[he Red Caps slaat van zich af „De Hoge Kley is schitterend" Klinkenberg en Schutrups clubkampioenen Lockhorst lessureleed Vallentgoed loopt goede interland -si Patrick Tigchelaar succesvol ruiter Clubkampioenen bij De Eemelaar Singelruiters succesvol errassende winst voor honkballers Zeister duo wint Jeu-de-boule Leusdenaar Tim Giles deelnemer aan lnterp.ro Golftoernooi Leusder oensdag 30 juni 1993 USDEN - Het Leusdense ikbalteam The Red Caps d tegen het Tielse Panters i. De vorige wedstrijd tus- i beide teams leverde een loorlijke desceptie op voor Red Caps. Zij werden na- lijk in de eerste competitie- dstrijd in Tiel met 16-2 van veld gemept. t Tielse team bleef preste en staat nu tweede in de opetitie terwijl het Leus- ise team in de onderste re nen verkeert. het Leusdense team werd Hit' gehouden aan de sterke «Idediging van de laatste we- k, met Eli Blom op de heu- u. In de eerste inning gaf hij ™li wisselende prestatie. Hij lide drie maal een vier wijd g maar geholpen door een ilukte steelpoging een ïgbal door de korte stop en drieslag kwam The Red ps de eerste inning onge- onden door.' n slag pakten The Red Caps teen fraai uit. In de eerste ling kwamen maar liefst elf n aan slag en dat leverde jr The Red Caps zeven pun- op. Er zaten nogal wat je lopen tussen maar er gelukkig ook weer een mooie honkslagen ge- rd. Ie tweede inning kreeg pit- jr Eli Blom het aanmerke- zwaarder als in de eerste en liet het veld het ;szins afweten (er werden veldfouten gemaakt in 'edstrijd en beide in deze >g)- bij elkaar leverde The iters vier punten op en icht de stand op 7-4. In de lijkmakende tweede inning :en The Red Caps zien dat ze oden staan, waar in vorige dstrijden net twee of drie [ïkslagen geslagen werden, egen ze er nu twee in een ling. Nadat Geke Koelink het honk was gekomen leg Nick van Vulpen hem ar het tweede honk, maar us) Eerste reserve atst kwam ik een vriend en die diepbedroefd was, dat hij met sporten in bverband moest stoppen, rcoeg welke blessure hij Hij zuchtte dat hij geen ippel alcohol meer mocht nken. Ik begreep zijn ver- et volkomen. De Amers- irtse politie wilde twee anden geleden het rijden der invloed van sterke ink aanpakken. De unifor- npakten het probleem bij wortel aan: zij gingen bij irtclubs posten en binnen ee uur zat er genoeg geld :as om de komende maan- ïhun salarissen te betalen, ieautomobilist/sporter had 'lte veel drank op. Ik ben rdig tegen drank bestand, 'arde gemiddelde sporter iptmij onder de tafel. Daar ijfel ik niet aan. Hockeyers an er om bekend dat er estal meer lege kratten pils de kantine zijn dan bczoe- rsvan die uitspanning, lfspelers hebben twee han- aps, één op de greens en laan de bar. De leden be lenen de gemiddelde alco- 'eonsumptie en zoveel gla- 'ininder je nodig hebt om "nken te worden is je han- ap. Ook schakers hebben een unhoog te houden als het 'drankgebruik gaat, maar Hebben het voordeel dat •ijdens de partij kunnen '«men. Dat komt het spel- üniet, maar de sfeer wel goede. jet is eigenlijk wel gemak- ijkal die gelijkgestemde 'en. Als je in een kantine 'bepaald aantal vingers 5teekt, krijg je direct zo- dpils. Laatst was ik bij 'korfbalclub. Bij de bar k'k vier vingers op en 'Den twee minuten stonden ^erspaatjes voor me. Het uoog een hele toer om die 'edelen en, toen dat niet de,om ze leeg te drinken. Koen Koster ging zelf uit op één. Deze sloeg uitblinker Brain Barends met een fraaie infield honkslag Geke naar 3 en bracht een honkslag van Eli Blom, Geke Koelink over de thuisplaat. In de