Met de organisatie zat het wel goed Eemelaar huldigt zijn kampioenen The Red Caps houden lang stand tegen Moorfielders Ritueel Jeugdige judoka's succesvol Regenboogtoernooi Weinig belangstelling voor volleybalinterland Nederland tegen Tjsechië/Slowakije Ren- en toerclub Amersfoort Leusder PaginaS ACHTERVELD - Na het einde van de afgelopen competitie kan men bij de Achtcrveldse tennisvereniging De Eemelaar aan het Kerstenssportpark drie teams als kampioenen bij schrijven. Na spannende wed strijden werden het eerste Mi xed-team van de zaterdag, het tweede Damesdinsdag-team en het veteranen vrijdag avond-team afgelopen week end kampioen in hun klasse. Het competitieseizoen 1993 is weer gespeeld. Met voor de Achterveldse De Eemelaar drie kampioenen. In een enerveren de laatste wedstrijd werd het eerste mixed-team van de za terdag winnaar van de compe titie. Alle wedstrijden werden gewonnen. De laatste twee wedstrijden wist het Achter veldse team, bestaande uit Paulien Eek, Sonja van Vemde, Jan van Ooyen en Henk Eek van team van 't Laer uit Laren en het team van De Blauwe Rèiger uit Maarsenbroek te winnen. De Blauwe Reiger werd met een nederlaag van maar liefst 5 - 0 naar huis gestuurd. Het ge routineerde team wist met dit kampioenschap de degradatie van vorig seizoen weer onge daan te maken. Het eerste he- rentear.i wist zich na de pro motie naar de tweede klasse van vorig jaar sterk te handha ven in hun poule. Met een vier de plaats werd de comptitie af gesloten. Bij de dinsdag da mescompetitie wist het tweede vrouwen-team van LTV De Ee melaar, bestaande uit de da mes Marie van Wieringen, Jo- pie van Bekkum, Bep Bauwan en Annie van Dijk de hoogste eer te halen. In een spannede wedstrijd werd van het Baarnse Phonos- mash met 4-0 gewonnen er daarmee het kampioenschap veilig gesteld Komend ja* kunnen deze dames in de vier de klasse de kleuren en naar van De Eemelaar hoog gas; houden. Het veteranenvrijdag. avondteam van De Eemelaü wist ook in hun afdeling beslag te leggen op de eerste plaats Naast vaak goed tennis is dit' veteranenteam bezig zichzeü onsterfelijk te maken in ee rond de velden en kantines va: Midden-Nederland WaaJ sport en gezelligheid hand t hand gaan is dit veteranen team bij de Eemelaar een voor] beeld van inzet en saamhorig heid Een succesvol jaar bij d- LTV De Eemelaar. Na afloop van deze competil tie staan er bij de Achtervelde tennisclub weer tal van activi teiten op het programma Z.J zal er tussen 14 en 27 juni hc jeugdclubkampioenschap worden gehouden op het Kerstensssportpark Op 2t juni vindt het traditionele fa- milietournooi plaats en op juli start het twaalfuurstour-L nooi, dat op zaterdagmorgei» klokslag 08 00 uur met kantineontbijt zal worden gesloten Tijdens de zomervakantij wordt er een thuisblijverstoui- nooi georganiseerd voor dieg< ne die dan niet op vakantie zijn. Het reeds gerenomeerde 'Open Eemelaartournoof wordt in de eerste volle weel van augustus georganiseerd Van 30 juli tot en met 8 augus tus wordt al weer voor de vijf tiende keer dit tournooi Achterveld gespeeld. Tijdem dit jubileumtournooi zullen naast het tennissen diverse ac tiviteiten worden georgani seerd. LEUSDEN - Na het grote succes van voorgaande jaren is er ook dit jaar tot 20 juni weer het 'open regenboogtoernooi' door tennis squash centrum de Inslag/Leusden. Ook dit jaar weer mag de or ganisatie zich op een groot deelnemersaantal verheugen zodat het mogelijk wordt om in twintig categorieën te strij den voor de hoofdprijzen. Het leuke van dit toernooi is dat de deelnemers, indien vol doende beschikbaar, eerst poule-wed strijden spelen voordat ze in een afvalschema worden geplaatst. De meeste deelnemers spelen door deze wijze van organisatie mini maal twee keer, zodat ze niet na een verloren wedstrijd di- rekt uit het toernooi liggen. Hopenlijk