leusder Krant, pakt verdienstelijke derde plek Red Caps slaan hard terug laaien sneller dan ooit LTV Leusden slaat hard terug LHV-jeugd kampioen Lookhorst ten onder. i| Rob de Vries speert Set up en Desto winnen Dupaco/Leos volleybaltoernooi Gezond Joggen loopt heel eind LEUSDEN - Rob de Vries kan nog steeds heel hard lopen. Dat bewees hij in de halve marathon van Maarn. Achter de weergaloos lo pende Gerard Hol (par- coursrecord in 1 ".07.20!) kwam De Vries tot een uitstekende tijd van 1".09.50 (slechts 10 sec. van zijn persoonlijk re cord verwijderd!) Kon de Leusdenaar de twee begin-kilometers nog in het spoor van zijn clubgenoot Hol blijven, de overige 19 kilometers moest hij "solo" doen. En dan is het extra moeilijk om het hoge tempo vast te houden. Dat de in grootse vorm verkerende Hol niet ver der uitliep, pleitte voor het karakter dat De Vries deze wedstrijd toonde. Luid aangemoedigd door zijn coach stormde de Leusdenaar dolblij over de finish. LEUSDEN - Het le mixedteam op zondag, zich bevindend op de één na laatste plaats, moest het opnemen tegen Barne- veld dat nr. 2 staat. Deze week moest er weer met invallers gespeeld worden. Deze keer waren Iris Cornelissen en Mark van der Grijp bereid zich in de strijd te gooien. Voor Iris was het haar eer ste wedstrijd dit jaar en dan in een twee klassen hoger spelend team! De single was, ook door de ze nuwen, te moeilijk, maar samen met Eline Maas haalden ze uitstekend met 6-4, 6-2 de damesdubbel binnen. Eline kreeg een hele las tige speelster tegenover zich. De eerste set won ze met 6-4 naar de tweede set veranderde haar tegen speelster haar spel en trok de set met 6-0 naar zich toe. Maar moest af en toe flink forceren, anders bracht de tegenstandster de bal ze ker terug. De derde set was tot de laatste klap spannend. Hij werd uiteindelijk door Barneveld in de tiebreak gewonnen. De mannen waren in de singles en de dubbel niet opgewassen tegen Barne veld, ondanks dat zowel Erik als Mark zich enorm inspanden om er echt alles uit te halen. De mixeddubbel van Eline en Erik gaf een heel ander beeld, ze lieten zien dat dubbel iets anders is dan single, en wonnen met 6-0, 6-1' Toch twee punten gepakt van één van de koplopers. Volgende week uit tegen Rhenen, hier moeten de nodige punten gehaald worden om de vierde klasse te behouden. Nog twee wedstrijddagen en dan kunnen we ons op gaan maken voor het kam pioenschap van het eerste juniorenteam op zaterdag met Femke Kok, Jacque line Tromp, Arno Snellen berg en Vince van Mil tenburg. En wat doet het derde se nioren mixedteam op za terdag, blijven zij win nen? De uitslagen van alle an dere teams waren niet al lemaal geweldig. Een paar uitschieters. Het eerste he renteam met Edwin, Pa trick, Arthur en Martijn wonnen bij Griffensteyn met 6-0. Ook het tweede heren- team op zaterdag won met 6-0 en bij de jeugd het eer ste jongensteam tot en met 15 jaar uitkomend in de eerste klasse won met Edwin, Elmer en Rogier met 7-1 bij 't Stort en de junioren op zaterdag, het tweede team, versloegen hun tegenstanders evenals het eerste team dat deed met 5-0. EUSDEN - Drie keer goud, ijl keer zilver en acht keer rons. Dat is het resultaat van e wedstrijdselectie van de «usdense Zwem- en Poloclub e Haaien tijdens het tweede 'eekeinde van de Kampioen- happen van de Kring trecht. Daarnaast zwom een total jongere leden van de se- (tie een stel zeer fraaie tij- n bij elkaar. e mooiste prestaties kwa- ea op naam van Annemieke to der Werf en Werner van ir Berg. Annemieke moest •t opnemen tegen de snelste 'gslagzwemsters uit de pro- ncie, waaronder clubgenote aike van Stralen. Na een !erverende race bracht ze een euw persoonlijk record op klokken en bleef ze alle ttcurrenten voor. aike van Stralen tikte, even- in een nieuwe persoon- ke record, aan ,als tweede. Op de 100 meter vrije slag trok Annemieke opnieuw aan het langste eind en legde Haike opnieuw beslag op het zilver. Werner van der Berg moest, op basis