.Leusder Krant. Hans Veurink loopt Nederlands record Spelregels van het toernooi Interpro Throphy alweer een prooi voor 'The Rest of the World' Dm eist tem Leu len •sun Hoi ind lero; leve sfocr d Vi :hter usdf ht ef sdag 7 juli 1993 Pagina 11 lm Giles blinkt uit NE dden [etipt mis- 11 00 m te is er één Tiel raard het een at hi] at je Mt regen at qua or e puf positie b: The I krij g op itgeslo i HO sled 1 is vt jk zijd linde uit wedst; lag sluit kornet op LeusJ DEN - De Nederlandse isionals waren op de za- ;van het Interpro Trophy ooi niet erg op dreef. De s verloren de morgenses- lie Foursomes genoemd met 3-2, 's middags len zij een match tegen lest of the World' en wer- let een 6V2-3\'2 nederlaag het clubhuis terugge- i Op zondagmorgen tij- Ie Fourballs revancheer- ij zich met een 3-2 over- Als de Nederlanders iluitende matches zouden inmet 7-3 zouden zij voor ste keer in de geschiede- m het toernooi de beker in. Het Interpro Trophy ooi kreeg dus een zinde- finale, ook al omdat het chrijfelijk warm op de was. De Hoge Kleij is een golfbaan en het beste ge- zijn dc kraantjes, die om ie holes zijn neergezet. is een fijne sport voor in. die veel tijd en heel eduld hebben. Een ronde de schitterende baan al gauw een uur of drie, als er veel spelers op de zijn zoals afgelopen end. Dan spelen er meer- ;oppels op dezelfde hole. goede zeden van de sport ven voor dat er pas gesla- ordt als er niemand meer n 'drive-afstand' loopt, alletjes scheren namelijk iel over het keurig onder- En gazon en zijn hard. Dus er gewacht worden tot de [angers verdwenen zijn, als men door zijn bal ge wordt kan dat lelijk pijn uitvoeren, uitgebreid droog geoefend heeft, concentratie oefeningen gedaan heeft en de green gelezen heeft. Daarna gaan de bordjes met 'Silence' aan de ene en 'Stilte' aan de andere kant omhoog. Dan wordt er pas geslagen Cowboy De eerste spelers van de be slissende ronde, die om half drie begon, werden als volgt aangekondigd ,,On the Tee for Holland: Cees Borst." Deze ge spierde heer droeg een grote cowboyhoed, die uitstekend bij zijn stijl van spelen paste Cowboy Borst bleek een den ker te zijn, die lang nadacht voor hij de bal met een wilde klap de 'rough' of de bunker indreef. De Nederlander was zo vriendelijk het zand in de bunker weer keurig aan te har ken. Aan het spel van de Neder landers te zien, hadden ze van hun coach de opdracht gekre gen alles tc riskeren om maar de benodigde overwinningen binnen te halen Het hele team speelde va banque en dat had wisselende resultaten Borst had moeite met de risicovolle speelstijl. Maar uiteindelijk le verde het het Nederlandse team wel vijf punten op. „Ön the Tee for the Rest of the World is John Woof" sprak de referee, nadat Borst zijn tocht langs de bermen van het terrein begonnen was. Woof speelde degelijk en nam geen enkel risico. Hij wachtte rustig af wat Cees Borst ervan maak te. Bij spelers werden gevolgd door een grote schare ademloze toeschouwers, onder wie bur gemeester Panis Golf heeft de naam een zeer elitaire sport te zijn voor mensen met kapso nes. Daar bleek tijdens deze lome zondagmiddag niets van. De sfeer op de baan was zeer gezellig en elke toeschouwer werd in de grote 'golffamilie' opgenomen. Elke kenner was ook graag bereid de leken langs ken naar golf is dan ook laradoxale bezigheid. De houwer wacht eerst een minuten tot de baan vrij is e speler zich geconcen- d heeft en dan wordt de o hard weggeslagen dat je naar moeilijk kan volgen. dan ook raadzaam naast >aar ingewijden te gaan Als zij klappen is het een e drive geweest en de toe- iwers zijn eerlijk Zij >en alleen als het echt een e klap was. Maar er mag geslagen als de andere rs weg zijn dat wil nog weieens een |e duren. Niemand kan de rs verwijten dat zij snel en zonnen spelen. Een put niet aangevallen zonder speler de slag, die hij wil ti] de baan uit te leggen wat er gebeurde. Standaardwerk Om kwart over drie waren de heren op de zesde hole aange land. Het werd tijd om weer naar het begm van de baan te gaan. want daar