[Leusder Krant 'in de prijzen' lewoners zijn rotzooi op Liniedijk zat 3 5 6 7 SB 10 Bijna-verdrinkingsdood van 15-jarige jongen 22.95 BDU 'NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE ÓEMEENTE LEUSDEN Racistisch getint incident in zwembad El iemeente zegt na lang aandringen onderzoek toe Hoogvliet slijterijen. En deze HOOGVLIET* MOLENAAR CITROEN SERVA VOLVO Sissssers Lisidunahof 10 jaar Mies Bouhuys De Mof Sport EN... Leusder Krant IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT 0PGAVEB0N n Leusder Krant vk 9s: UITGAVE 6DU BV TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD aste IE LEUSDEN - De Leusder Krant kreeg vorige week van de Nederlandse Nieuwsbladpers (NNP) een eer\'olle vermelding voor haar speciale bijlage over het verkeersplan van de gemeente Leusden. Bij de NNP zijn alle nieuwsbladuitgcvcrijen in Nederland aangesloten. De organisatie beloont elk jaar de beste journalistieke produktie van de aangesloten bladen met de NNP-prijs en geeft daarbij ook enkele eervolle vermeldingen. De jury had waardering voor de verkeersbijlage van de Leusder Krant en prees de opzet, waarbij niet alleen gekozen was voor een special, maar waarbij ook een forumdiscussie was georganiseerd. „Er is een bijdrage geleverd aan de lokale meningsvorm en besluitvorming," was de mening van de jury. De Leusder krant won vorig jaar de 'hoofdprijs' met twee inzendingen over Leusden als groeikern en het toenemende vandalisme en kreeg drie jaar geleden een eervolle vermelding voor haar kinderpagina. „Er is sprake van een continuïteit in kwaliteit bij de prijswinnaar van vorig jaar," oordeelde de jury daarom. De NNP-prijs ging overigens dit jaar naar het Drontens Nieuwsblad, ook een uitgave van de BDU. Gerald Bruins schreef een serie over de problemen met allochtone jongeren in Dronten. Er dongen 30 inzendingen mee, afkomstig van 11 uitgeverijen uit heel Nederland. Op de foto worden redacteuren Stefan Steenkamp en Daan Bleuel door juryvoorzitter Ed Hollander in de bloemetjes gezet. Fotograaf Hans Verhorst (niet op de foto) en vormgever Theo van Hoek werden voor hun bijdrage aan de special ook in de eer betrokken, (foto: Hans Verhorst). LEUSDEN - Het natspetteren van een vrouw in De Octopus bezorgde de 15-jarige Pascal onlangs enkele benauwde mi nuten onder water. Een inci dent, dat volgens zijn moeder nauwelijks goed afliep, maar ook fatale gevolgen had kun nen hebben. De dader deinsde er niet voor terug om daarbij racistische taal naar het hoofd van Pascal te slingeren, die van Hindoestaanse afkomst is en door een Nederlandse familie is geadopteerd. Een badjuf frouw, die getuige was van het incident, greep volgens de moeder van de jongen daarbij niet in. Op een woensdagmiddag was hij met vrienden en vriendin nen in het bad Een kwajon gensstreek werd volgens de versie van Pascal's moeder door een medebadgast be straft, die hem bij de keel greep en vervolgens zijn hoofd tot twee maal toe, enige minuten lang onder water drukte. Vol gens Pascal's moeder zag de jongen daarna blauw, draaide hij met zijn ogen en voelde hij zich enige tijd niet lekker. De jongen waarschuwde de badjuffrouw die volgens hem gezien had wat er gebeurde De volgende dag stelde de huisarts kneuzingen in de nek en enkele kleine verwondingen vast. Daarop is aangifte gedaan bij de politie wegens mishande ling en racistisch taalgebruik. De politie heeft de zaak in on derzoek, het zwembad heeft daarbij alle medewerking toe gezegd. Pascal was met zijn vrienden nog geen vijf minuten in het zwembad, toen het incident plaatsvond. Ze zaten in het bubbelbad toen een mevrouw in een droog badpak binnen spatafstand kwam aanlopen. Ondanks haar waarschuwin gen dat ze niet nat wilde wor den, spetterde de jongen toch water De echtgenoot van de mevrouw bevond zich even eens in het bubbelbad. Volgens de jongens een dikke, sterke vijftiger. Hij pakte de jongen hard aan Pascal, adoptiekind van Hindoestaanse afkomst, werd uitgescholden om zijn huidskleur. „Zwarte Panter, wat doe je hier, ga naar je eigen land terug", waren enkel uit latingen van de boze echtge noot De jongen werd bij de nek gegrepen en volgens de aan gifte 'enige minuten' onder water gehouden. Bij het boven komen