Leos zet veertig vrijwilligers in /leisjes Leos behalen zesde plaats bij NK x The Red Caps ontbeert stootkracht othese Demogyjada: demonstratie jazzgymnastiek en -dans Annemieke van der Werf Nederlands kampioen Start zomerschaak Jonge Haaien leveren prestatie van formaat Leusder Krant loensdag 9 juni 1993 ;USDEN - Leos organiseert zaterdag 11 juni een ont- oeting tussen het Nederland dames volleybalteam met de unes uit Tsjechoslowakijc. wedstrijd is de laatste van serie van vier welke door dames in Nederland wordt jevverkt ter voorbereiding n de Europeese Kampioen- jappen die op 24 september Tsjechië beginnen. Voor »ze interland is de grote zaal de Korf volgezet met tribu- waarop 1150 bezoekers aats kunnen nemen. foemooi-organisator Dick der Zee, is bijzonder ge dag met de komst van de publiekstrekkende ims. Het Nederlandse dames im is sterk. Nederland ein- ide tijdens de vorige Euro- ese kampioenschappen, met basis hetzelfde team, op de eede plaats. Met de start van voorbereidingen wil bonds- ich Peter Murphy minstens ulongatie van deze plek be ken De nu gespeelde ïnter- ids zijn de eerste optredens Damesvolleybal-interland Nederland - Tsjechoslowakije in De Korf in Nederland van de selectie sinds januari 1993 Zoals bij volleybal steeds ge bruikelijker wordt, zijn veel selectiespelers dit seizoen ver bonden aan aan buitenlandse clubs. Henriëtte Weersing en Cintha Boersma spelen in Ita lië; Erna Brinkman, Aafke Ha ment, Marjolein de Jong ko men uit voor Duitse clubs. Vera Koenen speelt in Frankrijk en Kirsten Gleis m de Verenigde Staten. Zelfs nationaal trainer Peter Murphy is verbonden aan het Italiaanse Sirio Peru gia. Zij komen naar Nederland voor de voorbereidingen van de wedstrijden in september om het Europees kampioen schap. Tsjechië is daarbij gastland, zodat de Tsjechische dames, naar verwachting, ex tra gemotiveerd zijn. In april liet het Nederlands team al van zich horen door tijdens een internationaal toernooi in Montreux tot twee maal toe het team van de Ver enigde Staten te verslaan. Jeri- ne Fleurke, de twintig jarige speelster van Etiflex Ommen, werd daarbij uitgeroepen tot beste serveerster en blokkeer- ster van het toernooi. Zij zal in Leusden, zover nu bekend is, ook aantreden. Het Nederlandse team zal verder bestaan uit Hedwig Franzen, Saskia van Hintum, Erna Brinkman, Cintha Boersma, Vera Koenen, Irena Machov- cak, Aafke Hament, Maarit Leemstra, Jettie Fokkens, Jo- landa Elshof en Silvia Raay- makers Tsjechoslowakije, sinds ja ren een van de sterkste ploegen van Europa, werd vijfde tij dens de laatste Europeese Kampioenschappen in 1991 Sinds 27 juni 1990 hebben de Nederlandse dames niet meer verloren van de Tsjechen. De grote motor van de Tsjechische ploeg zal in Leusden aanwezig zijn. Het is Lucie Vaclavikova Zij kwam inmiddels 270 maal uit voor haar nationale team en speelt voor de club van Paler mo. De wedstrijd in Leusden is de afsluitende confrontatie tij dens een korte toernee door Nederland. Op 6 juni kwamen zij aan en speelden achtereen volgens wedstrijden tegen het Nederlandse damesteam in Breda (7 juni), Alphen aan de Rijn (8 juni), Epe (10 juni). Leusden heeft op vrijdag 11 juni de afsluitende interland Na deze wedstrijd vertrekt het Tsjechische team onmid dellijk per bus naar het vader land terug. Het Tsjechische team bestaat uit Jitka Stumpe- rova, Katerina Jirovcova, Ja- roslava Bajerova, Jana Temo- va, Ester Volicerova. Marcele Ritschelova, Irena Pokorna, Zdena Zinmmermannova, Mi- chaela Vecerkova, Eva Stepan- cikova, Lucie Vaclavikova, Stanisiava Kralova en Jana