Nadruk op sociale woningbouw 14.95 5 7 §G 10 11 Veel belangstelling 11e fietsvierdaagse Gemeente wil verdubbeling van het aantal reizigers Theaterschool krijgt van gemeente geen ruimte Hoogvliet slijterijen. Bejaarde valt om BDU Leusder Krant 0PGAVEB0N ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN rogramma van eisen 't Vliet bekend -S „Boemerang is te commercieel" Dag later Vraagprijs te hoog Ronde van Leusden En deze A HOOGVLIET RESTAURANT „De Mof' geopend vanaf heden. r: Pon moet dicht De Zonnebloem 25 jaar Haarlijn Orchideeententoonstelling EN... SS IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - Onder stralende weersomstandigheden is maandag de elfde editie van de fietsvierdaagse van start gegaan. Op de eerste dag passeerden ruim 400 deelnemers de inschrijfbalie. Dinsdag was er ook nog gelegenheid in te schrijven. De vierdaagse duurt nog tot en met vrijdag, (foto: Hans Verhorst) EUSDEN - Er komen in 't -liet 690 woningen, waarvan Is va: i procent in de sector sociale ^esti iur- en koopwoningen. Dat 9 55 slag ijkt uit het programma van voor de nieuwe woon- d ijk. die deze week bekend erden gemaakt. Het grote intal sociale woningen in het is uniek voor Leusden. eerder werden dergelijke ntallen in een nieuwe wijk bouwd. Bij de bouw van atteri euwc woningen zal de ko- ende jaren uitgegaan worden n de eigen behoefte aan hui- 1 ruikv erv< nd n, die de gemeente heeft. Uit aano I (co num •opsc zor* Vo van kan effer gega 25 bod /entu goec en 11 op verkr ^eg le 0 1e op recht op alyse van de gegevens blijkt, it er een grote behoefte aan sociale woningbouw in Leus den is. Meer dan die 65 procent is niet mogelijk, omdat de fnancie- nng van het plan dan in gevaar zou komen. Als het percentage met 5 procent zou worden ver hoogd, zou dat al leiden tot een verlies van 3 miljoen gulden. Andere mogelijkheden ten gunste van de sociale woning bouw zijn onderzocht, maar blijken ook met rendabel uit te pakken. Bij de ontwikkeling van 't Vliet stuit de gemeente op een aantal problemen, die te ma ken hebben met het ecologi sche karakter van het gebied. Middenin 't Vliet ligt het Am sterdams Bosje, een uniek na- tuurbos vanwege de beplan ting en de hoge waterstand Daarom zal het Bosje in de wijk worden opgenomen en zo veel-mogelijk in de oorspron kelijke staat behouden blijven Dat geldt ook voor het deel van de Liniedijk, dat de begrenzing vormt van de wijk In de wijk zullen voorzienin gen als scholen en winkels ont breken. De woonplanners gaan ervan uit, dat er in Leusden voldoende voorzieningen zijn om die in 't Vliet weg te laten. Wel komen er ruime voorzie ningen voor kinderopvang. Er is ruimte, gereserveerd van 1400 m2 LEUSDEN - In tegenstelling tot de verwachting krijgt to neelschool Boemerang geen klaslokaal van de gemeente tot haar beschikking. Dat heeft de gemeente de school onlangs laten weten. De eerste contac ten met de afdeling onderwijs leken aanvankelijk tot een po sitieve beslissing te leiden. Zo wel basisschool de Hobbit als de verantwoordelijke ambte naren hadden geen bezwaar te gen het naschoolse gebruik van een klaslokaal. Omdat schriftelijke toezeg ging uitbleef nam de coördi nator van Boermerang, Peter van de Bunt, opnieuw contact op met de gemeente. Toen werd duidelijk dat de toneelschool gezien werd als een commer ciële instelling. Daarmee werd het onmogelijk een ruimte m een openbaar schoolgebouw te huren. Peter van de Bunt be strijdt commercie te bedrijven met de lessen van Boemerang. De gevraagde lesgelden zijn bedoeld voor zaalhuur en sala ris aan de vakkrachten De