mm .Leusder Krant. let weer in eiaen reaio Op een lager Beleid gehandicapten blijft lokaal L E U S D E N Puddingpop werd druk bezocht en was gezellig Gemeente wil gehandicaptenvoorzieningen regionaal laten uitvoeren Verdachte bromfietsers aangehouden Beschadigde auto's Nieuws uit de verenigingen Amnesty Pupillendag ig oensdaq 23 juni 1993 Pagina 7 In de ban van de pose The Pilgrims. in beweging brengt Dat zou een extra dimensie aan het ge luid van de band geven. The Pelgrims waren een eind op weg. maar speelden nog lang niet hard genoeg. Als je vlak bij het podium stond liep het pus na tien minuten nog steeds niet uit je oren en kwam je er zonder blijvende hersen beschadiging vanaf Zij moe ten nodig extra apparatuur aanschaffen The Pelgrims hadden zich een air van de grote superster ren aangemeten. Zij kondigden de nummers niet aan en ver ontschuldigden zich ook niet voor het oponthoud dat zij ver oorzaakt hadden Volgens de geruchten hadden zij eerst in de Achterhoek gespeeld en wa ren zij te laat in Leusden. Maar hoe klinken deze bede- vaartsgangers nu? Sunneke vond 'The Pelgrims' geweldig Voor haar waren 'The Pel grims' het hoogtepunt van het festival. De muziek deed Sun neke aan haar lievehngsband 'BonJovi' denken en daar had zij gelijk in. Maar Jon BonJovi ziet er beter uit dan Reniet Vrieze, de zanger van 'The Pel grims'. Vrieze heeft zijn haar zwart geverfd en dat bleek niet zo succes Zijn haar leek op een te grote raggebol voor zo'n klein mannetje. Hij had wel alle poses uit het boek 'How to become a rockstar in fourteens days?' uit zijn hoofd geleerd Safe Elk verhaal over Lois Lane meldt dat de zusjes Klemann vroeger fotomodel waren. Bo vendien moet gememoreerd worden dat de band genoemd is naar het liefje van Superman uit de gelijknamige strip De band raakte een tijd geleden haar platencontract kwijt en nam een plaat in eigen beheer op. die veel succes had De tuinkabouter, die zich tot enkele weken geleden Prince noemde, nam hen mee op toer- nee en schreef een paar num mers voor hun laatste plaat, is een ander vast programma punt in de beschrijving van de band Tegenwoordig is Loïs Lane in de reclame van een verzekeringsbedrijf te zien En dat is een goede keus, want de band speelt op safe. Al de inspanningen van de band werd dus bekroond met een optreden 'Top of the Bill' op Puddingpop. De vraag hoe de band dat zelf vond moet on beantwoord blevên, want de dames waren zich vooraf aan het omkleden en de heren deel den handtekeningen uit De vrouwen waren gekleed in een strakke zwarte leren broek en een dichtgeknoopte blouse Later huppelden zij in zwarte leren hesjes over het podium. Zij hadden een rook machine meegenomen, die de rest van de band het grootste gedeelte van het concert aan het gezicht onttrok De muzi kanten waren dan ook de minst belangrijke schakel van het spektakel. Loïs Lane had een windma- chine gekocht die de haren van de meisjes voortdurend naar achter liet wapperen De dan spasjes zaten er goed in en de mgestudeerde knipoogjes kwamen er goed getimed uit. Harrie was volkomen duidelijk in zijn antwoord op mijn vraag wat hij van het concert vond: „Zij zien er lekker uit." Gerhard te Winkel Magic Frankie and The Blue Disease. Elk nummer werd luid en dui delijk aangekondigd en in elke aankondiging waren een paar schimpscheuten naar het Leusdense publiek en de inwo ners van het dorp verwerkt. Springbonen Harm, die heftig op de muziek had staan swingen, was daar niet over te spreken. „Hij