Ru Leusden Leusden terrasappartementen Hamershof houd plaagdieren buiten de deur! Houd plaagdieren buten de deur! m minder afval heb je zelf in de hand SSD programma in juni vergaderagenda GEMEENTE BABlm StUHt^ CHICCOCAMPINGBED Babystunter VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS APK-KEURING UITLATEN ACCU'S TREKHAKEN BANDEN PLAAT- EN SPUITWERK REPARATIE (alle merken auto'sj En voor een goede gebruikte auto. AUTOBEDRIJF E. BOSHUIS DONDERDAG 3 JUNI 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 167 d.d. 3 juni 1993 Wie in Leusden woont of werkt kan in beginsel in aanmerking komen voor een van de 55 koopappartementen die in de Hamershof worden gebouwd. De makelaars zijn inmiddels gestart met de verkoop \an de tweede fase van dit complex. Het gaat daarbij om 22 appartementen. De prijzen voor deze woningen lopen uiteen \an 283.000,- tot 375.000,-. De inschrijving sluit 19 juni aanstaande. Uitgangspunt bij het gemeentelijk woningbouwbeleid is dat er alleen gebouwd wordt voor de eigen be hoefte. Dat wil zeggen, voor de mensen die hier al wonen of werken. Per project kan de ge meente nadere regels stellen. Bij de toewijzing van de koopapparte menten hebben 55-plussers voor rang maar dat betekent niet dat wie jonger is dan 55 jaar bij voorbaat kansloos is. inschrijving en toewijzing Om voor een koopappartement in aanmerking te komen moet men zich voor 20 juni aanstaande als gegadigde laten inschrijven bij een van de makelaars die met de ver koop zijn belast: Schoeman en Rei- mus Snel. De gemeente bekijkt vervolgens of de gegadigden aan de toewijzings- regels voldoen. Dat betekent dat zij in ieder geval in Leusden werken of er tenminste al twee jaar wonen, 55-plussers die niet in Leusden wonen of werken maar er wel een kind hebben wonen, ko men ook voor toewijzing in aan merking. De volgende stap is dat de gegadig den in vier groepen worden inge deeld: groep 1 zijn de 55-plussers die een huurwoning beneden de 865,- per maand vrij maken, tot groep 2 behoren de 55-plussers met een eigen woning of een huurwo ning boven de 865,-, in groep 3 komen diegenen die jonger zijn dan 55 jaar en een huurwoning ach ter laten beneden de 865,- per maand en in groep 4 de overige gegadigden Om de volgorde van toewijzing te bepalen, zal per groep worden ge loot. Dit gebeurt door de notaris. Onder de gegadigden uit groep 1 zal het eerst worden geloot en daar na achtereenvolgens door de groe pen 2, 3 en 4. In de praktijk zal de belangstelling uit de groepen 1 tot en met 3 vrij beperkt blijken te zijn; gegadigden uit groep 4 zijn dus bij een loting zeker niet kans loos. Vooral in de zomermaanden ondervinden veel mensen overlast van insek- ten. Daarbij wordt dan al gauw gesproken over 'ongedierte'. Maar lang niet alle insckten verdienen dit predikaat. Sommige zijn juist erg nuttig en kunnen met milieuvriendelijke middelen buiten de deur worden gehouden. Het is dan ook onjuist om meteen naar een bestrijdingsmiddel te grijpen. Die bestrijdingsmiddelen zijn niet alleen slecht voor het milieu maar vaak ook ongezond voor uzelf. Met name voor kinderen kunnen bestrijdings middelen gevaarlijk zijn. Het gebruik van oneigenlijke middelen als ammoniak, petroleum of benzine is vanuit milieu-oogpunt sterk te veroor delen. Uiteraard moet ook de toepassing van inmiddels verboden bestrijdingsmiddelen op basis van stoffen als DDT en lindaan wor den vermeden. Wanneer u die nog in voorraad hebt, breng ze dan naar het afvalstation. voorkomen is beter Veel hinder van insekten kan worden voorkomen door geen omstandighe den te laten ontstaan die voor deze dieren aantrekkelijk zijn. Zo is het laten staan van vuil vaatwerk op het aanrecht een regelrechte uitnodiging voor mieren om in huis te komen en vormt vocht onder het huis een ideale broedplaats voor muggen. Het voorkomen dan wel wegnemen van dit soort situaties is in combinatie met het plaatsen van horren voldoende om geen overlast van insekten te hebben. kakkerlakken Kakkerlakken van tropische afkomst zullen zich in goed verwarmde gebou wen vestigen. Vooral ook op plaatsen waar voedsel aanwezig is. Deze insekten kunnen slechts effectief worden bestreden