Leusden Leusden jaarverslag reiniging Opgavebon regelrubriek toegang vrij voorverpakt vergaderagenda MD SNELLE HAP Kant- en klaargerechten IS UW BANKSTEL VUIL? BDUII WOENSDAG 9 JUNI 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 168 d.d. 9 juni 1993 Onlangs verscheen het jaarverslag over de manier waarop in Leusden in 1992 afval is ingezameld en verwerkt. In dit artikel gaan wij in op enkele aspecten uit dit verslag. Leusden is reeds vele jaren actief op het gebied van het gescheiden inzamelen en hergebruiken van af val. Toch wordt u de laatste jaren geconfronteerd met een stijgende afvalstoffenheffing. Dat komt voor een deel door de steeds hogere ta rieven voor afvalverbranding. Maar ook door bijvoorbeeld de steeds stijgende kosten voor ver werking van tuingroen. In totaal 'produceerden' wij in Leusden in 1992 ruim 9.000.000 kilo afval. Daarvan werd 37 procent herge bruikt. 63% werd verbrand. veranderen? U zult het met ons eens zijn dat dergelijke hoeveelheden een voortdurende bezinning rechtvaar digen. De kosten vormden voor het gemeentebestuur aanleiding om een bureau te laten onderzoeken of hetzelfde resultaat gehaald kan worden tegen minder kosten: een bedrijfseconomisch onderzoek. Dat onderzoek is nu gedeeltelijk afgerond. Voor verreweg de mees te reinigingsactiviteiten heeft het bureau vastgesteld dat er efficiënt gewerkt wordt en dat de afvalstof fenheffing dus goed besteed wordt. groente-, fruit- en tuinafval (GFT) Er is in 1992 ruim 400 000 kilo groente- fruit- en broodafval inge zameld Wekelijks wordt dit eetba re afval huis-aan-huis opgehaald en aan de koeien van een veehouder in Achterveld gevoerd Dat inza melen gebeurt door de Kringloop stichting Leusden. Het doel van de stichting is het vergroten van de ingezamelde hoeveelheid afval Bij de start in 1990 deed eenderde van de Leusdense huishoudens mee. Het streven is gericht op een jaar lijkse groei van vijftien procent. Tuingroen wordt sinds 1989 ingeza meld via de tuingroendepots en verkleind door de zogenaamde kompomix Dat is een verrijdbare verklein-machine. die het groen laadt, verkleint en vervolgens op de gemeentewerf lost. Daarna wordt het afgevoerd naar-de vuil stortplaats in Maarsbergen. Vanaf het begin heeft dit systeem tot kostenstijgingen geleid Dat komt omdat de hoeveelheid tuin groen veel groter is dan verwacht en omdat lang met alles wat op de tuingroendepots wordt gestort kan worden verkleind, waardoor het met vrachtwagens moet worden af gevoerd. Uit onderzoek is geble ken dat het ingezamelde tuingroen lang niet allemaal particulier afval is. Gezien de hoeveelheid moet er tuingroen bij zitten van agrariërs, hoveniers en niet-Leusdenaren. containers? De meest gebruikelijke manier van inzamelen van organisch afval uit huishoudens staat bekend als GFT-inzameling en gebeurt meest al door middel van containers. In Leusden doen we dat niet en ma ken we tot nu toe onderscheid tus sen groente- en fruitafval (schillen boer) en tuinafval (tuingroende pots) Onderzoek heeft aange toond dat er in Leusden als we zouden overschakelen op contai ners, veel meer GFT kan worden ingezameld Hierdoor is ook nog eens een financiële besparing mo gelijk. Het voordeel van het huidige sys teem is echter dat het groente- en fruitafval, dat dus door de schillen boer wordt opgehaald, wordt ge bruikt als veevoer. Als de gemeen te zou overschakelen op GFT-inza meling verdwijnt alles op één hoop In de loop van dit jaar zal dus duidelijk moeten worden wat we in