zette Leusden in de zeik en dat kwam hard aan." Dr.Rude gaf later in zijn onderbroek een interview. Hij vertelde dat hij het publiek erg tam gevonden had, maar dat het toch een ge zellig optreden was geweest. Mr Review had tijdens het concert de dansers op hun hand en de band liet zichzelf ook niet onbetuigd. Het po dium zag eruit of er een aantal springbonen losgelaten was. De band hoste als dronken car- navalgangers over het podium. Tegen het einde van het con cert kondigde Dr. Rude aan dat zij de set zouden in korten, om dat de band om zes uur van het podium moest zijn. Het was toen precies tien voor zeven. Rude voegde er aan toe: „De jongens van de bar kunnen al vast honderd pils klaar zetten. Ik weet trouwens niet of er hier mensen zijn die geslaagd zijn voor hun eindexamen Ik wil jullie één raad geven. Zorg dat je leven niet zo wordt als dat van de mensen in dit num mer. Zij hebben een rotbaan op kantoor, jankende kinderen en een opel kadett, die niet wil starten en kijken elke avond dezelfde stomme televisiepro gramma's. Het nummer heet Each day is another fucking day of my live." Magic Frankie and the Blues Disease waren keurig op tijd. Magic Frankie heeft veel naar B.B. King gekeken. Hij draagt dezelfde soort kleding als King en heeft om de suggestie vol maakt te laten zijn net zo'n buik. De muziek klinkt als Ste- vie Ray Vaughan and Double Trouble. Dat betekende een kreunend orgeltje, lange gi- taarsoli en veel zielepijn. Dat is ook meteen de Blues Disease Bluesbands klinken vaak cliché-matig en zingen vaak over het grote leed dat hen aangedaan is. Magic Fran kie lokte gekwelde klanken aan zijn gitaar en wist ook perfect welke grimassen daar bij hoorden. Frankie waagde zich ook tussen het publiek en werd beloond met een toegift Frank, die niet magic is, maar wel veel magerder, stond verbaasd naar de verrichtin gen van zijn naamgenoot te kij ken. Hij vond het eerste num mer lekker, maar daarna wer den de gitaarsoli hem wat te veel. Magie Frankie bleek een gezellige band, waarbij je lek ker een biertje kon drinken. Na dit optreden begon het grote wachten op 'The Pel grims'. Dat was niet erg, want het meerendeel van het publiek komt toch om oude bekenden te zién, bij te praten en te flir ten. Raggebol The Pelgrims onderbraken deze nuttige sociale bezighe den op een hinderlijke wijze. Zij bleken aanhangers van de theorie van Metallica dat een band zo hard hoort te spelen dat het volume het braaksel in de magen van de toeschouwers Review. ik. t optreden van Loïs Lane was zeer de moeite waard. ;ep< T\ 't I USDEN - Tot halverwege atit avond leek het erop dat i c< ddingpop dit jaar helemaal •n 2 Igens schema zou verlopen. Ai »ar 'The Pelgrims' hadden n bedevaart Afliet1 'fctv'lnge- ;om eld dat zij op tijd in Leusden troni "Weerden. Om half tien had- a zij moeten beginnen, maar n waren zij nog in geen vel- of wegen te bekennen. De xv van Loïs Lane zette de sta ïllen voor het slotoptreden nbo|klaar, maar ineens wemelde op het podium van mensen it Pelgrims t-shirts. Bijna idei a uur te laat begonnen The reg Igrims toch nog met hun set, rinj ar zeer verdeeld op gerea- idsl] ;rd werd. Heel Leusden irok wakker, want de band eelde hard. Puddingpop was [^n. jaar druk, warm en gezellig. organisatie kan terugkijken .ei1 een geslaagd evenement. De 1101 'anisatie meldde dat er ne- op genhonderd bezoekers waren. Andere schattingen noemden twaalfhonderd tot vijftienhon- ,derd mensen. Het was in ieder geval drukker