Emoties en scherpe kritiek na brand in 'De Hamershof' rV .Leusder Krant EMA7 KAAS Sisss sssissertjes U S D E N Inbraak sportkantine Autokraken Inbreker verjaagd SNS-bank voor tweede keer in korte tijd overvallen L E Openstelling op woensdagmiddag Gasstation ingegraven Tf-- jensdag 30 juni 1993 LEUSDEN - Onbekenden heb ben in de nacht van maandag op dinsdag, omstreeks 4 00 uur, ingebroken in de kantine van de tennisvereniging op de Valleilaan. De inbrekers ver nielden de ruit van de voordeur om binnen te komen. Uit de kassa namen de ongenode gasten 25,- aan kleingeld mee en voor 35,- aan snoepgoed. De totale schade bedraagt meer dan 700,- LEUSDEN - Uit een auto aan de Hondsdraf is het afgelopen weekend een autoradio gesto len, nadat inbrekers de achter ruit van de auto hadden inge slagen. De auto was het eigen dom van een 63-jarige Leus- dense. Op het Maisland werd in de nacht van vrijdag op zater dag eveneens een auto openge broken. Daarbij werd door de krakers een autoradio buitge maakt, ter waarde van 1200,- Ook werden autopapieren ont vreemd. Deze werden echter 's ochtends teruggevonden in de tuin van de buurman. STOUTENBURG - Een 61-ja- rige man, die donderdagavond in zijn woning aan de Stouten- burgerlaan in bed lag, hoorde in de kamer naast hem een ge rucht. De man ging er van uit dat zijn vrouw was thuisgeko men en ondernam geen actie. Het geluid bleek in werkelijk heid veroorzaakt door een in breker, die via een horraam de naastliggende slaapkamer had betreden Na een tijdje opende de inbreker de deur van de tweede slaapkamer, maar ont dekte daar de man die op bed lag, en maakte zich snel uit de voeten Uit het huis werd niets ontvreemd. LEUSDEN - De SNS-bank op 't Erf is maandag omstreeks 9.45 uur overvallen door twee mannen, waarvan er één een klant bedreigde met een pi stool. Nadat de cassière de overvallers een onbekende hoeveelheid geld had meegege ven, vluchtten zij in een rode Opel Astra met kenteken FZ- RJ-04, die op 't Erf geparkeerd stond. Een van de mannen was ge maskerd, de andere droeg een blonde pruik. Bij het wegrijden in de richting van Leusden- Zuid veroorzaakten de twee een bijna-aannjding. De poli tie vraagt de persoon, die hier bij betrokken was, zich te mel den. Het is de tweede keer dit jaar dat het filiaal van de SNS-bank op 't Erf betrokken is bij een overval. Enkele jaren geleden werd het kantoor ook overvallen mij bij neergelegd Recentelijk werd de zaak echter weer actu eel, toen zich een aantal inci denten voordeed. Kinderen hebben toen een paar keer brandjes gesticht, die gelukkig zonder ernstige gevolgen ble ven, maar we werden wel weer met de neus op de feiten ge drukt. Ik heb toen weer contact opgenomen met de brandweer, onder andere met de nieuwe commandant Blokker, en dat heeft etoe geleid dat we nog eens de zaken kritisch zijn na gelopen. De conclusie luidde toen dat bouwkundige aanpas singen in de winkels wel dege lijk hard nodig waren Berghuizen: Alleen komr er dan een ander probleem om de hoek kijken We kunnen als be stuur van de winkeliersvereni ging moeilijk tegen de leden zeggen dat ze hun winkel drie dagen moeten sluiten om de noodzakelijke verbouwingen mogelijk te maken. Daarom is met de leden afgesproken dat bij individuele verbouwingen maatregelen worden genomen. In een aantal gevallen is dat inmiddels gebeurd, maar he laas nog niet overal, zoals vrij dag is gebleken. En als er niet toevallig een brandblusser was ontploft die het vuur vermoe delijk al geblust heeft, was er een ramp gebeurd. Dan hadden we vandaag over problemen van een heel andere aard ge sproken." Maar niet alleen de brand veiligheid in de wmkels laat te wensen over. Ook de