Pechova. Leos/Dupaco organiseert de wedstrijd in de Korf, op ver zoek van de Nederlandse Vol leybal Bond, de NeVoBo Hier mee krijgt het Leusdense pu bliek de kans een topper bij te wonen Voor de meeste Neder landse speelsters vormt Leus den geen onbekend terrein. Bijna allemaal deden ze meer dan eens mee met het junior toernooi, zoals een paar weke- nen geleden afgewerkt in Leusden. De Leusdense dames werden hierbij derde. Voor het Nederlandse damesteam bete kent spelen in Leusden zeker het ontmoeten van oude be kenden. Voor het evenement zetten zeker veertig vrijwilligers van Leos zich in Ze dragen de ver antwoording voor het uitnodi gen en ontvangen van de geno digden. Daaronder zijn 150 speciale gasten die de bond, ge meente en overheid vertegen woordigen De vrijwilligers re gelen de parkeerfaciliteiten, het uitdelen van de prgramma- boekjes, de informatie aan de pers, de tijdelijke herinrich ting van de zaal, bedienen het scorebord, leveren de ballen- jongens en -meisjes, de dwel lers en proberen alles in het oog te houden Op vrijdag 11 juni begint de wedstrijd in De Korf om 19.30 uur. Kaarten zijn te koop aan de kassa bij De Korf en bij Pim Berghuizen's sportwinkel in winkelcentrum De Hamershof. Volwassenen 10,—; kinderen voor de helft van de prijs. Demonstratie Jazzgym en dans K N C B IUSDEN - Zaterdag 5 juni «1de het Al meisjesteam DUPACO/LEOS de be- ssende volleybalwedstrij- voor het kampioenschap Nederland van de Neder- ndse Volleybal Bond. In irthal Theotorna te Dieren :elde de twee best ge- iatste meisjesteams uit de regio's tegen elkaar om te jalen welk team zich kam- «n van Nederland mocht emen. Om vervolgens deze een jaar lang te mogen igen. Leos eindigde als de en de verrassende win- ir werd Vovem '90 uit Em- loord. or deze eindronden waren teams ingedeeld in twee ssen. Iedere klasse werd Eerste reserve tis voetbalseizoen is voor- Er breekt een spannende ivoor de voetballers aan: zal blijken of hun baas [langer van hun diensten iruik wil maken. Rijkaard Gullit zijn al op de vlucht lagen voor Berlusconi's ode ambitie. De enkel van rco van Basten doet niet gerwat het baasje wil. tgewricht is chronisch irbelast; de slavenopstand ihet middel tegen het tl. Van Basten zelf is ook ten maar een middel tot doel van Berlusconi; elke dstrijd winnen. Die rijke neer vecht een oorlog uit landere rijke clubeigena- inEuropa. Samen vech- jzij omdat zij graag willen len wie het meeste geld op neest protserige wijze rde balk kan gooien, ee keer per week wordt nselijk materiaal naar het ntgestuurd om te bepalen het sterkste is. Het is log: alles is geoorloofd en overtreding wordt dan gemaakt. De spelers beli- men de wensen van de s. Zij zijn protehesen die linkende ambitie van de «naar het doel moet lei- Helaas blijken veel van «prothesen van ondeuge- materiaal gemaakt te Daarom heeft Berlusconi hele selectie hulpstukken tkocht. Maar bij de een Ideenkel pijn, terwijl de Sende aan zijn knie geope- fd wordt. Het kost veel iorazo'n huishouding er ia te houden. En je kunt pelers uiteindelijk zo wei- gebruiken. Berlusconi is end en zoekt naar deug- ijkespullen. Van Basten Dog een tijdje stervend 'de pijn over het veld lenen krijgt uiteindelijk mooie electrische rolstoel. Kroaat Alen Boksic neemt 'rna onverschrokken de atsvan onze Marco in. uic wil graag voetballen, ■lathij anders aan de bur- °°rlog in zijn land deel etnemen. En voetbal mag 'oorlog zijn, oorlog is nog Iniet voetbal en dus min- jaantrekkelijk. Koen Koster gevormd door 2 eerst ge plaatste teams uit een regio en uit twee teams die ook een tweede plaats hadden