werken de weergo den goed met de organisatie mee zodat niets meer in de weg staat om ook deze ne gende editie van het open re genboogtoernooi tot een ge slaagd evenement te maken, maar als het onverhoopt re gent, is er geen echt groot pro bleem. Het toernooi wordt zo wel op indoor- als buitenba nen afgewerkt. Tennis Squash Centrum De In slag-Leusden nodigt u uit on eens naar enkele wedstrijder te komen kijken en te genie ten van de gezellige sfeer op het park. LEUSDEN - Afgelopen zon dag stond een uitwedstrijd te gen het sterke honkbalteam uit Ede, de Moorfielders, op het programma. The Red Caps ging niet van start in zijn sterkste opstelling. Zowel coach Arjan Schneiders als eerste werper Jacques Knopf had zich afgemeld. Daarnaast bleek de blessure van Gert Meilink, vorige week opgelo pen, zodanig dat meespelen er niet in zat. Aan slag begonnen The Red Caps traditiegetrouw zwak, drie man aan slag op rij uit. Maar ook de Moorfielders konden de eerste inning niet scoren. Eli Blom die de verde diging mocht leiden als pit cher gooide twee maal drie slag. Werper Logtens uit Ede bleef ondertussen in zijn ritme en zou maar liefst negen keer drie slag op rij gooien. Alle spelers uit Leusden kregen een keer drie slag. Ede leek een 'Perfect Game' af te steve nen. Aan slag hadden de Moorfiel ders het moeilijker. Een hohe- run leverde een 1-0 voor sprong op in de tweede inning. In de derde slagbeurt wist Ede op een drie-slag doorgeschoten bal de voorsprong naar 2-0 te vergroten. Na vier komplete innings was de stand nog steeds 2-0 in het nadeel van de Leusdenaren. In de volgende slagbeurt wist Nick van Vulpen het enige honkslag van the Red Caps te produceren; het leverde gees punt op. In dezelfde inning bleek de werper uit Leusdes volledig op: vijf keer vier wijd. Drie honkslagen en ee: hoherun leverden acht puntes op. Geke Koelink nam vervol gens het werpen over es maakte vlot een einde aan di inning Tot slot restte nog een s beurt voor The Red Caps iets aan de 9-0 achterstand te doen. Met al twee mensen uit werd Berto Eelsingh lelijk door een geworpen bal ge raakt. Hij mocht naar het eer ste kussen wandelen. Tot grote woede van de Moorfid ders-werper sloeg Rodie De Lely vervolgens Berto Eel singh over de plaat, 9-1 The Red Caps heeft grote pro blemen in deze sterke eerste klasse. Uit zeven wedstrijder werden slechts twee wed strijdpunten behaald. Zondag 20 juni spelen de honkballen om 14.30 thuis. Een belanS rijke wedstrijd tegen de Knic kerbockers uit Soest. Dit tear, wist nog geen punten te beha len en de Leusdenaren zijr vast besloten dit zo te houden' Krant Woensdag 16 juni 1993 LEUSDEN - In sporthal De Korf stond afgelopen vrijdag alles in het teken van de vriendschappelijke volleybalinterland tussen Nederland en een gezamelijk team van Tsjechië en Slowakije. Het Nederlandse vrouwenteam wist de laatste wedstrijd, in een reeks van vier, in winst om te zetten. Dupaco/Leos was in de gelegenheid gesteld deze interland te organiseren. Dit karwei werd met vereende Leusdense krachten aangepakt en de organi satie liep dan ook op rolletjes. Helaas lieten de betalende bezoe- kers het af weten; slechts 250 liefhebbers van het volleybal passeerden de kassa. Ook beide volleybalteams leken uitgeblust, waardoor het spelniveau bijzonder laag bleef. Alleen in de vijfde set kregen zij de handen van het publiek op elkaar, toen het team van Tsjechië/Slowakije de overwinning rook. Erna Brinkman, hier samen met Silvia Raay makers (nummer 14), was één van de weinig spelers die voldoende haalde bij de interland in Leusden. (foto: Hans Verhorst) Het gebeurt niet zo vaak dat er een interland in Leusden wordt gespeeld Vorige jaar speelde het Nederlands soft- balteam voor vrouwen een wedstrijd in Leusden voor The Red Caps Een aantal jaar gele den speelden het vrouwenvol