verdediging pakten The Red Caps de draad weer op, slechts vier man verschenen aan slag. Ook aanvallend werd geconcentreerd doorge speeld. De acht mensen die aan slag zijn geweest hadden wederom drie punten aan het totaal toegevoegd waardoor de stand op 114 kwam. De vierde inning liet weer eens zien hoe belangrijk een goed outfield is. Het verre veld door de meeste honkbal lers als een strafexpeditie ge zien, vorige week en deze week draait het verre veld bij The Red Caps op volle toeren. Alle lange ballen werden per fect verwerkt wat in eigen ge lederen een opkikker geeft en de tegenstander een desillusie, omdat als je een bal lekker ver weg slaat en je ziet dat je dan uit gevangen wordt dit nogal wat frustaties oplevert. Zeker als ook het infield geen fouten maakt. Aan slag wist The Red Caps ook weer twee punten over de thuisplaat te brengen waar door de stand op 134 kwam. In de eerste helft van de vierde inning liet Brain Barends zien dat hij de man in vorm is en daarom de uitblinker van deze wedstrijd. Een geslagen bal wist hij perfekt te verwerken en met snel denkwerk wist hij de man richting het tweede honk uit te tikken en de slag man op één uit te gooien. Dit soort akties is tekenend voor de groei die The Red Caps doormaken. Voorheen zou voor een veilige nul op een gekozen worden, nu wordt er een dubbel spel gemaakt. De laatste nul viel door een vang- bal in het midout field. In deze wedstrijd heeft The Red Caps bewezen in deze klasse thuis te horen en de rest van de teams erop gewezen dat de verdediging sluitend is en als de dag er is dat de aan val loopt elk team moet uitkij ken voor The Red Caps. Vol gende week gaat The Red Caps op bezoek bij The Blue Soeks, de grootste titelkandi daat en het team dat ongesla gen bovenaan staat. Pagina 11 Eli Blom heeft de bal hard weggeslagen en holt naar het eerste honk. The Red Caps behaalde een verrassende overwinning, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - LTV Lockhorst kent haar nieuwe clubkam pioen 1993: Ronald Klin kenberg bij de heren en Li- sette Schutrups bij de dames. Zij wonnen in de finales van respektievelijk Allard van Leerdam en Caroline Timmer- Bij de heren was er één "onbe kende", de nieuwkomer bij Lockhorst, Allard van Leer dam. Hij had zich dit jaar aan gemeld als nieuw lid, maar speelde nog geen competitie voor de Buiningparkbewo- ners. Hij begon sterk door een voor sprong te nemen van 4-0. Toen was zijn kruit verschoten, of wel Ronald Klinkenberg wist wat hij aan hem had. De vol gende zes punten waren voor hem. In de tweede set liet Klinkenberg het niet meer zo ver komen. Hij sloot winnend af met 6-2. Bij de dames troffen Lisette Schutrups en Caroline Tim merman elkaar. In de eerste set kon Timmerman nog naast Schutrups blijven tot 5-5, daarna maakte Schutrups de set met 7-5 af. De tweede set ging gemakkelijker naar Schutrups, 6-2. De uit zestien man bestaande wedstrijdcommissie onder aanvoering van Anton Kamp had drie weken uitgetrokken voor het organiseren van de senioren- en junioren enkel en dubbel clubkampioenschap pen 1993. De senioren werden ingedeeld in de vier sterkte- klassen A t/m D en de junio ren in vijf mini's, tot 10, tot 12, tot 14 en tot 17 jaar. LEUSDEN - Jaap Vallent goed was zeer tevreden over de tijd, die hij tijdens de veteraneninterland in Etten-Leur liep. De Leus denaar verbeterde zijn persoonlijk record op de 5 kilometer met één seconde tot 15.26.40. Hij voldeed daarmee aan de verwach tingen, omdat hij harder liep dan in de wedstrijd in Zierikzee. Op