bei de directeuren, Peter van de Bunt en Ernst Pels werken, volgens hem, als vrijwilliger Zelfs de toezegging dat de toneelschool geen subsidie zal aanvragen en haar bestaans recht alleen zal laten afhangen van het aantal leerlingen, mocht de gemeente niet van ge dachten doen veranderen. Het laatste overleg, vond plaats op 18 mei. Namens de gemeente werd beloofd zo spoedig mogelijk, de uiteinde lijke beslissing bekend te ma ken. Binnenkort start Boemerang overleg met het bestuur van de IJsbreker, het nieuwe jonge rencentrum. Op dit moment wordt het met uitgesloten geacht dat de jeugdtheater- school in het nieuwe gebouw aan de Bavoortseweg onder dak zal vinden. Een definitief besluit daarover wordt deze zomer verwacht. Vooralsnog vindt Boeme rang onderdak bij de Blijhof aan de Ansfndusweg Woensdagavond 26 mei vindt daar vanaf 19.00 tot 20.00 uur de eerste informatieles plaats voor kinderen vanaf 5 tot onge veer 18 jaar Ouders zijn daar bij nadrukkelijk welkom Op zaterdag geeft Boeme rang in de Blijhof twee infor matielessen. Van 10 tot 11 uur voor kinderen tussen de 5 en 9 jaar. Van 11 tot 12.00 uur voor wie ouder is. De bedoeling is om in kort bestek een indruk te geven van wat men bij de lessen gege ven door Boemerang, kan ver wachten. Voor de belangstellenden volgt daarop een minicursus van vier wekelijkse lessen. Deze sluit men af met een eind presentatie voor ouders en be langstellenden. Na de cursus kunnen kinderen en jongeren besluiten of ze een, en zo ja welke, jaarcursus ze bij Boer merang, vanaf september wil len volgen. Deze gaan, gezien de getoon de belangstelling, zeker door. Hoewel nu nog niet bekend is waar de lessen zullen plaats vinden. In verband met Pinksteren verschijnt de Leusder Krant niet op woensdag 2 juni, maar op donderdag 3 juni. LEUSDEN - Het aantal Leus- denaren dat van het openbaar vervoer gebruik maakt, zal tot het jaar 2000 moeten verdub- LEUSDEN - Bij de ont wikkeling van 't Vliet dreigt een situatie te ont staan, die lijkt op de pro blemen die de gemeente had bij de verwerving van een stuk grond in De Horst. In het bedrijventerrein, dat op dit moment in hoog bouwrijp gemaakt wordt, had de gemeente moeite een stuk grond in eigendom te krijgen, dat in '9 bezit was van de gebroe- jn ba ders De Boom. De broers vroegen een te hoge prijs en de gemeente weigerde op de vraagprijs in te gaan. De grond werd toen ver kocht aan de BECO, die het vervolgens weer doorver kocht aan de gemeente. Deze gang van zaken leid de tot vragen bij Leusden '90, die vond dat de ge meente zich in de luren had laten leggen en uiteinde lijk toch teveel betaalde. In 't Vliet heeft de ge meente vrijwel alle grond in eigendom, behalve een stuk in het noordwestelij ke deel van het gebied. Dat blijkt nu in eigendom te zijn van een schoonzoon van een van de broers Boom. Ook nu weer werd er een prijs gevraagd, die de gemeente te hoog vindt. Het is nu echter onwaar schijnlijk dat hetzelfde 'spel' gespeeld kan wor den. De gemeente heeft be sloten het deel buiten het plan voor 't Vliet te laten. Er zal dus niet gebouwd worden. Behalve wanneer de eigenaar bereid is zijn vraagprijs te verlagen tot een voor de gemeente aan vaardbaar niveau. Konijntje in de Wetering ^PARKEERZONE BLIJFT NOG: ..Om je blauw te erge- LEUSDEN - De 17e ronde van Leusden zal woensdag 2 juni worden gehouden. Deze ronde wordt georga niseerd ddor de Ren- en Toerclub Amersfoort. De amateurs-B en de veteranen starten de 50 kilometer om 18.00 uur. De Amateur-A beginnen om 20.00 uur met de 80 kilo meter. De start is vanaf de