leybalteam van Nederland een interland in De Korf Afgelo pen vrijdag was diezelfde sporthal opnieuw het toneel voor een oefeninterland van de Nederlandse vrouwen. Zij speelden de laatste wedstrijd van een serie van vier tegen een team van Tsjechië en Slowa kije. Dupaco/Leos was door de Eerste reserve Voor veel sporten is het fijn als je sterke spieren hebt, maar voor elke sport is het belangrijk dat je stalen zenu wen hebt. Als de belangen groot zijn, neemt het aantal tics van de deelnemers met rasse schreden toe. Tafelten nissers zoals Trinko Keen voelen na elke ralley voor zichtig met een liefdevol ge baar of de tafel er nog wel staat. En telkens wordt Keen gerustgesteld; het ding is nog niet weggelopen. De meeste tafeltennissers zijn zo zenuw achtig dat de nerveuze kij kers stapelgek van de spasti sche gebaartjes van de spelers wordt. Hans van Breukclen voelt zich ook altijd heel on zeker in zijn doel. Bij elke corner, die hij tegenkrijgt, schopt hij tegen de doelpaal, terwijl hij met luide stem ob scene woorden naar zijn ploeggenoten. Hans noemt dat aanwijzingen geven. Maar één voordeel heeft Breukie, als hij uitkomt, weet hij waar de goal staat. Zwemster staan voor de start altijd met hun badpak te wriemelen. Ik be grijp daar niets van. Het zou toch veel handiger zijn de pakken voor de wedstrijd te passen. Kijken naar een zwemsprintnummcr is een ramp. Een goede start is be langrijk, dus is iedereen nog zenuwachtiger. Er vallen al tijd wel een paar valse starts, zodat de toeschouwers drie keer getracteerd worden op dat gepruts aan dat textiel. Maar het ergste van allemaal is toch wel Richard Krajicek. Voor elke service voelt hij of zijn blouse nog wel goed zit, daarna slaat hij met zijn rac ket tegen de zolen van zijn schoenen. Dan stuitert hij drie keer en loert eens ge spannen naar zijn tegenstan der. Hij stuitert nog een paar keer en kijkt voor de zeker heid of zijn opponent niet is weggelopen. Dan slaat hij de service in het net en loopt hij mompelend en kankerend dertig seconden rond. Daarna begint het ritueel weer van voren af aan. Koen Koster NeVoBo (de Nederlands Vol- leybalbond) gevraagd de wed strijd in Leusden te organise ren. In de wandelgangen werd beweerd dat de bond met de interland heeft moeten leuren. Feit is dat de Leusdense volley balclub er zevenduizend gul den voor heeft moeten betalen. Daar komt de zaalhuur nog bij Aan inkomsten had Leos alleen de betalende bezoekers; dat waren er ongeveer 250. In to taal waren er overigens onge veer 400 mensen, waarvan zo'n 100 genodigden. De rest be stond uit Leos-vrijwilligers. Een sponsor was dan ook bij na onvermijdelijk. De hoofd sponsor, het Leusdense bedrijf Dupaco, was niet ongenegen de interland te adopteren. „Wij hebben inderdaad een finan ciële bijdrage in de kas van Leos gestort. Verder hebben we gezorgd dat de medewer kers van Leos een shirtje van ons aan hadden, wij hebben voor de 'busmes-seats' gezorgd en vooraf was er een koud buf fet. Ik moet zeggen dat ik het een zeer geslaagde avond vond." zei Erik Monnmkhof, directeur van Dupaco. Als tegenprestatie mocht het bedrijf dat 'opereert in de au- tomatisringsbrache' een aantal klanten en relaties uitnodigen voor de wedstrijd. Monnmkhof vond het daarom jammer dat de wedstrijd op vrijdagavond gespeeld werd, omdat die avond voor veel zakenmensen hun vrije 'gezinsavond' is. „Het was natuurlijk ook koopavond, zodat er wat weinig publiek was Maar verder vond ik het een spannende partij. Voor een vriendschappelijke wedstrijd vond ik dat beide partijen heel veel hebben gegeven." Feestvreugde Van de kant van de gemeente werd de interland bezocht door de wethouders Bram Vroon (sportzaken) en Joost de Jongh De laatste vond het belangrijk als wethouder van economi sche zaken 'acte de présance' te geven, omdat het goed is dat een lokaal