'Ik speel wat mensen willen horen' .Leusder Krant. Beestenboel op Vallei Pon moet werken aan oplossing overlast Rossenbergbazar geslaagd Nieuws uit de verenigingen AVO Fietstocht 99 Culturade Jeugddienst Afstellen fiets Little Willie Littlefield bij Jazz Sociëteit Leusden Nieuws uit de verenigingen Frühshoppen Dressuur en springen Fietstocht Vrouwen projekten Voorspeelavoi Lisiduna KPO Woensdag 16 |uni 1993 Pagia; LEUSDEN - De AVO-collecte vindt deze week plaats De or ganisatie zamelt onder meer geld in voor de financiering van de aanpassing van wonin gen voor gehandicapten. Vorig jaar wisteb de 240 Leusdense vrijwillegers in de top die te eindigen van de gemeente, die het meeste geld in Nederland hadden opgehaald. In Gronin gen werd een bedrag van 30.000,— opgehaald, daarna volgde Alphen aan de Rijn met een opbrengst van 22.000,—. Derde werd Leusden met een bedrag van 15.000,—. LEUSDEN - Fietshandel Blom organiseert voor zaterdag 19 juni in samenwerking met de Trim- en Toerclub Leusden voor de tiende keer de 90 fietstocht De fietstocht werd tien jaar geleden voor de eerste keer georganiseerd naar aan leiding van het 90-jarig be staan van de rijwielhandel. De langste afstand was toen 90 kilometer Sindsdien is er elk jaar 1 kilometer bijgeko men, zodat dit jaar een afstand van 99 kilometer kan worden afgelegd. Een kortere tocht is ook mogelijk. Er is een route uitgezet van 35 kilometer. De langste tocht is van 9.00 tot 12.00, de kortste rourte kan tussen 10 00 en 13.00 uur wor den afgelegd. De taarplaats is Rijwielhandel Blom, Zwarte- weg 27 Deelname kost 5,—, kinde4en tot 12 jaar betalen 2.50 LEUSDEN - De Culturade 1993, die op 4 september door de Culturele Raad Leusden wordt georganiseerd, mag zich op een behoorlijke be langstelling verheugen, maar er is nog ruimte voor méér deelnemers. Omdat het de bedoeling is om op de Culturade tevens een kunstmarkt te organiseren, zoekt de Culturele Raad naar deelnemers op dit specifieke terrein. Leusdenaren die op de één of andere wijze (al dan niet professioneel) bezig zijn met kunstzinnige zaken, kun nen zich voor deze kunst markt opgeven. Het verkopen van uw eigengemaakte kunst voorwerpen is uiteraard toe gestaan. Verder zoeken de organisato ren straatmuzikanten die mee willen doen aan de Culturade. Interesse? Deelnemers voor de Culturade, de kunstmarkt en het festival van straatmuzi kanten kunnen zich opgeven bij Wies de Heer, telefoon 942831 of Elly v.d. Hoeve, tel. 945643 (ook voor nadere infor matie). U dient dit wel vóór 1 juli a.s. te doen. LEUSDEN - 20 juni is er weer een jeugddienst. Deze be gint om 10.00 uur in de Dorps kerk te Leusden-Zuid. Vooraf is er koffiedrinken v a. 9 30 uur. Voorganger zal zijn ds. Gilhuis en we hebben het koor 'Yes' uitgenodigd. Het thema zal 'Welkom'. We hebben dit thema uitgekozen, omdat we vinden dat de kerk eigenlijk veel te ongastvrij is Te on gastvrij vooral tegenover gas ten. Wij, als jeugddienstcom missie, nodigen jullie van harte uit voor deze jeugd dienst. Tot ziens. LEUSDEN - Zaterdag 19 juni 1993 van 11-15 uur geven leden van de Fietsersbond Enfb ad vies over het afstellen van hun fiets. Deze afstelactie heeft als doel op eenvoudige wijze het fietscomfort te verbeteren. De actie sluit aan op het KRO TV-programma 'De Holland Super Show' welke zondag 23 mei van start ging. In een 5-tal TV-shows, waaraan de Fiet sersbond meewerkt, staat de fiets centraal. Echt fietsgenot kan namelijk samenhangen met het op juiste hoogte afstellen van stuur en zadel. Klachten zoals zadelpijn, zijn vaak te verhel pen als de hoogte van fietson derdelen beter is afgestemd op de berijder van de fiets. Ook het soort zadel of stuur, of zelfs de kleding, kan te maken hebben met klachten. De leden van de Fietsersbond maken gebruik van de me thode van de sportarts Van Uiten, die zich al jaren bezig houdt met verbetering van het fietscomfort. