opgericht voor het beheer van sociale woningen in Leusden zich op een markt be geeft, waar het volgens het VVD-raadslid niet thuishoort. Joop Kool (Leusden '90) vond dat de WSL te hoog van de to ren blaast. ,,Laat de WSL eerst maar eens orde op zaken stel len in de eigen organisatie. „Schoenmaker blijf bij je leest", hield Ton Geijsberts de WSL voor. Op de achtergrond spelen de problemen mee, die er zijn tus sen het bestuur van de Wo ningstichting en de op non-ac tief gezette directeur van de woningcoöperatie. Uit een me- dedelng van wethouder De Jongh bleek dat er inmiddels een interim-directeur is be noemd. De Jongh wilde niet teveel ingaan op de affaire, die hij afdeed als een intern perso neelsprobleem. In een artikel dat eerder over deze zaak in De Leusder Krant verscheen, bleek ook al dat betrokkenen niet bereid waren hierover opening van zaken te geven. Ook de commissieleden von den dat de WSL weinig toe schietelijk was geweest over deze zaak informatie te geven. ,,Hoe zit het met de continuï teit van de organisatie. Als wij besluiten met de WSL in zee te gaan, moeten wij daar toch ze kerheid over hebben," vond Geijsberts Ook Gert de Weerdt (PvdA) had zich ver baasd over de houding van de WSL. Hij vond echter niet dat de WSL uitgesloten zou moeten worden als mogelijke partner bil de ontwikkeling van 't Vliet Volgens De Weerdt zit er voor organisaties als de WSL niets anders op zich op de vrije markt te begeven, omdat het rijk terugtreedt als financier van de sociale woningbouw. Daardoor zijn woningcoöpe raties gedwongen zich via acti viteiten op de vrije markt mid delen te verschaffen voor de sociale woningbouw Wethouder De Jongh vond het echter te ver gaan de WSL als volledig zelfstandige pro jectontwikkelaar aan de slag te laten gaan. De wethouder dacht daarom aan een con structie, waarbij de Woning stichting gekoppeld wordt aan een ervaren ontwikkelaar, die de woningen bouwt in op dracht van de WSL. Het zou daarbij uitsluitend moeten gaan om de bouw van sociale koopwoningen De Jongh liet doorschemeren dat de problemen binnen de organisatie van de WSL wor den veroorzaakt, doordat de woningcoöperatie moeite heeft mee te gaan met de huidige ontwikkelingen op de woning markt. „De WSL werd opge richt in een tijd, dat er in Leus den veel nieuwbouw werd ge realiseerd. Het gaat om een fi nancieel gezonde instelling, die nog niet met grote proble men is geconfronteerd. De Stichting is echter niet met zijn tijd meegegaan LEUSDEN - In zaal 'Buiten- lust' aan de Hessenweg in Achterveld zal de 'Groep Ach- teveld 1939-1945' op 26 mei de jaarlijkse gedenkdag houden. De bijeenkomst begint om 10.30 uur. Het programma omvat onder meer een wandeling naar het Maria-monument 1945 en de Gedenkstenen, een concert door het Trompettercorps en een diaprojectie 'Achterveld voor en na 1939'. Voor meer informatie kunnen belang stellenden bellen: 03425-1481 AMERSFOORT - De NVSH, afdeling Amersfoort 't Gooi, houdt zaterdag 22 mei een ont- moetingsinstuif voor alleen staanden en paren in het NVSH-gebouw aan de Curaca- olaan 49 in Amersfoort. Ook wordt er iedere vrijdag avond een soosavond gehou den. LEUSDEN - Vanaf jongeren centrum De Til gaat op hemel vaartsdag, tussen 5.00 en 6.00 uur het jaarlijkse dauwtrap pen van start. Er is een wandel route van 12 kilometer en een fietsroute van 30 kilometer uit gezet. De kosten bedragen 2.50. Na de tochten is de gele genheid te ontbijten tegen de prijs van 5,-. Deelnemers aan het ontbijt dienen zich vóór woensdag 19 mei te opgeven. Dat is mogelijk door de volgen de telefoonnummers te bellen: 944246, 942618, 941916. LEUSDEN - Met medewer king van 'Die Hinterfelder Mu- sikanten' wordt er zondag 23 mei om 1130 uur