Parkeerdekken bijna klaar Lockhorsterweg open houden Bolkestein bezoekt Leusden 5 9 83 3 7 Basisscholen krijgen alarminstallatie Verslaafde overvalt Tuinders willen bereikbaar blijven ank twee keer Leusder Krant Winnaars wikkelactie in de prijzen Leusder Krant OPGAVEBON ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Klaveet mag niet uitbreiden SERVA V0LV0 Reebok doodgereden Gokkast gekraakt Videorecorder ontvreemd Hoogvliet slijterijen. En deze HOOGVLIET? r: Sissssers Avondvierdaagse Schoolmeubilair 538 Sport EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - De vernielingen aan gebouwen en meubilair van de Lcusdense basisscholen heeft zo'n omvang aangeno men, dat de gemeente op korte termijn electronische beveili ging voor alle scholen wil laten aanleggen. Nog voor de zomer vakantie, het 'hoogseizoen voor vandalen' moeten alarm installaties op hoofd- en bijge bouwen zijn aangebracht. Het gaat om een bedrag van bijna 70 duizend gulden. Als de gemeenteraad met het voorstel van B&W akkoord gaat, kan de beveiligingsope ratie nog voor het begin van de vakantie zijn uitgevoerd. Daarop heben de besturen van de scholen bi] de gemeente ook op aangedrongen. Er wordt na melijk nu al met angst en beven de vakantieperiode afgewacht De schade die vandalen jaar lijks aanrichten is vanaf 1986 explosief gestegen In dat jaar was het schadebedrag ruim 16 duizend gulden. In 1991 was dat al opgelopen tot ruim 50 duizend gulden. De verzeke ring vergoedt maar een deel van de schade. Bij eerdere aanvragen voor subsidie door schoolbesturen reageerde de gemeente afwij zend Het laten branden van de binnenverlichting werd vol doende geacht. De cijfers wij zen echter uit dat dit bij lange na geen afdoende maatregel is. Het schoolbestuur van de Klimrakker ging daarom in be roep bij de Raad van State, toen de gemeente haar subisi- die-aanvraag afwees. De school werd in het gelijk ge steld Die uitspraak en het toene mend vandalisme leidde tot het besluit om alle scholen op electronische wijze te beveili gen. Drie scholen, 't Ronde. De Brink en de Vallei zijn al eerder overgegaan tot de aanleg van alarminstallaties. Zij krijgen de kosten, die daarvoor ge maakt zijn vergoed. LEUSDEN - Aan alle ellende komt een einde, dus ook aan de parkcercllende in De Hamershof. De parkeerdekken naast het gemeentehuis zijn bijna klaar en kunnen vrijdag 11 juni in gebruik worden genomen. Op die dag zal wethouder De Jongh als eerste een plekje zoeken. Hij hoeft zich daarbij geen zorgen te maken over de juiste instelling van zijn parkeerkaart, want de dekken vallen voorlopig nog buiten de blauwe zóne. Het is nog maar de vraag of dat zo blijft, want in bet najaar behandelt de gemeenetraad een notitie over het parkeerbeleid in Lcusden. Daarbij moet de vraag beantwoord worden of in Leusden het 'vrije parkeren weer overal ingesteld zal worden of niet. De komende dagen wordt er nog hard gewerkt aan de dekken om ze op vrijdag op tijd klaar te hebben. Na het weekeinde zal het niet meer mogelijk zijn de auto te parkeren op 't Erf. (foto: Hans Verhorst). LEUSDEN - De Klaveet krijgt van B&W geen toestemming het complex uit te breiden met twee grote zalen met een geza- melijke oppervlakte van 500 m2. Het congres- en partycen trum had om toestemming ge vraagd, omdat de huidige ruimte niet geschikt is voor de ontvangst van grote gezel schappen. Vergaderen en lun chen moet nu in dezelfde ruimte plaatsvinden en dat wordt als storend ervaren. Al eerder wees de geeenteraad uitbreiding van De Klaveet af. omdat het centrum in het bui tengebied ligt en de activitei ten van van het centrum op ge spannen voet staat met de om geving. die hoge natuur- en landschapswaarden heeft en in de nabijheid van een natuurge bied ligt Toch wil het college uitbrei ding niet helemaal onmogelijk maken. Het gaat volgens B&W om een bestaand bedrijf, dat moet kunnen blijven functio neren. Er kan daarom