Enorme ravage na explosie We roken al een gaslucht' Leusder Krant b Hoogvliet slijterijen. Lockhorsterweg nog niet afgesloten Sport ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Inkrimping kost arbeidsplaatsen Tien gedwongen ontslagen bij De Vor Uitvaartcentrum De Octopus Ouderen EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT r: OPGAVEBON SERVA VOLVO Rijden onder invloed estolen HOOGVLIET^ .eerlingen waren nog niet met lessen begonnen En deze lookwaren Gemeente onteigent zichzelf Op het terrein van de Hoge Kley zal dit weekeinde weer het toernooi gespeeld worden tussen een team van Nederlandse golfspelers en een ploeg van buitenlandse spelers. Een boeiende wedstrijd kan ver wacht worden. De Leusder Krant neemt in een voorbeschouwing de Leusdense leek mee in de wereld, die golf heet. Leusder Krant WOENSDAG 23 JUNI 1993 De leusder Krant is een onathankelijk nieuwsblad, behorende tot de 8DU- Krantenkombinatie Midden Nederland Kantoor Asschalterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO 8 UITGAVE BOU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD INHOUD Een enorme ravage was het gevolg van een gasexplosie in één van de twee ketelhuizen van de politieschool De Boskamp aan de Appelweg. Bij de ontploffing raakten twee monteurs gewond, die bezig waren met reparatiewerkzaamheden. Een 28-jarige man uit Renswoude en een even oude Amersfoortse monteur moesten met brandwonden naar het Brandwondencentrum in Beverwijk worden gebracht. De monteur uit Renswoude is zwaargewond. De mannen waren bezig met het verhelpen van een defect aan de ketel, die na een lek aan de gasleiding was uitgevallen. Het ketelhuis werd volledig verwoest, de aangrenzende sportzaal liep flinke schade op. Een verslag elders in deze krant (foto: Hans Verhorst). ACHTERVELD - Bij de han- delsgroep Landbouw van Gebr. De Vor Achterveld B.V. zullen vanwege inkrimping dertien arbeidsplaatsen ver dwijnen. Vorige week woens dag heeft directeur D.J.Bruil tien van de medewerkers ont slag aangezegd. De andere drie zullen op natuurlijke wijze af vloeien of worden herplaatst binnen het bedrijf. Met de aan passing gaat het aantal werk nemers bij De Vor terug van 70 naar 57. De Vor B.V. bestaat uit drie aparte handelsgroepen, name lijk Intern Transport, Tuin- en parkmachtines/milieutech- niek, en Landbouw. In de laat ste tak, die als hoofdactiviteit het importeurschap over land- bouwtractoren heeft, zijn de laatste jaren afzetproblemen ontstaan De markt voor trac toren is sinds 1990 namelijk teruggelopen van 5800 tracto ren naar 4000 tractoren per jaar. Een andere invulling van het importeurschap moet uitkomst bieden voor de tractoren-sec tor van het bedrijf. Het in voor raad houden en afleve- ringsklaar maken van tracto ren wordt als activiteit afge stoten en zal dus kostenbespa ring betekenen. Daarentegen wordt binnen de tak meer na druk gelegd op marketing en verkoop, waardoor de impor teur kan volstaan met een klei nere organisatie. De ontslagen kwamen voor de medewerkers van het be drijf niet als een donderslag bij heldere hemel. De heer Bruil: „We hebben het als bedrijf zien aankomen Het blijft natuur lijk triest, maar we proberen de nadelen voor de betrokkenen zoveel mogelijk te beperken door een sociaal plan Daarin zijn ondermeer een afvloei ingsregeling en een werkgele genheidsplan opgenomen We proberen dus enerzijds finan cieel nog enige tijd bij te sprin gen en bovendien doen we ons best de ontslagen medewerkers elders aan het werk te krijgen." De ontslagen zijn verdeeld over alle afdelmgen van de handelsgroep Landbouw. Daarbij is het systeem 'last in - first out' gehanteerd de laatst binnengekomenen komen het eerst in aanmerking voor ge dwongen ontslag. Bruil heeft overigens goede hoop dat, on danks het slechte economische klimaat, voor de ontslagen me dewerkers elders een betrek king kan worden gevonden. Het merendeel van de ontsla gen medewerkers is namelijk nog jonger dan veertig jaar. Slechts twee van de medewer kers die het veld moeten rui men, zijn vijftig of ouder De ontslagen zijn momenteel pas aangevraagd bij het ar beidsbureau Verwacht wordt dat de betreffende medewer kers pas in september daad werkelijk op straat staan. Sa men met de huidige