Estlander Kadonipark wint 'Ronde van Leusden' Coolsingel Vallentgoed pakt titel De Bongerd en Kinderlar naar provinciale finale Natte wielerronde levert veel strijd en een perfecte winnaar op Leusder Krant Donderdag 3 |uni 1993 De kopgroep met Van Leyen, Franken, Aug en de winnaar Kadonipark razen door de regen (fotoJan Pit) LEUSDEN - De zeventiende wielerronde van Lcusden werd gewonnen door de Estlander Raido Kadonipark. Het was de eerste keer dat buitenlanders meereden op het stratcncircuit rond de Hamersveldseweg. Be halve een sterke Estlandse ploeg, reden er Nieuw-Zeclan- ders, Australiërs en Amerika nen mee. De koers van de A- amateuren, waaraan veel ren ners deelnamen die de afgelo pen week in Olympia's Ronde meereden, was spannend, maar werd geteisterd door zware regenval. Dat was jam mer omdat de hevige neerslag Eerste reserve Heel Rotterdam kwam naar de Coolsingel om Feyenoord te feliciteren met hun titel. Dat zag er imponerend uit. De Leusdensc sportclubs hebben allemaal een goed niveau be reikt en plannen de stap naar de top. Ooit zal er in dit dorp een feestend team gehuldigd moeten worden. Waar moet dat gebeuren? Het mooiste zou een huldiging vanaf het balkon van het gemeentehuis zijn. Maar de architect van dat in lelijke kleuren geverfde pand heeft geen rekening gehouden met huldigingen. Het stadhuis heeft geen balkon en Leusden geen Coolsingel. Misschien kan de eerste verdieping van de parkeergarages, die nu op de Hamershof gebouwd worden, dienst doen als balkon. Maar het blijft behelpen. Een andere oplossing is de Volendam-va- riant; een rondvaart door de Hamershof. De gelukkige sporters worden in opblaasba re bootjes gezet en dobberen een tijdje de Kooikersgracht op en neer. Als een elftal op deze manier gefeteerd wordt, moe ten de feestvarkens in ploegen in ronddrijven, want meer dan drie boten passen niet in dat slootje. Het beste oplossing is op dit moment een rondrit door het dorp, maar dat geeft asso ciaties met de Leusdcr carna valsoptochten. Op de karren staan meer mensen dan langs de weg. De toeschouwers vra gen zich af wat die malloten op die kar doen. En de stoet wordt achtervolgd door toeterende automobilisten, die op willen schieten. Het wordt tijd dat Leusden een huldiginghoekje krijgt, met een paar fonteinen waar jcudige supporters in kunnen dansen om een beetje af te koelen. Koen Koster veel toeschouwers wegjoeg en het parcours spiegelglad maakte. Veel deelnemers maakten in de gladde bochten kennis met de stenen of het as falt. Het begon woensdagavond tijdens de wedstrijd van de B- amateurs en de veteranen te sputteren. Veel renners knepen direct in de remmen, omdat het gevaarlijk werd op het par cours Bij de finish stonden en kele veteranen mistroostig naar de hemel te kijken, balend dat zij de wedstrijd met af kon den maken „Vorig jaar ben ik al in de bocht bij de Hohorstlaan gele gen en het jaar daarvoor ook al zucht de afgestapte renner. „Ik heb het deze keer niet zover laten komen. Ik vind het jam mer dat ik de koers niet uit heb kunnen rijden, want Leusden heeft een zeer selectief en zwaar parcours. Als je deze koers uitrijdt stel je echt wat voor. Maar het is echt onver antwoord door te rijden. In de bochten is het zo glad. Het lijkt wel of je over ijs rijdt. Als je aanzet in zo'n bocht, ga je op je gezicht De organisatie werd een dag voor de ronde opgebeld door de ploeg van Estland, die in Bo- cholt verbleef en graag naar Leusden wilde komen om over het stratencircuit te razen Er was nog ruimte op de deelne merslijst en dus waren de man nen van harte welkom. De speaker kondigde