van de gedurende het afgelopen seizoen geleverde prestaties, een zeer aanzien lijk programma afwerken. Op de 100 meter vlinderslag ging alles voor de wind en werd zijn schitterende persoonlijke record, 1.07.4 een verbetering met bijna anderhalve seconde, beloond met een gouden plak. Er volgde een aantal program manummers waarop Van der Berg er niet of nauwelijks aan te pas kwam, maar op de 400 meter vrije slag was hij weer als vanouds in vorm, wat re sulteerde in een derde plaats. Steunpilaar Op hetzelfde programmanum mer bewees Sharon van de Riet in uitstekende vorm te verkeren. Ze bracht met 5.44.0 een nieuw persoonlijk record op de klokken en werd daar voor in de vorm van een zilve ren plak beloond. Maartje van Stralen zwom naar een voor haar doen zeer snelle 5.47.3 maar viel daarmee net buiten het eremetaal. Ook op de 100 meter vlinderslag liet Sharon zich van haar beste kant zien: ze ging sneller dan ooit te vo ren en sleepte opnieuw zilver in de wacht. Tenslotte zwom ze, zeer ver rassend, op de 100 meter vrije slag naar een prachtige tijd die brons opleverde. Simone Sybrandy bewees opnieuw een van de belangrijkste steunpilaren van de Leus- dense equippe te zijn: 400 me ter wisselslag, goud; 200 meter rugslag, zilver; 200 meter vlin derslag, brons. De zeer con stant presterende atlete kan nu al terug zien op bijzonder geslaagde Kringkampioen schappen. Pagina 9 LEUSDEN - Twee jeugdteams van de Leusder handbalvereni ging (LHV) hebben afgelopen zaterdag voor eigen publiek het kampioenschap in hun klasse binnengehaald. Het ging daarbij om de welpen (jongens en meisjes gemengd) en de meisjes aspi ranten B Onder grote publieke belangstelling lieten beide teams geen spaan heel van hun tegenstanders en met respectievelijk 12-0 en 10-0 toonden de LHV-ers in beide gevallen overtuigend aan niet voor niets bovenaan in hun klasse te zijn geëindigd Omdat bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend was wat de concurrentie van de meisjes B gedaan had, kan het zijn dat de Leusdenaren hun eerste plaats dienen te delen met Fortissimo uit Cothen. Beide teams stonden voor de laatste wedstrijd ge deeld bovenaan in hun klasse. De meisjes aspiranten haalden de titel binnen tegen Van Riet/ HVN-Attila uit Utrecht. Onder leiding van Miranda Rademakers, die zeven van de veertien treffers voor haar rekening nam, kwam de zege van LHV nimmer in gevaar. Irene Verweij (5x) en Mirian Pieterson (2x) werden door hun teamgenoten in staat gesteld de andere doelpunten te maken. Bij de welpen duurde het tegen BHC uit Bussum even voordat de zenuwen uit het spel van LHV waren verdwenen. Daarna stelden Pieter de Vries (5x), Erik Davids (4x) en Saskia Radema kers (lx) de winst voor de ploeg eveneens veilig De behaalde titels werden met bloemen en taarten uitgebreid gevierd, (foto's: LHV) LEUSDEN - Mocht Lockhorst vorige week het zoet van de overwinning voor de eerste keer smaken, toen het met 0-8 won van ALTB uit Arnhem, zondag verloor het weer met 0-8, nu van Lrminloo uit Erme- lo. Het eerste zondag mixed team behaalde 13 punten tot nu toe met nog één wedstrijd te gaan en er moet een wonder gebeuren wil het kans zien zich nog te handhaven in de vierde klasse. En toch waren er drie-aetters voor nodig, voordat Lockhorst zich gewonnen gaf. Marjolein de Hooge en Marella Tijmen sen dwongen hun tegenstan ders een drie-setter af in hun enkelspel. De Hooge verloor uiteindelijk met 6-4, 0-6 en 2- 6, terwijl Tijmensen nog twaalf games bij elkaar sprokkelde. Het was niet voldoende voor de winst. 