'Bazarre' zaterdag voor jubileum van Rossenberg r directeur WSL onzeker Druk werkbezoek Bolkestein VOORVERKOOP 3 6 7 SB 19.95 mr^n/e/vAcrsA nieuwsblad voor de gemeente leusden serva volvo Aansprakelijkheid vervuiling van woonwagenkamp onontwarbare knoop OPGAVEBON n MOLENAAR CITROEN Hoogvliet slijterijen. En deze week.. Shoogvuetv Bolkenstein Jazz Dierenweidedag Puddingpop EN... Leusder Krant IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder Krant UITGAVE 6DU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT IS - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - Het lieren van een jubileum kost geld en daarom organiseerde De Rossenberg voor het afgelopen weekeinde een bazar op het plein van de school. De rooms-katholieke basssichool bestaat in september 25 jaar en dat gaat gevierd worden met een week feest. Eerst moest er echter gpld worden ingezameld. Er wqs niet alleen een bazar georganiseerd, maar ook een sponsorloop. De hele middag waren de kinderen en bun ouders druk in de weer om het evenement te laten slagen. De opbrengst is nog niet geteld, maar het ziet ernaar uit dat het een succes is. Een verslag van de bazar elders in deze krant (foto: Hans Verhorst). LEUSDEN - De WD wil we ten over welke periode de ge meente Leusden medeverant woordelijk is voor de vervui ling van het terrein van het voormalige woonwagenkamp aan de Amsterdamseweg in Amersfoort. Pas daarna kan volgens de partij besloten wor den welk bedrag Leusden zou moeten betalen voor de sane ring van het terrein. Dat zei Dries Knoppien van de WD maandagavond tijdens de ver- Clinton beledigd in Achterveld LEUSDEN - Dc Ameri- kaanse generaal-majoor H.N.Campbell, die is aan geklaagd wegens beledi ging van president Clin ton, heeft zijn aantijgingen enkele weken geleden ge daan in De Klaveet te Achterveld. Eerdere pers berichten vermeldden dat de beledigingen, waaron der betiteling van de presi dent als 'homo-vriend', 'druggebruiker' en 'vrou wenliefhebber', gedaan zouden zijn op de basis Soesterberg. Latere be richten melden echter dat de gewraakte uitspraken zijn gedaan tijdens de 'Ser geant of the Year'-verkie- zing, die onlangs gehouden werden in de Klaveet te Achterveld. De majoor oogstte hierbij staande ovatie, maar moet zich binnenkort wel veant- woorden voor de het Ame rikaanse militaire tucht recht. tuch^j gadering van de commissie SVEM. Het kamp werd destijds be heerd door het woonwagen schap, waarin een aantal Eemlandgemeentes deelna men, waaronder Leusden. De bodem van het terrein werd vervuild door de activiteiten van de autosloperijen van de i bewonëik Volgens een schat ting gaat het 3,5 miljoen gul den kosten om het terrein weer schoon te krijgen. De gemeente Amersfoort is eigenaar van de grond, maar vond dat de gemeentes, die lid waren van het inmiduels opge heven woonwagenschap zou den moeten meebetalen aan de sanering van het terrein Al een jaar lang zijn de betrokken ge meentes aan het touwtrekken over hun aansprakelijkheid. Om uit de impasse te komen is nu voorgesteld de Vereniging van Nederlandse Gemeentes (VNG) te laten bemiddelen in het conflict. De uitspraak van de VNG zou dan bindend moeten zijn, wat inhoudt dat de 'strijdende' partijen zich neerleggen bij een uitspraak van de VNG. De overige commissieleden denken echter dat het nauwe lijks meer is na te gaan hoe de vervuiling over de verschillen de periodes is te verdelen. De meerderheid van de commissie pleitte er daarom voor akkoord te gaan met de opdracht aan de VNG en zich neer te leggen bij haar uitspraak. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsifiuiaaisewg 7 - lei 033-630154 echter zal impasse van directeur en bestuur woningstichting beslechten SUSDEN - Wat het bestuur de Woningstichting Leus- (WSL) betreft, is er geen eg terug voor de op non-ac- if gestelde directeur Flip *;er. Deze vocht echter vo- week voor de kantonrech- in Amersfoort zijn ontslag Door met bemiddeling een onafhankelijke derde te keren in zijn functie, ipt de directeur in het be- van de woningstichting professionaliseringsproces kunnen voortzetten. |Het bestuur van de womng- ihting voelt hier echter niets zo bleek tijdens de hoor ing. Ondanks zijn erkende liteiten als deskundige op t gebied van volkshuisves ting, wil het bestuur Bakker niet terug. De raadsman van het bestuur, mr.E.Vilé, gaf te kennen dat de directeur het