Antilopen geeft promotie uit handen Zwemmers vangen goud en plaatsen zich voor NK LHV verliest laatste wedstrijd Bonbonière HANDBAL Op het scorebord Unitas en Meeuwen profiteren van misstap Leusdense korfballers liesssaS! Leusder Krant Uitslagen korfbal Antilopen- SKF 9-10 Unitas-Juventa 12-8 De Meeuwen-DOS 12-8 Revival-Achilles 10-9 Eindstand nacompetitie 1. Unitas 14-21 2.DeMeeuwen 14-20 3. Antilopen 14-19 4 SKF 14-16 5. DOS 14-14 6. Revival 14-14 7. Juventa 14-5 8. Achilles 14-3 Eindstand Dupaco/Leos toernooi Meisjes l.Set up'65 2. Avero/OS 3 Dupaco/Leos 4. Stam/SoVoCo 5 Hohen Limburg 6. Tornado 7. Onon 8 Apollo Jongens 1 Desto 2 Orion 3 SSS 4. Ichtus II 5. Set up'65 6. Victoria 7. Apollo 8 Rentokil 9.Ichtus I 10. Dupaco/Leos Woensdag 26 MEI 1993 Pagina 8 Initiatief René Verwei] schrikt in de wedstrijd tegen SKF van zijn tegenstander De Veenendalers waren tes terk voor Antilopen. De korfballers missen hoerdoor de promotie, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Zeven wedstrij den voor het einde van de korf balcompetitie in de tweede klasse leek Antilopen niets meer te kunnen gebeuren. De korfballers stonden één punt voor op De Meeuwen uit Put ten en drie op Unitas uit Har derwijk. Aangezien de eerste twee uit de competitie pro moveren, was het zo goed als uitgesloten dat Antilopen vol gend seizoen niet in de eerste klasse zou spelen. Maar er ge beurden rare dingen in de tweede helft van de competitie en dat had uiteindelijke hele verrassende gevolgen. Unitas werd kampioen met twee pun ten voorsprong. De Meeuwen hadden alle geluk van de we reld dat Antilopen op de slot dag van SKF verloor. De Put- tenaren konden daardoor be slag leggen op de tweede plek. Door hun nederlaag werden de Leusdenaren derde en mogen het volgend jaar nogmaals in de tweede klasse proberen. ,,Wij hebben deze teleurstel ling helemaal aan onszelf te danken", verzuchtte Antilo pen-coach Bert Brandsen na afloop „Wij hadden het nooit op de laatste wedstrijd aan mo gen laten komen En daar viel wemig tegen in te brengen. De tweede competitiehelft deed de Leusdenaren de das om. In de eerste wedstrijd speelde de roodhemden gelijk tegen De Meeuwen en gaven in de laatste seconden een voor sprong uit handen. Daarna werd er kansloos in Harder wijk van Unitas verloren en gaf Antilopen tegen Juventa in de laatste minuut een voorsprong van twee doelpunten weg. Toch hielden de korfballers uitstekende promotiekansen, omdat De Meeuwen ook kwis tig met punten bleef strooien. Daardoor volstond afgelopen zaterdag tegen middenmoter SKF uit Veenendaal, een ploeg voor wie niets meer op het spel stond, een overwinning om de felbegeerde tweede plek te be reiken en een kampioenswed strijd tegen Unitas af te dwin gen De Leusdense korfballers hadden dit weekend het jaar lijkse kamp opgeslagen en wa ren massaal uit Vierhouten te ruggekeerd om deze belangrij ke partij bij te wonen of te spe len. Het was dan ook vreselijk druk rond het veld. Er waren spandoeken gemaakt om de rode helden aan te moedigen Overal lagen slingers. Er wa ren yells ingestudeerd en taar ten gekocht om het feest luister bij te zetten En er was een te genstander, die niet bereid was aan het Leusdense feestje mee te werken. Irene Veenendaal werd ge confronteerd met een tegen- In de eerste minuut namen de Leusdenaren de leiding. De tegenstandster van Veenen daal sloeg de bal uit haar han den en Meinsma verzilverde de strafworp. Daarna nam SKF het initiatief over en liet Anti lopen van het kastje naar de muur lopen. SKF had voortdu rend een voorsprong en Antilo