door goed georgani seerde ongediertebestrijders. boktorren Veel soorten boktorren zijn met schadelijk voor het hout dat in gebouwen is verwerkt. Meestal duiken ze op uit hout waar de bast nog omheen zit(openhaardhout). In die gevallen zijn bestrijdingsmiddelen niet nodig Wanneer die wel nodig zijn, gelden er strenge voorschriften. folder Het bovenstaande en nog meer staat in een onlangs verschenen folder van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. De folder heet 'houd plaagdieren buiten de deur' en is gratis ver krijgbaar bij bureau Voorlich ting. w i informatie In de enkele gevallen dat bestrijding onvermijdelijk lijkt, doet u er goed aan de afdeling Gemeentewerken om advies te vragen De afdeling Ge meentewerken is telefonisch te bereiken onder nummer 961773. Het is daarbij van belang precies te weten om welk insekt het gaat. U kunt ook bellen met de afdeling bestrijding van Dierplagen van het ministerie Telefoon 08370-19061. laminaten Laminaten hebben onze wereld veroverd. Laminaten zijn overal U knjgt ze dagelijks onder handen en ogen. Laminaten zijn, zeg maar, de multiplexen van de verpakkingen. Het melkpak bijvoorbeeld: karton met een laagje plastic aan de bin nenkant. De vruchtesappakken: hetzelfde of met een laagje alumi nium Het knisperende pakje van de chips: kunststof met aluminium. Het zakje om de kippesoep of ma- caronimix: papier met aluminium Het probleem zit hem in die onver brekelijkheid: je kunt die verschil lende grondstoffen niet of nauwe lijks terugwinnen. Als dat wel kon zou je van de 5 miljoen pakken voor melk of vruchtesap die we dagelijks weggooien heel wat nut tigs kunnen maken: 100.000 ver huisdozen, 67.500 kunststof em mers en 165 aluminium sportfiet- sen. Elke dag' In dat licht bezien is het maar goed dat je ook kunt kiezen voor melk en vruchtesappen in retourflessen. Haal de gratis brochure 'minder afval heb je zelf in de hand'. U kunt hem gratis afhalen bij bureau Voorlichting. HINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND In het programma Stimulering Sport Deelname vindt u allerlei ac tiviteiten die wekelijks plaatsvin den. Maar er zijn ook activiteiten die incidenteel plaatsvinden. De commissie SSD organiseert in juni de volgende informatieavonden. bergwandelen Op donderdag 3 juni 1993 vindt een informatie-avond plaats voor berg wandelaars, Twee instructeurs van de Nederlandse Bergsportvereni ging zullen uitleg geven over diver se berggebieden en de mogelijkhe den voor beginnende en gevorder de bergbeklimmers. De avond be gint om 20.00 uur in de Korfzaal (sporthal De Korf), De Smidse 1 te Leusden. De kosten voor deze avond bedragen 2,50 per per soon. fietsen (in het hoog- en laaggeberg te) Op dinsdag 8 juni 1993 kunt u in de Korf terecht voor een informatie avond over fietsen. Voorbereiding, materiaalkeuze, gebiedsinformatie e.d. zijn de thema's die deze avond aan bod komen. De avond wordt door een ervaren trektochtbegelei- der gepresenteerd en begint om 20.00 uur. Kosten 2,50 per per soon. Op donderdag 10 juni vergadert de commissie Openbaj Werken, Ruimtelijke Ordening en Verkeer. Op de agenda staan onder andere de volgende punten blauwe zone Het college van burgemeester en wethouders stellen voord blauwe zone in de Hamershof te handhaven. De maatreg blijkt goed te functioneren. Omdat de parkeerdruk hoogs blijven blijft ook de maatregel in ieder geval voorlopig nc nodig. programma van eisen voor 't Vliet Een extern bureau heeft, samen met de gemeente een pre gramma van eisen ontwikkeld voor 't Vliet. Dat gebied ligti de driehoek Valleikanaal, Horsterweg en Randweg. In Ik gebied zullen ongeveer 650 woningen worden gebouwd. Ine notitie wordt precies aangegeven welke voorzieningen g bouwd zullen worden. wijziging verkeerslichteninstallatie Middenweg/ Asschatterweg Omdat de bus weer over de buslus bij het Valleikanaal njdi een aanpassing van de verkeershchteninstallatie nodig. I installatie wordt voorzien van extra detectielussen in b asfalt. Op die manier krijgt de bus altijd voorrang op b andere verkeer Met de voorziening is 26.000 gemoeid De vergadering begint om 20.00 uur in het gemeentehuis. Hi openbaar, li bent