bereikt. Dupaco/Leos was ingedeeld in een poule waarin tevens het Apeldoornse PZ/Dynamo, het uit Emmeloord afkomstige Vovem '90 en het meisjesteam van Schovocomca dat uit Ca- pelle aan de IJssel afkomstig is. De, op het oog veel ster kere, andere poule werd ge vormd door VTC Woerden, Avero (Sneek), Orion uit Doe- tinchem en WR uit Roosen daal. Op papier leek PZ/Dynamo de moeilijkste tegenstander in deze poule. De Apeldoornse vereniging die in de loop der jaren een goede bekendheid heeft opgebouwd op het ge bied van jeugdvolleybal, staat bekend om het vaak zeer hoog technisch niveau van hun spe lersmateriaal. Een ontwikke ling die mede door oud Leus- denaren als Jan Brandsma en Arjan Bruyn bij deze ver eniging is gestart, en die nu wel eens in het nadeel van de Leusdense speelsters kon gaan uitpakken. Direct bij aanvang van de wedstrijd bleek de angst voor de kwaliteit van de tegenstan ders niet ongegegrond te zijn. Maar de meiden van trainer- /coach Rob Roersma lieten zich niet intimideren door de faam van de Apeldoornse ploeg. Met fris, technisch goed verzorgt en volleybal van be hoorlijk niveau werd tegen el kaar gestreden. Dupaco/Leos dicteerde zelfs in eerste in stantie het tempo van het spel. Tot 5-5 gaven beide team el kaar niet veel toe. Goede druk vanuit de opslag, een goede verdediging en een harde bui- tenaanval van vooral Petra Bijl en Hester Serton zorgde ervoor dat dynamo niet in het eigen spel kon komen. Bij de stand 5-6 stokte echter de aan- valsdruk en moest tweede coach Astrid van Dijk een time-out aanvragen. Ondanks dat werd binnen de kortste ke ren tegen een 9-5 achterstand aangekeken. Op deze stand vond spelverdeelster Githa van Eede weer haar aanval- sters. Doch dit bleek te laat. In een verder zeer gelijk op gaande strijd won PZ/Dy namo de eerste set met 15-10. De tweede set leek in aanvang een kopie te worden van het, voor Dupaco/Leos zo slecht verlopen, middengedeelte van de eerste set. Maar na de eer ste time-out wist verzorger Jan Jansen de meiden zo op te peppen, dat zij het spel weer konden dicteren. De verdedi ging werd weer goed verzorgd en de aanval werd op veel wijze gevarieerd. Door de ver dediging van de tegenstanders niet meer alleen te bestoken met harde aanvallende acties maar de bal als afwisseling ook zacht in de verdediging te plaatsen, werd de verdediging volledig ontregeld. In deze fase van de strijd speelde Du paco/Leos vrijwel foutloos. De winst in de tweede set was dan ook volledig verdiend. Met 15-9 werd deze gewonnen. Uitslag van de wedstrijd 1-1 (10-15/15-9). Volley balles De tweede poule-wedstrijd bleek slechts een formaliteit. Schovocomca kreeg op alle fronten volleyballes. On danks een niet erg verzorgd blok van Leos-zijde, werd de eerste set met, de niet aan dui delijkheid te wensen overla tende, stand van 15-1 gewon nen. Door het gelijke spel in de voorgaande wedstrijd was het aantal tegenpunten be langrijk. Daarom gaf coach Rob Roersma zijn meiden op dracht zo snel mogelijk te sco ren en de tegenstanders zo weinig mogelijk ruimte te gunnen. Desondanks wist Schovocomca een kleine voor sprong te creëren in de tweede set. Bij de stand van 0-5 werd echter in een time-out de zaak recht gezet. De druk vanuit de opslag en middenaanval van Carina van Deemter was te veel voor de tegenstanders. Dupaco/Leos stond nog maar twee punten af. De tweede set werd met 15-7 gewonnen. Uit slag van de wedstrijd 2-0 (15- 1/15-7). Vovem '90 bleek de verrassing van het kampioenschap. De voor kenners volledig onbe kende vereniging, toonde in hun voorafgaande wedstrij den tegen Dynamo