Leusden Leusden tel Opgavebon regelrubriek tuingroenactie binnenkort voorbij huisvuil op zaterdag aanbieden (Si maar goed dat er brandweer is gemeenteraad vergadert bijzondere bijstand GEMEENTE 1 _J 8 L TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS r VERBOUW EN RENOVATIE VAN LOENEN HOVENIERS [BDU WOENSDAG 26 MEI 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 166 d.d. 26 mei 1993 tijdelijke tuingroendepots binnenkort gesloten Twee keer per jaar houdt de gemeente een zogenaamde tuingroenactie, een keer in het voorjaar en een keer in het najaar. De voorjaarsactie is bijna voorbij. Dat betekent dat u een aantal depots vanaf 1 juni 1993 niet meer kunt gebruiken. De permanente bleven natuurlijk open. Brandweerlieden doen nuttig werk. Dat vindt iedereen. Maar weten we ook precies wat hun werk inhoudt9 Er zijn in Nederland 28.000 mensen werkzaam bij de brandweer. Die mensen vormen samen 600 gemeentekorpsen In die korpsen werken 5.000 mensen als beroepsbrandweerman en 23.000 als vrijwilliger. De brand weer is allang niet meer alleen be zig met het blussen van branden. Bijna de helft van de werkzaamhe den van de brandweer heeft te ma ken met het opruimen van schade lijke stoffen en het helpen van mensen en dieren die waar dan ook in nood zijn. Een andere taak van de brandweer is het voorkomen van brand. Daarover gaat dit arti kel. Brand lijkt alleen maar bij andere mensen voor te komen. In een an dere stad, aan de andere kant van het land Toch maakt u dezelfde foutjes. U overkomen dezelfde on gelukjes. Elke vijf kwartier ont staat ergens in Nederland brand in een woonhuis. Vaak blijven die branden klein, soms loopt het uit de hand. Bij brand is het van le vensbelang dat u en de andere de bewoners snel de woning verlaten Zeker als u op een etage of verdie ping woont Rook en warmte ver spreiden zich nam,ehjk razendsnel naar boven. Als eerste staan vaak open gedeelten zoals trappen en liften in brand. Het is daarom van groot belang dat u het huis op ande re manieren kunt verlaten. Maak hiervoor afspraken met bijvoor beeld uw buren en medebewoners. In de woonkamer ontstaat brand meestal door ongelukjes met luci fers, verkeerd omgaan met kachels en open haarden en door sigaretten of sigaren. Ook niet geveegde schoorstenen vormen een gevaar. Evenals kaarsen die te dicht bij de gordijnen of meubels staan. As bakken die in de prullenbak wor den geleegd zijn ook een vuurbron. 't Als u nog steeds driewegstekkers gebruikt, electriciteitssnoeren on der het vloerkleed wegwerkt en een kleedje over de televisie hangt, waardoor die zijn warmte met kwijt kan, is uw kans op brand groter dan gemiddeld Er zijn nog veel andere oorzaken van brand. Daarover komen we in een volgend artikel terug. Wilt u meer weten over de brand weer of het voorkomen van brand, bel dan met de brandweer. Tele foon 961 650 In iedere wijk is wel een tuingroen- depot. Dat wil zeggen een plaats waar u tuingroen kwijt kunt We kennen tijdelijke en permanente depots De tijdelijke depots kunt u vanaf 1 juni niet meer gebruiken. De permanente blijven altijd open. Op een bord bij het depot staat aangegeven om welk soort depot het gaat. hergebruik Het gebruik van de depots heeft twee voordelen. Ten eerste komen gemaaid gras, takken en struiken niet meer in de verbrandingsoven. Dat betekent dat met dat tuingroen iets nuttigs kan worden gedaan. Bovendien scheelt dat geld want verbranden van huisvuil is duur Ten tweede kan tuingroen opnieuw worden gebruikt. Maar dan moet het natuurlijk wel uitsluitend groenvuil zijn. Nog steeds komt