3-6, 6-2, 3-6. Marcel de Jong (4-6, 0-6) en Jaap van Pelt (0-6, 3-6) hadden minder in de melk te brokke len. De laatste drie-setter kwam op naam van de mixed Marjo lein de Hooge/Jaap van Pelt: 2-6, 6-1, 4-6. Zondag 6 juni speelt Lock horst de laatste wedstrijd te gen Nienhof in Bunnik. Uitslagen Zondag Lockhorst 1 - lrminloo 1 0-8 Lelystad 2 - Lockhorst 2 8-0 Lockhorst 4-Nienhof 3 3-5 Heren Soesterberg 4 - Lockhorst 1 1-5 Heren 35+ Lockhorst - Dukenburg 1 3-3 Junioren Hoogerheide 1 - junioren 2 8-0 Lockhorst 3 - Strokei 1 5-3 Zaterdag Vreeswijk 2 - Lockhorst 1 2-3 Lockhorst 2-Luck Raeck 3 2-3 Ludenti 2-Lockhorst 3 2-3 Lockhorst 4-Wilnis 3 0-5 Heren Lockhorst 1 - Naarden 1 0-6 Cromwijck 8 -Lockhorst 2 0-6 Bosheim 6 - Lockhorst 3 5-1 Lockhorst 4 - Oog in Al 1 0-6 Junioren Lockhorst 1 - 't Schilt 1 3-2 Phono Smash 1 - Lockhorst 2 0-5 LEUSDEN - Nadat vorige week de wedstrijd om de laat ste plaats was verloren, moest The Red Caps deze week op ei gen veld aantreden tegen de reserves van het Utrechtse Hins Achilles. Dit team had twee weken geleden Quick met 20-2 van het veld geslagen en het team van The Red Caps betrad het veld daarom niet met knikkende knieën. Jacques Knopf begon voor The Red Caps met pitchen. Een fout op het eerste honk zorgde er voor een man op de honken kwam. Deze man wist HMS ook over de thuisplaat te brengen en hierdoor een 1-0 voorsprong te nemen. The Red Caps wist in de eerste inning aan slag niets te preste ren, waardoor ze weer snel het veld in konden. In de tweede in werd de slagploeg van HMS wat meer in bedwang gehou den door pitcher Knopf. Nie mand wist de thuisplaat te be rekenen. The Red Caps ontdeed zich van hun knikkende knieën en wilde iets terug gaan doen. Nick van Vulpen bereikte het honk door een 4-wijd. Gert Meilink probeerde hem verder te brengen middels een stoot- hangen met zijn allen in het net dat de meisjes en de jongens scheidt. Zij moedigen hun clubgenoten hartstochtelijk aan en lopen spontaan een po lonaise als de winst binnen is. Set up wint later het toernooi. ,,Hiep hoi Deze overwinning is des te verrassender, omdat in Avero twee speelsters van Jong Oranje in de gelederen heeft. Ook SoVoCo mag zich verheu gen in de aanwezigheid van twee speelsters uit de nationale jeugd-selectie. Set up moest het zonder zulk individuele grote talenten stellen. Peter Eysink, die het toer nooi organiseert, heeft zeer te vreden naar de wedstrijd So- VoCo-Setup gekeken. „Ik hoop dat de finale ook zo mooi wordt teken ik ervoor." Hij is blij met de winst van de ploeg uit Oot- marsum. „Wij hebben dit haar expres veel ploegen uit de Achterhoek uitgenodigd. Het zijn aardige mensen Zij zijn vreselijk enthousiast en doen hun uiterste best. Op vrijdag avond, na de eerste toernooi- dag, hebben we altijd een maaltijd en een feest. Dan zor gen die Achterhoekse clubs voor een geweldige sfeer." Het jongensteam van Leos heeft te kampen met structu rele problemen. Er lopen een aantal spelers rond, die eigen lijk te oud zijn Dat levert een diskwalificatie op en daarom bezetten zij de laatste plek, hoewel er toch wel wedstrijden gewonnen worden. Eysink legt uit waarom voor deze noodmaatregel gekozen is. „Wij konden geen repre sentatief team op de been bren gen. Leos heeft wel een aantal spelers van 14 jaar, die mee hadden kunnen doen. Die jon gens waren absoluut van het veld geslagen en dat leek ons ook geen goede oplossmg. Leos heeft op dit moment moeite met de doorstroming. Maar volgend jaar hebben we wel een goed team." Desto en Orion hadden dit jaar al een goed team en speel den de finale Desto bleek daarin de sterkste te zijn. Daarmee was het eerste Dupa co/Leos toernooi beslist. Leos heeft dit jaar haar uiterste best gedaan om een nieuwe sponsor te vinden Zij vond die uitein delijk in Dupaco en de volley balclub mag concluderen na het toernooi dat alle inspan ningen niet voor niks geweest zijn. heeft, verslappen de Friezin nen. Zij hebben de finale op setgemiddelde gehaald. Leos komt geweldig terug en wint de tweede set. Trainer Rinke van den Brink was na afloop niet echt teleur gesteld over deze nipte neder laag. „Gisteren hebben wij de Friezen van het veld gespeeld, maar vandaag waren wij een maatje te klein. Wij spelen met een team met speelsters uit het eerste, het tweede en de A 1. Wij komen nog wat ervaring en conditie te kort. Maar voor al die speelsters is het