dan vorig jaar. The Pelgrims en Loïs Lane waren de grote trekpleisters van Puddingpop dit jaar. Beide groepen zorgden dat er veel publiek kwam, maar het mee rendeel van de toeschouwers kwamen pas rond negen uur en misten het leukste en spon- taantse gedeelte van het festi val The Pelgrims en Lois Lane zijn professionele bands met meer pretenties en sterallures dan hun muziek rechtvaardi gen Elk gebaartje van The Pel grims en Lois Lane was, tot en met het 'spontaan' uit het dak van de artiesten, tot in den treure geoefend Beide bands moesten het meer van hun imago dan van hun prestaties hebben. The Pelgrims wilden graag stoer en ruig lijken Lois Lane mikte op de mooie koppies van de zusjes Klemann, die ook ruig willen lijken. De dames worden niet moe in interviews hun eigen erotsiche uitstraling te prijzen. Maar een creditcard straalt meer erotiek uit en Loïs Lane klinkt of zij van plastic ge maakt zijn. Swiebertje The Fabulous Grit speelde 's middags een puike set coun- try-muziek, daarbij nauwe lijks gehinderd door publiek want de zaal was lekker leeg Voor een paar ouderen werd de herkenningsmuziek van Swie bertje gespeeld. Jan, die van dit soort muziek houdt, was erg enthousiast over het optreden. „Ik voelde me helemaal een cowboy in het wilde westen; geweldige muziek Monty Amundson viel in de smaak bij Reinout, die van Metallica en Black Sabbath houdt. Amundson speelde een heftige set met veel gitaarge- weld. Hij klonk lekker bluesy en verviel niet in de fout gi taargoden als Joe Satnani of Stevie Vai te imiteren „Die wil ik volgend jaar nog weieens te rug zien", zei Reinout, die niet gemakkelijk tot lofprijzingen te verleiden is Mr. Review speelde ska. Veel skabands spelen leentje buur bij grote voorbeelden als The Ska-lites of The Specials, maar Mr. Review had dat allemaal niet nodig. Dr. Rude, de zanger van Mr. Review had zich terde ge op dit optreden, voorbereid De natuur heeft de warmteproduktie op een lager pitje gezet en dat uit gerekend nu de zomer echt op de kalender prijkt In het tijdvak 1775-1783 be leefde ons land een reeks opmerkelijk warme zo mers Absolute topper was het seizoen van 1781, te vens een van de warmste zomers uit de klimatologi sche geschiedenis (toen ook al broeikas77?) De temperatuurgemiddelden van de drie zomermaanden verschilden nauwelijks, waardoor vooral juni rela tief warm was. Hoewel juni 1781 een bijzonder on weerachtige maand was, had ons land nog al te lij den onder droogte. Vooral de eerste helft \Jan het jaar was er weinig neerslag ge vallen. 'De droogte heeft men aan de wateren ge waar worden: zelden zijn de gragten en slooten, wel ke uit de grote rivieren geen toevoer krijgen, zo zeer uitgedroogd geweest en in die staat zo lang ge bleven' Bovenstaande tekst kwam ik gisteren te gen op het juni-overzicht van 1984, uitgegeven door het KNMI in de Bilt. De belangstelling voor de eer ste zomermaand van 1984 Werd gewekt door herinne ringen aan een zeer sombe re sfeer destijd, veroor zaakt door voortdurende hogedrukgebieden op de Oceaan, die onophoudelijk wolkenvelden op ons af vuurden in een halstarrige noordelijke stroming. Ho- gedruksituaties nabij de Britse Eilanden kunnen m deze maand ontzettend koppig zijn en de zomer als geheel kan daardoor op een regelrechte misluk king uitdraaien, terwijl de zon vaak niet eens ver uit de buurt is Zo profiteerde Zeeland in 1984 duidelijk van de aanwezigheid van hogedruk boven het zuiden van Ierland, uitlopers ga ven de warmtebron