Het is een eer uitgenodigd te worden" NK geen groot succes voor zwemmers Red Caps winnen staartduel Zwijgplicht aap Vallentgoed neemt deel aan de vijf kilometer op de veteranen-interland Atletiek Ruiten bekrast ZWEMMEN Leusder Krant iVoensdag 23 juni 1993 Pagina 9 „Het warmlopen gaat nu steevast vooraf aan de daad werkelijke training, dat wil zeggen dat ik alle spieren warm maak, oprek en dan pas ga lopen. Daar wordt op de club ook opgehamerd maar mijn ervaring was dat het ver waterd na verloop van tijd," aldus Vallentgoed. Het mooiste is eigenlijk om de deur uit te gaan en te lopen maar dat is ook de slechtste manier om met je lijf om te gaan. Na mijn blessure over komt me dat dus niet meer. Het belang van een goede war- ming-up is voor mij nu wel be wezen'. Logboek Jan-Willem van Dijk schiet door het water tijdens het Nederlands Kampioenschap in Amersfoort Rijwielhandel Blom organiseert één keer per jaar een toertocht. Dit jaar was het tiende achtereen volgende jaar dat de tocht gehouden werd. Het was dus een jubileum. Aan de tocht namen achteentachtig mensen deel. Dat was minder dan verwacht. Blom meende dat de iets lagere opkomst te wijten was aan het slechte weer m de dagen voor de tocht en op de zaterdagmorgen zelf. Maar in de loop van de dag klaarde het weer gelukkig aanzienlijk op en dat maakte de dag perfect Dit jaar had de tocht een nieuwe routedie goed beviel. Ook nieuw was de mobiele stempelpost. Blom had een nieuwe route uitgezet om de deelnemers afwisseling aan te bieden. De echte doorzetters reden dit jaar negenennegentig kilometer. De tocht van volgend jaar belooft een groot spektakel te worden. Blom bestaat dan 100 jaar en de fietsers rijden dan 100 kilometer, (foto. Jan Pit) Jaap Vallentgoed bereid zich voor op de interland van komend weekend. Vallentgoed haalde dit jaar al drie Nederlandse titels binnen. (foto: Hans Verhorst) „Sinds ik hardloop heb ik een logboek bij gehouden. Daarin staan precies de oefe ningen van elke dag, en nog belangrijker hoe vaak ik een bepaalde oefening doe en hoe lang. Ik merk dat het zinvol is om regelmatig te bekijken wanneer ik een bepaalde trai ning heb gedaan en daarop een nieuw schema aan te passen." Bovendien biedt het boek een groot arsenaal aan gege vens die de moeite van het be waren meer dan waard zijn. Voor deze belangrijke inter landwedstrijd is de verleiding keihard te trainen. Maar dat is niet verstandig, aldus Vallent goed. Elke dag een beetje is genoeg omdat de conditie pri ma is. Trainer Jan van der Waerdt heeft zijn pupil nog eens aangeraden om niet iedere dag volop te trainen, een rust dag is af en toe aan te bevelen. Voor 'onze' kampioen een on mogelijkheid want geen dag kan hij zonder zijn rondje lo pen. Jaap „Ik ga inderdaad elke dag trainen, het hoort er ge woon bij. Deze Interland vraagt om een specifieke trai ning en de laatste paar dagen train ik dan ook extra op het onderdeel baanloop Deelnemende landen zijn Nederland, Belgie en Frank rijk. Deze veteranen- interland behelst alle vormen van atle tiek. Dus kogelstoten, de 100 meter en onder andere de 200 meter komen ook aan bod. Alle diciplines worden door zowel vrouwen als mannen afge werkt. Jaap Vallentgoed krijgt veel waardering voor zijn presat- ties op zijn werk. Als leer kracht van basisschool 'De Hobbit' kan Vallentgoed na een goed resultaat rekenen op enthousiaste kinderen en col lega's die hun trots tonen door bloemstukjes. Annelies