zou Tim Giles, de Leusdenaar die voor de rest van de wereld speelde, van start gaan. Hij nam het op te gen Guido Loning. Beide heren werden door Forrester en Robert Loesberg voorafgegaan De laatstge noemde werd vergezeld door zijn vrouw, die een omvangrijk feministisch standaardwerk meegenomen had Mevrouw Loesberg ging rustig op de rand van de green zitten lezen, terwijl haar man aan het put ten was. Toen hij dat goed deed, klapte ze even en las ge boeid verder. Op de green van de eerste hole werd met spanning op de komst van Tim Giles gewacht. John Woof kijkt ingespannen zijn bal na (foto-Hans Roggen) Aangezien de eerste lang en kronkelig is, kan men vanaf de green niet zien wie er op de 'tee' staan. Enkele leerlingen ston den met verrekijkers gewa pend op de komst van hun le raar te wachten Er verscheen een stuiterend balletje in hun gezichtsveld. Het balletje zocht tergend langzaam een lekker plek in de bosrand op. De leerlingen wa ren ervan overtuigd dat dat speeltuigje niet van hun leraar afkomstig kon zijn Er landde een balletje keurig op het gras. Die is van Tim werd er gefluis terd. Daar kwam ineens een hele groep mensen om de hoek te voorschijn Er reden een paar trolley's mee en er waren zelfs een paar leden van 'De Hoge Kleij' bij, die de bordjes 'Silen ce' droegen. Daar komt Tim aan roezemoesde het De speler in het groen-gele shirt liep naar de berm en de speler in het Oranje-shirt nam plaats achter het balletje op het gras. De verrekijker werden mas saal naar de ogen gebracht en er klonk een teleurgesteld ,,Dat is Tim helemaal niet Hij is veel te groot om Giles te zijn." De supporters keken naar de oranje-hemd en die was inderdaad te groot. Maar Giles speelde voor 'The Rest of the World' en dat deed hij goed Op de eerste drie onderdelen scoorde hij 2Vz punt en al gauw bleek dat de overwinning hem in de laatste ronde nauwelijks meer kon ontgaan. De vriendelijke Engelsman Giles schoot matig uit de start blokken. Hij schoot eerst aan de ene kant de 'rough' in, daar na aan de andere kant om uit eindelijk in de bunker te eindi gen. Deze hole was een prooi voor Loning. Maar op de volgende holes sloeg de Leusdense golfin- structeur, die begeleid werd door zijn vriendelijke vrouw Buddy en zijn beide dochters, hard toe. Loning bleek op de tweede hole moeite met putten te hebben. Dat kostte hem daar een slag en verder op de route bleef hij de ballen naast het gaatje leggen. Bermtoerisme Geen groenstrook was veilig voor Loning en deze vorm van bermtoerisme deed zijn spel geen goed. Hij raakte al snel op een grote achterstand gezet, al loste Loning zijn problemen vaardig op Beide spelers hadden een aantekeningboekje bij zich waar zij voortdurend in liepen te schrijven. Zij hadden daar alle tijd voor wat een karavaan van spelers en volgers slinger de zich over het golfterrein en overal moest er gewacht wor den. ACHTERVELD - De Ach- terveldse hardloper Hans Veurink heeft afgelopen weekeind tijdens interna tionale wedstrijden in Gic- singen in Oostenrijk goede prestaties geleverd. Veu rink, die deel uitmaakt van de Nederlandse vier keer honderd meter estafette ploeg, vestigde met dat team een nieuw Neder lands record. Dc nieuwe tijd was 39.46 seconde. Het oude record stond sinds een week op naam van dezelfde ploeg, die toen tijdens wedstrijden twee tienden van een se conde trager was. Dc man nen waren tevreden over hun prestatie, maar heb ben de limiet voor het EK in Stuttgart nog niet gelo pen. De limiet staat op 39.10. Veurink zegt over het re cord: „Wij waren naar Oostenrijk gegaan, omdat sterke landen zoals Duits land, Italië en Frankrijk ingeschreven hadden. Wij hóópten dat wij door hun tegenstand opgezweept zouden worden, maar die landen kwamen uiteinde lijk niet opdagen." „Wij liepen nu tegen Oostenrijk en Zwitserland en die konden ons absoluut niet bijhouden. Er wordt op dit moment nog geke ken of wij aan een grote Grand-Prix wedstrijd mee kunnen doen. Als je goede tegenstand krijgt loop je zelf ook beter." Twee weken geleden