zag de jongen volgens zijn vrienden blauw, stonden zijn ogen halfgeloken en duur de het even voor hij op adem kwam Het incident werd door ver schillende bezoekers gezien, maar niemand reageerde. De man verliet 'witheet' het bad. Direkt nadat de jongen op adem kwam, maakte hij een opmerking tegen zijn vriend: „Die vent is hartstikke gek". Daarop stapte de man opnieuw het bad in en herhaalde de 'be handeling' Die laatste actie is volgens de kinderen door een badjuffrouw gezien. „Die man bleef eerst heel dreigend naar de jongens kijken. Ze waren bang om iets tegen hem te on dernemen", wist zijn moeder later te reconstrueren. Pascal is op deze week met school in het buitenland en daardoor niet bereikbaar voor commen taar Nadat de man verdween, ging het groepje kinderen, bij de betreffende badjuffrouw verhaal halen. Zij stond op dat moment met de vrouw, die door Pascal was natgespat te praten. De badjuffrouw zei te gen de jongen geen mensen meer nat te spatten en stuurde ze weg. Zij lieten zich met vervolg op pag 3 (advertenties) USDEN - Na eindeloos kla- van de buurtbewoners over rvuiling en geluidhinder op Liniedijk gaat de gemeente ndelijk een onderzoek in ellen naar de achtergronden n deze klachten. Volgens de woners in de buurt van de k bekommert de gemeente h in het geheel niet om de lulaire wandelroute. Het itpaar Kesler en andere bewoners, verenigd in 'Dijkwandelaars', hebben al laaide malen bij de ge- ite over vervuiling en ge- •hinder van jongeren ge- ;d. Het gaat vooral om het leken van vuurwerk en mo- crossen. Onlangs is er weer reden tot klagen bijgeko- Langs de kant van het Ier liggen op korte afstand elkaar, al zo'n vier weken, rottende kadavers van een een hond een kat en verder andere stinkende vlees ten. Ook hier is over ge- 'gd. ,En weer is niets on- lomen" vertelt mevrouw Ier hoofdschuddend. 5-134 straat 4-1671 Konijntje in de Wetering stinkende kadavers Je hoeft geen bijzonder goede speurneus te bezitten om de plek des onheils te vinden. Een weeïge geur van ontbinding wijst op penetrante wijze de weg naar de rottende kadavers van de dieren die hier op onbe kende wijze terecht zijn geko men. Maar dat ze er liggen is door bijna alle zintuigen waar te nemen. Nu al bijna vier we ken. Voor het echtpaar Kesler, die zich samen met enkele andere buurtbewoners manifesteren als 'De Dijkwandelaars' is de maat vol en aanleiding om nog één keer een brief te schrijven (advertentie) Altijd een grote keus in wijn en gedistilleerd. Altijd een goed advies. Altijd uiterst scherp geprijsd. iUil kx™ ^21K (vul. aanbieding geldig van W6f 31/5 t/m 05/6/1993 je proeft bet verschil naar dc gemeente. „Sinds we hier wonen, en dat is nu zo'n zes jaar, proberen we al de aan dacht van de gemeente te trek ken voor de vervuiling en de geluidsoverlast aan de dijk En tevergeefs. De dijk heeft bij de gemeente gewoon een lage prioriteit". Mevrouw Hoff, een buurtbe woonster die zich eveneens voor dit gebied inzet, denkt daar ook zo over na al haar pogingen om de aandacht op de dijk te vestigen. „De plant soendienst van de gemeente zei mij letterlijk dat de dijk geen prioriteit heeft en dat als ik wilde dat er iets aangedaan werd, ik maar een handteke ningenactie moest houden Branieschoppers De gemeente reageert met de mededeling dat er tot voor kort nog niets over klachten bij de Liniedijk bekend was. „Van de dode dieren in het kanaal zijn we op de hoogte, maar over wat er in het verleden is gebeurd, weten we niets. Het is best mo gelijk dat er klachten aan ons zijn gericht." Gemeentelijk woordvoerder Marcel Pelli- kaan geeft toe dat er wellicht fouten zijn gemaakt De ont vangstbewijzen van de klaag brieven die Kesler laat zien, laten daar niets te raden over. Toch wil Pellikaan bena drukken dat de gemeente het er niet bij heeft laten zitten. „Wat betreft de kadavers hebben we nu al twee keer het waterschap gebeld, maar die hebben nog niets van zich laten horen,' schuift hij de Zwarte Piet door. „Het waterschap is nu eenmaal de instantie die de apparatuur heeft om de kadavers te ber gen De Liniedijk is nog niet zo lang eigendom van de ge meente, die het van de provin cie heeft overgenomen. Over de klachten uit het verleden ver klaart de gemeente" „De