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Fietsersbond Enfb. afd. Leusden, p/a Pau line Brouwer, tel. 033-947858; Betty Dirks, tel. 033-946494. LEUSDEN - Zondagavond 20 juni 1993 om 20.00 uur zal in restaurant de Mof, Arnhemse- weg 95 in Leusden (gelegen in de bocht op de weg Leusden- Woudenberg) een groots jazz- festijn plaatsvinden. De Ame rikaanse entertainer/jazzpia nist Little Willie Littlefield zal die avond optreden en virtuoos de zaal bespelen. Tevens kan het publiek kennis maken met Marcello Godoy, een Brazi liaan die de zang en muziek van zijn land uniek weet te vertolken. Hij is vergezeld van een tenorsaxofonist, in Rio een topper en slechts kort in Ne derland. Op culinair gebied kan de bezoeker genieten van een koud buffet dat door de mensen van de Mof verzorgd wordt. Informatie en reserve ringen: Secretariaat Jazz So ciëteit Leusden, tel: 033 - 94 02 26. In het Duitse tv-programma 'Ohne Filter' werd Little Willie Littelfield aangekondigd als 'Living Legend' Fats Domino noemde hem zijn favoriet Pia- nist-zanger-componist Little Willie Littlefield (geboren op 16-9-1931 in El Campo bij Houston in Texas) brengt rhythm and blues, boogie- woogie, jazz en alle daaraan verwante muziekstijlen op een volstrekt eigen wijze Hij was al jong in muziek geïnteres seerd, vooral omdat muziek in zijn familie en kerk een grote plaats innam. Toen hij vier jaar was kreeg hij een elektrische gitaar, maar zijn aandacht ging toch meer naar de piano Hij bespeelde op veertienjarige leeftijd de piano in de kerk en leidde het kerk koor Op de high-school richtte hij zijn eigen band op. Hij wordt door velen be schouwd als 's werelds beste na-oorlogse boogie-woogie pianist. Boogie-woogie vormt slechts een beperkt onderdeel van zijn uiterst gevarieerde re pertoire, dat voor ongeveer de helft uit eigen composities be staat. Zijn stem heeft een on miskenbare 'soul', zowel in up-tempo rhythm en blues als in rustige ballads en ever greens. Een concert van Little Willie is voortdurend verrasend- middenin een boogie laat hij plotseling Beethoven- of Cho- pin-thema's doorklinken, hij buigt een blues plotseling om in een jazz-nummer en een country- en western-klassie ker blijkt ineens getransfor meerd te zijn in een opzwepen de rhythm en blues. Overal heeft hij groot succes, ook als entertainer De naam 'Little' dateert uit zijn tiener jaren toen hij als piano-won derboy furore maakte in Texas. Op vijftienjarige leeftijd kreeg hij zijn eerste platencontract bij het Eddie label in Houston. Met zijn eerste opname voor het grote Modern-label scoor de Little Willie meteen een grote hit. Met 'It's Midnight' (een eigen compositie) stond hij 13 weken boven in de Bill- board-charts. Daarna volgden nog diverse hits waaronder 'K C. Loving' en 'Ruby Ruby' 'K.C Loving' werd onder de titel 'Kansas City' opgenomen door onder andere Fats Domi no, Little Richard, James Brown en the Beatles. Jaren lang toerde Little Willie met zijn 7-mans band door de V.S., vaak in package-shows met onder andere Nat King Cole (Little Willie heeft diverse nummers van hem op zijn re pertoire staan), Count Basie en Duke Ellington. Maar als solo pianist-zanger bleek hij toch het beste uit de verf te komen Eind jaren '70 maakte hij, na vele verzoeken, zijn eerste Eu ropese toernee Hij trad onder andere op tijdens het jazz-fes- tival van Montreux en had overal waar hij verscheen groot succes. Sindsdien is Little Willie niet meer weg te denken van de Europese podia. In 1988 trad hij voor meer dan 600.000 toeschouwers op tij dens 's werelds