en Schovo comca reeds hun kwaliteiten door beide wedstrijden met veel overmacht te winnen... Met goed verzorgt en vrijwel foutloos volleybal werd tegen Dupaco/Leos gespeeld, die hierop onvoldoende antwoord wist te geven. Ook een wissel van middenaanvalster Femke Roersma voor Jolanda Offe reins bracht geen verbetering in het spel van de Leusdense meiden. Het krachtverschil tussen beide ploegen was te groot. Het team van Vovem was zo compleet dat alleen met heel veel durf, veel initia tief en een goed op elkaar aan sluitende verdediging en aan val tegenstand van betekenis gegevens kon worden. En juist deze onderdelen ontbraken op het noodzakelijke moment. Dupaco/Leos kreeg volleybal les. Met 2-15 en 3-15 werd de wedstrijd in het voordeel van Vovem '90 afgesloten. Door dit resultaat stonden Du paco/Leos en PZ/Dynamo op een gedeelde tweede plaats. De puntentelling leverde een voordeel op voor de Apel doornse meiden. Dupaco/Leos bleef daardoor niets beters over dan een wedstrijd om de vijfde of zesde plaats en kon Dynamo zich gaan opmaken voor de kruisfinale tegen Avero. Misverstanden In de andere poule waren Avero en VTC Woerden op res pectievelijk de eerste en tweede plaats geëindigd. Het Doetinchemse Orion had be slag gelegd op de derde plaats en moest derhalve tegen Leos spelen. Voor deze wedstrijd was de vaste basis aangepast. Spelverdeelster Ellen Benner kreeg de opdracht de aanval te leiden en het enthousiasme in het team te verbeteren. Dit leidde in eerste instantie tot enkele misverstanden. Hier door kon Orion snel uitlopen tot een 0-4 voorsprong. On danks het opnieuw inbrengen van Jolanda Offereins konden de beide coaches niet voorko men dat Orion snel uitliep tot 3-9. Een goede serveerbeurt van Carina van Deemter bracht Dupaco/Leos weer enigszins terug in de wedstrijd. Doch ook zij kon niet voorkomen dat de eerste set verloren werd met de ruime cijfers 6-15. De tweede set startte met het zelfde spelbeeld. Een zeer rommelig en tegen zichzelf spelend Leusdens team en een iets minder slecht spelend Orion stapelde fout op fout. Duidelijk was dat bij beide teams de vermoeidheid had toegeslagen. Coach Rob Roer sma probeerde nog wel met het inbrengen van zijn wissel- speelstr Marjolein Ligter- moed voor Marjoke Henne- weer, maar ook dat leverde geen ander resultaat op. Het team was leeg, en niet meer in staat een vuist te maken. Ook deze set ging met 5-15 verlo ren. Uitslag 0-2 (6-15/5-15). Eindstand Nederlands kam pioenschap: 1. Vovem'90; 2. PZ- Dynamo; 3. VTC Woerden, 4. Avero; 5. Orion; 6 Dupaco- /Leos; 7. Schovocomca; 8. WR. LEUSDEN - Bij de Neder landse Zwemkampioenschap- pen onder 12 jaar (de Speedo- finales), die op 4, 5 en 6 juni in Alkmaar zijn gehouden, heeft de Haaien-jeugd uit Leusden bijzonder goed gepresteerd. Hoogtepunt van dit week einde vormde afgelopen zon dag de 50 m vlinderslag voor meisjes geboren in 1983. De als zesde geplaatste Annemieke van der Werf liet in een span nende race het hele deelne mersveld achter zich en tikte als eerste aan met een tijd van 37.00 sec., goed voor de gouden medaille. Met deze tijd ves tigde zij een nieuw record van de Kring Utrecht. Annemieke verbeterde haar persoonlijke records op alle vijf afstanden waarvoor zij was ingeschre ven. Haar overige prestaties waren 5.42.16 op de 400 m vrije slag (4e), 1.14.05 op de 100 m vrije slag (6e), 1.27.89 op de 100 m rugslag (10e) en 1.33.61 (6e) op de 100 m schoolslag. Behalve Annemieke van der Werf leverden nog twee Haaien zeer goede prestaties. Haike van Stralen, die op vier afstanden uitkwam, verbe terde drie maal