„Golf speel je tussen de oren" .Leusder ^XKmn,. Nieuw Hagenauwe huppelt 10 jaar DE REKREATIEBAND VKDESTEINrö) 1 BINNENBAND GRATIS Interpro trophy 1993 is een golftoernooi met allure in Leusden mMÈÊë Standje voor koeien Alcoholcontrole Vliegbewegingen Autokraak Pudding Pop loopt uit Ja jss&s. 2-' h Woensdag 23 juni 1993 Paginae LEUSDEN - Op 3 en 4 juli wordt het vierde Interpro Trophy Golf toernooi in Leus den gehouden. Golven bezoe kers, zoals tijdens de golftoer- nooicn in Engeland voorko men, worden verwacht noch wenst in Leusden. Toch is het prestigeduel van de Interpro Trophy een bezoekje zeker waard. Twee dagen lang strij den het team van de tien beste Nederlandse professionals te gen de tien beste van de in ons land werkzame buitenlandse 'pro's'. De beker met als op schrift 'Nederland tegen de rest van de Wereld' staat klaar. Drie eerdere ontmoetingen werden door de Nederlanders verloren. De buitenlanders zijn dit jaar weer de gedoodverfde winnaars, maar het kan na tuurlijk verkeren. Maar de overwinning is niet ht belang rijkste; de sportieve ontmoe ting staat centraal. De populariteit van Golf, de ware liefhebber spreekt het uit als kolf. stijgt. Het aantal ba nen groeit en daarmee het ni veau van het spel De belang stellenden die door de toela tingscommissie zijn binnen gelaten, kunnen les krijgen van 'pro' teachers Wie iets in het 'kolf'wereld wil voorstellen moet een beetje engels spreken, want deze sport is rijk aan engelse ter men, gewoontes en etiquettes. 'Pro-teachers' zijn professio nals. Ze geven particulieren les en doen daarnaast mee aan nationale en internationale wedstrijden. In het nabije ver leden werden deze 'pro's' uit het buitenland gehaald, vooral Engeland, Schotland en de Verenigde Staten. Tegenwoordig bereiken steeds meer Nederlanders deze status. Eenmaal per jaar for meert men voor Golfclub De Hoge Kleij in Leusden twee teams. De tien beste Nederlan ders strijden tegen een team van de tien beste buitenlanders in Nederlandse dienst, in een bijzondere wedstrijd. Bijzon der omdat golf als individuele sport maar weinig in teamver band gespeeld wordt en omdat m Leusden niet het aantal sla gen telt maar welk team het eerste de baan heeft afgelegd. Deze formule is afgekeken van de Ryder Cup Dit is een toernooi dat om het jaar ge speeld wordt door teams af komstig uit de Verenigde Sta ten en Europa. Leusden heeft daarmee een voor Nederland uniek evement, waarvoor veel belangstelling bestaat. Vier jaar geleden vond dit toernooi voor het eerst plaats ter gelegenheid van het eerste lustrum van deze jonge golf club. Na het grote succes be sloot men sponsors te vragen om een dergelijk toernooi drie jaar lang te willen steunen. Zonder forse bijdragen van deze sponsors kan een golf toernooi niet. Diverse grote sponsors stem den voor drie jaar toe. Voor het volgend jaar zal men op zoek moeten gaan naar nieuwe geld schieters. Het is het bestuur van de De Hoge Kleij er veel aan gelegen om dit voor Ne derland unieke duel in Leus den. te houden. De internationale en natio nale professionals komen niet voor niets. Het winnende team ontvangt per speler veertien honderd gulden Iedere speler van het verliezende team krijgt zevenhonderd gulden. Voor de eerste 'Hole in one' (in een keer in het putje) is tienduizend gul den beschikbaar, zowel voor zaterdag als op zondag. Op de op vrijdag gespeelde Pro-Am wedstrijden valt nog meer te verdienen. Bij elkaar kost de Interpro ruim een ton. Putje lezen Hugo de Kanter, vice voorzit ter van de Inter Trophy com missie en bestuurslid van de club hoopt op een smaakma kend golf-evenement ,,Bij de Interpro Trophy is niet alleen het eindresultaat belangrijk, minstens zo aantrekkelijk is de sfeer, de gezelligheid en de be langstelling van het publiek. De Interpro wordt voorafge gaan door een Pro-Am op vrij dag. Dit is een besloten evene ment voor professionals met gasten „Hierbij zijn 32 teams be trokken, bestaande uit vier