Heuvelink. £USPEN - Leusdenaar Jaap allentgoed hoort al jaren bij nationale top van het vete- Eerste reserve msdenaren zeuren graag, 'raag het aan elke dienst erlener die in het dorp werkzaam is en die zal het rolmodig beamen. De meest ehoorde verklaring voor de lagende mensen is dat veel lusdenaren de universiteit ezocht hebben en daar ge- terd hebben op hun sterren ostrepen te gaan staan als rmaar het vermoeden be- laat dat men onrecht wordt angedaan. De levenshouding !eeft merkbaar sporen ach- trgelaten bij de sportteams lie dit op het oog zo rustige lorp vertegenwoordigen. De eren Mixed Hockey Club eusden hadden traditioneel Ie grootste mond. Een jaar of ien geleden gebruikten die Jannen tegen de scheids- echter en elkaar termen die egemiddelde F-side sup- orter het schaamrood naar ekaken zouden jagen. De aidige trainer Sjaak Dor- esteyn wil niet dat er gekan- erd wordt omdat dat de oncentratie stoort en team eest aantast. De mannen lo- en nu zwijgend rond en dat iOmt de resultaten ten goede. Voetballers staan erom be- tnd dat zij graag hun ïondje roeren, maar de jon- «ns van Roda-zaterdag lo- en al tijden als monniken Je de gelofte tot zwijgzaam- eid hebben afgelegd. Het aige dat bij die wedstrijden ehoren is: 'Goeie bal' en Vijd. Je hebt tjd genoeg'. Ook ezondag-voetballers hebben Kn hekel aan schelden. Hun fedstrijden voltrekken zich een gewijde stilte, die on- usdense aandoet. Waterpo ts hebben het veel te druk t het hoofd boven water ouden en als zij hun ver effen krijgen zij een slok Moor binnen. Er heeft zich 'Qsde laatste jaren een 'entaliteitsveiandering bij eLeusdense sporters voor- edaan. Er is maar een team otde oude geest levend °udt en een waardige verteg enwoordiger van het mondi- een ontwikkelde Leusden de korfballers van Antilo- en. Korfballers hebben de aam truttig te zijn, maar ie- ereen die het team heeft 'enen horen spelen weet dat at imago niet deugt. Korfbal 'oen volwaardige en leerza me sport. Als een korfbal en verliest hoor je de 10°ist en zeldzaamste ter- Jen. tan Koster rancn-hardlopen. Zaterdag 26 juni komt hij uit op de vijf kilo meter baanloop tijdens de ve teranen-interland in Etten- Lêtir. Ih het officiële oranje/ blauw mag Vallentgoed bewij- zën dat hij goed is op zijn favo riete onderdeel het hardlopen op de baan. Na het behalen van de titel Nederlands kampioen baanloop vorige week in Zie- rikzee kon de KNAU (Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie) niet meer om Vallent goed heen. De uitnodiging kwam voor de zesenveertig-ja rige Jaap Vallentgoed als een volslagen verrassing. Vallentgoed: „Natuurlijk hoopte ik er wel op want het is een grote eer om mee te doen. De afgelopen penode heb ik goed gepresteerd. In maart ben ik Nederlands kampioen cross geworden. Op tweede pink sterdag werd ik weer kam pioen, nu op de 15 kilometer op de weg. Deze resultaten waren prachtig, maar het zette geen zoden aan de dijk voor selec ties. Je naam wordt weer ge noemd en dat is natuurlijk prachtig. Maar pas na mijn overwinning in Zienkzee op de vijf kilometer baanloop werd ik uitgenodigd." „Eerlijk gezegd zag had ik een hele andere afsluiting van het seizoen in gedachten. Ik wilde gewoon weer even wat gas terugnemen, dat is soms gewoon nodig. Nu moet ik er toch nog even flink aan trek ken, maar dat doe ik met ple zier", vertelt Vallentgoed. Baanlopen is het favoriete The Red Caps versloegen de Knikkebockers met 8-2. Door deze