gezellige Oostenrijkse muziek ten geho re gebracht in de zaal d'Ouwe Peerdestal tegenover de rk- kerk. De toegang is gratis. Voor muzikanten die graag mee willen spelen is er nog plaats voor een bugel/trompettist, een tenorhoorn/trombonist en een klarinettist. Voor meer in formatie: Cees Blom, telefoon 03425-1623. LEUSDEN - Om alle vluchi lingen in de gemeente Leusö; bijstand en begeleiding te kv; nen verschaffen, is kort den een nieuwe ïnitiatiefgr^ opgericht voor de vluchteli gen die buiten het centrum nen De Decentrale Vluch: lingen Werkgroep In deze werkgroep zitt? vertegenwoordigers van v? schillende Service Clubs, kerken, de politiek de meente, de directie van asielzoekerscentrum en van: Vereniging Vluchteling? werk. In de expositieruiE van het gemeentehuis i Leusden wordt maandag mei om 20.00 uur voor bela^ stellenden een ïnformab avond gehouden om vrijwil gers te werven voor de mem werkgroep of voor de al staande werkgroep in asielzoekerscentrum. LEUSDEN - Het Institi voor Natuurbeschermingsec catie (IVN) organiseert op z< dag 23 mei een wandeling d( het Lockhorsterbos aan Lockhorsterweg in Leusd< De De wandeling begint 14.00 uur bij de ingang vanl het Lockhorsterbos. De bw van de maand is dit keer beuk. LEUSDEN - Stichting Zuidzij, een organisatie zich inzet voor het welzijn i ouderen in Leusden-Zi houdt maandag 24 mei een loop- en spelmiddag. Eén ander vindt plaats in de Woe ge Hoek, aan de Prinses Ire laan in Leusden-Zuid. De a vang is 13.30 uur. (advertentie) WIJ LEVEREN MEER DAN waterbedden Amersfoort - Zuid Leusderivcg 266 033- 63 01 83 Bussum Huizerweg 40 02159 - 2 00 94 l-rijdugm «nul kiiit/tuvimd LEUSDEN - Politieke p- Leusden'90 houdt op 2 juni 20.00 uur in de kleine ve: derzaal van Sporthal Meent', Meent 4 in Leusc st: haar jaarlijkse ledenvergê p ring. Op de vergadering Tiny Bontje haar bestuursz ter beschikking stellen, in band met het recentelijk vaarden van het raai maatschp. Ook bestuurslid Haazen zal niet meer in het stuur van Leusden'90 terug ren. Er zijn nog geen kané, ten gevonden om de ope? vallen functies op te vuile: Het bestuur is bereid d« nen die problemen met het voer hebben te helpen K voor moet bellen bellen met secretariaat, telefoon: 9505 LEUSDEN - In verband: Hemelvaartdag zijn het meentehuis en de gemee: werf op donderdag en vnj-: 20 en 21 mei gesloten avondopenstelling van de deling burgerzaken is plaatst naar woensdag 19 van 19 00 uur naar 20.00 ir. du de LEUSDEN - Het plan van het college om de carpoolplaats aan de Randweg met 23 plaat sen uit te breiden, kan op de instemming van de raad reke nen. Dat bleek donderdag in de commissie verkeer. De kosten voor deze uitbrei den worden beraamd op 75.000,- Het rijk en de pro vincie hebben een subsidie van respectievelijk 35.000,- en 17.000,- toegezegd. Het ge meentelijk aandeel in de in vesteringskosten zal 47.500,- bedragen. D66 woordvoerder Ton Geijsberts meende dat bij de uitbreiding ook gedacht zou kunnen worden aan het instel len van een bewaakte fietsen stalling bij de carpoolplaats. „Het langzame verkeer wordt in Leusden toch al zwaar on dergewaardeerd", aldus Geijs berts. Wethouder De Jongh meende dat het instellen van een bewaakte fietsenstalling een veel te kostbare oplossing zou zijn. Wel zegde de wethou der een onderzoek toe naar de gemeentelijke bestedingen voor het langzame verkec Leusden. „Daaruit zou eens kunnen blijken dat met die onderwaardering het langzame verkeer ontJ tend meevalt", aldus de houder. (advertentie) WIJ HEBBEN DE GROOTST! KEUZE IN BADMATTE^ waterbedden Amersfoort - Zuid Leusdcru'cg 266 O33- 63 01 83 Bussum Huizerwcg 40 021 59 - 2 00 94 rrij(l(iK«t <»i(J

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6