spelers waaronder een pro. De beste pro wint voor zijn team de prijs. De amateurspelers lo pen en spelen mee. Ze zien van dichtbij hoe de 'pro's' spelen en krijgen aanwijzingen over hun eigen spel Bijvoorbeeld over de manier waarop ze de putjes moeten lezen", aldus De Kan ter De greens, nauwkeurig on derhouden door 'greenkeepers' (ofwel het groen, nauwkeurig i&3 ;;v- 8I Hugo de Kanter toont de Interpro Trophy, (foto: Hans Verhorst) bijgehouden door grasverzor gers) lijkt wel egaal maar is dat niet overal. Er is hoog gras, vol gras, kort gras, naast heuvel tjes, kuilen, water, zand en bos. De speler moet de ideale route van de bal kunnen inschatten. Hij moet weten wat voor een slag nodig is om het balletje dicht bij the hole (het putje) te krijgen, beter nog erin of in ieder geval op een goede uit gangspunt daarvoor te krijgen. Soms vraagt dit om strategie of een bochtje of om een speciale techniek Handicap Hugo de Kanter weet uit erva ring hoe het juiste spel niet ontstaat door vaardigheid LEUSDEN - Rijvereniging Nieuw-Hagenauwe viert feest. Ter gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan waren er zondag ruiterspelcn en leuke attracties georganiseerd. Aan de bezoe kers was verzocht op het hoofd een hoed te zetten. Er was een wedstrijd georganiseerd voor de mooiste hoed. Het feest begon om 10.00 uur met een welkomstcocktail. Vanonder de puntmutsen, kleppetten en strooitjes be groette men elkaar. Om 11.00 uur opende wethouder Bram Vroon het feest met een goede mededeling. Hij beloofde een steuntje te zullen geven voor de bouw van een binnenmanege m het nieuwe bestemmings plan van Leusden. (Nieuw-Ha- genauwe blijft nog tot 1 maart 1994 op deze mooie landelijke plek bestaan). Na deze mededeling werd gestart met de aktiviteiten. Onder leiding van mevrouw Cora wordt in de bak keurig caroussel gereden door de Amazones. Op weg naar het grote groene boerenland waar spelletjes ge daan werden, liepen twee on der hoeden verscholen dames zo druk te praten, dat zij onge merkt door een vette hoop paardevijgen stampten. Bij de spelletjes wilde de kop van Gerrit die naast Jut staat niet naar beneden Op de ro deostier van Piet van Marion slingerden de kinderen zich zeeziek, een kleine blonde jon gen met een rood t-shirt en rode sokjes aan, liep zelf ook helemaal rood aan toen tijdens de rodeo het lied 'Baby I want you' klonk. Gelukkig liep het goed af met de waaghals. Ballonnen werden ingezeept en geschoren, met vlijmscher pe scheermesjes gaan de kids lekker tekeer. En toen kwam het hoogtepunt van de dag aan de beurt. Een jurylid, die overi gens weinig enthousiasme uit straalde, maakte de prijs van de mooiste hoed bekend. Keurig liep jong en oud twee aan twee in het rond, dit deed dan weer aan caroussel rijden denken, op deze manier wor den de geestige hoofddeksels geshowd Een oudere dame met een serieuze viltenhoed, die zij gewoonlijk ook draagt, nam gauw de benen Ja en dan: de eerste prijs voor de heren gaat naar de Pollepelhoed, de pollepels op de hoed, had deze deelnemer, 's morgens cadeau gekregen ter gelegenheid van vaderdag. De eerste prijs voor de dames valt op de Gebloemde Strohoed Bij de jongens wmt een Eigen Ge knipte Cap het. De meisjes gaan over de streep met een „zeer originele cap", waarop plastieken paardjes zijn ge schroefd. Toen de pnjsuitreiking voor bij was en de hoeden afgezet waren, werden er gezonde sandwiches uitgedeeld. Gretig holde iedereen erop af, ze smaakten naar meer. In de bak werd dressuur ge reden door het paard van Cora Haar paard deed precies wat zij wilde. Braaf hmkte hij daar van zijn ene besokte been op zijn andere. De carousselrijd- sters werden in de bloemen ge zet en mevrouw van de Zalm ontving een plantenbak. De kinderen gingen nog niet naar huis. In de stallen wachtten hun grootste vrienden de paar den, met wie ze nu eerst eens lekker gaan ravotten Arlette van IJseren maar door denkwerk „Golf speel je tussen je oren. Wan neer