Leusden Leusden afvalstation gesloten gemeenteraad vergadert illegaal parkeren leidt tot wegslepen jaarverslag reiniging statiegeld GEMEENTE Van't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 170 d.d. 23 juni 1993 Het verbod om dit soort voertuigen langdurig op gemeentelijke plaat sen te parkeren stoelt op de Alge meen Plaatselijke Verordening (APV). Inmiddels is komen vast te staan waar de overtredingen plaats vinden. In de eerste week van juli zal een definitieve lijst worden ge maakt die aan de politie wordt ge geven. Op basis van deze lijst zal de politie de eigenaars opsporen Die hebben dan nog tot eind juli de tijd het betreffende voertuig weg te Het afvalstation aan de Spieghel- weg is onlangs in gebruik genomen. Zoals gebruikelijk geeft de ge meente aan de opening een feeste lijk tintje. In verband daarmee is het afvalstation op 25 juni 1993 voor het publiek gesloten. U kunt er dan dus met terecht. Zaterdag 26 juni is het afvalstation gewoon open. Dat wil zeggen van 8.30 tot 13.00 uur. laatste vergadering voor de vakantie Op donderdag 1 juli 1993 vergadert de gemeenteraad. Het is de laatste vergadering voordat de zomervakantie 'uitbreekt'. Op de agenda staan weer tal van onderwerpen die onze volksvertegenwoordigers te behandelen krijgen. Maar ook voor u, als geïnteresseerde burger kan het bijwonen van een openbare raadsvergadering de moeite waard zijn. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. Wij doen een greep uit de ondehverpen.. tot 1 juli de tijd voertuig weg te halen De komende weken zal de gemeente zal in samenwerking met de politie optreden tegen voertuigen die blyvend worden geparkeerd langs de openba re weg, op parkeerplaatsen of in het openbaar groen. Het gaat om aanhang wagens, caravans en autowrakken. Eigenaren krfjgen tot 1 juli 1993 de tijd om die voertuigen weg te halen. Gebeurt dat niet dan zullen ze worden weggesleept. halen Is het dan nog niet gebeurd, dan zullen die voertuigen naar Woudenberg worden versleept. Pas na betaling van de kosten kunt u dan uw aanhangwagen of caravan weer meekrijgen Die kosten kun nen oplopen tot maximaal 280,--. Als u meer wilt weten over deze actie kunt u contact opnemen met de afdeling Gemeentewerken. Te lefoon 961 773. recht van opstal sportaccommodaties In onze gemeente zijn diverse sportverenigingen eigenaar van hun accommodatie. In sommige gevallen is dat (nog) niet zo. Soms omdat de akte voor het recht van opstal nog niet is ondertekend. Soms omdat er vóèr de overdracht nog het één en ander aan onder houd moet gebeuren. De raad moet nu besluiten over en voorstel om aan het clubhuis van de Lawn Tennisvereniging Leusden onder houd te laten uitvoeren van 17.000,--. Daarna kan het ge bouw aan de vereniging worden overgedragen Aan de voetbalaccommodatie van Achterveld moet voor ruim 17.000," worden verspijkerd. Ook deze accommodatie kan daar na worden overgedragen. elektronische beveiliging scholen Het is jammer maar waar: in toene mende mate worden de scholen in Leusden geplaagd door vandalis me. Beveiligingsapparatuur is ech- actuele folder wijs op reis Het Ministerie van Buitenlandse Zaken geeft een folder uit met de titel 'wys op reis'. U vindt er allerlei adviezen en tips in voor reizen naar het buitenland. Ook dit jaar zullen weer miljoenen Nederlanders hun vakantie door brengen in het buitenland. Zij ma ken daar doorgaans een fijne tijd door, met allerlei nieuwe indruk ken. Toch heeft het reizen naar het buitenland ook zijn schaduwkan ten. Menig land waar Nederlanders op vakantie gaan is in Nederland ver ter duur. Daarom wilde de ge meente daarvoor aanvankelijk geen geld ter beschikking stellen. Het rooms katholiek schoolbestuur was het daarmee niet eens. De rechter bepaalde daarop onlangs dat het aanbrengen van dergelijke apparatuur verplicht was. In totaal is hiermee ruim 68.000,-- ge moeid. wgziging verkeersregelinstallatie Omdat de bus weer over de buslus bij het Valleikanaal rijdt is een aan passing van de verkeerslichtenin stallatie Asschatterweg/Midden- weg nodig. De installatie wordt voorzien van extra detectielussen in het asfalt. Op die manier krijgt de bus altijd voorrang op het ande re verkeer. Met de voorziening is 26.000 gemoeid. bodemverontreiniging van het woon w agencentrum Het gaat om het voormalig cen trum aan de Middelhoefseweg. Het college stelt voor een opdracht te verstrekken aan de Vereniging Ne derlandse Gemeenten om te advi seren over onder andere de kosten die met sanering gemoeid zijn. jaarrekeningen Er staan twee jaarrekeningen op het