van harte welkom! GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen bouw 5 woningen Kol. van Rooyenweg bouw kantoorgebouw aan de De Mulderij uitbreiding woning Wildenburgstraat 111 plaatsen dakkapel Wildenburgstraat 69 plaatsen tuinhuisje Schaapherder 31 bouw loods/jongveestal Asschatterweg 217 plaatsen dakkapel Oranjelaan 7 bouw woning Arnhemseweg 76 bouw erker met luifel en balkon Asschatterweg 43 bouw politiebureau in de Hamershof bouw carport plaatsen deur in bestaande gara ge Dashorst 19 bouw transformatorstation nabij Postweg 7 uitbreiding woning V Boetzelaerlaan 48 bouw erker Marterhoeve 2 bouw garage Maten 21 en 23 bouw woning Walstro (kavel B) bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka- mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zyn ontvangen: verbouw gedeelte schuur tot bedrijfswoning Waterlooweg 34 aanpassing/verbouw achterzijde school W. van Amersfoortstraat 38 plaatsen twee dakkapellen V. Hardenbroeklaan 63 plaatsen raam in zijgevel Zonnedauwhof 27plaatsen twee dakkapellen Zonnedauwhof 22 vervangen schuur Houtvester 12 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt u krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: bouw garage/berging Hessenweg 160 bouw serre V.D. Scheltuslaan 4 bouw dak op bestaande garage V.D. Scheltus laan 40 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 3 juni tot en met woensdag 16 juni 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de donderdag, vrijdag en zaterdag Dorpstraat 74 Lunteren Tel 08388-5674 Ol stevige campingbed met gelakt frame is in een leuke stof uitgevoerd en OPENINGSTIJDEN: donderdag 13 00-17 00 uur vri|dag 13 00-21 00 uur I zaterdag 10 00-16 00 uur Alle prijten bij Babystunter n/n atbaalpripen opvwmto Inctaefrate dfepn/s 179,- Nu meeneemprijs. levert alle bekende merken babykamers doorgroeikamers, kinderwagens, wandelwagens, buggy's boxen, autostoeltjes etcj etc. Uit eigen voorraad tegen sensationele afhaalprijzen woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunt u bezwaren schrif telijk indienen bij burgemeester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. voorbereidingsbesluiten De gemeenteraad van Leusden heeft op 27 mei 1993 een voorbereidingsbesluit genomen voor het perceel Hessenweg 46 te Stoutenburg in verband met de uitbreiding van de bestaande bakkerij. Het besluit treedt in werking op maandag 14 juni 1993 en ligt vanaf die datum, op werkdagen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis (met uitzondering van de vrijdagavonden) ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). ontwerp-beschikking hinderwet De ontwerp-beschikking op een verzoek van de heer G. J. Hooijer om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 3 juni 1993 tot 17 juni 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor een veehouderij op het perceel Stoutenburglaan 16-a te Stoutenburg. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09.(X) tot 12 30 uur in het Gemeentehuis, 't FIRDI vugts~~2) Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strek king hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, wordt persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. diverse vergunningen A. J. Jacobs: tweemaal innemen standplaats, C. van Dijk. wijziging standplaatsvergunning weekmarkt; mevrouw W P. van de Brug: straatfeest Zuylen- burg; A. Schuuring toewijzing vaste standplaats weekmarkt; E. M. G. Reklamemakers: plaatsen aankondi gingsborden; Nefkens-Opel Amersfoort: inruilwagen-show 24 t/m 26 juni; J. v.d. Wetering: vergunning art. 38 Drank- en Horeca wet; L. T. V. Lookhorst: ontheffing sluitingsuur. Burg. de Beauforlweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur v. ZANDBRINK |T1 INSTALLATIEWEKK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- enl waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden 24-uurs service Ook uw adres voor: TOYOTA CARINA DX AUT. FIAT PANDA 45 CL FIAT UNO 45 OPEL KADETT 1600i AUT. SEDAN Boven 6.000 - 3 maanden of 10.000 garantie. Inruil mogelijk. km ar ;t' lei I sa ce m t '8! id 91 Amhemseweg 38 - Leusden-Z. Tel. 033-940505.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8