je heel je aandacht richt op een felbegeerd 'hole in one', sla je soms hopeloos het bos in." Als je weloverwogen kiest voor een rustige omweg met tussenstapjes levert geen kam pioenschap op, maar wel een kleinere handicap is groter, want de meeste golfspelers hebben een handicap. Alleen de 'pro' kunnen het zonder. Met een handicap wordt geen lichamelijk dan wel verstandelijk gebrek be doeld, maar het aantal slagen dat over een speler gemiddeld nodig heeft om de baan rond te gaan. In Leusden staat voor het vullen van alle achtien holes op de ongeveer zes kilometer lan ge baan, 72 slagen. Daarvoor zijn 'drives' (sla gen) waarmee het balletje van minstens 200 meter verderop neerkomt, eerder standaard dan uitzondering. Het aantal malen meer dan deze 72 dat men nodig heeft, bepaalt de handicap. Een handicap van 18 is respectabel. Wie lager scoort is een sportieve recreant. De rato staat officieel gere gistreerd bij de club. 'Pro's' hebben minder dan het baan- gemiddelde nodig. Ze hebben een handicap van 0 en spelen in de wedstrijden vaak met min cijfers; zoveel slagen minder dan 72. De Interpro Trophy is vrij toegankelijk voor het publiek Van zeer nabij kan iedereen volgen hoe beroepsspelers in teamverband werken. Bij de caddies zullen zich een aantal jeugdspelers van De Hoge Kleij voegen. Deze jongeren voelen zich zeer vereerd de zware golftas met de vele clubs (stok ken), t-ees (opzetstukje in T vorm waarop het balletje kan liggen) en ballen, te mogen sjouwen. De pro-teacher van De Hoge Kleij, Tim Giles, zal de caddies voor die tijd les geven in de etiquettes en voorwaarden. Hoe en wanneer ze de balletjes schoon mogen maken of in de handen warm mogen houden. Het hoort allemaal bij de tra dities en de vele vormen waar men bij golf aan hecht. Foursomes Het evenement op zaterdag en zondag zal bestaan uit ver schillende onderdelen. Op za terdagochtend vinden de four somes plaats. Hierbij spelen de spelers 2 aan 2. Gevolgd door de fourballs op zondag, waar bij de best geslagen ballen tel len. De middagen zijn voor het grote werk waarbij de teams tegen elkaar uitkomen in 'Singles Matchplay'. Hierbij wordt de winnaar niet bepaald door het geringst aantal slagen dat nodig was, maar door het team dat het eerst alle holes weet te vullen. Ongelukkig uitgevoerde sla gen hoeven daardoor hole winst niet te voorkomen, wan neer in 12 slagen, the hole eer der is bereikt dan de tegen stander die daar misschien maar tien slagen voor nodig had. Hiermee stijgt de span ning en blijft deze oplopen tot en met de laatste hole. Het Nederlandse team be staat uit professionals die hoog in de Nederlandse 'Order of merit' staan, aangevuld met een speler met een 'wild' card. Deze ging dit jaar naar Chris van der Velde. Hij moet de grote smaakmaker van dit toernooi worden. Van der Vel de speelt veelal in het buiten land en behaalt daar regelma tige successen. Het is zeker een van Nederlands beste golfspe lers. De overige spelers beho ren tot de beste twintig. LEUSDEN - Op de Oude Rijksweg trof de politie in de nacht van zaterdag op zondag zes loslopende koeien aan, die graasden in de berm. Enkele vermanende woorden van de politie bleken afdoende om de koeien weer het weiland in te krijgen. LEUSDEN - Op Heiligenber- gerweg hield de politie vrij. dagmiddag tussen 17.00 en 18.00 uur een alcoholcontrole. Van de ruim veertig gecontro leerde automobilisten bleek er niet één te hebben gedronken. SOESTERBERG - Een aantal F-15 straaljagers zal op zater dag 24 juli landen op de Vlieg basis Soesterberg. De vliegtui gen behoren allen tot het op Soesterberg gestationeerde 32ste Fighter Squadron. Vlieg- bewegingen in het weekend vinden slechts plaats bij hoge uitzondering. De landingen op zaterdag houden verband met de terugkeer van de vliegtui gen uit de USA. De toestellen en hun bemanning hebben daar deelgenomen aan oefe ningen. LEUSDEN - Een 26-jarige Amersfoorter is zaterdagmid dag rond twee uur het slacht