af gelopen half jaar in zijn func tioneren 'eigenwijs was', 'met handelde vanuit loyaliteit', in zijn houding blijk gaf van min achting naar het bestuur en bo vendien 'niet altijd even inte ger was' De m september aan gestelde directeur ,,had een jonge, dynamische onderne mer moeten zijn die in het eer ste jaar van zijn aantreden eerst intern orde op zaken zou stellen bij de WSL. Gedurende zijn eerste twee jaar zou hij van kantoormanager toegroeien naar volwaardig directeur, zo dat het bestuur de tijd kreeg om langzamerhand afstand te (advertentie) Nijverheidsweg Noord 61. Amersfoort Tel 033-630304 I Donderdag koopavond iaar stert «a- :ge- (sen op Konijntje in de Wetering VERVUILING AUTOSLOPERIJ 'Auto'matisch schoon?.. (advertentie) Altijd een grote keus in wiin en gedistilleerd. Altijd een goed advies. Altijd uiterst scherp geprijsd. Zctu M [Li 10 d. ^22.^ I aanbieding geldig van 14/6 t/m 19/6/1993 Je proeft het verschil nemen van beleidsuitvoerende taken." Voor Bakkers aantreden werd het dagelijkse manage ment van de WSL gedaan door leden van het dagelijks be stuur, die part-time aanwezig waren. De complexer worden de woningmarkt vroeg echter om professionalisering. Daar om besloot het bestuur bij de beleidsbepalingen in 1991 dat het bestuur zich zou gaan te rugtrekken uit de directie functie, om ruimte te maken voor een professionele direc teur Bakker, met een uitste kende staat van dienst als ambtenaar bij het VROM, leek de geschikte man voor deze functie en kwam per septem ber 1992 m dienst van de wo ningstichting. Het bestuur had echter di rect al moeite met Bakker, die volgens hen verder ging dan zijn bevoegdheden strekten en trachtte het bestuur 'op een zij spoor te zetten'. Bakker hield zich volgens het bestuur niet aan de afspraak dat hij naast zijn interne taken uitsluitend 'beleidsvoorbereidend' zou be zig zijn. Vanaf het begin was hem al duidelijk gemaakt dat het bestuur niet van plan was alleen maar 'toezichthoudend' te functioneren, maar ook be leidsbepalend zou blijven. Het grootste probleem had het bestuur met de eigen machtige externe contacten van Bakker. Deze had herhaal de malen besprekingen buiten de deur gehad, zonder het be stuur daarvan in kennis te stellen. Ondermeer besprekin gen met de bank en herhaalde keren met de gemeente had het bestuur vooraf willen weten. Ook had Bakker volgens het bestuur 'voor zijn beurt ge praat' met een architect, ter wijl het bestuur het betreffen de nieuwtje nog geheim had willen houden. Na verschillende gesprekken met Bakker, waarin hij werd gesommeerd in te binden, be sloot het bestuur in februari het arbeidscontract met Bak ker te verbreken Het bestuur zei na dit besluit vernomen te hebben dat ook het personeel slecht overweg kon met Bak ker. Hiervan hadden de be stuursleden vooraf echter nooit enig signaal ontvangen. De raadsman van Bakker, mr.Tomlow, ontkende echter dat het personeel van de WSL Bakker liever ziet gaan dan ko men. Volgens hem was er juist vóór Bakkers aantreden al een 'zieke' situatie bij de woning stichting, getuige het grote ziekteverzuim in de periode vöör Bakker Ook werkt het merendeel van de medewer kers pas minder dan een jaar bij de stichtmg, doordat vele voormalige werknemers 'gef rustreerd' zijn weggegaan we gens het slechte functioneren van de WSL in de tijd voor Bakkers aantreden Tomlow betoogde dat Bak ker voor zijn aanstelling was voorgehouden dat hij met een goed lopend bedrijf te maken zou krijgen, waar echter het nodige zou moeten worden ge professionaliseerd. Dat ver schillende externe rapporten en ook een notitie van het be stuur zelf uitwezen dat de WSL vóór Bakkers aantredèn al slecht functioneerde, was Bak ker voor zijn aanstelling nooit verteld. Ook heeft hij geen in zage gehad in de betreffende rapporten. Verder ontkende Bakker bij monde van zijn raadsman dat vooraf zijn bevoegdheden door afspraken waren beperkt tot interne aangelegenheden. Een concreet voorbeeld vond hij zijn aanvraag van een vrijblij vende offerte in het kader van sociale vernieuwing. Het be stuur nam hem deze actie kwalijk, terwijl Bakker er niets anders in kon zien dan een 'be leidsvoorbereiding', die tot zijn takenpakket behoort vervolg op pag 3 LEUSDEN - De zogenaamde 'Bolkestein-dag', die de WD- afdeling Leusden maandag had georganiseerd, had iets van wat Amerikaanse presi denten 