bereik baarheid van de winkels in ge vallen van calamiteiten is ver beneden peil. Berghuizen: ,,Die loopbruggen en liftkokers op de Grutterij en de Komenij moeten weg. Dat dat een abso lute noodzaak is, is nu wel be wezen. De brandweer kan er met geen mogelijkheid bij. Dat kan niet meer." Gisteravond heeft de winke liersvereniging vergaderd over de zogenaamde revitalise- nngsplannen voor het be staande deel van het centrum Volgens nog onbevestigde be richten is in die plannen circa 450.000,- gereserveerd voor maatregelen die de brandvei ligheid moeten verhogen, circa 200 000,- voor het verwijde ren, c.q verplaatsen van loop bruggen en liftkokers en 250.000,- voor brandpreven tie in het algemeen. LEUSDEN - De aanleg van een gasreduceerstation op het ter rein van Pon mag van de ge meente als het station wordt ingegraven. Op die manier wordt aan de bezwaren van omwonenden tegemoetgeko men, die vinden dat een derge lijke voorziening in de noord- westhoek van het Ponterrein tussen vijverpartij. Groene Zoom en parkeeRplaats ont sierend voor de omgeving zou zijn. Een gasreduceerstation is no dig om de druk van het gas. dat Pon rechtstreeks krijgt aange leverd van de hoofdleiding op een aanvaardbaar niveau te brengen. Voor 'gewone' huis houdens vindt die drukverla- ging binnen het gasleidings ysteem plaats. Pon als groot verbruiker zorgt echter zelf voor de verlaging van de druk op een voor het bedrijf werk zaam niveau g te halen of te verhogen, [at de brandweer er bij cala- eiten door kan. In dat geval et ook het straatmeubilair rden aangepakt. Bij de nnen voor 'revitalisering' lovatie) van het bestaande 1 van De Hamershof heeft brandweer vorig jaar al ge ien op de slechte bereik- irheid en de 'gatenkaas'- iw. Van Dijk: „We zien e opmerkmgen door de ge- irtcnissen van vrijdagnacht aas bewaarheid." lp een afstandje staat kap- in-eigenaar Pierre Kroon zijn schade-verzekeraar te kijken hoe het rook- en tschadebedrijf zijn winkel er handen neemt. Emotio- roept hij uit: ,,Je bent in klap totall loss! Je zit mid- ïn het hoogseizoen en plot- ng kun je je werk niet meer n Het personeel stond hier rdag ook te janken op de :p..." Overigens hoopt de per zijn zaken zo snel mo- jk weer op te kunnen pak- Verzekeraar A.M. van |- „We proberen met de ge- nte te regelen dat eind deze k de kapperszaak in ieder ileen tijdelijk onderkomen :t in een unit, zodat de za- in ieder geval door kunnen iInmiddels is bekend dat on zijn werk volgende k dinsdag in een noodon- tomen zal hervatten. Dtograaf Verhoeff, buur- i van kapsalon Pierre, is tbaar aangedaan als hij ndagochtend in zijn be- idigde winkel de pers te rd staat. ,,De rook en roet- idc heeft de hele voorraad ;rkoopbaar gemaakt, ter- we vanwege de topweken veel spullen in huis had- Dat wordt allemaal afge- d en vervangen. Ook de iikkelapparatuur van de service moet helemaal uit ar worden gehaald en ge- B&W hebben daarom besloten vanaf 1 september het ge meentehuis definitief op woensdagmiddag open te stel len van 13.30 tot 16 00 uur. Uit onderzoek blijkt dat dit met uitzondering van Burgerzaken geen extra werkdruk oplevert voor de ambtenaren. Wel kost de extra openstelling geld. De gemeenteraad zal een bedrag van 4500,— voor deze 'overu ren' beschikbaar moeten stel len Zichtbaar aangedaan opent kapper Pierre Kroon vrijdagnacht de deuren van zijn winkel om de brandweer toegang te verschaffen tot het brandende pand (foto Hans Verhorst) Pim Berghuizen bekroond - Pim Berghuizen heeft de derde prijs gewonnen in etalagewedstrijddie was uitgeschreven door het Adidas Deelnemers dienden artikelen van het merk wijze te promoten in hun etalages. Van de resultaten foto's ter beoordeling