het voor dat ook andere materialen bij het tuinvuil worden gedeponeerd. Bijvoor beeld plastic zakken, bielzen, hek ken en gaas. Ook dikke stukken hout mogen niet tussen het tuin groen terecht komen. Tuinvuil wordt namelijk vermalen door een machine. Deze machine, de zoge naamde Kompomix kan erg dikke takken niet aan Takken, dikker dan 9 cm kunt u dus naar het over- laadstation aan de Hamersveldse- weg brengen. meer weten? Voor meer informatie kunt u bel len met de afdeling gemeentewer ken, telefoon 961 710. In verband met Pinksteren wordt het huisvuil niet op maandag 31 mei maar op zaterdag 29 mei opge haald Glas en papier wordt opge haald in de wijken Hamersveld, de Wetering. Alandsbeek, Rozen- daal. Rozenboom, Rossenberg, 't Ruige Veld en in Achterveld en Stoutenburg. Op donderdag 27 mei 1993 verga- dert de gemeenteraad Vanaf 20.00 uur bent u weer van harte welkom om uw volksvertegen woordigers aan het werk te zien! En als u goed naar de agenda kijkt zult u met ons tot de conclusie ko men dat uw komst zeker de moeite waard is! De leden van de raad zullen onder andere spreken over de volgende onderwerpen. brandweemota In deze nota wordt ingegaan op personeel, preventie en regionali sering van de brandweer Niet al leen wordt er teruggekeken op de afgelopen vier jaar. Ook wordt in gegaan op de voornemens voor de komende jaren. nota onderwijsbeleid De belangrijkste beleidskeuzes die voor het onderwijs gelden, zijn vastgelegd in de nota 'school op poten'. Het gaat vooral om het openbaar onderwijs. rekening en begroting bibliotheek Op de agenda staan ook de reke ning en de begroting van de biblio theken in Leusden Centrum en Leusden Zuid. opheffing SOCCLE De gemeenteraad zal een besluit nemen over de opheffing van SOC CLE. Deze stichting heeft zo'n twintig jaar het beheer gevoerd over een aantal sociaal-culturele accommodaties de Til, Groor Krakhorst en de Woelige Hoek zijn daar voorbeelden van. Die accom modaties zullen vanaf nu worden beheerd door de gebruikers ervan. veegmachine Vopor 18.000 wordt een veegma chine aangeschaft ter vervanging van een oude uitbreiding carpoolplaats Voor een bedrag van bijna 100.000,-- wordt de carpool plaats uitgebreid. Voor dat geld komen er 23 plaatsen bij. De uit breiding is noodzakelijk omdat het carpoolen heel populair blijkt te zijn verkoop kavels De gemeenteraad wordt gevraagd akkoord te gaan met de verkoop van vier kavels aan de Agnietenho- ve. Gelderse Vallei Er is een plan van aanpak gem- naakt voor de Gelderse Vallei. Dat plan moet ertoe leiden dat de belas ting van het milieu vermindert en dat de ruimtelijke kwaliteit verbe tert. minimafonds Op basis van het minimafonds kun nen inwoners van Leusden die een minimaal inkomen hebben aan spraak maken op een gemeentelij ke bijdrage. Om ervoor te zorgen dat dit minimabeleid het rijksbe leid niet doorkruist, zijn enkele aanpassingen in de verordening no- dig extra afvalinzameling buitengebied Voorheen verzorgde de gemeente extra afval-inzamelingen bij de agrariërs in onze gemeente. Die inzameling wordt met ingang van 1 januari 1994 stopgezet Dat be spaart de gemeente 15.000,-- per jaar. milieucentrum Voor de inrichting van het milieu centrum in de Biezenkamp moet de raad een besluit nemen over het toekennen van een éénmalig subsi die van 4.800,-- Bovendien beoordeelt de raad een voorstel om geld ter beschikking te stellen voor het aantrekken van een medewerker voor Natuur en Milieu Educatie. Eten, drinken, kleding, meubels, ontspanning, water, gas en licht zijn zalig die w ij allemaal nodig hebben. Om