Leusden gaan doen: doorgaan met schillenboer en tumgroedepots of overschakelen op containers glas De inzameling huis-aan-huis van glas is betrekkelijk duur. In de meeste gemeenten gebeurt de inza meling door middel van glasbak ken. Dat is goedkoper. Bovendien moet glas in de toekomst al bij de inzameling op kleur gescheiden worden. Dat is het beste met glas bakken te verwezenlijken. In ande re gemeenten blijkt dat een goed inzamel-resultaat ook met glasbak ken te behalen is. Ook over dit onderdeel zal er in de loop van 1993 meer duidelijkheid moeten ko men. meer weten? Er is nog veel meer te vertellen over het jaarverslag reiniging In een van de volgende afleveringen van Van'tErf komen we op dit on derwerp terug. Als u meer wilt we ten over de manier waarop de ge meente Leusden met afval omgaat, kunt u contact opnemen met de afdeling Milieu. Telefoon 961 716. Als je naar de winkel gaat voor de dagelijkse boodschappen kom je soms met meer verpakkingen thuis dan met produkten. En voor de niet dagelijkse goederen is dat vaak nog erger. Of het nou een pen. parfum of een paar schroefjes, ze zijn voorverpakt en zonder dat je het hebt gevraagd krijg je meer mee dan je eigenlijk nodig hebt. En heus niet gratis! Nee, voorverpakkingen zijn mis schien in het belang van de produ cent of de winkelier, zelden zijn ze in het belang van de consument Om over het belang van het milieu maar te zwijgen. Het minste dat je mag verlangen is dat je als consu ment de keuze hebt: tussen zes ap pels op een met plastic ingesnoerd schaaltje of het aantal dat je echt nlodig hebt, los in je boodschap pentas. Tussen een komkommer die het beauwd heeft in verstik kend folie of eentje die lekker vers in zijn eigen velletje meegaat. Haal de gratis brochure: 'minder afval heb je zelf in de hand'. Hij is gratis af te halen bij het bureau Voorlichting. MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND Op 10, 14, 15 en 16 juni vergaderen de commissies weer. Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis en beginnen om 20.00 uur. U bent van harte welkom. Als u dat aan het begin van de vergadering aangeeft kunt u tijdens deze commissiever gaderingen het woord voeren. commissie OREV Op donderdag 10 juni vergadert de commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening en Verkeer. Op de agenda staan onder andere de volgende punten Het college van burgemeester en wethouders stellen voor de blauwe zone in de Hamershof te handhaven. De maatregel blijkt goed te functioneren. Omdat de parkeerdruk hoog zal blijven blijft ook de maatregel in ieder geval voorlopig nog nodig Een extern bureau heeft, samen met de gemeente een pro gramma van eisen ontwikkeld voor 't Vliet. Dat gebied ligt in de driehoek Valleikanaal, Horsterweg en Randweg. In het gebied zullen ongeveer 650 woningen worden gebouwd. In de notitie wordt precies aangegeven welke voorzieningen ge bouwd zullen worden. Omdat de bus weer over de buslus bij het Valleikanaal rijdt is een aanpassing van de verkeerslichteninstallatie Asschatter- weg/Middenweg nodig. De installatie wordt voorzien van extra detectielussen in het asfalt. Op die manier krijgt de bus altijd voorrang op het andere verkeer. Met de voorziening is 26.000 gemoeid. gecombineerde vergadering SVEM en ABZ Op maandag 14 juni vergaderen de commissies SVEM en ABZ gecombineerd. SVEM staat voor Sociale Zaken, Volks huisvesting, Emancipatie en Milieu. ABZ betekent Algeme ne en Bestuurlijke Zaken. Op de agenda staan onder andere de