Leusden Leusden Hamershof in beweging vergaderagenda GEMEENTE h~f1rdi vugts^] 7 VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS AUTO - MOTORRIJSCHOOL F. V. D. HEIJDEN KUNSTGEBIT PROBLEMEN? TELEFOON 033-940022 WOENSDAG 16 JUNI 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 169 d.d. 16 juni 1993 bouw vordert gestaag De afwerking van het parkeerdek naast het gemeentehuis heeft iets meer tyd gevergd dan de aannemer had gepland. Maar de openstelling op vrijdag 11 juni was toch nog net op tijd om zonder vertraging met de bouw van het blok sociale huurwoningen ten zuidwesten van de Korf te kunnen beginnen. Het terrein waar die woningen moeten komen was in gebruik als noodparkeer- plaats en die kon niet eerder worden vrijgemaakt dan na de openstelling van het parkeerdek ten zuiden van het gemeentehuis. De planmng ziet er nu als volgt uit: - deze week start de bouw van het blok sociale huurwoningen ten zuidwesten van de Korf; - eind juni wordt de begane grond van het tweede parkeerdek in het nieuwe deel van de Hamershof opengesteld en gelijktijdig wordt de noodparkeerplaats ten zuiden van de Koningshof opgeheven. Op die plek worden de 'urban villa' en 48 huurwoningen in de duurdere huursector gebouwd - zo mogelijk nog vóór de bouw vak-vakantie volgt de openstel ling van het bovendek van het grote parkeerdek en start de bouw van de 48 huurwoningen en de 'urban villa" winkels De contouren van de winkelbebou wing zijn in de fundering al duide lijk herkenbaar. Het blok aan de Hamersveldseweg, waarin de Boni een plaats zal krijgen, zal begin 1994 al kunnen worden opgele verd. De nood-Boni kan dan wor den afgebroken, waarna op die plaats 44 sociale huurwoningen kunnen worden gebouwd. terrasappartementen Van het eerste deel met 33 wonin gen zijn bijna alle woningen ver kocht Daarom is begonnen met de verkoop van het tweede deel met 22 woningen. De ontruiming van de door fa. Van de Berg gehuurde schuur vormt nog een probleem voor de bouw van deze woningen. Minnelijk overleg heeft nog niet tot resultaat geleid door de buitensporig hoge vraagprijs voor de ontruiming door Van de Berg. Er zal, als niet snel tot overeenstemming wordt geko men, een onteigeningsprocedure worden ingezet. kantoren De bouw van het eerste kantoren- blok aan de Noorderinslag is ge start. Met de bouw van de overige twee blokken zal kunnen worden begonnen als het terrein eind 1993/begin 1994 bouwrijp is. nieuwe plannen Na de verhuizing va de C 1000 - supermarkt naar het nieuwe deel van Hamershof komt er een grote ruimte vrij die zal worden opge deeld in een aantal kleinere winke leenheden. Na de afbraak van het Total-benzi- nestation is kan Albert Heyn be ginnen aan de uitvoering van zijn uitbreidingsplan Tussen Albert Heyn en de PTT is overleg gaande over een ruiling van ruimten .zodat de indeling voor zowel AH als de PTT efficinter wordt. bodemsanering Op de plaats van het voormalige benzinestation is de bodem door het morsen bij het tanken vervuild. De verontreinigde grond is inmid dels afgegraven en vervangen door schoon zand. Er zijn ook olieresten in het grondwater terecht geko men. Daarom is er een drainage aangebracht en zijn er een pomp en reinigingsinstallatie opgesteld. Het verontreinigde water wordt opgepompt, gezuiverd en vervol gens via de riolering afgevoerd. Af en toe worden monsters van het opgepompte water genomen om te zien of het water al voldoende schoon is. Van de dne aanwezige tanks kon er slechts één worden opgegraven Wegens instortingsgevaar van de hellingbaan vlak ernaast is het ver wijderen van de overige twee nog even uitgesteld. Eerst zal de hel lingbaan. die met in de nieuwe plannen past, worden vervangen. Daarna kunnen de twee tanks wor den verwijderd, waarna de aanleg van de riolering kan worden uitge voerd. Nog in juni kan met de werkzaamheden worden begon nen. inrichtingsplan De mededeling in de vorige perio dieke informatie over een expositie van het inrichtingsplan in april was wat voorbarig. Weliswaar is het plan in ontwerp grotendeels ge reed, maar de kosten ervan zijn ook belangrijk Die moeten eerst worden bepaald om te zien of het plan en de materialenkeus finan cieel aanvaardbaar zijn Daarom is besloten het openbaar maken van het plan uit te stellen tot na de vakantie, begin september. revitalisering In opdracht van de winkeliersver eniging wordt door een extern bu reau gewerkt aan een prioriteits telling van knelpunten en de kosten om deze op te heffen.Eind juni hoopt men zover te zijn dat de te nemen maatregelen bekend zijn. Het ontwerpwerk van de bouw kundige voorzieningen en de herin richting van het openbaar gebied ligt dus