Hamersveldseweg. beien van 800 per dag naar 1600 per dag. Dat blijkt uit de nota Openbaar Vervoer, dat de gemeente deze week publiceer de. De aanwezige openbaar vervoersmogelijkheden zijn onvoldoende en daarom moe ten er alternatieven komen die de reiziger goed, snel en be trouwbaar openbaar vervoer bieden. In de nota worden een aantal mogelijkehden genoemd, die tot het gewenste resultaat kun nen leiden. Zo wordt er gepleit voor de invoering van een ge scheiden lijnvoering van bus 117 en 118. Nu nog rijden deze bussen hetzelfde traject in te- genovergstelde richting. Door beide bussen een andere route te laten rijden, wordt bereikt dat er een kortere verbinding met Amersfoort tot stand komt. De afstand voor de in woners van Leusden-centrum naar een bushalte hoeft niet meer dan 750 meter te zijn, er kan een verkorting van de reistijd worden gerealiseerd en er kunnen meer wijken voor het openbaar vervoer worden ontsloten. Verder kunnen 't Vliet, De Horst en mogelijk ook de Pondriehoek voor het open baar vervoer bereikbaar wor den. Voor de verbinding met Amersfoort wordt gekozen voor een busbaan over de aan sluiting van Leusden op de A 28 Ook wordt in de nota sterk gepleit voor de aanleg van een bustracé over de Ponlijn. Het gaat om een verbinding, die zo wel geschikt is voor de (Pon- vervolg op pagina 5 (advertenties) Altijd een grote keus in wijn en gedistilleerd. Altijd een goed advies. Altijd uiterst scherp geprijsd. aanbieding geldig van P 24/5 t/m 29/5/1993 je proeft Het verschil ACHTERVELD - Een 86-jange inwoner van Achterveld is on langs bij een ongeval gewond geraakt. De man verleende met zijn invalidenvoertuig bij het oporijden van de Hessenweg geen voor rang aan een naderende auto. Een aanrijding was het gevolg, waarbij het invalidenwagentje omsloeg De bejaarde Achtervel- der brak daarbij zijn sleutelbeen. De man is naar hei ziekenhuis afgevoerd, (foto. Hans Verhorst) Tel. 03498-61403 WOENSDAG 26 MEI 1993 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombinalie Midden Nederland Kantoor Asschalterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. teleloon 033-941495 25e JAARGANG NO. 4 INHOUD Omwonenden van Pon aan de Zuide- nnslag maken zich druk om de over last die het bedrijf voor de buurt ver oorzaakt. Vooral het drukke verkeer, vaak al in de vroege ochtenduren, drijft een aantal buurtbewoners tot wanhoop. Hoewel gemeente en Pon zich Inspannen om de problemen op te lossen, lijkt het conflict te escale ren. De bewoners willen naar de Raad van State om hun gelijk via die in stantie te halen De Achterveldse afdeling van De Zonnebloem bestaat dezer dagen 25 jaar. Dat betekent een kwart eeuw zorg voor de zieke en anderszins hulpbehoevende medemens. Een in terview met voorzitter Cees Straver en penningmeester Truus Kroeze van het bestuur. Deze week de maandelijkse rubriek De Haarlijn, samengesteld voor en door Leusdense vrouwen. Deze maand onder meer aandacht voor de succesvolle Leusdense tekenares Francien van Westering. Tijdens de pinksterdagen vormen de botanische tuinen op de Uithof in Utrecht van de universiteit het decor voor een grote orchideeententoon stelling. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wal er r uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, endat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die y eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerli|ke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavcbon in1 :~i JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart. Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1