pen had de grootste moeite op gelijke hoogte te komen. Als Antilopen scoorde viel er binnen een minuut weer een tegendoelpunt, zodat de Leus denaren weer opnieuw moes ten beginnen. Dat werkte zeer frustrerend, precies als het fluiten van de scheidsrechter, die er vaak maar een slag naar sloeg Dat was allemaal niet zo erg geweest als Antilopen maar goed geschoten had, maar de schoten kwamen misten te vaak de juiste richting. Bij het aanbreken van de pauze leidde SKF dan ook met 5-4 In de rust had Brandsen dan ook veel te bespreken met zijn pupillen, maar in de tweede helft veranderde wemig. Brandsen liet de hele reserve bank warmlopen, maar liet uiteindelijk alleen Eddie Hen- Nancy Lahey probeert de bal te vangen, maar grijpt er naast, (foto: Hans Verhorst werd verdiend op het zware (200 m) vlinderslag nummer in een tijd van 2.20.6. Twee zilveren medailles wa ren op de 200 m vrije slag, en de 100 meter vlinderslag. De vijftienjarige Liesbeth Haas noot kon slechts in het eerste en tweede weekeinde van de partij zijn. In het derde week einde nam zij op uitnodiging van de KNZB deel aan een in ternationale invitatiewed strijd in Parijs. Hier mocht zij uitkomen op haar specialiteit: de rugslag. In de beide eerste ontmoetingen oogstte zij vijf gouden medailles. Op de 100 en 200 meter rugslag, in li miettijden van 1.10.8 en 2.31.6, en op de 100 en 200 meter schoolslag in resp. 1.21.8 en 2.58.7. Verder was er een eer ste plaats op de 200 meter wis selslag, en was zij goed voor brons op de 400 meter vrije slag. Xandra Verschuur - even eens jaargang '78 - verscheen vijf maal op het podium. Op de beide rugslagnummers in resp. 1.12.9 en 2.37.5 eiste zij het zilver voor zich op. Bron zen medailles waren wegge legd op de 200 meter school slag (3.04.6), de 50 meter rug slag bij de dames in 34.0 en op de 100 meter vlinderslag. Zeer verrassend was de over winning van de Leusdense Léon van Doornik ('77) op de 200 meter vlinderslag. In een spannende strijd legde hij nipt beslag op de eerste plaats met een tijd van 2.33.9 en greep daarmee het goud. Léon ver scheen voor de tweede maal op het podium om z'n bronzen plak op het nummer 100 m vlinderslag (1.09 9) in ont vangst te nemen. Suzanne van de Brink werd derde op de 100 vlinder dames in 1.16.4, en de jeugdige Ilmy Neervoort ('82) won een derde prijs op de 100 meter rugslag in 1.30.9. Loretta van Hulssen greep net naast het eremetaal op de 200 m schoolslag door met 3.11.8 beslag te leggen op de vierde plaats. en kregen meteen drie goals te gen. Deze klap kwam men met meer te boven. Al scoorde Ab- bring in de laatste minuut nog een keer. Antilopen kwam bij 10-9 één treffer tekort om op zijn minst een beslissingswed strijd tegen De Meeuwen af te dwingen. Na afloop lagen de spelers teneergeslagen op het veld en wachtten gelaten meer dan een half uur op de andere uitsla gen Deze bleken uiteindelijk ongunstig te zijn, zodat er niets anders op zat dan het volgend jaar opnieuw te proberen en met bedroefde gezichten weer naar Vierhouten af te reizen. Gerhard te Winkel Eerste reserve standster, die wel twee koppen groter was dan de zijzelf Dat maakte het lastig Veenendaal aan te spelen. Daar kwam bij dat Nancy Lahey niet goed speelde en erg slecht schoot. René Verweij zat helemaal niet in de wedstrijd Koos Meinsma haalde zijn normale niveau, maar kon er alleen niet voor zorgen dat zijn vak functio neerde. In het andere vak maakte Je roen Buisman zichzelf vol maakt onzichtbaar Chris Fok ker speelde tegen een grijzende man, die nog rap van leden en tong was. Deze Veenendaler