programma: die van het recrea tieschap Utrechtse Heuvelrug en van de Provinciale Utrechtse Wel standscommissie. Deze en nog meer agendapunten komen tijdens de raadsvergadering aan de orde. Indien u meer wilt weten van de agenda kunt u hem inzien bij de bibliotheek en bij bu reau Voorlichting. tegenwoordigd door een verkeers bureau. Die verkeersbureaus ge ven typisch toeristische informatie en tips over zeden en gebruiken De folder geeft een pverzicht van alle in Nederland gevestigde bu reau's. Elke grensoverschrijding is een stap in een wereld met andere re gels dan de onze. Hoe exotischer het reisdoel, hoe groter de ver schillen in gedragsregels als fooien, kleding enzovoort. Oriënteer u van tevoren op dit soort verschillen. Vaak geven verzekeraars een pasje mee om bijvoorbeeld ziekenhuizen in den vreemde ervan te overtuigen dat het met de rekening wel goed komt. Met ingang van 1992 hebt u een geldig paspoort nodig als u naar het buitenland gaat. Kinderen tot zes tien jaar kunnen voortaan worden bijgeschreven in de paspoorten van beide ouders. Als u een visum no dig hebt, kunt u zich wenden tot de ambassade of het consulaat van het land dat om zo'n visum vraagt. Soms zijn prikken verplicht en moet u kunnen aantonen dat u bent ingeënt. Het internationaal bewijs van inenting, het 'gele boekje' wordt verstrekt door artsen die de vaccinaties verzorgen. Wie leeft van een bijstandsuitke ring of een werkloosheidsuitkering heeft net zoveel recht op vakantie als een ander. Bedrijfsvereniging en Sociale Zaken geven toestem ming om op vakantie te gaan mits ze van tevoren worden geraad pleegd. De brochure geeft informatie over het opnemen van geld in het bui tenland, invoerrechten, alarmcen trales, verzekeringen, openbaar vervoer en nog heel veel meer. Hij is gratis af te halen bij het bureau Voorlichting van de gemeente Leusden. Onlangs verscheen het jaarverslag reinigig over 1992. In een eerder artiktl gingen we al op dat verslag in. Nu nemen we het 'gemeentelijk afval' onder de loep. Bijna twee miljoen kilo afval heeft de gemeente in 1992 geprodu ceerd. We hebben het dan over afval dat niet van particulieren af komstig is maar dat te beschouwen is als afval van de gemeentelijke bedrijfsvoering. Bijvoorbeeld kol- kenslib of rioolvuil. kolkenslib en rioolslib Om verstopping te voorkomen moeten de kolken (de putten) voor de afvoer van regenwater langs de straten regelmatig worden leegge zogen. De specie die dan vrijkomt wordt kolkenslib genoemd. Dat slib wordt bij een bedrijf in Hoog land gestort. In 1992 is dat met 34 ton gebeurd Uit de riolen haalde de gemeente in 1992 ongeveer 12 ton. Ook dit afval is bij het bedrijf in Hoogland ge stort. veeg- en zwwerfvuil Veegvuil ontstaat bij het onder- Statiegeld is spaargeld heette het vroeger. Het huishoudpotje werd ermee gespekt. Daarmee kon je dan iets extra's doen. Die uitdruk king heeft nu een nieuwe betekenis gekregen: statiegeld spaart het mi lieu. Want de flessen en de potjes met statiegeld, of ze nou van glas zijn of van kunststof, gaan terug naar de leverancier om opnieuw gebruikt te worden. Tientallen ke ren. En daarna worden ze omge smolten tot nieuwe flessen en potjes. Dat betekent een enorme besparing aan fgrondstoffen en houd van wegen. U zult het schien niet direkt geloven, maar 1992 is er door het vegen van wegen in onze gemeente meer 200.000 kilo vuil ingezameld 0a precies te zijn 212 ton Nadat dr vuil is onderzocht op chemisch val, wordt het afgevoerd naar h? eerdergenoemde bedrijf in Hooj land. Zwerfvuil (bijvoorbeeld i markt, of in de Hamershof) worj afgevoerd naar de vuilverbranding Dat gebeurde in 1992 met ongeve< 612 kubieke meter. snoeihout en gemeentegroen Uit het plantsoenonderhoud koa eveneens afval vrij. Hoewel de f; meente probeert snoeihout en d« gelijke zoveel mogelijk ter plekt te versnipperen, is er in 1992 toe ruim anderhalf miljoen kilo va door het gemeentelijk groenondcr houd voortgebracht. aanmaakkosten. Die retours El pakkingen zijn zo gek nog met. h trouwens ook niet zo zwaar. D iu: PET-fles voor frisdrank (met su tiegeld) is niet voor niets populas En de melkfles is ook al een sts np: lichter geworden. Het wordt ons dus steeds gemii n keiijker gemaakt te sparen Oc ons milieu. ;bi Haal de gratis brochure 'mimi afval heb je zelf in de hand' Die gratis te verkrijgen bij burejool Voorlichting. rte GEMEENTE hinderwet voornemen tot wijziging vergunning Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Leusden zijn van plan om krachtens artikel 8.22 van de Wet Milieube heer aanvullende voorschriften te stellen voor het zwembad 'Octopus' omdat voor het Horeca-gedeelte van het zwembad tot nu toe nog geen voorschriften zijn gesteld. De beschrijving van de inrichting, de voorschriften en de bijlagen ligggen van 23 juni 1993 tot 7juli 1993 op elke werkdag van 09 00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tassen 19.00 en 20.00 uur. na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961759. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur (adres: Gemeente Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden). Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De inge brachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke be zwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan wor den dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest. verleende hinderwetvergunning Op 14 juni 1993 is aan drukkerij Mulder een vergun ning in het kader van de Hinderwet verleend voor het oprichterfen in werking hebben van een drukkerij op het perceel Hamersveldseweg 10-a te Leusden. De vergunning en de bijlagen liggen van 23 juni 1993 tot 23 juli 1993 op elke werkdag van 09 .00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, ka mer 211 Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19 00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep wor den ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de ge vraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschik- king; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest bezwaren m te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergun ning of tegen de ontwerp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. kennisgevingen ingevolge artikel 8.19 Wet Milieube heer Burgemeester en wethouders van Leusden hebben de volgende meldingen ingevolge artikel 8.19 tweede lid van de Wet Milieubeheer een kennisgeving ontvan gen- op 7 juni 1993 van de heer J.J. Steenbeek, Kerkdijk 20 te Achterveld betreffende een overkapping van het opslagterrein, zodat de buitenopslag inpandig wordt; op 10 juni 1993 van de heer Willigenburg, Arnhemse- weg 80 te Leusden betreffende een technische wijzi ging van de varkensschuur, waardoor de ammoniak- emissie afneemt. op 10 juni 1993 van de heer Voorburg, Asschatterweg 76 te Achterveld betreffende het vervangen van de bestaande jongveestal door een nieuwe, met mestop- slag onder de stal; op 23 april 1993 van C.L. Huurdeman, Engweg 2 te Stoutenburg betreffende de plaatsing van vaste mest- opslag, een maïsplaat en 2 graskuilen De kennisgeving en de bijlagen ligggen van 23 juni 1993 tot 7 juli 1993 óp elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211 kennisgevingen ingevolge artikel 8.41 Wet Milieube heer Burgemeester en wethouders van Leusden hebben op 15 juni 1993 de volgende meldingen ingevolge een AMvB ontvangen: van B. v.d. Ridder- v. Nieuwenhuizen ingevolge de AMvB detailhandel voor een detailhandel voor gor dijnen en meubelstoffering op de Klokhoek 5 te Leus den, van N.J. Lammers ingevolge de AMvB herstelinrich ting motorvoertuigen voor een garage aan de Hessen weg 196 te Achterveld; van autobedrijf E. Boshuis ingevolge de AMvB her- stelinnchting motorvoertuigen voor een garage op de Arnhemseweg 38 te Leusden aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en mel dingen zijn ontvangen: bouw houten schuur Rosmolenstraat 33 uitbreiden/verbouwen woning V.D. Scheltuslaan 12 verbouw/vergroten woning Engweg IA uitbreiden woning wijzigen berging Kon Juhana- laan 91 bouw houten berging Rosmolenstraat 140 bouw portaal Hessenweg 172 bouw loods Hessenweg 110 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaal de in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aan vragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken Telefoon 961 724. De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: plaatsen stenen berging aanbouw Kerkdijk 13 uitbreiden schuur Kerkdijk 27 uitbreiden woning Kanaalweg 3 uitbreiden woning H. van Viandenstraat 30 bouw portaal Hessenweg 172 De bouwplannen liggen ter inzage van donderdag 24 juni tot en met woensdag 7 juli 1993 op werkdagen van 8 30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13 30 uur tot 17.