offer geworden van een auto kraker. Uit zijn auto, die ge parkeerd stond aan de Tree- kerweg, is een autoradio ge stolen, alsmede een bruine, le ren rugzak met een rijbewijs, kenteken en andere beschei den. LEUSDEN - Het Pudding Pop Festival, dat zaterdagavond werd gehouden op de ijsbaan aan de Bavoortseweg, is iets uitgelopen. Enkele van bands kwamen te laat opda gen, waardoor het programma, met als klapstuk Lois Lane, moest worden doorgeschoven De politie meldt dat op vijf klachten van geluidsoverlast na, het festival rustig is verlo pen. Bij de politie is een bezoe kersaantal van 900 gemeld terwijl de organisatie uitgaat van ongeveer 1100 bezoekers. (advertentie) Finales Regcnboogtoernooi Leusden M. Maduro - J. van Sluis 6-3/6-4 H Buis/T. van Ree - R. Hij- ne/H. van Opdorp 5-7/6-1/1-6 R de Wilde/F Sevvalt - J. van Oerle/E. Bouw 6-4/4-6/1-6 W. van 't Westeinde - S. Segaar 1-6/2-6 C. van Driel/V Veen - M. Hat- tu/P. Piepenbroek 4-6/4-6 J. van de Hoven - H. van de Boom 7-6/6-4 A Brand - R. Klap 6-3/3-6/4-6 S. Segaar/H. Segaar - A vd Burgwal/H. van de Kooi 6-2/6-2 A. van de Kolk/C. Polman - R. van de Berg/S Jansen 6-1/7-5 A. Neymeyer/H. van de Burg - K. Leenheer/G. Meppelink 6- 4/6-2 J v. Oostveen/H. Wolthaus/'G. v. Doornik/T. de Bruin 6-2/6-0 F Drent/J.W. Lutjenkossink - A. v. Rouwendaal/E. Gaytant 6- 3/6-7/2-6 M. Stoffels/R. vd Visch - H. Tessels/H. Rijnders 4-6/6-3/5-7 R. vd Berg/J vd Berg - M. Brouwer/A. Brouwer 4-6/6- 5/w.o. P van Harten - R. Hijne 6-0/6-3 H. vd Boom/H. Rijnders - G. de Bruin/C. Zoer 6-4/6-4 C. Leenen Y. van Wyland - B. Klaassen/H. van Maanen 0-6/6- 6/w.o. G. Vonk/Th. van de Haar - J Boer.I van Velzen 6-0/6-2 A. Brand/Matszat - H Rik- kert/A. Tuhusnla 6-0/6-3 Een stralend zonnetje, een stil fietspad en een leuk terrasje in 't verschiet Zo'n dag mag je niet laten bederven door bandenpech. Daarom hebben we een heel bijzondere band ontwikkeld. Met een revolutionaire ondoor- dnngbare brekerlaag en een verhoogde garendichtheid. De kans op lekrijden wordt zo 80% kleiner! Da's in de praktijk bewezen. Pantsersterk en toch comfortabel. Deze band is natuurlijk bij uitstek geschikt voor mooi- weer-tochtjes. Maar ook voor al je andere fietsplezier. Vraag in de njwielzaak naar de Perfect band, van Vredestem natuurlijk. FIETS-INN DICK MEERVELD Grutteni 13. Leusden, lel 033-940005 M. OSNABRUGGE Amhemseweg 93, Leusden (Z), tel03498-1461 BLOM LEUSDEN RIJWIELSPECIAALZAAK Zwarteweg 27, Leusden-C tel 033-941418 BLOM HOOGLAND Zevenhuizerstraat 101, tel 033-801256 NICO BROERSEN TWEEWIELERS Hamseweg 15, Hoogland, tel 033-802030 R. ECKMAN Stationsplein 29. Amersfoort, tel 033-614985 FIETSSHOP „DE BERG" Utrectitseweg 34, Amersfoort, lel 033-614723 FA. V.D. PLOEG TWEEWIELEROHDERDELEHSPEC. Amhemseweg 42-44, Amersfoort lel 033-615276 BERTUS VOS TWEEWIELERS Heiligenbergerweg 10. Amersloort. lel 033-720776 JOS KERKHOF Evertsenstraat 40, Amersloort. lel 033-728506 FIETSB0ETIEK ROB KOK Kamp 5, Amersloort. lel 033-754955 ROH DE KRUIJF Soesterweg 234. Amersloort, lel 033-617128 EURO BIKE Rietzangerslraal 2. Amersloort. lel 033-721963 B. V. HOEIJEN Krommestraat 61Amersloort. tel 033-613773 BIKE SHOP AMERSFOORT Leusdervreg 94, Amersloort. lel 033-651321 FA. ARLAR Leusdenweg 151. Amersloort. tel 033-614926 „HET RUWIELHUIS" FA. VAR BEEK Bloemendalsestraat 47, Amersfoort, tel 033-720453 TEGEN INLEVERING VAN DEZE WAARDEBON Bij aankoop van 2 perfect banden FIETSBAND NR.l VOOR FIETSLAND NR.l geldig t/m 4 uli a.s. -eus 'raa erle «erk olm eho Jagt COS ezoi rtrd osti trma laat ing< eeft trge; iedi orp- (ren (USC egrt itngr cann (cht< leger ortei (kal uidij estey erdv "once; fest« *nni omti oetb endc nondj •eus v en al lede eidhi rige c (horc Jijd.J (zon «Q hel tedsti Deenj fusde Hers h iet he oudei Kffen ïloor us de «ental «Leu: (daan at de oudtc (nvvo< eenoi de k< *n.Kc aam ti ^reen 'enen ima 'een vi aespoi (am ve 'ooist aen. >«nK

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8