een gewel dige ervaring." Nelleke Grobben, die in Leos in speelt, is het met Van den Brink eens. „Het blijkt dat het toernooi te lang duurt voor ons Ik ben dan ook doodop Ik moet de hele tijd mijn medespeel sters opzwepen en op de goede plaats zetten. Dat coachen is veel vermoeiender dan ik ver wacht had Leos pakt later de derde plaats door SoVoCo te verslaan. SoVoCo maakt tijdens de kruisfinale een geweldig sterke indruk in de wedstrijd tegen Set up SoVoCo klinkt als een Russische ploeg, maar blijkt voor Soester Volleybal Combi natie te staan. SoVoCo en Set up houden elkaar perfect in evenwicht, al blijkt Setup net even sterker met de setstanden 15-13, 15-13. Set up uit Ootmarsum blijkt een hecht collectief te vormen. Dat tonen zij onder andere door na elke gewonnen bal, en dat zij er bij benadering 26 per set, één kringetje te vormen en luidkeels „Hiep hoi" te roepen. Dat levert een bijzonder on rustig wedstrijdbeeld op, maar het werkt wel want Setup wint uiteindelijk. Gezellig De meiden uit de Achterhoek zijn sterk en slaan hard op. So VoCo heeft vooral moeite de spijkerharde smashes te keren. De ploeg uit Soest wordt lang zaam maar zeker murw ge beukt. Toch geeft SoVoCo ge steund door hun uitgebreide familie kring niet op. Heel even lijkt het erop dat Soest een der de set zal afdwmgen. Maar uit eindelijk komt SoVoCo en klein beetje te kort en druipt teleurgesteld af. Als de speelsters op match- punt komen beginnen zij rit misch in hun handen te klap pen en „één, één, één" te roe pen. De jongens van Set up slag. Nick sneuvelde, maar Gert bereikte het eerste honk Door een gestolen honk en daarna een oplettende actie bereikte hij het derde honk, door een mooie honkslag van catcher Edwin Verdonk werd hij over de thuisplaat ge bracht 1-1. Vlak In de volgende inning kwam de slagploeg van HMS sterk terug door een honkslag, een twee honkslag en een drie honkslag. Dit bracht voor HMS 3 punten over de plaat. The Red Caps dienden nu iets terug te doen, dit lukte met dank aan de pitcher van HMS van de eerste vier man aan slag kregen drie een 4-wijd waardoor alle honken bezet raakten. Het leverde zelfs één punt op omdat Jacques Knopf met een drieslag doorgescho ten bal het eerste honk had be reikt. Door een verre klap van Mei link die helaas gevangen werd kon Knopf de thuispla&t be reiken. Toen volgde nog een fraaie honkslag van André Hakvoort waardoor de stand gelijk kwam op 4-4. Jacques Knopf had in de derde EUSDEN - Het Dupaco/Leos olleybaltoernooi was in alle izichten een succes. Er werd led gespeeld. De sfeer was •ima en de organisatie liep op illetjes. En de publieke be- igstlling was overweldi- ind. Het was alleen zaterdag heet in de zaal. Het toer- >oi werd bij de meisjes ge- onnen door Set up, dat de ,envinnaar van de laatste jaar Avero/OS overtui- nd in de finale versloeg. Bij jongens was Desto te sterk or Orion. Desto had de laat- twee jaar het toernooi ook gewonnen. Het meisjes-team Leos kwam met een derde ek goed voor de dag. De jon- 'ds bezetten de tiende en laat- plek. Het team speelde led, maar werd gediskwalifi- erd omdat er te oude spelers igesteld werden. Een talentvolle volleybalster Leos-toernooi trok veel publiek en kende veel spannende wedstrijden, (foto: Hans Verhorst) heeft een staartje in haar haar Het geeft met als het haar te kort is, voor een mooie lange staart. Dan pakt een speelster gewoon een plukje boven op het hoofd en bindt daar een elastiekje om De uitblinkster van Set up was daar een tref fend voorbeeld van. Tijdens de warming-up van de kruis-finale is al te zien dat Leos het toernooi niet zal gaan winnen. Er is nauwlijks een paardestaart te bekennen in de toch zo grote Leusdense selec tie Leos moet het opnemen te gen Avero uit Sneek. De Frie zen zijn met z'n zevenen op ko men dagen en dragen lelijke grijze shirtjes waar hun namen op stonden De moeder van Jacky, die het Friese nummer vier draagt, vertelt dat het zestal van Avero 3 is aangevuld