een persoon lijk record, op de 100 m vrije slag (12e in 1.17.17), op de 100 m schoolslag (14e in 1.37.90) en op de 50 m vlinderslag (9e in 40.70 sec.). Op de 400 m vrije slag werd zij zevende in een tijd van 5.49.76. Mathijs Lug- thart, die uitkwam op de 100 m schoolslag jongens, verbe terde zijn persoonlijk beste tijd met bijna 3 seconden tot 1.33.76. Voor deze zesde plaats ontving hij uit handen van de Nederlands Herenkampioen Ron Dekker een herinnering. Deelname aan de NK te Alk maar was weggelegd voor de per leeftijdsgroep onder 12 jaar 18 beste jeugdzwemmers en -zwemsters van Nederland. De Haaien hebben, met de grootste afvaardiging uit de Kring Utrecht, laten zien bij de top van de Nederlandse zwemjeugd te horen. LEUSDEN - Op zaterdag 12 juni organiseert Impala in sa menwerking met de KNGB weer een 'demogyjada'. De mogyjada staat voor demon straties Jazzgymnastiek en Jazzdans. Dit is een groot dansfestijn met veel kijk- en luisterple- zier waaraan wordt deelgeno men door groepen en ver enigingen uit het hele land Er wordt gedanst in diverse stijlen door jong en oud en aan spektakel zal het zeker niet ontbreken. Naast de vele dansnummers zullen er ook twee acro-gymnastieknum- mers te zien zijn en een RSG- oefening. Ook Impala is met vijf groepen aanwezig. Door het grote aantal inschrij vingen zijn er twee shows georganiseerd. De eerste show is van 10.30 uur tot 13.30 uur. de zaal gaat om 10.00 uur open. De tweede show begint om 16.00 uur en duurt tot 19.00 uur, zaal open om 15.30 uur. De toegangsprijs is slechts ƒ4,- p.p. t/m 12 jr. en 65 pas en 5, - p.p. 13 jaar en ou der. LEUSDEN - Organisator Andre Rietveld kon achttien deelnemers verwelkomen voor de eerste ronde van de zo mercompetitie van Schaak vereniging Leusden. Zoals te doen gebruikelijk werd de eindstand van de huiscompeti tie gebruikt voor de indeling van deze avond. In theorie heet dat dan de ster ken tegen de zwakken, waar bij de laatsten (het voordeel van) de witte kleur hebben. Wel kijk de uitslagen er maar op na; één witspeler mocht het zoet der overwinning smaken. Jan Nijhof lichtte Peter Wey- gertze een beentje. Voor de rest ging de theorie geheel op, al moest Carel Vos erkennen, dat een blundertje op de 35e zet van zijn tegen stander in de tijdnoodfase hem eindelijk enige rust ver schafte. Ongetwijfeld zullen er nog wel de nodige schakers bij komen om tot september zeven partijen voor de zomer- beker te spelen. Van de in to taal twaalf mogelijkheden zal dit toch hopelijk voor veel le den mogelijk zijn. Maar eerst donderdag de jaarvergade ring, daar moet zelfs deze com petitie voor wijken. De uitslagen Rietveld - Vos 0-1 v. Ooik - Kampes 0-1 J. Nijhof - Weygertze 1-0 Boogaard - Boemaars 0-1 Halima - Elschot 0-1 Veenendaal - v.d. Bilt 0-1 v.d Pol - de Jager Sr. 0-1 Zaal - v. Kampen 0-1 Hubert - Beijer 0-1 Drie jonge zwemmers van de Haaien namen afgelopen weekeinde deel aan de Nederlands Kam pioenschappen in Alkmaar Annemieke van de Werf werd eerste op de 50 meter vlinderslag, terwijl Haike van Stralen en Mathijs Lugthart hun persoonlijk records verbeterden, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Bij de Neder landse Zwemkampioenschap- pen onder 12 jaar (de Speedo- finales), die op 4, 5 en 6 juni in Alkmaar zijn gehouden, heeft de Haaien-jeugd uit Leusden bijzonder goed gepresteerd. Hoogtepunt van dit week einde vormde afgelopen zon dag de 50 m vlinderslag voor meisjes geboren in 1983. De als zesde geplaatste Annemieke van der Werf liet in een span nende race het hele deelne mersveld achter zich en tikte als eerste aan met