noodgedwongen in ieder geval tot dan stil winkelbezetting De bouw van de nieuwe winkels is gestart. Daarom wordt het tijd de winkeliers voor deze winkels te se lecteren en een overeenkomst met hen te sluiten. De branche-samenstelling wordt bepaald in de Branche-adviescom missie. Daarin zijn behalve de ge meente ook de winkeliersvereni ging Hamershof, de Kamer van Koophandel en de projecrontwik- kelaar MBO vertegenwoordigd. De selectie van de nieuwe onderne mers, een werk dat door MBO wordt verricht, start 1 juli. Door een perspublicatie en het aanschrij ven van ondermeer de plaatselijke winkeliersverenigingen en de Ka mer van Koophandel is op ruime schaal ruchtbaarheid aan de in schrijvingsmogelijkheid gegeven. Overigens hadden in het verleden veel ondernemers zich op eigen ini tiatief al bij de gemeente of MBO gemeld. politiebureau Van de zijde van de Rijksgebou wendienst is meegedeeld dat er een kleine vertraging in de voortgangs procedure is opgetreden Waar schijnlijk zal de aanbesteding van het politiebureau pas na de bouw vakvakantie plaatsvinden. De bouw zou dan dit najaar kunnen starten in plaats van mei/juni zoals oorspronkelijk de bedoeling was. bestemmingsplan De uitwerking van het globale be stemmingsplan heeft vanaf 1 april ter inzage gelegen. Er is één be zwaarschrift ingediend Het betrof een onderdeel van het plan dat in de uitwerking geheel in overeen stemming was met het globale plan. Dat plan heeft vorig jaar zon der bezwaarschriften de gehele procedure doorlopen. Burgemees ter en Wethouders hebben het be zwaarschrift ongegfond verklaard. Het plan is ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten gezonden woensdag 16 juni, commissie welzijn en onderwijs Aan de orde komen o.a de budgetfinanciering voor wel zijnsinstellingen, en de evaluatie van het flankerend oude renbeleid in de periode 1989 tot 1993. Flankerend ouderen beleid betekent dat de gemeente voorzieningen subsidieért waardoor ouderen langer zelfstandig kunnen functioneren De commissieleden zullen ook de jaarrekening van het recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en het voorstel tot reno vatie van een trainingsveld van de voetbalvereniging Ach terveld behandelen. Tenslotte komen ook de voorjaarsnota en de wenseninventarisatie Meerjarenactiviteiten aan de orde. Deze week wordt gestart met de bouw van de corridorflat ten zuidwesten van De Korf. De flat bestaat uit 31 huurwoningen met een huurprijs van circa f 650,- per maand exclusief servicekosten. '/.fsy't I I. Zi donderdag gemeentehuis gesloten In verband met het jaarlijkse uit stapje van het gemeentepersoneel zijn het gemeentehuis en de ge- meentewerf donderdag 17 juni de gehele dag gesloten. Dit geldt niet voor het afvalstation aan de Spieg- helweg; daar kan men van 8.00 uur tot 16.30 uur normaal terecht. afsluiting Lockhorsterweg De Lockhorsterweg wordt vanaf 21 juni 1993 definitief afgesloten. In maart 1993 is besloten om de Lock horsterweg af te sluiten voor gemo toriseerd verkeer, uitgezonderd bestemmingsverkeer. De maatre gel houdt in dat alleen bestem mingsverkeer met een gemotori seerd voertuig over de Lockhor sterweg mag rijden Tot bestem mingsverkeer wordt gerekend per sonen die aan de Lockhorsterweg wonen en/ of land bezitten. En ver der iedereen die bij betreffende personen op bezoek gaat, goede ren moet brengen of ophalen en dienstverleners. Het fietspad langs de Lockhorster weg blijft voorlopig gehandhaafd. De fietsers kunnen gebruik maken van de Lockhorsterweg als de weg is aangepast en de verlichting is verplaatst. Daarbij moet ook de fietsoversteekvoorziening bij het kruispunt met de Heiligenberger- weg worden gewijzigd. afvalstation gesloten Het afvalstation aan de Spicghel weg is onlangs in gebruik genomen. Zoals gebruikelijk wordt aan de opening een feestelijk tintje gege ven. In verband daarmee is het af valstation op 25 juni voor het pu bliek gesloten. U kunt er dan niet terecht Zaterdag 26 juni is het afvalstation gewoon open. Dat wil zeggen van 8.30 tot 13.00 uur. opgepast voor zakkenrollers In winkels, bussen en trams en op straat, overal slaan zakkenrollen nog elke dag hun slag. Wat moetu doen om te voorkomen dat ook uw zakken of uw tas worden gerold1 Houd in een volle tram, trein of bus de sluiting van uw tas naar u toe Hang desnoods een jas over uw tas Laat u niet afleiden. Voordat u het weet is uw tas leeg. Zakkenrollers opereren vaak io groepjes. Ze zijn te vinden op plaatsen waar veel mensen bij el kaar zijn. De een leidt het slachtof fer af en de ander slaat zijn slag. Bent u gerold, wacht dan tot hel groepje mensen is vetrokken. Vaak vindt u dan uw lege porte monnee op straat terug. In veel zaken zijn zogenaamde anti-zakkenrollersportemonnees te koop. In de urban villa' komen 32 appartementen met een huurprijs van circa f 1.325,- per maand. GEMEENTE ontwerp- hinderwetvergunning De ontwerp-beschikking óp een verzoek van T van Daatselaar B.V om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 16 juni 1993 tot 30 juni 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor een landbouwmechanisatiebedrijf op het per ceel Asschatterweg 207-b te Leusden. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strek king hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. verzoek om hinderwetvergunning Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 15 februari 1993 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet ontvan gen van Zand-, Grind- en Bouwmaterialenhan- del W. van Deuveren voor de handel in en opslag van zand, grind en bouwmaterialen, als mede de daarbij behorende werkzaamheden op het perceel Stoutenburgerlaan 17-a te Stouten- burg. Het verzoek en de ontwerp-beschikkingen met de bijlagen ligggen van 16 juni 1993 tot 16 juli 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage m het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling MiÜeu en Bouw- en Woningtoe zicht, kamer 211. Bovendien bestaat de moge lijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961759 Tot één week voor de laatstgenoemde datum kan op verzoek een hoorzitting worden gehou den, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de gehele inzagetermijn kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. verleende hinderwetvergunning Op 9 juni 1993 is aan de heer H. van Maanen een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet verleend voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Leusbroekerweg 21 te Leusden. De vergunning en de bijlagen liggen van 16 juni 1993 tot 16 juli 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Boven dien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759.Gedurende bovengenoem de termijn kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State', Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. verleende vergunningen bouwvergunningen bouw houten schuur W. van Amersfoortstraat 7 uitbreiden woning plaatsen dakkapel Rozen haag 14 plaatsen tuinhuisje Kokmeeuw 15 bouw erker Dissel 2 plaatsen kabelverdeelstation De Horst kapvergunningen Kuperssingel 151, 1 berk en 1 wilg in achtertuin Wilgenlaan 32, 1 treurwilg diverse vergunningen L.T.V. 'Lockhorst': loterij 26-09-1993; 'De Klaveet', A. Raterink: verg. art. 38 Drank en Horecawet (2x); Idem: verkoop snacks bij twee gelegenheden; Idem: Familiedag Fa Van Voskuilen; Buurtver. 'Het Ruige Blok': barbecue. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. aanvragen om bouwvergunning 4 De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: overkapping van schuur tot schuur De Pirken 53 bouw berging met kelder Kon. Julianaweg 4 aanbouw berging Maten 119 bouw stenen berging aanbouw Kerkdijk 13 vergroten schuur Kerkdijk 27 plaatsen dakkapel V.d Lagemaathof 41 uitbreiding woning Kanaalweg 3 plaatsen dakkapel Visotter 1 plaatsen dakkapel Claverenbladstraat 29 uitbreiding woning Toermalijn 2 uitbreiding woning H. van Viandenstraat 30 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dal genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdelios ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel 961724) ter inzage gelegde aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunnin£ liggen ter inzage: bouw woning Walstr, kavel C uitbreiden garage V.d. Lagemaathof 7 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 17 juni tot en met woensdag 30 juni 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12 30 uur en op tk woensdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden v. ZANDBRINK (fwfö INSTALLATIEWERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941346 verwarming konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur Auto versnelde opleiding plm. 8 weken 1.450,- excl. examen Theoriecursus 5 avonden 50,-. Motor 8 lessen incl. examen 650,-. Motor 2-daagse cursus incl. examen 1.065,- A.N.W.B. erkend en gekontroleerd. Vaste, zeer bekwame instrukteurs/trices, ook niet-rokersl Voor kwaliteit!! Geen succes zonder u. tel. 033-942421 fax 033-953259 GOEDE RAAD KOST U NIETSI De Erkende ONT tandprotheticus in uw buurt is TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK „LEUSDEN" G A. Schuhmacher, Claverenbladstraat 36, 3833 JG Leusden. REPARATIES KLAAR TERWIJL U WACHT 00K 'S AVONDS EN <N HET WEEKEND

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4