grootste blues festival in Chicago. Ook de filmindustrie heeft hem ont dekt: Little Willie is te zien en te horen in de (in februari 1993 tijdens het Filmfestival van Berlijn gepresenteerde) Au stralische speelfilm 'Love in Limbo' Ik ontmoette Little Willie Littlefield en zijn vrouw Tonny (samen met haar zong hij onder andere 'Houseparty', één van zijn eigen composities), in hun lichte huis in Leusden. In de kamer op de bank mocht ik dan eindelijk mijn favoriete groot meester in boogie-woogies, blues and ballads aanschou wen, zelfs met hem spreken: -In welke muziekstijl voel je je het meeste thuis? boogie-woogie, ballads, like 'What a wonderful world' and blues. I like 'When I fall in love' and nice boogie-woogies. Ik speel wat de mensen willen ho ren Je moet je toch op het pu bliek richten. Als je naar de opera gaat wil je dat specifieke gebeuren meerpaken. Als je naar mij komt luisteren ver wacht je een mengeling van muziekstijlen. Daar voldoe ik dan ook aan. Maar het hangt van de mensen af welke stijl de boventoon gaat voeren op een bepaald moment ,,Ik houd van alle stijlen. Jazz, -Je ging in 1978 naar Europa. Welke indruk maakte dat op je? ,,Ik vond het leuk. Het waren vooral vriendelijke mensen die-, me direct accepteerden. De hele omgeving was wonderful. Die cosy towns and little streets in Amsterdam! Little Willie keek hemels naar het plafond. The people daar zijn vriendelijk en open, toch an ders dan hier in Leusden Als je hier vriendelijk bent vinden de mensen je niet normaal, ver trouwen ze je niet. De festivals in Amerika waren nogal eens gigantisch, dat was dan een kroon op je werk, maar er wa ren toch ook een aantal kleine re. Over het algemeen is het in Europa kleinschaliger, maar leuk." -In wat voor soort omgeving treed je het liefst op? „Ik houd van de Mof (Little Willie lachte zijn witte tanden stralend bloot) and. love jazz clubs and lunchconcerten. Het buitengebeuren vind ik iets minder leuk. Mensen lopen on rustig met een glaasje heen en weer, komen en gaan. Binnen is het rustiger en overzichtelij ker. Maar ja, work is never perfect. Wel is het goed alles aan te pakken, nergens voor terug te schrikken." -Waarom 'Little' Willie? „Ik had al jong succes; the ma nagers called me 'Little', but 'Young' is the same. Wanneer je later 'Little' er af laat, weten ze niet meer wie je bent, dat is het gevaar. Er volgden nog vele andere 'littles', maar ik was de eerste." -Wat ging er door je heen toen je je eerste grote hit 'It 's Mid night' maakte? „At that time (16 jaar oud) werkte ik zo hard dat ik er nau welijks bij stil stond. Ik voelde me wel trots, vooral omdat ik geaccepteerd werd als artiest en een naam kreeg, toen ik die hit maakte. Nu kopen ze direct een auto en een groot huis, that's the difference." -Je was een,aantal jaren niet 'in the picture'. Wat deed je toen? „De Rock and Roll tijd kwam en die overschaduwde alles. Maar ik bleef doorspelen èn kon er van leven. Dat konden er niet veel zeggen. Ik heb in die jaren niet alleen mijn re pertoire uitgebreid, maar ging ook andere dingen spelen. Ik ontdekte meer mogelijkheden. Dat was het grote voordeel van die tijd. Mensen die beroemd zijn gaan er vaak op zitten en doen dan niets meer. Tonny: „Little Willie bleef zoeken naar possibilities en dat maakt je meer creatief dan degenen die er 'zijn'." Little Willie knikte instemmend. -Ik hoorde dat vissen je hobby is. „Ja, in het Valleikanaal, bij Nulde en in Nijkerk vis ik graag. Heerlijk naar het water staren en relaxen. Het voordeel is dat het altijd rustig is waar mensen vissen. Vis jij? Nee, maar ik vind ze wel lekker. Little Willie lachte veelbete- kend: „Je moet er geduld voor hebben." -Wat ga je ons 20 juni laten horen? „Nieuwe