volgende punten. In de eerste plaats de budgetsubsidiëring welzijnsinstcllingen. Daarmee wordt het voornemen bedoeld om instellingen voor welzijnswerk voortaan meer vrijheid te geven hun eigen bud get te besteden. Vervolgens komt de bodemverontreiniging van het woonwa gencentrum Middelhoefseweg aan de orde Het gaat om een opdracht aan de Vereniging Nederlandse Gemeenten om te adviseren over onder andere de kosten die met sanering gemoeid zijn. Het programma van eisen voor het woningbouwplan 't Vliet geeft aan welke woningen gebouwd zullen worden en in welk tempo. Tenslotte komen aan de orde de voorjaarsnota 1993, waarin de financien van de gemeente tot tot en met 1996 worden geanalyseerd en een inventarisatie van wensen in het kader van het Meerjarenactiviteitenplan. commissie FIBE De commissie Financieel Beleid en Beheer spreekt over de finabnciële gevolgen van alle raadsvoorstellen. De commissie komt op dinsdag 15 juni bijeen. commissie welzijn en onderwys Ook tijdens de vergadering van de commissie Welzijn en Onderwijs, die op woensdag 16 juni wordt gehouden komen, een aantal belangrijke punten aan de orde. Naast de budgetfi nanciering voor welzijnsinstellingen, komt een evaluatie van het flankerend ouderenbeleid in de periode 1989 tot 1993 aan de orde Flankerend ouderenbeleid betekent dat de gemeente voorzieningen subsidieert waardoor ouderen langer zelfstan dig kunnen functioneren. De leden zullen vervolgens spreken over de jaarrekening van het recreatieschap Utrechtse Heu velrug en de renovatie van een trainingsveld bij voetbalvereni ging Achterveld. Zoals in elke commissie komen ook de voorjaarsnota en de wenseninventarisatie Meerjarenactivitei tenplan aan de orde. laat het niet bij woorden blijven Dat het de gemeente ernst is met het gehandicaptenbeleid heeft u de afgelopen jaren goed kunnen mer ken. Er is geld beschikbaar voor het wegnemen van obstakels voor gehandicapten. In alle bouwactivi teiten houdt de gemeente rekening met de wensen en eisen van gehan dicapten en waar nodig en mogelijk wordt de bestrating aangepast. Onlangs nog werd het Internatio naal Toegankelijkheidsymbool toegeknd aan het gemeentehuis. Toch is de toegankelijkheid van onze samenleving niet alleen een zaak van de gemeente. Daaraan kunnen wij allemaal ons steentje bijdragen. toegankelijkheid Zonder er veel bij na te denken maken wij gebruik van tal van voorzieningen, zowel binnen als buiten: recreatieterreinen, parken, openbaar vervoer, winkels, .gebou wen, telefoon, t.vnoem maar op. Het lijkt allemaal zo vanzelf sprekend. En toch is onze samenle ving voor veel mensen met een handicap nog steeds slecht toegan kelijk Zij komen in het dagelijks leven nog steeds veel obstakels te gen. En dat hoeft echt niet. Vaak is het voldoende even rekening met eljkaar te houden en een beetje extra aandacht obstakels Vuilniszakken. reclameborden, fietsen, bloembakken, laag over hangende takken, zonneschermen. U ziet ze normaal niet eens omdat u er niet op let. Maar bedenk wel dat er anderen zijn die ze met kunnen zien, er niet lèngs kunnen. Dat kan best anders. Bijvoorbeeld door uw vuilniszak niet midden op de stoep te zetten. Dat is trouwens ook wel zo handig voor mensen met kinder wagens, boodschappenkarretjes, koffers enzovoort. veilig verkeer Geef als automobilist of fietser voetgangers ruim de rijd om over te steken. En stop zeker als iemand een witte stok naar voren houdt. Op sommige plaatsen zijn tegelj met ribbels aangebracht. Deze ge leideroutes