grond van dat resultaat was Vallent goed voor de interland ge selecteerd. Jaap Vallentgoed be zette de tiende plek in het veld van zestien deelne mers. De wedstrijd werd gewonnen door Rien van de Wildt die veertien mi nuten en zevenenvijftig se conden voor de vijf kilo meter nodig had. Vallentgoed was achter af ontevreden met zijn houding tijdens de wed strijd: „Ik heb eerst geke ken of ik het tempo kon volgen. Toen bleek dat ik niet de mindere was, ben ik midden in de groep blijven lopen. Achteraf had ik kunnen demarcren. Ik was niet brutaal genoeg." De hele enthourage had veel indruk op Vallent goed. „Ik vond het heel in drukwekkend. Het was echt een officiële wed strijd. Het was een gewel dige belevenis. En alles bij elkaar ben ik tevreden, omdat ik mijn persoonlijk record verbeterd heb." 600 wedstrijden Dpor het laten spelen van alle spelsoorten ontstonden vierenveertig schema's. De deelnemers in een schema van acht speelden in poules, op de schema's met tenminste zes tien volgde een verliezers- ronde. Er waren 600 wedstrij den nodig voordat de kam pioenen bekend waren. Overige uitslagen van de finalepartijen enkelspel: HEB F. v. Duinkerken - G. Albers 6-3 6-4 DEB/C S. Verkoyen - M. den Herder 7-5 6-4 HEC A. Saars - W. Oeben 7-6 6-7 64 HED W. Kooper - A. Hoogebrugge 6-2 6-2 DED A. Bloemendal - A. Rommers 6-3 4-6 64 Jongens tot 17 jr. 1. Jeroen de Hooge 2. Ronald Scholte 14 jr. Paul Albers - Paul Buring 6-3 6-4 12 jr. Willem Sander Korteling - Jeroen Visser 6-4 6-3 10 jr. Steven Korteling - Basv/dSande 6-2 6-0 Meisjes tot 17 jr. Hasha Sirre - Caroline Raaymakers 6-0,3-6,6-1 14 jr. Anouk Albers - Monique v. Leeuwen 7-5 6-0 12 jr. Yvettev. Koelen - Susanne v/d Hoeven 6-1 3-6 6-3 10 jr. Marcelle Huygens - Eline v. Koelen 6-2 6-0 De ballen vlogen door de lucht tijdens Het Hakhorst Jeu-de- Boule toernooi, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - De laatste zon dag in juni staat in veel boek jes van jeu de boules-liefheb- bers geschreven. Dan name lijk wordt in De Treek het 'Hart van Nederland-toer nooi' gehouden. Ook ditmaal kwamen weer boulers uit het hele land naar De Treek toe om elkaar in vijf ronden te be strijden. Erik Telkamp en Po- letto van Les Cailloux uit Zeist legden na een spannende toernooidag beslag op de wis selbeker. Een kleine honderd boulers (onder meer uit Hoek van Hol land, Gouda, Amsterdam, IJ- muiden, Harderwijk, Zeist en Laren) bonden zondag onder ideale weersomstandigheden de strijd met elkaar aan. Na drie ronden waren er nog acht teams ongeslagen. Het vuur werk kwam in de vierde ronde, waarin de twee beste Leusdense doubletten van de organiserende vereniging De Hakhorst, Wim van den Berg - Renger van der Velde en Han en Jopie Markerink, ook hun eerste verlies leden. De grote favorieten Roel Tel kamp en Tjallinks van Les Cailloux speelden tegen de be faamde Fransman Theze Las- sus en Beenakker. Het werd de eerste nederlaag voor het Zeister duo, dat daardoor niet verder kwam dan de derde plaats. In de slotronde verspeelden Ruffin en Frisone van De Gooiers uit Hilversum hun toppositie door een onver wachte nederlaag. Slechts twee doubletten kwamen de vijf ronden ongeslagen door. Erik Telkamp en Poletto van Les Cailloux bleken met 37 pluspunten zegge en schrijve één boulespunt meer gescoord te hebben dan Bos en Poel van Boulaere uit Laren. Daarmee werd Meep Poel, di- stricts-voorzitter van de Utrechtse afdeling de "Joop Zoetemelk van de Treek", want ook vorig jaar moest hij met een tweede plaats genoe gen nemen