en oude dingen, ik maak er een lijstje van. Je gaat toch wel dansen? Ellen de Jong-de Wilde LEUSDEN - De Valleischool organiseerde afgelopen vrij dag voor de negende keer de 'Dierenweidedag' met een fancy fair. Er werd geld bij eengebracht voor het onder houd van de weide en de ver zorging van de dieren. Teun van Dalen, één van de groeps- leerkrachten vertelt: „Op de plaats waar nu de Valleischool staat, stond een boerderij met boomgaard. Gelukkig is een deel van de oude boomgaard gespaard gebleven. In dit deel werd 9 jaar geleden op initia tief van Kees Kooijman (leer kracht en coördinator van de weide) de dierenweide ge creëerd." De dieren vallei is te vergelij ken met een kinderboerderij (de school is lid van de Stich ting Kinderboerderij Neder land) en bestemd voor de kin deren van de Valleischool. De weide is afgeschermd door een hekwerk. Aangekomen in de weide wacht ons een warm welkom; het schaap Saartje begroet iedereen op een uitge laten manier. Met veel plezier ontvangt zij alle knuffels. „Zo bijzonder is dit gedrag niet ge zien haar achtergrond", ver telt meester Van Dalen. Teun: „Op een ochtend stond er plotseling een doos voor het hek van de dierenweide. In de doos bevond zich een pasgebo ren lammetje. Een onbekende had haar daar te vondeling ge- legd. Een snelle aktie kwam op gang en zo ging Saartje met een van de leerkrachten mee naar huis. Daar werd zij met het flesje grootgebracht. Te midden van de mensen genoot zij een gezellige opvoeding, en dit verklaart haar grappige gedrag". Rina het Gottinger- minizwijn heeft het formaat van een big en is absoluut niet gevaarlijk voor kinderen. Grasvriendelijk is zij bepaald niet; met veel knorplezier ploegt Rina de matten om op zoek naar voedsel. Nadat Rina het een en ander aan ploegwerk had verzet, werd besloten haar een afge zonderd onderkomen toe te wijzen. Daar ploegt zij nu wat knorrig kleine stukjes gras om. Behalve Saar en Rina zijn er nog tal van andere dieren te bewonderen zoals bijvoor beeld de schildpadden, die vanwege het warme weer on dergedoken blijven in het wa ter. Buiten de kip die haar ei kwijt moest en dit in het geitenhok deponeerde, zijn er de konijen - die via de ondergrondse naar buiten kunnen vluchten en de grote geiten die druk in de weer zijn met de baby-geiten. De beesten zien er goed ver zorgd uit. De dagelijkse verzorging van de dieren gebeurt door de kin deren van de school. Hiervoor is een rooster samengesteld. Tijdens de vakanties worden de dieren door de ouders ver zorgd. Naast de dierenweide ligt de schooltuin; de kinderen kunnen daar groenten verbou wen en bloemen zaaien. Van Dalen: „Ik merk dat de kinde ren onder andere door de die renweide en schooltuin en thousiast naar school komen; voor en na schooltijd zijn de kinderen bezig met verzorgen, verbouwen, zaaien en oog sten." In een hoekje van de schooltuin staat de bijenkas. Hier mogen de kinderen al leen maar naar kijken, omdat het te gevaarlijk is. De bijenhoning werd tijdens de groots opgezette fancy fair verkocht. Al in maart werd begonnen met de organisatie van deze fancy fair. Zowel ou ders en leerkrachten hebben zich hiervoor ingezet. Ook de plaatselijke middenstand doet aan dierenliefde; zij le verde een belangrijke bij drage. De school is verbouwd tot een fancy paleisje; binnen wordt gezongen, gedanst, ge gokt en geschreeuwd. In de frisse buitenlucht staan aller lei kraampjes. Er worden sa- tehs geroosterd en patat ge bakken. Er wordt met mayo naise gekwakt en er wordt heel wat gedronken. Kriebelig geworden moeders tetteren kattig tegen hun almaar etende kinderen. De klapper is de Playbackshow, ditmaal zonder Hennie Huisman en ook dat werkt. Op een groot podium wordt opgetreden door