naar de jury te worden opgestuurd, totaal ontving de jury 660 inschrijvingen Daarbij kwam de van Berghuizen als één van de drie besten uit de bus. Hij daarmee een waardebon van f 5.000,- voor Adidas-artike- )e prijs is overhandigd door verkoopdirecteur Pannekoek ididas Nederland (links op de foto) en rayonvertegenwoordi- cherts van hetzelfde merk (rechts). Voor het ontwerp van de oinnende etalage tekende etaleur Jan Bleij. sJan Verhoeff en Fotopersbureau Peter Smulders b.v.) LEUSDEN - De woensdag middag-openstelling van het gemeentehuis is een redelijk succes. In de periode van sep tember vorig jaar tot en met maart van dit jaar was het ge- m,centehuis bij wijze van ex periment op 31 woensdagmid dagen open van 13.30 tot 17.00 uur. Uit 'metingen' over het ge bruik van. deze extra dienst verlening blijkt dat in totaal 813 mensen van deze openstel ling gebruik hebben gemaakt. Het tijdvak van 13.30 tot 16.00 uur is daarbij het meest popu lair. kei actief om de winkel te rei nigen. Vraagtekens Voorzitter Pim Berghuizen van de winkeliersvereniging De Hamershof heeft al vanaf de bouw van het winkelcen trum vraagtekens geplaatst bij een aantal bouwkundige za ken. Berghuizen: „In 1980 heb ik al bij een aantal instanties gevraagd 'gaat dit wel goed?'. Door die open verbindingen via de plafonds door de win kels heen ontstaan er enorme trekgaten. Toen werd mij ech ter bezworen dat er, volgens de normen die toen golden, geen problemen waren Daar heb ik "g belegen Goudse kaas, t g 12.75 nu woisel verkrijgbooi in onze vestigingen m kté. Best, Blodel. Doidfecht Sterrenburg, Driebergen, GeWrop, Gemert. ^Jej.'el, flozie-naveen, Tege'en. Ulft Unerhl Hoog Cothorijne, Vriezerreen en Wossenooi De roet, die als een stoflaag op alle artikelen ligt, oogt vrij on schuldig en lijkt met een stof doek te kunnen worden verwij derd. Verhoeff licht echter toe: „De roet is afkomstig van kunststoffen en kan dus ge vaarlijke stoffen bevatten. Bo vendien lijkt roet 'stoffig', maar in werkelijkheid is het vet, dus de hele voorraad van de winkel wordt weggehaald en vervangen door nieuw Rook- en roetschade heeft ook de buurman van Verhoeff, slijter Harrie van Schalk van Gall Gall. Tien containers met drank gingen op maandag ochtend de achterdeur uit om vernietigd te worden. Acht schoonmakers van een Leus- dens bedrijf waren in de win- reviseerd. De schade loopt in de tienduizenden. We hopen echter eind deze week de zaak weer te kunnen openen en het studio-werk loopt gewoon door. Daarvoor zijn we bereik baar in de winkel! aldus Ver hoeff, die toekijkt hoe een team van zes mannen zijn winkel leeghaalt. Het systeemplafond is door de rook dusdanig aangetast dat het moet worden vervangen. Pagina3 Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. Drukke tijden voor de Leusdense brandweer en politie. Vorige week maandag ontplofte er een ketel huis bij de politieschool aan de Appelweg, woensdag raakte een pony verstrikt in de reling van een brug getje over het Valleikanaal, vrijdagnacht brandde er in De Hamershof vier winkels uit en maandag werd de SNS-bank aan 't Erf voor de derde keer in 1 Vz jaar tijd bezocht door bankovervallers...* *...De brand in De Hamersof werd veroorzaakt door een op hol geslagen droogtrommcl in kapsalon Pierre. Het personeel wast na sluitingstijd de gebruikte handdoeken en stopt ze in de trommel... *...Het droogproces neemt de nodige tijd in beslag, dus gaat bet personeel naar huis en haalt de volgende dag de droge handdoeken uit de trommel. Dat ging jaren goed. tot afgelopen vrijdag... De gevolgen waren desastreus. De panden naast de kapsalon liepen behoorlijke brand- en roetschade op. Vooral fotograaf Verhoeff werd zwaar gedupeerd. Zijn ontwikkelcentrale werd zwaar beschadigd en verschillende camera's werden onbruikbaar...