liep de estafetteploeg op de Adriaan Paulen-Memorial in het Fanny Blankers Koen stadion in Hengelo. De tweede loper gaf toen het stokje verkeerd door aan dc derde loper. De ploeg werd gediskwalifi ceerd en Veurink, die de vierde loper is hoefde niet in actie te komen. „Maar na dc officiële wedstrijd hebben wij nog een keer gelopen en toen liepen wij ook een Neder lands record," vertelt Veu rink. „Het wachten is nu op het moment dat het één keer mee zit." Hans Veurink heeft nog een andere pijl op zijn boog om een limiet te lopen. Hij hoort bij de nationale top op de 200 meter. Veurink doorbrak in Oostenrijk de 21 seconden barrièrrc. Hij liep 20.98. De A-limiet op dat on derdeel staat op 20.70 en de B-limiet op op 20.80. Als de Achtervelder de B- limict loopt moet hij kam pioen worden om uitge zonden te worden. De te genstand is groot, maar Veurink heeft wel dc snel ste Nederlandse seizoen- tijd gelopen. Aanstaand weekend komt Veurink uit op de Papendal-games. Wilfried Lemmens slaat de bal weg tijdens het Interpro Trophy toernooi, (foto: Hans Roggen) Op de zesde hole volgde Gi les het voorbeeld van zijn Ne derlandse tegenstander. Hij raakte verward in het struik gewas en legde daarna de bal recht achter een boom zodat het putten erg lastig werd. Lo ning kwam op de zesde hole terug in de wedstrijd In het programmaboekje stond een plattegrond waarop te zien was waar de toeschou wers waren en hoe zij op ande re holes en ook niet onbelang rijk in het clubhuis konden ko men Veel mensen wandelden van wedstrijd naar het wed strijd, daarbij ruime aandacht gevend aan de kraantjes Zij waren bijzonder gespitst op rondvliegende ballen en be kenden die zij even de hand konden drukken. In het programmaboekje schreef de voorzitter van de golfvereniging dat deze versie van dit toernooi bepalend zou zijn voor het voortbestaan van het toernooi in 1994 en later Verboon sprak de hoop uit dat de teams representatief zouden zijn en dat zij hun best zouden doen Dat laatste gebeurde zeker en het publiek was ook in re delijk grote getallen opkomen dagen. Het is daarom te hopen dat het bestuur besluit het toernooi voort te zetten, want het zou doodzonde als dit eve nement voor Leusden verloren zou gaan. LEUSDEN - het Interpro Trophy toernooi heeft een afwijkende puntentelling van de normale telling bij golf. Het gaat er in Leus den om dat je zo snel mo gelijk de hole bereikt. Heeft een speler in minder slagen de bal in de hole ge deponeerd krijgt hij een 1-0 voorsprong. Wint hij de volgende hole weer staat het 2-0. Dc speler die met het meeste gewonnen holes bij het clubhuis aankomt heeft de ronde gewonnen en scoort een punt voor zijn team. Op het score bord stond achter sommige uitslagen 5/4. Dat bete kende dat de speler, die het gewonnen heeft een voor sprong van vijf gewonnen holes had, met nog vier holes te spelen. Dat bete kende dan het einde van de wedstrijd. Op zaterdagmorgen werden Foursomes ge speeld. Bij die wedstrijd zijn er vier spelers op de baan. Er wordt per team met een bal gespeeld. De spelers slaan de bal om de beurt. Het team dat de meeste holes wint krijgt het punt. Zaterdagmiddag wer den de matches verspeeld. Beide teams lieten spelers tegen elkaar uitkomen. Deze wedstrijd werd op zondagmiddag herhaald. Zondagmorgen werd er Fourballs gespeeld. Dat betekent dat er met vier spelers gespeeld wordt en met vier balletjes. Ieder speler hield zijn eigen bal in het oog en probeerde zo snel mogelijk bij de hole te komen. Voor spelers bestond de mogelijkheid om een hole op te geven of tot een onbe slist te besluiten. Er werd daardoor weinig geput. Dat was een merkwaardig gezicht: spelers die hun balletjes van het gras lopen en naar de volgende tee vertrekken. Uitslagen van de wedstrij den: Foursomes: Rest of the World-Holland 3-2 Matches: Rest of the World - Holland 6 V2- 3'/2 Fourballs: Holland-Rest of the World 3-2 Matches: Holland-Rest of the World 5-5 Eindstand: Rest of the World Holland Wh-W/z

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11