werkgever wordt door hen gezocht naar een mogelijke betrekking el ders. Leusden heeft binnenkort zijn eigen uit vaartcentrum De bouwwerkzaamheden aan de Valleilaan zijn al begonnen. Om wonenden maakten vorig jaar nog be zwaren tegen deze voorziening, maar be heerder Zwarteveen denkt dat het alle maal wel zal wennen. Belangrijk is vooral de mogelijkheid om in de directe omge ving te kunnen rouwen om een dierbare Zwembad De Octopus dreigt ten onder te gaan aan zijn eigen succes. In de vijf jaar van het bestaan van het bad nam het bezoekersaantal gestaag toe. Op dit mo ment kan de recreatieve zwemmer niet meer de ruimte geboden worden, die het zwemmmen in De Octopus zo aantrekke lijk maakt. Een extra bad is pure nood zaak, maar dat kan alleen betaald wor den als er ook een sauna gebouwd wordt In het jaar van de ouderen besteedt de Leusder Krant elke maand aandacht aan deze groep, die op maatschappelijk ge beid steeds meer van zich laat horen. De Seniorenraad liet vorig jaar in een notitie weten wat er op het gebied van het oude renbeleid in Leusden nog gedaan kan worden. De Leusder Krant werkt deze notitie op haar eigen manier elke maand op een speciale pagina uit. Deze maand is het thema welzijn aan de orde. Natuurlijk ook deze week weer een nuninatuurtje, het weer ui Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Con eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerli|ke taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in' :~i JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart NaamJ Adres. II Postcode: Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 jaar 53,80 l__ Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld AMERSFOORT DEALER Amsle'damsewpg - lei 033-63015- vervolg op pag 3 LEUSDEN - Een 47-jarige in woner van Lensden is dins dagmiddag bij verstek door de Utrechtse politierechter ver oordeeld tot 750 gulden boete wegens rijden onder invloed van alcohol. De verdachte werd vorig jaar augustus aangehouden op de Noorderinslag met een alco holgehalte van 355 micro gram, terwijl maximaal 220 microgram is toegestaan. De Leusdenaar had destijds laten weten dat hij een schik king wilde betalen. De aange boden schikking van zeshon derd gulden had hij echter nooit voldaan. Officier van Justitie mr. W. Koreman eiste daarom de gebruikelijke ver hoogde boete van 750 gulden. (advertentie) LEUSDEN - De gemeente be gint binnenkort een procedure om zichzelf als eigenaar van een stuk grond aan de Hamers- veldseweg te onteigenen. Op die manier wil de gemeente een einde maken aan de impasse in de onderhandelingen met J.A van den Berg, die op het terrein een schuur huurt en zich be roept op een contract met de vorige eigenaar, dat loopt tot januari 1999 en een optie voor verlenging met nog eens tien jaar. Van den Berg, die op de Ha- mersveldseweg een zaak in tuinartikelen heeft, wil van de gemeente in ruil voor ontrui ming van de schuur, een af koopsom van 250 000,--. De gemeente wil echter niet ver der gaan dan een bedrag van 70.000,—. Van den Berg wil de afkoopsom als compensatie voor de hogere huur, die hij moet betalen voor een ruimte voor de opslag van zijn tuin meubelen elders in Leusden. Als de gemeente in haar op zet slaagt, hoeft volgens een gemeentelijk woordvoerder aan Van den Berg niets betaald te worden Het is overigens nog maar de vraag of het lukt, want het gaat om een unieke proce dure, die nog met eerder op haar bruikbaarheid 'getest' is LEUSDEN - Afgelopen maandag (21 juni) moest de afsluiting van de Lockhorsterweg voor het autoverkeer een feit worden. Maar dinsdag stonden de bermen van de weg nog vol met geparkeerd blik van mensendie van het bos liepen te genieten. Ook de lesauto's teisterden nog in grote getallen het asfalt. Van een afsluiting was niets te zien. Er waren geen waarschuwingsborden en geen versperringen voor het gemotoriseerde verkeer. Niets wees erop dat binnen afzienbare tijd het afgelopen zou zijn met het autoverkeer in het bos De borden die de veranderde situatie aan moeten geven waren nog niet klaar en daarom is de afsluiting één week opgeschoven. Maandag 28 juni gaat het dan eindelijk gebeuren De Lockhorsterweg wordt afgesloten voor het autoverkeer. Dan hebben de fietsers het rijk