Met een zesde plaats werden Han en Jopie Markerink de bestse Leusde- naren voor Kees Bokhorst en Paul Knuijt (negende). Hakhorst-voorzitter Wim van der Laaken reikte na afloop van deze in sportief opzicht zeer geslaagde dag de prijzen uit. De Leusdense wisselbeker staat dus voor een jaar in de Zeister prijzenkast. De top-vijftien van het Hart van Nederland-toernooi luidt: 1. Erik Telkamp/Poletto (Les Cailloux, Zeist) 5 37 2. Bos/Poel (Boulaere, Laren) 5 36 3 Roel Telkamp/Tjallinks (Les Cailloux, Zeist) 4 42 4. Theze Lassus/Beenakker (Aas van Bokalen, Amsterdam) 4 34 5. Ruffin/Frisone (De Gooiers, Hilversum) 4+25 6. Han en Jopie Markerink (De Hakhorst, Leusden) 4 24 7. Van Boeschoten/Leyrsapf (Les Cailloux, Zeist) en Ram/Clijnk (Boulaere, Laren) 4 20 8. Kees Bokhorst/Paul Knuijt (De Hakhorst) 4 16 10. Van der Graaf/Ettinger (Le Bon Courage, Hoek van Holland) 4 13 11 Henk en Janny Hoefakker (De Hakhorst) 3 13 12. Henschen/De Jong (Gouda) 3 12 13 Jos en Rie Schregardus (De Hakhorst) en Hans Manuel/Netty Sikkema (De Hakhorst) 3+7 15 Wim van den Berg en Renger van der Velde (De Hakhorst) 3+3 Hftfc ■■■'■■■I' Bnn JSH5J5LS?' Patrick Tigchelaar bedwingt op Allegro een hindernis. LEUSDEN - Tijdens springwedstrijden bij Champion Arnhem is in de rubriek B voor ponyruiters de in Leusden wonende Patrick Tigchelaar, op de pony Allegro, eerste ge worden in zijn categorie. Champion Arnhem is er niet alleen voor de inter nationale top. Er zijn ook wedstrijden op nationaal niveau voor zowel paarde- als ponyruiters. Zeker voor de ponyruiters in de B- klasse stond er een pittig, maar zeer fraai parcours Patrick wist zich, samen met vier andere ruiters/ amazones, te plaatsen voor de barrage. In deze barrage wist Patrick als enige foutloos rond te komen De andere twee deelnemende Treekerruiters waren he laas minder succesvol. Zo wel Joany Lam als Anouk Melchers wisten zich niet te plaatsen voor de barrage in de klasse L. ACHTERVELD - Na spannen de dagen werden in de afgelo pen week Erica van de Berg en Oscar Menkveld de jeugd club kampioenen van tennisvereni ging De Eemelaar in Achter veld. Spannmg en vooral fraaie westrijden waren er de afgelo pen week te zien en te voelen op het Kerstenssportpark te Achterveld. De junioren van tennisvereniging De Eemelaar waren daar fanatiek maar vooral sportief'in de weer de clubtitel in deze categorie bin nen te halen. Ondanks de soms wat mindere weersomstandig heden verliep het tournooi zo als gepland. De sfeer was deze dagen prima en het wedstrijd niveau was regelmatig van grote klasse. Toen op zaterdag de finalisten bekend waren werd er in dé kantine een pop- sterrengala gehouden Met muziek en een gezellige barbe- que werd de accu voor de fina ledag van komende zondag op geladen. De zondag bracht het vele aanwezige publiek veel spannende momenten in span nende wedstrijden, waarin Erica van de Berg bij de meis jes en Oscar Menkveld bij de jongens als winnaars en dus clubkampioenen van het gra vel kwamen. LEUSDEN - Golfclub 'De Hoge Kleij' organiseert 3 en 4 juli het Interpro Golf toernooi. Een ploeg bui tenlandse profs komt uit tegen Nederlandse ploeg. Een Leusdense prof, Tim Giles, speelt mee bij de buitenlanders. Tim Giles is de enige Leusdenaar die aan het Interpro toernooi van golf club De Hoge Kleij deel mag nemen. Hij is niet de minste onder de spelers. Onlangs bleek hij de beste van alle buitenlandse 'pro-teachers'. (golf-do- centen) die in Europa werken. Sinds zijn aantreden bij De Hoge Kleij als pro-tea- cher. nu vijf