wilde absoluut van Antilopen winnen. Hij kon na afloop te vreden zijn, want Antilopen kon de problemen waarmee zij geconfronteerd werd niet op lossen. driks voor Verweij invallen. Hendriks zorgde even voor een opleving. Brandsen maakte lange tijd de indruk dat hij Pe tra van Dongen in het veld wil de brengen voor Lahey, maat hij koos uiteindelijk toch voor de routine van Lahey. Halverwege de tweede helft kwam Antilopen toch nog in eens op een 8-7 voorsprong. De Leusdenaren rechtten de rug jWrcy~"! Voetballers houden niet van kunst. Dat ondervindt de KNVB pijnlijk. Het einde van de competitie nadert. De bond moet dus de kampioens- schaal aan een club slijten. De kampioensschaal is een strak vormgegeven bonboniè re, die de liefhebbers het water in de mond laat lopen. Op deze schaal ligt een snoepje dat niemand blieft: het kampioenschap van Ne derland. De PSV-ers grijpen de kleinste hobbel aan om op hun door de zonnebank ge kleurde bekkies te gaan. Zij worden gesteund door voor zitter Ruts, die de laatste ja ren al een paar keer in de striemende regen op het bal kon van het stadhuis in Eind hoven heeft gestaan. Ruts wil dit jaar niet eerste worden, bang dat hij weer een long ontsteking oploopt. De Aja- cieden hebben uitgebreide voorzorgsmaatregelen geno men om elke kans op succes uit te bannen. Elk gelijkspel van PSV beantwoorden zij prompt met een nederlaag. Elke vernedering op het veld is draaglijker dan het ontvan gen van de schaal. Als je Ajax ziet voetballen, zou je gaan denken dat de bonbo nière met Aids besmet is en dat met die schaal ezelsoren worden uitgereikt, die op het balkon en de verdere festivi teiten gedragen moeten wor den. Van Hanegem zegt dat zijn spelers die schaal ook niet willen hebben. De Duitse voetbalbond heeft de zaken beter voor elkaar. De 'Deut sche Meister' krijgt een af zichtelijke slabak. Om het be zit van dat gedrocht wordt gevochten. Duitse voetballers hebben ook geen smaak. Koen Koster Liesbeth Haasnoot grossierde in medailles. LEUSDEN - De jaarlijkse kringkampioenschappen zwemmen, waarin alle zwem verenigingen uit de kring Utrecht elkaar ontmoeten zijn weer afgewerkt. Verspreid over drie weekeinden zijn er in totaal 202 nummers ver- zwommen, inclusief de esta fettes. De Amersfoortse zwemver eniging AZ PC heeft een aantal van haarleden in Leus den wonen, waarvan er negen op de kampioenschappen in aktie kwamen. Van hen wist Jelle van Baggem acht maal beslag te leggen op een me daille. Zijn twee gouden me dailles waren voor zijn specia liteit de rugslag Op de 100 m zette hij een tijd van 1.05.6 op de 200 m een tijd van 2.25.8. Beide tijden waren goed voor een limiet om te mogen star ten op de komende Neder landse kampioenschappen in juni. Op de 100 meter en 200 meter schoolslag haalde Jelle zilver in respectievelijk 1.16.6 en 2.51.0. Op de 100 meter vlin derslag en de 400 meter vrije slag was eveneens zilver weg gelegd. Twee derde plaatsen scoorde hij op de 200 meter **>- Jelle van Baggem haalde acht medailles bij de kringkampioen schap. vrije slag, en de 400 meter vrije slag. Zeven medailles, waarvan maar liefst vijf gouden was de oogst van Jan-Willem van Dijk. Het all-round karakter van zijn zwemmen liet zich vertalen in gouden plakken op de 200 en 400 meter wisselslag. In 2.16.3 en 4.51.0 kwam hij Xandra Verschuur presteerde goed tijdens de kringkampioen schappen. niet alleen boven op het po dium, maar verzekerde zich ook van deelname op deze nummers op de Nederlandse kampioenschappen. Ook de beide schoolslagnummers be zorgden Jan-Willem goud in 1.11.7 