stellen blinden slechtzienden in staat zelfstandig hun weg te vinden. Houdt deze routes vrij! parkeren Parkeren is voor mensen die een rolstoel of loophulpmiddelen ge bruiken vaak met eenvoudig. Voor het in- en uitstappen moet het por- tier helemaal open kunnen. Daar voor is opzij van de auto minstens anderhalve meter vrije ruimte no dig. Gewone parkeerplaatsen zijg te smal. Daarom zijn er speciale 'invaliden-parkeerplaatsen'. Ga daar dus niet staan met uw auto als i u goed ter been bent. gebouwen Als u eigenaar of beheerder ben! van een gebouw, denk dan eens na iu over het weghalen van drempels Voor grote verschillen kan een hellingbaan nuttig zijn. Maar laai dan wel de trap zitten voor mensci met een beperkt uithoudingsver mogen. Voor hen is het lopen een hellingbaan erg vermoeiend Witte of gele strepen of stippen maken treden beter zichtbaar. Lif ten zijn ideaal voor mensen die moeilijk traplopen. communicatie Ook tijdens gesprekken kunt u hin dernissen wegnemen Bijvoor beeld door duidelijk te spreken. Soms vraagt iemand u meermalen iets te herhalen. Denk er dan aai dat diegene doof kan zijn of slech thorend. Zet dam de muziek niette hard en concentreer u op uw sprekspartner. adressen Er zijn in Nederland diverse adres sen waar u meer informatie kuK krijgen Landelijke en provinciak adressen. Bureau Voorlichtini helpt u graag verder U kunt ooi contact opnemen met de Stichting Nederlandse gehandicaptenraad ia Utrecht. Postbus 169, 3500 AD Utrecht Telefoon 030-313454. cfc \l( £1 nd ■JJJIJJ IH si Ta GEMEENTE aanvragen om bouwvergun ning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: kabelverdeelstation in de Horst bouw woning aan de Walstro, kavel C bouw dubbel woonhuis met bijgebouwen Verj Ruiterweg 9 plaatsen dakkapel Landjonker 53 uitbreiding garage V.d. Lagemaathof 7 bouw schuur Kerkdijk 13 bouw schuur/berging Rosmolenstraat 62 uitbreiding woning Toermalijn 37 uitbreiding/verbouw woning Emelaarseweg 9A uitbreiding woning Vlasland 9 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: uitbreiding woning A van Solmslaan 3 plaatsen tuinhuisje Zwarteweg 26 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 10 juni tot en met woensdag 23 juni 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende hinderwetvergun ning De volgende nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning in het kader van de hinder wet zijn verleend: op 25 mei 1993 aan de heer G. v.d. Pol voor een veehouderij (varkensfokbedrijf) met mestop- slag op het perceel Hessenweg 120 te Achter veld; op 2 juni 1993 aan de heer P.W. Roozenboom voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Stoutenburgerlaan 6 te Stoutenburg; op 2 juni 1993 aan de heer A.E. Steenbeek voor onderhoud van eigen motorvoertuigen, opslag van dieselolie en het verwerken en opslaan van openhaardhout op het perceel Kerkdijk 12 te Achterveld. De vergunningen en de bijlagen liggen van 9 juni 1993 tot 9 juli 1993 op elke werkdag van 09 00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkenvijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. verleende vergunningen kapvergunningen Azuriet 3: een berk en een den m de voortuin, Walstro 69: een berk diverse vergunningen Schuitema N.V. sportontmoetingsdag; Driehoekbuitenreklame: plaatsen 20 aankondi gingsborden; 'De Zonnebloem', afd. Achterveld: ophangen 4 spandoeken. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over; bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. Opgelet.. Opgelet. Nu AARDBEIEN voor de in maak 2,98 per kilo. Nu voordelige Kersen Aardappelen Bildtstar 9.