* Wonderlijk genoeg bleef één zaak huiten schot. Dat juist deze winkel brandschoon bleef, is curieus. De tabakszaak op hetzelfde adres als Gall&Gall, die de dag na de brand vrijwel de gehele wijnvoorraad kon weggooien, liep zelfs niet het kleinste spoortje van roetschade op...* Wat een rook en nicotine had er niet kunnen vrijko men, als de brand zijn sporen had getrokken naar de Tabakker. Nicotineverslaafden hadden volop aan hun trekken kunnen komen... Iedereen heeft wel eens te maken met wat 'de wet van Murphy' wordt genoemd. Het komt erop neer. dat alles wat mis kan gaan ook werkelijk in de soep loopt. Die wet kan niet alleen ingewikkelde zaken treffen, maar ook ogenschijnlijk simpele handelingen...* Vrijdag werd het nieuwe afvalstation aan de Rand weg geopend door wethouder Corri Verduin. Er was een openingshandeling verzonnen, die voor een routi nier op dat gebied geen al te grote problemen zou moeten opleveren...* *...Ecn vrachtauto van BFI zou een helling afrijden, het hek passeren en in het voorbijgaan een doek mee nemen, dat over een bord bij de ingang van het afval station was gedrapeerd. Daarmee was de naam van het nieuwe station 't Spieghcl onthult...* *...Aan het doek was ven touw geknoopt, dat aan het andere einde was vastgemaakt aan een vlaggemast. Doordat de auto tegen het touw zou rijden, zou het doek moeten loskomen...* *...„Niet te moeilijk."dacht wethouder De Jongh, die op afstand de verrichtingen van collega-wethouder Verduin gadesloeg en niet inzag wat er mis zou kunnen gaan. Hij had zijn mening nog maar nauwelijks uitgesproken of er reed een auto niet aanhangwagen, volgeladen met grofvuil, in de rich ting van de BFI-truck... De man was zich nergens van bewust en had de vrijdagmiddag uitgekozen om zijn rommel naar het afvalstation te brengen. Omstanders konden nog maar net voorkomen, dat de opening aan de verkeerde kant van het hek door een 'onbevoegde' zou worden uitgevoerd... *...Dat incident was achter de rug en de truck kon zijn gang gaan. Langzaam reed de wagen naar het hek. het doek gleed van het bord af en aan de andere kant van het hiek ging de vlaggemast steeds schuiner staan. Het touw kwam namelijk vast te zitten aan een uitsteeksel van de vrachtauto en wist van geen wijken...* *...Er bleef voor De Jongh weinig anders over dan zijn mening over de eenvoud van openingshandelingen ter plekke te herzien...* *...Wie de pagina van de gemeente 'Van 't Erf' in de Leusder Krant iedere week aandachtig leest heeft twee weken geleden het bericht kunnen lezen de af sluiting van de Lockhorsterweg voor het autover keer...* *...De maatregel is een uitvloeisel van het verkeers plan, dat vorig jaar oktober door de gemeenteraad is aangenomen. Er hoeft op zich niet veel gedaan te worden om de beslissing van de raad uit te voeren. Het gaat om het plaatsen van enkele verkeersborden en om regelmatige politiecontrole... *...Dc bedoeling was om met ingang van 21 juni de maatregel van kracht te laten zijn. Vorige week reden er echter over de Lockhorsterweg nog behoorlijk wat auto's. Het ging niet om eigenwijze automobilisten, die massaal de verkeersmaatregel negeerden...* Niemand was in overtreding, omdat emergens nog borden te zien waren. Die waren namelijk nog niet beschikbaar. Kennelijk een foutje in de planning, hoewel toch al maanden bekend was. dat de weg zou moeten worden afgesloten. Veel mensen zitten er ken nelijk niet mee. gezien de hoeveelheid auto's die vori ge week over de Lockhorsterweg reden...*

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3