Eveline en Daniëlle die het publiek toe zingen 'Please don't go'. De swingende menigte wil van al les behalve GO. Daarna ko men Tamara en Sonja hele maal in het roze gestoken. Zij zingen 'No Limits'. Er is geen houden meer aan, het publiek gaat uit z'n bol. Nadat de ar tiesten zich schor hebben ge zongen, verdwijnen zij achter de coulissen waar zij zich om kleden in de 'Lady's Room'. Het damestoilet bevindt zich op een andere plaats. Voor deze dag wordt met 'Lady's Room' de verkleedruimte voor de vrouwelijke artiesten bedoeld. Verder zijn er door de kinderen gemaakte balvan- gertjes (altijd handig in en om het huis) en sokpoppen van ei gen gebreide sokken te koop. Om ongeveer 18.30 uur ver trekt het publiek. Na telling blijkt de opbrengst 7600,- te zijn. LEUSDEN - Pon krijgt van de gemeente tot 1 juli de tijd met oplossingen te komen voor de geluidsoverlast, die wordt ver oorzaakt door vrachtauto's, die gebruik maken van de uit gang van het bedrijf op de hoek Klepelhoek/Zuiderinslag. Tot die tijd zal de gemeente niet ingaan op het verzoek van een aantal omwonenden om het bedrijf te dwingen de uitgang te sluiten. Uit onderzoek van de omwonenden blijkt dat Pon voor de gewraakte uitgang geen hinderwetvergunning heeft. Akoestisch onderzoek van de gemeente heeft aange toond, dat de geluidsoverlast aanzienlijk is. Een woordvoerder van de ge meente kondigt daarom aan dat de overlast bij 'de bron' aangepakt moet worden. Dat betekent dat de huizen van de omwonenden niet geïsoleerd zullen worden, maar dat Pon met een oplossing zal moeten komen. Er zijn twee mogelijk heden. De werktijden kunnen zodanig worden aangepast, dat de vrachtwagens niet meer voor 7.00 uur van de uitgang gebruik kunnen maken. De meeste overlast wordt name lijk veroorzaakt tussen 4 00 en 7.00 uur. Een andere mogelijk heid is de uitgang te verplaat sen naar een plek waar geen overlast wordt veroorzaakt. De gemeente zegt de indruk te hebben dat Pon serieus aan een oplossing werkt. Er is dms- dagiddag overleg geweest tus sen wethouder De Jongh en vertegenwoordigers van het bedrijf. Wat dat heeft opgele verd, was bij het ter perse gaan van deze krant nog met be kend. De gemeente zegt echter ernst te maken met het uit de wereld helpen van het pro bleem. LEUSDEN - De bazar stond afgelopen zaterdag voor basis school de Rossenberg in het te ken van het 25-jarig jubileum, dat de school in september gaat vieren. Om geld in te za melen voor de komende feest- week organiseerde men afge lopen zaterdag een bazar en sponsorloop. Vanaf 14.00 uur kwamen kin deren en ouders van de Ros senberg een kijkje nemen op de bazar. Het versierde school plein gaf het geheel iets fees telijks. Enkele weken voor de bazar waren alle groepen van de school reeds begonnen met het maken van artikelen die op de bazar verkocht zouden worden. De kinderen zagen hun eigen gemaakte spullen zaterdag op heuse marktkramen liggen. Er werd goed verkocht. De broches, schilderijtjes, bloem potjes, verjaardagskalenders, kapstokjes, trekpoppen en wenskaarten vonden gretig aftrek. Buiten de 4 kramen was er volop vermaak. Al snel liepen er op het schoolplein een hele boel clowntjes rond, die zich hadden laten schminken in de schminkhoek. Het rad van avontuur zorgde voor spanning en gezelligheid, met heel veel leuke prijzen en als hoofdprijs een levensgrote Mickey Mouse, die door Anne- marie Veels gewonnen werd. Ook de grabbelton ontbrak niet. Voor koffie met een plakje cake werd ook gezorgd. In de school konden de kinde ren met behulp van een dia projector getekend worden in zwart-wit, zodat er mooie sil houetten ontstonden. Sponsorloop Het uur dat voor de bazar ge pland was, vloog voorbij. De gezellige sfeer op het school plein