de rij ders in de blauwe shirtjes eerst aan als Litouwers, daarna noemde hij ze Letten. Maar uiteindelijk hield hij het op Estlanders en dat was het juiste land. Hij had pech want de mannen hadden zeer moei lijk uit te spreken namen en speelden een voorname rol in de wedstrijd. Apocalyptisch De A-amateurs, de top van Nederland, waren massaal op komen dagen. De speaker kon digde aan dat renners die uit de koers wilden stappen zich bij de jury-wagen moesten mel den. De jury-leden mochten zich in de eerste rondes in een opmerkelijke populainteit verheugen. Hele groepen ren ners zwaaiden naar de juryle den en zochten de veiligheid van de kleedkamers op In de tweede ronde van de wedstrijd reden de Estlanders Aug en Kadonipark, samen met de leden van de organise rende vereniging 'De Pedaal ridders' Bennie van Leven en LEUSDEN - Leusdenaar Jaap Vallentgoed voegde aan zijn Nederlandse Crosstitel (afgelopen win ter) op tweede Pinkster dag ook de Nederlandse ti tel 15 km op weg te Dru- nen, aan zijn ere-lijst toe. Direct bij de start ging de vliegende onderwijzer hard weg. Zijn naaste con current Dick van Santen kon niet volgen. Na de eer ste ronde van 5 km lag de Altisatleet al meer dan 30 seconden voor. Van Santen kon in de res terende twee ronden iets dichterbij komen, maar moest met zijn eindtijd van 49.45 Vallentgoed toch voor laten gaan. Met een einddtijd van 49.20 werd dit de tweede Neder landse titel. Het volgende doel is het Nederlands Kampioen schap 5 km op de atletiek baan over twee weken in Zierikzee, waarna Val lentgoed zal bezien of hij ook nog voor de Mara- thontil (dit najaar) op zal gaan. Theo Franken, bij het peleton weg. De heren in het peleton hebben deze vier vluchters niet meer teruggezien Ondertussen had de regen bui apocalyptische proporties aangenomen en hielden steeds meer renners het voor gezien. Zij klaagden over het feit dat het zo gevaarlijk was. De Est landers lieten zich door het slechte weer niet hinderen en vlogen door de gevaarlijke bochten. Ook Van Leyen en Franken gaven vol gas Na dertig ronde waren er van de honderd gestarte renners nog eenentwintig doorbijters over De regen eiste ook zijn tol bij de toeschouwers. Alleen de echte liefhebbers bleven kleu mend onder de paraplu's staan en genoten van de spannende wedstrijd De vluchters namen een voorsprong van dertig se conden. Overal rond het parcours stonden EHBO-ers, die de ge vallen renners medische bij stand moesten geven. Zij had den hun handen vol. In sommi ge bochten waren er al vijf val partijen geweest. Toch hadden de EHBO-ers weinig kunnen uitrichten „Sommige renners waren er volgens mij slecht aa toe, maar zij willen zich niet laten helpen Zij springen weer op de fiets en razen gewoon door. Ik vind het gewoon on verantwoord", zuchtte een van de dienstverleners. Ganzen Een andere EHBO-er zat op de Hohorstlaan onder een pa raplu in de stromende leven het boek 'Alleen ganzen reizen in troepen' van de zeiler die pas in zijn catamaran in de buurt van Spanje verongelukte De ENBO-er kon zich levendig voorstellen hoe ongelukkig die zeiler zich tussen al dat water gevoeld moet hebben Onder tussen bewees het sterk uitge dunde peleton dat niet alleen ganzen in troepen reizen. Zij verloren steeds meer terrein op de ontketende vluchters. Deze vluchtgroep raasde ei genzinnig door en leek niet ge stoord te worden door het vre selijke weer. Maar de mannen zagen er getekend en bemod- derd uit Zij hadden het geluk dat zij niet vielen Een onfortuinlijke achter volger, Harne, gleed uit over een stopstreep Harrie schoot een eind door en kwam tot stil