overwinning nemen de Leusdenaren afstand van de laatste plek. (foto: Jan Pit) LEUSDEN - Nu de competi tie bijna halverwege is tekent zich al een strijd af. Voor The Red Caps en hun tegenstander van afgelopen week The Knic kerbockers is dit een strijd te gen het gradatiespook. Voor The Knickerbockers is dit spook dichterbij, daar zij de rode lantaarn dragen in de competitie. The Red Caps begonnen in de verdediging die geleid werd door pitcher Eli Blom die vo rige week een zeer sterk optre den had en waar weer op ge steund werd. Dit bleek een juiste keuze om dat hij weer goed op dreef was Hij hield het maar liefst 7 innings vol en kreeg in slechts één inning vijf man voor zich. De rest van de innings kwa men er slechts vier of zelfs maar drie spelers aan slag Dit kwam niet alleen door het pitchen van Eli Blom, maar zeker ook door het zeer sterke optreden van de outfielders Eddy de Lely en Edwin Ver donk. Hiermee is ook de sterkste fac tor genoemd van het Red Caps-spel, een team dat vooral verdedigend sterk is maar he laas aanvallend veel te kort komt voor deze klasse. Ook deze wedstrijd bleek dit. We derom slechts 4 honkslagen sloegen The Red Caps. Rode Lantaarn Er werd door de pitcher van The Knickerbockers zoveel vrije lopen weggegeven dat The Red Caps in deze wed strijd acht punten konden sco ren. Niet alleen de vrije lopen zorgdn voor deze punten, maar ook het sterke honk- lopen van The Red Cap spelers die op de honken geraakten. Berto Eelsingh is bijvoorbeeld zo'n speler die snel de honk rond is en bijna altijd scoort als hij op de honken komt. Ook deze wedstrijd weer. Hij is namelijk drie keer op het eerste honk gekomen en heeft ook driemaal gescoord Er is een andere speler die veel heeft bijgedragen tot aanval lende impulsen: Geke Koe link. Van de vier honkslagen kwamen er twee van deze korte stop. Zijn slaggemid delde van 0.500 in deze wed strijd stijgt dus ook ver boven de gemiddeldes van de rest van het team uit. Al deze feiten zorgden er voor dat The Red Caps hun ontmoe ting met een 8-2 winst afsloten en de Rode Lantaarn nog ste viger in de handen heeft ge drukt van de Soester tegen stander The Knickerbockers. Volgende week moeten The Red Caps aantreden tegen koploper The Panters uit Tiel en zal dan een veel zwaardere dobber hebben. De wedstrijd wordt gespeeld op het vallei sportpark op zondagmiddag om 15.30 uur. onderdeel van Vallentgoed Ondanks het feit dat de media weinig tot geen aandacht be steed aan de veteranen-sport zal in Etten-Leur meer publiek aanwezig zijn dan tijdens een doorsnee wedstrijd. Blessure De dnevoudig-kampioen verheugt zich op de wedstrijd: „De hele entourage in een sta dion spreekt me gewoon aan. Dat is ook één van de redenen waarom ik acht jaar geleden aan wedstrijden ben mee gaan doen. Ik ben lid van atletiek vereniging, Altis. De deskun digheid die bij de club aanwe zig is sprak mi] ook aan En dus de mogelijkheid voor baan loop, twee keer in de week doe ik baantrainingen op het ter rein van Altis." „Na mijn blessure van vorig jaar, waardoor ik een half jaar niet heb kunnen lopen, zijn er wel wat zaken veranderd. Door het jarenlange vrij eenzijdige trainen bleken mijn buik- en rugspieren verslapt terwijl de overige spiergroepen een over belasting hadden opgelopen. Dit is een vrij vaak voorko mende blessure bij het hardlo pen", aldus de succesvolle hardloper „Via de arts en fysiothera peut van Altis ben ik door ver wezen naar de S.M.A (Sport Medisch Adviesdienst) en zij adviseerde mij om naar Bos boom, een ergo therapeut ver bonden aan ziekenhuis 'de Lichtenberg' te gaan." Door het opstellen van een kracht- trainingsprogramma en de overgave om een lange tijd te oefenen is het Jaap Vallent goed gelukt om toch weer terug te komen. „Op mijn leeftijd, 46 jaar, speelt angst voor blessures een grote rol. Slijtage is een veel voorkomende reden om te stoppen. Nog steeds train ik niet alles op de baan. Een baan is hard en snel, en daarom wis sel ik alle onderdelen regelma tig af. Ik moet mezelf een beetje ontzien." LEUSDEN - Een viertal win- keleigenaren op de Brouwerij werd vorige week het slacht offer van vernielers. Bij onder meer een boekhandel, een sportzaak en een drogisterij hebben vandalen de winkelruit bekrast. De schade hiervan was dermate ernstig, dat de ruiten moet worden vervan gen. LEUSDEN - De afgelopen twee weekeinden is in Amers foort het Nederlandse kam pioenschap zwemmen gehou den. Een viertal voor AZ en PC uitkomende Leusdense zwemsters Liesbeth Haasnoot en Xandra Verschuur en zwemmers Jan Willem van Dijk en Jelle van Baggem deed aan dit kampioenschap met wisselend succes mee. De prestaties kwamen op naam van Liesbeth Haasnoot en Jan Willem van Dijk die be slag legden op respectievelijk een tweede plaats en een derde plaats. Het doel wat Liesbeth zich had gesteld nl afvaardiging naar de Europese Jeugdkam pioenschappen in Istanbul werd helaas niet gehaald. Haar tweede plaats op de 200 m rugslag meisjes geboren in '78 was daartoe onvoldoende. Met haar tijd van 2.28.35 bleef ze ruim boven de limiettijd van 2.23.5. Ook op de 100 m rugslag kan ze helaas met haar vierde plaats en een tijd van 1.10.02 geen afvaardiging afdwingen ook al verbeterde ze haar tijd. De pas voor zijn VWO-examen geslaagde Jan Willem van Dijk presteerde op het kam pioenschap boven verwach ting, gelet op de examenin spanning van de laatste maan den. Op vier van de zes zwem- nummers verbeterde Jan Wil lem zijn tijden in een 50 m- bad. Op de 100 m wisselslag jongens onder 19 jaar werd hij met een persoonlijke besttijd van 4.46.85 derde en veroverde daarmee een bronzen plak. Op de 200 m schoolslag jon gens van 74/75 greep hij net naast een derde plaats. Maar ook hier verbeterde hij zijn p.r. met ruim 2 sec. en bracht het op 2.32.91. De 200 m wissel slag was echter nog spannen der geweest. Hier eindigde hij op een vijfde plaats. Maar twee tot en met vijf eindigde binnen 1 seconde van elkaar.j Overigens dwong hij hier mee toch een plaats in de A-finale af waar hij als zevende van Nederland eindigde. Op zowel de 100 m als 200 m schoolslag zwom Jan Willem zich in de B- finale waar hij echter geen potten kon breken. De presta ties van Xandra Verschuur en Jelle van Baggem bleven ach ter bij de verwachtingen. Bei den konden hun persoonlijke besttijden tijdens het kam- pibenschap helaas niet aan scherpen. Uitslagen: Jan Willem van Dijk: 50 vlinder 28,26 100 vlinder 1.01.98 (14e pl.) 200 wissel 1.13.80 (5e pl.) A-fin. 400 wissel 4.16.85 (3e pl.) 9e all in 100 school 1.10.10 (5e pl.) B-fin. 200 school 2.32.91 (4e pl.) B-fin Liesbeth Haasnoot 100 rug 1 10 02 (4epl.) 200 rug 2.28.35 (2e pl) 200 school 3.02.23 Xandra Verschuur: 100 rug 1.13.91 (18e pl.) 200 rug 2 41 63 (13e pl.) Jelle van Baggem- 100 rug 1.07.43 (8e pl.) 200 rug 2.26.83 (6e pl.) 100 school 1 18.09 (13e pl) i

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9