bedrijf centen in een dergelijk evenement wil ste ken. „Want blijkbaar is sport- sponsenng een noodzakelijk kwaad; daarom moet je als ge meente laten merken dat het waardeert dat er bedrijven zijn die dat doen." De Jongh had 's ochtends nog persoonlijk de nieuwe par keerdekken naast De Korf ge opend. Hij was er zeer over te spreken. „Wat is er mooier dan de 'bobo's' van de NeVoBo te kunnen ontvangen op zo'n mooi parkeerdek." Na afloop van de interland bleek de ver lichting van het parkeerdek niet helemaal in orde. In de on dergelegen laag deed de ver lichting niet onder voor een die van een discotheek. De wet houder reageerde op het knip perlicht dat dit speciaal was gedaan ter verhoging van de feestvreugde. Die feestvreugde moet dan vooral geslagen hebben op de tijd na de interland, want de spelers van de beide teams bakten er niet veel van Een excuus was misschien dat het de vierde wedstrijd binnen vijf dagen was. Nederland won ze allemaal, maar in Leusden wa ren de Tsjechische bezoekers het dichtst bij de overwinning. Nederland gaf in de vijfde en beslissende set een 8-2 voor sprong uit handen Bij 10-10 ontstond er eindelijk een beetje sfeer op de tribune; voor de eerste maal werd er 'Holland, Holland' gescandeerd. Daarna ging het punt voor punt gelijk op tot 17-16. Nadat een dub bele wissel bij Nederland nog voor de nodige hilariteit had gezorgd, scoorde de ploeg van coach Peter Murphy na een lange rally het winnende punt. Bijna tweeëneenhalf uur had het publiek moeten wachten op het mooiste punt van de wed strijd. Daarvoor had het vrij wel geen rally gezien. Van bei de teams ging weinig bezieling uit. Erna Brinkman had de meeste uitstraling en was daarmee ook meteen de ge vaarlijkste Nederlandse aan valler Alleen werd zij door spelverdeler Vera Koenen, vooral door het midden, te wei nig of onzuiver aangespeeld. Opvallend was ook dat het blok van Nederland de hele wedstrijd geen antwoord had op de 'omloopballen' van Tsje chië/Slowakije. Volksliederen Op de organisatie viel weinig aan te merken, op enkele schoonheidsfoutjes na. Het Nederlandse volkslied leek op het bandje van de NeVoBo veel te snel te gaan. Meestal wordt het 'Wilhelmus' door buiten landse muziekkorpsen veel te snel gespeeld. Ook moesten de 'dwellers' nog even wennen aan hun nieuwe functie. Daar voor een zestal meisjes, spelers van Leos, opgetrommeld. Bij de eerste time-out gingen zij giechelend met trekker en dweil aan het werk Het duur de tot de derde set voordat het over was. Ook voor de ballenjongens en -meisjes waren spelers van Leos gerecuteerd. Zij moesten volgens de NeVoBo gekleed gaan in eenzelfde sportief te nue en dat hadden zij gedaan. In het begin waren zij nog niet helemaal op elkaar ingespeeld, maar naarmate de wedstrijd vorderde ging dat steeds beter. Op de hoeken waar de spelers serveerden, werden de ballen gedroogd. En waar kan dat beter mee dan met een onver valste theedoek (rood-wit ge blokt). Coördinator van de organi satie van Dupaco/Leos, Dick van der Zee, was tevreden over het verloop van de interland. „De organisatie liep op rol letjes. We hadden alleen iets Cintha Boersma en Erna Brinkman (nummer 4) vormen voor het Nederlands vrouwenvolleybal team een blok bij de interland tegen Tsjechië/Slowakije, (foto: Hans Verhorst) meer publiek verwacht. Mis schien had de koopavond daar iets mee te maken, ik weet het niet. Er was hier in ieder geval meer publiek dan bij de voor gaande wedstrijden." Hij kon dan ook ontspannen rondlopen. Hij raakte zelfs niet onder de indruk toen het geluid van de speaker wegviel. Bij de tribune 'genodigden' was een stekkertje losgetrapt, daar ve len behoefte hadden aan bewe ging Wethouder Joost de Jongh verhuisde voor de wed strijd al snel naar de 'gewone' tribune, die naast speelveld lag. „Ik kon het daar beter zien, want dan