flink wat ruimte in het zuid westen van ons land en westelijk Belgie. In het noorden traden die maand echter tekorten op van maar liefst 60-100 uur. Wales kreeg in die zomer een afschuwelijke droogte te venverken. Bij een be zoek aan dat land zag ik in oktober nog borden langs de weg waarop werd ver zocht zuinig om te sprin gen met water. Over het actuele weer bij ons valt weinig nieuws te melden We blijven de volgende da gen in een noordelijke stroming aan de oostflank van hogedruk op de Oce aan Later in de week wordt de kans op een bui groter als een depressie bo ven Scandinavië zich wat nadrukkelijker met de weerzaken gaat bemoeien. De bovenlucht ondergaat een verdere daling van temperatuur en dat leidt ongetwijfeld tot een toene mende onstabiliteit. De temperatuur valt terug naar een niveau van 15 16 graden en dat is wel beden kelijk laag nu juni in de eindfase verkeert De tweede tien-daagse perio de van deze maand verliep een stuk koeler dan de eer ste. Toen bedroeg de ge middelde etmaaltempera- tuur in Leusden 18.2 gra den, nu werd slechts een score van 15.1 graden be reikt. Dat is overigens heel dichtbij de normale waar de voor de tijd van het jaar. Er viel flink wat neerslag, er werd 53 mm afgetapt, in Achterveld bedroeg de oogst aan water 41 mm, duidelijk minder. Buien kunnen soms grote ver schillen te zien geven op een betrekkelijk korte af stand. Er werden m Leus den slechts 3 warme dagen bijgeschreven, zomerse dagen werden niet geregi streerd. LEUSDEN - Als het aan de gemeente Leusden ligt, wordt de uitvoering van de Wet Voor zieningen Gehandicapten (WVG) zoveel mogelijk regio naal geregeld. Deze keuze heeft de gemeente kenbaar moeten maken, omdat binnen kort wordt beslist op welke wijze de landelijke Wet Voor zieningen Gehandicapten in het gewest Eemland zal wor den uitgevoerd. De overheid heeft dit jaar, zoals op zoveel beleidsmatige zaken, het principe van de centralisatie toegepast op de Wet Voorzieningen Gehandi capten Alle dienstverlening aan ouderen en gehandicapten - zoals bijvoorbeeld de voor ziening van rolstoelen, maar ook de uitkeringen en ver- voersregelmgen - wordt voor taan niet meer door de lande lijke overheid, maar op lokaal niveau uitgewerkt. De gemeenten die deel uit maken van het Gewest Eem land, aangevuld met de ge meenten Nijkerk en Hoevela ken, hebben zich gebogen over de mogelijkheid om de uitvoe ring van de WVG in handen te geven van één regionaal or gaan Dit zou een grote ontlas ting betekenen voor de ge meenten, die met deze regeling niet elk een eigen uitvoerend apparaat hoeven op te starten, maar alleen de toewijzing van dienstverlening en de finan ciële afwikkeling zouden hoe ven regelen. De uitvoering komt dan voor rekening van het regionale orgaan De fmanciële middelen die het rijk voor de WVG beschik baar stelt aan de gemeenten, zouden echter niet in één grote regionale pot worden gestort, maar gewoon bij de afzonder lijke gemeenten blijven, die op hun beurt iedere afzonderlijke activiteit van het regionale, uitvoerende orgaan betalen. Bij de plaatselijke gemeente zou, als het plan doorgang vindt, een loket worden be mand waar alle aanvragen van gehandicapten en ouderen kunnen worden gedaan De hierbij eventueel toegewezen hulp, dienst of voorziening wordt echter uitgevoerd door het regionale orgaan. Op deze manier bepaalt de lokale ge meente het beleid en behandelt iedere aanvraag voor hulp, maar hoeft de gemeente de uit voering van de WVG alleen maar over te