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Leusden, Postbus 150,3830 AD Leus den. herziening globaal bestemmingsplan 't Ruige Veld Er zijn twee herzieningen van het globale bestem mingsplan 't Ruige Veld in voorbereiding. Herziening 1 betreft de voorschriften van het globale bestemmingsplan. De herziening voorziet in de moge lijkheid om de goot- en nokhoogte van woningen te verhogen en biedt meer flexibiliteit ten aanzien van woningvergroting. Zij is noodzakelijk om in de uitwer king van het globale bestemmingsplan dezelfde uit breidingsmogelijkheden voor de woningen te kunnen opnemen als in de voor andere bestaande woonwijken al vastgestelde bestemmingsplannen. Herziening 2 omvat de bestaande dubbele woning en de van oorsprong daarbij behorende achtertuin aan de Zwarte weg 32/34. De woningen met achtertuin hebben in het globale bestemmingsplan nog de bestemming wonen, tuin en erf terwijl op een gedeelte van het perceel inmiddels een weg c.a. en een kantoor is gerealiseerd. Het is de bedoeling om -na beëindiging van de woonfunctie- het gehele perceel een bednjvenbestemming te geven- Beide ontwerp-herzieningen liggen in het kader van de inspraak vanaf maandag, 28 juni a.s. gedurende twee weken tijdens de openingsuren van het gemeen tehuis (m.u.v. de vrijdagavonden) voor belangheb benden ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden eventuele op merkingen schriftelijk kenbaar maken. Uw reactie stuurt u naar burgemeester en wethouders, afdeling ROAZ, postbus 150, 3830 AD Leusden. ontgronding Met ingang van maandag, 28 juni 1993 ligt bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken ge durende 30 dagen (tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, m.u.v. de vrijdagavonden) voor een ieder ter inzage een aanvraag om ontgrondingsvergun ning van het Stichts Landschapsbeheer te De Bilt ten behoeve van de aanleg van een poel op een perceel grond aan de Emelaarseweg 1 Gedurende genoemde termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht (afdeling lan delijk gebied). Postbus 80300. 3508 TH UTRECHT. onteigening De gemeente zet een onteigeningsprocedure in voor een gedeelte van het perceel F 5114, plaatselijk be kend Hamersveldseweg 99A. Dat gebeurt ter uitvoe ring van het globaal bestemmingsplan Hamershof 2- 1992 dat voor het te onteigenen perceelsgedeeltc de bestemming woondoeleinden I heeft, nader uitge werkt in het uitwerkingsplan Hamershof 2-1993 dat inzake het te onteigenen perceelsgedeelte de bestem mingen wonen en verkeer heeft. Het globaal bestemmingsplan Hamershof 2-1992 is door de raad vastgesteld op 17-9-1992 en door Gede puteerde Staten van Utrecht goedgekeurd op 5-1- - tooTQ lorl I 1993. Dit bestemmingsplan is onherroepelijk Het uitwerkingsplan Hamershof 2-1993 is door bur 1(*e meester en wethouders vastgesteld op 27-4-1993 eni thans bij Gedeputeerde Staten van Utrecht ter keuring. Dit plan is op dit moment niet onherroej ggr lijk ïer te pui k Met ingang van maandag 28 juni 1993 zal gedurti een maand het onteigeningsplan bestaande uit globaal bestemmingsplan Hamershof 2-1992 en uitwerkingsplan Hamershof 2-1993, de lijst vane naren, met daarop vermeld het te onteigenen perct gedeelte en een kadastrale tekening waarop dt onteigenen grond is aangeduid ter inzage liggen werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de \v« org dagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur op de afdei 1 d ruimtelijke ordening en algemene zaken van het: meentehuis1 (kamer 208). Belanghebbenden kunnen gedurende deze tere tegen dit onteigeningsplan schriftelijk bezwaar nri ine Jbij de raad der gemeente Leusden, Postbus 150, AD Leusden en nieuwe bouwverordening De nieuwe bouwverordening voor de gemeente L den 1993 treedt op 27 juni 1993 in werking. Zij vanaf heden gedurende een termijn van drie maas voor een ieder op werkdagen van 08.30 tot 12.30 ter inzage op het gemeentehuis, afdeling Ruimtei Ordening en Algemene Zaken, kamer 208. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdt Ruimtelijke Ordening en Algemene Zaken, telei 961724 en/of 961730. verleende vergunningen bouwvergunningen bouw tuinberging Zwarteweg 28 B plaatsen dakkapel Begijnhove 56 bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning R 5Pe? streeks in hun belang zijn getroffenkunnen daar binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bel making bezwaarschriften indienen bij het collei' burgemeester en wethouders, postbus 150, 38J Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ. kante? telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de ak v1 ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729. kapverg-' UQ'f" gen bij de afdeling Groen, Hamersveldsewe; telefoon 961 752. LI Gi Ha Pn pie pie ma wil ml ,M wo les hie dej hac 6iei boe een mer met mei stoi stil. kap was, P«jn wijl ifcöe „l Jn dem 7ooi kapi cht

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4