je zit je vlakbij het net en daar gebeurt het toch, nietwaar." De Jongh vond verder dat de Tsjechen van hem best hadden mogen winnen. „Zeker gezien het spelverloop. Uit sportieve overwegingen had dat best ge kund. Nederland had ten slotte nog steeds met 3-1 gewonnen. Dat wil niet zeggen dat ik niet voor Nederland was, maar ge voelsmatig had ik het leuker gevonden als de Tsjechen ge wonnen hadden. Wij hebben toch alles al Hij doelde daar mee op de slechte economische situatie in de Oostbloklanden Sponsor Sponsor Dupaco keek na af loop ook nog even terug op het eerste jaar sponsoring. Mon- ninkhof: „De club heeft leuke resultaten geboekt; ook al om dat er een zeer gemotiveerde ploeg stond. Zakelijk gezien hebben we de publiciteit gehad die we zochten. En binnen Leusden hebben we de naams bekendheid gekregen die we wensten. Al met al betekent het een stuk erkenning voor ons bedrijf." Het leuke van Leos is volgens Monninkhof de motivatie van de vereniging. „Ze kwamen bij ons met een ambitieus plan en dan moet je maar afwachten wat ze daar van waar gaan ma ken. Ik moet zeggen dat het allemaal boven verwachting loopt. De club is zo enthou siast, daar zijn bijna geen woorden voor Bovendien is het ook nog een gezellige club. Ik vind ook dat je naast de za kelijk kant sponsoring ook moet zien als een hobby." Dupaco/Leos kan terugzien op een geslaagd georganiseer de interland voor het Neder lands vrouwenteam, dat als voorbereiding geldt op de Eu ropese Kampioenschappen. Deze worden eind september, begin oktober in Tsjechië ge houden. Helaas kon het Leus dense publiek niet genieten van echt topvolleybal, zoals voorzitter Frits Roelfsema in het voorwoord van het pro grammaboekje beloofde. Hij had wel gelijk toen hij schreef het evenement gezien kan wor den als een stimulans voor de sport in het algemeen en voor het volleybal in het bijzonder. Frits Schoenmaker Tsjecho-Slowakije - Nederland 2- 3(12-15, 15-11, 9-15, 15-12 en 16- 18) Toeschouwers 400. Scheids rechters C. Mast uit Rotterdam en P. Rauch uit Delden. Eindstand se rie: 4-0. Basisopstelling Nederland: Vera Koenen, Cintha Boersma. Erna Brinkman, Irena Machovcak, Jo- landa Elshof en Silvia Raayma- kers Basisopstelling Tsjechië/Slowa kije: Katerina Jirovcova, Jaroslava Bajerova, Jana Temova, Eva Ste- pancikova, Michaela Vecerkova en Ester Volicerova. LEUSDEN - De judoka's en karateka's van Theo Meijer Sport uit Leusden zijn dit weekend succesvol geweest op de Amersfoortse en Zeister kampioenschappen. De judoka's van T M.S vochten in Amersfoort tegen deelnemers van 13 sportscho len. In de klasse -28 kg (8 jari gen) behaalden Elmer v d. Vla sakker en Gerwin Herdeman de 3e en 4e plaats. Ongeslagen kampioen in deze klasse werd Bas Meerveld uit Leusden, na alle wedstrijden met vol punt te winnen. Zondag behaalde Jeroen v.d. Eshof bij de 15-ja- rigen de 4e plaats en verdedig de Theo Meijer zijn titel met succes. De karateka's, o.l.v. Neder lands kampioen Gerjan v.d. Berg, waren ook succesvol in Zeist, met deelname van 5 sportscholen, de eerste wed- strijdervaring voor de jongens uit Leusden leverden gelijk voor Youri Morssink en Jasper Dekker de le prijs op. Zilver was er voor Martijn de Graaf en Jaspar v.d. Rest, brons voor Robbin Mossink. Zeer trots was trainer v.d. Berg ook op het compliment „een sterk team', van veelvoudig wereld kampioen Guusje van Mounk LEUSDEN - De wielerronde van Leusden werd twee weken geleden verrassend gewonnen door Raido Kadonipark uit Estland Ondanks het slechte weer was het spannende wed strijd. In zijn enthousiasme over de afloop meldde onze verslaggever ter plaatse dat 'De Pedaalndders' de organi serende verenigmg was Dat moest natuurlijk zijn de Ren en toerclub Amersfoort onder leiding van voorzitter Johan Ossendrijver.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8