worden uitgebreid met maximaal 200 m2. LEUSDEN - Conform de eis een 27-jarige Leusdenaar, op 4 februari voor de twee- keer binnen anderhalf jaar het filiaal van de SNS- k in winkelcentrum De Ha rshof had overvallen, ver- rdeeld tot een gevangenis- raf van drieënhalf jaar. De trechtse rechtbank hield er in .ar vonnis rekening mee dat verdachte de eerder veroor- lakte onrust had versterkt »or opnieuw hetzelfde filiaal doelwit te kiezen. De verdachte liep nog in de oeftijd van de veroordeling or de eerste bankoverval Bn op 4 februari dit jaar een ouwelijke klant in een uur- eep om de nek greep en haar n slagermes op de keel zette, larbij keek het 5-jarige zoon- van de vrouw toe. De chef Q het filiaal, die ook slacht- fer was geweest van de vorige erval, zag zich genoodzaakt n tienduizend gulden af te ian. De buit ging diezelfde ond nog op aan drugs. De rechtbank verwierp het nvcer van de advocaat dat (advertentie) AMERSFOORT DEALER :»rneraamseweg 1 - Ie! 033-630154 Konijntje in de Wetering SCHOLEN KRIJGEN ALARMINSTALLATIE 'De bel blijft gaan'. zijn cliënt zichzelf bij de politie had gemeld naar aanleiding van een onrechtmatige huis zoeking. Bij de bepaling van de strafmaat werd rekening ge houden met het feit dat de ver dachte drugsverslaafd is en volledig toerekeningsvatbaar moet worden geacht. De man was behalve voor de eerste overval op het Lcusdense SNS- filiaal nog vier keer veroor deeld voor onder meer diefstal, brandstichting en een poging tot afpersing. LEUSDEN - Een Amersfoort- se politieman heeft zondag ochtend op de Doornseweg een jonge reebok aangereden. Om 6 00 uur reed een 43 -jarige me dewerker van de technische re cherche in een dienstauto van Doorn naar Amersfoort. Ter hoogte van de Leusderheide stak de ree plotseling de weg over. De bestuurder kon het dier niet meer ontwijken, waardoor een botsing onver mijdelijk was. De reebok overleed ter plaatse, maar de politieman bleef ongedeerd. De auto werd beschadigd. LEUSDEN - In een eetgele genheid op de Smidse heeft een inbreker zaterdagnacht inge broken en een gokkast leegge haald. Het vermiste bedrag is onbekend. LEUSDEN - De Leusdcnse landbouworganisates hebben moeite met het afsluiten van de Lockhorsterweg voor het ge motoriseerd verkeer (auto's, motoren). Zij vrezen dat de tuinders, die hun bedrijven aan de Ursulinewcg hebben, daar door geïsoleerd raken. De be drijven zijn volgens de land bouworganisaties voor de af- en aanvoer van hun goederen aangewezen op de Lockhor sterweg. Burgemeester en wethouders wensen echter niet terug te ko men op de maatregel, die een uitvloeisel is van het verkeers plan dat in oktober door de ge meenteraad is aangenomen. Bij de inspraak voor dat plan hebben de organisaties volgens B&W niet gereageerd De tuinders kunnen volgens het college gebruik maken van de route Heiligenbergenweg/ Groene Zoom, een route, die in de vroeg ochtenduren, als de betrokken bedrijven naar de veilingen gaan, niet druk is. De brug op de Lockhorsterweg is daarbij nooit geschikt geweest voor zwaar verkeer. De weg wordt na de maatregel, die in de week van 20 juni van kracht wordt, alleen nog maar toegan kelijk voor fietsers en bestem mingsverkeer. Het toelaten van bedrijfsverkeer zou onvei lige situaties kunnen veroorza ken LEUSDEN - Uit het gebou wencomplex Don Bosco aan de Dodeweg is vrijdagmiddag een videorecorder ontvreemd. Een medewerkster zag omstreeks 16.00 een man met een donker uiterlijk wegrennen met 'een zwart doosje'. Later bleek het te gaan om de video-recorder die eerder in het gebouw had gestaan. (advertentie) Altijd een grote keus in wijn en gedistilleerd. Altijd een goed advies. Altijd uiterst scherp geprijsd. aanbieding geldig van 07/06 t/m 12/06/1993 je proeft het verschil De heer Frits Bolkestein, voorzitter van de WD-fractie in de Tweede Kamer, zal op maandag 14 juni Leusden be zoeken. Om ongeveer 16.15 uur zal wethouder J.Th. de