verplaatste zich om 15.00 uur naar de rand van het schoolplein, toen een heleboel kinderen klaar stonden voor de start van de sponsorloop. Met een stempelkaart om d,e nek vertrokken groot en klein voor hun rondjes om de school. Dat er heel veel kinderen ac tief waren, bleek wel uit de vele stempels die gezet wer den. Voor sommige kinderen was het eindsignaal om 16.00 uur zelfs te vroeg, zij hadden nog wel even door willen gaan. De leerkrachten zorgden voor de afsluiting. Ook zij lie pen de sponsporloop, zij het op speciale wijze, als een soort rups omhuld met een groot la ken. Zowel de bazar als de sponsor loop waren zeer succesvol. Er is veel geld ingezameld. De op brengst is nog onbekend. ACHTERVELD - Op zon 20 juni is er Frühshoppen Achterveld met medewerk van 'Die Hinterfelder M kanten'. Er wordt gezel] j" Oostenrijkse muziek ten hore gebracht in de d'Ouwe Peerdestal t o. R.K. kerk aanvang 11.30] j$ en de toegang is gratis, Muzikanten die deze mui graag willen beoefenen Hinterfelder Musikantenk e< nen nog enige versterking bruiken. Wij hebben j plaats voor een bugel /trom ,e speler, 'n tenorhoorn/tn bone blazer en 'n klarinet Ier. Voor inlichtingen kunt u recht bij Cees Blom tel. 03{ 1623 of tijdens de fruhseh pen. LEUSDEN - Vrijdag 18 houdt landelijke Rij- eniging en Ponyclub (LF PC) 'de Singels' een od: linge wedstrijd. De ondc len die verreden zullen 5 den zijn Dressuur en sprin- De wedstrijd begint om 1 uur. De beide onderdelen len meetellen voor het c! kampioenschap. De wedstrijd zal gehou worden op het terrein vat Singels. Dit is gelegen op dustrieterrein de Fliert, e buiten de bebouwde kom oel Achterveld. Toeschouv zijn van harte welkom is! 00 an c ■P LEUSDEN - Op zondag juni houdt het Instituut Natuurbeschermingsedua afd. Amersfoort en Oms cn ken een fietstocht naar he: ,c^ bied 'De Snorrenhoef' start is om 14.00 uur op de|gei keerplaats van winkel: eel trum 'De Biezenkamp', b Hamersveldseweg/ Asc terweg te Leusden. Als the Boom van de Maand keer 'de Zomereik' gekoz» Meer informatie, tel.: 1157. LEUSDEN - De winkeï lecte 'geef ƒ1,- van uw kal tje' die in de week van 17 22 mei jl. in de winkelci plaatsvond t.b.v. vroutf projekten in v.m. Joegosli is zeer succesvol verlopen.1 collecte heeft ruim 3200,T gebracht. Aan de collected ken zo'n 30 vrouwen mee. I De totale opbrengst van de| tie is daarmee op ruim gekomen. De aktie loopt j ter nog steeds door, de 1 groep is momenteel bezig! het inzamelen van geld bi| Leusdense bedrijven. Ook kan er nog steeds gelei stort worden op het gironf mer, t.w. nr. 907163858 vaif SNS-bank, gironr. 310031, t.mv. aktiegroeptJ E. Fortgens. Wilt u nader geïnforme worden over het verloop de aktie dan kunt u kon: opnemen met Betty Dirks, 946494. LEUSDEN - Op woenü avond 23 juni zal de Leusde muziekvereniging een v speelavond organiseren iedereen die belangstel: heeft om lid of donateu; worden. Er zullen een op den van het jeugdorkest 0 dirigent Martin de Boer, ook als muziekleraar f geert, en solo-optredens jeugdige leden zijn. Het programma van Lisiduna bestaat zowel uit groeps- individueel les. Alle muziekleraren en het stuur van de vereniging fl op de avond aanwezig zijc verdere uitleg te geven het hoe en wat van het les men en/of donateur won De avond vangt aan om uur en zal tot ongeveer uur duren. LEUSDEN - K.P.O. Ach veld organiseert op donder 24 juni a.s. een reisje naa geneeskruidentuinen van A. Vogel te Elburg. Ven vanaf „Groot Achtern plein" om 9.00 uur. wei weer terug in Achterveld 20.30 uur. Opgeven tot 20; bij mevr. T. Zwarts, Ruudj serstraat 27. Kosten voor leden, 65,- voor nid den. Graag contant betale-' opgave. Haast u dames, vol is vol.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6