jaar gelden, woont deze Engelsman in Leusden. Over 'zijn' golf baan is bij zeer te spreken. „Deze baan is erg mooi. Hij hoort tot de beste tien in Nederland. De baan wordt alleen nog maar beter. De Hoge Kleij is een jonge club met veel enthousias me. Nadat een baan is aan gelegd duurt het altijd een aantal jaren voor de goed is." Giles: „Het gras moet goed groeien, de oneffen heden wegslijten. In Leus den werken vijf greenkee pers constant om de kwa liteit van het gras te ver beteren. Zo'n acht jaar na de start behoort De Hoge Kleij tot de beste banen in Nederland met vooruit zichten op kwaliteitsver betering. Het parcours is lang. bebost en mooi. De kwaliteit en de entourage dragen bij tot het speelple- zier." Over the match op 3 en 4 juli zegt Giles: „Het is een leuke uitdaging, prof's spelen in principe alleen. Samen spelen met mensen die net zoals ik pro's zijn uit het buitenland, geeft me een goed gevoel. Vooral omdat de in Leusden geko zen formule uitzonderlijk is. Zo speel je niet vaak en dat is een bijzondere uit daging." „Het is spannend, an ders in sfeer, zowel vrien delijker als strijdlustiger, dan bij een 'normale' wed strijd. De buitenlanders bleken in de afgelopen jaar de beste. Maar we krijgen de beker niet zomaar. We zullen er iets voor moeten doen. De mogelijkheid om te verliezen blijft." Ne derland wil graag de in scriptie op de beker die in het clubhuis van de Hoge Kleij blijft prijken een an dere maken; The Nether lands - rest of the World, winner the Netherlands." Marianne de Valck ACHTERVELD - Afgelopen week waren er in Hoevelaken bij de ruitervereniging De Waaghalsjes. Vanuit Achter veld waren er een aantal rui ters en amazone's van ruiter vereniging De Singels die aan deze wedstrijden deelnamen. Deze wedstrijden waren voor deelnemers die gewoonlijk met in wedstrijden uitkomen Na spannende dressuur- en springwedstrijden wisten de Achtervelders een drietal ere prijzen binnen te halen. In de zogenaamde A klasse werd er deze dag op het scherpst van de snede gestreden. In ring 2 be haalde Diana Geerenstein daar met maar liefst 125 punten een fraaie eerste plaats, terwijl Marloes Meulman met 123 punten in haar klasse derde werd. In de catagorie D werd Marloes Meulman ook nog eens tweede bij het springen. Ro nald van de Hoven en Astrid Horst eindigden met respectie velijk 101 en 104 punten net buiten de ereprijzen Op zondag 4 juli organiseert De Singels de inmiddels in ge heel midden Nederland beken de maar bovenal fraaie Na- tuurtocht Inlichtingen voor deelname kunt u inwinnen in het clubgebouw tijdens de les- Donderdag 1 juli 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 2 juli 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 13.00 - 14.00 uur: SSD - Ten nis, LTV Lockhorst. 13.30 en 14.30 uur: SSD - In- doorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness. Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 3 juli 08.00 uur uur: Interpro Hoge KLeij. en 13.15 Trophy, De Zondag 4 juli 07.45 en 13.15 uur: Interpro Trophy. De Hoge Kleij. Maandag 4 juli 09.00 uur: SSD - Yoga. ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD - Grondgumnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton, De Korf, (zij-in gang) Dinsdag 5 juli 09.00 uur - 18.00 uur: SSD - Midgetgolf, zwembad Octo pus 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf, (zij-in gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf. (zij-in- gang). Woensdag 6 juli 10.00 uur - 11.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11