dijk is er extra bijgekomen Dat is misschien even wennen. Waar extra werk te doen is, worden extra fouten gemaakt." Nu de gemeente 'lucht' heeft van de klachten, heeft men gebeld met het sectorhoofd Publieke Werken die volgens de woord voerder van de gemeente altijd erg streng met klachten om gaat. Maar ondertussen blijft de dijk voor branieschoppers dé aangewezen locatie voor het ontsteken van vuurwerk en motorcrossen. Op de dijk staan nog veel bunkers uit de Tweede Wereldoorlog die gewoon toe gankelijk zijn „Ik ben zelf nog wel zo jong om te weten dat een rotje in een bunker een veel mooiere knal geeft dan in de open lucht", vertelt meneer Kesler, maar aangenaam is dat niet Als we op een mooie zomeravond rustig in de tuin vervolg op pagina 3 u N. Resten van de kadavers liggen al wekenlang aan de kant van het Valleiknvnnl fnt.nHnn<? Pnnnpr>\ Nijverheidsweg Noord 61, Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond Moet je voor een Cascade waterLed Letzelfde wegen? Dat hoeft absoluut niet Want of je nu vijftig kilo weegt en je partner honderd, Cascade heeft voor elk gewicht het juiste bed. Een Cascade waterbed is boven dien beter voor je rug. En je ligt er ook minder in te draaien. Verder garanderen we u dat een waterbed niet piept, kraakt of klotst en niet door de vloer zakt. Probeer 't maar eens bij ons uit. Dan kunt u 1 verschil in gewicht tussen u en uw partner goed testen. Zowel op een Cascade - waterbed als op een tradi- O/ivjücfefct. tioneel bed. 'Cascade, n Dijk van een waterbed. WONEN 'a/vkhvenherst Hessenweg 72. Stoutenburg Tel 033-9408X4 Woensdagmiddag gestoten. Vrijdag koopavond VOLOP PARKEERRUIMTE AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 - lel 033-630154 25e JAARGANG NO. 5 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende tol de BDU- Krantenkombinalie Midden Nederland. Kantoor Asschalterweg 19. Postbus 11 3830 M Leusden, telefoon 033-941495 Donderdag 3 JUNI 1993 INHOUD r: In de Sisssers van deze week laat de poli tiecomputer het afweten, gaat een brand alarm af door vliegjes, wachtte de organi satie van het jeugdtoernooi van Roda niet vergeefs op onze fotograaf en moeten die ren het afleggen tegen het razende ver keer. Het dagverblijf van psycho-geriatrisch centrum Lisidunahof bestaat 10 jaar. Me dewerkers van het centrum ontwikkel den een unieke methode om het geheugen van ouderen te trainen. Dat zorgt ervoor dat zij zolang mogelijk kunnen blijven functioneren en versterkt hun gevoel voor eigenwaarde. De bekende kinderboekenschrijfster Mies Bouhuys komt deze week naar De Boekenmolen in Leusden-Zuid. In de bi bliotheek zal zij vertellen over haar werk en krijgen de kinderen volop de gelegen heid vragen te stellen. Want volgens Bou huys gaat het bij haar werk vooral om de kinderen. Restaurant De Mof beleefde enkele we ken geleden een vroegtijdige heropening. Een automobilist ramde een muurtje en stopte pas, toen hij binnen bij de bar was. Dat incident verstoorde het feest dat ge pland was om de heropening te vieren. Toch draait het restaurant, nu onder lei ding van de zonen van de vorige eigena resse volop en zijn de aanloopmoeilijkhe den overwonnen. Verbroedering Geel uit België won de Al-poule van het Roda-jeugdtoernooi. Het team van Roda werd eerste in de Bi- poule. Wethouder Vroon trapte af. Verder deze week in De Leusder Krant een ver slag van de wielerronde van Leusden. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten m de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen 9 "De WcywtjrK bt/fc MXctopt «ftSnvig Een eigen krant die u op de hoogte houdl over alles wat er r uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlek met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wt| mei een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel dc onderstaande opgavebort in1 JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart. Naam: Adres Postcode: Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant kwartaal ƒ13, 2 weken gratis, en betaal halfjaar 27, daarna per |aar ƒ53, Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar. BDU bv. Afdeling Lezersservice hh Antwoordnummer 213770 VB Barneveld Ha I

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1