die te kunnen betalen ontvangt iedertg een salaris of een uitkering. Sommige zaken zijn door bijzondere omstandig heden noodzakelijk maar kunt u misschien niet betalen. Terwijl u ze ookniü vergoed kunt krijgen van het GAK of het ziekenfonds. In die gevallen kunti 'bijzondere bijstand' aanvragen. Die extra kosten kunnen van alles zijn Een paar voorbeelden ervan zijn eigen bijdragen voor medische voorzieningen zoals brillen, gehoorapparj. ten en kraamzorg. Of taxikosten als u met meer in staat bent met hg openbaar vervoer te reizen en toch uw familie of kennissen wilt bezoekej of gewoon wilt gaan winkelen. De kosten voor kinderopvang als u eei noodzakelijke schoolopleiding volgt. draagkracht Niet alle extra kosten worden vergoed. De gemeente houdt altijj rekening met uw draagkracht, dat wil zeggen welk deel u zelf kuc! betalen. Daarbij wordt rekening gehouden met uw vermogen, dat wi! zeggen geld op de spaarrekening, effecten of een eigen woning. Natuurlijk wordt ook uw inkomen in de beschouwingen betrokket Als u meer verdient dan de bijstandsnorm dan kijkt de gemeente ofn de bijzondere kosten zelf kunt betalen Het verschil tussen uw n& to-inkomen en de bijstandsnorm bepaalt de draagkracht in uw inko men Die draagkracht wordt bij de aanvraag vastgesteld en geldt vos een jaar. drempel Er wordt geen bijzondere bijstand gegeven voor kosten die in een periodi van twaalf maanden lager zijn dan 183,--. Alleen het bedrag dat u rne<s hebt uitgegeven dan die 183,—krijgt u dan ook vergoed. Er wordt dan natuurlijk weer met uw draagkracht rekening gehouden. info Binnenkort zal een info sociale zaken verschijnen. Deze brochure, die hui aan huis zal worden verspreid gaat onder andere in op bijstand. Ook Ik onderdeel bijzondere bijstand zal worden behandeld. meer weten? Bij de afdeling sociale zaken en huisvesting vindt u allerlei brochures ove bijstand en wat daarmee samenhangt. GEMEENTE afsluiting van wegen In verband met de '17e Ronde van Leusden' zullen de onderstaande wegen op woensdag 2 juni 1993 van 17.30-22.30 uur voor alle verkeer worden afgesloten: Hamersveldseweg vanaf Lisidunalaan tot krui sing met Burg. de Beaufortweg; Zwarteweg vanaf kruising met Burg. de Beau fortweg tot de Eikenlaan; Prunuslaan; Berkenlaan vanaf Burg. de Beaufortweg tot en met Prunuslaan; Princenhoflaan vanaf Burg. de Beaufortweg tot de Hohorstlaan; Hohorstlaan; Lisidunalaan vanaf Hohorstlaan tot Hamers veldseweg; Alle overige binnen het parcours gelegen wegen of op het parcours uitkomende wegen aanvragen om bouwvergunning Dc volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zyn ontvangen: - plaatsing tuinhuisje Zwarteweg 26 - aanbrengen kap op bestaande berging Dinkel- wijk 17 en 19 - plaatsing tuinhuisje Kokmeeuw 15 - plaatsing dakkapel op de woning Begijnhove 2 - bouw serre aan de woning van Diepenheim Scheltuslaan 4 - bouw erker aan de woning Dissel 2 - uitbreiding woning Amalia van Solmslaan 3 - bouw dak op garage van Diepenheim Schel tuslaan 40 - bouw kelder onder de woning Langesteeg 13. Deze publikatie vindt op plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen en meldingen zijn inge diend. Nadere informatie kunt u krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961756) De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: - wijziging bouwplan 4 woningen Charlotte de Bourbonlaan te Leusden-zuid (Blokkendoos) - tijdelijke plaatsing kantoor- en schaftruimte aan de Linieweg, nabij sportcomplex Vallei laan. De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 27 mei tot en met woensdag 9 juni 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208).Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij bur gemeester en wethouders. Postbus 150 3830 AD Leusden. verleende vergunningen bouwvergunningen - uitbreiding entree Kornoelje 11 en 13 - bouw berging Hessenweg 46 - bouw bijkeuken Hessenweg 81 - dakkapel Verj. Ruyterweg 72 - uitbreiding woning Visotter 41 - bijgebouw Hamersveldseweg 119 - schuur Rosmolenstraat 107 - verbouw/uitbreiding woning P. Stormstraat 5 - schuur Claverenbladstraat 62 - schuur Rosmolenstraat 137 - schuur Rosmolenstraat 17 - schuur Kerkdijk 11 - hondenkennel Wildenburgstraat 48 kapvergunningen Koningin Beatrixlaan 14, een den van Boetzelaerlaan 31, een berk Marterhoeve 38, een berk Tarweland 18, twee coniferen en een lijsterbes Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapver gunningen bij de afdeling Groen, Hamersveld seweg 105, telefoon 961 752. bestemmingsplan Alandsbeek Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben met hun besluit van 27 april 1993, nummer 3340262/ 1376, onherroepelijke goedkeuring verleend aan het bestemmingsplan 'Alandsbeek 1992'. Het besluit ligt met het onherroepelijke bestem mingsplan met ingang van dinsdag, 1 juni 1993, tijdens de gebruikelijke openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken (kamer 208). Aantal regels Regelrubriek 4,41 2 8,82 3 13,23 4 17,64 5 22,05 6 26,46 7 30,87 35,28 9 39,69 10 44,10 11 48,51 12 52,92 gel sli Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 3,- extra. Brieven onder nummer 3,- extra Bij niet kontante betaling wordt 3,- administratiekosten berekend. h ^ERDIVUGTS 1 Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 TT c~ - - - in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur TUINADVIES - ONTWERP - AANLEG - ONOERHOUD Clarenburg 36 3834 BG Leusden 033-947483 INTERIEURBEPLANTING GROENVOORZIENINGEN - BESTRATINGEN De BDU-Krantenkombinatie biedt een viertal optimale mogelijkheden tot het plaatsen van rubrieksadvertenties Stuk voor stuk genereren de kranten die deel uitmaken van dit regio-kwartet veel response en directe reacties. Kortom, wanneer u een gerubriceerde advertentie plaatst in de editie(s) van de BDU-Krantenkombinatie, gaan er vanzelf talloze bellen rinkelen Of u nu iets wilt verkopen, bekend wilt maken of woonruimte zoekt, maak dan gebruik van het hoge bereik dat de BDU-bladen ten opzichte van andere verschijnende kranten kenmerkt. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten), BDU BV, verkoop binnendienst Uitgeverij, Postbus 67. 3770 AB Bamcveld, met de titel van de kombinatie. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Plaatsingsdatum Rubriek Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af per kombinatie. De kosten zijn per kombinatie Ik kies voor: J 1 BDU-NOORD oplage 94.750 exemplaren (De Stad Amersfoort. Hoevelakens Nieuwsblad Leusder Krant. Dc Stad Nijkerk, Zcewolder Krant Drontens Nieuwsblad en Barnevcldse Krani - wo.) 2 BDl-MIDDEN oplage 77 450 exemplaren (De Woudenberger. Scherpenzeelse Krant. Doornse Krani "De Kaap". Nieuwsblad Geldermaisen, Ede Stad - ma. en Barnevcldse Krant - ma. 3 BDU-ZUID oplage 67.950 exemplaren (Ede Stad - wo., Hoog en Laag. Bcnnekoms Nieuwsblad en Barneveldse Krant - di.) 4 GROOT-BARNEVELD oplage 55 000 exemplaren (Barneveldse Krant - do (incl. De Barnevelder) vr. en zat.) Uiterlijk inleveren/insturen zie rcgclrubriek colofon van deze krant. Rubrieksadvertenties in de BDU-hladen el ten uiv waarden am in klinkende daden.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 2