voor zich alleen (foto Hans Verborst) jaar bracht de Leusdense brandweercommandant Blok ker namelijk een rapport uit, waaruit bleek dat het met die veiligheid slecht gesteld was Er ontbreken op de school vol doende voorzieningen, die be strijding van rampen gemak kelijker maken, vluchtroutes zijn te nauw of afwezig en een 'rampenplan' hoorde nog niet tot de standaarduitrusting. Blokker, die persoonlijk lei ding geeft aan de bestrijding van de gevolgen van de explo sie, is overigens tevreden over de wijze, waarop de school zijn aanbevelingen in de maanden na het bekend worden van zijn rapport heeft opgevolgd. Vol gens hem doet de directie van de school er alles aan om aan de eisen te voldoen Veel keuze was er overigens niet, want de school zou geslo ten moeten worden als de rijks overheid niet bereid zou zijn de financiële middelen beschik baar te stellen voor de uitvoe ring van het veiligheidsplan. De ironie laat zich op de dag van de ontploffing nog op een andere manier gelden. De twee slachtoffers waren bezig met EUSDEN - Bij een winkel to de Lepelaar is zondag- icht de etalageruit ingegooid, e daders hebben vervolgens w dozen met sigaretten en ag meegenomen. je proeft het verschil Konijntje in de Wetering Altijd een grote keus in wijn en gedistilleerd. Altijd een goed advies. Altijd uiterst scherp geprijsd. EUSDEN - „We roken 's :htends al een gaslucht," zegt n administratief medewer- :r op het parkeerterrein van ilitieschool De Boskamp nog iduusd van de klap. Even na .00 uur werden het personeel de 200 leerlingen van de hooi opgeschrikt door de da- irende klap van de gasexplo- waarmee het ketelhuis en aangrenzende sportzaal andag verwoest werd. Al 12.30 uur heeft vrijwel ie reen de onheilsplek verlaten izijn de twee gewonden afge- nerd naar het Brandwonden- ntrum in Beverwijk, e snelheid waarmee de red- ngsoperatie en de daaropvol- rnde evacuatie worden uitge- )erd hoeft overigens geen ver ging te wekken, want door- istend en gedisciplineerd op- eden bij calamiteiten hoort eenmaal tot de opleiding van de aspirant-agenten. De in grote getale toegesnelde jour nalisten en fotografen moeten dan nog wachten, voordat zij naar de plek mogen, waar nog geen uur geleden een techni sche medewerker van de school en een onderhoudsmonteur van 'buiten' slachtoffer wer den van een explosie, die van het ketelhuis niets meer over eind liet De mensen van de pers moe ten hun auto's achterlaten op de bermstroken van Laan 1914/15. Zelfs loco-burge meester Vroon, verantwoor delijk voor de rampenbestrij ding op Leusdens grondgebied, moet zijn auto achterlaten en lopend de laatste honderden meters naar de politieschool afleggen. Er wordt alleen een uitzondering gemaakt voor de fotografen en de ploegen van radio en tv Zij krijgen toe stemming de zware appara- (advertentie) tuur zo dicht mogelijk naar de getroffen plek te brengen. Ver der dan het parkeerterrein ko men zij echter ook niet en de ramen van de auto's moeten openblijven, want het ontplof fingsgevaar is nog met gewe ken. Enkele agenten, die zonder zich van het gevaar bewust te zijn, te dicht naar het ketelhuis waren gereden, moeten de motor van hun auto afzetten en hem naar een veilige plek du wen. De angst voor een ont ploffing is zo groot, dat de foto grafen zelfs moeten wachten met het maken van hun plaatjes tot het sein 'veilig' de finitief gegeven is. Een vonkje uit de motordrive kan al fataal zijn. Honderd meter van de plek van de ontploffing is het gas nog te ruiken Als de brandweer er van overtuigd is, dat er niets meer kan gebeuren, zet de stoet van persmensen, onderzoekers en politieagenten zich in bewe ging. De ravage is groot. Van het ke telhuis is niets meer over. Een schroothoop van buizen steekt in de lucht. De sportzaal ver toont een gapend gat. Op het moment van de klap waren er geen leerlingen in de omgeving, maar veel scheelde het niet De lessen stonden op het punt weer te beginnen. Iro nisch genoeg had de leiding van de school die ochtend net besprekingen achter de rug over de bestrijding van cala miteiten. Die besprekingen zijn een onderdeel van het plan de school veiliger te maken. Vorig ROOKWAREN GESTOLEN 'Stoppen is beter

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1