Jongh uit Leusden de partij leider ontvangen. Vervolgens wordt een programma afge werkt dat bestaat uit bezoe ken aan diverse instellingen en bedrijven. Het avondprogramma, vanaf 19.15 uur, vindt plaats in acti viteitencentrum de Korf. Na een welkomstwoord door de voorzitter van de afdeling, mw. S D Brilstra-Oosterhuis, zal de voorzitter van de WD, mw. mr. E.J.J.E. van Leeu wen-Schut een korte toe spraak houden. De spreek beurt van de heer Bolkestein begint om 19.40 uur en zal on geveer twintig minuten du ren. Hij zal ingaan op actuele politieke zaken. Vanaf 20.30 uur vindt vervol gens een talkshow plaats, ge leid door een landelijk be kende presentator. Om onge veer 21.30 uur is het officiële gedeelte afgelopen De avond zal muzikaal worden omlijst door de jazz-band "The Ham- mersfield Stompers". LEUSDEN - De winnaars van de wikkel-actie van de Leusderkrant werden deze week gehuldigd. Zij ontvingen als prijs waardebonnen van f250,-, f125,- en f50,- De prijzen zijn ter beschikking gesteld door de winkliersveremgingen De Biezenkamp en De Hamershof, in samenwerking met de Leusderkrant. De zogenaamde wikkelactie is een abonnee-wervingsactie, waarbij elke maand een deel van Leusden de krant huis-aan-huis ontvangt. Na vier weken worden belangstellenden uitgenodigd zich te abonneren op het nieuwsblad. Alle mensen uit het bewerkte deel van Leusden kunnen aan de prijsvraag deelnemen Op de foto de prijswinnaars, geflankeerd door de voorzitters van deuhnkphersvereninivapn Pirn Pomhuirpn (Do Unrnprchnf) on WOENSDAG 9 JUNI 1993 De Leusder Krant is een onathankeli|k nieuwsblad, behorende tot de BDU- Krantenkombinatie Midden Nederland- Kantoor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. leletoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 6 INHOUD In de Sisssers van deze week wordt er flink heen en weer geschoven met een paaltje, komt een 'puicrimineel' ervan af met een straf van veertig uur dienstverle ning en kunnen automobilisten binnen kort weer 'vrij' parkeren in De Hamers- hof. De derde editie van de Leusdense avond vierdaagse ging maandag van start. Het aantal deelnemers steeg, maar het gezang nam af. Toch werd er weer flink doorge stapt. Het weer gooit in tegenstelling tot vorig jaar tot nu toe gelukkig nog geen roet in het eten Donderdag kan er weer gehuldigd worden. De route voor de laat- se avond is ten opzichte van vorig jaar wel gewijzigd. Basisschool De Bongerd is toe aan nieuw schoolmeubilair. De oude spullen worden echter niet afgedankt. De schoolleiding vond een nuttige bestemming Volgend jaar gaan de stoelen en bankjes, die nog in goede staat verkeren, naar Albanië. Tot die tijd worden de spullen opgeslagen bij de ouders van de kinderen van de school. Lex Harding kreeg ruzie met de mensen van Veronica en begon voor zichzelf Hij wist zijn enthousiasme over te brengen op enkele andere Veronica-jockeys en startte met Radio 538. Sinds kort is de zender ook te ontvangen op de Leusdense kabel. Het Al-meisjesteam van Leos deed mee aan de Nederlandse kampioenschappen in Alkmaar en eindigde verdienstelijk op een zesde plaats. De volleybalvereniging gaat trouwens een spannend weekeinde tegemoet, want de club organiseert de volleybal-interland tussen de dames teams van Nederland en het voormalige Tsjecho-Slowakije. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. SB Eon eigen kram die u op de hoogte houdt over alles wal er t uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u etgcnli|k met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| mei een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker. Vul dus snel de onderstaande opgavebon in' ;~i JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres Postcode Plaats Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 jaar 53,80 l Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar: BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1