'canvassing' noemen; voor de verkiezingstijd zoveel mogelijk dorpen en steden be zoeken en daarbij veel maat schappelijke onderwerpen aanraken, teneinde kiezers te winnen. Het programma van Frits Bolkestein, kamerfrac tievoorzitter van de VVD, was dan ook zeer vol. De middag begon met even uitwaaien op de carpoolplaats, overigens niet de meest sfeer volle ambiance voor een ont vangst, waar de WD-delegatie welkom werd geheten door de voltallige WD-fractie van de (advertentie) ONZE DAMESMODE IS BEGONNEN! DAMES-MODE Leusdense gemeenteraad, als mede WD-wethouder De Jong Het WD-boegbeeld Bol kestein werd zelf geflankeerd door de WD-kamerleden Henk van Hoof, Erica Terpstra en Nellie Verbugt In een half uur tijd kwamen vervolgens drie onderwerpen aan de orde De reinigingsin stallatie was goed voor een praatje over het milieu, het nieuwe bedrijventerrein De Horst bracht de werkgelegen heid ter sprake, terwijl de nieuwe afrit naar de A-28 goed was voor een gesprek over ver keer en vervoer. Daarna vertrok de delegatie naar het nieuwe gebouw van het astma-fonds op 't Ruige Veld. Daar kwam de volksge zondheid ter sprake, met name de werksituatie van CARA- patiënten. De landelijk voor zitter van het fonds, André van der Louw, een oude bekende m de politiek, deed samen met di recteur Punt uit de doeken wat de twee volgende stappen van het fonds zijn. Nu het fonds verregaand geprofessionali seerd is, zal het gaan zoeken naar samenwerking met soort gelijke organisaties, zoals de Kankerbestrijding en de Hart stichting. Verder stapt het Ast ma-fonds eerdaags naar de be drijfsgeneeskundige diensten, om de werksituatie van astma patiënten te onderzoeken. Zo deelde het fonds mee aan de WD-fractie. Ook 's avonds bleef het on derwerp de volksgezondheid, want tijdens zijn speech in Ros Bevaart haalde Frits Bolke stein fel uit naar de inmiddels vooruitgeschoven plannen van staatssecretaris Simons. Het bleef helaas bij een schot voor open doel: Simons is tenslotte politiek al getorpedeerd en Bolkestein kwam niet verder dan zijn hoop uit te spreken op 'een nieuwe man met frisse ideeën'. Concrete voorstellen had hij niet. Elders in deze krant volgt een verslag van de avond. r: WOENSDAG 16 JUNI 1993 De Leusdei Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behotende tot de BDU- Kranlenkomblnatie Midden Nederland Kanloor Asschalterweg 19. Postbus 11 3830 AA leusden, telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 7 INHOUD Frits Bolkenstein, de voorziter van de WD-fractie in de Tweede Kamer, was maandag op bezoek in Leusden. Daar bezocht hij onder meer het nieuwe ge bouw van het Astmafonds en het winkel centrum De Hamershof. 's Avonds vierde hij met de Leusdense liberalen een feestje in De Korf. Een sfeerverslag. De Jazzsociëteit is zijn vaste stek in De Hakhorst kwijt, maar werd warm ont vangen in De Mof aan de Arnnhemseweg. Daar speelt komende zaterdag de Ameri kaan Little Willie Littlefield. De jazzmu sicus heeft nogal wat triomfen op zijn naam staan en speelde 'all over the world'. Toch voelt hij zich niet te min de Leusdense jazzliefhebbers eens lekker te laten swingen. Basisschool De Vallei had afgeloepn weekeinde weer de traditionele Dieren weidedag. Daar hoorde natuurlijk een fancy fair bij. De opbrengst daarvan is nodig om de Dierenweide in goede con ditie te houden en om voer te kunnen kopen voor de dieren. De bezoekers kon den genieten van de jongste 'bewoners', want er was weer veel jonge aanwas. Het jongerencentrum De IJsbreker is bij na klaar. Het gebouw fungeert als zenuw centrum voor het jaarlijkse Pudding popfestival, dat zich in een tent afspeelt op het terrein naast het gebouw. Er zijn een aantal bands gecontracteerd, waar mee de organisatie kan pronken. Loüs Lane sluit het festival af. Natuurlijk ook deze week weer een mimnatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten m de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kntisch commentaar voorziet Iedere week bench ten wij u over 2aken die u eigenlijk n»et kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij mei een overheerlijke taart van uw plaatsel'ike bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in' l__ JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant kwartaal ƒ13,95 2 weken gratis, en betaal half laar ƒ27,40 daarna per jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1