stand tegen een paal waar ge lukkig schuimrubber tegen ge bonden was. Hij greep naar zijn arm en kermde het uit. EHBO-ers waren meteen ter plekke om de schade op te ne men en hulp te bieden. Maar de renner luisterde niet naar de goede raad er een streep onder te zetten. Hoewel hij volstrekt kansloos was voor de eindover winning, verbeet Harrie zijn pijn en vervolgde zijn weg Zijn weg werd door de orga nisatie aanmerkelijk ingekort, omdat de omstandigheden steeds verder verslechterden. Er waren nog tien rondes te gaan toen Aug demareerde. Theo Franken sprong in zijn wiel. Het tweetal bleef twee rondes op kop, maar werden toch weer bijgehaald door Van Leyen en Kadonipark. De volgende demarrage was van de laatsgenoemde en de in woner van Wageningen, Van Leyen, volgde de Estlander. Vier rondes voor het einde schichtte Raido Kadonipark weg bij Bennie Van Leyen. Van Leyen deed alles wat binnen zijn mogelijkheden lag om de Estlander bij te halen, maar kon het gat toch niet meer dichtrijden. Aug liet Franken achter en de Estlander Miklit, die in het peleton de hele rit het tempo had gebroken, verliet zijn groep en ging in zijn eentje op avontuur. Franken achter haalde Aug nog in de laatste ronde en won daarna de sprint. Miklit werd ook nog terugge pakt, maar won dc sprint van het peleton voor Erik Boeze- winkel, Nicholas Gates uit Au stralië. Jan de Leeuw en Ro land Ottenvanger. Kadonipark was dolblij met zijn overwinning en verdween meteen na afloop zonder te melden wat hij ging doen. De speaker vroeg herhaaldelijk of de Estlander wilde komen voor de huldiging Maar Raido stond bij zijn eigen materiaal wagen en was druk bezig zijn gezicht van alle modder te ont doen. En dat bleek nog een hele klus te zijn, maar uiteindelijk, nadat hij meer dan twee jerry cans water gebruikt had, kwam hij knap voor de dag op het podium De Estlander vertelde dat zijn ploeg de komende Duitsland ging na gingen zij naar Italië waar zij aan grote sen deel gingen nemen gens de planning daarna naar Noorwegen om aan het wereldkamp schap deel te nemen. Pas* na zouden de mannen we ruggaan naar Estland. De de van Leusden kreeg du hele goede winnaar. Donderdag 3 juni 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan Vrijdag 4 juni 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 13.00 - 14.00 uur: SSD - Ten nis, LTV Lockhorst 13.30 en 14.30 uur: SSD - In- doorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness. Sport 2000, Hamers veldseweg LEUSDEN - Op zaterdag 5 juni vindt op het veld van de korfbalvereniging Fortissimo te IJsselstein het provinciaal school- korfbaltournooi plaats voor de provincie Utrecht. De eer van Leusden zal niet alleen door het team van de basisschool de Bon gerd worden verdedigd maar ook door een team van basisschool Kinder land. De kampioen van de veilde en achtste groepei het team van de Bonger» was Leusdens afgevaa digde nummer 1, maare besluit van de Korft): bond om ook een tour"* te houden voor de naars van de vijfd( zesde groepers brach' heel onverwacht een nemersplaats voor derland, de winnaar nen deze categorie Leusden. Maandag 7 juni 09.00 uur: SSD - ruimte Kameleon, z1 Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: Grondgumnastiek, De (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur. Badminton, De Korf, gang). Dinsdag 8 juni 09.00 uur - 18.00 uur: Midgetgolf, zwembad pus. 13.30 uur - 14.30 uur: Indoorbowls, De Korf, gang) 14.30 uur - 15.30 uur: Indoorbols, De Korf, gang) Woensdag 9 juni 10.00 uur - 11.00 uur: Squash, Squashhal D? dsti nng. Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4