dragen aan het goed uitgeruste deskundige regionale orgaan. De gemeente Leusden heeft zich onlangs uitgesproken vöör deze regeling. Binnenkort zul len ook de andere betrokken gemeenten hun visie op het plan geven, waarna een defi nitieve beslissing zal worden genomen. LEUSDEN - Op weg naar de plaats waar een inbraakalarm was afgegaan op de Dodeweg, zag de politie dinsdagmorgen om vijf uur een verdacht twee tal op een brommer snel weg rijden. Na een korte achtervol ging hield de politie de 17-jari- ge en 18-jange mannen aan. De twee bleken in het bezit van een vlindermes en het rijbewijs van een andere persoon uit Overberg Het tweetal werd meegenomen naar het bureau voor verhoor. Daar verklaar den de mannen eerder die nacht bij een benzinestation een restje benzine uit de pompslang te hebben geperst. De twee dachten dat de aan houding ook daarmee te maken had. Onderzoek bij het betref fende benzinestation wees ver der niet op beschadiging of vandalisme. Het rijbewijs zei den de mannen te hebben ge vonden en is ter plekke ingele verd bij de politie. Het vlinder- mes, een verboden wapen, is in beslag genomen en tegen de ei genaar is proces verbaal opge maakt. Daarna zijn de mannen op vrije voeten gesteld. Het in braakalarm op de Dodeweg bleek een loos alarm. LEUSDEN - Op de Randweg is vorige week de bestuurder van een motorvoertuig doorgere den na een aanrijding. Het slachtoffer is een 31-jarige Rijswijkse, die haar auto don derdag om 9.00 uur op de Randweg geparkeerd had. Bij terugkomst, om 15 00 uur bleek de zijkant van haar auto te zijn beschadigd. Op dezelfde dag vond een soortgelijk voorval plaats op de Wevershilt. Daar werd een 45-jarige Leusdenaar gedu peerd, doordat de bumper van zijn auto beschadigd werd door een ander voertuig, tij dens zijn bezoek aan de stome rij. Bij een derde geval van be schadiging aan een auto, was er sprake van vandalisme Een 37-jarige Leusdenaar, die zijn auto op de Kuperssingel had geparkeerd, trof bij terug komst zijn auto aan met een afgebroken linkerspiegel. Dit gebeurde in de nacht van don derdag op vrijdag LEUSDEN - Op zaterdag 25 september organiseert Am nesty International afdeling Leusden onder het motto „Neem (g)een loopje met Am nesty International" een wan deltocht Amnesty International heeft geld nodig om al haar werk te kunnen blijven verrichten. Daarom organiseert de Leus dense afdeling van Amnesty Internatonal (met steun van de Wandelkring Utrecht, 't Gooi en Omstreken) op zater dag 25 september een herfst kleurenwandeltocht in Leus den eo. Iedereen (jong en oud) kan aan deze tocht deelnemen, waar van de parcoursen door de mooie bosrijke en landelijke omgeving van Leusden zullen voeren Tussen 10 00 en 13.00 uur kan er gestart worden. Startplaats is sporthal de Korf. Er is een keuze tussen 5,10, 15 en 25 km. Het inschrijfgeld bedraagt voor elke deelnemertster) 4.-. Deelnemer(sters) aan deze tocht ontvangen een fraaie medaille. Combineer uw steun aan Amnesty met een spor tieve prestatie. Nadere inlichtingen worden verstrekt door: L. J. van Norel. v.d. Lagemaathof 31. 3833 HW Leusden LEUSDEN - Zaterdag 26 juni a.s. wordt in Leusden de Na tionale Pupillendag van de KNSB gehouden. 144 kinde ren in de leftijd tot 10 jaar zul len naar Leusden komen (op de Don Bosco S.G.) om te strij den om het (onofficiële) kam pioenschap schaken van Ne derland (De S.G S., die dit evenement dit jaar organiseert, koos voor Leusden)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7