een tijd van 37.00 sec.goed voor de gouden medaille. Met deze tijd ves tigde zij een nieuw record van de Kring Utrecht. Annemieke verbeterde haar persoonlijke records op alle vijf afstanden waarvoor zij was ingeschre ven. Haar overige prestaties waren 5.42.16 op de 400 m vrije slag (4e), 1.14.05 op de 100 m vrije slag (6e), 1.27.89 op de 100 m rugslag (10e) en 1.33.61 (6e) op de 100 m schoolslag. Behalve Annemieke van der Werf leverden nog twee Haaien zeer goede prestaties. Haike van Stralen, die op vier afstanden uitkwam, verbe terde drie maal een persoon lijk record, op de 100 m vrije slag (12e in 1.17.17), op de 100 m schoolslag (14e in 1.37.90) en op de 50 m vlinderslag (9e in 40.70 sec.). Op de 400 m vrije slag werd zij zevende in een tijd van 5.49 76. Mathijs Lug thart, die uitkwam op de 100 m schoolslag jongens, verbe terde zijn persoonlijk beste tijd met bijna 3 seconden tot 1.33.76. Voor deze zesde plaats ontving hij uit handen van de Nederlands Herenkampioen Ron Dekker een herinnering. Deelname aan de NK te Alk maar was weggelegd voor de per leeftijdsgroep onder 12 jaar 18 beste jeugdzwemmers en -zwemsters van Nederland. De Haaien hebben, met de grootste afvaardiging uit de Kring Utrecht, laten zien bij de top van de Nederlandse zwemjeugd te horen. LEUSDEN - Afgelopen week dienden The Red Caps aan te treden tegen het Utrechtse Wombats. Ook dit team had net als The Red Caps al de no dige klappen opgelopen in de kompetitie. Maar ook nu bleek weer dat het team van The Red Caps gewoon te kort komen, zelfs tegen de zwakke ren van de kompetitie. Op de een of andere manier ontbreekt de spirit in het team. Eerder is reeds al eens geschreven over het ontbre ken aan slagkracht, ook deze wedstrijd werd er niet gewel dig geslagen maar toch sloe gen The Red Caps tweemaal zoveel honkslagen als de Wombats. Helaas was het zo dat de Wom bats maar twee honkslagen sloegen en The Red Caps dus vier honkslagen. De beslis sende factor in deze wedstrijd was, het aantal vrije lopen dat beide ploegen toestonden. De Wombats gaven maar vier keer een vrije loop weg. The Red Caps gaven echter maar liefst twaalf maal een vrije loop weg. In de eerste inning tekende dit verschil zich meteen al af. The Red Caps hadden nog geluk dat de Wombats het honk lo pen niet echt beheersde, want met de vier wijd die aan de eerste drie slag mensen werd gegeven hadden er voor de Wombats veel meer punten in gezeten als de twee die ze nu scoorde. The Red Caps keken dus met een tegen een achterstand aan, ze scoorden in de eerste inning ook een punt maar dit was niet genoeg om op gelijke hoogte te komen. Deze stand werd behouden tot en met de derde inning. Dit kostte The Red Caps echter heel wat meer moeite als de Wombats. In de vierde inning sloegen de Wombats hun grootste slag; ze wisten in deze inning drie punten te scoren. The Red Caps konden er in deze inning helaas maar we- nig tegenover stellen slechts één puntje werd er over de thuisplaat gebracht. De stand kwam hierdoor op 2-5 in het voordeel van de thuisclub. Ook in de laatste inning wis ten de Wombats wederom te scomn mede geholpen door 3x een vier wijd. The Red Caps moesten nu vijf punten scoren om de wed strijd nog gelijk te eindigen. The Red Caps kwamen echter maar tot drie punten waar door de eindstand op 5-7 in het voordeel van de Wombats werd gesteld. Het enige lichtpuntje dat uit deze wedstrijd gehaald kan worden dat als dit team van The Red Caps in hem goede doen is mag het team van de Wombats geen enkele moeite voor hun zijn.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9