met een paar veertienjarige talenten. Haar dochter, een van die talenten, is spelverdeelster. „Maar Jac ky zal wel op de bank begin nen, want Avero heeft twee spelverdeelsters en die andere heeft meer ervaring," zegt haar moeder. Jacky komt inderdaad op de bank terecht. In de basis staan zes paardestaartjes en Jacky draagt haar haar los. Astrid, die in Leos 1 speelt, legt uit wat het belang van deze haardracht is. „Het speelt veel makkelijker. Het haar komt niet in je ogen. En als je net je haar in het net verstrikt raakt ben je natuurlijk verkeerd be zig." De meiden van Leos heb ben al voorzorgsmaatregelen genomen. Zij hebben lekker korte koppies Astrid heeft vijf keer meege daan aan het Leos-toernooi. „Het is zo geweldig leuk. Ik vind het jammer dat ik nu te oud ben.De leeftijdsgrens ligt bij 21 jaar. Het is voor Leos geen enkel probleem een repre sentatief meisjes-team op de been te brengen. „Het meeren- deel van de speelsters wist van te voren dat zij weinig speeltijd zouden krijgen, maar zij wil den het vor geen goud missen," vertelt Astrid. Hiep hoi Leos, Leusdense Volleybal- hoop, begint slecht tegen Avero. De eerste vijf opslagen belanden in het net. Avero neemt snel een riante voor sprong, maar Jacky's moeder voorspelt dat de Friezen nog een inzinking zullen krijgen, omdat zij altijd wisselvallig spelen. Maar van verslapping is tegen Leos geen sprake. De eerste set gaat met 15-8 naar Sneek. Als Avero in de tweede set het negende punt gescoord inning kompleet lak aan de slagploeg van HMS Elke slag man die het slagperk betrad kon na een aantal ballen weer rechtsomkeerd maken rich ting dugout. The Red Caps stond echter op scherp, twee honkslagen en twee maal 4- wijd zorgde voor één punt. Alle honken waren bezet. Het was een ideale uitgangspositie voor de al jaren beste Red Caps-slagman Nick van Vul pen. Hij maakte nu zijn grote faam waar door middel van een schitterende twee honk slag. Hij bracht drie punten over de thuisplaat en de stand op 8-4 te brengen. In de vijfde en laatste inning wisten beide teams nog één maal te scoren zodat de eind stand 9-5 werd. Een mooie overwinning met een kantte kening omdat The Red Caps net zo veel honkslagen sloegen als de tegenstander, beide zes maal, maar door onzuiver pit chen van de Utrechtse pit chers de honken wisten te be reiken en daarmee te scoren. Over twee weken staat de ont moeting op stapel tegen het Bussumse HCAW. Te hopen is dat ook hier gewonnen kan worden om het degradatie spook een beetje te ontlopen. Het team van Gezond Joggen dat succesvol was in Apeldoorn Van links naar rechts, zittend: Gerrit Nijhof, Jeroen Raaymakers, Chris Schrijnemakers, Reinie Boersen. Staand van links naar rechts: Fred Gressie, Alex van de Wijk, Jan Wanner, Henk van der Kolk, Joop Boersen, Jan Boersen, Jan Schepers. LEUSDEN - Gezond Joggen deed voor de 5e keer mee met de 24 uur loop estafette te Apeldoorn. Van vrijdag 21 mei tot zaterdag 22 mei ston den tien lopers klaar om een aanval op hun eigen record dat stond op 311 km en 85 me ter te verbeteren. Toch staar den de Leusdenaren zich niet blind op het verbeteren van dit record. 'Prettig en gezond uitlopen stond centraal'. De verzorging is belangrijk voor de groep die bestond uit de dames Helga Raaymakers en Mariëtte Schepers afgewisseld met de dames Marga van de Wijk en Ineke Nijhof. De weersomstandigheden wa ren goed om de race tot een goed einde te brengen. De stand na 6 uur lopen, 20.00 uur vrijdagavond was: 79 km en 973 meter. Gemiddelde km snelheid van het team per uur was: 13 km. Prognose in het begin van de race is moeilijk te maken, er is altijd een verval in de nacht. Bij het krieken van de dag was de stand na 16 uur lopen 208 km en 263 meter. Nog 8 uur lopen. Alle lopers liepen de estafette probleemloos uit. Gezond Jog gen finishte zaterdagmiddag om 14.00 uur na 24 uur lopen in een totaal km afstand van 309 en 894 meter,

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9