- per zak (25 kilo) Edeseweg 39 (hoek Goorsteeg) Lunteren Tel. 08388- 2689. T.k. tandemasser aan hangwagen merk Saris tractor VEEKAR voor twee koeien i.z.g.st. Tel 08386- 1297. T.k. wit Ikea kinderledi kant matras bedde- goed 95.- Autostoel vr knd v 6 mnd 95,- Campingbed stoeltje 135,- vaste prijs Te bevr 033- 950610 T.k. wit LEDIKANT 3 20 br 2.00 I incl. verstel bare lattenbodems- nachtkastjes e.d. 400,-. Tel 03420- 17017 na 18 00 u. Tk. w. kunstslof i 1 1 1 Aantal regels 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Regelrubriek uivinci- NING m. 2 toegangspoor. lies 50 m. 1 750.-. Tel. i 4,41 8,82 13,23 17,64 22,05 26,46 30,87 35,28 39,69 44,10 48,51 52,92 033- 612206 1 1 1 1 1 T.k. 2 2-zits BANKJES ei ken stof kleur groen videomeubel eiken, 03499- 85862 b g.g 03499- 83447 1 1 vervolg op pagina 11 1 1 1 1 s 1 ll H en salades zoals nasi, bami. ajam pangang, aiam pedis, lasagna, mousaka, enz. poelier brons 7 ERF 10 - HAMERSHOF - TEL 946594 )ez jdl Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 3.- extra. Brieven onder nummer 3,- extra Bij niet kontante betaling wordt 3,- administratiekosten berekend. CHEM-ORY KEISTAD is een gespecialiseerd tapijt- en meubelremigingsbedrijl dat uw bankstel uitstekend kan reinigen Oat wordt bij u thuis gedaan, zodat u uw meubelen geen dag hoell te missen Uw bankstel wordt weer als nieuw en kan er weer jaren tegen. Beschermlaag Neem contact met ons op voor een vrij- Doordat er een beschermlaag blijvende ollerte, de prijs zal u meevallen kan worden aangebracht en resultaat is echt verbluffend! zullen uw meubelen langer schoon blijven en vlekken zijn veel makkelijker Ie ver wijderen met door ons bij Ie leveren middelen CHEM-DRY KEISTAD TAPIJT- EN MEUBELREINIGING Tel.: 033-562696 De BDU-Krantenkombinatic biedt een viertal optimale mogelijkheden tot het plaatsen van rubrieksadvertenties. Stuk voor stuk genereren de kranten die deel uitmaken van dit regio-kwartet veel response en directe reacties. Kortom, wanneer u een gerubriceerde advertentie plaatst in de editie(s) van de BDU-Krantenkombinatie, gaan er vanzelf talloze bellen rinkelen. Of u nu iets wilt verkopen, bekend wilt maken of woonruimte zoekt, maak dan gebruik van het hoge bereik dat de BDU-bladen ten opzichte van andere verschijnende kranten kenmerkt. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten). BDU BV, verkoop binnendienst Uitgeverij, Postbus 67, 3770 AB Barneveld. met de titel van de kombinatie. Naam: Adres Postcode:Plaats: Plaatsingsdatum: Rubriek Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af per kombinatie. De kosten zijn per kombinaiie. Ik kies voor. 1 BDU-NOORD oplage 94.750 exemplaren (De Stad Amersfoort. Hoevelakens Nieuwsblad. Leusder Krant, De Slad Nijkcrk. Zeewoldcr Krant Drontcns Nieuwsblad en Bameveldse Krani - wo.) 2 BDU-MIDDEN oplage 77.450 exemplaren (De Woudenberger, Scherpenzcclse Krani. Doomsc Krant "De Kaap", Nieuwsblad Geldermalsen. Ede Slad - ma. en Bameveldse Krant - ma.) 3 BDU-ZUID oplage 67.950 exemplaren (Ede Slad - wo.. Hoog en Laag. Bennekoms Nieuwsblad en Bameveldse Krani - di.) 4 GROOT-BARNEVELD oplage 55.000 exemplaren (Bameveldse Krant - do. (incl De Barnevelder) vr en zat.) Uiterlijk inleveren/insturen zie regelrubriek colofon van deze krant Rabrieksadrerlenlies in tic BiH -bladen. zetten me irtmnlen ant in klinkende daden.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4