voor de 100, en 2.39.9 op de 200 meter. Ook op deze nummers is inmiddels deel name op de NK veilig gesteld. De vijfde gouden medaille Donderdag 27 mei 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 28 mei 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld. 13.00 - 14.00 uur: SSD-Ten nis, LTV Lockhorst 13.30 en 14.30 uur: SSD - In- doorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 29 mei 10.30 uur: Internationaal jeugdvoetbaltoernooi, Buinigpark. Burgl Maandag 31 mei 09.00 uur: SSD - Yoga! ruimte Kameleon, zwemba<i| Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD I Grondgumnastiek, De Korl[ (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD l Badminton, De Korf, (zij-mi gang). Dinsdag 1 juni 09.00 uur - 18.00 uur: SSDl Midgetgolf, zwembad Octo-| pus. 13.30 uur - 14.30 uur: SSD l Indoorbowls, De Korf, (zij-m| 14.30 uur - 15.30 uur: SSD I Indoorbols, De Korf, (zij-in| gang). Woensdag 2 juni 10.00 uur - 11.00 uur: SSD I Squash, Squashhal De Wete-I ring, Valleilaan. e LEUSDEN - LHV sloot haar seizoen met een 9-6 nederlaag. Door dit resultaat werd tegen stander Baarn kampioen en sluit LHV de competitie af op een vierde plaats. Tegenstan der Baarn zou bij winst zeker zijn van het kampioenschap, maar LHV was niet van plan him deze titel cadeau te doen. LHV startte goed waardoor de tegenstander in de beginfase geheel overbluft werd. Al in de eerste aanval opende Mo nique Hovenkamp de score, waarna in de daaropvolgende aanval Wil van de Burgwal 0-2 maakte. Baarn werd nerveus, zeker nadat ze een strafworp en een break-out door LHV- keepster Christine Schut ge stopt zag. De tweede strafworp voor Baarn was wel raak waardoor ze weer terug kon komen. Hierna kwam haar gevaar lijkste speelster driemaal door, waardoor LHV haar voorsprong verloren zag gaan. Van de Burgwal hield haar ploeg echter in de race en te kende voor 4-3. Balverlies in de aanval zorgde ervoor dat Baarn een snelle tegenaanval kon inzetten en hieruit werd ook prompt gescoord. Dit Baamse doelpunt werd ook weer door LHV in de per soon van Monique Hoven- Statisch In de tweede helft kreeg LHVl de zaken verdedigend goed voor elkaar en was het zeker gelijkwaardig aan de tegen stander. Gelijk na de rust 7-4 Aanvallend speelde LHV nietl scherp genoeg. De bal werd te statisch en fantasieloos rond] gespeeld. Er werd te weinigl ingestart en er werden vrijwel] geen systemen gedraaid. Hier door kwam de tegenstander] nauwelijks in de problemen, terwijl als LHV iets beter had] gespeeld het zeker kansen op meer doelpunten had gehad. Diep in de tweede helft wasl het Tonny Davids die LHV weer meer moed gaf door de achterstand wat te verklei nen. Helaas voor de Leus dense vrouwe bleek dit ook voor Baarn het sein om weer| te gaan scoren, twee maal ach ter elkaar. In de slotfase ver zilverde Wil van de Burgwal] nog een strafworp waardoor| er een uiteindelijke 9-6 eind stand op het scorebord kwaro] te staan. En waren de felicita ties, bloemen en champagne] voor tegenstander Baarn. Voor LHV restte niets meei| dan een vierde plaats. Maar een moeilijke start van het sei zoen, toen twee teams samen I gevoegd werden en er duide lijke gewenningsproblemet waren, mag LHV toch blij zijc| met deze positie. En het ver toonde spel in de tweede helft] van de competitie geeft goede] hoop voor het volgend sei zoen. kamp beantwoord, zodat het een spannende wedstrijd bleef. Vlak voor rust kon de thuisploeg nog eenmaal sco ren, zodat met een 6-4 stand aap de tweede helft kon wor den begonnen.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8